irt voort r na UIT DE PROVINCIE Proefvaart van het m.s. „Campen Vereniging van Kerkvoogdijen over Kerkbouw Bim's Reisbureau „De Alikruik" VAN DE REE DAMESHOED TERNEUZEN. SCHOONDIJKE. I.TZENDIJKE. BIERVLIET. Sowjet-Unie spreekt veto uit TEGEN HERBENOEMING VAN TRYGVE LIE. Gemeenteraad van Schoondijke Wat brengt de Radio Japonnenstrijkster DE ROO's c//« VAN SPRANG Plockworst Snij worst 2ll2 ons per stuk 40 ct. per ons Boterhamworst Rookworst Voor bij het eten te koken 40 cent per ons Tongworst Hoofdkaas .J i weggetrokken iis van Truman op onder op onder -« BVRtiEMEESTER VAN GENT ONTVING ZEEUWSE COLLEGA'S. Ter gelegenheid van de Zeeuwse dagen, die op hei, ogenblik te Gent worden ge houden, is in het stadhuis een honderdtal Zeeuwse burge meesters en gemeiente-secneta- rissen ontvangen. De burge meester van Gent, de heet Claeys, de gouverneur van at ■provincie, de heer Van der, Bogaerde en de Nederlandse eoasul te Gent, de heer Hamer- linek, waren h lij deze ontvangst aanwezig. Burgemeester Claeys heeft de bezoekers hartelijk welkom geheten en de burge meester van Vlissingen, de heer Ketff, heeft de organisatoren van deze Zeeuwse dagen gefeli citeerd met dit geslaagde initia tief. AANVARING OP DE SCHELDE. Het Britse s.s. „Baron Eli baiik" en het Deense schip „Gronland", die beiden de haven van Anfwerpen uitvoeren, zijn Donderdagochtend vroeg in aan varing gekomen op de Schelde ter hoogte van Liefkcnshoek. De „Baron Elibank" is onder de waterlijn beschadigd. Men heeft het schip op een zand bank moeten slepen. Het Deense sichip liep slechts lichte schade op. Een van de oudste bedrijven onder een nieuw dak. Woensdagmiddag is op de oude plaats aan de Westsluis het nieu we wachtlokaal der Terneuzense bootslieden in gebruik genomen. Nadat in 1944 door oorlogshan delingen de oude huisvesting was vernietigd, vonden de „boot mannen" na de bevrijding een onderkomen in een houten nood- waeht. De accomodatie was er niet bij zonder. Toch zullen de herinne ringen aan dat tijdelijk verblijf levendig gehouden worden. Wie er zo nu en dan eens 'n be zoek bracht, belandde dwars door de sigarettenrook heen bij de ta fel, waar zwaar werd gepandoerd -oï gezwikt en waar de sappige taal van de mannen, die zo nauw met de zee en de scheepvaart zijn verbonden, iedere toevallige gast animeerde. Thans huizen de mannen weer in een nieuw en comfortabel ge bouw. Alles is er keurig verzorgd. Aan de wand prijken tal van fo to's, die betrekking hebben op de scheepvaart en de haven- Foto's uit de tijd, toen de Middensluis nog doorgang gaf aan kleinere zeeschepen en statige barken, aan buïgc's en schoeners. Vele bloemstukken versierden de tafels. Men kan zich tweemaal overtuigen of er storm op komst is, want twee fraaie cadeau-baro meters hangen gereed om het weer te voorspellen. De moderne bureaulamp, even eens een geschenk, ontbreekt niet. Een aparte telefooncel en een afgescheiden bureauruimte voor ae administrateur brengen een stuk verbetering, vergeleken bij vroeger. Een keurig ingerichte slaapzaal met 24 bedden, voor iedere boot man afzonderlijk en afgescheiden van de eigenlijke wacht, biedt rust aan de vermoeiden. In de slaapzaal staat een ge wone wekker. In de wacht prijkt „n electrische klok, eveneens chonken bij de opening. Vele instanties en personen, die „auw bij de Zeesluis en scheep vaart zijn betrokken, hadden raaic geschenken aangeboden. De viering van de ingebruikne ming geschiedde echter volgens de aloude traditie van de „stille westkant". De oude bootmannengeneratie van weleer is opgevolgd door een jongere, waarin we de vertrouw de namen terugvinden van een Eerwald, Gazan, De Regt, De Doelder, om er maar enkele te roemen. Op de puinhopen van de oude wacht is een nieuw gebouw ver rezen dat er zijn mag. Het is een lust door de brede ramen de Schelde te zien met de wijde luchten en de passerende schepen. Als vanouds zullen in deze wacht weer verhalen worden ge daan, die men met een korreltje zout moet nemen. Van knappende trossen, van een zeskaart van schoppen aas, van de laatste trein die net gemist werd in _Gent, enz- Het is een mooi bedrijf, dat van de bootmannen, daar aan ae Nieuwe Sluis. Moge hun nieuw verblijf een tijdperk van bloei inluiden voor de Terneuzense scheepvaart. leerlinge van de kappersschooi te Terneuzen, slaagde te Breda voor het diploma valkbekwaam heid in het damesvak. Geslaagd. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht is geslaagd voor het oandidaats-examen geneeskun de, de heer W- J- Moggre te Schoondijikid. Geslaagd. Be heer A. Vermeerssen alhier slaagdie voor het examen grens- k'ommies. De Winkelweek. De winkeliers hielden een vergadering in het café van de heer Al- Groosman. De opkomst was goed te noemen. Er weid op deze bijeenkomst ook een definitief bestuur gekozen, het welk bestaat uit de heren Piet de Witte, Joh- Plasschaert, Cyr- Marteijn, A- de Rijcke en Taelman. De winkelweek zal worden gehputd/en van 4 Novem ber tot 12 November. Om met in conflict te komen met de Loterijwet, werd besloten bij de deelnemende winkeliers een on bekend uur gratis te laten ko pen. Om heit werk van het be stuur wat te verlichten werden een drietal personen aangesteld om de attracties te verzorgen- Geduld Overwint concer teerde te Gent. Tn het kader van de „Zie- 1 De Directeur van de N.V. Ter- Zeeland' '-tentoonstelüng in neuzensche Scheepsbouw Mam- Gent w-as het gezelschap uitver- schappij, de heer J. F. de Kle koren om aldaar op „De Kou- herinnerde er aan, dat het dit wf-l Scheepsbouw Maatschappij ge- Mej. J Geslaagd. C. Colijn uait Biervliet, Begunstigd door het fraaiste herfstweer dat men zich denken kan, voer gistervoormiddag met de vljig van de N.V- Terneuzen - sche Scheepsbouw Maatschappij in top, het motorschip „Campen" de haven van Terneuzen uit voor het maken van haar proefvaart, alvorens dit sieraad van scheeps bouw aan de eigenaar, de heer K. Brijder te Kampen, zou wor den overgedragen. Onder de talrijke genodigden bevonden zich, -behalve enige In specteurs van de Scheepvaart en het Bureau „Veritas", vele in- gezetenen van Kampen, die wel bij uitstek zullen hebben genoten van de prachtige vergezichten op de Westerschelde. Zoals gebruikelijk werden tij dens de vaart diverse proeven met de „Campen" genomen- Bij het meten van de snelheid bleek, dat deze 9 mijl bedroeg. De genodigdetf maakten volop gebruik om deze kustvaarder te bezichtigen en, zoals wij konden constateren, waren zij vol bewon dering over de tot in de puntjes verzorgde inrichting en keurige afwerking- Niet alleen aan de „salon" van de kapitein, maar ook i aan het verblijf van de matrozen was alle zorg besteed. - Te ruim 5 uur waren de tech- nische proeven volbracht en kwam het ogenblik van de plech tige overdracht- de heer De Klerk voor het goede en mooie schip, dat hij deze dag in ontvangst mocht nemen en be tuigde zijn volle tevredenheid over de afbouw, die naar hij ver trouwde in binnen, en buiten land een reclame zal zijn voor de Terneuzensche Scheepsbouw Maatschappij. Hierop werd de wimpel van de Scheepswerf naar beneden ge haald en ging de Nederlandse driekleur in top. De overdracht was geschied en stelde de heer Brijder de „Campen" in handen van de kapitein. Omstreeks half zeven werd de haven van Terneuzen weer bin nengevaren. De Sowjet-Unie heeft Donder dag in een besloten bijeenkomst van de Veiligheidsraad haar veto uitgesproken tegen de herbenoe- ming van Trygve Lie alls secre- taris-generaal der V-N. Zij stelde voor de Poolse Mi nister van Buitenlandse Zaken, Zygmunt Modzielewski, te benoe men. ren samengestroomd. Na ieder nummer had tret oonps een da verend aipplaus in onit-vangst te nemen- Na afloop van het con cert werd gezamenlijk de ten toonstelling bezocht. In een te Utrecht gehouden bij eenkomst van de Ver. van Ned. Herv. Kerkvoogdijen, spraken Mr. Dr. H. Wagenaar en Prof. Ir. H. van Beusekom, beiden uit Den Haag, over de achterstand in de Hervormde Kerkbouw. De sprekers waren van mening, dat nieuwbouw vooral urgent is in de grote bevolkingscentra. Hier toch werkt de ontbindende in vloed van bet grote-stadsleven dóór op vele terreinen der sa menleving met geloofsafval als resultaat. De ontwortelingsverschijnse len en geloofsafval houden niet zozeer verband met de grootte van bevolking als wel met de snelheid van de groei. Ook in forensen-plaatsen en in andere plaatsen waar jcle industrialisa- Ondier voorzitterschap van burgemeester Van RoseVeli ver- gaaeraie Woensdagavond de vol tallige Schoondijkse raad. Naar aanleiding der notulen deed de Voorzitter die volgende mededelingen De trekker voor de brandspuit is nog steeds niet in Schcon- ciijlke aangekomen, doch wordt riu iedere dag verwacht. Het geld der paarden, die de bezet ter vorderde in de dagen voor Oct.- 1944, beirust wel in de ge meentekas doch mag volgens de burgemeester nog niet worden uitbetaald aan de betrokken personen. De heer De Badts meent, dat heit hoog tijd wordt, dat deze zaak een oplossing vindt waar mee de gehele raad het eens blijkt Op voorstel van B. en W. wor den aan de Oranjevereniging en de feestcommissie te Sasput subsidies verleend van rep. f 300 en f 35,97- Eén en ander ter dekking van de kosten dier fees telijkheden, georganiseerd bij 't bezoek van H. M. de Koningin en Prins Bemhard. Met de Oentrale Raiffeisen- fclank te Utrecht wordt een nieuwe geldlening aangegaan van 100.000. De oude lening van 100.000 wordt verlengd. Dit is nodig voor die finaneiëring van de bouw der Rijkslandibouw Win- tersohool en de nieuwe wegen, die momenteel in Schoondijke worden gelegd. Er wordt een verordening in het leven geroepen inzake het verhaal van pensioensbijdragen, voor inkoop van diensttijd vol gens de pensioenwet. Ook voor het 3e en 4e kwar taal zal het gemeentstpersoneel de bekende 5 pet- loonsverho ging ontvangen. Voor het voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel •bouwland aan de wed. J- But lerBehage voor 2614, dezelf de prijs met inbegrip van alle kosten waarvoor deze grond in gemeente-eigendom is overge gaan van de erven A. J- Leen- houitsQuaak, acht de Voorzit ter een gesloten vergadering nodig. Na het heropenen der verga dering informeert de heer De Badts, of dé wed. Buffer aan sprakelijk is voor het onderhoud der menne, die door dit land loopt naar het daarachter gele gen land- De heer Dekker merkt op, dat die wed. Butler geen belangen heeft bij deze menne. Hij vindt, dat wanneer een boer zijn uit weg sitiukrijdt, hij zelf maar moet zorgen, dat de uitweg weer berijdbaar wordt- Hiermede js de raad het eens. Op voorstel van B. en W- wordt besloten de ondergrond der stoepen voor de particuliere huizen over te dragen aan de eigenaars van die betreffende panden. Voor de panden met lange stoepen, b.v. aan de Brink eet-, geldt dit voor een breedte van 1% meter. De eigenaars zullen nu hek ken ete- mogen plaatsen, doch één ten ander in overleg met B- en W„ daar men wil voorkomen diat een chaotisch geheel ont staat. Bij de rondvraag informeert de heer De Badts naar het be schikt are bouwvolume 1950. Büjkens de mededelingen van de Voorzitter is dit geheel op gebruikt. Er zijn weer nieurwe aanvragen binnengekomen. Men hoopt hiervoor nog de oplossing te kunnen vinden. tie 'n snelle bevolkingstoeneming veroorzaakt, treden genoemde verschijnselen sterk naar vo rs1'1- j v Prof. Van Beusekom zeide, da„ 100 jaar geleden 55 procent van de Nederlandse Üevolking lid maat was van de Herv. Kerk, in 1930 34,6 procent en in 1947 nog maar 31,1 procent- Een kwart gedeelte daarvan is bo ven de 50-jarige leeftijd, hetgeen verontrustend genoemd werd. Spr. concludeerde, dat de Herv. Kerk in een toestand van crisis is. Het vraagstuk van de grüei- ende stad betekent voor de Kerk: er op of er onder. Het dwingt om tot de aanval over te gaan door het bouwen van Kerken in de nieuwe wijken van de groeiende stad en door intensivering van de Kerkelijke arbeid. In het R- K- Bisdom Haarlem is een bouwplan ontworpen voor minimaal 50 Kerken Uit col lectes wordt een bouwfonds ge vormd. waaruit geleend kan worden. Iets dergelijks moet naar de mening yan Prof. Van Beusekom ook mcgelijk zijn voor dé Hervormde Kerk, die eveneens een grote gemeen schap is. Spr- zitlt de oplossing in het bouwen van eenvoudige bak stenen Kerken met niet meer dan 600 plaatsen. De Kerken zouden naar raming vier ton kosten, met jaarlijks 30.000, voor exploitatie. Hoe be talen wij dat allemaal, vroeg spr. zich at. Met inschakeling van de gehele Herv. Kerk kan het vraag stuk welicht worden opgelost uoor stichting van een Kerkböuwfonds, waartoe in het gehele land dient gecollecteerd te worden. bouwd schip over te dragen en daarmede de vlag van de scheepswerf door die van de rederij te doen vervangen. De zorgen van de scheepswerf zijn daarmede afgesloten en is tevens het einde van 'n periode, waarin, nadat op 15 December 1.1. de kiel was gelegd, het lied van de ar beid op de voortdurend haar vol tooiing naderende nieuwe kust vaarder klonk. Moge het dan ook zijn, dat wij liever deze proef vaart enige maanden eerder had den gehouden, thans is ook deze spanning voorbij en kan men zich overtuigen, dat niets is na gelaten om de „Campen" te doen zijn een degelijk, solied en boven al practisch schip. Dat wij hierin volkomen zijn geslaagd bewijzen de resultaten van deze proef vaart en wij vertrouwen dan ook dat dit schip in alle opzichten aan de gestelde verwachtingen vol doen- Door het kiezen van de naam „Campen" voor dit schip zal de zo mooie stad aan de IJssel nog meerdere bekendheid verwerven in tal van landen en havens en men kan aan de boeg van het schip zien hoe fraai het stadswa pen van Kampen is. De heer De Klerk besloot met „Goede reis en goede vaart" aan het schip toe te wensen en hoopte dat het voor de rederij de meest gunstige bedrijfsresultaten zal opleveren- De heer Brijder dankte hierop ZATERDAG 14 OCTOBER HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7-15 Gew- muz-: 7.45 Gebed; 8.00 Nws.8.15 Gram.; 9-30 Wa terstand.; 9.35 Koor; 10.00 Voor de kinderen; 1015 Gram-; 11-00 Voor 'de zieken; 11.45 Gram- 11-50 Causerie: 12.00 Angelus, 12 03 Gram-; 12-30 Meded.12.So Gram.; 12.55 Zonnewijzer; 13.0'J Nws.; 13-20 Lunchconcert; 14.10 Gram/, 14 20 Engelse les; 14.40 Vocaal ensemble; 15-10 Kroniek; 15.45 Dilettanten: 16-20 Cause rie; 16.30 Causerie; 17.00 Voor de jeugd; 18-00 Gram.; 1815 Causerie; 18-25 Orgel; 18.48 Sport; 19-00 Nws.; 19.15 Actua liteiten]: 19.23 Gram.19-52 Journ. overzicht; 20 00 Nws.; 20 05 De gewone man; 20.12 Gram.; 20.15 Lichtbaken; 20-40 Stetlkeens c-p heren; 2100 Gev. programma; 21.45 Causerie; 21.55 Pop. concert, 22-30 Cause rie; 23.00 Nws-; 2315 Esperan to; 23-30 Gram. HILVERSUM II: 7-00 Nieuiws 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gram-; 8.00 Nws.; 818 Causerie-. 8.23 Orgel; 8.45 Gram-; 10 00 Cause rie; 10-05 Morgemw.10.20 Voor de arbeiders; 1125 Piano; 12.Ou OikCot; 12.30 Meded.; 1230 Lichte muziék; 13.00 Nws.; 13-15 Dansmiuz.; 13.50 Gram.; 14.CO Voor 'de jeugd: 1430 Voor dc amateurs; 15.00 Streekuitzen- ding, 15-25 Kwint-; 15.45 Cau serie; 16.00 Gram.; 16.30 Sport, 16 45 Orkest 17.30 Voor de jeugd; 18-00 Nws.; 18.15 Toe spraak; 18 20 Gram: 18.30 Vuoi ae strijdkrachten; 19.00 Art id staalkaart; 19.30 Causerie; 194' Causerie; 19.55 Causerie: 20-u. Nws-.; 20.05 Hein Festijn; 2010 ,Vara-varia; 20.15 Ge-v. pro gramma; 2115 Weense muz.; 121-45 Soc commentaar; 22.oü Oixest; -22-40 Hoorspel; 23.0o Nws.23.15 Gram- BRUSSEL Vb: 12.00 Orkosi; 12.30 Weerbericht; 12.32 Orkest; 13 00 Nws.; 13-15 Gram.; 14.00 Causerie); 1410 Gram.; 15.30 Orgel; 16.15 Ethnische muziek; 17.00 Nws.; 17-10 Accordeon, 1725 Gram.; 17-30 Discussie; 18-00 Accordeon; 18.15 Gram-; 18.30 Voor de soldaten; 19-00 Nws.; 19.30 Gram-; 19.50 Radio- dien, zijn de vooruitzichten op feuilleton2000 Gev. muziek vrede en menselijke voorun- ,21.00 Actualiteiten; 21.15 Gev. gang donker en twijfelachtig", pioigramma; 22.00 Nws.; 2215 al-dus Churchill. Opera. Toespraak van Churchill te Kopenhagen De Britse oppositieleider Winston Churchill, hee-ft op een grote bijeenk-onist te Kopenha gen aangedrongen op een spoe dige vorming van een wereldre gering, waarvan de Ver. Staten en de van hem afhankelijke g- bieden, de Sowjet-Unie. het Britse imperium en hei gemene best en een verenigd Europa de 4 peilers zouiden zijn. „Tenzij er een doeltreffende Wereldregering kan worden ge vormd en snel in actie kan tre „Meneer", vroeg de varkens hoeder aan eien boer; „Gaan wij zo goed,! naar de Tafelberg? Het moet een hoge houten stellage zijn, omgeven door een hek" Dat zal wel", zei de boer on verschillig. „Hort", zei de varkenshoeder en de bus kwam weer in bewe ging. Maar nu schoot een lange ge daante van tussen de struiken te voorschijn en stopte de boer een geldstuk in de hand. ,,Dat is voor jou als je ze naar dat kamp stuurt" riep hij en wees in do verte. Dadelijk holde de boer achtei De Alikruik-bus aan. „Hei daar", riep hij. ,,Wat is er?", vroeg Mu-gli en stak zijn hoofd uit het raampje. ,,U vroeg naar oen houten stellage omgeven door een hek?", riep de boer. „Dan moet U die richting uit, daar is er zo één!" En de boer wees in de rich ting die door Bart Baart was aangeduid. „WeLbedankt hoori", zei Basli vriendelijk. De varkenshoeder riep „hort", Bim draaide aan zijn wiel en zo ging het in de aangegeven rich ting. Heden werden wij verblijd met de geboorte van THOM en WIM. TH. E. VERSLOOT N. S. C. VERSLOOT— NAEIJE RIA INA ELLY Terneuzen, 12 Oct. 1950- Dijkstraat 7. Tijdelijk: Ziekenhuis Axel- sestraat, Terneuzen. GEVRAAGD: een direct in diensttredend. Stoom- en Ververij „DE ZON", Terneuzen. Aanmelding Arbeidsbureau WIT SPECULAAS 'n Tractatie! Steenkampl. 2 - Terneuzen mm Nieuwstraat 14, Terneuzen JUWELIER LEVERT DEZE KWALITEITS PENNEN. EEN NIEUWE Adres: GEZ. MILLENAAR, Lange Kerkstraat 64, Terneuzen. VERVOWNGSRh^ï TE RNEUZENw 0,44 per ons 0,32 per ons f 0,40 per ons Bakbloedworst 25 cent per ons uitsluitend, varkenskop f 0,25 per ons Leverpastei 55 cent per blikje Leverkaas lekker en goedkoop 0,20 per ons Fa E. A. IJsebaert Vlooswijkstraat ties: 5 regels 60 cent; i 10 ct.; minimum pe* Ier nummer of Adres ;nt meer. 3t 's namiddags 2 uturt i. In sommige krin- vraag gerezen of het in heeft de Belgische -s te laten vertrekken, het zeer waarschijn- lat de strijd in Korea eveer een maand zal iigd. trouwbare zijde wordt ileiding hiervan ver- t het vertrek der Bel- spen in ieder geval zal Bij de V. N. is men voornemens de bezet- Korea, na beëindiging elijkheden, over te dra- leine naties, zoals Bel- rland, Noorwegen enz. ten wordt, dat dit in isch opzioht beter zal -anneer de Amerikanen gestationneerd blijven, ische militaire kringen voor het voorstel om on vrijwilligers als be oepen te gebruiken, ge- ijn. de Fransen veroverd- ligt 65 km ten N. van ansa leger heeft nieu- ngen betrokken op 45 van Hanoi- Een leger de r zei. dat het terug- uit Thai Ngoeyen niet •uk dier Vietminh-troe- geschied. De Fransen ich van de stad mees- aikt om er alle militaire -s van de Vietminh te en deze opdracht was gevoerd. sen ontruimen Thetkhe. •woon! ijk betrouwbare idit nog vernomen, dat e strijdkrachten in N - na begonnen zijn de ;t Thatkh-e te veriaten. tstro weken zijn al ver- posten aan de grens 'onking en China door en ontruimd, voordvoerder van de legering veiklaardie te dat Frankrijk nu een oorlog moest voeren, gueriUa-st a'dium voor- ijk vraagt om hullp ijk heeft Amerika verzocht om met de ,poed militaire uitrus- Indo-Chin* te zenden. Franse troepen onder -uk van de Vietminh terugtrekken, mse Minister yan De- ules Mooh, heeft zijn mse ambtgenoot, Mar- i nota doen toekomen, ij verzoekt het Ameri- /erschepingsprogramma zendingen wapens, uit- laird'ingsvaartuigen en n te versnellen. r uman is op Honoloeloe meekomen. 'ruman is Vrijdagavond oeloe aangekomen inde de gehele vlucht imans vliegtuig in cor.- andere vliegtuigen, die leiden. i bleef slechts enkele tonoloeloe en zette daar- ïis voort. Hij wordt van- Honoloeloe terug ver vaar hij generaal Mac- ok zal spreken, het on net de generaal zal aiet n enkele uren duren. /,Ui>- bin iTuuuioimmuii. MAAN ZON Oct- 14 15 "*6 7.02 17.50 11.27 18.43 7.04 17.47 12.56 19.26 7.06 17.45 14.08 20.27 7.07 17.43 14.59 21-45 *7.09 17.41 1531 23 10 17.39 15.53 23.10 van een mumytische nevel af te wenden van de actuele sociale vraagstukken". „De decadente kunst van de V. S- en West- Europa", besluit Khatsjatoe- rian, „betekent dan ook een ver zwakking van het democratische kamp en een versteviging van de posities der imperialistische aanranders". der wie tal van vooraanstaande personen zijn afgevoerd van ei. lijst voor „politieke zuivering". Oorspronkelijk kwamen meei dan 200.000 personen op de zui- veringslijst voor, hetgeen in hield dat zij geen overheid:-, functies of hoge functies in hei bedrijfsleven mochten bekle den. over dreef, maar dat hij in de strijd werd gedood. Later wer den de Tibetanen echter versla- gen. Een woordvoerder van de Ti betaanse delegatie die zich te New Delhi bevindt, heeft ver klaard, dat de delegatie van haar regering geen berichten over de beweerde invasie had ontvangen. Later op de dag vloog Chur chill naar Blackpool waar de Conservatieve partij een confe rentie houdt. Te Blackpool treft de Bntse oppositieleider voorbereidingen voor eien massavergadering welke heden zal worden gehou den. waar hij een rede zal uii spreken. wereldoorlog konden dan geheel van dienstplicht worden vrijge steld. Volgens de huidige 'bepalingen moeten mannelijke personen van 18 tot 25 jaar zich voor dienstplicht aanmelden, maar mogen alleen degenen van 19 iaar en ouder worden opgeroe pen- >e bestrijding iwrichtsrheumatieW ïritish Medical Journal" it bewonderenswaardige n zijn bereikt door een ing met „cortisone", een n Amerika ontdekt ge- Lel, toegepast op vijf die aan gewrichts- ek leden. ken, die als het ware bed waren gekluisterd, ich na een behandeling dagen kunnen bewegen. joraanstaande Londense artsen oefenen controle op de behandeling, die voor het eerst in Groot-Brittannië wordt toe gepast. Het nieuwe product is nog uiterst schaars en zeer duur. De Britse medische autoritei ten hebben het kosteloos ont vangen, doch in beperkte hoe veelheid.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 3