MOORD TE MAARDEN Uit de Provincie MOED Toespraken voor de Amerikaanse radio Het verloop van de Prijscontrole JAN RIEMENS Geld VAN DER MEER VAN DER SLOOT Veetenl R. R. VI! AANMAAK nog een I Kerknieuws Dader pleegt zelfmoord BEIDE WEERSCHEPEN OP HUN POST. overgebracht. ZEEPOST VOOR OOST EN WEST. WALSOORDEN. BEWEGING KRVG BELDPNG Noorse Lev< sli I W. Dingemanse ACH ES ON DTNEERDE MET WYSJINSKI, ZWEEDS SCHTP OP EEN MIJN GELOPEN. VLTEGTUÏG-ONGELUK ETST 10 DODEN. TERNEUZEN. GOES OVERSLAG. JAPANSE VULKAAN IN WERKTNG. SLUISKIL. Baron tegen wil en dank COLLECTE VOOR DE ARBEID DER NED. HERV. KERK. Inktstellen Postpapier Vloeihouders fa P. J. van de Sande Terneuzen I*. Voor de te Oostb veetentoonstelling, gemeester Mr. H< geopend, was de niet zo groot als an geval was. Nietten goede' handel. Wij laten hier vo prijswinnaars van waarin deze prijze gekend. Volbloed stieren, Kampioensprijs B eig. P. Kools Azn, Idem, geb. 1 Ja la pr- Abe, eig. P. gende Bruijne, pr. Leo, eig- P. Koi Kalf vaarzen, ge la pr. Wiepkje, eij Batsing, Schoond Janke 8, eig. Gebi Waterlandkerkje. Kalfvaarzen, geb '48. Gretha v- h eig. Z- C. Risse Retranchement. Kalfvaarzen, geb '48. la pr. Reintje Iwaarden, Cadzant eig. Kindn. De Hu Idem, geb- 1 Juli la pr- Liza, eig. A. man, Hoofdplaat; van Willem, eig. Biervliet. Vaarzen, geb. 1 la pr. Mia, eig. Zuidzande; lb pr- C- RisseeuwAai zande; lc pr. Elly wegje, eig. A. H. Zuidzande. Vaarzen, geb. 1 '50. Witte Lady, e: ningende Bruijm Volbloed vaarski Jan./l Juli '50. la Reintje 4, eig. J. Zuidzande; lb pr- H. van- Iwaarden, Melkgevende k< Jan./l Juli '48. F. Dekker, Biervli Idem, geb- 1 J Lydie v- Gretha, e noudts, Sluis. Melkg. en Dr< geb. 1 Jan./l Jui In het schilderskwartier te Naarden is Zondagmiddag een drama ontdekt, waarbij twee mensenlevens te betreuren zijn. De 64-jarige gepensionneerde marine officier Koekemeijer heeft iqjtï 10 jaar jongere vrouw met een bijl van het leven beroofd en heeft daarna de hand aan zich zelf geslagen. Zondagmiddag belde de zuster van K. aan bij de villa van haar broei- aan de Van Dijklaan 2 te Naarden. Op haar bellen kreeg ze geen gehoor, wat ze vreemd vond. omdat het echtpaar van haar bezoek op de hoogte was- Bij kennissen in de buurt vertel de zij haar bevindingen en geza menlijk besloot men nogmaals naar -de woning te gaan. Wederom kreeg men geen ge hoor en toen stelden de bezoe kers een nader onderzoek in. In ie tuin van de villa lag een lad der, daar achtergelaten door I schilders. Via de ladder kon men in de slaapkamer van het echt paar kijken, waar men de vrouw op het bed zag liggen. Tevergeefs trachtte men haar aandacht te trekken en toen werd de politie gewaarschuwd. Die kon, eveneens via de lad- der, in de slaapkamer komen en daar zag zij dat het gelaat van mevrouw K. geheel onder het bloed zat- In de onmiddellijke nabijheid van het bed werd een bijl gevonden. De vrouw bleek te zijn overleden. Men had tevens een gaslucht waargenomen en na een onderzoek ontdekte men dat de echtgenoot in de badka mer in de badkuip lag. De gas kraan van de geiser was geheel opengedraaid. Ook de levens- Zoals bekend is, zal het Ne derlandse stoomschip „Cumulus" van Zaterdag af tot 14 October a-s. op oceaanstation „A" dienst doen (62 graden nul minuten Noorderbreedte en 33 graden nul minuten Westerlengte). Het andere Nederlandse weer- schip de „Cirrus" zal gedurende het tijdvak van 30 September tot 21 October a-s. op oceaanstation ,J' dienst doen (52 graden 30 minuten Noorderbreedte en 20 graden nul minuten Wester lengte. geesten van de man bleken te zijn geweken. De politie neemt aan, dat de man in de nacht van Zaterdag op Zondag of op de vroege och tend van gisteren zijn vrouw met bijlslagen heeft vermoord en daarna door middel van gasver- stikking de hand aan zichzelf heeft geslagen. Omtrent de oorzaak tast de po litie in het duister. Volgens fa milie en kennissen van het echt paar was de verhouding tussen man en vrouw goed. Wel leed de man aan zwaarmoedigheid. Za terdagmiddag nog heeft de vrouw haar nood geklaagd bij kennissen dat het zo moeilijk is rond te komen van hun pensioen door de gestegen kosten van het levensonderhoud, maar uit ge vonden brieven van zeer recente datum blijkt, dat het echtpaar plannen had om in Ermelo een bungalow te laten bouwen. Het onderzoek van de politie duurt voort. Twaalf personen worden ver mist. De ramp gebeurde Don derdag. Nader wordt gemeld, dat het schip onder Panamese vlag voer en de naam „Energi" droeg. Het vaartuig voer Zuidwaarts en kwam uit een Noord-Zweedse haven. Naar men aanneemt, wa ren de meeste passagiers vluch. telingen, mogelijk uit Baltische landen. De politie weigerde hun namen bekend te maken. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn be zorgd staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip ver meld: Indonesië M-s. „Oranje" (3 Oc. tober)Nederlandse Antillen M s. „Willemstad" (10 October)Su riname M.s. „Hersilia" (27 Sep tember) digen op 13.000 geschat. Het schip werd te Terneuzen vastgehouden tot een bankgaran tie getekend zou zijn. Engels schip aan de grond. Zaterdagmorgen liep ter hoogte van Walsoorden aan de grond het Engels stoomschip „Markat", ge laden met stukgoederen, bestemd voor Antwerpen. De „Markat" behoort aan de rederij „Phocean Ship Agency Ltd" te Londen en meet 7310 brt. Door Cen sleepboot van de rede. rij W. Muller te Terneuzen is de „Markat" vlot getrokken, en Zaterdagmiddag te kwart over vier op de rede van Vlissingen voor anker gegaan in afwachting van de komst van een expert van Lloyd's. Grenulaan 48 Telefoon 2 Voor REP ARAl KUNSTGEB1 L. C. LOOF, Noo Terneuzen. Koopt nu Uw Wij leveren U ui prima droog aan Thüis bezorgd. W. DE JON Brandstoffc Tholensstraat 133 Hogen dijk 8 dat vragen Uw ki ze gewoon zijn aa gele en Moeder wee kinderen met L naast de vetten, zo nodige vitam gen die ze in de winter hard noc en daarom 's avonds voor h een lepel Noorse Begin er vandaal Haal een fles vi plus 20 ets. statie, bij DROGISTERIJ APOTHEKER-ASS. Axelsestraat 3 Telef. 2237 Terneuzen t^vvvvvvvvvvvvvvsgs Naar Zaterdag vernomen werd, hebben Dean Acheson, de Ameri kaanse Minister van Buitenland se Zaken, en zijn Russische ambt genoot Wysjinski Vrijdagavond =»en onderhoud onder vier ogen gehad. Volgens zegslieden uit de Omgeving van Acheson droeg het gesprek een zuiver informeel ka rakter Het vond plaats tijdens aen diner, dat door Trygve Lie aan 14 Ministers van Buitenland se Zaken, die de algemene ver gadering bijwonen, was aangebo- Minstens tien personen zijn om het leven gekomen, doordat een schip van een Zweedse maat schappij in de Aland Zee op een mijn liep, aldus is te Stockholm medegedeeld. Zes overlevenden werden door een vissersboot opgepikt en naar een ziekenhuis te Stockholm Zaterdag is te Karlsstad (West. Zweden) een nieuwe Britse „Avro Ansön" neergestort en in brand gevolgen. De piloot en ne gen passagiers kwamen in de vlammen om- Het toestel, dat Woensdag was afgeleverd, had kranten uit Stockholm naar Karl stad vervoerd en zou met negen passagiers naar de Zweedse hoofdstad terugkeren- Het ver ongelukte echter enkele ogen. blikken na de start. TERUGKERENDE MILITAIREN. Met de „Zuiderkruis" vermoe delijke aankomst 10 October te Rotterdam, repatriëren de vol gende Zeeuws-Vlaamse militai ren: J. Sponselee, Hontenisse; P. J- de Bruyckere, Aardenburg en J. B. Remijn, Sluis. Met de „Sibajak" eveneens vermoedelijke aankomst 10 Octo ber te Rotterdam, repatriëren: Tj. T. Boersma en M- Vons Doorns Terneuzen; A- J- Cuele- naere, Biervliet en C. J. W. Lich tenberg, Oostburg. Een schichtige viervoeter. Toen een auto de groentewa gen passeerde van de gezusters Klaassen, die de Geranium straat doorreden, werd het voor de wagen gespannen paardje schichtig en ging aan de haal. Het mag een gelukkige omstan digheid heten, dat mej. K. het besef had de leidsels van de vluchteling, die uit de touwen losbrak, te houden, hoewel zij en kele meters over de grond werd medegesleurd Door behulpzame handen werd zij weer overeind „Hohe Messe" van Bach? Te Goes is een comité met de voorbereidende werkzaamheden begonnen om nog dit jaar een uit voering van „Bach's Hohe Messe" te doen geven door het Utrechts Studentenkoor en orkest. Deze uitvoering heeft plaats omstreeks medio Nov. in de Grote Kerk te Goes. De dirigent van genoemd ensemble, de heer Hans Brandts Buys, heeft zich bereid verklaard naar Goes te komen, de uitvoe ring staat in het kader van de Bach herdenking. Zoals bekend heeft het Utrechts Studentenkoor en orkest ook in Utrecht en Zeist reeds diverse uitvoeringen in het kader van deze Bach her denking gegeven. AgcnJa HEDEN: TERNEUZEN: Luxor Thea ter, 8 uur: Biosc. „Mexicaans Festival". Concertgebouw, 8 uur: Biosc- „Don Juan". MORGEN: TERNEUZEN: Luxor Thea ter, 8 uur: Biosc. „Billy the Kidd". Lokaal „Bethel", 7.30 uur: Evangelisatie. De bonificatie voor Belgische grensarbeiders Te Breda zijn besprekingen ge. voerd tussen Belgische Syndicale leiders en vertegenwoordigers en werknemersorganisaties over de aan de Belgische grensarbeiders toe te kennen bonificatie. De Belgische vakbondleiders hebben er zich bij neer gelegd, dat de huidige toestand, waarin aan de Belgische grensarbeiders een bonificatie van 10 wordt toegekend, tot 1 Januari 1951 be houden blijft. Vóór die tijd ech ter zullen er besprekingen ge houden worden over een nieuwe regeling, waarin rekening kan worden gehouden met de jongste loonsverhoging in Nederland. De plicht voor grensarbeiders beneden 23 jaar om de bonifica tie in Nederland te besteden is echter afgeschaft. John Foster Dulles, lid van de Amerikaanse delegatie naar de algemene vergadering der V.N., heeft voor de televisie verklaard, dat het Amerikaanse plan ter versterking van de positie van de algemene vergadering „allen, die zo veel gesproken hebben over een sterke organisatie der ver enigde naties" de gelegenheid zou geven voor deze sterkte te wer ken. Geen land had recht op de bescherming der V.N. als het niet bereid was te delen in de lasten en de inspanningen. De actie der V N. in Korea had voor een groot deel van toeval afgehangen; door de afwezigheid der Sowjet.Unie kon deze haar veto niet tegen de oproep aan de landen uitspreken en bovendien had Amerika een aanzienlijke luchtmacht en enige landmacht Adres inzake de vijf pCt loonsverhoging In verband met de aanstaande parlementaire gedachtenwisse- ling over de loonpolitiek heeft het bestuur van de Stichting van de Arbeid zich in een adres tot de leden van de Tweede Kamer gewend. Daarin wordt gewezen op de nadelen van het handhaven van de loongrens van 360QOn. der andere worden de bezwaren vermeld, die verbonden zijn aan de geleidelijk ingetreden nivelle ring van de inkomens van het in loondienst zijnde personeel. Hier bij wordt bijvoorbeeld gedacht aan de middengroepen der be ambten en aan hogere employé's. Niet alleen leidt de vermoedelijke begrenzing tot scherp getrokken loonverhoudingen voor vele cate. gorieën van weekloners, maar ook doorkruist de betreffende maatregel het streven naar ver groting van de arbeidsproducti viteit en de bevordering van de vakscholing. De Stichting van de Arbeid dringt er op aan in de vorm van vergunning toe te staan, dat ook boven de 3600, de lonen met maximaal 5 zul len kunnen worden verhoogd- in de nabijheid, doordat t Japan bezette. In de toekomst kon men de „veiligheid van de vrije we reld niet laten afhangen van een gelukkig toeval". De Verenigde Naties dienden zodanig georga niseerd te worden, dat men te al len tijde een voldoende strijd, macht ter beschikking had, aldus Dulles, die tevens republikeins adviseur van het ministerie van Buitenlandse Zaken is- Dr Jessup, de Amerikaanse rei zende ambassadeur, verklaarde in hetzelfde programma onder meer, dat de Ministers van het Atlantische Pact „het revolution- naire plan-Acheson voor een ge. integreerde Noordatlantische strijdkracht" toejuichten. De Ver enigde Staten waren van oordeel, dat in een dergelijke strijdkracht zekerlijk een Duits contingent opgenomen diende te worden. Hoewel hij, Jessup, geen voor. stander was van het opbouwen van een Duits nationaal leger, diende men Duitsland toe te staan deel te nemen aan de ge zamenlijke defensie van Europa. Naar wij vernemen heeft bij i moest opgetreden worden tegen het nagaan van het prijsverloop het vragen van in feite zwarte bij industrie en handel de econo- 1 prijzen voor rijwielbanden, mische controle dienst zich in de j Tegen enige fabrikanten wordt I afgelopen 14 dagen in het bijzon- j proces.verbaal opgemaakt we- e,„„„.ma der gericht op die sectoren van gens het voorschrijven aan de UirlIUUlllu. ii... u^nrlnl im vs fVi r\ nrn nnnciimpn. Amerikaanse Senaat neemt noodwet voor defensie aan De Amerikaanse Senaat heeft Vrijdag de noodwet voor de de fensie ten bedrage van zeventien milliard dollar aangenomen en naar het Witte Huis gezonden. De Senaat keurde het wetsont werp goed, nadat hij een door Senator Kenneth Wherry repu blikein) voorgesteld amende, ment had verworpen. De sena tor had voorgesteld geen econo mische hulp te verlenen aan lan den, die potentiële oorlogsgoede. ren naar de Sovjet-Unie en Oost- Europese landen sturen. De Senaat nam in plaats daar van een bepaling van het Huis van Afgevaardigden aan, vol. gens welke de nationale veilig heidsraad gepresideerd door President Truman de be voegdheid zou krijgen om econo. mische hulp te onthouden aan landen, wier handel met de Sov jet-Unie en de Oost.Europese landen „in strijd is met de veilig heidsbelangen van de V. S." De stemming van Vrijdag is een overwining voor President Truman, die er tegen gepro. testeerd had, dat het strengere verbod, dat de vorige week door de Senaat werd goedgekeurd, „de vrije landen meer zou ver zwakken dan het Sovjet-blok". i»"1-""» - I nauuen wau den- Volgens functionarissen van „eholperii waarna men aanving de V-N. waren noch Bevm noen Qm de Qver de weg verspreid lig- Sdmman op het diner aanwezig. ,gende gr0enten, fruit etc. weer SEen zeide. dat Lie de volgende de wagen te iaden en het in week een dergelijk diner voor ae middels tot rust gekomen paard andere 14 Ministers van Buiten landse Zaken, die de algemene vergadering hijwonen, zou ven. I in te spannen. De schade bleef beperkt tot enkele geplette toma ten, terwijl een karrespoor in het plantsoen de juiste plaats van het voorgevallene aanwees. Straatverzakking- Doordat een zinkput van de riolering niet goed aansloot, ont stond Zaterdag in het straatdek de Donze-Visserstraat een van De vulkaan Asama, 150 km ten N.W. van Tokio, is Zaterdagmor gen in werking getreden, waarbij een bergtop werd weggevaagd- Onder een gezelschap ^ergbe- IieeillcvvclIvcll klimmers, dat in paniek de berg hprstelling ter hand genomen, afdaalde, viel een. dode. Er ste- i gen. rookwolken op tot een hoog te van negen kilometer. Men zegt, dat dit de eerste uit. bars ting van deze vulkaan sedert dertig jaar is. verzakking- Door de dienst der Gemeentewerken werd direct de Onze dorpsgenoot de heer R- Bruggeman, voorheen tijdelijk klerk ter secretarie te Sluis is met ingang van 1 October 1950, benoemd als ambtenaar in vaste dienst te Sluis. Schoorsteenbrand. Zaterdag j.l. had in de woning van C. B. alhier een schoorsteen brand plaats, die zich tamelijk snel uitbreidde- Door spoedig in grijpen en hulp van de buren kon het ergste worden voorkomen. Belanghebbende liep bij de blus sing brandwonden op aan de han den. In aanvaring met remmingswerk. Toen het Finse s.s. Ellen de loshaven aan de Compagnie Néerlandaise de l'Azöte verliet om naar Zweden af te varen, kwam het in aanvaring met het remmingswerk, dat hierdoor zwaar beschadigd werd. De schade werd door deskun- het bedrijfsleven, welke voor de voorziening van de dagelijkse le. vensbehoeften van overwegend belang zijn. Een groot aantal on derzoeken werd ingfesteld, v.n-1. de levensmiddelen-, textiel-, schoenen., huishoudelijke artike len- en rijwielbandenbranche. Uit deze onderzoekingen is ge bleken, dat in ongeveer honderd gevalien vermoedelijk van onge motiveerde prijsverhoging spra ke is, op grond waarvan tegen de desbetreffende bedrijven proces verbaal is of zal worden opge maakt. In ruim 30 gevallen ble ken groot., zowel als kleinhandel hun procentuele winstmarge te hebben verhoogd, terwijl in vele andere gevallen bij gestegen in- Het wrak van een bommen- koopprijzen de procentuele winst- werper B50 van de Amerikaan marges werden gehandhaafd, se luchtmacht, die sedert I i°n- hetgeen uiteraard ongeoorloofd derdagavond vermist werd op prijsverhogend effect heeft. Deze een vlucht van Labrador omstandigheden deden zich in het I Tucson Arizona)is gevonden, bijzonder voor bij de artikelen I aldus wordt officieel meegedeeld, breiwol, wollen dekens, tricota- jHet toestel had een bemanning ges en metalen huishoudelijke artikelen. In enige gevallen handel van te hoge consumen tenprijzen. Daarnaast zijn bij en kele fabrikanten nadere onder zoekingen gaande, aangezien ver. moedelijk sprake is van een gro tere verhoging van de prijzen dan kostprijstechnisch verantwoord is. Het betreft hier o.m. enkele levensmiddelen- en confectiebe drijven, schoenfabrieken en fa. brieken van metalen huishoude lijke artikelen. De economische controle dienst zalzijn activiteit, op het gebied van de levensmiddelen, in nauwe samenwerking met de C.C.D-, met kracht voortzetten. Dochter van Tolstoi overleden Gravin Tatiana Tolstoï, doch ter van de beroemde Russische schrijver, is Donderdagavond tengevolge van een hartkwaal in een ziekenhuis te Rome over leden. Zij laat een dochter, even eens Tatiana genaamd, achter- Gravin Tolstoï, die 86 jaar is geworden, werkte tot voor kort aan haar dagboek, dat binnen kort door een Engelse firma zal worden uitgegeven. Haar me moires zullen voor een groot deel het leven van haar vader behan delen., alsmede het hoogtepunt en de val van 't Tsarenrijk en haar eigen dagen in ballingschap. Zij woonde sedert 1930 in Rome, sechts omgeven door een kleine kring vrienden- Advertentie. 'n Beetje tocht - kou of vocht, Is niet het ergste Als ge Uw bloed maar zuiver houdt. Eu dat kan! Met Kruschen Salts. Onzuiver bloed is één van de geniepigste oorzaken van Uw Rheumatisdie pijnen. Als de bloedzuiverende organen met de jaren wat verslappen en niet meer die jeugdige kracht ontwikkelen, gaan afvalstoffen in het bloed zich vastzetten in hoeken en gaatjes. Door dat te voorkomen, tast ge Uw Rheu- matische pijnen bij de oor sprong aan. Begin daarom zo gauw mogelijk de bloedzuive rende Kruschen-kuur. Geen prettiger kuur dan juist Kru schen iedere morgen de klei ne dosis. De resultaten voelt ge al gauw. Uw pijnen verdwij nen en die stramheid maakt plaats voor dat prettig veer krachtig jeugdig gevoel. Ben wonderlijke geschiedenis door B. J. TEN WESEPE 15) (Nadruk verboden). „Zeg eens, vader, ik ben, naar ik hoop, hier toch niet in een gekkenhuis terecht gekomen?" Er kwam een flauwe glimlach over het tanige gezicht van de ander. „Mijnheer de baron schertst. En daaruit meen ik te mogen op maken, dat mijnheer de baron weer op weg is naar algehele be terschap en „Zeg eens, ouwe heer," viel Jan hem, steeds nijdiger in de rede, „neem jij je Jan Klasenfamilie in de maling, maar mij niet. Vertel me eens, hoe ter wereld ben ik hier terecht gekomen?" Opnieuw plooide het gezicht van de gedienstige zich in een glimlach. „tiet doet me werkelijk veel plezier te bemerken, dat mijnheer ae baron weer gevoel voor humor gekregen heeft „Mens!" raasde Jan, „ik heb op het ogenblik niet de minste zin om grapjes te maken en als je me nu niet in no time vertelt, wat al deze poppenkast betekent, maak ik een gehaktbal van je." Nu werd de ander enigszins angstig en onwillekeurig deed hij en paar. passen terug. Jan be greep terstond, dat hij op deze wijze niet moest doorgaan. Lieve help, stel je voor, dat ze hem naar een of andere zenuwinrichting gebracht haddenAls hij zich met kalm hield, stopten ze hem misschien nog in een dwangbuis. Nee, hij moest uit een ander "aatje tappen, hoewel, hel was enders om hels te worden. Hij kalmeerde en ging weer achterover in bed liggen, de ban den gekruist onder het hoofd- „Nou, tippel maar niet weg, :k zal je niet opbikken, hoewel over bikken gesprokenIk be merk eenklaps, dat ik een razen de honger heb „Mijnheer de baron neemt het me niet kwalijk, dat ik een ogen blik zijn ontbijt Vergeten neb- Einnen een minuut hebt U het op Uw bed." De man draaide zich om en van 4 en 12 passagiers aan boord. Er zijn minstens 14 overlevenden. yeraween door dezelfde deur, waardoor hij gekomen was, na- ges'aard door de verblufte Jan Houtzagers. Nou, van de honger lieten ze hem dus niet omkomen, althans als die ouwe vrijer woord hield. En dat deed hij. Want prompt binnen een minuut werd er weer geklopt. „Ja, kom d'r maar in," riep Jan gemelijk. Dezelfde man trad nu binnen met een blad vol heer lijkheden: sandwiches met kaas en ham, een paar gekookte eie ren, een spiegelei, ,een potje kof fie, melk en suiker en een paar plakjes toast. Jan, die inderdaad een pracht- honger had, vergat bij het zien van dit uitgezochte ontbijt al het andere en kwam overeind. De bediende schonk koffie in en Jan begon smakelijk te eten. Onder wijl trad de ander naar het ven ster, dat hij op een kier zette. Daarna kwam hij weer terug r.aar het ledikant en vroeg: „Wenst mijnheer de baron op te staan en zich aan te kleden?" Jan vergat van verbazing het ei, dat hij half afgepeld had en keek de man tegenover zich met cen dwaas gez'cht aan. „Opstaan?" herhaalde hij, „ja, natuurlijk. Dacht je soms, dat ik van plan was om een paar weken ir. bed te blijven?" De bediende begon weer te grijnzen. „Mijnheer de baron blijkt wel op de goede weg naar hertsel te zijn ,te oordelen naar de uitlatingen van mijnheer de baron „Zeg eens, Jansen, doe me een lol, en houd nu eens op met dat ge-mijnheer-de-baron- Zeg maar ewoon Jan. Dat vind ik wel zo prettig." „Maar Mijnheer. „De baron," vulde Jan droog aan. „Dat weet ik nu al. En verder?" „Wenst mijnheer zijn zwarte costuum aan te trekken? Of lie ver één van zijn lichte sport- costuums?" Weer wat anders. Alsof hij pak- kies in soorten had. Maar er twin kelde opeens een spotlichtje in zijn ogen, toen hij antwoordde met een mond vol ei: „Weet je wat, ouwe, geef me voor vandaag maar eens m'n lichtbruine klof fie, hé? Dat is weer eens wat er daarom anders."" (Wordt vervolgd) Met moderamen van de Gene rale Synode van de Ned- Herv- Kerk heeft aan alle kerkeraden een schrijven gezonden in ver. band met de verminderde op brengst van de Paascollecte 1950. De hogere opbrengst van de Oudejaarsavondcollecte 1949 ten opzichte van die van '48 had aan vankelijk de hoop gewekt, dat ook de Paascollecte 1950 een stijging zou vertonen. Het mode- ramen beseft volkomen de duur. te van de tijd het vele leden der kerk moeilijk doet vallen om met grote giften de arbeid der kerk te steunen. Het is dan ook met dankbaarheid vervuld voor de grote offervaardigdheid door zeer vele gemeenten der kerk in afgelopen jaren betoond. Toch is dit alles nog niet vol doende gebleken. Indien door extra-collecten niet méér gelden bijeen worden gebracht, zal de arbeid der kerk moeten worden ingekrompen op een wijze, die èn aan deze noodzakelijke arbeid, èn aan de plaats, die de Kerk thans, mede door deze arbeid onder ons volk inneemt, ernstig afbreuk zou doen Het moderamen dringt er daarom bij de gemeenten op laan een extra-collecte te willen houden, om de nodige gelden alsnog bijeen te brengen. Lange Kerkstr. 14, Tel. 2636 Terneuzen credieten groot 1600, 3 o verkrijgbaar voor elk doel en voor iedereen. Gemakkelijke voorwaarden Vraajrt inlichtingen: ..Sa menwerking", Verstolkstr. 31, Leeuwarden. Noordstraat 27-20 TERNEUZEN De MERK-artikelen aan voordelige prijzen: SCHOEN MAGAZIJN Noordstraat 26 Tern'euzen H1KI

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2