geen BINNENLANDS NIEUWS Westduitse lonegrenzen gaan verdwijnen Kerkdii Communistisch gewroet in Indo-China RECHTSZAKEN rx t€ hi B DE 38ste E De vrees, schaal in W volge van he munisten we De aangekor ten in Dorti gebouw van i dertig politi hoefden gee dan een gum ten, die zich maar die zi werd gelast nimm Adena accent, alsof namen. Elet generaal Bis! zet en de roe Vaktechnisch marinepersoneel voor Nieuw-Guinea Robert Schuman over Duitsland De strijd in Indo-China Streng optreden tegen verkeersovertreders De strijdkrachten ran Albanië en Bulgarije S.S. „Ganymedes" heeft machineschade Londense gasstaking geëindigd Baron tegen wil en dank „Exercise Emperor" AGENDA I BO! Sn Ge; taf! H( Be A( m H W El M ta bi C€ si O w R T R g< R B: 2- M li; is k D d k b n B ii P I z b v Het feit, dat de de communistisi woordigers in pai meenteraden tijd werden verklaar ZATERDAG 7 Ned. Her* Schoondijke: 7 u. ZONDAG 8 Ned. Her* Axel: 10 u. Ds. bergen (Inl. V 2.30 u. Ds. P. J. Hoek: 10 u. Ds. J. van Sluiskil; 2.; ten Haaft. Hontenisse: 9.30 u kouw. Hulst: 10.30 u. de 1 boer, van Zaam: Philippine: 2.30 Graaff. Sas van Gent: 10 Graaff. Sluiskil: 10 u. Ds. i van Hoek; 2.3' Starrenburg. Terneuzen: 10 u. I voorber. H.A.; 2 van der Vlugt. Zaamslag: 9.30 u. 2.30 u. de heer 6.30 u. Ds. G. Ji J. C. van Raven Biervliet: 9-30 u. I Wiebosch. Bed. H. Doop. Breskens: 10 en 6. van Beusekom. Groede: 10 u. Ds. Hoofdplaat: 10 u. ckel, dankz. HA Nieuwvliet: 2 u. D: van Hoofdplaat. Oostburg: 10 u. E nier. Schoondijke: 10 u Schopenhauer; 7 Schopenhauer, b Waterlandkerkje B. Bergsma. Zuidzande: 10 u. D Bed. H. Doop. Doopsgezinde Aardenburg: 10.15 nius. Gereformeei Terneuzen: 10 en 3 man. Hoek: 10 en 2.3C van Haarlem. Zaamslag: 9.30 en Ritsema. Geref. 1 (Onderh. art. Terneuzen!. 10 u. u. Ds. Ten Hove Hoek: 10 en 2.30 u Qhr. Gerei Zaamslag: 9.30 en C. van Ravensv, Gereformeerd Terneuzen: 9.30, Aangeenbrug. Hoek: 9.30 en 2 Oud-Geref. Terneuzen: 9.30, 2 de Reuver- Rooms-Kathol Axel: 7.30 en 10 t Clinge: 7, 8.30 en i Kuist: 6.30, 7.45, S Missen. Fhilippine: 7, 8.30 Missen. Sluiskil: 7, 8.30 Missen. Sas van Gent: 7, H.H. Missen. Zandstraat: 7,30 Missen. Terneuzen: 7, 8,30 Missen. Zuiddorpe: 7.30 t Missen. Westdorpe: 7, 8.30 en 10 u. H.H. Missen. Leger des Hells: Terneuzen7, 10 en 7.30 u. samen, komsten in de zaal; 6.30 u. openlucht Nleuwstraat. De Amerikaanse Hoge Com missaris in Duistland John McCloy, heeft op een conferentie van functionarissen van de Ame rikaanse hoge commissie doen uitkomen, dat de grenzen tussen de Westelijke bezettingszones zullen worden opgeheven tege lijk met de versterking van de Westelijke geallieerde troepen in Duitsland. Hij spoorde de func tionarissen aan, zich op de hoog te te stellen van de gang van zaken in de andere Westelijke zones. Generaal Handy, de Ameri kaanse opperbevelhebber in Eu ropa, verklaarde op de conferen tie, dat ingeval van oorlog de Amerikaanse strijdkrachten een var. de voornaamste bolwerken zouden vormen van de physieke verdediging van het Duitse volk en West-Europa. De versterking van de Amerikaanse troepen in Duitsland zou waarschijnlijk be staan uit manschappen, die pas in dienst zijn geroepen, velen dus jong en zonder ervaring. De Duitsers zouden zich voor de le gering van deze versterkingen opofferingen moeten getroosten. Generaal Handy maakte een opmerking over de samenwer king van de Fransen inzake toe bereidselen voor de verdediging. Men neemt aan, dat deze op merking sloeg op plannen voor het opblazen van wegen in het Rijngebied en in de Franse zone ingeval van een aanval van bui ter. en op het bestaan van zekere voorraaddepöts. De nieuwe geallieerde divisies worden spoedig in Duitsland ver wacht. Vermoedelijk gaan de Franse troepen naar de Beiers Tsjechische grens, waar het thans Amerikaanse zone is. In geallieerde militaire kringen is men van mening, dat het geen zin heeft de Franse versterkin gen in de Franse zone te station neren, daar die zone geen grens met landen „achter het ijzeren gordijn" heeft- Over het alge meen zullen de troepen daar ge legerd worden, waar zij het meest nodig zijn en niet, zoals thans, op zonale basis. Nader blijkt uit gesprekken met Amerikaanse bezettings functionarissen, dat MacCloy, toen hij te Frankfort over de op heffing van de zonegrenzen sprak niet de opheffing in het algemeen bedoelde, doch slechts voor zo ver het de defensie betrof. Men zal niet op de zonegrenzen letten, waap het de versterking van de defensie van het land be- i eft. De desbetreffende gedrags lijn zal men volgen, zodra de Westerse Geallieerde versterkin gen, die op de conferentie te New York zijn beloofd zullen arrive ren. De wervingsgroep van de Ko ninklijke Marine treft voorberei dingen ter aanwerving van per soneel voor de dienst op Nieuw- Guinea. Hiervoor komen in aan merking vaklieden als metaalbe werkers, monteurs, electromon- teurs, timmerlieden, betonwer kers, magazijnbeheerders, tijd- schrijvers, wegenbouwers en technische tekenaars. Zij kun nen een verbintenis aangaan voor anderhalf jaar. Men geeft de voorkeur aan personeel, dat reeds in dergelijke betrekkingen bij de Koninklijke Marine heeft gediend. „Duitsland moet deelnemen aan de gemeenschappelijke in spanning voor de gemeenschap pelijke verdediging", zo» ver klaarde de Franse Minister van Buitenlandse Zaken, Robert Schuman, in een toespraak ter gelegenheid van de sluiting van de 15de jaarbeurs, te Metz. „Daarentegen is de gedachte, dat de Duitse militaire eenheden reeds opgenomen moeten wor den in deze verdediging voorba rig en wij moeten Duitsland niet eerder dan ons zelf bewapenen. De Minister zei vervolgens: „Slechts door gewaagde maat regelen, waarbij risico's worden gelopen, zullen wij een duurzame vrede kunnen hebben. Wij willen voor alle Europese vrije landen de totstandkoming van een ge meenschappelijke tucht waarin niemand de gelegenheid zal heb ben afzijdig te blijven en waarin ieder land het zijne zal moeten bijdragen." Volgens de Minister is de eco nomische veiligheid een andere voorwaarde om tot een duur zame vrede te komen: „Heden, zo zei hij, moeten wij buiten onze grenzen bouwen. De ervaring met het Saargebied is er om ons hiervan te overtuigen. De in schakeling van het Saargebied in de Franse economie in weer wil van de moeilijkheden en de critiek bij het begin is en blijft voordelig". Ho Tsji-Minh, hoofd van de Vietminh. heeft een feroep op zijn volgelingen gedaan ,,de voorbereidingen tot oen alge meen offensief tegen de Franse invallers" te intensiferen. De eenheden van het „bevrij dingsleger" dienden versterkt te worden en men moest oefenen voor een komende tegenaanval. De groepen en individuële leden van het „bevrijdingsleger" ach ter de Franse linies moesten hun pogingen om de Franse troepen te hinderen versterken en in samenwerking met Je hoofdmacht werken. De Minister van Justitie heeft aar» het Openbaar Ministerie ver zocht om voor zover dit nog niet geschiedt streng tegen overtreders van de verkeersvoor- schriften op te treden en tevens de politie te instrueren om niet langer te volstaan met een waar schuwing, doch proces-verbaal op te maken. De verkeersonveiligheid is on rustbarend groot in ons land en met het naderen van de herfst nemen de gevaren op de weg nog toe- Door de politie werd tot nu toe ten opzichte van de lichtere ver keersovertredingen, bijv. het niet tijdig richting aangeven, de ver lichting van motorrijtuigen en rijwielen, de remmen, nogal eens volstaan met een waarschuwend optreden Hierin zal thans ver andering moeten worden ge bracht, daar deze verkeersover tredingen dikwijls aanleiding tot ernstige verkeersongevallen zijn. Gedurende de onlangs gehou den landelijke veilig verkeersda- gen is de aandacht van alle weg gebruikers weer gevestigd op de voornaamste regels van t ver keer, terwijl o.a- gelegenheid is geboden om te doen controleren of auto en rijwiel aan de voor schriften voldoen. De aandacht wordt er nu reeds op gevestigd, dat bij de inwer kingtreding van het wegen-ver keersreglement, hetgeen om streeks 1 Januari 1951 kan wor den verwacht, de rijwielen uit gerust moeten zijn met een rood achterlicht voorzien van een rijkskeur. Men stelle niet tot het laatste ogenblik uit om een dergelijk achterlicht te doen aanbrengen, indien het rijwiel daarvan niet is voorzien- In gezaghebbende militaire kringen te Parijs wordt verklaard dat de Frans-Vietnamese strijd krachten in het N. van Tonking nabij de grens met China zich bijna geheel hebben hergroe- peerd. Het was hierdoor noodza kelijk geweest troepen terug te trekken van sommige voorpos ten. Volgens deze kringen is er hernieuwde activiteit van de Vietminh. De voornaamste reden voor de terugtrekking was bet feit, dat de strijdkrachten der opstandelin gen een geregeld, georganiseerd leger waren geworden, aldus deze kringen, die er aan toevoegden, dat deze strijdkrachten moderne wapenen en enige artillerie heb ben. Franse militaire autoriteiten te Parijs schrijven de verande ringen in de strijdkrachten der Vietminh toe aan: „betere en snellere bevoorrading door com munistisch China en betere op leidingsmethoden, waarschijnlijk op Chinese bodem". Voorts wordt gezegd, dat „daar het onmogelijk is het aantal Franse troepen in Indo-China te vergroten en er nog geen Ameri kaanse wapens en voorraden in voldoende hoeveelheid zijn aan gekomen", het Franse opperbe vel ,,de theoretische beheersing van de strategische weg van Caobang de voorpost aam de grens, welke op vier October on.tr ruimd moest worden naar Chi na moest opgeven". Waarnemers te Parijs verwach ten, dat de Amerikaanse militai re steun zal worden versneld na de komst van generaal Brink, hoofd van de Amerikaanse mili taire missie, te Saigon. De Franse generale staf ver wacht intensivering van de actie der Vietminh in verschillende delen van Vietnam. Naar schatting van het Griek se opperbevel heeft Bulgarije een strijdmacht van 200 000 manschappen en 600 tanks en Albanië een strijdmacht van 55 000 man- Volgens dfe Griekse opperbe velhebber bestaan in Oost- Europese communistische lan den gereorganiseerde Griekse guerillas trijdikrachteii. gereed voor een invasie in Griekenland. Eau Italiaanse DC-6 is Za terdagavond in Rome aangeko men na de eerste non-stop- vluchf,. die ooit tussen Rome en New-York is gemaakt. Het toe stel, dat dertien personen, onder (wie zeven passagiers en bagage aan boord had, legde de afstand af in 15 uur en vier minuten. WIE DE SCHOEN (VAN DE PRINSESJES) PAST TREKKE HEM AAN. Het gebeurde dezer dagen in Hilversum. De Prinsesjes Beatrix, Irene en Margriet gingen schoe nen kopen, in gezelschap van haar verzorgster, mevrouw Pen- nink. Als andere kinderen schoe nen gaan passen, stappen ze een voudig met moeder of vader de winkel binnen. Helaas heeft d? ervaring geleerd, dat als de Prin sesjes inkopen gaan doen, er steeds voorzorgsmaatregelen ge nomen moeten worden. Zo werd de auto een stukje verder geparkeerd, opdat het niet onnodig de aandacht op haar aanwezigheid zou worden geves tigd. Alles leek goed te gaan, maar toen de Prinsesjes met haar krakende, nieuwe schoenen naar buiten kwamen, bleek de auto nauwelijks meer zichtbaar door dc honderden nieuwsgierigen, die zich om de wagen verdrongen. De pret van de nieuwe schoenen ging er bijna door verloren. F.i- waren zelfs mensen, die toen de Prinsesjes er eenmaal in ge slaagd waren in de auto ?e stap pen hun hoofden door de por tieren staken. Was het wonder, dat Prinses Beatrix vroeg of ze dat wilden laten? Het is vel dui delijk, dat het winkelen voor kin deren, ook al zijn het prinsasjes, door een dergelijk optreden be dorven wordt. De meeste Neder landers hebben in de afgelopen jaren getoond beter begrip te hebben voor wat de Prinsesjes toekomt dan hier bij de schoen winkel tot uiting kwam. Daarom: Wie de schoen past trekke hem aan. VERDOVENDE MIDDELEN GESTOLEN. Een Haagse arts miste een week geleden een koffer met injectie spuiten, ampullen morphine en andere verdovende middelen uit zijn auto. De auto stond voor zijn huis geparkeerd. Aanvankelijk dacht de arts, ciat hij de koffer ergens had la ten staan. Thans bleek hem, dat zulks niet het geval was. waarna hij onmiddellijk aangifte van diefstal deed. De Haagse recher che, bureau III, verzoekt, gezien het gevaar der verdovende mid delen, dringend om inlichtingen. JUWELENDIEVEN SLAAN EEN GROTE SLAG. Inbrekers hebben Zaterdag avond in Den Haag juwelen tot een waarde van f 50 of 60.000 buit gemaakt. De familie W., die aan de Waalsdorperweg te Den Haag woont, ging naar- de bios coop. Tijdens haar afwezigheid drongen inbrekers ds woning van de achterzijde binnen. Zij door zochten alle kamers en verdwe nen met de grote huit aan juwe len. Het. onderzoek van de re cherche neeft nog, geen tastbare resultaten opgeleverd. VECHTPARTIJ EN ZAANDAM. Zaterdagavond hseeft zich in het centrum van Zaandam een hevige vechtpartij voorgedaan- De 44- jarige blikslager Te R.. die in een echtscheidingsprocedure gewik keld. was, ontmoette zijn vrouw aan dfc arm. van de 51-jarige fa brieksarbeider R. Te R. bewerkte R. met een met garantie-certificaat ploertendoder en toen de vrouw daarna tussenbeide wilde komen moest zij 't ontgelden. Met bloe dende hoofdwonden moesten bei den naar het ziekenhuis worden vervoerd. Na daar verbonden te zijn konden zij naar huis terug keren. Te R. werd door een pas serende agent in burger gearres teerd en naar het bureau van po litie overgebracht. De blikslage! verklaarde, dat hij uit verdedi ging een ploerterdoder bij zich had gestoken, omdat de vrouw hem verscheidene malen had ge sard. HAMSTERVOORRAAD IN BESLAG GENOMEN. De recherche te Vlaardingen heeft bij een inwoner van die stad in beslag genomen 100 kg rijst, 50 kg suiker, 100 dubbele stukken zeep, 148 busjes gecon denseerde melk, 43 pakjes thee van 1 ons en 345 repen chocolade. Tegen de inwoner is proces-ver- baal opgemaakt. BRAND IN GRAANPAKHUIS TE GRONINGEN. Waarschijnlijk door broeiing van het buitenzaad brak gisteren morgen brand uit op de droog zolder van het graanpakhuis „De Stad IJlst" aan de Eendrachtska- de te Groningen. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, moest gebruik maken van zuurstofmas kers om met vier stralen de vuurhaard te benaderen. Mede dank zij de compacte betonnen bouw van dit pakhuis kon uit breiding worden voorkomen. De Groningse brandweer was de brand spoedig meester. De schade beperkte zich tot water- en brandschade op de droogzolder en tot het verloren gaan van een voorraad bietenzaad. AUTO IN HET WILHELMINAKANAAL. Bestuurder verdronken. De 39-jarige L. B. de B-, fir mant van de N.V. De Backer's Gloeilampenfabriek te Tilburg is Maandagmorgen met een door hem bestuurde personenauto in het Wilhelminakanaal gereden. De auto kwam in de schuine stand op dé bodem van het ka naal terecht Personen, die het ongeluk had den zien gebeuren probeerden de bestuurder te redden. Het bleek dat drie der portieren gesloten waren. Het vierde kon men niet openen omdat die klemde. Na een kwartier werd het slachtoffer boven water ge bracht. Het werd naar het St. Eliza be thziekenhuis vervoerd. Daar bleek dat de heer De B. reeds was overleden. De heer De B- was gehuwd en had één kind. VREEMDE TOESTANDEN IN AMSTERDAMSE FABRIEK. De recherche van de politie in Amsterdam-Noord is er dezer da gen in geslaagd een zeer groot complot onder het personeel van een fabriek in het noordelijk deel van Amsterdam te ontmaskeren. De> goederen* die in deze fa briek vervaardigd worden, wer den per vrachtauto het land door gebracht. Personeel van de fa briek verwerkte het dan ter plaatfee. De' verantwoording van het verbruikte materiaal werd niet juist bijgehouden. Hierdoor slaagden verscheidene perso neelsleden erin goederen achter te* buutten en deze als verwerkt te doen boeken. Aan dit spelletje deed vrijwel het gehele personeel mee zo deelde de politie mede en er zou mogelijk nooit iets van gemerkt zijn, ware het niet, Het 2682 brt. metende s.s. „Ga nymedes" van de K.N.S.M., dat Zondagavond van Rotterdam naar Antwerpen vertrok, is met stuurmachineschade uit zee te ruggekeerd. Het schip is naar de scheepswerf en machine fabriek „Waalhaven" gegaan om gerepareerd te worden- De 1400 stakers bij het Lon dense gasbedrijf hebben Maan dag het werk hervat. De staking heeft 3 weken ge duurd en werd gevoerd om loonsverhoging. Een wonderlijke geschiedenis. door B. J. TEN WESEPE 28) Nadruk verboden.- „En?" vroeg ze, terwijl ze hem met een verleidelijke glimlach aanzag, ,,ben je nu niet blij, dat ik er ben?" „Geweldig," antwoordde Jan sarcastisch, langzamerhand weer meester wordend van de situatie, „ik sta gewoon tc beven van blijdschap. Maar nu eens wat an ders, jongedame. U bent immers freule Anne van. „Van Diependonck Reemst", vulde ze schaterend aan. ,,Ja, ik heb van de dokter al gehoord, dat je je geheugen een beetje kwijt bent, maar mij herken je toch wel, niet Jan?" voegde ze er pruilend aan toe. „Ja, ik herken U onmiddellijk van de foto hier op tafel. Maar verder heb ik niet de eer. Nu moet U eens goed luisteren. Ik ben niet de baron- Ik heet Jan Houtzagers en door een of andere oorzaak, die me nog niet duidelijk is, ben ik hier terecht gekomen, nadat men mij eerst een formi dabele tik op m'n hoofd heeft ge geven. Nu spreekt men mij aan met baron, maar ik weet er niets van. Ik weet alleen, dat ik Jan. Houtzagers heet en „Ja, dat heb ik allemaal al van dokter Mansfeldt gehoord," viel ze hem, min of meer ongeduldig in de reden. „Maar dat komt alle maal wel weer in orde. Als je maar weer geheel hersteld bent van je ziekte, dan keert je geheu gen ook weer geleidelijk terug. En doe nu niet zo gereserveerd, maar kom weer bij me zitten en geef me een kus- zoals het be hoort," En de daad bij het woord voe gende, trok ze hem aan zijn hand, zodat hij, tegen zijn wil, weer in de club neerplofte, terwijl voor de derde maal haar lippen op de zijne werden gedrukt. Nu werd Jan toch werkelijk nijdig. Met een ruw gebaar schoof hij het meisje van zich af en stond opnieuw voor haar. „Nu moet U mij eens één plezier doen en een afstand van één meter tussen ons in te houden. Want ik ben werkelijk niet gediend van Uw aanhaligheden, U kunt me nog veel meer vertellen, begrijpt U? Als U denkt, dat ik mesjokke ben, dan hebt U het glad mis. Ik ben me wel degelijk bewust van het feit, dat ik hier de een of an dere rol moet spelen en achter af heb ik gehoopt, dat U hierin niet zou meedoen. Nu blijkt, dat U bij dit hele zootje hoort, heb ik maar één verzoek', verdwijnt U weer net zo spoedig, als U hier bent gekomen, want. hoewel ik weet, hoe ik met een dame moet omgaan, ben ik niet van plan om me voor de vierde maal Uw om helzing te laten welgevallen, en dan kon het wel eens gebeuren, dat ik U vierkant de kamer uit smeet, mejuffrouw de freule Nogmaals,: U bent abuis en ik be gin er schoon genoeg van te krijgen. Dat kunt vertellen aan de heren, die me evenals U voor baron aanzien- Ik heb er tabak van en daarmee uit. Ik wil m'n eigen kleren hebben en naar huis!" Jan zuchtte en nam werktuig lijk een sigaret uit de doos in zijn nabijheid en stak die aan. Maar het meisje maakte geen aanstal ten om te vertrekken en Jan ge voelde zich hoe langer hoe onbe haaglijker. De freule keek hem lange tijd onderzoekend aan, maar Jan sloeg geen ogenblik zijn ogen neer. „Ik zie," hervatte ze het ge sprek, nu op veel rustiger toon, „dat je nog lang niet beter bent. Die geheugenstoornis en dat idee fixe, dat je een ander bent. zijn hardnekkiger dan ik dacht. Wel nu, Jan, ik zal je eens wat laten dat één van de chauffeurs te bru taal werd en daardoor de aan dacht van de boekhouding op valse opgaven vestigde. De poli tie heeft thans twee chauffeurs, acht voorlieden, een opkoper en diens zoon gearresteerd. Mogelijk zullen nog meer arrestaties vol gen. De totale waarde van het gestolen goed bedraagt ettelijke duizenden guldens. GEYSERONTPLOFFING VEROORZAAKTE RAVAGE. De schilder W. D. te Kerkdriel had dezer dagen een tweede hands badgeyser in zijn badka mer laten aanbrengen. Vermoe delijk tengevolge van een of an der defect aan het apparaat vloog de geyser Zondag door grote stoomontwikkeling uit elkaar. De ontploffing was zo hevig, dat de achergevel uit het huis werd ge slagen en dat de zijmuren schade opliepen. In de inboedel van het huis werd een ware ravage aan gericht. Persoonlijke ongelukken deden zich echter niet voor. DE BRAND BIJ DE B. P. M. TE PERNIS. Naar wij vernemen is de toe stand van drie van de vier ge wonden bij de ontploffing op de raffinaderij van de B.P.M. te Per nis bevredigend. Helaas is de 27- jarige P. Wierixs uit Rotterdam inmiddels overleden. zien. En dan moet jij me maar eens vertellen, of we verloofd zijn of niet." Ze opende haar handtasje, pak te er een albumpje uit en blader de er in. Toen stond ze op en kwam langhaam naar hem toe. „Zo, beste jongen, boos ben ik niet op je, hoewel je verdiende, dat ik je onmiddellijk mijn ring terug gaf en vertrok. Maar je kunt h.et ook niet helpen: Ik zal je je geheugen even opfrissen. Kijk eens hier, naar deze foto's, die gemaakt zijn op de dag van onze verloving: zijn we dat of zijn we dat niet?" Jan keek een moment naar het meisje, dat nu met een vastbera den blik voor hem stond. Toen boog hij zijn hoofd en keek naar de foto in het albumpjeEn zijn verbazing was grenzeloos. Want daar stond hij gekleed in een piekfijn zwart pak, terwijl het meisje, dat hier tegenover hem stond, gekleed in een avond japon, aan zijn arm hing- Er was geen vergissing mogelijk. Hij was het, onbetwist.Alleen andere klerenMaar hij was het Toen viel hij op een der stoelen neer, begroef zijn hoofd in de handen en riep uit: „Nu kan ik er helemaal geen touw meer aan vastknopen! Ben ik nu Jan Hout zagers of ben ik een baron?" (Wordt vervolgd.) Grote oefeningen van de lucht macht en van luchtdoelgeschut worden in Enigeland en Wales van 7 tot 15 October gehou den Aan deze .Exercise Empe ror" zullen, behalve de RAF en het Britse Anti-Aircraft Com mand, eveneens de luchtmachten van de Verenigde Staten, Neder land, België, Frankrijk, Noorwe gen en Denemarken zowel in de lucht als op de grond deelnemen. De oefeningen staan onder lei ding van Luchtmaarschalk Sir Basil E- Embry, opperbevelheb ber van het RAF-Figther Com mand. HUIDENSMOKKEL BERECHT: Voor de Bredase politierechter stond de 68-jarige M. de R. uit St. Willebrord terecht, die be trokken is geweest bij het smok kelen van huiden en vellen. De organisatie was over het gehele land verspreid; het eerste con tact met de bende kreeg men in Meppel. Toen men eenmaal dit contact vast had, kon langzamer hand de gehele bende worden op gerold. Bij de in- en uitvoer naar België werd gebruik gemaakt van legerauto's, dragers en zelfs van pantserwagens. De uitvoer bestond voornamelijk uit kalfs vellen, afkomstig van clandestie ne slachtingen- Uit België voerde men katten-, geiten^ en konijnen vellen in. De verdachte gaf het geld aan: een: zekere W., die in België inkopen deed- De Officier van Justitie Mr. HeukelS; requireerde een gevan genisstraf varr 12 maanden, waarvan drie voorwaardelijk met n proeftijd van 3 jaar. Na het uitvoerige pleidooi van Mr Driön- maakte de Politierech ter er 6 maanden van met aftrek van voorarrest, waarvan 2 voor waardelijk met een proeftijd van 2 jaar, waarna ter beschikking stelling van de reclasserings- dienst zal volgen. ZEVEN JAAR VOOR CHEF VAN SIPÖ EN S.D. De Raad van Cassatie in Den Haag veroordeelde de voormali ge S.S. Jïauptsturmführer "H. C- Chr. Blumenthal, tot een gevan genisstraf van zeven jaar met aftrek. B. is tijdens de bezetting plaatsvervangend chef van de Sipo en S.D. te Amsterdam ge- W€€S»t*- Het Amsterdamse Bijzondere Hof had hem tot negen jaar ver oordeeld, welk vonnis de procu reur-fiscaal bij de Raad van Cas satie bevestigd had willen zien. De Raad besloot echter tot ver laging van de straf omdat B. zoals in het arrest werd gezegd, ondanks zijn misdadige gezind heid, waarvan hij blijk heeft ge geven door deel te nemen aan verschillende Silbertanne-moor- den, toch veel hulp aan Neder land heeft verleend. HEDEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc- „Song of My Heart" Lokaal „Bethel", 7.30 uur: Evangelisatie. MORGEN TERNEUZEN: Luxor Theater 6 uur: Btosc. „Song of My Heart". AXEL: Het Centrum, 8 uur: Biosc. „Haar laatste liefde". Hongaar en was toen door een fraai kwaliteitsoffer van Szabo teruggeslagen. Met kunst- en vliegwerk wist de Rus onder staande positie te bereiken. Leken zeggen: remise, want er zijn lopers van ongelijke kleur op het bord. Meesters daaren- maar zou na Kf6: de zwarte c-pion veroveren), Kd7 (beschermt de zwarte pionnen op de damevleugel; 53. Kb2 een fijn tempo-manoeuvre, waar zwart wel raad mee weet)53. Ke6; 54. Kc2, c4! (zou zwart Kc7 hebben gespeeld, dan had wit plus Rd8, men zie: 61. Kc5, h4; 62. Rd8, g3; 63. hg3:, h3 en zwart wint!); 61. a6, h4; 62- Kc5 (om Rc6 te verhinderen en de witte a-pion vrije doorgang te verschaffen), g3; 63. hg3:, h3; 64. g4 (schijnt de zwarte aanval gedaan. Het is het fatum van dii soort eindspelen, dat men met 2 pluspionnen in een geblokkeerde stelling als deze nooit meer kan winnen. Er is geen manier te bedenken, de witte K naar b8 te brengen. Dus werd remise ge geven!). en oikest; 26.00 Ac- tualiteiten; 20.15 Gev. program ma; 22.00 Nieuws; 22.15 Verzoek programma; 23.00 Nieuws; 23.05 Dansmuziek. MAANDAG 9 OCTOBER. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; les; 18.20 Gram.; 18.25 Financiële kroniek; 18.30 Voor de soldaten; 19-00 Nieuws: 19.30 Balletmuz.; 19.50 Radiofeuilleton; 20.00 Ka merorkest; 21.00 Actualiteiten; 21.15 Verzoekprogramma; 22.00 Nieuws; 22.15 Gram.; 23.00 Nws; 23.05 Gram.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2