AMBON Hel krijgstoneel in Korea reanen Protest van de N.-Koreaanse Regering Verklaring van Tsjoe en Lai DINSDAG 3 OCTOBER 1950. 6e Jaargang No. 1542. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. De a.s. Winterdienstregeling van de Nederlandse Spoorwegen NEDERLANDERS OP AMBON VRAGEN INTERVENTIE. Emigratie naar Canada Opmars der Zuid-Koreanen- naar Wonsan Troepen van de Zuidkoreaanse „Capitool-Divisie spoeden zich ten N.van de 38ste breedtegraad Noord waarts om zich te voegen bij de Derde Divisie. Men is van oordeel, dat de opmars Wonsan geldt, een stra tegische haven aan de Oostkust. f Twee Amerikaanse verbindingsofficieren bevinden zich bij de Derde Divisie. Tot nu toe is er weinig tegenstand. Amerikaanse vliegtuigen hebben echter een colonne waargenomen, die zich in Zuidwaartse richting bewoog. Een aanval uit de lucht dwong de colonne dekking te zoeken en veroorzaakte zware schade. Noordkoreaanse gevangenen verklaarden op dracht te hebben ontvangen naar Wonsan terug te trekken. Chinezen in Indonesië vieren verjaardag van de Chinese volksrepubliek Karl Arnold dankt de politie Die onschuldige Noord-Koreanen toch! MOHAMMED ROEM WEERSVERWACHTING. HOOGWATER. Oud-Tweedekamerlid overleden Executies op Formosa De toestand in Oostenrijk Treinbotsing bij Rio de Janeiro 5 regels 60 cent; ct.; minimum pee nummer of Adrea neer. namiddags 2 uur. mosa op de der V. N- Frankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - T«ne^ Tel. 2510 - Na 5 uur Mts Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent. Advertentieprijs: per mm 10 et; minimum per advertentie 1.50. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot des namiddags 2 uur. Het Bureau Zuid-Molukken deelt mede: 28 September vielen 's morgens aobt schepen (w.o. drie korvet ten) en twee B-25 bommenwer pers van de Republcik Indonesië de plaatsen Wai en Tulehu, op het eiland Ambon aan. Beide plaatsen werden door de vijand bezet. Eén der vliegtuigen werd neergehaald. De aanvaller slaag de er in op Vrijdag 29 September door te dringen tot Suli. Heftige tegenstand werd door de Republiek Maluku Selatan- troepen geboden. Op 30 Septem ber 's morgens stoomden twee R.I.-korvetten de baai van Am- bon binnen en hebben de stad hevig beschoten. Eén der korvet ten werd stukgeschoten. Er vielen veel slachtoffers onder burger bevolking. Schade werd aange richt aan scholen, het ziekenhuis, het postkantoor en de moskee. De vijand kon te land doordrin gen tot Paso. Hierdoor werd de toestand van Ambon critiek, doch 's middags slaagden de Ambon- nese troepen er in de vijand tot Suli terug te slaan. Op Zondagochtend 1 October voer weer een korvet de Ambon- baai binnen. De beschietingen waren nog heviger, waardoor VERBINDINGEN IN EN MET ZEELAND. Ter ontlasting van de electri- sche dienst (Amsterdam) Rot terdam- Roosendaal en dediesel- eiectrischc dienst Roosendaal Vlissingen op Zaterdagmiddag en Maandagochtend-werden reeds in de bestaande dienst enige trei nen extra ingelegd. Zij vormen doorgaande verbindingen Rotter dam DP.Vlissingen. Bergen op Zoom krijgt op Zon en feestdagen een nieuwe door gaande D.-E-trein naar 's-Her togen'bosch en Utrecht. Te Roosendaal geeft deze trein goede aansluitingen naar Rotter dam en Den Haag. In tegengestelde richting zal de D-E.-trein 394 thans Nijmegen Tilburg op Zon- en feestdagen worden doorgetrokken tot Roo sendaal. Hiermede zijn voor Til burg en Breda op Zon- en feest dagen des avonds zeer gunstige verbindingen geschapen. vele slachtoffers onder de bur gers vielen en vele woonhuizen ernield werden. Op het tijdstip van deze beschieting vierde de Christengemeenschap het Heilig Avondmaal in de kerk. De aan valler verloor vele honderden ge sneuvelden. Aan Ambonnese zij de vielen onder de militairen nog geen tien slachtoffers. Verzocht wordt om spoedige interventie ter voorkoming van meerdere dachtoffeers. Het bureau Zuid-Molukken zond aan de minister-president Dr. Drees en door de heer R. J. de Rijk namens de Nederlanders op Ambon verstuurd telegram toe. „Diep begaan met het Ambon nese volk dat thans heldhaftig trijd voor onafhankelijkheid en recht en dat in de steek gelaten wordt door de internationale we reld, verzoekt ondergetekende R. J. de Rijk namens de Nederlan ders op Ambon de Nederlandse regering om interventie in het Ambonnees-Indonesische geschil. Met ontroering heeft hij gecon stateerd, dat op het ereveld de Nederlandse driekleur wappert boven de graven der gevallenen voor de Nederlandse- en wereld zaak in de tweede wereldoorlog. Ambon verdient Uw hulp". nese kwartier van Djakarta 200 witte duiven als symbool van de vrede losgelaten. Vertegenwoordigers van de 2 millioen Chinezen in Indonesië beloofden in een telegram aan premier Mao Tse Tung volledige steun aan de regering te Peking. Door de stad reden vrachtwa gens, waarop de met bloemen versierde portretten van presi dent Sukarno en premier Mao Tse Tung waren aangebracht. Boven de Chinese zaken wapper den de Indonesische vlag en die van communistisch China naast elkaar. De dioor de Generale Synode deir Ned. Herv- Kerk ingestelde hervormde emigratie commissie deelt mede bericht te hebben ontvangen, dat in het volgend voorjaar 50 gehuwden en 50 on- gehuwden, die in het boerenbe drijf werkzaam willen zijn, in het Z. O. van de Canadese pro vincie Ontario en wel rondom Winchester geplaatst kunnen worden- Winchester ligt onge veer 100 mijl ten Z- W. van Montreal- De landbouwdistric ten rondom Winchester behoren tot de beste farmdistricten van Canada. Ter viering van de eerste ver jaardag der Chinese communisti sche volksrepubliek werden op een massa-bijeenkomst in 't Chi- Karl Arnold, de Premier van de ..sleuteldeelstaat" N-Rijn- land-Westfalen. heeft de po litie bedankt voor het ^succes rijke optreden tegen de verbo den demonstraties van de com munistische jeugd". Meer dan 1200 communisten, voor het merendeel leden van de „Vrije Duitse Jeugd" zijn gearrsteerd- In Noord-Rijnland Westfalen alleen werden 600 arrestaties verricht. ZAL DE INDONESISCHE DELEGATIE IN FLUSHING MEADOWS LEIDEN. In Indonesische kringen werd bevestigd, dat de Indonesische Minister van Buitenlandse Za ken, Mr. Moh. Rbem, spoedig naar Amerika zal reizen, waar hij voor de verdere duur van de zitting van de Algemene Ver gadering der V- N. de leiding van de Indonesische delegatie zal hebben. In afwachting van zijn komst zal de heer Palar als waarne mend hoofd optreden- De d,ele- gatie, die thans uit 5 leden be staat, zal sploedig met een zesde lid worden uitgebreid. medegedeeld door het K.N.M I. te De Bilt, geldig van Dinsdag ochtend tot Dinsdagavond. Wisselend bewolkt. Wisselend bewolkt met enkele verspreide buien. In de kustpro vincies tijdelijk harde, overigens krachtige tot matige Westelijke wind. Vrij koud- WOENSDAG 4 OCTOBER Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden vm. 6.26 7.01 7.41 7.51 n.m. 7.01 7.36 8.16 8.26 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Oct. 4 6.45 18.12 22.23 15-41 5 6.46 18-10 23.39 16.13 6 6.48 18.08 23-39 16.35 7 6.50 18.05 1.00 16.52 De N.-Koreaanse Minister van Buitenlandse Zaken, Pak Hen Jen. heeft in een brief aan de Voorzitters van de Algemene Vergadering bij de Veiligheids raad de beschuldiging herhaald, dat de „Amerikaanse imperia listen" een „marionettenble- wind" in Zuid-Korea hebben gevormd met het doel Korea in slavernij te brengen, aldus het Russische persbureau Tass- Hij voegde hieraan toe, dat de Z -Koreaanse Regering op be vel van de Amerikanen het tot haar taak gemaakt had de N. Koreaanse Republiek aan te vallen De brief vervolgt: „Door haar officiële verte genwoordigers in Korea heeft de Amerikaanse Regering de kliek van Syngman Rhee ge ïnspireerd en aangespoord tot het beginnen van een burger oorlog in Korea, waarbij zij haar politieke, militaire en eco nomische steun gaf" De brief haalt de voorma lige Z.-Koreaanse Minister van Binnenlandse Zaken, Del Kim I Sek en andere Zuid- Koreaanse gevangenen aan. die verklaarden, dat, de ^aan val op N.-Korea volgens de plannen in Juli-Augustus '49 zou worden uitgevoerd maar het falen van de troepen van Rhee bij de incidenten, die zij op de 38ste breedtegraad hadden uitgelokt,, de deser tie van eenheden van het le ger van Rhee naar het N. Koreaanse leger en in het hijzonder de grotere activi teit van de nationale par- tisanenbieweging tegen het marionettenregiem van Rhee in het /Zuiden dwongen de Amerikaanse militaire Leiders hun plannen op te geven en de aanval van de kliek van Rhee op N -Korea tijdelijk tegen te houden om grondi ger voorbereidingen te treffen". Voorts wordt gezegd, dat Pre sident Rhee op 30 Sept- 1949 aan) „zijn Amerikaanse vrien den" schreef, dat „dit psycho logisch het geschikste ogenblik is voor het nemen van maatre gelen voor een aanval, om Ons te verenigen met het deel van het communistische leger, dat ons in het Noorden trouw is, en met het doel het overblijvende deel te Pjongjang te vernieti gen". In de brief wordt gezegd, dat IN.-Korea vóór de strijd be richten had gestuurd aan de V. N., welke bewezen, dat de Z.-Koreanen grensincidenten hadden uitgelokt. Te Seoel gevonden documen ten zouden een rede van generaal William Roberts, voormalig hoofd van de militaire missie te Seoel, tot Zuidkoreaanse officie ren bevatten, waarin hij toegaf dat alle incidenten aan de 38ste breedtegraad door de Zuidkore aanse autoriteiten waren uitge lokt. Amerikaanse mariniers zijn bij Oeidjongboe op zware tegenstand gestoten. Ondanks steun van de luchtmacht en tanks kon men hier slechts geringe vorderingen maken. Ook de Zuidkoreaanse Zesde Divisie maakt zich gereed over de 38ste breedtegraad te trekken. Er zijn drie Noordkoreaanse Bataljons achter gebleven om de terugtocht te dekken. Volgens Amerikaanse verbindingsofficie ren zal geen werkelijke tegen stand worden geboden vóór Won san. LEGERBERICHT VAN MAC- ARTHUR. Amerikaanse vliegtuigen heb ben de Noordkoreaanse hoofd stad Pjongjang zwaar gebombar deerd. Marinevliegtuigen bom bardeerden talrijke luchtdoelstel lingen, opslagplaatsen en brug gen in andere delen van Korea. Zij steunden voorts de verbonden troepen ten Noorden van Seoel- Amerikaanse schepen ter hoogte van Intsjon steunen de strijd krachten op 't schiereiland Koem- po. LUCHTAANVALLEN. Bommenwerpers van de Ver. Naties hebben een belangrijk N.- Koreaans bevoorradings- en ver- zamelcentrum ongeveer 500 km ten N. van de 38ste breedtegraad, weggevaagd. De bommenwerpers 23 Superforten vielen ka zernes en andere doelen te Na man aan. De kustplaatsen Jangjang en Kansong bezet. Zuidkoreaanse troepen, die Zon dag Noord-Korea binnentrokken, hebben Jangjang, de haven aan de Oostkust, 8 km boven de 38ste breedtegraad, bezet. Een Regiment van de Zuidkore aanse Derde Divisie is Maandag tot 50 km ten Noorden van de 30ste breedtegraad opgerukt en heeft de kustplaats Kansong ver overd. De Derde Divisie bevindt zich thans geheel op Noordkoreaans grondgebied. Generaal-majoor Almond, de commandant van de Amerikaan se mariniers, die Seoel herover den, heeft te Seoel verklaard van mening te zijn, dat het Noord koreaanse leger ten Z. van de 38ste breedtegraad „geheel ver nietigd" is. Slechts enkele van de 100.000 Noordkoreanen in Zuid-Korea waren erin geslaagd na de ineen storting naar Noord-Korea te ontkomen, zo zeide hij. Almond achtte het waarschijnlijk, dat de meeste van hen hun uitrusting hadden afgedaan en in burger kleren de bergen waren inge vlucht. Generaal Almond weigerde te niet lang geleden de opslagplaats hadden verlaten." De mijnen wa ren „Russische mijnen van een standaard-type en voorzien van genoeg ontplofbare stoffen om kleine schepen te beschadigen." Twee Amerikaanse torpedo jagers op mijnen gelopen. De Amerikaanse torpedoboot- jager „Brush" is verleden week op een drijvende mijn gelopen. Hierbij kwamen 9 personen om het leven, 5 worden vermist en 10 gewond. De „Brush" kon een Japanse haven bereiken. Een tweede Amerikaanse tor pedojager, de „Mansfield", is voor de kust van Noord-Korea op een mijn gelopen. Zeven leden van de bemanning werden gewond. BRITCE TROEPEN NAAR KOREA. 800 Man Engelse troepen zijn uit Liverpool met het troepen schip „Empire Pride" vertrokken. Het contingent bestaat deels vit beroepsmilitairen en deels uit reservisten. In de leeftijd van 77 jaar is Zondag in Haarlem overleden de heer A. J. Loerakker, oud-lid van de Tweede Kamer vóór de R. K-Staatspartij en oud-lid van de Haarlemse gemeente raad. De heer Loerakker was lan ge tijd voorzitter van de R. K.- Bond van Land- en Tuinbouw- arbeiders. Hij bekleedde verder voor de 'oorlog het Wethouders schap van de voormalige ge meente Schoten. GENERAAL WALKER ONDERSCHEIDEN. Generaal MacArthur heeft aan luitenant-generaal Walton Wal ker het eikenloof bij het „Dis:in- guished Service Cross" verleend wegens „herhaalde blijken van buitengewone moed". CHINESE TROEPEN MOETEN GEREED STAAN VOOR SLAG OM FORMOSA. Generaal Tsjoe Teh, de opper bevelhebber van 't Chinese com munistische leger, heeft in een dagorder zijn troepen opgedragen om gereed te zijn voor „de slag om de bevrijding van Formosa". In de dagorder, die door het Chinese communistische persbu reau is gepubliceerd, beschuldigt Tsjoe-Teh „het Amerikaanse im perialisme ervan een gewapende invasie op Korea te hebben ge lanceerd on samen te werken met de resten van Tsjiang Kai-Sjeks zeggen, of hij de resolutie van de bandietenbenden op Formosa" Veiligheidsraad interpreteerde els een machtiging voor generaal MacArthur om Noord-Korea bin nen te trekken. De Amerikaanse mariniers zijn thans de breedte graad tot op 20 km genaderd. Amerikaanse Superforten bom bardeerden Zondag pakhuizen te Pjongjang. Ten N- van de stad werden bruggen en spoorwegen aangevallen. MIJNEN VAN RUSSISCH TYPE IN KOREAANSE WA TEREN. Admiraal Forrest Sherman heeft verklaard, dat Amerikaanse oor logsschepen „een groot aantal drijvende mijnen" van «Sowjet- Russisch type in de Koreaanse wateren hebben gevonden. Hij deelde verder mede, dat „de mijnen onlangs waren gelegd en Volgens 't Sow jet-Russische pers bureau „Tass" heeft de minister van Buitenlandse Zaken van communistisch China, Tsjoe-en- Lai, in een rede te Peking ver klaard, dat China-, een ieder, die zcu trachten „bijna 500 millioen Chinezen uit de V. N. te hou den, „de belangen van dit land te cndermijnen" en „eigenmachtig een beslissing te nemen inzake vraagstukken in het Oosten die China rechtstreeks betrekken", „de nek zal breken". Lai zou ook hebben gezegd, dat '1 Chinese volk „geen buitenland se agressié zal dulden en zich niet rfzijdig zal houden wanneer de imperialisten naburig gebied bin nenvallen." Op een staatsbanket, dat door Lai aan vertegenwoordigers van Chinese volken had aangeboden, sprak een spreker uit Formosa zijn vertrouwen uit in „de spoe dige bevrijding" van het eiland. Lai heeft verder nog gezegd, dat het Chinese volk de ontwik kelingen in Korea „na de invasie van de V. S-" gadeslaat. De tak- tiek van een „langdurige verzets- oorlog" zou het Koreaanse volk de gelegenheid verschaffen vele moeilijkheden te boven te komen en de eindoverwinning te beha len. Volgens „Tass" zeide hij ver volgens, dat het Chinese volk „na de bevrijding van zijn gehele ge bied" zijn industrie en landbouw, cultuur en opvoeding diende te herstellen en te ontwikkelen. Als „de Amerikaanse agressors" dit echter als een teken van zwakte zouden opvatten, zouden zij de zelfde ernstige fout begaan als „de reaetionnaire Kwomintang- kliek". Het Chinese volk hield oprecht van de vrede, doch zou niet bevreesd zijn om- agressie te bestrijden ter verdediging van de vrede. Het Chinees-Sowjet-Rus- sische vriendschapsverdrag ver enigde de beide landen „militair, economisch en cultureel". Vol gens de Chinese minister ver leende de Sowjet-Unie China „grote en edelmoedige steun". In een artikel, dat Zondag door de Prawda werd gepubli ceerd, schrijft Lai, dat China vastbesloten is Tibet te „bevrij den" en Formosa aan „de contro le van de Amerikaanse agres sors" te ontrukken. Hij legt er de nadruk op, dat de „bevrijding" van Tibet van vitaal belang is voor de veiligheid van China en verklaart, dat China zal trachten dit door onderhandelingen te be reiken. Lai noemt de V. S. „de gevaarlijkste vijand van de Chi nese volksrepubliek". Hij schrijft verder, dat commu nistisch China diplomatieke be trekkingen met landen, die hun betrekkingen met „de Kwomin- tang reactionnairen" verbreken en een vriendschappelijke hou ding tegenover de Chinese volks republiek aannemen, kan aan knopen. Lai zeide, dat China zijn verde diging „bij tijds" moest verstrek ken en „een machtige volksvloot en -luchtmacht vormen" om zich te beschermen tegen „het stre ven van de imperialisten om hun aanvalsoorlog uit te breiden". In zijn artikel in de „Prawda" verklaarde Lai, dat van de mil lioen „bandieten" er in het afge lopen jaar 800 000 zijn opgeruimd. In dezelfde tijd zouden er zeven buitenlandse spionnage-organisa- ties in China zijn opgerold en 13.797 spionnen van de Kwomin- tang gearresteerd. Er zouden 175 geheime zenders gevonden zijn. „Ik draag U op ten volle pa raat te .zijn en onze nationale verdediging te versterken voor de slag om de bevrijding van Formosa en om onze broeders in Tibet te helpen zich zelf te be vrijden", aldus de opperbevel hebber. Een Nationalistisch vuurpeleton heeft negen „communistische on dergrondse werkers" te Taipet terechtgesteld. Zij werden be schuldigd van samenzwering ter omverwerping van de regering van Tsjiang Kai Sjek op Formo sa. De negen terechtgestelden waren merendeels afkomstig uit de noordelijke provincies van China. Op een door de communisten georganiseerde conferentie van ongeveer 3500 man winkelperso neel en stakers is besloten de re gering tot Dinsdag te midder nacht tijd te geven om de eisen met betrekking tot lonen en prij zen in te willigen. In gewoonlijk welingelichte kringen is yerklaard, dat een al gemene staking zal worden afge kondigd als de regering niet toe geeft. Geëist wordt o.m., dat de re gering alle prijsverhogingen in trekt of ze compenseert door be- lastingsvrije loonsverhogingen. Een socialistische woordvoerder beeft verklaard, dat zijn partij op het standpunt staat, dat de regering de eis moet afwijzen. In de voorstad van Rio de Ja neiro genaamd Rocha zijn twee electrische treinen op elkaar ge reden. Er zijn 93 gewonden, van wie enkele zich in ernstige toe stand bevinden. De politie moest een van de bestuurders tegen de menigte beschermen. Eén van de treinen stond stil bij een halte toen de andere van achteren na derde. Twee rijtuigen werden in elkaar gedrukt. e agressors" gro lden lopen, aidus dieper zij zullen des te meer rul- ootgesteld aan de volksleger". IANEN BREKEN •reaanse troepen ordelijke verdedi- broken en zijn tot op 48 km ge lidelijken werden ten Noorden van at zij inmiddels door een Noord- Ifmoord-bataljon" doch na een raken zij door de ten bijna 30 km aan de Oostkust on verwacht men vertragingsactie, hadden verster- len en de aanval igaan door een een Noordelijke i 1.200 man uit- achter zich gela- Zij vinden vele iden loopgraven. uit, dat de Noor- Ie snelle opmars m gevonden deze :ijn verlaten, doch keert spoedig □orhoeden voorbij reaanse derde di- erdag een aanval sjandjon, 130 km breedtegraad. 3-officieren ver- ij zich niet in hun laten stuiten en dj on voorbij zou- dat de Noord erstand bij deze een vertragings- le terugtrekkende n gelegenheid te :m verderop voor X van Wonsan te r VAN DE COM- OOR KOREA e rapport aan de over de strijd in n. MacArthur, de er van de strijd- /erenigde Naties, m .onmenselijke >rd-Koreanenn, hierbij een geval, Coreaanse gueril- ;n Amerikaanse ielen, bonden en wee Amerikanen end aangetroffen. 1IDING VAN DE s IN KOREA? vergadering der ïilippijns voorstel de strijders der een onderschei- i. mmissie keurde it 12 tegen twee ie en Tsjecho- van Orde van met 10 tegen 3 m. dat de kwes tie agenda van ïrgadering moet aen. oosheid in blijft afnemen erlklozen in ffl - in Fethmari j l. liioen bedroeg, itember j.l. van '1-647, zo maakt Ministerie van ri van dit jaar id gestadig ver retourvlucht -New-York 1 vertrok van M. Constellation de 1000ste re- msterdamNew De Wilde en op de eerste m, behoren tot Terneuzen Hansweert Walsoorden 0-44 1.24 1.34 1.01 1.41 1.51 EN MAANSTANDEN. MAAN ZON- ZON op onder Oct- 8 6.52 18.03 9 6.53 18.01 10 6.55 17.58 op onder 2.24 17-05 3,49 17.17 5-15 17.28 beschieting door de K. 1. troepen op het eiland Ambon. TELEGRAMMEN INZAKE AMBON. De vertegenwoordiger van de „Republiek Zuid-Molukken" heeft van de stichting „Helpt Ambon in nood" bericht ontvan gen, dat zij telegrammen heeft gestuurd naar: President Tru- Ronde Tatei-Conlerentie. Ten aanzien van de operaties op Ambon deelde men verder nog mede, dat deze thans in het eindstadium verkeerden. Bijzon derheden werden niet verstrekt. Evenmin wenste men commen taar te geven op de berichten, die verspreid zijn door het Bu reau Zuid-Molukken in Den Haag. het de bedrijfsverenigingen, die de verzekeringen uitvoeren, doch over de wijze van uitvoering heb ben zij geen enkele medezeggen schap. aldus het adres. Bestuurs leden van een bedrijfsvereniging mogen niet eens lid zijn van de Sociale Verzekeringsraad. In het overleg is de "Federatie van Bedrijfsverenigingen een be langrijke plaats in hej geheel wenden met de suggestie, de op lossing te zoeken in een z.g. „boe delscheiding", waarbij aan de ^centrale administratie en aan de bedrijfstaksgewijze administraties beide een zeker deel van de uit voerig der sociale verzekering zou toevallen. Uitgegaan wordt van de ge- idachte, 'dat sommige takken van verzekering een „bedrijfseigen n .id. onder toezicht gende conclusies: 1. De vermenging van uitvoe ring en toezicht is onjuist. 2. Het recht der bedrijfsver- eniging tot het voeren van een eigen administratie dient volledig gewaarborgd. 3. Het beheer van het centraal administratiekantoor dient te be rusten bij de Federatie van Be- 4. Dé Uitvoering der sociale verzekering dient te worden toe vertrouwd aan de Federatie van Bedrijfsverenigingen. Het, vraagstuk van de sociale verzekering moet op korte ter mijn tot een oplossing worden gebracht; met name de uitvoering der Werkloosheidswet kan niet langer wachten, zo besluit het adres.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1