I voort „Koninklijke Marine de Atlantische Oceaan blijven moet op Indonesisch antwoord aan de Unci Snelle opmars der Amerikanen De verkiezingen in Oost-Duitsland WOENSDAG 11 OCTOBER 1950. 7e Jaargang No. 1549. N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen. Staatssecretaris Moorman De Nederlandse regering staat op het standpunt, dat de Koninklijke Marine in het Jelan*[ ^Rieme en in het belang van de gemeensehappelvik mant.eme verdediöinö van de landen van het Atlantisch fact vertegenwoordigd moet blijven in de Atlantische ver dediging. Dit standpunt is tot op heden onverande rd gebleven", aldus luidde het commentaar van schout bii-nacht H.C.W. Moorman, Staatssecretaris van Ma- Se op buitenlandse persberichten, volgens welke Nederland zijn vloot zou moeten inkrimpen. De toestand in de Zuid-Molukken CERAM WEER IN AMBONESE HANDEN. SCHADE NATUURRAMP GESCHAT OP Vh MILLIOEN. Aneta verneemt uit betrouwbare bron, dat het Indonesische antwoord aan de Unci overhandigd is. Het beroep der Unci wordt hierin afgewezen. De T.N.I.- legers op Ceram werden door de Ambonese troepen verslagen. De schade veroorzaakt door de vloedgolf en aardbeving, welke Zondagmor gen het eiland Ambon teisterde, wordt op ruim Vi millioen gulden geraamd. De strijd in Korea Sowjet-protest bij de Amerikaanse Regering over grensschending De Amerikaanse cavaleriedivisie vordert snel in de richting van de N.-Koreaanse hoofdstad Pjongjang. Tot nu toe ontmoette zij maar geringe tegenstand. De Z.-Koreanen boekten nieuwe overwinningen. Beide opmarsen worden krachtig gesteund door de lucht macht. Op het centrale front stuitten de V.N.-troepen op hardnekkige tegenstand. WEERSVERWACHTING. HOOGWATER. onder onder ZETELVERDELING IS REEDS BEKEND. Zondag 15 October worden in Oost-Duitsland verkiezingen gehouden. Het zijn de eerste verkiezin gen na de uitroeping van de Oostduitse republiek, waarvan de regering evenals die van de Westduitse Federatie er aanspraak op maakt namens het gehele Duitse volk te spreken. Dat men in Bonn de mening is toegedaan, dat de re gering van de vroegere sociaal-democraat Grotewohl, waarin de in Moskou opgeleide communist Walther Ullbricht de werkelijke leider zou zijn, niet eens het recht heeft te spreken voor het oostelijk deel van Duitsland, is reeds enkele weken geleden duidelijk gemaakt, toen het parlement te Bonn de te houden verkiezing bij voorbaat als onwettig en ongeldig bestempelde. onder onder eggetrokken van Truman bestrijding richt srheumatiek Frankering bij Abonnement: Temeuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Temeuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent. Verschijnt dagelijks Advertentieprijs: per mm 10 ct; minimum per advertentie 1.50. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot des namiddags 2 uur. In een interview wees de staats secretaris met nadruk op het feit, dat de Raad van Ministers van Buitenlandse Zaken of van de Ministers van Defensie, de top organen van het Noord-Atlan tisch pact, niet de bron zijn ge weest van bedoelde berichten- Zij zij afkomstig van bepaalde mili taire sub-organen, met name de standing-group". Dit militaire comité, dat wordt gevormd door een Amerikaanse generaal, een Franse generaal en een Engelse luchtmaarschalk, maakt echter niet uit of de Nederlandse Marine van de Atlantische Oceaan moet verdwijnen. Dit is een politieke aangelegenheid en slechts de mi nisters van Buitenlandse Zaken kunnen in onderling overleg po litieke richtlijnen aangeven. Deze hebben zich niet uitgesproken voor een inkrimping van de Ne derlandse Marine en daarom be staat er voor de Nederlandse re gering geen aanleiding op haar zelf gekozen standpunt terug te komen. Over het geschil van inzicht inzake de taak en omvang der Koninklijke Marine, dat uit ge melde berichten wel duidelijk is geworden, verklaarde de staats secretaris het volgende: ,,Bij sa menwerking tussen verschillende partners is verschil van inzicht een normaal verschijnsel. De mi litairen van de „standing-group" adviseren, dat Nederland en ook andere landen als Noorwegen zich voornamelijk toeleggen op de opbouw van een land- en een luchtmacht en de verdediging van de Atlantische Oceaan overlaten aan de Britse en Amerikaanse vloten, hetgeen neerkomt op ver groting van land- en luchtmacht ten koste van de zeemacht. Dit is m.i. onjuist. De som van de totale zeestrijdkrachten van alle part ners is immers toch al te gering om de verplichtingen binnen het Atlantisch Pact en de verplich tingen voor de gebieden daarbui ten na te komen. Tegenover het advies van de standing-group" staat de mening van de Nederlandse regering, dat de Koninklijke Marine zowel voor onze koopvaardij als voor de rijksdelen in West-Indië een taak heeft te vervullen op de Atlanti sche Oceaan, een taak, die de ma rine met de beschikbare en nog in aanbouw zijnde schepen ook kan vervullen. Zelfs al zou ons land niet zijn ingeschakeld bij de gemeenschappelijke Atlantische verdediging, dan nog zouden Ne derlandse vlooteenheden op de Atlantische Oceaan opereren. De rijksdelen in West-Indië vallen immers buiten het door het At lantisch Pact bestreken gebied, ook onze koopvaardijschepen va ren voor een groot deel daarbui ten, en de interpretatie van dit pact is, dat de deelnemende lan den hun nationale verplichtingen buiten het pactgebied zelfstandig moeten vervullen". De verklaring van de Ameri kaanse sepator Thomas Connallij, dat Nederland zijn vloot zou moeten inkrimpen, doch dat „ge voeligheden" en traditie" zich in Nederland daartegen verzetten, noemde staatssecretaris Moorman een „hoogst ondoordachte uitla ting". „Het is niet een traditie, dat wij Hollanders op zee zijn, het is een keiharde noodzaak- In dien ons land bij een eventueel conflict geheel op bondgenoten zou zijn aangewezen, dan zouden wij een herhaling kunnen krijgen van hetgeen in '44 in Zuid-Neder land is gebeurd, toen er te wei nig schepen werden beschikbaar gesteld om de bevloking te pro vianderen, ofwel we zouden weer beleven wat ons in '45 is over komen, toen er geen schepen wa ren om onze soldaten naar Indo nesië te vervoeren en onze ex- geïnterneerden af te voeren. Iets dergelijks kunnen wij in de toe komst alleen vermijden, indien wij een stem in het kapittel heb ben en die krijgen we alleen door onze marine". Staatssecretaris Moorman ver klaarde, dat senator Connally's verklaring des te verbazingwek kender was, omdat ons land juist zo'n grote steun ontvangt van de Amerikaanse regering en van de Amerikaanse vloot bij de uit werking van het door de Neder landse regering opgestelde en door de volksvertegenwoordiging goedgekeurde vlootprogramma. Deze steun bestaat o.m. uit de levering van schepen, zes fregat ten en dertien mijnenvegers, vliegtuigen, oorlogsuitrusting oor mariniers, hulp bij de aanleg van vliegvelden, uitwisseling van patenten, en materiaal voor de handelsbescherming. De staatssecretaris verklaarde nog, dat het afbouw-programma, niet name dat van de kruisers zo veel mogelijk zal worden ver sneld. Weliswaar zal onze vloot nog te gering zijn voor de taak die wij als zeevarende natie hebben te vervullen, doch wij zijn ge bonden aan het financieel moge lijke en waar het aantal te kort schiet, zal de mobiliteit te hulp komen. Snelvarende oorlogssche pen kunnen n.l. door hun mobili teit meer dan één taak vervullen. Ten aanzien van de maritieme samenwerking tussen de landen van het Atlantisch Pact merkte de staatssecretaris op, dat in ge val van nood één druk op de knop voldoende is om de geza menlijke West-Europesezeemacht in actie te doen komen. De mobi lisatie, de bevelvoering en het gebruik van de beschikbare zee strijdkrachten zijn thans geheel geregeld. Op de vraag of de Nederlandse industrie op maritiem gebied een steentje bij zou kunnen dragen bij de verwezenlijking van de door de militaire voorzienings- raad opgestelde plannen, ant- woorde de staatssecretaris, dat ons land op het gebied van de scheepsbouw, radar, radio en vuurleidingen de bondgenoten terzijde kan staan- Vooral wat betreft vuurleidingen en radar staat ons land vooraan in de rij der producenten. Over de taak van de Konink lijke Marine op en rond Nieuw- Guinea verklaarde de staats secretaris: „In dit gebied van be trekkelijke onrust zijn onderde len van de marine gestationeerd ter bewaking van de souvereine rechten, die aan Nederland inge volge de besluiten van de R.T.C. zijn gegeven. Deze onderdelen zullen er voor waken, dat alleen langs de weg van overleg het Nieuw-Guinea-probleem wordt opgelost." De Unci heeft gistermiddag in een communiqué medegedeeld, dat zij antwoord heeft ontvangen op haar schrijven d.d. 6 October aan Moh. Roem. In zijn antwoord verklaarde minister Roem, dat de Indonesi sche regering tot haar spijt niet in staat is in te gaan op het be roep van de Unci. De Unci over- De Sowjet-Unie heeft by de door de Amerikaanse lucht Amerikaanse Regering geprotes teerd tegen „schending van haar grens door Amerikaanse vlieg tuigen", aldus meldt het Sowjet- Russisehe Nieuwsbureau Tass. Het protest is door de plaats vervangende Minister van Bui tenlandse Zaken, Gromyko, aan de Kanselier van de Amerikaunst Ambassade te Moskou, Biarbour overhandigd. Volgens Tass ligt het punt van de grensschending ongeveer 100 Ion van de Koreaanse grens. In de Sovjet-nota wordt aan gedrongen op strenge bestraf fing van degenen, die voor ,,een aanval op ©en Sowjetrussisch vliegveld" verantwoordelijk zijn. De So wj et-Regering verwacht een verzekering van de Ameri kaanse Regering dat zij de noodzakelijke maatregelen zal nemen om „soortgelijke uitda gende handelingen" in de toe komst te voorkomen. De Sowjet-Unie acht het een gebiedende eis te verklaren dat de verantwoordelijkheid voor de gevolgen van dergelijke daden De eerste Amerikaanse cava leriedivisie, die Zondag over de 38ste breedtegraad is getrokken, is Dinsdag meer dan zes kilome ter gevorderd op de weg naar Pjongjang, de Noordkoreaanse hoofdstad. De divisie, die 800 meter over de breedtegraad hardnekkige Noordkoreaanse tegenstand ont moette, kon Maandag slechts 1600 meter vooruitkomen. Meer naar het westen stiet een Erits-Amerikaanse strijdmacht door tot voorbij Paektsjong op weg naar de haven Haedjoe aan de westkust. Zij ondervond lichte doch zeer fanatieke tegenstand van 1500 Noordkoreanen, die drie tegenaanvallen ondernamen- De Zuidkoreanen boekten een nieuwe overwinning in hun snel le opmars naar het noorden door de verovering van Wonsan. de op één na grootste stad van Noord- Korea. In tegenstelling tot de ver wachting, dat de Noordkoreanen de stad krachtig verdedigen zou den, lieten zij de stad practisch in de steek. De opmars van de strijdmacht der V. N. wordt krachtig ge steund door de luchtmacht. Elk half uur komt een golf duikbom menwerpers van het vliegveld Kimpo bij Seoel en bestookt de verschanste Noordkoreanen met bommen en raketten. Vrachtwagens vol naakte Noord koreaanse krijgsgevangenen kwa men van het front door Kaesong. Volgens inlichtingen uit krin gen van het hoofdkwartier van het Amerikaanse achtste leger hebben de Noordkoreanen. die hardnekkige tegenstand bieden op het centrale front, bevel ge kregen niet terug te trekken en tot de dood toe te vechten. Het schijnt, dat de meesten van hen dit bevel opvolgen, gezien de weinige gevangenen, die worden gemaakt. Volgens deze bronnen hebben de Amerikanen slechts betrekke lijk weinig Noordkoreanen tegen over zich. Wel bevinden deze zich in gunstige posities. Op sommige plaatsen liggen de verdedigings linies achter de 38ste breedte graad 40 km diep. Volgens de Amerikaanse bron nen concentreren de troepen van de Verenigde Naties een massa tanks en artillerie. Zuidkoreaanse troepen zijn op Maandagavond Wonsan binnen gerukt. De radio verklaarde, dat er nog straatgevechten aan de gang waren in Wonsan. Volgens latere berichten is de Amerikaanse eerste cavaleriedi visie in een vallei, die ongeveer anderhalve km in Noord-Kore- aans gebied ligt, tegengehouden. De verdedigingsstellingen van de Noordkoreanen in dit gebied zijn vijf km diep. Vliegtuigen hebben millioenen pamfletten met het ultimatum van generaal MacArthur boven ae Noordkoreaanse linies uitge worpen. De radiostations in Tokio en Zuid-Korea hebben non-stop-uit zendingen, waarin de Noordko reanen verzocht werden zich over te geven, verzorgd. macht geheel bij de Amerikaan se Regering zal liggen. Volgens Tass heeft Barbour (gleiweigerd de nota aan te ne men, op grond van het feit, dat strijdkrachten der V. N- in het betrokken gebied opereren. Volgens Gromyko is dit geen reden, diaar de Sowj et-nota be trekking heeft op Amerikaanse toestellen- Uit d»d volledige tekst van de nota, die Gromyko voorlas al vorens deze aan Barbour aan te bieden, blijkt, dat het protest betrekking 'heeft op 2 jagers van de Amerikaanse luchmacht van hei,.type „Shooting Star die vol" -^is die nota laag vlie gend het Sowjetrussische vlieg veld aan die zeekust in het ge bied van Soeahaya Retsjka na derden, ongeveer 100 km van de grens tussen de Sowjet-Unie en Korea gelegen en het vliegveld met mitrailleurs bestookten. Het gievolg was, dat het eigen dom van het vliegveld werd be schadigd, aldus de nota- medegedeeld door het K.N.M I. te De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot Woensdagavond. Enkele verspreide buien. Half tot zwaar bewolkt met en kele verspreid optredende buien. Matige, in de kustprovincies tij delijk krachtige wind uit Weste lijke richtingen. Weinig verande ring in temperatuur. DONDERDAG 12 OCTOBER. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m- 1.57 2.32 3.12 3.22 n.m. 2.07 2.42 3.22 3.32 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op op Oct- 17.41 11 6.57 17.56 6.43 12 6.58 17.54 8.15 17.55 13 7.00 17.52 9.51 18-51 14 7.02 17.50 11.27 18.43 Er bestaat in Bonn dan ook zijn verdwenen. weinig belangstelling voor de uitslag van de verkiezing, die in feite een uitgestelde verkie zing is, daar de „Volkskam- mer" (Tweede Kamer) bij hét uitroepen van d'e Oost-Duit 'e republiek niet, zoals in de door haarzelf aangenomen grondwet voorgeschreven was. gekozen werd. doch benoemd uit de te voren reeds bestaande Volks raad- De samenstelling der nieuwe kamer zal geschieden volgens de vdrki ezingstechniek van de volksdemocratieën. Hoewel de grondwet een verkiezing volgens het stelsel der evenredige ver tegenwoordiging voorschrijft en ofschoon de niet-communisti- sche partijen van Oost-Duits land vorig jaar hun samenwer king in het voorlopige parle ment afhankelijk hebben ge steld van een vrije verkiezing met afzonderlijke lijsten, heelt de politieke ontwikkeling in het afgelopen jaar een zodanige snellwd gehad, dat deze toezeg gingen volledig uit de discussie Weliswaar hebben de beide „burgjerlijkte" partijen, christe- lijken ein liberalen nog altijd de eigen partij organisatie behou den. doch nadat verschillende leiders waren uitgeschakeld, hebben zij moeten toestemmen in de vorming van 'n eenheids- lijst. Op grond van de samen stelling van deze lijst kan dus bij voorbaat de verdeling dei- zetels worden vastgesteld. Van de 400 leden zullen er 100 rechtstreeks tot de socialis tische eenheidspartij 'behoren en 180 tot de „democratische massa-organisatie. De overige 120 zetels zijn verdeeld over liberalen en christelijken. Daar de massaorganisaties geleid worden door aanhangers der eenheidspartij, staat het vast, dat de S-E-D- over 280 stemmen zal beschikken. Daarmee kan zij alle beslis singen, ook die welke volgens de grondwet eem twee derde meerderheid eisen, nemen. De huidige „burgerlijke" lei ders, Nuschke en Hamann, he'o- weegt thans welke stappen zij verder zal ondernemen, aldus het communiqué. Reuter bericht, dat in welin gelichte kring werd medegedeeld, dat de commissie deze aangele genheid naar de Veiligheidsraad zou kunnen verwijzen. Het Bureau Zuid-Molukken in Den Haag maakte gisteren be kend: „Van onze regering ontvingen wij het volgende telegram: Ver zoeken tegenspraak van de leu gens der Indonesische republiek, dat T.N.I. reeds in de buitenwij ken van Ambon zou zijn en nog slechts zuiveringsacties worden gevoerd. Wijzen er op, dat het Hitoe-front thans is schoonge veegd. De vijand is hier in wan orde gevlucht. Moreel van de T.N.I. geknakt. Op 9 October was Piroe (Ceram) weer in onze han den. Leimena is niet op Ambon geweest. Onze onafhankelijkspro- clamatie is niet een daad van Dr. Soemokil of een groepje militai ren, doch van het gehele Ambon- nese volk. Wijzen er op, dat dui zenden vrijwilligers meestrijden, niet voor een Nederlandse of an dere zaak, doch uitsluitend voor onszelf. Wandaden van de TNI. op onze Zuid-Molukken zuilen v/orden getoond aan de interna tionale commissie, die naar Am- bon wil komen. Midden in vrij heidsstrijd werd volk van Ambon zwaar getroffen door aardbeving en vloedgolf, die Zondagmorgen 11.15 uur begon en nog onregel matig voortduurt. Dorpen Geiala en Hoetimoeri weggevaagd. Sche de geschat op 7% millioen gul den. Voedselnood thans zeer groot. Velen dakloos. Verzoeken zeer dringend hulp, vooral voed sel. De Rode Kruisorganisaties van China (Peking), de Philippij- nen, Australië en India, zijn tele grafisch verzocht onmiddellijk per vliegtuig hulp te willen ver lenen in verband met onvoldoen de huisvesting en algeheel voed selgebrek." BE EVACUATIE OP AMBON. In officiële kringen te Djakar ta werd aan Aneta medegedeeld, dat gedurende de evacuatie van de burgerbevolking op Ambon geen gevechten hebben plaats ge had. Ongeveer 10.000 personen werden van Ambon op Ambone se prauwen vervoerd naar de eilanden Haruku. Saparua en Nusa Laut. ben moeite gehad caiuütiaten voor de hun toegezegde zetels te vinden. De animo om een functie op het politieke toneel te aanvaarden is blijkbaar voor hen, die niet onvoorwaardelijk met de communisten willen sa mengaan, reeds lang verdwenen. De campagne, die met een verbetenheid gevoerd wordt, alsof er nog zetels te winnen waren, heeft over de gehele zone ploegen activisten in het geweer gebracht, die zijn rond gegaan om de bevolking van het belang der stemming te overtuigen. Men neemt te Bonn aan, dat deze activiteit alleen ten doel heeft geihad tot in de gezinnen achter de schermen te kunnen kijken en door 'dreigin gen die laatste weerstanden te overwinnen. Ook in de heersende spanning tussen het bewind en de kerken heeft de campagne ingegrepen door de kerkelijke bedienaren te verzoeken actief aan dz .voorlichting" van 't volk mede te werken. Oost-Berlijn blijft buiten deze verkiezingen. Het behoort formeel nog niet tot ae Oost-Duitse republiek. Een deel van de tievolking heeft zich door middel van een uit West- Berlijn gepropageerde enquête met levensmiddelenbonnen anti communistisch uitgesproken. Oct. 14 15 t-6 MAAN op op 7.02 17.50 11.27 18.43 7.04 17.47 12.56 19.26 7.06 17.45 14-08 20.27 7.07 17.43 14.59 21-45 *7.09 17.41 15.11 2H0 17.39 15.53 23.10 van tren iiiumy vxtycm wenden van de actuele socia vraagstukken". „De decadente kunst van de V. S. en West- Europa", besluit Khatsjatoe- rian, „betekent dan ook een ver zwakking van het democratische kamp en een versteviging van de posities der imperialistische aanranders". men zijn afgevoerd van ei- lijst voor „politieke zuivering". Oorspronkelijk kwamen meei dan 200.000 personen op de zui- veringslijst voor, hetgeen in hield dat zij geen overheids functies of hoge functies in hel bedrijfsleven mochten bekle den. strijd werd gedood. Later wer den de Tibetanen echter versla- gen* Een woordvoerder van de ii- betaanse delegatie die zich te New Delhi bevindt, heeft ver klaard, dat de delegatie van haar regering geen berichten over de beweerde invasie had ontvangen. chili naar Blackpool waar ae Conservatieve partij een confe rentie houdt. Te Blackpool treft de Bntse oppositieleider voorbereidingen voor eien massavergadering welke heden zal worden gehou den. waar hij een rede zal uit spreken. Aran aienstpucnt wwwen steld. Volgens de huidige bepalingen moeten mannelijke personen van 18 tot 25 jaar zich voor dienstplicht aanmelden, maar mogen alleen degenen van 19 iaar en ouder worden opgeroe pen- 5 regels 60 cent; ct.; minimum peü nummer of Adreu neer. namiddags 2 unKa in sommige krin- ag gerezen of het heeft de Belgische laten vertrekken, zeer waarschijn- de strijd in Korea ;r een maand zal l. iwbare zijde wordt ling hiervan ver- ;t vertrek der Bel- t in ieder geval "zal j de V. N- is men rnemens de bezet- ea, na beëindiging •heden, over te dra- e naties, zoals Bel- d, Noorwegen enz. wordt, dat dit in opzicht beter zal teer de Amerikanen tationneerd blijven, e militaire kringen ir het voorstel om vrijwilligers als be- ;n te gebruiken, ge- Fransen veroverd- t 65 km ten N. van ie leger heeft nieu- »n betrokken op 45 in Hanoi- Een leger- zei, dat het terug- Tfhai Ngoeyen niet dier Vietminh-troe- schied. De Fransen van de stad mees- om er alle militaire van de Vietminh te deze opdracht was roerd. ontruimen Thetkhe. cü'.ijk betrouwbare nog vernomen, dat trijdkrachten in N - begonnen zijn de Thatkhe te verlaten- 3 weken zijn al ver- osten aan de grens sing en China door ontruimd- irdvoerder van de ering verklaarde te Frankrijk nu een irlog moest voeren, lerilla-stadium voor vraagt om ftullp heeft Amerika erzocht om met de ed militaire uitrus- ndo-Chin* te zendeu. ranse troepen onder van de Vietminh tgtrekken. e Minister yan De- ts Mach. heeft zijn ie ambtgenoot, Mar- tota doen toekomen, verzoekt het Ameri- schepingsprogramma tdingen wapens, uit- ïd'ingsvaartuigen en te versnellen- nan is op Honoloeloe ekomen. man is Vrijdagavond oe aangekomen- le de gehele vlucht ans vliegtuig in con- tdere vliegtuigen, die ren. bleef slechts enkele loloeloe en zette daar- voort. Hij wordt van- lonoloeloe terug ver- ïr hij generaal Mac- zal spreken, het on- t de generaal zal niet enkele uren duren. :ish Medical Journal" bew o nde re ns waardig e zijn bereikt door een met „cortisone", een Amerika ontdekt ge- toegepast op vijf die aan gewrichts leden, n, die als het ware ;d waren gekluisterd, i na een behandeling gen kunnen bewegen, aanstaande Londense twrenen controle op de •behandeling, die voor het eerst in Groot-Brittannië wordt toe gepast. Het nieuwe product is nog uiterst schaars en zeer duur. De Britse medische autoritei ten hebben het kosteloos ont vangen, doch in beperkte hoe veelheid.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1