MUZIEKLEVEN I voort UIT DE PROVINCIE Marktberichten VlenJtcuJe Bim's Reisbureau „De Alikruik" SPORTNIEUWS KERKNIEUWS terneuzen. Tabakspakhuis afgebrand in Frankrijk AXEL. BRUINTSSE. GOES VLISSINGEN. in Zeeuws-Vlaandereh \<i De overstromingsramp Pakistan Polen verwerpt West-Duits protest Anti-tuberculosevaccin van De afkondiging het nieuwe dogma KORFBALLEN. WAXINE THEELICHTEN U Tff TERNEUZEN. Wat brengt de Radio op onder op onder Oct- mam eggetrokken vraagt om hulp van Truman bestrijding richtsrheumaliek Gemeenteraad. Ttl de vergadering >van de ge- nteraad die a.s. Donderdag mfw?S ^houden komen de wiginde punten in rwhando- h'T voorstel tot benoeming van Ac 'neer Drs- D- J Smeerde als fe 'he® leraar aan de Qym- Öe Afdeling van het Open baar Lyceum in de vacature K^£n'tot het verlenen van medewerking ingevolge artikel Lager Onderwijswet 1920 ZLï de aanschaffing van „„oolbanken en een kachel ten j^oeve van de Ohr. School te ^Mem tot het garanderen «au een geldlening voor de bouw van een Interkerkelijk Protes tants Streekziekenhuis. In het ontwerpbesluit dient nog na letter g een nieuwe be paling te worden opgenomen van de volgende inhoud: 'Wanneer door de gemeenten terzake van hun garantie der to tale geldlening ad f 1.000-000 betalingen zijn te verrichten worden deze door de Stichting aan elk der gemeenten gedecla reerd in verhouding tot het be drag der garanties van de af zonderlijke gemeenten, tot het totaal bedrag der door deze ge- mieenten gegarandeerde geld e- ning ad 1-000 000." Proefvaart m-s- „Campen.' (Het m-s- „Campen", dat op de N Y Terneuzensche Scheepsbouw Maatschappij alhier gebouwd werd in opdracht van de heerG. Brijder te Kampen, zal a.s. Don derdag haar proefvaart houden- Deze kustvaarder heeft een draagvermogen van 445 ton, me tende 351 bruto register ton, en is voorzien van een 240 P.K- 4 cy linder Industrie Dieseimotor. r»e afmetingen van de „cam- pe? ZO™ lenite 4M0»;breed- te 7-60 m- en holte 2-9» m. Geperfectioneerd bietenladen. De tijd van de brede lange loop planken van het schip naar de wal en de zware kruiwagens, die door de bietenladers moeizaam tegen de schuinte van de bieten schepen werden opgereden, is voorbij. Althans aan de bieten laadplaats aan de Schuttershof- weg. Wat het vernuft van de mens vermag, is daar te zien bij het laden van het sleepschip „Avontuur". Twee tractoren-bietenladers deponeren de suikerhoudende wortels in een grote trechter, waaruit ze per Jacobsladder naar het ruim van het schip worden vervoerd. 400 ton per dag, deelde schipper Bondewel ons mede. Benodigde mensen: 2 chauf feurs op de tractor en 2 man bij de ladder. Een van (de grootste pakhui zen voor tabak in Frankrijk is in vlammen opgegaan. "Vijfhonderd ton tabak, voi- uoende voor 300 millioen siga retten verbrandde en vele mo derne machines gingen verloren. Tweehonderd» brandweerlieden werden het vuur meester. Vol gens de eerste berichten be draagt de schade tussen 600 en 1000 millioen francs. Commentaar van een arbeider toekijker: „Emigreren is 't beste, want nog een paar jaar en dan staan we allemaal op de keien- Geslaagd. Voor het politiediploma slaag de te Amersfoort de heer N. van Rijswijk, wachtmeester bij de Rijkspolitie te Axel. 75 Het chip Ton olie overboord gezet. 397 ton grote motortank- i my „Oberalt' van Plouvier's Transport Co. N.V. te Rotterdam, met gasolie op weg van Rottei dam naar Bruinisse, is Vrijdag nacht op de „Krammerplaat" om hoog gevaren en blijven^ zitten. Het motorschip „Rika" (BRU 19), schipper De Keizer, heeft Za terdag vergeefs geprobeerd het schip los te krijgen. Nadat Zater dagnacht 75 ton olie overboord was gegooid is dit tenslotte ge lukt. Het schip was toen op twee plaatsen gebroken, maar kon toch nog naar de vluchthaven te Zijpe worden gesleept, waar thans de "'nding wordt overgeslagen in het tankschip „Julier", van dezelfde maatschappij- Lesvliegtuig neergestort. Maandagmiddag om half drie is een lesvliegtuig van de vlieg basis Woensdrecht, dat aan het oefenen was bij Rilland, in de Zuid-Bathpolder neergestort. Bij het overvliegen van de spoorlijn is het toestel in aanraking geko men met een der draden van de nieuw aangelegde hoogspannings leidingen, die van Brabant naar Goes lopen. Deze leidingen staan nog niet onder stroom. Het toe stel kantelde, stortte neer en werd geheel vernield. De beide inzittenden kregen geen letsel. Zij konden uit de brokstukken wor den gehaald. Het ging er heet toe. Als men ruzie krijgt, terwijl men op het strand mosselen w i koken, kan dat ernstige gevolgen hebben. Enige jongens stookten op het strand bij de Nolledijk te Vlissingen een vuurtje, maar er ontstond verschil van mening. Een der knapen wierp een ijze ren staaf, waarmede men het vuurtje oppookte, naar zijn ka meraadje. Deze kreeg het gloei ende voorwerp op het hoofd. Hevig bloedend en bewusteloos van de pijn is de jongen naar de dichtstbijzijnde arts vervoerd. PolitieDouane 23. Op het terrein aan de Molen dijk had een ontmoeting plaats tussen een Terneuzens Politie- elftal en de Douane van Sluiskil. Nadat de rust was ingegaan met 20 in 't voordeel der politie wisten de Douanen na de rust de bordjes te verhangen. Met een verdiende 3—2 zege gingen ze huistoe. ZATERDAGMIDDAG- COMPETITIE. Tern. Boys IDe Beren I. 30. Het goede werk van de doel man der Beren vooral na de rust heeft de score van de Boys, die in deze ontmoeting overwegend sterker waren, klein gehouden. Het was voor de Boys niet ge makkelijk om tussen de Beren, die na de rust geheel op eigen helft waren teruggedrongen, een gaatje naar de doelmond te vin den. Direct na de aanvang wist Hakvoort z'n club de leiding te geven (10) met welke stand de rust inging. Na de hervatting was de bal nauwelijks enkele malen het veld op en neer geweest, toen Van Es nummer twee in het Berendoel deponeerde- In de 20ste minuut speelden de bezoekers een bal te zacht naar eigen doelman waarbij Van Koo- ten de kans van de dag benutte (3—0). Het was een veel prettiger wedstrijd dan die van de week ervoor, en dit was naast het betere spel, voornamelijk te dan ken aan de uitstekende leiding van de heer Berrevoets. Het was een gelijk opgaande strijd, waarbij aan beide zijden meerdere kansen ontstonden, welke aanvankelijk niet benut konden worden. Ongeveer tien minuten voor rust bezorgde een goed gericht schot Scampolo de leiding. Door een beetje onnauw keurig verdedigen, was het ech ter reeds vrij spoedig gelijk en met deze 1—1 stand kwam de rust. In de tweede helft was het weer Scampolo die de leiding nam, maar verder dan 12 voor sprong kon zij het niet brengen- Ongeveer vijf minuten voor het einde° wist een der spelers van Tjoba met een welgemikt schot de stand wederom gelijk te ma ken. Met deze 2—2 stand wel ke de verhouding overigens goed weergaf kwam het eind van deze sportieve wedstrijd. Twintig der 25 bij van Muziekverenigingen m Zeeuws-Vlaanderen aangesloten verenigingen igaven Zaterdagna middag in het hotei ,,Au Port van de heer G- Wiskerke te Phi lippine acte de presence ter al gemene vergadering. Naar traditie stond odk deze weer onder leiding van de heer P. A- Ocké uit Hoek. Da 'discussies liepen goeddeels over het laatsgehouden korps- concours te Nieuwvüet. Woor den van erkentelijkneid t.o-v. de organisatie werden gesproken en terecht mocht men weer van een uitnemend geslaagd con cours spreken. Het gevoerde zuinig beheer was oorzadk dat de penning meester bij de eindrekening nog een batig saldo kon noteren. Uitvoerige discussies ontspon nen ziclh omtrent de .organisa torische aangelegenheden. Dank zij wederkerig goed begrip kwam men weer tot Axel, van in de toekomst steeds heter ver loop waarborgende besluiten en voornemens- Deze golden niet alleen dfe korps-, doch ook dc solistenconcoursen. Het e v- Solistenconcours zal in het tijdvak einde Januari, medio Fébruarï a-s. op nader nog vast te stellen Zaterdag plaats hebben te Biervliet, een besluit, dat met eenparigheid van stemmen kon worden geno men. Het in 1951 te organiseren Korps-concours voor Harmonie ën Fanfarekorpsen zal alsdan in het Oostelijk deel plaats vin den. Reeds bij voorbaat blijkt hier voor grote animo te bestaan. Ais gegadigden hiervoor gaven zich reeds nu op: De ,,'Kon. Stedelijke Harmo- het 150- vereni- „De Vol- (wegens He Rond |niö" uit Hulst (wegens de Bona |jarig jubileum dezer ging)de Harmonie harding" uit Zaamslag haar 65-jarig bestaan); de mu ziekvereniging „E.N-Z.K." uit Hoek (wegens haar halve eeuw feest) en tenslotte do Fanfare ,,St. Cecilia" uit Philippine. Ten deze zal op de in Febru ari plaats hebtifende jaarverga ring een beslissing moeten wei den genomen ter keuze uit dri viu'tai. De voorzitter benoemde nog een k as-commissie voor he jaar 1950, bestaande uit de he ren J- J. van Male uit Schoon dijke en C- van der Hooft uit Uzendijke. De immer zakelijke praeses besloot deze vlotverlopen en vruch (belevende bijeenkomst met een opwekkend woord voor het verdere opbloeien van het muzikaal-dilettantisme in onze streek. Hoek 2Zaamslag 3. 70- Het was' een zeer eenzijdige wedstrijd zoals ook wel blijkt uit de eindstand. Regelmatig werd deze opgevoerd tot 70. Met de rust was de stand 40. De doelpunten werden ge scoord door P. van Tatenhove 3 maal, P- Dieleman 2 maal en C- de Groote en N. Dieleman elk 1 maal- Daarvóór werd een wedstrijd gespeeld tussen Hoek 3 en Spui 3. Scampolo 2Swift 3. 1 1- Op hetzelfde terrein te 's Heer Hendrikskinderen werd daarna de wedstrijd Scampolo 2—Swift 3 gespeeld. Deze wedstrijd, die zo goed als de beslissingswed strijd om he^kampioenschap van de derde klasse B was, begon in een tempo dat, althans voor der de klasse wedstrijden, zeer hoog lag. Het was Scampolo, dat eén I van zijn vele aanvallen eindelijk bekroond zag met een doelpunt, Even later echter werd een grove fout hij het uitwerken door de Scampolo-verdediging afgestraft en zo ging de rust in met een 11 gelijke stand. Na de rust ontstonden voor Scampolo vrij veel kansen, maar de aanvallende heren brachten er niet veel van terecht- Zo kwam in de stand geen wijziging meer, en eindigde deze -wedstrijd in een 1—1 gelijk spel. Er zal dus met tertijd een wedstrijd moeten vol gen om de uiteindelijke kam pioen aan te wijzen. in De Poolse militaire missie in Berlijn heeft een protest van de West-Duitse Regering tegen de Pools-Oost-Duitse overeenkomst over de Oder-Neissegrens var. de hand gewezen „daar de zelf benoemde Regering van Bonn met competent wordt geacht commentaar te leveren". Het betreffende West-Duitse protest was door de Westelijke gealhaeerde Hoge Oommissie aan de militaire missies van Po len en Tsjecho-Slowalkije alsme de aan de Sowjetrussisclhe op perbevelhebber in Duitsland overhandigd. De commissie zei hierbij, dat te Potsdam overeengekomen wtas, dat de uiteindelijke gren zen van Duitsland ir. een vre desverdrag vastgesteld dienden te worden. De Poois-O-Duitse overeenkomst betekende dus 'n schending van deze viermogenö- hedenovereenkomst. De tuberculosebestrijding in Groot-Brittannië zal gedurende drie jaar een onderzoek instellen naar de waarde van het anti- tuberculosevaccin BSG, waarme de in Scandinavië reeds verschei dene jaren proeven zijn genomen. Het onderzoek wordt geleid door een afdeling van de British Medi cal Research Council. Van de overstromingen van de Pakistanse rivieren Soetlej, Ravi en Tsjenab zouden volgens me dedelingen uit Karatsji vijf mil lioen mensen te lijden hebben ge had. Naar schatting zijn tien duizend dorpen door de overstro mingen getroffen en is er voor een waarde van driehonderd mil lioen gulden schade aangericht aan de oogsten in de Poendsjaab, de voornaamste landbouwprovin- cie van Pakistan. Volledige in formatie wordt belemmerd door de vernielde telefoon- en tele graaflijnen en de versperrringen op de wegen- In het getroffen gebied is vooral bescherming ge boden tegen malaria, cholera en dysenterie-epidemieën. Veel mensenlevens zijn niet verloren gegaan. ZENDING TREKT ZICH VOORLOPIG VAN BALI TERUG Dc zendingspredikanten van Bali, Ds. H. J. Franken, Ds. Th- B. W. G. Gramberg en Ds. H. J, Visch, alsmede de taalgeleerde van het Ned. Bijbelgenootschap Dr. J. L- Swellengrebel, hebben na ernstig overleg en onder goed keuring van de zendingsleiding en van het N.B.G. besloten, dit eiland voorlopig te verlaten, al dus meldt het zendingsbureau te Oegstgeest. De bevolking van Bali is in de laatste tijd zo in opwinding g - b'acht over het Nieuw-Guinea- vraagstuk, dat bovengenoemde predikanten het niet alleen ter- wille van hun eigen veiligheid, maar ook terwille van de positie der Kerk van Bali raadzaam hebben gevonden zich terug te trekken. De Kerk van Bali is groeiende, maar de aanwezigheid der Nederlanders zou onder de huidige omstandigheden een be lemmering en een gevaar voor haar kunnen opleveren. Sommigen der zendingsarbei ders zullen zich op Java vestigen in afwachting van het ogenblik dat zij hun arbeid op Bali kunnen hervatten. Over enkele maanden zal men een duidelijker beeld van de situatie kunnen hebben. De vrouw en kinderen van enkelen hunner reizen naar Nederland in fwachting van het periodiek verlof en op medische gronden. Naar uit betrouwbare tlron wordt vernomen zal het dogma van Maria's ten Hemel opne ming met ziel en lichaam niet op 1 November, doch op 31 Oc tober des avonds op het plein voor de St. Pieter te Rome plechtig worden afgekondigd- Daags daarop zal dan in de St. Pieters Basiliek de pontificale mis worden opgedragen, die aanvankelijk voorzien was da delijk na de afkondiging van ihet dogma- Zaamslag ISpui I 32. In deze wedstrijd was de wind een lelijke handicap- Beide ploe gen waren aan elkaar gewaagd. In het begin werd er aardig aan gepakt. Na 20 minuten spelen gaf M. de Pooter aan Zaamslag de leiding (10). Een strafschop op het Zaamslagse doel leverde geen resultaat op. De bezoekende club was daarna sterk in de aanval, maar de doelman bleek safe en wist elk schot in de kiem te smo ren. Onmiddellijk na de rust was het J. Bakker, de middenvoor, die met een kopbal de voorsprong vergrootte (20). Dezelfde speler ruaakte er tien minuten later 30 van. Een verwoede strijd ont- biandde nu en G. v. Doeselaar maakte met een prachtig schot een tegenpunt (31). Vier minu ten vóór 't einde maakte Schuit- vlot met een goed gemikt schot een tweede doelpunt. Zo won Zaamslag deze spannende ont moeting met 32. Zaamslag Junioren Corn Boys Junioren 02. In deze strijd was Sas van Gent veel sterker. De spelers beschik ten duidelijk over meer ervaring. De Corn Boys Junioren waren dan ook voortdurend in de aan val, maar de kleine doelman van Zaamslag v. d. Vrede verdedigde zijn doel uitstekend. Na 15 minu ten bezweek hij voor een hard schot van J. v. Berge (01). Na de rust kwam Sas van Gent nog telkens opzetten en na 5 minuten scoorde de midvoor opnieuw (0 2). De doelverdedigers zorgden er verder voor, dat geen verande ring meer in de stand kwam. Zo eindigde de wedstrijd met een verdiende overwinning van de bezoekende club. Tjoba 1Scampolo 1. '22. Zo Scampolo zich dan al niet geheel heeft gerevancheerd, toch heeft zij, door een gelijk spel uit het vuur te slepen, zich thans in veiligheid gesteld en behoeft zij thans niet meer bang te zijn voor degradatie- Swift a adsp.—Scampolo adsp. 41. Geheel volgens de verwach tingen en volkomen verdiend wisten de Middelburgse A- adspiranten een 41 zege te be halen op de Zaamslagse junio ren. Eerst in de laatste minuten wisten de gasten de eer te red den. VEEMARKT TE ROTTERDAM. Rotterdam 10 October, Aangevoerd werden in totaal 819 dieren, w.o- 565 vette koeien en ossen en 254 varkens- Prijs in cents per kg. Vette koeien le kw- 2.65 tot 2-80; 2e kw. 2.35 tot 2.55, 3e kw. 2.05 tot 2-35. Varkens (lev. gew.) le kw. 1-95; 2e kw. 1-84; 3e kw. 1-75. Vette koeien aanvoer groter, handel slepend, prijzen als vo rige weck met moeite te hand haven. Varkens (lev. gew.) aanvoer kleiner, handel vlug, prijzen als vorigë week. GRAANBEURS ROTTERDAM. Binnenlandse granen offi cieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam iets beter gestemd. Tarwe zonder vochtgehalte 23,25 tot 23,75, doorsnee kwa liteit op vochtgehalte 22,50 tot 23,25. Zomergerst 28,25 tot 29,25- Haver 25,tot 26,50. Rogge 25,tot 26,50. Peulvruchten flauw, speciaal Bruine Bonen- Groene Erwten 35,- tot 40,-. Schokkers 37,tot 42,50. Bruine Bonen 60,tot 65, STAATSLOTERIJ. In de tweede klasse van de file Staatsloterij le lijst viel de prijs van 20 000 op no. 16300. 32 CT P. OOOS Gevonden voorwerpen. De Corpschef van het Ge meentelijk Politiecorps te Ter- neuzen, maakt bekend, dat de volgende gevonden voorwerpen zijn te bekomen aan de daar achter vermelde adressen; Lederen v-ast, Gaanderse, Dok- weg' bruine vulpen. A. Hame link' Axelsestr. 94; bruine vul pen, C. van Ham, Noordstr. 94; regencape, W- Barendse, Dok- weg 12' 2 nieuwe borstels, mevr. Hoving, Wiefitkolkstr. 48; porte- monnaie met inh., F- van Aalst, Dahliastr. 8; herenpölsihorlogê, Bareman, Axelsestr. 113; strop das, C- Faas, Tiholensstr. 101; zilveren knopenarmtand, A. Koevoets, Grenulaan 40; zilve ren broche. P- Oppen eer, Jul. v. Stolbergstr.zilveren armbanu, F. Dhart, Dijkstr. 85; gummi laars, P. Looij. Nieuwstr. 63; witte haarstrik, A. Wieland, De Jongestr. 2; groene wollen das, B. Smit, Azaleastr. 2; rood kin- derportemonneetje m- inhioud, J. de Bruijn. Kerkhoflaan 9- 26 Maar nu stond de bus daar aan de voet van de heuvel en kon niet verder. Gelukkig kwam er nu ook redding. Een bus van de .buurtspoorwegmaatschappij" had hier een stopplaats. Het gevaarte hield juist stil vóór de Alikruik bus. Bim was er al uit en kop pelde zijn voertuig aan de grote bus. Het bordje dat de staker had achtergelaten werd omgekeerd en snel schreef Bim hierop: „Ge regelde dienst. Slechts 50 ct. naar Amsterdam". Nu gebeurde het telkens dat er mensen bij de haltes bleven staan omdat de ,,Gooise" bus vol was. Zij waren blij met deze oplossing, waardoor ze bovendien nog geld bespaarden. Behalve de toeristen, die de bus al bevatte, ontstond er nu ook een wild gedrang van staande mensen. Bim wreef zich vei genoegd in z'n handen. „Laat ie glimmen", zei hij- WOENSDAG 11 OCTOBER. HILVERSUM I: 7-00 Gewijde muziek; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws en weerberich ten; 815 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Waterstanden; 9.35 Concertgebouw; 10.30 Morgen dienst; 1100 Gram.; 11.05 Hoor spel; 12.05 Gevarieerde muziek; 12.30 Mededelingen; 12.33 Me- tropole Orkest; 13.00 Nws.; 1315 Orgelconcert; 13.55 Gram.; 1500 Mannenkoor; 15.30 Pianocon cert; 16-00 Gram.; 16.15 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17-45 Rege ringsuitzending; 18.00 Dames koor; 18.30 Strijkkwartet; 19.00 Nieuws en weerberichten; 19.15 Voor de jeugd; 19.30 Gram-; 19.40 Radiokrant; 20.00 Nieuws; 20-05 Gram.; 20.15 Gemengd koor; 20.50 Hedendaagse zen- dingsvragen; 21.10 Pianoduo; 21-30 Amusementsmuziek; 21.50 Causerie; 22.00 Omroeporkest; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram- HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymnastiek; 7.30 Gram.; 8.00 Nieuws en weerbe richten; 8-18 Onder ons gezegd; 8.23 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.00 Gram-; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de vrouw; 1100 Gram.; 12.00 Ac cordeonorkest; 12-30 Mededelin gen; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Kwartet; 12-55 Kalender; 13.00 Nws.; 13.15 Banjo-ensem ble; 13.40 Gram-; 14-00 Gespro ken portret; 14.15 Jeugdconcert; 15-00 Kinderkoor; 15.20 Voor de jeugd; 16.30 Voor de zieken; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Dans- orkest; 18-00 Nws.; 1815 Vara- varia; 18.20 Gram.; 18-30 Nederl. Strijdkrachten; 19.00 Causerie; 19.15 Trio; 19-30 Voor de jeugd; 20.00 Nws.; 20.05 Politiek com mentaar; 20.15 Promenade Or kest; 20.50 Hoorspel; 22.10 Strijkkwartet; 22.40 Klankbeeld; 2300 Nieuws; 23.15 Orgelspel; 23.40 Gram. BRUSSEL (VI.)12-00 Gram.; 12.30 Weerberichten; 12.32 Lichte muziek; 13.00 Nieuws; 13-15 Lichte muziek; 13.30 Gram-; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 18.00 Zang en piano; 18.30 Voor de soldaten; 1900 Nieuws; 19.30 Gram-; 19.50 Radiofeuilleton; 20.00 Opera; 21.15 Actualiteiten; 21-30 Gram.; 22.00 Nieuws; 22.15 Gram.; 23.00 Nieuws; 23-05 Ver zoekprogramma. ZON MAAN 14 7-02 17.50 11.27 18.43 15 7.04 17.47 12.56 19.26 "»6 7.06 17.45 14-08 20.27 A 7.07 17.43 14.59 21-45 7.09 17.41 1531 23 10 17.39 15.53 23.10 van wn in mi ij uuiiio tir=vm\ wenden van de actuele sociale vraagstukken". „De decadente kunst van de V. S. en West- Europa", besluit Khatsjatoe- rian, „betekent dan ook een ver zwakking van het democratische kamp en een versteviging van de posities der imperialistische aanranders". personen zijn afgevoerd van a - lijst voor „politieke zuivering". Oorspronkelijk kwamen meei dan 200.000 personen op de zui- veringslijst voor, hetgeen in hield dat zij geen overheidb functies of hoge functies in hei bedrijfsleven mochten bekle den. strijd werd gedood. Later wer den de Tibetanen echter versla- gGÜ- Een woordvoerder van de Ti betaanse delegatie die zich te New Delhi bevindt, heeft ver klaard, dat de delegatie van haar regering geen berichten over de beweerde invasie had ontvangen. chili naar Blackpool waar ae Conservatieve partij een confe rentie houdt. Te Blackpool treft de Bntse oppositieleider voorbereidingen voor e;en massavergadering welke heden zal worden gehou den. waar hij een rede zal uit spreken. van dienstpnoiii wwucu «lrev steld. Volgens de huidige bepalingen moeten mannelijke personen van 18 tot 25 jaar zich voor dienstplicht aanmelden, maar mogen alleen degenen van 19 jaar en ouder worden opgeroe pen- 5 regels 60 cent; ct.; minimum p<W nummer of Adreu neer. namiddags 2 unfc [n sommige krin- ag gerezen of het aeeft de Belgische laten vertrekken, zeer waarschijn- de strijd in Korea >r een maand zal iwbare zijde wordt iing hiervan ver» ;t vertrek der Bel- in ieder geval'zal j de V. N. is men rnemens de bezet- ea, na beëindiging heden, over te dra- e naties, zoals Bel- d, Noorwegen enz. wordt, dat dit in opzioht beter zal leer de Amerikanen tationneerd blijven, e militaire kringen >r het voorstel om vrijwilligers als be- ;n te gebruiken, ge- Fransen veroverd- t 65 km ten N. van ia leger heeft nieu- :n betrokken op 45 tn Hanoi- Een leger - zei, dat het terug- Thai Ngoeyen niet der Vietminh-troe- tchied. De Fransen van de stad mees- om er alle militaire van de Vietminh te deze opdracht was roerd. ontruimen Thetkhe. op] ijk betrouwbare nog vernomen, dat trijdkrachten m N - begonnen zijn de rhatkhe te verlaten- i weken zijn al ver- osten aan de grens ring en China door ontruimd. >rdvoerder van de ering verklaarde te Frankrijk nu een irlog moest voeren, ïeriUa-stadium voor heeft Amerika erzocht om met de ed militaire uitrus- ado-Chin«t te zenden, ranse troepen onder van de Vietminh igtrekken. ie Minister yan De- is Mach. heeft zijn e ambtgenoot, Mar- ïota doen toekomen, verzoekt het Ameri- schepingsprogramma tdingen wapens, uit- ïdingsvaartuigen en te versnellen- nan is op Honoloeloe ekomen. man is Vrijdagavond ae aangekomen- e de gehele vlucht ans vliegtuig in cor.- tdere vliegtuigen, die i tn. bleef slechts enkele ioloeloe en zette daar- voort. Hij wordt van- lonoloeloe terug ver- ïr hij generaal Mac- zal spreken, het on- t de generaal zal niet enkele uren duren. ish Medical Journal" bewonderenswaardige zijn bereikt door een met „cortisone", een Amerika ontdekt ge- toegepast op vijf die aan gewrichts leden. n, die als het ware ïd waren gekluisterd, 1 na een behandeling gen kunnen bewegen, aanstaande Londense oeienen controle op de behandeling, die voor het eerst in Groot-Brittannië wordt toe gepast. Het nieuwe product is nog uiterst schaars en zeer duur. De Britse medische autoritei ten hebben het kosteloos ont vangen, doch in beperkte hoe veelheid.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 3