HET KONINKLIJK AAN FRIESLAND BEZOEK Naar hogere productie van de Landbouw De oorlog in Korea ving in L4XEER-AKKERTJES Regering van Peking protesteert bij V.N rievoudig en daardoor zo doeltreffend werlcen u BIJ STERKE BEPERKING VAN IMPORT TOCH REEDS BEVREDIGENDE RESULTATEN VERKREGEN. „Met alle beschikbare middelen moet gestreefd wor den naar bevordering van het producerend vermogen van de Nederlandse land- en tuinbouw, hetgeen eens deels te bereiken is door verantwoorde omschakeling der productie van akkerbouwgewassen in de richting van die teelten, welke meer voedereenheden per op pervlakte-eenheid opleveren, anderdeels door binnen de grenzen van iedere afzonderlijke teelt de op brengst per oppervlakte-eenheid zo hoog mogelijk te doen zijn". HARDNEKKIGE STRAATGEVECHTEN IN SEOEL. VERMINDERDE TEGENSTAND DER NOORD- KOREANEN AAN HET ZUIDELIJK FRONT. Voor de derde maal zijn manschappen der V.N. de Han over getrokken, ditmaal ter hoogte van Sobbin- go, een voorstad van Seoel. De Noord-Koreanen op de ten N. van Sobbingo gelegen heuvel bieden hard nekkige tegenstand. De Amerikaanse eerste cavalerie heeft Tsjontsjiwon veroverd, waardoor de afstand tot de ten Z. van Seoel oprukkende Amerikanen tot 40 km is verminderd. RESULTATEN. MINDER IMPORT, TOCH HOGER PRODUCTIE. WEERSVERWACHTING. HOOGWATER. iklijk Paar Engeland ERWACHTING. »G WATER. rrankerlng bij Abonnement: Temeuzen ntrecteur-Hoofdredacteur L van de Sande. Redactie-adres: hloordstraat 55-57 - Temeuzen xei. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent. DINSDAG 26 SEPTEMBER 1950. 6e Jaargang No. 1536. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen. Advertentieprijs: per mm ffl agj: minimum per advertentie flJBL Rubriek Kleine Advertenties.; regels 60 ct.iedere regel 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent mecb Inzending advertenties tot namiddags 2 uur. Het Koninklijk Paar heeft zich Zondagavond in Muiden aan boord begeven van de „Piet Hein". Maandagmorgen is de „Piet Hein" met het Koninklijk Paar naar Stavoren gevaren, waar de Koningin en de Prins het twee daagse bezoek aan de Provincie Friesland aanvingen. Vroeger dan verwacht werd kwam het Vorstelijk Paar Stave ren binnenvaren. De „Vrouwe van Stavoren" ge kleed in Middeleeuws costuum overhandigde, aan de Koningin namens de ingezetenen van Sta veren een bord van Makkumer aardewerk. Straaljagers van de vliegbasis Leeuwarden der Nederlandse Luchtstrijdkrachten vlogen boven ce stad ter begroeting- De hoge bezoekers stapten in de auto's om de tocht door Friesland te beginnen. De eerste plaats na Staveren was Koudum. Burge meester en wethouders werden aa het Koninklijk Paar voorge steld. Een aantal ouden van da gen met Friese kap bood aan de hoge gasten een zilveren snuif doos aan, een meisje van de kleu terschool een bouquet bloemen- Het Koninklijk Paar reed ver volgens van Koudum via Koudu- merzijl naar Workum. Daar werd de Coöperatieve Zuivelfabriek bezichtigd. De tocht ging daarna naar Bolsward over Parrenga en Tjerkwerd. Bolsward is bij de ontvangst van Koningin en Prins vooral uitgegaan van de gedachte dat H. M. de Koningin Moeder is, zowel landsmoeder als moeder van haar gezin. In deze geest had men aan de Bolswardse moeders met haar kinderwagens een ereplaats inge ruimd. Ook was het ditmaal nu eens niet een meisje, dat H.M. de Koningin bloemen aanbood, maar een moeder en wel de moe der van het grootste gezin, die 16 kinderen de hare mag noemen. Het was precies 45 jaar geleden dat de gemeente Bolsward voor het laatst door vertegenwoordi gers van het Vorstenhuis werd bezocht, n.l. door Koningin Wil- helmina en Z.K.H- Prins Hen drik. Iïet hoge bordes van het in 1614 gebouwde stadhuis dat door de Vorstelijke Gasten werd be treden, heeft eveneens nog een vermeldenswaardige bijzonder heid. De zevende trede is n.l. eni ge centimeters hoger dan de ove rige. Deze zevende trede is tradi tioneel het eerste struikelblok voor jonggehuwden. Menige ar geloze beklimmer van het bordes heeft er al eens een onelegante buiteling door gemaakt. Nu ech ter was het gemeentebestuur galant en een paar meisjes in Fries costuum vfoegen het Vor stelijk Paar vriendelijk attentie voor de verraderlijke zevende trede. Te Harlingen bezocht het Ko- r.inklijk Paar de monding van het zijkanaal van de nieuwe vaarweg Groningen-Amsterdam. Door deze verbinding zullen in de toekomst de kustvaartuigen hun ladingen van Engeland en de Oostzee direct kunnen aanvoeren naar de bedrijven in Friesland. Van Bolsward ging de stoet langs de Rijksstraatweg richting Afsluitdijk en daarna naar Wit- marsum. Burgemeester Reitsma bood een vaas aan van Makku mer aardewerk- Het Koninklijk Paar onderhield zich voorts met twee kinderen, wier ouders in 'n kamp in Indonesië tijdens de Ja panse bezetting om het leven zijn gekomen- Het bezoek aan Bolsward heeft langer geduurd dan verwacht ■was. Hare Majesteit toonde veel belangstelling voor de foto uit 1905, waarop haar ouders bij hun bezoek aan Bolsward staan afge beeld. De Koningin en de Prins plaat sten hun handtekeningen in het stadsboek. Dit zou geschieden met dezelfde zilveren penhouder die Koningin Wilhelmina destijds had gebruikt. Hare Majesteit zette haar hand tekening en toen de Prins daarna de zijne in het boek zou plaatsen, verontschuldigde hij zich, zeggen de dat hij het wagen zou ondeu gend te zijn. De Prins nam zijn vulpen en schreef daarmee zijn naam. Hare Majesteit informeerde, waarom de Prins niet de zilveren pen had gebruikt. Z.K.H. ant woordde, dat hij drie jaar gele den reeds bij een bezoek aan Bolsward met de zilveren pen zijn handtekening in het stadsboek ad geplaatst. Die hantekening was toen niet erg voordelig uit gevallen en om herhaling te voorkomen, had de Prins zijn vulpen genomen. IN HARLINGEN. Cm tien over drie arriveerde de Koninklijke stoet in Harlin gen. Het water stroomde uit een loodgrijze hemel, toen de stoet Harlingen binnenreed- Duizenden stonden langs de route, zich niet storend aan het stortbad. Uit wij de omtrek waren de bewoners naar de havenstad gekomen om r.iets van het Koninklijk bezoek te missen. Van Terschelling en Vlieland was een extra-boot met eilandbewoners naar Harlingen gekomen. In de haven lagen drie mijnen vegers, waarvan de bemanning op de 'kade stond opgesteld. Er werd hierna een bezoek gebracht aan de aardappelsorteerinrichting van de Z.P.C. (Zaai- en Pootgoed Centrale). Hier werden de burge meester van Harlingen en vele vooraanstaanden uit handels- en cargadoorskringen voorgesteld. Vervolgens werden in het ge bouw de installaties bezichtigd. II.M. toonde grote belangstelling voor de behandeling van voor de export bestemde Friese poot- en consumptie-aardappelen. Voor millioenen wordt elk jaar uit Harlingen verzonden- Even voor half vier reed de stoet in de rich ting Franeker- FRANEKER. In de fraai versierde hal van het raadhuis te Franeker werden de Hoge Gasten begroet door burgemeetr.er J. Dijkstra. Dames toonden de veranderin gen in het Friese costuum in de loop der lijden Tenslotte werd een dracht gedemonstreerd, zoals men die de moderne Friese vrouw gaarne zou zien dragen. Aan H. M. de Koningin werd een foto-album aangeboden dat betrekking heeft op de geschiede nis van het Huis van Oranje en de stad Franeker. Het album werd vervaardigd en samenge steld door een patiënt van de psychiatrische inrichtingen te Franeker. Omstreeks half vijf kwam het Koninklijk Paar in Leeuwarden aan. Het verliet de hofauto en nam plaats in een open rijtuig om een rit door de stad te maken en zich naar het Provinciehuis te be geven. De intocht in de Friese hoofd stad is een ware zegetocht ge. worden. RAAD VAN VAKCENTRALEN VERZOEKT ONDERHOUD MET REGERING. De Raad van Vakcentralen heeft zich telegrafisch tot de regering gewend met het ver zoek om een onderhoud over het verder door de overheid te voeren beleid inzake de lonen en prijzen. tegen verstoppi TERUGTREKKING VAN DE AMERIKAANSE TROEPEN IN KOREA GEëlST. De regering van Peking heeft bij ce V. N. geprotesteerd tegen het bombarderen van Chinees grond gebied door Amerikaanse vlie gers op Vrijdag j.l- In een nota van de minister van Buitenlandse Zaken, aan secretaris-generaal Trygve Lie verdt gezegd, dat er twee inci denten zijn voorgevallen, waarin „militaire vliegtuigen van de Amerikaanse agressiestrij dkrach - ten in Korea opnieuw het lucht ruim van de volksrepubliek Chi na zijn binnengevlogen", dat er Aldus Minister Mansholt in de Memorie van Toelichting op de begroting van het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedsel, voorziening voor 1951, welke een bedrag van bijna 88 millioen gul den voor de gewone dienst aan geeft. Het streven geldt eveneens voor het producerend vermogen van onze rundvee., varkens, en pluimveestapel. De verhoging van de opbrengst dient zich zo danig te voltrekken, dat tegelij kertijd een daling der productie, kosten per eenheid wordt gerea. Een Zuid-Koreaanse colonne, die van Oeisong optrekt, heeft zonder tegenstand te ontmoeten Jetsjon bereikt, dat 100 km ten W- van Tsjotsjiwon liigt- Aan de Oostkust heroverden andere Zuid-Koreaanse troepen Jongdok en trokken verder naar het N. De algemene indruk is, dat de tegenstand der Noorde lijken tegen de opmars van de strijdkrachten derV. N. van het Zuiden uit sterk afneemt. DE STRIJD OM SEOEL. Amerikaanse tanks hebben zandzak-versperringen in de stra ten van Seoel opgeruimd en daar mee een weg gebaand voor de Amerikaanse mariniers naar het centrum van de stad. De opmars kan slechts lang zaam geschieden. Noord-Koreaanse sluipschut ters vechten om ieder stukje grond, om elk huis en elke straat, terwijl de Noord-Korea nen met mortieren en veldge schut de mariniers van de berg in het Z. van de stad bestoken. De voorhoede wordt ingenomen door het eerste regiment mari niers achter een tankcolonne, terwijl vliegtuigen en artillerie de Noord-Koreaanse stellingen op hun weg bombarderen en beschieten. De mariniers hebben de ge meentegebouwen van Seoel be reikt- Men verwacht, dat Seoel va- daag zal vallen. De stad brandt hevig. 25.000 Amerikanen en Zuidkoreanen hebben haar bijna geheel omsingeld. De stad wordt door ongeveer 5000 Noordkorea- nen verdedigd. Hun hardnekkige tegenstand kost de Amerikanen en Koreanen veel manschappen. Veel burgers mannen, vrou wen en kinderen zijn gewond en velen sterven aan hun wonden in de straten. HET BOMBARDEMENT OP DE BRITSE TROEPEN IN KOREA. De piloten van de Amerikaanse Mustangbommenwerpers, die bij vergissing twee Britse regimen ten in het gebied ten N. van Waegwan hebben gebombardeerd zullen hiervoor niet aansprakelijk worden gesteld, zo heeft 'n woord voerder te Taegoe verklaard. De gronddienst had de piloten meegedeeld, dat in het te bom barderen gebied geen troepen van de V. N. waren, niet wetende, dat de gebombardeerde heuvel kort te voren door de Britten was ver overd. liseerd, terwijl tevens de kwali teitsverbetering van de produc ten in het middelpunt der be. langstelling dient te staan. Aan. gezien naar de mening van de Minister in de landbouw nog zeer vele mogelijkheden aanwezig zijn, kan van de bedrijfsgenoten wor den verlangd, dat zij niets zullen nalaten ter bereiking van deze doelstellingen. Nederland moet trachten zo snel mogelijk te ko men tot een situatie, waarbij het economische hulp uit het buiten, land zal kunnen ontberen. De Minister bevestigt, dat zijn beleid, dat wordt bepaald door de structuur van de Nederlandse landbouw, alsmede door de inter, nationale omstandigheden, ook in het komende begrotingsjaar gericht zal zijn op een vergro ting van de eigen productie van voedsel en veevoeder, ter bespa ring op de import, en op een zo economisch mogelijke productie van voedsel en veevoeder, ter be. sparing van de import, en op een zo economisch mogelijke produc. tie van hoogwaardige producten. Als voorwaarden voor de berei king van deze doelstellingen noemt de Minister: een goede voorlichting, gericht op verho ging van de technische ontwikke. ling van de Nederlandse land. bouw en een prijs- en afzetpoli- tiek, welke de werkers in de landbouwbedrijven, voor zover deze bedrijven sociaal en econo. misch verantwoord moeten wor. den geacht, oen redelijk bestaan verschaft en tevens de mogelijk heid opent tot het verrichten van de nodige investeringen. Niet de prijzen van de afzonderlijke pro ducten, doch het complex van prijzen voor de producten, die tot de normale bedrijfsvoering van de verschillende categorieën der bedrijven behoren, samen, dient aan deze bedrijven een redelijk bestaan op te leveren. De methoden van kostprijsbe. rekening in de landbouw zullen aan een nadere studie moeten worden onderworpen. Hierbij zal in het bijzonder aan het begin, sel, dat de te bepalen prijs voor een bepaald product niet los kan worden gezien van de geldelijke bedrijfsopbrengsten in de betrok ken bedrijfstak uit andere pro ducten te verkrijgen, aandacht moeten worden geschonken. Bij de kostprijsberekening zal meer op de bedrijfsmogelijkheden dan op de feitelijke toestand op de be. trokken bedrijven moeten wor. den gelet. De voor de „basispro ducten" vast te stellen prijzen dienen een stimulans in te hou den voor een efficiënte bedrijfs. voering. Reeds zijn goede resultaten met de voederproductie op eigen bo. dem bereikt; een verdere ont wikkeling zal een gunstige in vloed kunnen uitoefenen op de bedrijfsresultaten, in het bijzon, der op die der kleine gemengde bedrijven, aangezien zij tot een meer volledig gebruik van de ar. beidskracht kan leiden. Naar de mening van de Minister zal de oplossing van het kleine-boeren- vraagstuk in deze richting ge. zocht moeten worden. Uit een opgave van de Minis, ter blijkt, dat zowel de rundvee als de varkensstapel in vrij grote mate de beoogde omvang nadert. Een vergelijking van het ver bruik van veevoeder uit import geeft een gunstig beeld te zien. Voor het oogstjaar 19481949 bedroeg dit verbruik ca 39 van het vóóroorlogs verbruik, terwijl dit in het jaar 19491950 ongeveer 60 van het vóóroor. logse verbruik zal bedragen. De stijging ten opzichte van 1948 1949 is toe te schrijven aan de sterke toeneming van de veesta pel, welke het vóóroorlogse peil nadert. MEER RUWVOEDER NODIG. Hoewel de ontwikkeling van de ruwvoederwinning duidelijke vooruitgang toont, moet de hoe veelheid nog aanzienlijk worden opgevoerd. Wel geeft de gras landproductie over de gehele lijn een belangrijke stijging te zien, maar daar schuilen, vooral door inkuiling van gras, nog grote mogelijkheden. Het bouwplan 1950 laat nog leemten zien, die tot de conclusie leiden, dat in de naaste toekomst extra aandacht zal moeten wor. den geschonken aan een gewij zigd voederrantsoen voor de var kens, aan het tegengaan van de uitbreiding van het voeder- graan- en graslandareaal, en een uitbreiding van de voederaardap pelteelt en aan een nog krachti. ger opvoering van de productie van grasland en kunstweide in de richting van het kwaliteitsvoe der. Ook bij de veehouderij zijn goe de resultaten bereikt- De totale melkproductie in 1949 heeft on. geveer dezelfde hoogte bereikt als die in 1939- De eierproductie in 1949, wel ke via de handel werd afgezet, bedroeg ca 1.235.000.000 stuks, waarvoor in het algemeen lonen de prijzen konden worden ge maakt. De binnenlandse suikerproduc tie zal waarschijnlijk voldoende zijn om de binnenlandse behoefte te dekken. Hierdoor is het gestel de doel, de import van suiker, welke in het algemeen slechts in dollars kan geschieden, voor bin. nenlands gebruik achterwege te doen blijven, nagenoeg bereikt. Het areaal consumptie-aard appelen is ten opzichte van het vorige jaar verminderd, welke vermindering gewenst wordt ge. acht met het oog op de geringe zekerheid te aanzien van de af zetmogelijkheden voor aardap pelmeel hoewel de afzet van dit product naar het buitenland zich de laatste tijd gunstig heeft ont. wikkeld. De Minister meent uit het ge hele beeld te mogen afleiden, dat de ontwikkeling van de landbouw gaat in de richting, welke door hem met zijn beleid werd be oogd. De bewindsman heeft dan ook waardering voor de be kwaamheid en de ijver van de boeren en de landarbeiders, die in zo belangrijke mate bijdragen tot een verbetering van de eco nomische positie van Nederland. verscheidene personen gewond werden door twaalf zware bom men, die een superfort had laten vallen op Antoeng in Mandsjoe- rije en dat er 28 gebouwen ver woest waren en door de lucht druk meer dan 300 beschadigd- Vóór het bombardement maak te een Amerikaans vliegtuig een verkenningstocht boven de pro vincie Liaotoeng. De Amerikaanse provocaties nemen voortdurend toe, hetgeen aantoont, dat de V. S- vastbeslo ten zijn de aanvalsoorlog in Ko rea uit te breiden, agressie te be drijven ten opzichte van Taiwan (Formosa) en hun agressie ten opzichte van China verder uit te breiden. In de nota wordt voorts geëist, dat de algemene vergadering „on middellijk de beschuldiging van de volksrepubliek China betref fende de invasie van het Chinese luchtruim door de militaire vlieg tuigen van de Amerikaans» ag ressiestrijdkrachten in Korea en betreffende hun buitensporig be schieten en bombarderen, waar door Chinezen werden gedood en. gewond en schade werd toege bracht aan Chinese bezittingen in de agenda opneemt". De assemblee moest onmiddel lijk toestaan dat vertegenwoordi gers van de Chinese volksrepu bliek de zaak toelichten en aan de bespreking deelnemen. Verder werd geëist, dat de Vei ligheidsraad „de agressieve mis daden van de V. S. zou veroor delen en de terugtrekking van de Amerikaanse agressiestrijdkrach ten in Korea zou bewerkstelli gen". Het behouden van de Chinese nationalistische afgevaardigde in de V. N. heeft in feite de V. N. gemaakt tot een instrument om de Amerikaanse agressie ten op zichte van China en het Ameri kaanse optreden, dat gericht is op het uitbreiden van de oorlog, te dekken, zo wordt verder in.de rota gezegd. „De vredelievende volkeren in de gehele wereld zul len hiertegenover zeker niet m«t over elkaar geslagen armen blij ven staan", aldus de nota. Dit is de derde maal, dat de re gering van Peking de beschuldi ging uit, dat Amerikaanse vlieg tuigen bij verschillende gelegen heden aanvallen hebben gedaan op Chinees grondgebied- nlstische regering tot de bespre king over de kwestie-Formosa in de Veiligheidsraad uit te nodi gen. De Raad nam eveneens een voorstel van Ecuador aan om de bespreking van deze kwestie tot 15 November uit te stellen. Dr. Tsiang, de Chinese Nationa listische gedelegeerde was het niet eens met de gang van zaken veto minaer geieaiiv<iaiu1Su achtte dan de veto's van de Sow- jet-Unie. Vóór het voorstel tot uitnodi ging van een vertegenwoordiger van Communistisch China stem den: Engeland, Ecuador, India, Frankrijk, Noorwegen, Joego slavië en de Sowjet-Unie. Tegen: de V. S„ China, Egypte en Cuba. vellet uDucii. Na liquidatie van deze verzets- haard trokken d§ Canadezen weer via Retrenchement terug en langs het Veer op Sluis aan. Niet veel meer daneen puinhoop viel in hun handenSinds 6 October w.as Sluis schier dagelijks het doel geweest van granaatbeschie ting en aanvallen van escadrilles Typhoons- In scheervlucht kwa en Sluis. Ook zij werden vrijwel van de aardbodem wegge vaagd Welke verschrikkingen en af schuwelijke tonelen hebben zich tijdens de verwoesting van Oost burg afgespeeld in de schuilkel- i der oride* het ziekenhuis De andere dorpen in- W. Z.- Vla'anderen leden minder. Laatste keuring Nederlandse vrijwilligers voor Korea De laatste weken hebben zich nog voortdurend vrijwilligers gemeld voor het Nederlandse detachement, dat onder auspi ciën van de UNO naar Korea zal gaan. Onder hen bevinden zich 75 mariniers, die zich oorspronke lijk voor het detachement mari niers hadden opgegeven. Nu er geen marinierscompagnie naar Korea gaat, zijn zij in de gele genheid gesteld, als militair van de Kon. Landmacht te worden uitgezonden- Voorts zijn uit Indonesië aan meldingen binnengekomen. nJ. vane en zestigtal militairen van de K. L. en 't voormalig KNIL Vrijdag 29 September wordt nog een keuringsdag gehouden. Aanmeldingen als vrijwilliger worden niet meer in behande ling genomen- medegedeeld door het KU.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdagoch tend tot Dinsdagavond. Koud weer. Koud weer met wisselende be wolking en nu en dan buien. Wind ruimend naar west of noord-west, geleidelijk tot krach tig en langs de kust tot hard toe nemend. WOENSDAG 27 SEPTEMBER. v.m. mm. Breskens 2.41 2.38 Terneuzen 3.06 3.13 Hansweert 3.46 3.53 Walsoorden 3.56 403 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Sept. 26 6.31 18.31 18.30 6.42 27 6.33 18.28 18.40 7.56 28 6.34 18.26 18.51 9.11 b.v- uit de grensdorpen trokken naar aangrenzende Belgische ge meenten. De meesten echter kwa men naar Oost Zeeuws-Vlaande ren, waar ook velezieKen en ge wonden in de zieken- en nood ziekenhuizen werden opgenomen. Deze inrichtingen ciw zich vaak op de meest priJBtieve wijze moesten behelpen en onder hoog- es: 5 regels 6® sent; 10 ct.; minimum r nummer of A&nae t meer. 's namiddags 2 raar beneden open en door de grote scheur laar buiten komen- Ik ït einde van de wereld as. Het huis begon te de kalk kwam naar r van de stationschef Het station bewoog, op mijn hoofd waar- vusteloos werd. Toen werd ik gewaar, dal onder water sixmd. üj op de bovenste ver- -n jongen probeerde, n arm door het dak te trekken. Na anöer- aagde men er in mg ijgen". tonnen klei beboet Goeta afgedamd e® or alle rivierverkeer. stijgt onrustbarend- zijn van mening, dal ;t dynamiet gewerkt worden om het süj- r een uitweg te ver- ergere aardversrhnj- jorkomen- geteisterde gebied is an politiemannen ter 5 km getrokken «e gen op een afstand vfeer dan 400 militai- de politie en branö- met het zoeken naar n. Bij de rivier zijn plaatst om het srif- in de gaten te hou- hulpploegen werpex om het water te stuï- jen vrezen, dat ée- r wordende scheuren erwoeste gebouwer ijd uiteen zullen gaai- sploegen zullen ver- nburg zijn sleepboten nachines gearriveerd proberen een kanaal i in de rivier te gra- okters bevinden 30 in uis opgenomen persn- ït in onmiddellijk 3e- ïkent nog aan, dal 18 eveneens door -eer living werd getels- ouding inzake de breedtegraad ling Meadows, w as.» Igemene vergadering de Naties bijeen dat India aan En- Amerika heeft grad- :ake Korea ernstige msequenties van de •ommunistisch hi na i. betrouwbare kringer ndiase regering, dat rijden van de 38ste 1 de Chinese rege- .oceren tot interven- vft, dat inlichtingei diase ambassade i£ zen op een straffere de Chinese rege- een mogelijke drek recte interventie. Loningin en Z. K. H. r Nederlanden heh- odiging aanvaard tot bezoek aan de Kn- Koningin van Enge- kingham Palace van November tot Vrij- unber a.s. door het K.N.M.I. te eldig van Zaterdag- zaterdagavond. rustig weer ijk hier en daar ne- overigens over het eel bewolking met in de ochtend nige lichte regen of Zwakke tot matige uidelijke richtingen, ■niddagtempera turen. 3 1 OCTOBER. van de vroege morgen tot de late avond in zijn landje te beluiste ren valt, aaneensmelten tot een machtig fortissimo in een harmo nieus geheel Luctor et Emergo! Het Landje van Cadzand zal uit de puinhopen herrijzen! Moge het een schoije toekomst bescho ren zijn. v.m. n-m. 4.31 4-44 5.06 5. IS 5.46 5.59 556 6.QF lG 2 OCTOBER. v.m. n-m 5.04 532 5.39 5.57 t 6.19 6-37 Walsoorden 6.29 6.47 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Oct- 1 6.40 18.19 19.50 1253 2 6-41 18.17 20-27 14.01 3 6.43 18.14 21.18 14.58

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1