Nieuwe aanval op Ambon verwacht Noord-Korea geeft zich niet over Bloedige gevechten in Indo-China I voort „Nationaal Réveil" DONDERDAG 12 OCTOBER 1950. 7e Jaargang No. 1550. Verschijnt dagelijks N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen. Hulp aan Nederland gevraagd ©e regering van Ambon meldt het volgende. Na de gevechten op Ceram liet de vijand honderden gesneuvelden achter, terwijl ons een aantal mor ie- ren, jeeps en radiotoestellen in handen vielen. Ten Noorden van Hitoe vinden hergroeperingen van de vijand plaats. T t -i-x u. Zaterdag zijn schepen van ex-K.N.I.L.-militairen uit Makassar vertrokken. Bij deze versterkingen bevindt ach o.a. een volledige batterij artillerie. De regering van Ambon is bezig zich voor te berei den op de nieuwe aanval, die uit Makassar onderweg is. Ook de Nederlandse regering is van deze nieuwe op handen zijnde aanval op de hoogte gebracht. Daar bij is gevraagd, een oorlogsschip te willen zenden om deze schepen tegen te houden. WEERSVERWACHTING. HOOGWATER. Vergadering van „NIET OP ZIJ GAAN VOOR DE V.N." „De algemene vergadering der Verenigde Naties heeft nog niet lang geleden „genocide" (het uitroeien van bepaalde bevolkingsgroepen) als een misdaad te gen de mensheid gebrandmerkt. Wat er op het ogen blik echter op Ambon gebeurt, is een poging tot geno cide door een land, dat onlangs als zestigste lid tot de Verenigde Naties werd toegelaten". RUIM 3000 FRANSE MILITAIREN OVERWELDIGD. De opstandelingen van de Vietminh-beweging heb ben een Franse strijdmacht van ongeveer tweedui zend man in het Noorden van Indo-China „overwel digd", zo is te Saigon door het Franse legerhoofd kwartier meegedeeld. De Franse strijdmacht, die de ontruiming van Coa- bang had gedekt, werd van alle kanten door guerilla- strijders van de Vietminh overvallen. Volgens Franse legerbronnen hebben de Fransen in deze slag vijfenhalf bataljon van een gemiddelde sterkte van 600 man verloren. van Truman Frankering bij Abonnement: Temeuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande.. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent Losse nummers 6 cent. Advertentieprijs: per mm li ct; minimum per advertentie ƒ1.58. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot iea namiddags 2 uur. Radio-Ambon berichtte Woens dagavond laat, dat corvetten van de Republiek Indonesië 't eiland Ambon van zee uit hebben ge bombardeerd. De radio maakte voorts wederom melding van vloedgolven, die te Tanahgojang, Getala en Hutimuri grote schade veroorzaakten. Tolgens Radio-Ambon zou voorts het stadje Suil wederom in Ambonese handen zijn. HET TELEGRAM VAN DR. DREES. la de pers van Indonesië zijn vele stemmen opgegaan tegen het telegram, dat de Nederlandse minister-president, Dr. W. Drees naar aanleiding van de ontwikke ling op Ambon aan zijn Indone sische collega heeft gestuurd. Indonesische zowel als Neder landse en Chinese bladen zijn van mening, dat Dr. Drees met het zenden van dit telegram niet ver standig heeft gedaan. COMMENTAAR VAN „DE NIEUWSGIER". „De Nieuwsgier" wijst er op, dat de Indonesische regering pas na het falen van een aantal vre desmissies er toe overgegaan is langs militaire weg een oplossing voor de kwestie-Ambon te zoe ken. „Het werd hoog tijd, dat de toestand werd geliquideerd." Het gaat hier niet om „de ver nietiging van de vijand", doch om het ,,gezondmaken van een patiënt." Het blad acht het initiatief van Dr. Drees tot het zenden van een telegram aan premier Natsir geen gelukkige greep. „De geste van de heer Drees kunnen wij begrijpen, maar moeilijk loven. Wij hebben reeds geruime tijd moeten ervaren, dat de „koloniale Nederlander" zich in het algemeen ter plaatse ge makkelijker aanpast aan de nieu we verhoudingen en een scherper oog krijgt voor de positie dan de helemaal niet koloniale Neder lander thuis. Om Ambon weeft zich in Nederland een mythe: het verdriet en de teleurstelling om het „verlies" van Nederlandsch Indië, kristalliseert zich in een vreemde en onwezenlijke sym pathie voor de Ambonnese zaak." „Zolang men in Nederland geen kans ziet het feit, dat Indonesië een souvereine staat is, als uit gangspunt te nemen voor elke medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag ochtend tot Donderdagavond. Overdrijvende wolkenvelden. Droog weer met overdrijvende wolkenvelden. Dezelfde of iets hogere temperaturen dan giste ren. Meest matige wind tussen West en Zuidwest. VRIJDAG 13 OCTOBER. beschouwing of analyse van de feiten en daarop zijn handelingen te baseren, zolang zullen Neder land en Indonesië zich steeds ver der van elkander zien verwij derd". VERGELIJKING MET D l. Het Chinese blad Keng Po vraagt zich af, wat er zou gebeu ren, als een vreemde mogendheid het op zou nemen voor de Darui Islam of de Angkatan Ummat Is- lam. „Alle Indonesiërs en ook de buitenlanders, die Indonesië graag als sterke en welvarende rechtsstaat zouden zien, zullen zich uiteraard niet achter op standelingen scharen, die de wa pens hebben opgevat tegen de overheid. De Indonesische regering acht te zich met tegenzin en met een bezwaard gemoed gedwongen tot het nemen van militaire maat regelen." „Men zou de vraag kunnen stellen of Dr. Drees zich meer ge legen laat liggen aan de Ambon- nezen dan aan figuren als Dr. Leimena, Dr. Rehatta, Ir. Putu- hena en Pellaupessy, die zelf van Ambonese landaard zijn. Hoe het ook zij, het telegram van Dr. Drees is geen stap in de richting van eikaars toenadering". AMBON BRUGGENHOOFD VAN NIEUW-GUINEA. Het beroep van Dr. Drees en diens argumenten zouden „Sum- ber" „eigenlijk koud laten", ware het niet, dat het blad de aan dacht vestigt" op een bijzonder aspect van deze zaak". ,,De Republiek Zuid-Molukken is door Nederland tot dusver ge bruikt als bruggehoofd in de stryd om de handhaving van zijn positie in Nieuw-Guinea. In ieder geval kan in de Ne derlandse houding een sabotage gezien worden van Sukarno's be lofte aan het Indonesische volk, dat Westelijk Nieuw-Guinea voor de aanvang van het jaar 1951 bij Indonesië gevoegd zal zijn, zo schrjjft het blad. „Wanneer die belofte niet wordt verwezenlijkt, hoopt Nederland, een dergelijke politiek volgende, ontevredenheid onder het volk te verwekken tegen zijn leiders. Ne derland tracht bij de handhaving van zijn positie in Nieuw-Guinea wederom in troebel water te vis sen", aldus „Sumber." PERSCONFERENTIE VAN AMBONNEZEN OP JAVA. De ondertekenaars van het pro- testschrijven aan de Unci namens de Ambonnezen op Java hebben voor de tweede maal een pers conferentie gehouden. Daarbij verklaarden zij te overwegen, hun schrijven aan de Unci te doen volgen door een persoonlijk bezoek. „Alles wat minder bereikt zou worden dan het staken van het vuren, zou ons te weinig zijn", zo deelden zij mede. Zij waren ervan overtuigd dat de Zuid-Molukkers achter de Republiek Zuid-Molukken staan, dat de afkondiging van deze re publiek rechtmatig is op grond van het zelfbeschikkingsrecht en dat de strijd in beginsel dezelfde is als die, welke de Republiek Indonesië voerde, namelijk de strijd om het recht van het volk om zichzelf te zijn. MEDICAMENTEN VOOR AMBON. De Stichting „Door de eeuwen trouw" heeft aan het Interna tionale Rode Kruis een telegram gezonden, waarin gemeld wordt, dat voor verzending naar Am- bon melkpoeder en medicamen ten, waarondier sera, vaccins, verbandmiddelen enz. tot een totale waarde van 25 000 ge reed liggen. De Stichting ver zoekt het Rode Kruis om het transport van deze Nederland se bijdrage naar Ambon te re gelen onder bescherming van het Rode Kruis. In het telegram was tevens de plaatsnaam vermeld, waar de medicamenten zich toevinden. Altreden van Minister Schokking verwacht Naar uit goede bron wordt mee gedeeld, is het aftreden van de Minister van Oorlog en Marine, Mr W. F. Schokking, binnenkort te verwachten. Communistisch China waarschuwt Amerikanen Het communistische China lieeft de V-S. voor de tweede maal in 10 dagen gewaarschuwd „zich buiten Noord-Korea te hou den". Deze waarschuwing werd door radio-Peking omgeroepen. Breskens Temeuzen Hansweert Walsoorden v.m. 2.30 3.05 3.45 3.55 n.m. 2.44 3.19 3.59 4.09 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Oct. 12 6.58 17.54 8-15 17.55 13 7.00 17.52 9.51 18-51 14 7.02 17.50 11.27 18.43 15 7.04 17-47 12.56 19.26 16 7.06 17.45 14-08 20.27 Het hoofilkwartier van gene raal MacArthur deelt mede, dat troepen van het Britse gemene best en een Amerikaanse divisie cavalerie verscheidene kilome ters zijn gevorderd ten Noorden van de rivier de Jesong, die zij in de loop van het weekeinde overslaken. Paektsjon, 25 km ten Westen van Kaesong, werd ver overd. Het offensief van Kaesong uit wint aan snelheid. Het verzet van de Noordkoreanen op het centrale front neemt af. Een colonne van de Zuidko- raanse Capitooldivisie is thans ook te Wonsan aangekomen. De straatgevechten in deze stad du ren voort. De Britten dekken de rechter flank van de Amerikanen. De vijfde Amerikaanse lucht macht heeft Woensdag het vlieg veld van Wonsan in gebruik ge nomen. Het is het eerste Noord - koreaanse vliegveld, dat door de luchtmacht der Verenigde Naties wordt gebruikt. De Amerikanen, die op het centrale front ten N. van Kae song aanvallen, maakten Woens dag weinig vooruitgang. Zij moesten voorzichtig hun weg tasten door grote mijnenvelden en kregen twee tegenaanvallen af te slaan- Een legerwoordvoerder te To kio zeide, dat zij „niet alles op alles zetten om vooruit te komen, daar er al andere plannen voor hen gereed zijn". Verder naar het Oosten trok ken de Zuid-Koreanen na de ver overing van Tsjorwon en Koem- wha verschillende kilometers verder, waarbij zij „matige tegen stand" overwonnen. Deze steden liggen resp. 50 en 30 km voorbij de breedtegraad. Te Washington is bekendge maakt, dat het 27.000 ton meten de vliegdekschip ..Leyte" zich bij de vloot voor de Koreaanse kust heeft gevoegd. NOORD-KOREA WIL ZICH NIET OVERGEVEN De Noord-Koreaanse minister president Kim Dr. Soeng heeft generaal MacAthurs jongste eis tot overgave van de hand gewe zen. aldus radio Pjongjang. Kim heeft zijn troepen opdracht ge geven ,,tot de dood toe te vech ten". Kim Ir Soeng, die als opperbe velhebber voor Radio Pjongjang sprak, verklaarde, dat het land zich voor „een ernstige crisis" ge plaatst ziet en wekte de bevol king op de Noordkoreaanse troe pen te helpen door het herstellen van spoorwegen en andere ver bindingen en het produceren van meer wapens, munitie, voedsel en andere goederen. MEER BRITSE TROEPEN. Woensdag is weer een aantal Britse soldaten scheep gegaan naar Korea- Ruim 3000 Britse mi litairen zijn thans naar Korea onderweg. DUITSE KRIJGSGEVAN GENEN. Volgens een speciale correspon dent van het Engelse blad „Dai ly Telegraph" wijzen te Londen binnengekomen berichten er op, dat Duitsers in Russische krijgs gevangenschap, onder wie een generaal, een rol hebben gespeeld aan de zijde der Noordkoreanen. Het blijkt, aldus het blad, dat de Duitse generaal Schoerner brie ven naar huis heeft geschreven uit Korea, waar hij aan het hoofd slaat van een adviesgroep, ver bonden aan. het strategische com mando der Noordkoreanen. Vele andere Duitse families hebben dergelijk nieuws uit het Verre Oosten ontvangen. Radio-Vaticaan over ont voering van Bisschop van Seoel. De Apostolische gedei jgeei de te Seoel, is tezamen met zijn secretaris en vier andere Katho lieke priesters door de terugtrek kende Noordkoreaanse troepen ontvoerd, zo meldt Radio-Vati- caan. Twee andere Katholieke priesters zijn gedood, aldus de radio, die verder melding maakt van een ontdekking van een Amerikaanse legeraalmoezenier, die onder een kerk te Taedjon 700 lijken heeft gevonden. DE VOORLOPIGE COMMIS SIE VOOR KOREA. Generaal Carlos Romulo (Phi- lippijnen) is tot voorzitter geko zen van de voorlopige commissie voor Korea, die zeven leden telt uit Australië, Chili, Nederland, Pakistan, de Philippijnen, Thai land en Turkije. Tot vice-voor- zitter werd gekozen Santa Cruz (Chili). Deze commissie, die door de al gemene vergadering der V. N. werd ingesteld in afwachting van de aankomst in Korea van de commissie der V. N. voor de een making en het herstel van Korea. Zo sprak Drs W. Veenhoven, voorzitter van „Nationaal Ré veil" bij de opening van een openbare vergadering in de Die rentuin te Den Haag. Hij was voorts van mening, dat Neder land „te land, ter zee en in de lucht" in de kwestie-Ambon tus senbeide moet komen en sprak de hoop uit, dat de kerk in Ne derland er niet het zwijgen toe zal doen", nu Mohammedaanse horden onze broeders op Ambon vermoorden. Anders is de kerk de naam van dienares Gods niet waard". Als spreker was ook aangekon digd de heer N- Jouwe, lid van de Iriaanse delegatie, die thans in Nederland vertoeft. Dr W. H- K. Feuilleteau de Bruyn, de vol gende spreker, deelde de verga dering echter mede, dat de heer Jouwe van het spreken in het openbaar heeft menen te moeten afzien. De Iriaanse delegatie pleegt op het ogenblik overleg met enige Ministers en men acht het niet juist, wanneer dit zou worden doorkruist door de mening van de Iriaanse delega tie, waarvan de heer Jouwe op treedt als secretaris. De heer Feuilletau de Bruyn wenste de Iriaanse delegatie alle mogelijke succes, bedachtzaamheid en wijs beleid toe, want haar taak zal niet gemakkelijk zijn. In Neder land vindt men nog al te veel lieden, die menen, dat we Nieuw Guinea maar aan Indonesië ca deau moeten geven, bijv- de on dernemers, waaronder er zijn, die de Nederlands-Indonesische Unie denken te redden door Irian uit te leveren. Spr. vindt een derge lijk standpunt dom en onwaardig- De Unie is in de praktijk toch al niets meer waard en als deze on dernemers hun zin kregen, zou den ze hun eigen graf delven. In Indonesië drijven de landsinkom sten op het buitenlandse kapi taal en men kan dat onmogelijk missen. Daarom: hoe eer hoe be ter weg met de Unie, die slechts een instrument is, waarmede de Indonesiërs Nederland proberen bang te maken en waarmee zij zullen doorgaan, ook wanneer hun Nieuw Guinea wordt toege worpen. Over de laatste Indonesische berichten inzake Ambon zegt spr. o-m.: Het gaat op Amibon op het ogenblik wonderlijk goed! Laat onze regering de „Kortenaer" naar Ambon sturen en de zaak is afgelopen. Toen de „Kortenaer" naar Makassar kwam, vluchtten de Indonesiërs als hazen en de zaaik was uit- De „Kortenaer" naar Ambon en de verhouding tussen Indonesië en Nederland zou met één slag geklaard zijn- Spr. maakt gewag van een kenterend inricht in de Partij van de Arbeid, oa blijkend uit de woorden van de heer Vorrink in een rede te Katwijk, waar dene zeide, dat als het aan hem had gelegen, Nederland Indië n«g enige jaren onder rijn bewind e*u hebben gehouden. Spr. brengt in herinnering, dat bij de souverei- niteitsoverdracht de heer Vorrink had gesproken van het bereiken van het grote ideaal van de P. d. A., een vrij Indonesië, en dat hij dit een eeuwig monument hnd genoemd. Spr. vindt het inder daad een prachtig monument, maar een grafmonument. Overi gens ziet hij met genoegen, dat de heer Vorrink naar het stand punt van Rijkseenheid nijgt. Na de pauze beantwoordde de heer Feuilletau de Bruyn ver schillende vragen en merkte daarbij o.a- op, dat Nederland niet op zij moet gaan voor de Ver. Naties. Er is in de openbare mening in Amerika een duidelij ke kentering bespeurbaar ten opzichte van de vroegere houding jegens Nederland- Dat de regering tijdig de Sta- ten-Generaal over Irian raad pleegt, acht spr. goed gezien. De Kamers worden dan niet weer voor voldongen feiten gesteld. Hij keurt het echter af, dat zulks in comité-generaal geschiedt. Met de heer Thiessen, die In de zaal aanwezig wals, raakte de heer Feuilletau de Bruyn in de bat over diens optreden dat spr-, die op de hand van Westerling is, onjuist acht en schadelijk voor Westerling. Het optreden va* Thiessen, aldus spr., leidt tot tweespalt onder de oppositie te gen de regeringspolitiek en waar die oppositie gering in aantal is, kan dit beter worden vermeden. Franse troepen hebben vijf da gen lang gevochten tegen een tienvoudige overmacht in de buurt van de Chinese grens, ten N. van de versterkte plaats Thatkhe. Een deel van de Franse strijdmacht brak door de linies van de Vietminh en baande zich vechtend een weg naar Thatkhe. De rest werd echter „omsingeld, van alle kanten aangevallen en overweldigd na de vijand uiterst zware verliezen te hebben toege bracht." Hulptroepen uit Thatkhe waren niet in staat de Vietminh- stellingen te penetreren. Steun van de luchtmacht werd door slecht weer belemmerd, aldus het Franse communiqué. Een mobiele colonne van drie en een half bataljon (ongeveer 2000 man), was uit Thatkhe uit gezonden om de ontruiming van Ca ang door het Franse garni zoen aldaar van 1200 man te dek- k< n. (Caobang is een grenspost 48 km ten N-W. van Thatkhe). De beide Franse legergroepen slaag den er in, in de nacht van 4 Oc tober in de buurt van Dongkhe (een andere grenspost, die op 18 September in handen van de ietminh viel) contact te maken. In de nacht van 7 op 8 October poogden beide Franse strijdgroe pen tevergeefs naar Thatkhe door te breken. Slechts een deel der troepen slaagde er in zich een weg naar de vesting te banen. De rest werd „omsingeld en over weldigd". Woordvoerders der Franse re gering te Parijs verklaarden dat hoewel de militaire tegenslag die de Fransen geleden hebben ernstig is, de omvang ervan niet temin van plaatselijke aard is en geen invloed heeft op de algeme ne militaire positie in Indo-China op het ogenblik. Men beseft evenwel te PM-jjs. aldus een correspondent van Reu ter. dat Frankrijk zich thans ge plaatst ziet tegenover een geor ganiseerd leger van de Vietminh en niet enkel guerillagroepen. In enkele gezaghebbende militaire kringen te Parijs vreest men, dat gevechten van een omvang als op Korea zich in de komende maanden in Indo-China zullen kunnen ontwikkelen. Iïet Franse kabinet is bijeen geweest en heeft de minister van Defensie, Jules Moch. verzocht de Amerikaanse autoriteiten te door dringen van de noodzaak van het zenden van het beloofde oorlogs- rnaterieel. Prins Bernhard maakt het goed De hehte Operatie, die Z. K. H Prins Berm-hard dezer dagen in het Academisch Ziekenhuis te Utrecht heeft ondergaan, is -ge- slaagt. De toestand van de Prins is zeier goed. Verwacht mag wordden., dat Z. K- H. het zie kenhuis tegen het einde van de week kan verlaten. 5 regels 60 cent; ct.; minimum pa* nummer of Adreu neer. i namiddags 2 inK. In sommige krin- ag gerezen of het heeft de Belgische laten vertrekken, zeer waarschijn- de strijd in Korea »r een maand zal l. iwbare zijde wordt ling hiervan ver» ït vertrek der Bel- i in ieder geval'zal j de V. N- is men rnemens de bezet- ■ea, na beëindiging :heden, over te dra- Le naties, zoals Bel- d, Noorwegen enz. wordt, dat dit in opzicht beter zal leer de Amerikanen tationneerd blijven, e militaire kringen ir het voorstel om vrijwilligers als be- ;n te gebruiken, ge- eggeirokken Fransen veroverd- t 65 ton ten N. van ie leger heeft nieu- m betrokken op 45 m Hanoi- Een leger - zei, dat het terug- Thai -Ngoeyen niet dier Viefcminh-troe- schied. De Fransen van de stad mees- om er alle militaire van de Vietminh te deze opdracht was roerd. ontruimen Thetkhe. co! ijk betrouwbare nog vernomen, dat trijdkrachten m N - begonnen zijn de Thatkhe te verlaten- 3 weken rijn al ver- osten aan de grens ring en China door ontruimd. irdvoerder van de ering verklaarde te Frankrijk nu een irlog moest voeren, ierilla-st adium voor vraagt om hulp heeft Amerika enzocht om nut de ed militaire uitrus- ndo-China te zenden, ranse troepen onder van de Vietminh igtrekken. e Minister yan De is Modi, heeft zijn e ambtgenoot. Mar- lota doen toekomen, verzoekt het Ameri- schepingsprogramma idingen wapens, uit- [rd'ingsvaart.uigen en te versnellen. nan is op Honoloeloe ekomen. man is Vrijdagavond oe aangekomen !e de gehele vlucht ans vliegtuig in cor.- ïdere vliegtuigen, die ifcn. bleef slechts enkele loloeloe en zette daar- voort. Hij wordt van- lonoloeloe terug ver- ir hij generaal Mac- zal spreken, het on- t de generaal zal niet enkele uren duren. ZON MAAN op onder op onder Oct- 14 7.02 17.50 11.27 18.43 15 7.04 17.47 12.56 19.26 ■»6 7.06 17.45 14-08 20.27 - 7.07 17.43 14.59 21-45 v *7.09 17.41 1531 23 10 17.39 15.53 23.10 van treil muiuy wenden van de actuele sociale vraagstukken". „De decadente kunst van de V. S- en West- Europa", besluit Khatsjatoe- rian, „betekent dan ook een ver zwakking van het democratische kamp en een versteviging van de posities der imperialistische aanranders". ten zijn afgevoerd van ei- lijst voor „politieke zuivering". Oorspronkelijk kwamen meei dan 200.000 personen op de zui- veringslijst voor, hetgeen in hield dat zij geen overheids functies of hoge functies in hot bedrijfsleven mochten bekle den- strijd werd gedood. Later wer den de Tibetanen echter versla- gGIl- Een woordvoerder van de Ti betaanse delegatie die zich te New Delhi bevindt, heeft ver klaard, dat de delegatie van haar regering geen berichten over de beweerde invasie had ontvangen. chili naar Blackpool waar ae Conservatieve partij een confe rentie houdt. Te Blackpool treft de Bntse oppositieleider voorbereidingen voor ©en massa-vergadering welke heden zal worden gehou den. waar hij een rede zal uit spreken. van aienstpucnt wwueu vrijge steld. Volgens de huidige bepalingen moeten mannelijke personen van 18 tot 25 jaar zich voor dienstplicht aanmelden, maar mogen alleen degenen van 19 jaar en ouder worden opgeroe pen. bestrijding richtsrheumatiek ish Medical Journal" bewonderenswaardige zijn bereikt door een f met „cortisone", een Amerika ontdekt ge- toegepast op vijf die aan gewrichts leden, n, die als het ware ;d waren gekluisterd, .1 na een behandeling gen kunnen bewegen, aanstaande Londense oeienen controle op de "behandeling, die voor het eerst in Groot-Brittannië wordt toe gepast. Het nieuwe product is nog uiterst schaars en zeer duur. De Britse medische autoritei ten hebben het kosteloos ont vangen, doch in beperkte hoe veelheid.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1