t voort De kwestie Ambon aan de Veiligheidsraad voorgelegd Radiorede van Adenauer „Saturday Evening Post' over Indonesië Duitsland en de Europese verdediging Pjongjang veroverd Hebt Gij ook al rheumatiek VRIJDAG 13 OCTOBER 1950. 7e Jaargang No. 1551. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen. De commissie der V.N. voor Indonesië heeft aan de Veiligheidsraad voorgesteld, dat deze een beroep zal doen op de Indonesische regering, om het bestaan de apparaat der Unci te benutten voor het bereiken van een vreedzame oplossing in de kwestie-Am ion. DE DUITSE HERBEWAPENING. ORDE EN RUST ZIJN ER VER TE ZOEKEN. Hoewel het aftreden van de Westduitse minister van Binnenlandse Zaken, Heinemann, sedert weken werd verwacht, heerst er in Bonn een nerveuze stem ming over de eerste breuk in het door Adenauer een jaar geleden gevormde kabinet. Er gaan reeds stemmen op over de wenselijkheid van nieuwe verkie zingen. Voorts zijn oude pleidooien voor de overscha keling der regering op een coalitie, die ook de sociaal democraten zou omvatten, hervat. WEERSVERWACHTING. HOOGWATER op onder op onder Oct- Minister Schokking vraagt ontslag De strijd in Korea Generaal Mac Arthur heeft Donderdag de verove ring van Pjongjang bekend gemaakt, 50 km ten N. van de 38ste breedtegraad en ongeveer 100 km van de Oostkust verwijderd. HET BESTUUR OVER KOREA. op onder op onder Oct- s van Truman Frankering bij Abonnement: Temeuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Temeuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent Losse nummers 6 cent Advertentieprijs: per mm 19 ct; minimum per advertentie 1,50. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot des namiddags 2 uur. Dit voorstel van de Unci if. vervat in het op 11 dezer ver zonden telegrafische rapport der commissie. Daarin wordt uit voerig de geschiedenis van de kwestie-Ambon uiteengezet- In herinnering wordt gebracht, dat op een aanibod op 25 Sept. dat vergezel<j ging van een voor stel, dat er een oonnnissie naar Ambon zou gaan, afwijzend ge antwoord werd naar de mening der Indonesische Regering inter ventie van de zijde der Unci, 'n aanmoediging zou betekenen voor de rebellen op Ambon- Nadat er op 28 Sopt- landin gen waren uitgevoerd, verzocht op 5 October de Nederlandse Hoge Commissaris aan de Unci officieel, alle haar ter beschik king staande middelen te ge bruiken om een staking van de gevechten in de Zuid-Molukfcen te bereiken Op 6 October volgde het ver zoek aan de Indonesische Rege ring hiertoe, welk verzoek ver gezeld ging van een beroep op haar om de mogelijkheid ener vreedzame opiLossing door het aanvaarden van de goede dien sten der commissie, te onder zoeken. In het kort de inhoud van het antwoord van de Indonesische Regering, gedateerd 9 October, aanhalend besluit het telegra fische rapport van de Unci aan de Veiligheidsraad ais volgt: „De commissie meent, dat dj thans alle te harer beschikking' staande middelen voor 't bereiken ener vreedzame oplossing heeft uitgeput en legt de aangelegen heid daarom thans ter overwe ging voor aan de Veiligheidsraad. De commissie stelt voor, dat zo mogelijk de Veiligheidsraad de bevoegdheden der commissie zal versterken door 'n beroep te doen op de Idonesische Regering dat deze gebruik zal maken van het bestaande apparaat voor een vreedzame oplossing van het vraagstuk Ambon, in welk appa raat is voorzien door de aanwe zigheid van de Unci in Indonesia DE STRIJD IN DE ZUID-MOLUKKEN. Het Bureau Zuid-Molukken in Den Haag heeft van zijn rege ring te Ambon het volgende telegram ontvangen: „Succes op Ceram vooral te danken aan duizenden Aifoeren die zich bij ons aansloten ter' verdrijving van de T.N-I- De T-N-I. kon niet -meer naar zee ontkomen, doch vlucht nu door de bossen langs ide kust en tracht andere niesten van TjN.I-ers te bereiken. Aan Toe- lehoefront heerst rust- Bericht van minister van defensie te Djakarta, als zou den 10-000 personen van Ambon gevlucht zijn naar omliggende eilanden, is onjuist. De waar- heid is, dat bij de vlucht uit Hi toe ide vijand een deel van oe bevolking heeft weggevoerd op de scnepcn. De Republiek Indonesië stelt alles in het wenk om de kwestie der Ziuid-Molukfcen te brengen tot een kwestie van Ambon. Dit is onjuist, want op alle eilanden der Züid-Molukken vecht de bevolking mee. Kanselier Dr. jAdenauer heeft in een radiotoespraak gezegd, dat hij generlei toezeggingen aan de Westelijke geallieerden heeft ge daan met betrekking tot het op stellen van Duitse divisies in een Europees leger. Het West Duitse parlement moest over zulke zaken beslissen en dit kan pas geschieden, nadat de geallieerden een officieel ver zoek tot Bonn hebben gericht, Adenauer heeft met zijn rede die in vele kringen bestaande li arak willen whgnemen, als zou hij een stuwende kracht zijn geweest bij de ontwikkeling der gedachte der Duitse herbe wapening. Zijn vele tot het bui tenland gerichte verklaringen hadden deze indruk doen post vatten. Vandaar Adenauers uit drukkelijke verklaring, diat het Heinemanns aftreden wegens zijn meningsverschillen met Adenauer betreffende de taktiek door Duitsland te volgen in de kwestie der militarisering, valt samen met een versterkte aca- viteii van een deel der geeste lijkheid. De Evangelische Kerk onder leiding van Ds. Nlemöïïier heeft zich scherp uitgesproken tegen het huidige straffe tempo. Dat Dr. Heinemann vlak daarop zijn reeds weken bestaande voornemen om uit de Regering te tred'en onherroepelijk heeft gemaakt, wordt beschouwd als het logische gevolg daarvan. Heinemann is als President der Evangelisohe Kerk nauw met medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdag ochtend tot Vrijdagavond- Droog weer. Koude ochtend met plaatselijk mist. Overigens droog weer met enkele overdrijvende wolkenvel den en ongeveer dezelfde mid- dagtemperaturen als gisteren. Zwakke tot matige wind tussen Zuid-West en Zuid. ZATERDAG 14 OCTOBER. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 3.09 3.44 4.24 4.34 n.m. 3.27 4.02 4-42 4.52 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN 14 7-02 17.50 11-27 18.43 15 7.04 17-47 12.56 19.26 deze kringen verbonden en be hoort tot diegenen die voor het hrhoud der banden met Oost- Duitslandi niet veel heil ver wachten van de gekozen Ame rikaanse koers. De commentaren in de Duitse pers bewijzen, dat men de zin van de jongste rede van de Amerikaanse Hoge Commissaris McCIoy heeft begrepen. Een Duits blad zegt het kort en bondig aldus: „Wij kunnen ons aan bepaal de taken niet onttrekken". De Amerikaanse stemmen in Duitsland stuwen de campagne, die er op gericht is het Duit.se volk rijp te maken voor de aanvaarding van een militaire taak. Zij gewen daarbij te vei- staan, dat die tijd dringt en oij de onderhandelingen in de eerstvolgende 4 of 5 weken een beslissing wordt verwacht over de vraag, in welke vorm Duits land zijn bijdrage aan de verde diging zal geven- Het orgaan der Amerikaanse bezetting heeft, nadat McCIoy zijn rede gehouden heeft, -de Duitsers nog eens op het hart gedrukt, dat Washington de me ning is toegedaan, dat de Duitse bijdrage aan de Europese ver- ei tdiging het gehele zenuwstelsel van de Europese samenwerking roert. De tijd is gekomen, dat men zich aan beide zijden van de Rijn niet meer over histori sche verwikkelingen druk dient te maken, doch zijn aandacht moet besteden aan „het over heersende probleem van het Communistische gevaar". De bereidheid tot militaire medewerking wordt door initiatief bij de Westelijke ge allieerden moest liggen. Hoe hij persoonlijk zulk een initia tief wil beantwoorden, staat nu wei buiten twijfel. De verwij dering van de anti-militair in gestelde minister Heinemann uit het kabinet gelsft ©en duidelijke aanwijzing voor de instelling van die regering zelf. In Bonn legt men er de nadruk op, dat een zo ernstig besluit minstens de steun van de soc.-democra- tische oppositie moet hebben- Deze te verwerven zal de kan selier vermoedelijk veel hoofdbre kens kosten, daar de socialisten nog altijd blijk geven van arg waan jegens de bereidheid der Westelijke geallieerden om voor Duitse bodem te vechten. Deze argwaan is in Duitsland wijd ver breidt Zélfs de aankondiging van troepenversterkingen en een nieuwe groepering der bezet tingstroepen langs d© zonegren- zen heeft deze niet kunnen weg nemen. Adtenaiuer heeft daarom het Duitse volk nog eens duide lijk 'gemaakt,, dat de in New- York gegeven garantie voor de geallieerden geen uitwijken mo gelijk maakt- Hoe weinig de Duitse gemoederen nog toegan kelijk zijn voor plechtige geal lieerde verzekeringen, blijkt uit het feit, dat een toonaangevend blad, „De Zeit" uit Hamburg nog deze week de verzekeringen in twijfel trok- De jongste Britse en Ame rikaanse manoeuvres hebben volgens dit blad aangetoond, dat de geallieerden in een eventuele oorlog Duitsland als niemands land zullen beschouwen. Het blad verwjjt Adenauer, dat hij er niet in geslaagd is een Westelijk politieleger te doen vor men. dat het doel van een her eniging van beide delen van Duitsland nader zou kunnen brengen. Het betreurt, dat de huidige ontwikkeling West Duits land de kans zou ontnemen, de mensen in de Sovjet-zone uit hun slavernij te bevrijden en dat er geen kaas op schijnt te bestaan, dat de Westelijke politiek de Duitse verlangens naar hereni ging der zones ernstig zou na streven. Washington beschouwd als een toetssteen voor de echtheid van de Duitse wil tot samenwerking. In Dortmund heeft de Sociaal- Democraat Schumacher nog eens de Socialistische voorwaar den voor een Duitse militaire bij drage gesteld. Het komt er op neer dat hij een gelijke, eerlijke verhouding van iiondgenootschap wenst en daar na de verzekering, dat Duitsland eventueel niet slechts als een land voor de verdediging zal wor den beschouwd. Het was nu juist de bedoeling van de rede, die McCIoy tegelij kertijd met Schumacher hield, duidelijk te maken dat men van Amerikaanse zijde bereid is faire verhoudingen te scheppen en de Duitsers geen beslissing op te dringen, die zij zelf kunnen ver antwoorden. De Amerikaanse stemmen leg gen bijzondere nadruk op de vrij willigheid van het Duitse besluit. DE STAATSSECRETARISSEN VAN OORLOG EN MARINE BIEDEN OOK HUN ONTSLAG AAN. Zoals wij reeds berichtten, heeft Mr W- F. Schokking, minister van Oorlog en Marine, aan H- M- de Koningin zijn ontslag aangebo den, aangezien bij de behandeling van de begrotingen van zijn de partementen in de Tweede Kamer geen voldoende vertrouwen in zijn beleid is gesteld, als hij in het huidige tijdsgewricht nodig acht om zijn taak te volbrengen. De Staatssecretarissen van Oorlog en Marine, de heren Mr W. H. Fockema Andreae en H .C. W. Moorman, hebben in verband hiermede eveneens hun ontslag aangeboden. H. M. de Koningin heeft het ontslag in beraad genomen en de Minister en de Staatssecretaris sen verzocht inmiddels al datge ne te blijven verrichten, wat zij in het landsbelang nodig achten. Amerikaan te Sukaboemi vermoord De directeur van het houtver- wariringsbedrijf „Kibodas" te Sukaboemi, in West-Java, deelt mede, bericht te hébben ont vangen. dat de heer C- H. Rush, employé van het bedrijf en commandant van de fabrieks- waeht, door onbekenden is ver moord. Het consulaat der Ver- enigdie Staten is van deze moord op de hoogte gesteld. salons „robert' marklc brouwerijstr. 9 temeuzen ^De kapper met het aparte cachet^ ook voor moeilijk en geverfd haar wij verzorgen u Onder het opschrift: „Waarom dwarsbomen wij onze vrienden en belonen wij onze vijanden?" schrijft de „Saturday Evening Pest" o.m.: „Toen ons ministerie van Buitenlandse Zaken vorig jaar dwang uitoefende op de Ne derlanders om Indonesië los te laten, beseften weinig mensen, wat dit allemaal inhield. Nu we ten wij het. Het blad zegt, dat het Indonesische parlement zon der verkiezingen tot stand is ge komen en dat de hoogste Indo nesische autoriteiten de commu nistische „vredesoproep" hebben getekend. „Maar bovenal hebben zij de hele vrije wereld bena deeld door te weigeren de Ver enigde Naties bij te staan in haar strijd in Korea." „De Indonesische leiders, die zijn opgekomen gedurende de tweede wereldoorlog onder de leiding der Japanners, bedreigen nu hun eigen landslieden met het verlies van hun staatsburger schap, indien zij zich als vrijwil liger bij de strijdkrachten der Verenigde Naties in Korea zou den melden. Als toppunt hebben zij geweigerd de schepen, die aan onze zijde in het conflict om Ko rea dienst te doen, in de Indone sische havens olie te laten inne men. „De niet-gekozen leiders, die wij verwennen met een lening van 100.000.000 dollar van de Ex en Importbank, hebben juist een nieuwe grondwet ingesteld, die geheel socialistisch is. De grond wet zegt, dat de economie van het land collectief moet worden georganiseerd. Het houdt in een staatscontrole op alle takken van productie, die belangrijk zijn voor het land. De staat heeft ook de exploitatie van alle natuur lijke rijkdommen van het land. Dit komt neer op een totale socialisatie en dat had de econo mische missie van het State- Departement, die in Indonesië een rondreis heeft gemaakt moe ten bedenken- Deze missie heeft nu de wens geuit, dat Amerika nog meer millioenen zal uitgeven voor wat wordt aangeduid als „technische hulp" aan Indonesië. De regering der R. I. is er in geslaagd, de be groting voor dit jaar met een de ficit van 800 millioen dollar te doen sluiten en zij is er toe' over gegaan, een scheepslading voer tuigen, door de E. C. A. naar In donesië gezonden, te verkopen om daarmede een deel van haar bankscliuld te delgen. Zelfs nog vóór de Indonesische leiders de moeite hebben geno men zich door het volk te doen verkiezen, maken zij een ontzag lijk kabaal over Nieuw-Guinea toegevoegd te krijgen aan hun uitgestrekt gebied, waar rust en orde nog ver te zoeken zijn. Er bestaat geen enkele gewet tigde aanspraak hunnerzijds op 't bestuur over Westelijk Nieuw- Guinea, doch wel zijn er steek houdende strategische redenen aan te voeren, dat ze het niet zullen krijgen. In Nieuw-Guinea hebben de Ne derlanders hun basis in Hollandia gevestigd, die van onschatbare waarde is geweest, toen we bezig waren de Japanners uit de Zui delijke Pacific te verdrijven en die nog wel eens van onschatbare waarde zou kunnen worden. Toen de strijd in Korea begon, hebben de Nederlanders de „Evertsen" afgestaan, maar de Indonesiërs hebben het gebruik van hun havens geweigerd voer onze schepen en voor de „Evert sen". De uiteindelijke beslissing aangaande Nieuw-Guinea moet aantonen, of wij zullen voort gaan onze tegenstanders te belo nen en onze vrienden te dwars bomen." Wie de kwe llngen van rheumatiek of van rheuma'ische aandoeningen "kent, weet hoe een groot deel van zijn leven vergald word' door de vaak zware pijnen. Zodra gij Uw kwaal bestrijdt met Akker's Woosterbalr.im, waarvan de genees krachtige be standdelen diep Ui de weef sel* doordringen, voelt U. hoe een heer lijk verwan lende balsem Uw pijnen lenigt en zult U bemerken welk een wel dadige werking dit ideale wrijfmid.de) be zit. Niet voor niets zegt men: Akker's iOoosterbalsem„Geen goud zo goed". Donderdagochtend vroeg was de Noordkoreaanse verdediging langs de weg van Kaesong naar de hoofdstad Pjongjang aan het in storten. Piloten melden, dat een strijdmacht van 3 tot 5000 man in westelijke richting trekt. Won san is thans geheel in Zuidelijke handen. De enige activiteit, die uit Zuid- Korea werd gemeld was bij Poun, 30 km ten N.O. van Taedjon, waar Noordelijken een patrouille van de V. N. vernietigden en een an dere patrouille aanvielen. De Noordelijken verloren 75 man. NOORDKOREAANSE HAVEN STAD PLATGESCHOTEN. Het grootste Amerikaanse slag schip, de „Missourri" heeft Don derdag de havenstad Tsjongdjin in Noord-Oost-Korea met 40 cm- kanonnen beschoten. Na de be schieting, die drie duurde, was de stad een smeulende puinhoop. De 45.000 ton metende Mis souri", die met zjjn negen 40 cm- kanonnen en twintig kanonnen van 12,5 cm waarschijnlijk het machtigste oorlogsschip ter we rend is, schoot van een afstand van 16 km uit de kust duizenden granaten op Tsjongdjin af. Daarop werd de stad nog 30 minuten lang door vliegtuigen van vliegdekschepen met bom men bestookt. Waarnemers, die van verkenningen boven de stad terugkeerden, rapporteerden de vernietiging van een staalfabriek, een olie-opslagplaats, rangeerter reinen en tunnels. Een woordvoerder van de Ame rikaanse marine te Washington verklaarde, dat de berichten van de marine en de pers over de identiteit van de door de „Mis souri" en andere oorlogsschepen beschoten stad in Noord-Oost- Korea elkaar bleken tegen te spreken. Volgens persberichten had de „Missouri" Tsjongdjin gebombar deerd, terwijl berichten, die door het marine-hoofdkwartier waren ontvangen, de stad Songdjin, een haven ongeveer 100 km ten zui den van Tsjongdjin noemden. De woordvoerder voegde er aan toe, dat het natuurlijk mogelijk was, dat de „Missouri" en de andere schepen beide plaatsen thadden beschoten. Tussen 22 September en 12 Oc tober zijn 545 mijnen in de wate ren van Korea aangetroffen. WONSAN. „Mensen te Wonsan rklaren, dat de communisten vijf dagen geleden 500 Koreaanse gevange nen hebben onthoofd. Onder hen bevonden zich vrouwen en kinde ren. Zij waren gevangen geno men, omdat zij niet van de com munisten hielden. De executie geschiedde, toen de val van de stad onvermijdelijk scheen. De lijken werden aan de oever van de rivier begraven. Dit bericht is niet officieel bevestigd door de Zuidkoreaanse autoriteiten, die een onderzoek instellen. Wonsan is niet veel meer dan een ruïne. Bfj de ondervraging van Noordkoreaanse gevangenen bleek, dat de Noordelijken met gebrek aan manschappen te kam pen hebben. De meeste gevange nen waren slechts enkele weken onder de wapenen. De jongste ge vangene was 15 jaar oud". De interim-commissie der V. N. voor Korea heeft Donderdag een Australisch voorstel goedge keurd om het gezag van Dr. Syngman Rhee. president van Zuid-Korea, te beperken tot 7uid-Korea. Volgens het voorstel zou het Noorden voorlopig door de V. N. bestuurd moeten worden. STALIN WENST DE NOORD- KGREANEN SUCCES. Maarschalk Stalin heeft de Noordkoreanen succes gewenst ..in hun strijd voor onafhanke lijkheid". Stalin deed dit in antwoord op een telegram van de Noordkore aanse minister-president Kim Tr Sen ter gelegenheid van het feit, dat twee jaar geleden diplomatie ke betrekkingen werden inge steld tussen de Sowjet-Unie en Noord-Korea. Stalin dankt Kim Ir Sen en wenst „de Koreaanse bevolking, die de onafhankelijk heid van haar land heldhaftig verdedigt, de succesrijke voltooi ing van haar lange jaren strijd voor de vestiging van een ver enigd, onafhankelijk, democra tisch Korea". Kim Ir Sen zei in zijn telegram o.m.: „Dank zij de belangeloze hulp, die de Sowjet-Unie op grond van het in Maart 1949 ge sloten verdrag heeft geboden, boekte de Koreaanse bevolking geweldige successen in de ont wikkeling der republiek. Wij we ten. dat in deze oorlog de steun en sympathie van de vredelieven de volken der gehele wereld, de grote Sowjet-Unie voorop, aan de zijde van de Koreaanse bevol king zijn"? IlUiY- UIY lTlfKfULi-N O M. rSAV *jr Uil ZON MAAN 14 7.02 17.50 11.27 18.43 15 7.04 17.47 12.56 19.26 >6 7.06 17.45 14-08 20.27 - 7.07 17.43 14.59 21-45 1" 7.09 17.41 15.31 23 10 17.39 15.53 23.10 van een mumytische nevel af te wenden van de actuele sociale vraagstukken". „De decadente kunst van de V. S- en West- Europa", besluit Khatsjatoe- rian, „betekent dan ook een ver zwakking van het democratische kamp en een versteviging van de posities der imperialistische aanranders". der wie tal van vooraanstaande personen zijn afgevoerd van lijst voor „politieke zuivering". Oorspronkelijk kwamen meei d'an 200.000 personen op de zui- veringslijst voor, hetgeen in hield dat zij geen overheid:, functies of hoge functies in hel bedrijfsleven mochten bekle den over dreef, maar dat hij in de strijd werd gedood. Later wer den de Tibetanen echter versla- gen- Een woordvoerder van de U- betaanse delegatie die zich te New Delhi bevindt, heeft ver klaard, dat de delegatie van haar regering geen berichten over de beweerde invasie had ontvangen. jjater up ue uag y»uug chill naar Blackpool waar de Conservatieve partij ©en confe rentie houdt. Te Blackpool treft de Bntse oppositieleider voorbereidingen voor een massavergadering welke heden zal worden gehou den. waar hij een rede zal uit, spreken. van dienstplicht worden vrij ge steld. Volgens de huidige bepalingen moeten mannelijke personen van 18 tot 25 jaar zich voor dienstplicht aanmelden, maar mogen alleen degenen van 19 jaar en ouder worden opgeroe pen- 5 regels 60 cent; ct.; minimum peü nummer of Adres meer. namiddags 2 uur. In sommige krin- lag gerezen of het heeft de Belgische e laten vertrekken, t zeer waarschijn- de strijd in Korea er een maand zal 1. uwbare zijde wordt ling hiervan ver- et vertrek der Bel- n in ieder geval'zal ij de V. N- is men rnemens de bezet- ~ea, na beëindiging theden, over te dra- ïe naties, zoals Bel- id, Noorwegen enz. wordt, dat dit in l opzicht beter zal ïeer de Amerikanen itationneerd blijven, ie militaire kringen jr het voorstel om vrijwilligers als be en te gebruiken, ge- reggetrokken Fransen veroverd- ;t 65 km ten N. van je leger heeft nieu- en betrokken op 45 in Hanoi- Een leger- zei, dat het terug- Tlhai Ngoeyen niet dier Vietminh-troe- schied. De Fransen l van de stad m©es- om er alle militaire van de Vietminh te i deze opdracht was voerd. ontruimen Thetkhe. ten! ijk betrouwbare nog vernomen, dat strijdkrachten m N - begonnen zijn de Thatkbe te verlaten- 3 weken rijn al ver losten aan de grens king en China door ontruimd- jrdvoerder van de ;ering verklaarde te t Frankrijk nu een jrlog moest voeren, ueriUa-staidium voor- vraagt om hullp heeft Amerika enzo-cht om met de ted militaire uitrus- ndo-Chin» te zenden, ranse troepen onder c van de Vietminh ugtretoken. se Minister yan De- es Moch. heeft zijn se ambtgenoot, Mar- nota doen toekomen, verzoekt het Ameri- ■sehepingsprogramma ndingen wapens, uit- nd-ings vaartuigen en te versnellen- man is op Honoloeloe jekomen. iman is Vrijdagavond loe aangekomen- ie de gehele vlucht ïans vliegtuig in con- ndere vliegtuigen, die den. bleef slechts enkele uoloeloe en zette daar- voort. Hij wordt van- Honoloeioe terug ver- ar hij generaal Mac- zal spreken, het on- ;t de generaal zal niet enkele uren duren. i bestrijding vrichtsrheumatiek tish Medical Journal" bewonderenswaardige zijn bereikt door een g met „cortisone", een Amerika ontdekt ge- 1, toegepast op vijf die aan gewrichts- c leden. en, die als het ware ied waren gekluisterd, h na een behandeling agen kunnen bewegen, raanstaande Londense arisen oefenen controle op de behandeling, die voor het eerst in Groot-Brittannië wordt toe gepast. Het nieuwe product is nog uiterst schaars en zeer duur. De Britse medische autoritei ten hebben het kosteloos ont vangen, doch in beperkte hoe veelheid-

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1