voort Het Indonesische Parlement over het telegram van Minister Drees MacArthur eist onmiddellijke overgave van Noord-Korea Nasleép Duitse overval op 10 Mei 1940 „Inmenging in binnenlandse aangelegenheden Protesten tegen de militaire actie op Ambon WEERSVERWACHTING. hoogwater. Nederlandse gemeenschap op Ambon in moeilijkheden Natuurramp op Ambon en de Oeliassers Geen berichten over de militaire aanval op Ambon WONSAN VEROVERD. In een boodschap aan de Noord-Koreaanse premier Kim Ir Sen heeft generaal MacArthur de Noord-Korea- nen „voor de laatste maal" verzocht de wapens neer te leggen en met de Verenigde Naties samen te werken bij de vorming van een verenigde, onafhankelijke en demo cratische regering in Korea. Als niet onmiddellijk op dit verzoek werd gereageerd zou MacArthur overgaan tot de militaire actie „die nodig is om de besluiten van de V. N. uit te voeren". op onder op onder Oct- VOORSPELLING OVER DE OORLOG. Proces tegen Von Falkenhausen De zaak Poos en Slagier Kade in llsvik verdwenen Iedere Griekse soldaat een bijbel Plan-Mansholt voor Europese landbouw Verwachtingen omtrent Korea eggeirokken vraagt om hulp i van Truman V op onder op onder bestrijding richtsrheumatiiek Frankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3 90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent. DINSDAG 10 OCTOBER 1950. 7e Jaargang No. 11548. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs: per mm 10 ct; minimum per advertentie 1.56. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot des namiddags 2 uur. „INMENGING IN BINNEN LANDSE AANGELEGEN HEDEN". In het Indonesische parlement zijn enige resoluties ingediend, die betrekking hebben op het te legram van minister Drees. De eerste resolutie noemt het tele gram „een inmenging in binnen landse aangelegenheden van de Republiek Indonesië" en „een ultimatum, dat de vorm heeft aangenomen van het begin ener nieuwe agressie". „Het telegram heeft de goede verhoudingen tus sen Indonesië en Nederland zeer geschaad", aldus de resolutie. Voorts wordt 't telegram 'n mo rele steun genoemd aan de opstand in het gebied van een Uniedeelge noot en een belemmering voorde binnenkort te houden Unie-con ferenties- De resolutie besluit met de stap van de Nederlandse rege ring, zoals die tot uiting komt in het telegram van minister Drees, af te keuren en te verwerpen, een beroep te doen op het Nederland se volk om de regering en het parlement ervan te weerhouden een dergelijke agressie te herha len bij de Indonesische regering ei op aan te dringen een duide lijke positieve houding aan te nemen en iedere inmenging in Indonesische aangelegenheden, te verwerpen. De tweede resolutie betrof een eis van de communistische frac tie tot opzegging, van de R.T.C.- overeenkomst. De derde resolutie, ondertekend door leden van de Parin^ra zegt, dat de stappen, genomen door de Nederlandse regering, een schen ding betekenen van de Indonesi sche souvereiniteit. De vierde resolutie vormt een overkoepeling van de andere re soluties. Hierin wordt de inhoud van het telegram van minister Drees be treurd wegens de inmenging in de Indonesische aangelegenheden. Het telegram, zo wordt gezegd, draagt het karakter van een ul timatum, is minder beleefd en bevat zinsneden, welke het hart van het Indonesische volk won den. In de overwegingen der reso lutie wordt o.a. gezegd, dat de taak der Unci slechts die is van toezichtshoudster op de uitvoe ring der besluiten van de Ronde- Tafel Conferentie, zodat het ver zoek van de Nederlandse rege ring aan de Unci tot bemiddeling in de kwestie-Ambon buiten de competentie der Unci valt. Over deze resolutie zullen 20 sprekers het woord voeren. Uit verschillende plaatsen in Indonesië worden protesten ge hoord tegen de militaire actie die dé Indonesische Regering tegen Amifsn heeft ondernomen. Heft Amfconnese comité van Jaiva heeft een brief gericht tot de commissie van de V. N., die de handtekeningen draagt van 10 000 personen. medegedeeld door het K.N.M-I. te De Bilt, geldig van Dinsdag ochtend tot Dinsdagavond- Enige regen. Overwegend zwaar bewolkt met enige regen. In het binnenland aanvankelijk zwakke, overigens matige en in de kustprovincies later tot krachtig of hard toe nemende wind tussen Zuidwest en West. Weinig verandering in tem peratuur. WOENSDAG 12 OCTOBER. De ondertekenaais proteste ren heftig tegen de aanval die vegen hun land is ingezet onder het valse voorwendsel, dat de bevolMng van Ambon niet de Republiek der Zuid-Molukken steunt. De brief verzoekt tot besluit een onmiddellijk staken der vijandelijkheden. De Unci heeft een soortgelijke brief uit Sur aba ja ontvangen. De vereniging van Ambonncsc studenten te Djakarta heeft eveneens een beroep gedaan op de Unci- Vijf Ambonnezen hebben aan de Unci een brief gericht waarin zij, zeggend dat zij 10.000 van de Zuid-Molukken afkomstige be woners van Java vertegenwoor digden, protesteren tegen de mi litaire maatregelen tegen de Zuid-Molukken. Zij verzoeken een onmiddellijk staken van het vuren te gelasten. Het bureau Zuid-Molukken in Nederland deelt mede een te legram te hebben ontvangen namens de Nederlandse ge meenschap op Ambon". Hierin wordt verzocht ,,om spoedige hulp en bijstand vour de Nederlandse gemeenschap wier positie precair is wegens tekort aan voedsel en medica menten en wegens de beschie tingen van uit de zee en ue lucht"- Het bureau heeft de Neder landse Regiering van de inhoud van het telegram op de hoogte gesteld. „Radio-Amhon riep Zondag 3 October om, dat het eiland Am- bon en de Oeliassers zwaar ge teisterd zijn door een geweldige aardbeving, welke werd gevolgd door een vloedgolf, die tot hon derden meters landinwaarts ging. De schade is zeer aanzienlijk- Het aantal slachtoffers is nog niet vastgesteld". Radio Ambon deelde inzake de aardbeving nog mede, dat de aardschokken, die Zondag om kwart voor twaalf voor het eerst werden gevoeld, de gehele dag voortduurden. Aan het Rode Kruis werd om hulp verzocht. De Indonesische Minister van Defensie heeft een verbod uitge vaardigd inzake de publicatie van berichten over de militaire aan val op Ambon. Volgens onbeves tigde berichten zouden de Indo nesische strijdkrachten reeds zijn doorgestoten tot ongeveer 5 tot 6 km van de stad Ambon. IS DE REGERING BEREID AMBON GEWAPENDE HULP TE BIEDEN Het Tweede Kamerlid Gerbran- dy (A. R.) heeft aan de Minister- President schriftelijk de volgende vraag gesteld: „Is de Regering, lettende op hetgeen de Regering van de R. I. (S0 bezig is te ondernemen tegen het volk van Ambon, bereid om met eigen militaire machtsmid delen maatregelen te nemen, ten einde de vrijheid, de veiligheid en het leven van dit volk der eenmaal meest loyale Nederland se onderdanen te beschermen?" AANKOMST „GENERAL S. D. STURGIS". Het troepenschip „General S- D. Sturgis" wordt hedenochtend voor IJmuiden verwacht. De ont scheping der opvarenden zal, on voorziene omstandigheden voor behouden, te 13.00 uur in de ha ven van Amsterdam beginnen. POST VOOR „SKAUGUM". In verband met de vertraging van het troepenschiip ,,Skau- gum" kunnen brieven voor de opvarenden aan boord van dit schip nog gepost worden tot uiterlijk 12 October. DE NATIONALISATIE VAN DE BRITSE STAALINDUSTRIE. De Britse Regering zal het be heer over de staalindustrie op 15 Februari 1951 overnemen, zo deel de het Ministerie voor de bevoor rading Maandag mede. Volgens de wet op de ijzer en staalindu strie van 1949 kan de nationali satie geschieden op elk tijdstip in de twaalf maanden na 1 Janu ari van het volgende jaar. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden ZON- EN MAANSTANDEN. v-m. 1.24 1.59 2.39 2.49 n.m. 1.34 2.09 2.49 2.59 ZON MAAN 10 6.55 17.58 5.15 17.28 11 6-57 17-56 6.43 17.41 12 6.58 17.54 8.15 17.55 13 7.00 17.52 9.51 18-51 14 7.02 17.50 11.27 18.43 Volgens berichten van het front is de hoofdmacht van de Amerikaanse eerste cavalerie divisie ten Noorden van Kaesong over de breedtegraad getrokken. Aanvankelijk ontmoette zij lichte tegenstand, maar twee uur na het oversteken van de grens werd zij zwaar bestookt met ar- illerie en mortiergranaten van ingegraven Noord-Koreanen. Verder Oostwaarts hebben troe pen van het Amerikaanse vijfde regiment cavalerie een aanval gedaan in de richting van Ko- rangpori, even ten N. van de grens. Aan de Oostkust maken Zuid- Koreaanse troepen vorderingen in de richting van de havenstad Wonsan. De verdedigers van deze stad schijnen zich binnen de stad of ten N. ervan terug te trekken. Volgens onbevestigde frontberichten zouden de Zuide lijken de stad reeds hebben be reikt. Bommenwerpers van de V. N. hebben aanvallen gedaan op Pjongjang en Andjoe in het Westen en op Moentsjon en Jongtsjoeng aan de Oostkust. Maandag bestookten zij doelen in de sector Wonsan en te Jont- sjon, 65 km ten Noorden van Seoel. PILOTEN MELDEN VLUCHT UIT WONSAN. De derde Zuid-Koreaanse di visie trekt de havenstad Wonsan binnen en de Noord-Koreanen ontvluchten de stad, zo hebben piloten van de luchtmacht der V. N. in Korea gemeld. De be richten zijn nog niet door land strijdkrachten bevestigd. Volgens de piloten staan dor pen in een straal vjn acht km rondom Wonsan in brand. In militaire kringen in Korea voorspelt men, dat de oorlog for meel deze maand zal aflopen. De opmars over de 38ste breedtegraad en de bezetting van Wonsan aan de Oostkust maak ten de toestand voor de Noord- Koreanen hopeloos. OPROEP VAN AUSTIN. De Amerikaanse vertegenwoor diger in de Veiligheidsraad, War ren Austin, heeft via de radio van de V. f?. opgeroepen tot on middellijke huplverlening aan Korea- Hij vroeg tarwe, gerst, suiker, zout, kleding, dekking en medicamenten. RADIP-PJONGJANG EN MAC ARTHUR'S OPROEP. De Noordkoreaanse radio van Pjongjang heeft elf uur na gene raal MacArthur's oproep tot overgave hierop niet gereageerd E»e Noordkoreaanse troepen daar - entegen hebben hun tegenstand ten. N. van de 38ste breedtegraad vergroot. Radio Pjongjang verklaart, dat Noordkoreaanse guerillastrijders een „uitgebreid offensief" achter de Amerikaanse linies zijn be gonnen. Luchtdoelgeschut bij Pjongjang heeft een Amerikaans aanval lend toestel neergeschoten. VERTREK NEDERLANDSE VRIJWILLIGERS NAAR KOREA. Op Sdhiphol is een spepiaal vliegtuig met 48 Nederlandse vrijwilligers, militairen van de Landmacht voor de strijd op Korea, uit Indonesië gearri veerd. Zij reisden onmiddellijk door naar de Alexanderkazeme te 's-Gravenhage om zich daar bij het gelegerde Korea-detache- ment fce voegen- In de loop van deze week wordt nog een vliegtuig met vrijwilligers uit Indonesië ver- waJcht. De spannen zullen omstreeks De Strafkamer van de recht bank te Amsterdam veroordeelde 4 Nederlanders, die op 10 Mei 1940 met eenheden van het Duit se leger in een „op Nederlandse uniformen lijkende militaire kle ding" ons land waren binnenge trokken. Het zijn de 27-jarige F. H„ die tot 10 jaar, de 32-jarige P. S., die tot 9 jaar, de 27-jarige A. ter S„ die tot 10 jaar en de 34-jarige J. K., die tot 9 jaar werden veroor deeld. Zij werden ontzet uit de open bare rechten voor de duur van het leven. Vóór de oorlog waren zij toegetreden tot de bond van Nederlandse N.S-B.-ers in Duits land en volgden 'n cursus „Sport en Spel". Die cursus bestond uit een complete militaire opleiding. Op 9 Mei 1940 werd de „cursis ten" medegedeeld, dat de Engel- 20 October in Rotterdam scheep gaan. Naar alle waarschijnlijk heid zal voor ihet vervoer het troepentransportschip „Zuider kruis" worden ingeschakeld. HET FRONTOVERZICHT. De Eerste Amerikaanse cava leriedivisie, die Zondag Noord- korea is binnengetrokken in een actie, die door een Amerikaanse legerwoordvoerder „het begin van de grote stoot" genoemd wordt, ondervindt thans voor het eerst sinds weken weer hevige tegen stand. De voorhoede van de Verenigde Naties stiet 800 meter over de breedtegraad op Noordkoreaanse versterkingen en kon Maandag slechts 1600 meter in de richting van Pjongjang oprukken. De Noordkoreaanse hoofdstad ligt 160 km verder. Meer naar het Oosten streden Amerikaanse troepen in de plaats Hwatsjon, 12 km over de breed tegraad en intussen bereikten de Zuidkoreanen in de opmars langs de Oostkust de rand van de be langrijke Noordkoreaanse haven stad Wonsan, op 140 km van de grens. In de laatste 24 uur hebben de strijdkrachten van de Verenigde Naties 4531 krijgsgevangenen ge maakt, zo deelde Generaal Mac Arthur mee, waardoor het totaal sinds het begin van de campagne op meer dan 55.000 wordt ge bracht. Volgens schattingen van het Achtste Amerikaanse leger heb ben de Noordelijken niet meer dan 40 000 man aan effectieve troepen over. Terwijl de Eerste Amerikaanse cavaleriedivisie storm loopt op de krachtige Noordkoreaanse tegen stand aan de 38ste breedtegraad, trekken in haar achterhoede gro te convooien troepen en kanon nen op. Men verwacht, dat deze versterkingen heden bij het aan breken van de dag in de strijd zullen worden geworpen. Waarnemers te Tokio geloven, dat de verdediging van Wonsan en in het centrum van de 38ste breedtegraad de laatste effectieve krachtsinspanning van de Noord- koreanen is. Vliegtuigen van de Verenigde Naties namen Maandag Noord koreaanse troepen aan verschil lende punten langs de Westkust waar. Zij schijnen in posities ge bracht om de Noordkoreaanse hoofdstad Pjongjang tegen mo gelijke landingen te beschermen. Op de negende zitting van het proces Von-Falkenhausen werd de ondervraging over de anti- Joodse maatregelen van de be zetter voortgezet. De voorzitter herinnerde er aan, dat deze maatregelen in twee phasen kun nen worden onderscheiden: de voorbereidende en de uitvoe ringsmaatregelen. Van de 25.000 Joden, die uit de Dossinkazerne te Mechelen naar Auschwitz wa ren overgebracht, keerden 24.000 nooit terug. Het blijkt, dat de maatregelen tegen Joden, communisten en vrijmetselaars in 't begin slechts voorlopig waren, hoewel volgens Von Falkenhausen dergelijke be schikkingen in Duitsland reeds lange tijd van kracht waren. De beklaagde gaf toe, dat de c'.oor het Reich" uitgevaardigde verordeningen onmenselijk wa ren, maar dat hij als soldaat de bevelen had uit te voeren, waar bij hij poogde de strengheid te verzachten. Von Falkenhausen verklaarde niet geweten te heb ben, dat er uitroeiïngskampen bestonden. Hij had destijds in lichtingen ingewonnen en tot antwoord gekregen, dat de gede porteerden in Polen te werk ge steld werden. Het ministerie van Buitenland se Zaken te Berlijn zou zelfs de deportatie naar Duitsland heb ben voorgeschreven van 40.000 Fraftsen, 40.000 Nederlandse en 10.000 Belgische Joden, die in staat waren te werken- Pas in Mei 1943 gaf Himmler het bevel de Belgische Joden weg te voe ren. sen Nederland waren binnenge vallen en Duitsland ons land te hulp zou snellen. De rechtbank hield er rekening mee, dat deze Nederlanders vrij wel nooit in het moederland zijn geweest en zich derhalve in min dere mate bewust waren van de positie, waarin ons land kwam te verkeren. Eis: Doodstraf- De officier bij de Bijzondere Strafkamer van de arrondisse mentsrechtbank te Amsterdam, Mr. G. R. Nube, eiste gistermor gen de doodstraf tegen de Hage naars L. A. Poos, 49 jaar en H. Slagter, 46 jaar- Door het voormalig Bijzonder Gerechtshof in Den Haag zijn P. en S. tot de doodstraf veroor deeld. In hoger beroep bepaalde de raad van cassatie, dat de zaak opnieuw door de Bijzondere Strafkamer te Amsterdam zou worden behandeld- Te llsvik (bij Trondheim, in Noorwegen) is plotseling een ka de van ongeveer 50 meter met kranen en al in het water ver dwenen tengevolge van een aard- verzakking. Deze kade werd ge bruikt voor het laden van pyriet. Naar men schat is ongeveer 13.000 kubieke meter grond verzakt. Twee spoorbanen aan de kade zijn beschadigd. Om te zorgen dat iedere Griek se soldaat een bijbel bezit, heeft de Griekse regering bij het Brits en buitenlands bijbelgenootschap in Londen 175.000 exemplaren besteld, aldus het persbureau der Ned- Herv- Kerk. De opdracht kon eerst gegeven worden nadat de Grieks-Orthodoxe Kerk zich niet langer verzette tegen de druk van bijbels in het nieuw- Grieks. In de afgelopen maanden heb ben minister S. L. Mansholt en zijn deskundigen een plan voor integratie van de Europese land bouw opgesteld. Aan de voltooi ing van dit plan wordt op het ogenblik gewerkt. Nadat hij onlangs tijdens de TWeede Kamerdebatten over het Landbouw-egalisatie-fonds het plan had aangekondigd als een poging om een einde te maken aan de tariefshandels- en beta lingsmoeilijkheden. die voor de handel in landbouwproducten in West-Europa allerwegen aanwe zig zijn. deed minister Mansholt vorige week tijdens zijn bezoek aan West-Duitsland opnieuw me dedeling van het bestaan van dit plan. Aangenomen mag worden, dat details gepubliceerd zullen wor den, nadat de Nederlandse rege ring zich er achter heeft gesteld. Uit goed geïnformeerde kringen te Den Haag wordt vernomen, dat de Nederlandse minister van Landbouw over het plan als zo danig geen overleg met buiten landse collega's heeft gepleegd- Het plan-Mansholt voor de Europese landbouw sluit aan op de grote lijnen, die in het plan- Schuman voor de Europese steen- kool- en ijzer- en staalproductie zijn getrokken. De strijdkrachten van de V. N. hebben geen bewijzen gevonden, dat Sovjet-Rusland een actief aandeel zou hebben genomen in de Noord-Koreaanse operaties ten Zuiden van de 38ste breedte graad. Hoge officieren van de Amerikaanse inlichtingendienst verklaarden, dat mededelingen over deelneming van de Sovjets niet bevestigd waren. Van de duizenden krijgsgevan gen gemaakte Noordelijken is er niet één als Rus geïdentificeerd noch als Chinese communist. Wanneer Russisch of Chinees personeel gebruikt is als advi seur of in een andere hoedanig heid, aldus de woordvoerders, zijn zij van de frontlinie wegge houden en misschien in een of andere burgervermomming, b v. als journalist, opgetreden- Anderzijds spreken de officie ren van de inlichtingendienst wel van „enorme materiële steun", die de Noord-Koreanen van Rus land hebben ontvangen en, in mindere mate van China. Het merendeel van de buitgemaakte wapens, ammunitie en ander materiaal was van Russische makelij en gedateerd 1950. Men oppert de veronderstel ling, dat de Sovjets misschien Korea hebben willen gebruiken voor proefneming met hun tanks en artillerie. Niets van het buit gemaakte materiaal was echter nieuw voor de Amerikaanse offi cieren. Men verwacht dat de strijd krachten van de V. N. in gereed heid worden gebracht voor een grote stoot. De Noord-Koreaanse leiders hebben een beroep gedaan op „alle vaderlandslievende jonge ren" om „terstond de wapens op te nemen en de Amerikaanse troepen tegen te houden." De Amerikaanse eerste mari niers- en de zevende legerdivisie, die deelnamen aan de operaties bij Intsjon en Seoel, zijn uit het landoffensief verdwenen. Men speculeert op de mogelijkheid van nieuwe amphibie- en land- operaties om aan de veldtocht in Noord-Korea spoedig een einde te maken. 5 regels 60 cent; ct.; minimum pet nummer of Adr«i neer. namiddags 2 not in sommige krin- ag gerezen of het deeft de Belgische laten vertrekken, zeer waarschijn- de strijd in Korea >r een maand zal iwbare zijde wordt dng hiervan ver* ;t vertrek der Bel- in ieder geval'zal j de V. N- is men -nemens de bezet- ea, na beëindiging -.heden, over te dra- e naties, zoals Bel- d, Noorwegen enz. wordt, dat dit in opzioht beter zal teer de Amerikanen tationneerd blijven, e militaire kringen ir het voorstel om vrijwilligers als be- ;n te gebruiken, ge- Fransen veroverd- t 65 km ten N. van e leger heeft nieu- >n betrokken op 45 m Hanoi. Een leger - zei, dat het terug- Thai Ngoeyen niet dier Vietminh-troe- ichied. De Fransen van de stad mees- om er alle militaire van de Vletminh te deze opdracht was 'oerd. ontruimen Thetkhe. on! ijk betrouwtiare nog vernomen, dat trijdkrachten m N - begonnen zijn de rhatkhe te verlaten- 5 weken zijn al ver- osten aan de grens ring en China door ontruimd- irdvoerder van de ering verklaarde te Frankrijk nu een irlog moest voeren, ïerilla-stadium voor heeft Amerika ïrzocht om met de ed militaire uitrus- ido-Chini» te zenden, ranse troepen onder van de Viettninh igtrekken. e Minister van De- is Mach. heeft zijn e ambtgenoot, Mar- ïota doen toekomen, verzoekt het Ameri- schepingsprogramma idingen wapens, uit- ïdingsvaart.uigen en te versnellen- nan is op Honoloeloe ekomen. man is Vrijdagavond oe aangekomen- e de gehele vlucht ans vliegtuig in con- tdere vliegtuigen, die ten. bleef slechts enkele oloeloe en zette daar- voort. Hij wordt van- ionoloeioe terug ver- »r hij generaal Mac- zal spreken, het on- t de generaal zal niet ;nkele uren duren. MAAN Oct- 14 15 Ni 7-02 17.50 11.27 18.43 7.04 17.47 12.56 19.26 7.06 17.45 14-08 20.27 7.07 17.43 14.59 21-45 *7.09 17.41 1531 22 10 17.39 15.53 23.10 van een inuiiiy mtmmm wenden van de actuele sociale vraagstukken". „De decadente kunst van de V. S- en West- Europa", besluit Khatsjatoe- rian, „betekent dan ook een ver zwakking van het democratische kamp en een versteviging van de posities der imperialistische aanranders". personen zijn afgevoerd van lijst voor „politieke zuivering". Oorspronkelijk kwamen meer dan 200.000 personen op de zui veringslij st voor, hetgeen in hield dat zij geen overhelde functies of hoge functies in hel bedrijfsleven mochten bekle- 1 den. strijd werd gedood. Latér wer den de Tibetanen echter versla- gen. Een woordvoerder van de Ti betaanse delegatie die zich te New Delhi bevindt, heeft ver klaard, dat de delegatie van haar regering geen berichten over de beweerde invasie had ontvangen. emit naar macaipuui weww Conservatieve partij een confe rentie houdt. Te Blackpool treft de Bntse oppositieleider voorbereidingen voor e,en massavergadering welke heden zal worden gehou den, waar hij een rede zal uit spreken. steld. Volgens de huidige bepalingen moeten mannelijke personen van 18 tot 25 jaar zich voor dienstplicht aanmelden, maar mogen alleen degenen van 19 jaar en ouder worden opgeroe pen- ish Medical Journal" oewonderenswaardige zijn bereikt door een met „cortisone", een Amerika ontdekt ge- toegepast op vijf die aan gewrichts leden, n, die ais het ware ;d waren gekluisterd, l na een behandeling gen kunnen bewegen, aanstaande Londense teienen controle op de ocrimiucling, die voor het eerst in Groot-Brittannië wordt toe gepast. Het nieuwe product is nog uiterst schaars en zeer duur. De Britse medische autoritei ten hebben het kosteloos ont vangen, doch in beperkte hoe veelheid-

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1