BINNENLANDS NIEUWS ft ft t voort Veiling Terneuzen De politieke commissie der Verenigde Naties Hwlijk Helpen LAXEERAKKERTJES Bim's Reisbureau „De Alikruik" KOLENKITTEN TAZELAAR Vragen aan de Minister RECHTSZAKEN Advertentiën Hel commando der Amerik. luchtstrijdkrachten in Europa Spaak gelooft niet in een oorlog Twee troepenschepen vertrokken j ds zacht en toch to snel werkende teaenvej^s^o^^j^^ spoedige Lonen en prijzen in België Optreden tegen gewapende groepen in Z.-Celebes aangekondigd President Truman ver trokken AGENDA De interpellatie-aanvrage Koninckx Wat brengt de Radio FABRIEKSONTPLOFFING TE WILDERVANK. Moord op twee Nederlanders De recrutering in de V. S. LEVENSLANGE GEVANGENISSTRAF. op onder op onder Oct. 4,-. IJZERHANDEL eggetrokken van Truman bestrijding richtsrheumatiek B>e Australische minister Percy Spender heeft in de politieke commissie der V. N. voorgesteld, dat de vijf grote mogendheden haar pogingen, om een vredes- lcgcr der V. N. als voorzien in het Handvest op te richten, moe ten hernieuwen. Hij zei dit in het debat over het Amerikaanse plan voor het bij eenbrengen van de strijdkrachten der verschillende landen om eventuële agressie het hoofd te bieden. Spender was het, op een punt na. eens met het Ameri kaanse plan. De Joego-Slavische minister van Buitenlandse Zaken, steunde het plan. onder meer in verband met „Joego-Slavie's huidige interna tionale positie". „Joego-Slavie is blootgesteld aan een agressieve druk. waarover niet ,a® volkeren van Joego-'Slavie zich bezorgd kunnen maken". Ook de Peruaanse en Brazili aanse afgevaardigden steunden het Amerikaanse plan. De Sowjet-afgevaardigde An- drej Wisjinsky, verzette zich krachtig tegen het Amerikaan se plan, daar het de bevoegd heden van de Veiligheidsraad zou verzwakken. „Geen ander orgaan in de V. N. dan de Veiligheidsraad kan strijdkrachten oproepen om te vechten of agressie voorkomen. Het Amerikaanse plan was dui delijk een poging om het veto- vraagstuk te omzeilen. Het veto-recht was het enige middel, waardoor een sruvereine staat zich kon verdedigen en zijn vrijheid van handelen en onaf hankelijkheid garanderen. Elke zichzelf respecterende staat zou het veto-recht indien noodzake lijk 150 maal hebben gebruikt. Hij verzette zich voorts tegen het plan om strijdkrachten bijeen te brengen, daar dit plan mets anders was dan een poging om de Veiligheidsraad te omzeilen. HU ging accoord met de benoeming van een ,.waakhond"'-commissie, die verslag zou moeten uitbren gen over agressie. Hij verklaarde, dat hij binnen kort een nieuw voorstel zou in dienen voor een bijeenkomst van de grote vijf, die middelen zou den moeten bespreken voor het handhaven van de collectieve veiligheid. De Amerikaanse afgevaardigde Foster Dulles noemde Wisjinsky's erklaring negatief. Cuba steunde het Amerikaanse voorstel. De Nederlandse afgevaardigde, Van Heuven Goedhart steunde liet Amerikaanse plan in princi pe Hij behield zich het recht voor later het Nederlandse stand punt ten aanzien van details uit een te zetten. President Truman heeft gene raal Lauris Norstad, voorheen waarnemend onderstafchef van de luchtmacht, benoemd tot be velhebber der Amerikaanse strijdkrachten in Europa en gene raal Nathan Twinning tot onder stafchef, de op één na hoogste post bij de luchtmacht. De benoeming van Norstad wordt door velen uitgelegd als te betekenen, dat de Amerikaan se luchtstrijdkrachten in Europa zullen worden uitgebreid. In de oorlog was hij leider van de ope raties der Geallieerde luchtmach ten in het Middellandse Zeege bied. De Amerikaanse luchtmacht on het vasteland van Europa om vat thans slechts twee groepen jagers van 75 vliegtuigen, elk en een groep transportvliegtuigen van 36 toestellen. Spaak geloofde niet in een oor log, omdat „de Sovjet-Unie an dere binnenlandse taken te ver vullen heeft en de voorbereiding van een avontuur de Sovjet-Unie zeer duur zou komen", „Mocht de Sovjet-Unie er even wel toe besluiten een oorlog te ontketenen, dan zou zij wellicht West-Europa kunnen veroveren, doch zij zou zich daarna tegen over Amerika geplaatst zien, en dit wenst zjj niet, zolang zij niet de zekerheid heeft, de Verenigde Staten eveneens te kunnen ver overen. Daarvan zijn wij nog een heel eind verwijderd", aldus Spaak. Spaak geloofde in een moge lijk „naast elkaar toestaan van het kapitalisme en het commu nisme. althans indien men er in slaagt eton .gepaste wereldpoli tiek ingang te doen vinden. Wij moeten een systeem op bouwen. dat aan ieder land ds mogelij'kheid biedt, in de ver gaderingen te stemmen volgens zijn grootte en zijn verantwoor delijkheden". Spaak toesloot zijn toespraak met zijn vast geloof uit te spie ken in .,de schone perspectie ven, Welkte nog openstaan voor een wereld: die bereid is een verstandige en opbouwende po litiek te voeren". Hef troepenschip „Grote Beer' is op 6 October j.l. met 972 op varenden ulit Tandjong Prioi. naar Nedletrüiand vertrokken. Op 9 October j.l. is het s.s- „Aimarapoora" (met 623 opva rendten,waaronder 38 baby's, uit Indonesië vertroikfcen. Er bevinden zich goen gesloten onderdelen 'aan boord vam deze beide schepen- had tot levenslang geconclu deerd. In een toespraak te Menen heeft de Belgische socialistisc.it Paul Henri Spaak in verband met de internationale toestand om- verklaard, dat hij aan zijn toehoorders „efen hartverster kende en optimistische bood schap" wenste te brengen. „Telkens wanneer de V. N. krachtdadig hebben gereageerd op de pogingen van de Sovjet- Unie om wanorde te stichten, zijn de vrede en de orde hersteld". Een afvaardiging van hlet Ver bond van Belgische Industriëlen heeft besprekingen gevoerd met de Belgische -eerste minister- De leden der afvaardiging hebben de premier gewezen op het ge vaar, dat de stijging dier prijzen vormt en op de nieuwe loon eisen, die als gevolg van deze prijsstijging dom* die arbeiders worden gesteld. Zij legden er de nadruk op, dat, waar die llonen in het buitenland reeds zoveel lager zijn dan ii België, een verhoging moet wor den vermeden. Naar zij opmerkten, bestaat er veel 'kans, dlat de kleinhan delsprijzen opnieuw zullen dalen. Hierbij moet men echter kun nen rekenen op de eerlijkheid van handelaars en industriëlen. De correspondent van Aneta te Makassar seint, dat het militaire commando van Zuid-Celebes een optreden tegen gewapende groe pen in Zuid-Celebes (guerilla's) beeft aangekondigd, nu de pogin gen om een vreedzame oplossin? te bereiken faalden. Het militaire commando heeft het volgende bekend gemaakt: 1. Gebleken is, dat gewapende groepen de laatste tijd wegen en bruggen in Zuid-Celebes vernie len, bomen omkappen om weg versperringen aan te leggen, te lefoondraden doorsnijden, moor den plegen, etc., hetgeen tezamen het karakter van georganiseerd stichten van onrust draagt, 2. Zij, die verantwoordelijk zijn .voor de veiligheid in Zuid- Celebes, kunnen deze toestand niet langer laten voortbestaan. Tegen de onruststokers zullen mi litaire maatregelen worden geno men. De bekendmaking, die Dins dagochtend gepubliceerd werd, geeft onruststokers alsnog gele genheid, zich met hun wapens c-ver te geven aan de bataljons commandanten van de A.P.R.I. (Indonesische strijdkrachten). President Truman is Woensdag uit Washington vertrokken voor zijn ontmoeting met Generaal MacArthur in de Stille Oceaan. Adht en dertig correspondenten van nieuwsbureaux, dagbladen, radiozenders en fotodiensten ver gezellen President Truman op zijn reis in de Stille Oceaan. De journalisten hebben een 4- motorige „Stratocruiser" gehuurd voor deze reis- HEDEN: TERNEUZEN: Pro Rege, 7 u urE van ge lis atie AXEL: Het Centrum. 8 uur: Lezing van de Centrale Stich ting Landbouwemigratie. MORGEN: TERNEUZEN: Kantoor Ka mer va<n Koophandel, 9 tot 10 uur: Zi'txlag vertegenwoordi ger Econcm- Voorl. Dienst. VRIJDAG 13 OCTOBER HILVERSUM I: 7-00 Nieuws; 7-15 Orgel; 7.45 Gebed; 800 Nwe.; 8.15 Gram.; 9.30 Water standen: 9.35 Schoolradio; 10-05 Orkest: 10-45 Gram-; 11.00 Voor die zieken11.40 Kwartet; 12.00 Angelus; 12.03 Gram.; 12.30 Me dedelingen12-33 Gram.; 12.55 Zonnewijzer; 13-00 Nws-13 20 Lunenconcert; 13-45 Voor de vru. w. 14 00 O'kfcSt; 15.00 Voor de school; 15.30 Gram-16.00 Voor de zieken; 17 00 Voor de jeugd; 17.15 Koor; 17-45 Gram-, 18.i8 Kath. signaal; 18.30 Pop. concert; 18-52 Actualiteiten- 19-00 Nws-; 19.15 Regeringsuit zending; 19.35 Lichte muziek; 19.48 Pol. Overzicht; 20 00 Nws -, 20 05 De gewone man; 20.12 Or kest; 21.00 Brab. -halfuur; 21-30 Gram.; 21-45 Causerie; 22 00 Orkest; 22.45 Gebed; 23.00 Nws 23-15 Graan- HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gram.; 8 00 Nws.; 818 Orgel; 8 50 Voor de vrouw; 9.00 Gram-; 10-00 Oa'userfe; 1005 Morgenwijding; 10-20 Gram-; 10-30 Voor de •vrouw: 10.45 Piano; 11.05 Ra- dioleuilleton; 11.25 Gram.; 12.00 Orgel; 1230 Metied.; 1233 Sporr; 13 00 Nws.; 1315 Orkest; 13.45 Gram.; 14.00 Voor de vrouw; 14.20 Piano; 14-55 Declamatie; 15-15 Gram.; 16.00 Film; 16.30 Voot de jeugd); 17.00 Vocaal octet; 17-20 Causerie; 18.00 Nws.; 18-15 Felicitaties; 18.30 Vioor de strijdkrachten; 1900 Denk om de bocht; 19.15 Cause rie; 19.30 Causerie; 19-50 Be richten; 20.00 Nws.; 20.05 Boek bespreking; 2015 Piano; 20.35 Causerie; 21-00 Verzoekpro- gïamma; 21.40 De ducdalf22 00 Buitenl. weekoverzicht; 2215 Gram.21.40 Causerie; 2245 Avondwijding; 23.00 Nws.; 2315 Causerie; 2330 Gram. BRUSSEL VI.: 12 00 Gram.; 1230 Weerberichten; 12-32 Or kest; 13.00 Nws.; 13.15 Klass. muz.; 1400 Gram-; 17.00 Nws.; 17.10 Guam.; 1810 Voordracht; 18.20 Gram.; 1830 Voor de soi- daten; 19.00 Nws; 19-30 Gram-; 19.45 Causerie; 20 00 Film; 20.15 Oïkest 22.00 Nws-; 22.15 Jazz muziek; 22.45 Gram.; 2300 Nws.; 23.05 Gram. AANVARING OP DE NIEUWE MAAS. Het 1254 ton metende m.s. „Airoio", dat het 834 ton meten de sleepschip „Marinus"' langs zij sleepte, is Dinsdagavond op de Nieuwe Maas ter hoogte van ÏJsselmonde in aanvaring geko men met net m.s. „Cataline". De „Airoio" kreeg schade aan de toakboordsteven en aan roói' en schroef, omdat het over een strekdam voer bij het achteruit- Slaan. Van de „Cataline" werd de voorsteven ingedrukt en de stuurhut vernield. De vrouw van de schipper van de „Cata line",, de 59-jarige C. v- Balen- Kanters. werd door rondvlie gende glasscherven gewond en in het Ziekenhuis Coolsi-ngcl be handeld. Met een hevige knal ontplofte gistermiddag om ongeveer kwart over twee in de schoolmeubelfa- briek „De Driehoek" te Wilder- vank een autogenisch lasappa raat. Er ontstond een steekvlam en de arbeiders ontvluchtten in allerijl de fabriek. Drie hunner die bij het apparaat bezig waren met het lassen van stalen school- barikonderstellen, waren echter reeds in brand geraakt. Andere arbeiders schoten hen te hulp en trachtten onder andere met be hulp van emmers water de bran dende kleding te doven. Het feit dat één hunner, de ongehuwde G. Doddema, de kluts kwijt scheen te zijn en door de fabriek heen en weer rende, bemoeilijkte uiteraard deze pogingen. De intussen gealarmeerde brandweer was zeer snel ter plaatse, doch behoefde geen dienst te doen. Twee artsen uit Wildervank en drie uit Veendam verleenden de eerste hulp. Twee der arbeiders, de gehuwde J. Lourens en de ongehuwde G. G. Doddema, beiden uit Wilder vank, werden in zeer ernstige toestand naar het ziekenhuis in Groningen vervoerd. De gehuwde arbeider A. Piening uit Veendam kon in ernstige toestand naar zijn woning worden gebracht. Aan de fabriek werd geen belangrijke schade aangericht. In de nacht van Vrijdag op Zaterdag zijn de heer B- Koe- slag en mevr. Sehraa, die in een bungalow van de familie Ripel- lius nabij Tjipanas logeerden, vermoord door een rampokben- de. De familie RipelUus wist ue bende te ontkomen en sloeg 3,13, nu Waarschijnlijk bevreesd voor latere getuigenissen van de zij de van de heer Koeslag en me vrouw Sehraa hebben de bende leden deze 2 door middel van vuurwapens om ihet leven ge bracht. De stoffelijke overschotten van de slachtoffers zijn naar het ziekenhuis te Sukabumi ver voerd. Het Amerikaanse Ministerie van Landsverdediging heeft de dienst voor militaire aanwer ving verzocht in Decembei 40 000 nieuwe recruten op te roepen. Hiermee wordt het aantal manchappen voor het land leger op 210.000 getlraoht. Zoal» men weet, werden in Septem ber 50.000. in October eveneens 50 000 en November 70.000 re cruten onder de wapens geroe pen. De luchtmacht en de marine heibben nog niet om aanvullen de oproepingen verzocht- Het Tweede Kamerlid de heei Weiter (KNP)heeft aan de Mi nister-President de volgende vragen 'gesteld: 1. Heeft het Nederlandse Rode Kruis pogingen aangewend om in de dringende behoefte van dé bevolking van Ainbon aan medicijnen en geneesmid delen te voorzien? 2. Zo ja, waarom hebben die pogingen niet tot succes geleid? 3. Zo nefem, waarom heeft het Rade Kruis nagelaten deze pogingen te ondernemen? In verband met het jongste ver zoek tot interpellatie van het Par lementslid Koninckx over de ver klaringen, die de heer Jaspar, se cretaris-generaal van de Bene lux, onlangs heeft afgelegd, heeft Minister-President Pholien, die besprekingen had gevoerd met de heer Van Zeeland, Minister van Buitenlandse Zaken, in de wan delgangen van het Parlement een onderhoud gehad met de heer Koninckx, in tegenwoordigheid van het Parlementslid Joris. De Eerste Minister heeft aan beide liberale volksvertegenwoor digers medegedeeld, dat de Re gering, in overleg met de heer Van Zeeland, meent te moeten verzoeken elke bespreking met betrekking tot de vooruitzichten voor de Benelux, uit te stellen tot de begroting van Buitenland se Zaken is goedgekeurd- Dan zal een ruim overzicht kunnen wor den gegeven, zowel omtrent de Benelux zelf, als van wat betrek king heeft op de werkzaamheden van de gemengde Nederlands Belgische Commissie, die belast is met het onderzoek van het vraagstuk van de havens en de tussenwateren. Sedert de verklaringen van de heer Jaspar hebben de Eerste Minister en de Minister van Bui tenlandse Zaken talrijke protes ten en moties ontvangen uit Ant werpse en Gentse zeevaart- en handelskringen. Zij hebben het 'niet nodig geacht hierop te ant woorden, zo zei de heer Pholien tot de heren Joris en Koninckx. Hij verzekerde, dat zij volledig vertrouwen mochten hebben in de Regering, wat haar gevoelens dienaangaande betreft, die volle dig stroken met haar beleid. De Regering meent evenwel, dat momenteel en op het ogen blik, dat misschien een beslissing kan worden genomen door de Commissie voor de havens en de tussenwateren, elke verklaring harerzijds ongelegen zou komen- De heer Koninckx, die 't stand punt van de Minister-President deelt, zal, om 'het nationaal be lang niet te schaden, niet aan dringen op een spoedbespreking van zijn interpellatie. Deze zal daardoor samenvallen met de be spreking van de begroting van Buitenlandse Zaken. De liberale volksvertegenwoor diger van Antwerpen behoudt zich evenwel het recht voor zijn interpellatie opnieuw in te die nen, wanneer de bij 't onderzoek van de begroting door de Rege ring verstrekte uitleg hem on voldoende schijnt. VEILING TERNEUZEN. Groenten. Per 100 stuks in guldens- Sta 2-20 tot 4.10- Per stuk in centen. Bloemkool 8 tot 35 Groene komkommers 10; Witte Kom kommers 7; Meloenen 16 tot 25 Selderij 1 tot 6; Peen 9; Kro- tdn 9. Per kg in centen- Andijvie 5Princ. Bonen 15 tot 42 Saxa 39; Rode Kool 5 tot 9; Sav. Kool 5 tot 12; Witte Kool 5 tot 8; Peen 5 50 tot 7 00, Prei 8 tot 14; Knolselderij 2 too 3; Spinazie 13 tot 17; Spruiten 29Tomaten 12 tot 38Uien 5 tot 6; Kassnijtoonen 82 tot 93. Fruit- Appelen. Cox' Change Pippin 13 tol 35; Dubbele Bellefleur 4 tot 23; Golden Delicious 40; Goudrei- nette 11 tot 25; Jonathan 5 tol 40- Lemioenappel 10 tot 20; Ster appel 3 tot 25; Zuccalmaglio iRejnette 4 tot 12. Peren. Beurré Alex Lucas 5 tot 30, Comtesse dte Paris 40; Doyemié du Cornice 15 tot 90; Nouveau Poiteau 6 tot 14; St- Rèmy 7 tot 16; Zwijndrechtse Wijnpeer 7 tot 30-10. mm jk. -af ANGSTIGE LUCHTREIS. Een luchtverstekeling, die han gend aan de staart van een vlieg tuig, een angstige luchtreis van vijftig minuten lang had gemaakt werd na behouden op het punt van uitgang te zijn teruggekeerd, te Torreon in Mexico gearres teerd. Het was een negentienjari ge boerenjongen, Cliserio Reyes, die naar de stad Mexico een afstand van 680 km over hoge bergruggen had gewild. De pi loot van het vliegtuig bemerkte, op een hoogte van 3500 meter ge komen, sterke trilling in het toe stel, en belemmerde werking van het roer. De luchtverstekeling was door de sterke luchtstroming, die zijn kleren aan flarden had gescheurd bijna gestikt. Het is jammer dat Janus Macht gieen Minister is gewor den. Ten eerste was zijn snor er zo geschikt voor. En dan de wijze waarop hij ambtelijk het touw doorknipte waarmee de bussen met elkaar verbonden waren- Hoe prachtig had Janus geen bruggen kunnen openen voor het publiek, dat toch meestal maar met een half oor luisterde naar 'de toespraak die daarbij hoort. En daarna kwam een uitge breid procesverbaal. Daar stond dan de bus van „De Alikruik" wiser. En wanneer Bim niet zo vin dingrijk was 'geweest, zou hij er nu nog staan. Gelukkig kwam er een var kenshoeder voorbij. Wilt U meehelpen, Nederland tot een welvarend toeristenland te maken?", vroeg Bim. „Hoe kan dat dan"?, vroeg ue varkenshoeder verbaasd. „Door onze bus door uw var kens te laten trekken", ant woordde Bim prompt. „Stap in, mensen" riep Mug- li door zijn toeter. „Het nieuwste! De Alikruik bus warkt op varkens-aandrij- ving!" En voort ging "net weer De Haagse Raad van Cassatie heelt levenslange gevangenis straf opgelegd aan de 58-jarige Amsterdammer H. Klinkenbijl Deze werd oorspronkelijk ter dood veroordeeld wegens zijn activiteiten bij 'dte „Zentrallstei le für Jüdische Auswandarung". Het is gebleken dat K„ die veie wandaden bedreef, zich na een keerpunt in zijn leven beijverd heeft om in enkele gevallen daadwerkelijke hulp te verle nen. Dit behoedde hem voor de doodstraf. De procureur-fiscaal ZON MAAN 14 7-02 17.50 11.27 18.43 15 7.04 17.47 12.56 19.26 -*6 7.06 17.45 14-08 20.27 - 7-07 17.43 14.59 21-45 v v.09 17.41 15-31 23 10 17.39 15.53 23.10 van een mumynscne nev«i a± wj wenden van de actuele sociale vraagstukken". „De decadente kunst van de V. S. en West- Europa", besluit Khatsjatoe- rian, „betekent dan ook een ver zwakking van het democratische kamp en een versteviging van de posities der imperialistische aanranders". Utti' wie ta,i van Tooraansraanw: personen zijn afgevoerd van c lijst voor „politieke zuivering". Oorspronkelijk kwamen meel dan 200.000 personen op de zui- veringslijst voor, hetgeen in hield dat zij geen overheids functies of hoge functies in hol bedrijfsleven mochten bekle den. over areei, maar aax mj xn ue strijd werd gedood. Later wer den de Tibetanen echter versla- gGn» Een woordvoerder van de Ti betaanse delegatie die zich te New Delhi bevindt, heeft ver klaard, dat de delegatie van haar regering geen berichten over de beweerde invasie had ontvangen. JJO OCT vy XTC V 1 chili naar Blackpool waar de Conservatieve partij een confe rentie houdt. Te Blackpool treft de Butse oppositieleider voorbereidingen voor e,en massavergadering welke heden zal worden gehou den, waar hij een rede zal uit spreken. DIE U NIMMER IN DE STEEK LATEN A. J. VAN DE REE Nieuwstraai Terneuzen EMAILLE Mooie zware kwaliteit TERNEUZEN TWEEDAAGSE RECLAME A.S. VRIJDAG EN ZATERDAG AFGEHAALD UIT DE WINKEL 5 regels 60 cent; ct.minimum jk* nummer of Adres neer. i namiddags 2 uob In sommige krin- .ag gerezen of het heeft de Belgische e laten vertrekken, t zeer waarschijn- de strijd in Korea ;r een maand zal l. iwbare zijde wordt ling hiervan ver- et vertrek der Bel- i in ieder geval'zal j de V. N. is men rnemens de bezet- •ea, na beëindiging theden, over te dra- Le naties, zoals Bel- ,d, Noorwegen enz. wordt, dat dit in opzioht beter zal teer de Amerikanen tationneerd blijven, e militaire kringen ir het voorstel om vrijwilligers als be- ;n te gebruiken, ge- Fransen veroverd- t 65 km ten N. van ie leger heeft nieu- ;n betrokken op 45 in Hanoi- Een leger - zei. dat het terug- Thai Ngoeyen niet dier Vietminh-troe- 5Chied. De Fransen van de stad mees- om er alle militaire van de Vietminh te deze opdracht was K>erd. ontruimen Thetkhe. pa lijk betrouwbare nog vernomen, dat trijdkrachten m N- begonnen zijn de rhatkhe te verlaten- i weken rijn al ver- osten aan de grens sing en China door ontruimd. irdvoerder van de ering veiklaardie te Frankrijk nu een irlog moest voeren, ïeriUa-stadium voor vraagt om hulp heeft Amerika erzocht om met de ed militaire uitrus- tido-China te zenden, ranse troepen onder t van de Vietminh ig trekken. ;e Minister yan De- is Mooh, heeft zijn ;e ambtgenoot, Mar- ïota doen toekomen, verzoekt het Ameri- schepingsprogramma idingen wapens, uit- tid-ings vaartuigen en te versnellen- nan is op Honoloeioe ekomen. man is Vrijdagavond oe aangekomen le de gehele vlucht ans vliegtuig in con- ïdere vliegtuigen, die ien. bleef slechts enkele loloeloe en zette daar- voort. Hij wordt vaa- lonoloeioe terug ver- jr hij generaal Mac- zal spreken, het on- t de generaal zal niet enkele uren duren. van dienstplicht worden vrijge steld. Volgens de huidige 'bepalingen moeten mannelijke personen van 18 tot 25 jaar zich voor dienstplicht aanmelden, maar mogen alleen degenen van 19 jaar en ouder worden opgeroe pen. ish Medical Journal" bew onde re nswaardige zijn bereikt door een met „cortisone", een Amerika ontdekt ge- toegepast op vijf die aan gewrichts leden- n, die als het ware ;d waren gekluisterd, .1 na een behandeling gen kunnen bewegen, aanstaande Londense artsen oeienen controle op de behandeling, die voor het eerst in Groot-Brittannië wordt toe gepast. Hef nieuwe product is nog uiterst schaars en zeer duur. De Britse medische autoritei ten hebben het kosteloos ont vangen, doch in beperkte hoe veelheid-

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 3