riet congres der Belgische C.V.P. NIEUW-GUINEA i ri MOEE JAN RIEMENS Geld VAN DER MEER VAN DER SLOOT i N Veelei R. R. V| AANMAAI Minister In 't Veld over de drankbestrijding Proces tegen Von Falkenhausen te Brussel dank ■i BEWEG/NC ERUi BEL DAN nog een Noorse Le\ 's avonds voor Theo Lelévre gekozen tot voorzitter Behandeling emigratie-aanvragen ondervindt moeilijkheden Persconferentie over „Ik ben in Australië geweest, het is genoegzaam be kend, hoe in de Verenigde Staten de houding is je gens de gekleurde rassen en ik ken Nederland. Hoe de Indonesiërs ons zouden besturen weten wij uit de periode van de Japanse overheersing. Dit, de houding van de diverse rassen en volken, die in aanmerking zouden kunnen komen om ons, Papoea's, op te heffen uit de tegenwoordige toestand, doet ons verre de voorkeur geven aan de Nederlanders als voogden. Bij hen zijn wij ook zeker, dat van „kolonisatie" geen sprake is." •en monument verrees tegen Baron wil en Smuts as verstrooid een lepel Noor: W. Dingemanse Inktstellen Postpapier Vloeihouders fa P. J. van de Sande VM Voor de te Oos veetentoonstelling gemeester Mr. 1 geopend, was dt niet zo groot als e geval was. Niette èoede" handel. Wij laten hier 1 prijswinnaars va waarin deze prijz gekend. Volbloed stiere Kampioensprijs eig. P. Kools Azi Idem, geb. 1 la pr- Abe, eig. 1 gende Bruijne, pr. Leo, eig- P. K Kalfvaarzen, f. la pr. Wiepkje, Batsing, Schoor Janke 8, eig. Gel Waterlandkerkje. Kalfvaarzen, g( '48. Gretha v. eig. Z- C. Riss Retranchement. Kalfvaarzen, g> '48. la pr. Reint, Iwaarden, Cadza: eig. Kindn. De E Idem, geb- 1 Ju la pr- Liza, eig. A man, Hoofdplaat van Willem, eig, Biervliet. Vaarzen, geb. 1 la pr. Mia, ei Zuidzande; lb pi C. RisseeuwA; zande; lc pr. El" wegje, eig. A. H. Zuidzande. Vaarzen, geb. 1 '50. Witte Lady, ningende Bruijj Volbloed vaars] Jan./l Juli '50. li Reintje 4, eig. Zuidzande; lb pi H. van. Iwaarder Melkgevende 1 Jan./l Juli '48. F. Dekker, Bierv Idem, geb- 1 Lydie v- Gretha, noudts, Sluis. Melkg. en D geb. 1 Jan./l J Grenulaan 48 Telefoon Voor RÉPARA KUNSTGEI L. C. LOOF, N( Terneuzen. Koopt nu Uw Wij leveren U ti prima droog aa Thöis bezorgd. W. DE JO Brandstof Tholensstraat li Hogendijk 8 dat vragen Uw 1 ze gewoon zijn a gele en Moeder we kinderen met naast de vetten zo nodige vital gen die ze in a winter hard n< en daarom Het bijzondere C.V.F.-congres, dat te Brussel is gehouden, heeft zijn werkzaamheden beëindigd met de aanneming van een reso lutie, waarin het vertrouwen in de homogeen-Katholieke regering Pholien wordt uitgesproken. In ie motie onthoudt het congres er zzch van de houding der leidende C.Y.P.-figuren tijdens de gebeur tenissen, die leidden tot de over dracht der Koninklijke bevoegd ï.eden op Pions Boudewijn, te veroordelen Er wordt slechts verklaard, dat het congres kennis heeft genomen van het verslag i'er bijzondere commissie, die een onderzoek heeft ingesteld naar de houding" der C.V-P.-politici in de e-egen, die voorafgingen aan de machtsoverdracht op de Konink lijke Prins. In dit verband wordt in de motie verklaard, dat het nationaal comité der C.V.P. zal moeten beslissen, welke gevolgen dit verslag zal moeten hebben. In de geboerde debatten zeiden verscheidene sprekers te betreu ren, dat de Eerste Minister in het vorige homogeen-Katholieke ka- hmet-Duvieusart, bij de onder handelingen. die aan de 1ste Augustus voorafgingen, „van zo weinig standvastigheid blijk gaf". Hoewel sommige Vlaamse C.V.P.- leden op het standpunt bleven dat de leidende figuren uit de Het aantal voor emigratie, vooral naar Australië, overtreft het aantal plaatsen, dat voor ver voer beschikbaar is. Reeds nu staat vast, dat ook in 1951 de be schikbare vervoersgelegenheid onvoldoende zal zijn. In beginsel vindt behandeling der aanvragen plaats in volgorde van binnenkomst. Voorrang wordt uitsluitend verleend aan ex-militairen uit Indonesië gedu rende een jkar na hun demobili satie en in eevallen van gezins. heremging? Het verzoek hiertoe moet bij de instelling, waar men zich aanmeldt, worden gedaan. De laatste tijd wendt zich ech ter een steeds toenemend aantal personen telefonisch, schriftelijk of persoonlijk tot het ministerie van Sociale Zaken of tot de Stichting Landverhuizing Neder land teneinde voorrang te ver krijgen. Vooral dit laatste schaadt een goede gang van zaken. Het Is in het algemeen niet mogelijk bezoekers, die niet door het mi nisterie of door de Stichting Landverhuizing Nederland zijn opgeroepen, te woord te staan, zo deelt men ons van officiële zijde mede. partij zien na het voorgevallene zouden moeten terugtrekken uit het politieke leven, legden de meeste sprekers er daarentegen de nadruk op, dat de eenheid in c:e C.V.P- bewaard moet blijven, de Koningskwestie thans als af gedaan moet worden beschouwd en niet langer wraakgevoelens gekoesterd moeten worden. Scherpe critiek werd geleverd op de „revolutionnaire methodes" die in critieke cagen van socialis tische zijde zouden zijn toege- p ast- De voorzitter der Belgische Ka mer van Volksvertegenwoordi gers, Frans van Cauwelaert, ver klaarde tijdens de discussies zeer gegriefd te zijn door de conclusies waartoe de commissies van on derzoek ten aanzien van de hou ding van de C.V.P.-politici was gekomen. .Deze methodes, die op die eer inquisitie gelijken, hebben mij met een gevoel van weerzin vervuld," zo zeide hij. Tenslotte bracht Van Cauwelaert hulde aan ce offerzin van Baron Van der Straten-Waillet, die als gevolg van de tegen hem ingebrachte beschuldigingen aftrad als voor zitter der C.V.P. De in sommige kringen ver wachte scheuring in de C.V.P— gelederen heeft zich dus niet be waarheid en als resultaat van dit congres kan worden gezegd, dat de strijd tussen de „onverzoenlij- ken" en de „zwakken" in de C.V.P, tot welke laatsten de oud- X i emier Duvieusart, de gewezen voorzitter der C.V.P., Baron Van der Strate-i-Waillet, en de voor zitter van de Kamer van Volks vertegenwoordigers, Van Cauwe laert, werden gerekend, thans is bijgelegd. Op de vergadering werd de 36- jarige Gentss VolksveHegen- vloordiger Theo Lefèvre tot nieu we voorzitter der C-V.P. gekozen Dit zeide Zaterdag op een pers conferentie in Den Haag de Iriaan N. Jouwe, lid van de „Centrale Iriaanse politieke ver. tegenwoordiging", die thans in Nederland vertoeft om de wen sen van zijn groep in ruimere kring kenbaar te maken. Hij deelde op deze druk be zochte conferentie mede, dat de heren J. Ariks, Kasiepo en Ab dullah Arfan binnenkort uit N._ Guinea naar Nederland zullen vertrekken en met hem, Jouwe, samen een delegatie zullen vor men, die de belangen der Pa poea's bij de Nederlandse rege ring zal behartigen- Deze delegatie, waarvoor de kosten door de Iriaanse bevol king zijn bijeen gebracht, wordt 6 October in Nederland ver wacht. Of deze delegatie zal deel nemen aan de a.s. besprekingen over Nieuw Guinea tussen de Indonesische en de Nederlandse regering? zo werd gevraagd. Neen, was het antwoord, het wordt wel geen unie-conferen. Tijdens het congres van de Ne- aerlandse grootloge van de inter nationale orde der goede tempe lieren, dat te Haarlem werd ge- fcuoden, heeft de Minister van Wederopbouw en Volkshuisves- fcng, Mr. Dr. J. in 't Veld, een rtde gehouden over de vraag: „Heeft drankbestrijding in deze tijd nog zin?" Re Minister betoogde, dat drankbestrijding niet alleen een kwestie moet zijn van reddings- werk> doch dat het vooral moet: zijn gericht op het voorkomen van drankmisbruik. De Minister deelde mede, dat m Nederland ieder jaar voor 5<W.000.000 aan alcohol wordt besteed, wat hetzelfde bedrag is als de Overheid voor woning bouw uitgeeft. „Dit zou alleen reeds het dranlibestrijdingswerk rechtvaardigen. Bovendien echter heeft de toenemende mechanisa tie het tempo van het leven ver sneld, waardoor veel grotere c.sea gesteld worden aan de ver- tntwoordelijkheid der mensen. Wil West-Europa geen voedings bodem voor politieke onrust wor den." aldus de Minister, dan ii-Get ernst gemaakt worden met de sociale gerechtigheid, wat te vens betekent- Versterking van het verantwoordelijkheidsbesef Dit verantwoordelijkheidsbesef noch het heldere denken wordt bevorderd achter de bittertafel. Sterke drank betekent een zwak volk". De Minister riep vooral de jon geren op hun plaats in de rijen der drankbestrijders in te nemen. Tijdens het congres werd mede gedeeld, dat de Wereldorde van gcede tempelieren, die 2100 leden telt, volgend jaar 1951 een I bestuur, congres in Nederland zal houden- tie, maar het is in feite een con ferentie tussen beide partners der Unie en als zodanig wordt Nieuw Guinea door Nederland vertegenwoordigd. Zal zo luidde een andere vraag nu volgens de berichten de republiek Indonesië haar aan spraken op Nieuw Guinea in het buitenland zal laten toelichten door een speciale commissie, daar iets tegenover worden ge. steld, doordat deze Iriaanse dele gatie zich ook naar het buiten land, b.v. Lake Success, zal bege ven? Dit antwoordde de heer Jou we ligt inderdaad in de bedoe ling. Overigens, voegde hij hier aan toe, hebben wij geen enkel bezwaar tegen de voorlichting van Indonesische zijde: volgens het democratische beginsel heeft een ieder het recht, zijn denk beelden te propageren- Het gaat er alleen om, de wereld duidelijk te maken wie het gros van de be volking in Nieuw Guinea achter zich heeft- Er zijn naar schatting een millioen Papoea's, waarvan ongeveer 30 politiek bewust kunnen worden genoemd. Vol gens de heer Jouwe beloopt het aantal, dat geporteerd is voor een aansluiting bij de republiek In donesië nog geen 6000. Waarom de grote meerderheid der bevolking voor het aanblijven van het Nederlands bestuur voelt? Dit adstrueerde de heer Jouwe als volgt: „Onze keus is niet moeilijk, ook niet voor de eenvoudige mens in de kampong, die ogen heeft, waarmee hij ziet en voelt wat goed is en wat slecht is. Wij ken nen namelijk het Nederlandse be. stuur zowel als het Indonesisch Wij leerden een zelf standig Indonesisch bestuur ken nen in oorlogstijd, toen er geen Nederlanders meer waren. De Indonesische bestuursambtena ren hebben zich toen herhaalde, lijk schuldig gemaakt aan alle mogelijke onrechtvaardigheden. Wij zijn dit nog niet vergeten. Indonesië ligt niet vêr af van Nieuw-Guinea- En wij weten ook welke moeilijkheden zich daar voordoen bij het besturen van het land- Wij wensen een goed be stuur- En dat is het Nederlandse bestuur. Wij wensen niet verloren te gaan in een millioenenbevolking van Indonesiërs, waarvan het grootste deel Islamietisch is, ter wijl wij voor Het grootste deel Christen zijn. Er zijn slechts 17.000 Islamieten in Nieuw.Gui- nea en 240.000 Christenen. Wij Papoea's zijn een volk, dat wenst te leven en voort te bestaan, en dat niet wenst te verdwijnen. Wij zijn geen Indonesiër. Wij zijn Papoea's en wij zijn er trots op,- evenals u er trots op bent Ne derlander te zijn. Wij voelen ons verwant met de Melanesiërs en Polynesiërs, wij voelen ons een met hen. Wij voelen die band met de dag hechter- Wij Papoea's voelen dat de taak van Nederland in Nieuw. Guinea niet is beëindigd en dat Nederland verder dient voort te gaan met het openleggen van het land en het opvoeden der bevol king. Wie zou dit beter kunnen dan zij die het land kennen? Bij de Nederlanders vonden on ze wensen steeds gehoor, bij an deren nooit. Deze meningen en opvattingen leven niet alleen in de harten van 240.000 Christenen, maar ook in die der 17.000 Islamieten en die der heidenen. Wij kennen in ons politiek streven geen verschil in godsdienst. Ik zelf ben Prote stant, maar behalve voor 150.000 Protestanten spreek ik ook voor 90-000 Katholieken- Ariks is Pro. testant maar spreekt ook namens de heidenen- Zo ook Kaisiepo, terwijl Abd Arfan de 15.000 Isla. mietische Papoea's vertegen woordigt". Een der aanwezigen op de con ferentie stelde de vraag, of het bij de bevolking geen rensenti- ment tegen de Nederlanders zal kunnen opwekken met gevaar voor uitspattingen als de be slissing over het toekomstige be. stuur eens zou uitvallen ten gun. ste van de republiek Indonesië. „Stellig niet", was het antwoord, onze reactie in dat geval zou een unaniem verzet tegen de In donesiërs zijn". De heer Jouwe gaf als de wens van de autochthone bevolking nog te kennen dat in de toe komst Australisch en Ned. Nieuw Guinea een staatkundige eenheid zullen vormen met een Melane- sische en Polynesische bevolking. Hopenlijk zullen daartoe wanneer de status voor de nabije toekomst eenmaal vaststaat, Australië en Nederland één politieke lijn trek ken in hun bestuur. Een monument werd opgericht Voor hen, die vielen door 's vijands hand, Brokken graniet symboliserend 't Verbrijzeld Nederland. Een monument werd opgericht Waar eerst stond een withouten kruis, Ter nagedachtenis van hen, die vielen Daar aan Terneuzens sluis. Een monument van brokken steen, cement, een vuist, een Verkondigend aan een herboren volk, [dolk, Dat eens in keet'nen was geklonken, Hoe men hen eert, die vielen in 't verzet. Een monument, waarlangs de winden waaien, Naar Oost en West, naar 't Zuiden en het Noorden En met zich voeren in luidklinkende accoorden: „Zij stierven voor de Vrijheid van hun land". Dit monument getuig' van onverbiddelijk en hard verzet Waardoor een volk bevrijd werd van de keet'nen, Gesmeed door zieken van de geest en door bezeet'nen Van wellust, tyrannie en haat. Dit monument zegt ons nu strijdend voort te gaan, Om 't hoogst bezit van d' aardse mens: de Vrijheid. Voor Wereldvrijheid -vreê maakt u nu op ten strijde, Opdat de mensheid niet meer lijde, Ggen bloed meer drenk' de grond, Geen broedermoord vind' plaats, Geen moeder treurt om een verloren zoon, Geen vrouw vergeefs wacht op haar man. Geen mens meer leeft in angst en nood, Geen dreiging meer van hongerdood. Geen mens hier op deez' aarde De ander haat om kleur, geloof of ras. Trek daarom mee ten strijde Opdat de mensheid niet meer lijde Scharen wij ons in 't legioen, Dat met de wapenen der mens'lijkheid Optrekt naar 't schone ideaal: een Paradijs op aarde, Waar er geen armoe heerst, Geen slavernij, Geen volk geketend ligt ter neer, Geen kind versmacht, Geen haat gedijt, Alleen maar liefde Een liefde alomvattend, De dieren in het woud, De bloemen op het veld, Het water in de zeeën en rivieren, De mens beg'nadigd met welhaast „Alwetendheid". O, mens versta daarom de taak Aan U gesteld, „Te dienen"! Dan komt er niet de woestenij, Waaruit d' aard' werd geschapen, Dan zal er Welvaart, Vrijheid, Vrede zijn C. MILITAIR GOUVERNEUR TIJDENS DE OORLOG. Maandagmorgen is in het Pa leis van Justitie te Erussel, dat door de Duitsers vóór hun aftocht 1944 in brand werd gestoken, m doch thans vrjjwel geheel is ge restaureerd, een aanvang ge maakt met het proces tegen ge neraal Ernst Von Falkenhausen, de militaire gouverneur voor Bel gië en Noord-Frankrijk tijdens de FABRIEKEN ZEVENBERGEN Ten wonderlijke geschiedenis door B. J. TEN WESEPE 16) Nadruk verboden. De as van wijlen Generaal Smuts is Zondag op de kleine heuvel achter zijn huis ver strooid. De eenvoudige plech tigheid werd slechts door fami lieleden bijgewoond. Een korte dienst werd geleid door de Ne derlands Hervormde predikant Jöhan Reyneke. „Zoals mijnheer de baron ver kiest," antwoordde de ander on verstoorbaar. Hij keerde zich om en opende de deur van een mon strueuze kleerkast en tot Jan's nieuwe verbazing kwam er in- oerdaad een pracht van een lichtbruin kamgaren pak te voor schijn. Het werd netjes over een stoel gehangen en daarna kwa men de overige bijbehorende kle dingstukken voor de dag: een bijpassend overhemd, een bruine das, bruine sokken en sierlijke, lage wandelschoenen. Gedurende enkele momenten vergat Jan z'n ei, zo verbaasd was hij over hetgeen te voor schijn werd getoverd, maar toen verwerkte hij z'n ontbijt verder, lachte en zei: „Zeg, Sinterklaas, ik vind het verdraaid lollig, dat j( zo'n mooi pakkie voor me klaar legt, maar als het jou toch het zelfde is, geef mij dan mijn eigen pakkie maar weer en dan gaan we maar naar huis, hè?" Zonder op dit laatste acht te slaan, zei de man met een ietwat verwonderd gezicht tot Jan: „Maar, mijnheer de baron, deze kleding is toch immers van U?" I „Zo," antwoordde Jan, zonder bizondere belangstelling, ,,nou, dat vind ik verdraaid aardig van je, ome, maar ik kan me toch niet herinneren, dat ik- dat bruine jassie ooit aan m'n body heb ge had." Op dat ogenblik werd er ge- kiopt. Jan legde zijn mes en vork r.eer en keek met nieuwe belang stelling naar de deur. Wacht, dscht hij, er komt nog wat bij, Misschien de hofkapper. „Wenst mijnheer de baron, dat ik open doe?" „Krijg het aan je lip met je mijnheer de baron. Natuurlijk, laat maar binnen komen- Hoe meer zielen, hoe meer vreugd." De aangesprokene liep op sta tige wijze naar de deur en open de deze. Een tweetal heren, al even deftig uitgedost, dacht de man in het bed, traden binnen en één van hen liep regelrecht met een lachend gezicht naar het le dikant. ,,Zo, zo," begon hij op opge wekte toon. „Onze patiënt is reeds ontwaakt en verkwikt zich door een hartig ontbijt. Wel, wel, dat mag ik zien. Dat gaat onge twijfeld de goede kant uit. Laten we eens even zien, hoe de tem peratuur is." En de man, die ken nelijk een dokter was, nam op de gebruikelijke wijze Jan's pols tussen duim en vinger en luister de een poosje. Jan, die van de ene verbazing in de andere viel, was te beduusd om wat te zeg gen en liet voorlopig deze behan deling toe. De dokter knikte goedkeurend. „Pols vrijwel normaal- Dat is uitstekend. We gaan dus de goede kant uit, mijnheer de baron Verroest, dacht Jan, begint hij ook al te baronnen. Nou, we zul len hetzelfde spelletje maar spe len- Hij stak zijn tong uit, zo ver hij kon en zei: „A!" De dokter schoot in een harte lijke lach. „Nee, laat U maar, mijnheer de baron. Daar zit de kwaal niet. We zullen vanmiddag bet verband vernieuwen. Hoe is het? Nog hoofdpijn?" „Dank U voor de belangstel ling," antwoordde Jan droog, wie al dat gemier zo langzamerhand gruwelijk begon te vervelen. „Apropos, mijnheer de dokter, want dat zult U waarschijnlijk wel zijn, nietwaar? Vertelt U mii eens, hoe kom ik aan het verband om m'n hoofd?" „Wel", antwoordde de dokter op dezelfde toon, „dat heb ik er om gelegd." „Nou, dat hebt U dan netjes gedaan, hoor," vervolgde Jan sar castisch. „Mijn compliment. U leert het al aardig. Laat ik m'n vraag dan een beetje anders in kleden. Waarom heb ik een ver band om m'n hoofd?" De dokter nam op een stoel bij liet bed plaats en zei op rustige toon: „Mijnheer de baron weet natuurlijk, dat hij ziek is gewor den. Welnu, U bent zeer ernstig iek geweest en hoewel wij U vrijwel dag en nacht verpleegd hebben, zag U in Uw koortstoe stand op een gegeven ogenblik toch kans een moment aan de aandacht van Uw verpleegster te entsnappen en hebt U Uw hoofd aan de rand van het ledikant ge stoten. Daardoor is een buil met een kleine wonde ontstaan, die echter aan de beterende hand is. Wij veronderstellen dat dit kleine ongeval, als ik het zo mag noe men, geen blijvende gevolgen zal hebben. Vermoedelijk zal het een kleine, tijdelijke geheugenstoor nis ten gevolge hebben, die ech ter gelijdelijk aan wel weer zal verdwijnen. Jacob dit tot de bediende mijnheer de baron mag vanmorgen opstaan. Voorlo- yig 's middags nog een uurtje rusten en binnen blijven. Heel kalm houden, geen opwindende werkzaamheden verrichten. Rust en nog eens rust. Dat is voorlo pig het enigste, wat mijnheer de baron nodig heeft." (Wordt vêrvolgd.) laatste oorlog, tegen het gewezen hoofd van het burgerlijk bestuur in België, generaal Eckbardt Ree- der en tegen de generaals Frans Bertram en Bernhard Von Clear, dit achtereenvolgens aan het hoofd stonden van de „Oberfeld- kommndantur" te Luik. Zij worden beschuldigd van oorlogsmisdaden en in het bij zonder van de wegvoering en terechtstelling van Belgische gijzelaars en de wegvoering van Belgische Joden. Het onderzoek in deze zaak heeft twee jaar geduurd en de dossiers bevat ten imeer dan 2500 documenten. Onmiddelijk na de opening der zitting verklaarden de ad vocaten van de beschuldigden de Krijgsraad onbevoegd om recht te spreken in dit proces. Slechts het Hoge Militaire Ge rechtshof, waarin rechtsgeleer. den zitting hebben met dezelf de rang als die der beklaagden kan, zo betogen zij, de vier ge neraals berechten. De verdedi ger van generaal Von Falken hausen herinnerde eraan, dat zijn cliënt thans 71 jaar oud is en sedert de bevrijding gevan gen zit- In deze periode ver bleef hij in 43 verschillende ge vangenissen. Ook hij betwistte de bevoegdheid van de Krijgs raad. De auditeur-militair verzette zich tegen de opvatting, dat de Krijgsraad onbevoegd zou zijn en hij voercte aan, dat de over eenkomst van Genève niet toe passelijk is op militairen, die zich hebben schuldig gemaakt aan oorlogsmisdaden. Deze wor den, naar hij betoogde, niet langer als krijgsgevangene be schouwd. Nadat de raad zich had teruggetrokken, verklaarde de voorzitter, dat de beslissing of de zaak tegen Von Falken hausen en de andere generaals al dan niet naar het militair gerechtshof zal worden verwe zen, vandaag bekend zal worden gemaakt. In dit proces zullen dertig getuigen worden gehoord, en men verwacht, dat het drie maanden zal duren- Begin er vanda? Haal een fles plus 20 ets. statie, bij DROGISTERIJ APOTHEKER-ASS. Axelsestraat 3 Telef. 2237 Terneuzen Lange Kerkstr. 14, Tel. 2636 Terneuzen credieten groot 1600, 3 °/o verkrijgbaar voor elk doel en voor iedereen. Gemakkelijke voorwaarden Vraagt inlichtingen: ..Sa menwerking", Verstolkstr. 31, Leeuwarden. Ncordstraat 27-29 TERNEUZEN De MERK-artikelen aan voordelige prijzen: SCHOENMAGAZIJN Noordstraat 26 Tern«nzen iriKt Knme ,rde gekomen het regeringsb^^g^

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2