Prins Bernhard onthult het Monument te Terneuzen >rea maanden inea enorme publieke belangstelling. Mm op onder op onder 23 6.26 18.38 18.00 2.48 24 6.28 18.35 18.11 4.C9 25 6.30 18.33 18.21 5.27 26 6.31 18.31 18.30 6.42 27 6.33 18.28 18.40 7.56 28 6.34 18.26 18.51 9.11 rrankering bij Abonnement: Temeuzen rttrecteur-Hoofdredacteur L van de Sande. Redactie-adres: Ntoordstraat 55-57 - Temeuzen xei. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent Losse nummers 6 cent DONDERDAG 21 SEPTEMBER 1950. 6e Jaargang No. 1532. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen. Advertentieprijs: per mm IS alt minimum per advertentie f 1JHL Rubriek Kleine Advertentie®? S regels 60 ct.; iedere regel imgf,. 12 ct Vermelding onder nummer Bp reau van dit Blad 15 cent raeat Inzending advertenties tot éK namiddags 2 uur. DE PRINS KWAM. De Prins kwam, zag en won de harten van de Terneuzcnse be volking. Nadat Z. K- H. langs de aangekondigde route Terneuzen was binnengekomen, begaf Hij zich naar de Zeesluis. Daar had zich inmiddels een enorme volks menigte verzameld. De Konink lijke Militaire Kapel met Drum- tand, die vanaf het Concertge bouw in vol ornaat tussen een dubbele haag van mensen mar sen spelend naar de Westsluis was gemarcheerd, wachtte even- tens op de aankomst van de Prins en bracht, toen Z. K. H. ar riveerde, het Wilhelmus ten ge hore. Z- K. H- werd verwelkomd door Burgemeester Tellegen. In tegenwoordigheid van het Dagelijks Bestuur van Terneuzen, leden van de Gemeenteraad, leden van het Provinciaal Bestuur van Zeeland, Burgemeester en Schepenen van de stad Genl en tal van genodigden, werd gistermiddag om twaalf uur door Z. K. H. Prins Bernhard aan de VVostsluis alhier het monument onthuld, opge richt ter nagedachtenis van allen, die vielen in de strijd tegen de bezetter. Tegen twaalf uur arriveerde de Prins, vergezeld van zijn Adju dant, in een sportauto na een korte tocht door de stad, aan de Westsluis, waar zich een duizendkoppige menigte had verzameld en waar eveneens stond opgesteld de Koninklijke Militaire Kapel in ceremonieel tenue. verzoeken onze dank ook te willen overbrengen aan H- M. Wij begroeten hier de verte genwoordiger van het Provin cial Bestuur en de Griffier der Staten van Zeeland- Wij weten, dat de omvang van deze verte genwoordiging niet weerspiegelt de belangstelling van Middel burg voor Terneuzen. Niette min betreuren wij de afwezig heid van de Commissaris der Koningin, die mij persoonlijk heeft medegedeeld, dat het ook hem zeer leed deed vandaag hier niet aanwezig te kunnen zijn, doordat deze dag juist in zijn vacantie viel. Wij waren overigens hier ook wei gaarne een maand eerder bevrijd ge worden, maar in het bijzonder betreuren wij de afwezigheid van Jhr. De Casembroot bij de onthulling van dit monument, dat immers mede bedoelt te zijn een hulde aan hen die vielen bij het ondergrondse verzet, omdat onze Commissaris in de latere jaren der bezetting een vooraanstaande plaats in dat verzet is gaan innemen. Ik moge in het bijzonder nog REDE BURGEMEESTER. Na de begroeting sprak de Bur gemeester de volgende rede uit: Koninklijke Hoogheid! Het is een grote eer voor Ter neuzen en wij zijn buitenge woon verheugd, dat U de lange reis naar Zeeuwsch-Vlaanderen heeft willen ondernemen om op deze dag in ons midden te zijn en dat U heeft willen besluiten zo aanstonds de onthulling van •ons Bevrijdingsmonument te verrichten. Wij zijn U daarvoor om velerlei redenen buitenge woon erkentelijk. Het is Uwe Koninklijke Hoogheid bekend, dat het Ge meentebestuur van Terneuzen het verzoek had gericht tot Hare Koninklijke Hoogheid: Prinses Wilhelmina om vandaag hier aanwezig te willen zijn nu eindelijk het monument tot stand is gekomen voor de op richting waarvan Zij in het voorjaar van 1945 Haar Ko ninklijke wens had uitgespro ken. Wij hebben begrepen, dat Haar hoge leeftijd en de zorg voor Haar ons allen dierbare gezondheid verboden de be zwaarlijke tocht naar hier te ondernemen. Wij hadden niet durven hopen dat juist U, Ko ninklijke Hoogheid', Haar plaats hier zoudt komien innemen en wij zijn hierover zeer verheugd omdat wij allen weten hoezeer U persoonlijk deel hebt gehad aan de strijd tegen en aan de bevrijding van de onderdruk ker, zodat ook Uw daden in dit Bevrijdingsmonument verzin nebeeld zijn. Ik moge Uw Koninklijke Hoogheid ook nog wel een an dere reden kenbaar maken waarom wij zo verheugd zijn, dat Uw Koninklijke Hoogheid deze onthulling wilt verrichten. Ik behoef Uw Koninklijke Hoogheid niet te verhalen, dat het voor de inwoners van Ter neuzen een grote teleurstelling was, toen bij het Koninklijk be zoek aan Zeeland bleek, dat de derde gemeente in deze Provin cie werd voorbijgegaan en hoe wel het verstand wel zei, dat het niet anders kon, het gevoel ■en de liefde voor het Oranje huis hadden het zo gaarne an ders gezien- Wij hebben ons getroost met de stille overwe ging, dat wellicht er een gele genheid zou komen, dat wij een lid der Koninklijke Familie eens geheel alleen voor ons op bezoek zouden krijgen. Wij durfden niet hopen, dat dit reeds zo spoedig het geval zou zijn. Om alle deze redenen zijn wij U, Koninklijke Hoogheid, zeer dankbaar en heten wij U eer. biedig en zeer hartelijk welkom in Terneuzen. Wij mogen U leven moesten laten, heeft Zij een ogenblik in stilte gestaan, Haar gedachten uitgaande naar hen die vielen; naar het onnoe melijk leed waarvan dit nog maar zo'n klein deel is, dat over Haar en ons dierbaar Vaderland was gekomen en wtaarvan toen voor een deel het einde wèl in het zicht, maar nog niet; bereikt was. Heel stil is het toen dat ogen blik geweest en niet te beschrij ven zijn de gevoelens, die door alle aanwezigen zijn heenge gaan. Vreugde om het weer zien van de Vorstin, die wij ge durende de donkere jaren wis ten als de zorgende Landsvrou we en Wier woord ons telkens weer had aangespoord tot vol harden in het verzet, als dit al ooit mocht verslappen. Tegelijk met die vreugde echter het troosteloos verdriet bij de na bestaanden der .slachtoffers van een strijd, die geen strijd meer mocht heten- Diepe te leurstelling ook, dat deze be vrijding zo geheel anders uit viel dan wij al die jaren ge hoopt hadden, nu nog zoveel Nederlanders toch nog aap dood en honger ten prooi ble ven. Totdat Koningin Wilhelmina de woorden sprak: „Hier moet een gedenkteken worden opge richt!" Hiermede werden allen tot de werkelijkheid van het heden teruggeroepen en tót een daad voor de toekomst aangespoord Tot het heden van dit immers bevrijde deel van Nederland; tot de toekomst waarin een ge heel bevrijd Nederland hier door een monument te weten, dat ook hier de strijd voor de vrij Het monmpent is dan ook ge wijd aan hen die vielen voor de vrijheid, zoals het opschrift luidt. Het herinnert landgenoot vreemdeling hier bij deze welkom heten de vertegen-heid gestreden was door goede Foto Atelier But De kranslegging doer Z. K. H. Prins Bernhard. woordiger van Burgemeester en Schepenen van de stad Gent, waarmede Terneuzen door zo vele en velerlei banden is ver bonden, aan welke verbonden heid de stad Gent bij herhaling en op zo indrukwekkende wijze uiting heeft weten te geven. En tenslotte gij allen geno digden en die verder door Uw aanwezigheid van Uw belang stelling blijk geeft, het verheugt het Gemeentebestuur van Ter neuzen, dat gij in zo grote ge tale zijt opgekomen om getuige te zijn van de plechtige ont hulling van ons monument- Zo is dan eindelijk deze grote dag voor Terneuzen aangebro ken en is het ogenblik gekomen, dat voor onze ogen onthuld zal worden het monument waar naar wij alweer zovele jaren hebben uitgezien sinds Konin gin Wilhelmina Haar Konink lijk verlangen daarnaar uil- sprak. Het was in het prille voor jaar van 1945, om precies te zijn op de 14e Maart, dat Hare Majesteit op de tweede dag sinds Zij door Gods goedheid het althans ten, dele bervrijde Nederland weer mocht betreden, Terneuzen met een bezoek ver eerde. Op d,eze plek, gewijd door het bloed der mannen die bij de redding van de Westsluis het Zeeuwsch-Vlamingen; tot een daad die ons in eenheid zou blijven verenigen voor het tot stand brengen van dit monu ment. Van de eensgezindheid tot de daad waartoe het Koninklijk woord ons had geactiveerd is in de loop der verstreken jaren veel gevergd, meer dan in de aan vang kon worden vermoed, maar zij is gaaf gebleven en van de opzet om hier een eigen Ter- neuzens monument op te rich ten, is niet afgeweken. 'Zijn wij hier nu alleen maar verheugd om dit resultaat en om de wijze waarop dit resul taat is verkregen of heeft dit monument ons méér te zeggen en luidt er in de woorden van Koningin Wilhelmina nog een andere manier, die niet uitge klonken is bij deze onthulling, maar die blijft manen? Stellig, de moord op de amb tenaren van de Rijkswaterstaat hier op deze plaats, was de aan leiding voor de Koninklijke woorden en telkenj are gaat op de vooravond van de bevrij dingsdag onze gang hierheen om deze mannen in een gewijde stilte te herdenken, maar het wil mij toch voorkomen, dat voor velen van ons ook dit jaar lijks herdenken allengs een wij dere betekenis heeft gekregen. en sluis voor de grote scheepvaart dat ook hier gestreden is voor de vrijheid van Nederland. Door deze plaats valt het accent op het ondergronds, het niet militair verzet, doch het her denkt tevens allen, die te land, ter zee of in de lucht vielen als soldaat in de strijd tegen de vijand. En met de opdracht aan hen die vielen, herinnert het tevens het, huidig geslacht en vele generaties, die na ons zullen komen, aan het verzet in eendracht» van heel ons volk- Het is een monument niet al leen voor de onbekende soldaat of verzetsman, die nooit terug keerde; het is tevens een monu ment voor de ontelbare Neder landers, zowel mannen als vrou wen, die ongenoemd en buiten enig verband hun Nederlander schap niet hebben verloo ohend, het niet konden verloo chenen en op talloze wijzen de vijand afbreuk hebben gedaan, vervolgde landgenoten gehol pen, nieuws en berichten door gegeven, misschien vaak onbe wust van 't levensgevaar waar in zij verkeerden, handelend naar de ingeving van hun hart en die God alleen tot het leven heeft willen behouden- Zij en vooral de vele jongeren onder hen zijn de bouwstenen voor de toekomst Nog is de maning van het Koninklijk woord hiermede niet uitgeklonken. Het riep in 1945 op tot een eensgezinde daad en wees daar mede van het heden van toen naar de toekomst waarvan wi; nu dan al ruim vijf jaren heb ben beleefd. En al hebben wi de eensgezindheid van de daad tot dit gedenkteken weten te be houden, hoeveel bittere ontgoo geling wachtte ons verder. Hoe veel verdeeldheid zagen wij, telkens weer op een nieuw ter rein, dat wij veilig tpschut dachten ibinnen de haag der na tionale eenstemmigheid- Hoe eenzaam en verschoven voelen wij ons niet als klein en straatarm geworden volk temid den van de verscheurde wereld van deze tijd. Vragen bestor men ons waarvan wij het ant woord zelfs niet kunnen bena deren en vaak bespeurt men de neiging om zich maar in een dof fatalisme te laten leven. En wanneer wij dan toch nog luisteren naar de Koninklijke maning tot de eensgezindheid van de daad, dan kan daarin alleen de redding voor ons volk liggen wanneer wij haar goed verstaan. Wanneer wij ons her inneren, dat toen, op deze plek in 1945 heeft gesproken een Koningin, bij de gratie Gods, voor wie steeds heeft gegolden: „Christ avant tout", die dit on wrikbaar geloof heeft uitgedra gen waar Zij kon en die Haar volk heeft voorgehouden hoe- vaak en hoe vaak vergeefs! dat alleen bij God de enige af doende raad en de enige uitweg is, omdat Hij het al regeert. Zo moge dan dit monument ook van die maning het blijvend gedenkteken zijn. Dan behoeven wij niet te vrezen dat nieuwe horden deze landen zullen over stromen, dat wederom onze huizen tot puin geschoten, onze geliefden vermoord worden. Dan kunnen wij in werkelijke eendracht blijven voortbouwen en onze kinderen blijven opvoe den voor een betere wereld. Dan zal ook het bloed, dat deze bo dem gedrenkt heeft, niet ver geefs zijn gevloeid. Dan kan dit monument behalve een herin nering aan een roemrijk ver leden ook een maning blijven tot eendracht in de toekomst. Z. K. H. verrichtte hierna de plechtige onthulling van het mo nument, waarna Prins Bernhard aan de voet van het monument een krans van de Vorstelijke Familie neerlegde. Hierna werden door de Burge meesters van Gent en Terneuzen kransen neergelegd. Foto AteÉer BcJ Eerbiedige hulde aan hen, die vielen voor de vrijheid- nr. er, de Kapel een hartelijk wel kom toe. Tijdens de kranslegging liet de Koninkl'. Militaire Kapel koraal- muziek horen- Na afloop van de plechtigheid reed Z. K- H. vergezeld door Bur gemeester Teilegen, naar Sluiskil cm, via de dokken en industrie terreinen, naar de stad terug te keren, waar Hij met vele geno digden, in Hotel „Rotterdam" de lunch gebruikte. IN HOTEL „ROTTERDAM" Aan de maaltijd namen o.m. deel de heer A- Schout, lid van Ged. Staten, de Griffier Dr. B. D. H. Tellegen, Wethouders en Secre taris en vele Raadsleden van Terneuzen, het Dagelijks Bestuur van de stad Gent, vooraanstaan- oud-illegale werkers, enige Rijkswaterstaat- en Politionele autoriteiten, de leden van het monument-comité, in totaal on geveer 40 personen- Vóór de lunch onderhield Zijn Koninklijke Hoogheid zich onge dwongen met de aanwezigen- Hij toonde veel interesse voor de n.cgelijkheden van industrialisa tie langs het kanaal Terneuzen Gent. Ook met het stadsbestuur van Gent, dat mede aanwezig was, onderhield zich de Prins, evenals met Ir Van de Kerk, Hoofd ingenieur van de Rijkswaterstaat. Na de lunch sprak Mr. Tellegen i og enkele woorden en dankte Z.K.II., dat deze gehoor had wil len geven aan de uitnodiging om het monument aan de Zeesluis te onthullen- De Prins zeide eveneens ver heugd te zijn deze taak in de plaats van Prinses Wilhelmina, te hebben mogen verrichten. Na dit ongedwongen samenzijn vertrok Z. K. H. weer naar Perk- p older, uitgeleide gedaan door een grote menigte, die zich weer in de Westkolkstraat had verza meld- HET MONUMENT. Het door de Terneuzense schil der K. J- Huineman ontworpen monument, dat ruim zeven meter hoog is, draagt de gebeitelde in scriptie: ,,Aan hen die vielen voor dt vrijheid''. Het bestaat uit een •voetstuk van breuksteen, waarop een bazalten zuil, die een bronzen vuist met zwaard draagt- Het wil ret verbrokkelde Nederland tij dens de bezetting, waaruit door '■et verzet de eenheid van na de bevrijding oprijst, symboliseren. I'cn gebroken ketting is het sym bool van de verbreking uer kete nen van de onderdrukker. Het monument werd opgericht bij de plaats, waar tot nu toe een houten kruis herinnerde aan de vijf leden van het personeel van de Rijkswaterstaat, die op Dolle Dinsdag het leven verloren bij ten poging om vernieling der zee sluis door de Duitsers te voorko men. DE DRUMBAND MAR CHEERDE. CONCERT OP HET LYCEUM-TERREIN. De leden van de Koninklijke Militaire Kapel, die de inwen dige mens hadden versterkt in restaurant ,,'s Lands Welvaren", bevonden zich omstreeks half 3 weer in het Concertgebouw. Van daar uit marcheerde de Drum band door een gedeelte van de stad. terwijl de Koninkl. Mi.itaire Kapel zich naar het Sportterrein aan de Emmalaan begaf, waar een geïmproviseerde kiosk plaats bood aan het gehele gezelschap. Hier werd onder een ongekend grote belangstelling een concert ten gehore gebracht, dat vooral de fijnproevers van muziek nog lang zal heugen. Burgemeester Tellegen riep, na beëindiging van het eerste num- Het was inderdaad een groot v oorrecht voor Terneuzen, dat deze beroemde kapel de reis naar het verre Zeeuws-Vlaanderen maakte om aanwezig te zijn bij de onthullingsplechtigheid- Na afloop werd op verzoek vaar Mr. Tellegen door de mensenme nigte een welgemeend driewerf hoera op deze kapel uitgebracht. Hiermede werd het bezoek va* Prins Bernhard en de dag der onthulling van het monument besloten. ERORME DRUKTE Hl' TERNEUZEN. Enige indrukken. Het jubelbezoek van Prins Bernhard op deze bevrijdingsdag roept herinneringen wakker ass Koninklijke hoogtijdagen in het verleden, toen Temeuzen een on- - ergetelijke aanblik kon bieden en op gevoelig-uitbundige wijze zijn verknochtheid aan het Oran jehuis betuigde. Overal ïangs de straten, waai de Prins passeerde, stonden aan weerszijden dichte rijen enthou siaste mensenmenigten opgesteld, die lang tevoren een plaatsje had den gekozen om de Prins te zien er. om te genieten van het sprookjesachtig-mooie toneel van ce Koninklijke Militaire Kapel in 1 aar schitterende groot-tenue- De bevrijdingsdag, die ditmaal toevallig in de kermisweek en nog wel op marktdag viel, had van heinde en ver de mensen naar Terneuzen getrokken. Tijdens de onthulling bescheen een vriendelijk zonnetje de plech tige ceremonie en toen tijdens de kranslegging de Kon. Militaire Kapel geheel in de sfeer passende koraalmuziek liet horen, heerste er onder het publiek een roeren de stilte, die het ogenblik der onthulling tot een wijdingsvol hoogtepunt maakte. Deze bevrijdingsdag stond wel geheel in het teken van het Oranjebezoek. De meeste bedrij ven hadden hun personeel vrijaf gegeven, rele winkels waren ge sloten en de ganse stad bood met haar huis-aan-huis bevlagde stra ten een ouderwets feestelijke aanblik- Op het rijwielpad tussen de Middensluis en de Westsluis ston den de schoolkinderen in lange ri;,en opgesteld en luide kreten van bewondering klonken uit de jonge keeltjes op, toen de Kon- Militaire Kapel passeerde in haar fantastische aanblik der kleur rijke uniformen. Een aangrijpend moment was het, toen de Prins voor het mo nument arriveerde en de Kon- Militaire Kapel het Wilhelmus in zette. Staande en met mtblote hoofden hoorden de nonderden genodigden en de vele belang stellenden buiten de touwen ons Volkslied aan. Wij zagen aan de overzijde van de kolk tal van nieuwsgierigen op hoge sluisdeuren zitten en ook zij ontblootten eerbiedig het hoofd, toen de klanken van het aloude Wilhelmus hen bereikten Rechts van het monument ston den in vol ornaat de Waterstaats beambten opgesteld en rechts de douanen, terwijl in een halve cirkel achter het monument een rij van rnarechaussée's in hun mooie blauwe uniformen met kol bakken, een waardige achter grond vormden. Na afloop van de plechtigheid kon men van de Zeesluis tot de Middensluis over de hoofden lo pen. Het was een ouderwetse Oran- jedag en een bevrijdingsdag, die voor Terneuzen onvergetelijk zal blijven. s: 5 regels 60 eeafë 0 ct.; minimum pep nummer of Adraft meer. 's namiddags 2 iy vuurde met zijn totdat 'n doeltreL inegeweer in actie 2 sluipschutters tot en gebracht, ireanen, die door de .1 werden verrast- lieten veel ma tat erde Noordkoreaan- 2enheid stelde och. rikaanse tank en 2 gevecht Koemtsjon bereikt. laatste berichten ajn eken eenheden van imtsjon oprukkende loemtsjon ,32 km ter Vaegwan, binnenge- nmuniqué van Mae- It bekend gemaakt duidelijk front aïlees oreanen waren ge. )nd en 450 gevanges 'oerder van de iucht- >kio verklaarde bb? •1 bericht te hebben 'an de waarneming rdkoreaanse colonne nks van de Mantja»- aar Seoel optrok. iOREAANS FRONT GOE INGESTORT waarnemers bevesfit front der Noordk<i. N.W. van Taegoe is en acht het van he- zij het hoge terrria gwan en Koemtsjv» verdedigd, daar <&1 jke verdedigingslink- litweg naar hef Zai- >ben opengelaten. gevestigd. Daarnaast >ode Kruis een taak opzichte van de evollting. I zeep. baby-voedsei or zieken en ouda naar Nieuw-Guinea zheept. kbaar stellen van ge- i is een Overheids- de regelmatige lac ing. waarmede het reeds een aanv-asg ct, zal in 1951 in mï- Jeschieden, zulks ten ruim 4000 in kampen kolonisten. te gift voor Zending ende Rotterdam/wei niddeling van Ds. R- sionair predikant van leerde Kerken onder ;n gift van 25.900 ding onder heidenen, n. is, overeenkomstig van de onbekende eld over een aantal i de Zending. IONDE" WORDT G VERWACHT. de Nederlandse Re- rrterde Engelse sa >rdt met ruim IttCS giers Zondagmki- t Indonesië aan de te Rotterdam ver- reparriércnde passa- 2n zich niet minaw deren, van wie 2Sc 12 jaar. Het mereü- >sugters bestaat ar ?/-ambtenairen. De zal onvoorziene dem voorbehouden, ig om 4 uur begïn- tlegatie verlaat lest een diner ■Russische Ministei indse Zaken. Wy- ïft Donderdagavond n de V. 'N. verlaten, /erneur van New- mas Dewey. ver- de Sovjet-Unie „eer i.venarbeiders" had. f Wysjinski op de 1TJJ1WL10 A .1.V UtlV. Sept. ZON MAAN Hij stelckeen!^Sm?Ba3n?ff voor het Midden-Oosten" voor. Indien enige der millioenen, die voor wapens worden uitgegeven, zouden worden besteed voor de r nvoldijefide ontwikkelde landen, zoudesf anige der grootste oorza ken d-an de oorlog worden weg- genognen, aldus deze afgevaar digd enigv XIJJI gen, uie mei gemoeid: Indijking Brabantse Biesbosch en watervrij maken van het ge bied van Donge en Oude Maasje 28 millioen; Dijkverhogingen op de vaste wal van Noord-Brabant en el ders 18 millioen; Vormen van zoet waterbekkens in de benedenrivieren door af. schuwingsborden te blijven dra gen- Bij verder onderzoek is ge. bleken, dat ook het voor 1950 uitgetrokken bedrag van 50.000 als jaarlijkse subsidie niet toe reikend is, doch dat dit tot 75.000 moet worden verhoogd. De vernieuwing van de schut sluizen en de herstelling van de keersluis, die te Vlitlpigen de voornereiamgen gerroiTen, zai m 1951 worden voortgegaan. Het ligt in het voornemen in dat jaar de uitwateringssluis met bijko mende werken voor de nieuwe polder te bouwen, waarop dan IN 1952 DE AFSLUITDAM GELEGD zal worden. De gehele voltooiing van de '»6 gTOtvm vp J— Met de Belgische autoriteiten gepleegd overleg ter zake van deze inpoldering en de daarbij betrokken Belgische belangen van afwatering van de.achtergelegen gronden en het regime van de Welsterschelde hebben tot het re sultaat geleid, dat van Belgische zijdë geen bezwaar bestaat tegen deze indijking- ;y zag, dat beides •lieten, zei hij: J0r dat ik het als een. voel, dat zij, die oen om de wereld te vernietigen, zich terugtrekken' De Sovjet-Minister weigerde journalisten te woord te staar toen hij de zaal verliet. t diner was door de stac New York aangeboden aan dt afgevaardigden ter algemene vergadering van de V. N. en werd gegeven in het Waldorf Astorir Hotel

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1