Het strijdtoneel op Korea noordkoreaanse Minister s'Jacob over zijn nieuwe taak De verkiezingen in Oost-Duitsland arine „4 >rps in t Nehroe over China lina dige werking sfarine „4". De beslissende slag om Pjongjang, de Noord-Kore- aanse hoofdstad, wordt „binnen enkele dagen ver wacht, zo werd vandaag in gewoonlijk welingelichte kringen van het hoofdkwartier van het Amerikaanse achtste leger verklaard. Amerikaanse strijdkrachten waren volgens de laat ste berichten in de buitenwijken van Soean, een wegenknooppunt 65 km ten Zuidoosten van Pjo g iang. Er is nog geen melding gemaakt van concen traties van Noord-Koreaanse troepen op de weg van de Amerikaanse speerpunten, die naar de hoofdstad doordringen. WEERSVERWACHTING. HOOGWATER. onder onder NG ZAL NIET i INGRIJPEN S.MBON. ER W ACHT (GWATER. Frankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent. DINSDAG 17 OCTOBER 1950. 7e Jaargang No. 1554 Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs: per mm 10 ct; minimum per advertentie ƒ1,50. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot des namiddags 2 uur. De onmars naar het N. ge- De brigade van het Britse ge- opmars naarnei^_g_ menebest; die Zaterdagavond contact maakte met onderdelen Amerikaanse cavalerie- schiedt Tangs de hoofdwegen, omzoomd door met struikgewas begroeide heuvels, die zich uit stekend lenen voor infiltraties en guerilla. Tot dusver echter hebben de gedesorganiseerde Noordelijke legers, die de Ame rikaanse opmars boven de acht en dertigste 'breedtegraad hebben bemoeilijkt, er weinig gebruik van gemaakt. Volgens de laatste berichten bevindt de Noord-Koreaanse strijdmacht, die Zondag door de Amerikaanse eerste cavalerie divisie uit Namtsjondjon, 20 km ten Noorden van Koemtsjon werd verdreven, zich ongeveer 16 km verder naar het Noorden op de hoofdweg van Seoel naar Pjongjang. Volgens frontbe- richten is om Namtsjondjon verbitterd gestreden. De Noor delijken hadden zich stevig in vaste stellingen genesteld. Zij richtten een geconcentreerd vuur van mortieren, machinegeweren en handvuurwapenen op de aan vallers, maar waren niet bestand tegen het vuur van de artillerie en tanks der opdringende Ameri kanen en begonnen laat in de middag zich terug te trekken. Konfhgin ontvangt in paleis Noordeinde H. M. de Koningin heeft gis teren ten Paleize Noordein Ie dc heer Nai Visutr Artliainkti bui tengeiwoon Gezant en geve1 machtigd Minister van Thailand en de heer Alphonse Aioub, bui tengewoon Gezant en gevol machtigd Minister van de Li banese Republiek in audiëntie ontvangen ter overhandiging van hun geloofsbrieven- van de divisie, rukte eveneens uit Koemtsjon naar het Noorden op- Zij maakte 120 krijgsgevange nen. Verder naar het Oosten vor derde een Zuid-Koreaans regi ment 8 km langs een van de hoofdwegen, die in N-W. richting naar Pjongjang loopt. Volgens de laatste berichten heeft het regiment Taepjok, 80 km van Pjongjang, bereikt. De Zuid-Koreaanse troepen, die uit Wonsan in Westelijke richting naar Pjongjang opruk ken zouden naar men gelooft nog vorderen. Officiële kringen verklaren echter sinds Zatei dag geen berichten hierover ontvan gen te hebben. De troepen be vonden zich toen in de buurt an Jangdok. De troepen, die langs de Oostkust naar het Noorden oprukken, zouden naar men ge looft voorbij Jonghoeng gevor derd zijn. Twee Zuid-Koreaanse regi menten ten Zuiden van de weg van Wonsan naar Pjongjang leverden Zaterdag in de buurt van Kori strijd met een Noorde lijke afdeling waarvan de sterkte op een regiment werd geschat- Laat op de dag braken de Noor delijken de strijd af en trokken zich naar het Westen terug. Zuid-Koreaanse troepen zijn gedurende de nacht voorbij Soe an opgedrongen. Zij bevinden zich thans nog geen 55 km van Pjongjang. WREEDHEDEN. Een Zuidkoreaanse patrouille rukt snel op naar een tunnel, 30 km ten Noorden van Jonghoeng, waarin de Noord-Koreanen 800 Amerikaanse krijgsgevangenen hebben opgesloten. Enkele Ame rikanen, die zijn ontsnapt, ver klaarden, dat zij met hun mede- krijgsgevangenen te voet en bij na naakt door de Noordelijken op hun terugtocht van Seoel wa ren meegevoerd. Zij hadden geen voedsel gekregen en degenen, die niet verder konden, werden neergeschoten- Reuters correspondent Parrott meldt, dat Koreaanse burgers ten N. van Seoel groepen Ameri kaanse krijgsgevangenen in uit geputte toestand langs de weg?n hadden zien trekken. Ook zij ver klaarden, dat achterblijvers wer den gedood. Volgens berichten van het front, hebben de Zuid-Koreanen, die van Wonsan uit oprukken, in een dal 500 zwaar verminkte lij ken van Zuidkoreaanse soldaten gevonden- Zes overlevenden ver klaarden, dat zij evenals de Ame rikanen te voet en zonder eten van Seoel door de terugtrekken de Noordkoreanen waren mee gevoerd. Om de terugtocht te kunnen versnellen, hadden de Noordelijken besloten hun Zuid koreaanse gevangen met bom men en kanonvuur af te maken. burg heeft aan- een oorrespon dent van Reuter verteld hoe in in zijn dorp gestemd is. In het stemlokaal werd de kiezers meegedeeld, dat zij vrij waren een stemhokje te ge bruiken, maar alleen als zij hun eigen mening" ojver de verkiezingen had'den. In het andere g wal dienden zij het stembiljet alleen maar op te vouwen en in de stembus te doen- De voorzitter van het stembureau had v.erklaard, dat alleen die biljetten ongeldig wa ren doorgestreept, alsmede de tweemaal aan de achterzijde van het biljet gestempelde woorden „voor het vijfjaren plan". Het Oost-Duitse Ministerie van Binnenlandse Zaken hoeft Maandag Ie Oost-Berlijn be kend gemaakt-, dat. volgens he. resultaat van de telling tot gis terochtend 8 uur, 12.088.745 ,.ja' en 35-544 ,,nee stemmen waren uitgebracht. Het Oost-Duitse persbureau A. D- N- geeft de volgende ver kiezingsresultaten- Totaal aantal kiesgerechtig den: 12.331.905- Aantal uitge brachte stemmen: 12.139.932 of 98-44 procent der stemgerech tigden. Aantal geldige stemmen: 12.124.289. Aantal ongeldige stemmen: 15-643- Op de candidaten van he+ „Nationale Front" zijn uitge bracht: 12.088.745 en op die der Oppositie 35.544 stemmen. Dag der Verenigde Naties wordt Koreaanse Natio nale feestdag- De commissie der Verenigde de Naties voor Korea heeft Maandag bekendgemaakt, dat de Zuidkoreaanse regering heeft besloten 24 October, de „dag der Verenigde Naties", tot een natio nale feestdag uit te roepen. De commissie deelt verder me de, dat er geen land *er wereld is. waar de VerenigHe Naties groter aanzien genieten dan in Korea- Delegatie van Z.-Molukken naar Lake Succes Het bureau Zuid-Molukken deelt mede, dat men voornemens is zeer binnenkort een delegatie, bestaande uit de heer Patty hoofd van het buiieau Zuid- Molukken alhier) en de heer Vigeleyn-Nikij uluw naar Lake Success te zenden- Radio-Ambon meldt beschieting Radio-Ambon meldt de be schieting van het Zuidelijk deel van Saparua door Indonesische korvetten. Het bureau Zuid-Molukken telegrafeert de Unci Het Bureau Zuid-Molukken deelt mede het volgenda tele gram aan de Unci te Djakarta te hébben gezonden: „Namens de Regering van de Republiek Zuid-Molukken protesteer ik tegen wanda den'van de T- N. I- to Su'-i, waar gepensionneerde mili tairen en kinderen vermoord, vrouwen vehkracht en bur gers gedwongen werden mu nitie naar het front te bren- gen. De Zuid-Molukkers zijn geen rebellen. Zij wensen slechts hun onafhankelijk heid te verdedigen op het mi litaire front in de Pacific en op het politieke front voor de Veiligheidsraad te Lake Suc cess". Het telegram was getekend door de vertegenwoordiger van de „Republik Maluku Seletan". Volgens genoemd bureau op Osram zijn alle belangrijke plaatsen weer in handen der R. M. S. Slechts hier en daar is men langs de kust bezig R- I- soldaten, die niet meer geëva cueerd konden worden, onscha delijk te maken- De Zondag in de Oostelijke zone van Duitsland gehouden verkiezingen zijn zonder inci denten verlopen, zo verklaart ADN, het Duitse nieuwsbureau in de Sovjet-zone- Des morgens om acht uur loeiden fabriekssirenes ten te ken, dat de verkiezing begonnen was. De treinen waren versierd met rood-goud-zwarte vlag en leuzen van JStalin en Lenin. De Oost-Duitse*bladen noemden de dag „een feest van het volk en een vacantiedag voor de natie". De Berlijners hebben njet ge stemd doch er waren demon straties georganiseerd. De poli tie hield zich hier, zoals ook elders in de Oostelijke zone, pa raat voor eventuele incidenten. Iedere kiezer ontving een stembiljet met de eenheidslijst Hem werd gevraagd of hij open lijk of in het geheim wenste te stemmen,waarna zijn naam op de kiezerslijst aangestreept wer;l. Volgens een ooggetuige stem den ibijna alle kiezers openlijk. Er werden geen potloden of en veloppen verstrekt, naar men zegt om te voorkomen, dat er anti-communistische slagzinnen in de stembussen zouden ko men. De gehele dag werden door de radio oproepen om te stemmen uitgezonden. Jongens en meis jes van de „jonge Duitse pio niers" mengden zich onder de .demonstranten en riepen: „Hebt U al gestemd?" De West-Duitse radio ver klaarde, dat er kiezers waren, die stembiljetten ontvingen waarop hun naam was geschreven. Anti-communisten in Oost- Duitsland werden door de radio van West-Berlijn gewaarschuwd openlijk hun stem uit te bren gen teneinde de Oost-Duitse veiligheidspolitie „onkundig te houden van hjet aantal anti communisten". De stembrieven welke Zondag voor de verkiezingen in Oost- Duitsland werden gebezigd, lie ten aan de kiezers slechts de mogelijkheid „ja" te stemmen- Volgens ooggetuigen droegen zij geen andere vermelding dan „ik slem voor d'e candidaten van het nationale front, van w e de namen volgen, voor de vrede en voor de verwezenlijking van het vijfjarenplan". Er was geen plaats 'gelaten om de candidatenlijst te wijzigen of het program van de hand te wijzen. De tekst van de stem brieven was voor de verkiezin gen niet bekend gemaakt. In vele plaatsen kwam meer dan 95 pet. der kiesgerechtigden. Het tellen der stemmen zal enkele dagen duren en men ver wachte de uiteindelijke uitslag niet voor Zaterdag- In Sachsen-Anhalt hpeft 93-9 procent der kiesgerechtigden gestemd. In Thuerin'gen 977 procent, aldus DPA- Bijna 98 procent van de naar schatting 14 xnillioen kiezers in Oost-Duitsland heeft Zondag bij de algemene verkiezingen ge stemd en slechts een „mini nale minderheid" was tegen de een heidsstaat van het door de Communisten geleide „nationale front", zo is van Oost-Duitse zijde bekend gemaakt- In Sak- sen-Anralt stemde 93,9 procent- Als laagste gemiddelde word Saksen opgegeven met 97,2 pro cent- Volgens het O.-Duitse Nieuws bureau stemden van het district Jenah (Thüringen) 77.282 voo> het nationale front en 1943 te gen. In het district Bad Salzun gen (Thüringen) 65.441 ja en 1601 neen- In Weimar respec tievelijk 45.848 en 89. Het Oost-Berlijnse blad „Vor- waerts" schrijft: „De -overwinning van de de mocratie bewijst dat het Duits< volk absoluut rijp is voor de hogere vorm van democratie, de enige ware". Een onderwijzer uit Meoklen- De nieuwbenoemde Minister van Oorlog en Marine, Mr H- L. s' Jacob, heeft een en ander ver teld over zijn inzichten in ver band met de nieuwe taak, welke op zijn schouders is komen te rusten- Hij zeide, dat hij van zijn benoeming hoorde, toen hij juist met vacantie naar de Betuwe was vertrokken. De grote problemen, waarom het gaat, waren hem niet onbe kend. Toen hij als gedelegeerde van de Kroon uit Indonesië te rug was gekomen, heeft hij van Januari 1950 tot 1 October naast zijn ambt van secretaris-gene raal ook Dr Hirschfeld vervan gen als Regeringscommissaris voor het Atlantisch Pact. Het grote vraagstuk van de de fensie voor alle landen van het Atlantisch Pact aldus de Mi nister is een oplossing te vin den voor het materieelvraagstuk, dat astronomisch kostbaar is ge worden en een ondraaglijke last indien men alles tot in perfectie wil organiseren. Alles is zowat vijfmaal zo duur als in 1914. De zwaar door de oorlog getroffen Westelijke landen kunnen onmo gelijk deze bedragen opbrengen zonder Amerikaanse hulp. De meest moderne zware tank bijv- kost meer dan alle geweren van een gehele divisie- In dit verband dient men goed te beseffen, dat ons land zich op industrieel ge bied zal moeten aanpassen. Mis schien zal men de productie van sommige artikelen moeten laten varen om andere in grotere hoe veelheden te kunnen produceren. Voor Nederland is het marine probleem bovendien actueel. Zon der de marine te willen inkrim pen, is het ondenkbaar, dal men haar in hetzelfde tempo als dat voor land. en luchtmacht nodig is, zal kunnen verbeteren- Voor de landmacht zijn de pro blemen het moeilijkst aldus ging de Minister voort omdat deze tot einde 1949. voor een ab normaal grote en moeilijke taak heeft gestaan in Indonesië. Men heeft in die jaren verscheidene divisies naar overzee gezonden, welke daar, gezien de politietaak in Indonesië, in kleine verbanden verspreid hebben moeten opere ren. Wij hebben nu een groot contingent getrainde gevechts soldaten, individueel van de bes te kwaliteit, welke in Europa denkbaar is, maar nog niet ge oefend in grote verbanden. Dit wreekt zich in het bijzonder bij het hogere kader, dat nog ge schoold moet worden in het op treden in divisieverband, zoals dat in een Westeuropese concep tie van een landmacht noodzake lijk is- De verplichtingen in Indonesië waren voor Nederland dusdanig zwaar, dat men in de afgelopen jaren nog niet is kunnen over gaan tot een materiaalvoorzie ning van de landmacht, waaraan thans behoefte is- In Indonesië was de kwaliteit der bewapening minder belangrijk dan deze thans in het Westen is, omdat men daar niet te maken had met een mo dern bewapende tegenstander. De luchtmacht en de marine hebben beide het voordeel gehad boven de landmacht, dat zij in de jaren tussen 1945 en 1949 reeds hebben kunnen werken aan een nieuwe opbouw in Nederland en daarom thans een slag vóór zijn. Dit 'betekent, dat met alle kracht nu gewerkt moet worden aan het inhalen van achterstand bij de landmacht, zowel wat betreft de materieelvoorziening als de om scholing. Minister s' Jacob deelde ver der mede, dat deskundigen in Londen bezig zijn te berekenen, hoe zwaar de lasten zullen zijn van een geïntegreerd Westeuro pees leger en op welke wijze deze lasten het billijkst kunnen wor den verdeeld over de verschillen de landen. Men zal daarbij reke ning moeten houden met het feit, dat in geen enkel land het even wicht tussen de militaire en ci viele uitgaven van de staat zo danig mag worden verstoord, dat daardoor in de sociaal-eco nomische sector een te grote te rugslag is te duchten. Zou even- wichtsverstoring wel plaats heb ben, dan zou men juist de fout begaan, welke men ons zo gaar ne aan de andere zijde van het ijzeren gordijn zou zien maken. Naar zijn politieke richting ge vraagd, zeide de Minister, dat hij bij geen politieke partij is aange sloten, doch de Chr. Hist- begin selen ïs toegedaan- „Wij geloven dat het incident in het Verre Oosten zich niet zou hebben voorgedaan en dat de ge beurtenissen een heel andere wending zouden hebben genomen, als men het nieuwe China tot de Ver. Naties had toegelaten" zo verklaarde Pandit Nehroe. de premier van India, Maandagoch tend op een persconferentie. Vele moeilijkheden in het Ver re Oosten waren het gevolg van de miskenning van een groot Aziatisch land. India was het niet eens met het voorstel een afzonderlijke strijd macht ten behoeve van de Ver. Naties te vormen in elk land, om dat dit veel leek op het maken van de Ver. Naties tot ..een gro tere uitgave van het Atlantisch pact en tot een oorlogsorganisatie in plaats van een lichaam lat zich moet wijden aan de inter nationale vrede". Nehroe gelooft, dat een poging wordt gedaan om de basis van het Handvest der Ver. Naties te wijzigen. „Zoiets moet niet over ijld worden gedaan zonder aan de gevolgen te denken", aldus de Indische premier. Op de vraag of India bereid was met zijn strijdkrachten de Ver. Naties te helpen tegen agres sie, antwoordde de premier: „Ab soluut en zo goed als wij kunnen, maar in overeenstemming met onze eigen zienswijze ter zake". Dewey steunt Eisenhouwer bij de presidentsverkiezing Thomas Dewey, de Gouver neur van de staat New York, heeft verklaard, een candida- tuur van Generaal Dwight Eisenhower bij de Presidents verkiezing in 1952 te zullen steunen- Zelf zal hij geen can- didatuur aanvaarden. Fransen ontruimen opnieuw een lort in Incio-China Het Franse leger heeft mee gedeeld, dat het Zaterdag het fort Natsjam. nabij de grens tussen Indo-Ohina en het com munistische China, heeft ont ruimd. Volgens een legerwoordvoer- der zijn nu alle Franse posten langs de 100 km lange grens tussen Caobang en Dongdang geëvacueerd. Bij Natsjam was vóór of tijdens de ontruiming „niet op grote schaal gevochten. Mr H. L. s' Jacob Minister van Oorlog en van Marine H. M. de Koningin heeft aan Mr. W. F. Schokking op zijn verzoek met ingang van giste ren op de meest eervolle wijze ontslag verleend als Min. van Ooriog en van Marine, onder dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten door hem aan de Koningin en den land'e bewezen. Eveneens met ingang van Maandag heeft de Koningin be noemd tot Minister van Oorlog en van Marine. Mr. H. L. s' Ja cob, secretaris-generaal van het Ministerie van Financiën, die gisteren door H. M- is beëdigd Belglsch-Ned. besprekingen over textielproducten De Belgische Minister van Eco nomische Zaken en Middenstand zal besprekingen voeren met zijn Nederlandse en Luxemburgse col lega's over de tijdelijke opheffing der invoerrechten op een groot aantal textielproducten. Deze op heffing der invoerrechten zal o.a. gelden voor wollen en katoenen stoffen, waarop thans een invoer recht van 18 procent ad valorem wordt geheven en voor bepaalde wollen en katoenen breigoederen en confectie, waarop het invoer recht 24 procent ad valorem be draagt. Het Ministerie van Economi sche Zaken en Middenstand heeft inmiddels medegedeeld, dat de Belgische katoenindustrie meer producten op de markt zal bren gen. Zo zal de aflevering van baaikatoen in het vierde kwar taal 30 procent meer bedragen dan in dezelfde periode van 1949. De aflevering van dweilen zal verdubbeld worden en maande lijks zullen hiervan 1.880000 stuks op de markt worden ge bracht. Het maandelijks verbruik van dweilen in België bedraagt '«50.000. Vernomen wordt, dat na be sprekingen tussen de Minister van Economische Zaken en de ver schillende sectoren uit het Belgi sche textielbedrijf, een beroeps vereniging van textielkleinhan- delaren uit de streek van Ant werpen, besloten heeft de prijs van al haar artikelen met 5 pro cent te verlagen. Voorzitter van de W.-Duitse Bondsdag afgetreden Dr. Erich Koehler, voorzitter van de West-Duitse Bondsuag is afgetnMen. Men verwacht zijn benoeming tot Duits Consul-Generaal in Sydney. Koehler kuurt op het Ogenblik in Zwitserland. Zijn dokter raadde hem in Juli aan. lange tijd rust te nemen. Koehler is een der oprichters geweest van de Christen-Demo cratische partij. Dr. Hermann Ehlers, Christen- Democraat. heeft de benoeming door zijn partij als opvolger van Dt. Koehler aanvaard. Dit be sluit moet door dl? Kamer wo« den goedgekeurd. Dr. Ehlers is een 46-jarige advocaat. medegedeeld door het K.N.M.L te De Bilt, geldig van Dinsdag ochtend tot Dinsdagavond. Meer wind. Half tot zwaar bewolkt met later voornamelijk in de Noordweste lijke helft van het land hier en daar enige lichte regen of mot regen. Tot matig toenemende Zuidwestelijke wind. Weinig ver andering in temperatuur. WOENSDAG 18 OCTOBER- Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 6.35 7.10 7.50 8.— n-m. 7.18 7.53 8.33 8.43 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op op Oct- 17 7.07 17.43 14.59 21-45 18 7.09 17.41 15-31 23.10 ten van een^ïïërïstpli chtige be dragen thans 19162 francs te gen 2829 francs in 1939 ondanks h,et feit, dat de soldij en de ver goedingen lager zijn dan in 1939 De Minister verklaarde zich Itdorstander van een bijzondere belasting voor degenen, die geen dienstplicht behoeven te vervullen groot proteïne-gehalte heel Volgens de professor, die ver klaart, dat hij en zijn gezin zelf reeds enige tijd lang rat ten op het menu hebben, doet de smaak van rattenvlees niet onder voor die van wild of ge vogelte. pond 228 c. 78 Vaslaolie per fles 182 c. (90) reuzel per kg 223 c. (87% c.)varkenscarbonade per kg 347 c. (124); volle melk per liter 21 c. (12); kleiaard- appelen per kg 32 c- (11)rode kool 30 c- per kg (7%); sinaas appelen per kg 109 c (27%); ge rookte paling per kg 750 c- (190). Amerikaanse vliegtuigen heb ben 40 km ten Noorden van Pjongjang een regiment Ameri kaanse parachutisten neergela ten. De operatie werd van een vliegtuig uit door generaal MaeA ur zelf geleid. De gene raal is later naar Tokio terug- trat rryxtvojcoiai. Russisch Vice-Premier en voor malig Minister van Buitenlandse Zaken, Vrijdag te Praag is aan gekomen. De conferentie werd op initia tief van' de Sowjet-regering bij eengeroepen en is Vrijdagavond geopend. D„e Ministers van Bui- Bij Ministerieel Besluit is in België een commissie ingesteld, die belast is met het bestuderen van toepassing van radar bij het scheepvaartverkeer op de Schel de. Zij is eveneens belast met het aanleggen van een documentatie en het bestuderen van de presta ties in het buitenland op dit ge bied. 5 regels 60 cent; ct.; minimum nummer of Adre» neer. namiddags 2 int, ken over liet held- van de hierbij be- van het Franse ilegioen, bijna ge- ie uit voormalige Sommel's „Afrika- vroegere Duitse rs groeven zich in hopeloze situatie ihendigheid in en dood", verklaarde fficier, die wist te ebbende zijde werd dat de Franse le- Hanoi vurig uitziet ezegde Amerikaan- en uitrusting voor pen. •-President heeft op jke vraag van het erlid Mr. P- S. Ger- 'fende het ingrijpen middelen door de •egering in het Am- et geantwoord, dat ach, hoezeer z(j het nflict betreurt, niet ht in dezen met mi- en in te grijpen orea ERIKAANSE VER- IN KOREA. -ikaanse ministerie ie heeft bekend ge- op 16 October de verliezen in Korea (■happen bedroegen, ?n, 17.711 gewonden listen. eger verloor 22.838 -iniers 2880, de ma de luchtmacht 169. THUR TE PJONG- «lacArthur heeft na ng ten Noorden van m bezoek aan deze ht. Hij zei: „De zeer bdslist spoedig ire hoofdpijn, hevige f andere pijnen niet zijn, neem dan eens I". Eik tablet bevat beroemde genees- >n ervan - Chefarox - elfs de gevoeligste iet van streek raakt. door het K.NjMI. ldig van Zaterdag- Zaterdagavond. re temperaturen. met enkele flinke vooral in de noor van het land. Matige vind tussen N- enO- temperaturen dan 22 OCTOBER. v.m. 11.34 0-09 0.49 0.59 n-m. 11.50 12.25 1.05 1.15 G 23 OCTOBER VJTl- 0.16 0.51 1.31 1.41 n-m. 12-31 1.06 1.46 1.56 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Oct. 21 7.14 17.34 16.20 1-57 22 7.16 17.32 16-30 3.14 23 7.18 17.30 16.39 4.29

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1