De plechtige opening der Staten-Generaal DE TROONREDE irea Zij vielen voor de vrijheid 4 maanden inea WOENSDAG 20 SEPTEMBER 1950. 6e Jaargang No. 1531. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen. Advertentieprijs: per mm KJ sS»; minimum per advertentie fU&k Rubriek Kleine Advertenties: C regels 60 ct; iedere regel 12 ct Hare Majesteit de Koningin heeft Dinsdagmiddag te 1 uur in de verenigde vergadering der Staten-Generaal de volgende Troonrede uitgesproken: 5 regels 60 ceatr 3 ct.; minimum pflH nummer of Adnc meer. s namiddags 2 23 op onder op onder 6.26 18.38 18.00 2.48 24 G.28 18.35 18.11 4.09 25 6.30 18.33 18.21 5.27 26 6.31 18.31 18.30 6.42 27 6.33 18.28 18.40 7.56 28 6.34 18.26 18.51 9.11 Frankering bij Abonnement: Temeuzen nirecteur-Hoofdredacteur l. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Temeuzen xei. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 Losse nummers 6 cent cent Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent Inzending advertenties tof namiddags 2 uur. Voor de derde maal sinds de Troonsbestijging heeft H.M. Ko ningin Juiiana gisteren de zitting van de staten-Generaal geopend met het uitspreken der Troon- rede. Kare Majesteit begaf zich daar toe in de gouden koets naar de Ridderzaal langs de gebruikelijke weg: NoordeindeHeulstraat KneuterdijkLange Voorhout- Korte VijverbergBinnenhof. De gouden koets, dat betekept groot ceremonieel. Prinsjesdag is weer omgeven door zijn oude glo- lie- De glorie van een feestelijke stoet met kleurige uniformen der garde-regimenten en glanzende paarden; de vreugde van vele vlaggen; de blijdschap van dui zenden langs de weg, die hun Ko- nigin komen toejuichen tijdens deze luisterijke gebeurtenis, die nog steeds de glens van het sprookje heeft. Deze tocht van de Koningin in de gouden koets is een schouwspel, dat men niet gaarne zou missen, de Hagenaars riet en evenmin de velen, die van verre komen om zich eraan te koesteren. Dangs de weg, die de stoot zou gaan, hadden al vroegtijdig velen een plaatsje gezocht. In afwach ting van de gebeurtenis van de dag, was er al veel te zien: het rrilitairc vertoon, het innemen eer opstellingen voor de afzet- t ng en zo meer, totdat het wach ten beloond zou worden met het weerklinken van het eerste der minuutschoten, die zouden dave- ,fn van het ogenblik, dat H.M. ret paleis verliet, totdat zij het weder betrad. EREWACHTEN AFZETTING. De bij het militair eerbetoon en de afzetting ingedeelde troepen hadden tegen half één de opstel lingen ingenomen. De erewacht aan het Paleis Noordeinde be stond uit 100 hoofden van het garderegiment jagers, waarbij was ingedeeld het vaandel van de Jagers met vaandelwacht en het muziekkorps van het Regiment Infanterie Johan Willem Friso. Van het Paleis af bestond de afzetting in het Noordeinde uit een detachement van 100 man der Koninklijke Marine- Hierop sloot ;n de Heulstraat een detachement van 100 man der Nationale Re serve aan. De afzetting van een deel van de Heulstraat, Kneuterdijk, het Schelppad van het Lange Voor hout, het Tournooiveld en de Korte Vijverberg tot ongeveer bij het Mauritshuis werd ge vormd door 700 man van de luchtvaarttroepen. In de bocht van het Lange Voorhout stond het muziekkorps van het com- mado Luchtvaarttroepen opge steld. 200 Man van de Koninklijke Marechausse de drumband van dit wapen stond op het plein aansluitend aan de Luchtvaart troepen, zette de Marsweg af van ret Mauritshuis tot op het Bin nenhof en in aansluiting hierop zette een detachement van om streeks 100 man van het garde regiment Prinses Irene het Bin nenhof verder af voor de gebou wen van de Eerste Kamer, de Raad van State en de Tweede Kamer tot aan de erewacht van het korps Mariniers, welke stond opgesteld vóór de Ridderzaal- In deze afzetting had plaats gevon den het vaandel van het garde regiment met vaandelwacht. Bij de 70 man tellende ere wacht van het Korps Mariniers vóór de Ridderzaal waren inge deeld het vaandel van dat korps rret vaandelwacht, zomede de Marinierskapel van de Koninklij- 1 e Marine. De vrijwilligers voor Korea had den een plaats gekregen voor het voormalige Paleis op de Kneuter dijk en voor de zijgevel van de nieuwe of litteraire sociëteit De wlttev op de Korte Vijverberg waren detachementen van Marva en V.H.K. opgesteld- Op het Binnenhof, achter de af zetting voor het gebouw der Tweede Kamer, waren plaatsen gereserveerd voor dragers van de Militaire Willemsorde. Voorts was op het Binnenhof een vak be schikbaar gesteld ten behoeve van een veertigtal Ambonnezen, die in het kamp Gilze verblijven. Een uit vier stukken bestaande batterij stond opgesteld" op het Malieveld; hier viel om één uur "-■et eerste der minuutschoten, die gedurende de gehele duur der plechtigheid welke zovelen op de leen had gebracht: zouden wor- i fgegeven. DE STOET. De stoet, waarin H.M. de Ko ningin in gezelschap van Z.K.H. Frins Bernhard zich naar de Rid derzaal begaf, was aldus samen gesteld: Rijknecht-majoor met twee rijknechts te paard; een de tachement der Koninklijke Mare chausse, in blauw tenue met kol bak en witte handschoenen; een compagnie Grenadiers met het vaandel en de Koninklijke Mili taire Kapel in ceremonieel tenue; een commando Rijkspolitie te paard. Hierna volgden de rijtuigen- Voorop ging de ceremoniemees ter, gezeten in een rijtuig, be spannen met twee paarden, gaan de een lakei naast elk portier. Dan volgden vier kamerheren, gezeten in een rijtuig met twee paarden bespannen, gaande een Jakei naast elk portier; drie groot-officieren, gezeten in een rijtuig bespannen met wee paar den, gaande twee lakeien naast elk portier; de grootmeesteres, en de dienstdoende dame du pa lais, gezeten in een rijtuig met twee paarden bespannen, gaande twee lakeien naast elk portier en ce oppercaremoniemeester. geze ten in een rijtuig met twee paar den bespannen, gaande twee la keien naast elk portier. Hierna volgde de gouden koets, waarin gezeten H.M. de Konin gin en Z.K-H. de Prins der Ne derlanden. H. M. was gekleed in lange grijs-witte jurk met opge- weven rose rozen met takjes en blaadjes, voorts droeg Zij een zwart hoedje met reigersveren en voile terwijl de Prins in admi raalsuniform was gekleed. De koets werd te paard geëscorteerd door twee adjudanten. De stoet werd gesloten door een comman do Rijkspolitie te paard- De duizenden, die Hare Majes- leit op Haar glorieuze tocht pas seerde, juichten de Koningin har telijk toe. IN DE RIDDERZAAL. In de Ridderzaal was wederom 'n sobere versiering aangebracht. Velen hadden zich hier reeds vroegtijdig verzameld. Naast het stemmige zwart der herenkleding zag men het goud en zilver van ambtsgewaden, fleurige toiletten der dames en verscheidene uni- lormen. Later namen hun plaatsen te genover de Trooh en de leden van het Kabinet, de Staatssecretaris sen en de Ijeden van de Raad van Staten. De Voorzitter der Verenigde Vergadering der Staten-Generaal, Prof- Mr. R. Kranenburg, be roemde in de commissie van in- en uitgeleide de heren Kraaijvan- ger, Voorzitter, Schipper, De Dreu en Louwes, allen leden der Eerste Kamer en mej. Klompé en de heren Roosjen, Bachg, Schmal, Schermerhorn en Ritmeester, le den der Tweede Kamer. Deze commissie begaf zich naar de ingang van het gebouw, om H M. de Koningin en Z.K.H. de Prins te ontvangen. Hier waren ook aanwezig de Chef van het Militaire Huis van H.M. de Ko ningin, Vice-Admiraal N- A. Rost van Tonningen, de Gouverneur der Residentie Ir. M. Tans en de riet bij het escorte ingedeelde adjudanten van de Koningin. Zodra de komst van de Konin gin was aangekondigd rezen allen van hun zetels op. De Commissie geleidde de Vorstelijke personen naar de Troon. Zodra Hare Ma jesteit had plaats genomen, sprak Zij de Troonrede uit. Na de rede weerklonk een ,„leve de Koningin", dat door de aan wezigen werd overgenomen. De Commissie deed H.M. en Z.K-H. hierop uitgeleide. Nadat de leden in de zaal waren teruggekeerd werd de verenigde vergadering gesloten. De Koniklijke stoet ging langs dezelfde weg terug naar het Pa leis. Weemoed vervult ons hart, nu we ons eerbiedig scharen Rondom dit monument, door onze burgers opgericht, Om de herinnering aan allen te bewaren, Wier offerdood te eren wij ons reeknen tct een plicht. ,,Een ereteken moet op deze plek verrijzen", Zo sprak, bij Haar bezoek alhier, ontroerd de Koningin. Hoezeer Zij naar ons h^rt sprak, wilden wij bewijzen; Daarom gaat heden de vervulling dezer woorden in. Zo staat dan daar 't eenvoudig teken voor die allen, Die in den oorlog, op wat wijs ook, hier zijn neergeveld, Want voor de vrijheid zijn zij al te saam gevallen! Wie zij ook waren, zij zijn omgebracht door wreed geweld! Wij brengen hun te saam, 't zij lagen of 't zij hogen, 't Zij vreemd of eigen, dankbaar en eerbiedig onzen groet! Gelijk'lijk wekt hun lot ons innig mededogen En 't spoort ons aan tot plichtsbetrachting en tot [stervensmoed. Dat van dit ereteken tot in verre tijden Voor tijdgenoot en nageslacht een roepstem moge gaan, Om moedig voor de vrijheid en het recht te strijden En moet het zijn met 't offer van het leven [pal te staan! Leden der Staten-Generaal, Bij het eerste lustrum na de be vrijding gaf het economisch, maatschappelijk en geestelijk leven van Nederland een beeld te zien, dat getuigde van de veer kracht, waarmede ons volk door alle teleurstellingen en tegen slagen heen vele gevolgen van oorlog en bezetting te boven wist te komen. Gedurende een groot deel van het achter ons liggende jaar vond het herstel op verheu gende wijze voortgang. De ge. zondheidstoestand van ons volk kan in het algemeen gunstig worden genoemd. De woning bouw vorderde. De industriële en agrarische productie ontwik kelden zich bevredigend: ook handel en scheepvaart namen toe. Op sociaal gebied bleef een goede samenwerking bestaan. Wel deed zich na de devaluatie een prijs stijging gevoelen, maar aange nomen mocht worden, dat deze binnen zekere grenzen kon wor den gehouden en onder de in vloed van de ruimere productie na enige tijd voor een daling zou plaats maken. Ook in de finan ciële toestand tekende zich een verdere verbetering af, al werd die o-a- door de devaluatie on gunstig beïnvloed. Thans doen zich echter ook in ons land de gevolgen gevoelen van de toe. neming der internationale span ningen, in het bijzonder na de aanval op Zuid.Korea, een oor logsdaad, die voor de eerste maal heeft geleid tot een snel militair ingrijpen van de zijde der Ver. enigde Naties. Op de vrije volkeren rust de taak om in zo nauw mogelijke aaneensluiting de collectieve vei ligheid te verzekeren en het kost bare erfdeel der vrijheid te be schermen tegen mogelijke aan randing van buiten en ondermij nende actie van binnenuit. Voor Nederland, dat sinds de bevrijding doelbewust tot inter nationaal samengaan met gelijk gezinde mogendheden heeft be sloten, betekent deze ontwikke ling geen principiële wijziging in het beleid- Wel is het duidelijk geworden, dat de volkeren van West-Europa en van de Atlanti sche gemeenschap hun politieke, economische, financiële, sociale en militaire samenwerking in sneller tempo dienen te verwe zenlijken. Op de weg naar de economi sche unie tussen Nederland, Bel gië en Luxemburg is dit jaar we der belangrijke voortgang ge maakt. De organisatie op grond van het 3russelse Pact, waarin de Benelux met Groot-Brittannië en Frankrijk is verenigd, is een waardevolle vorm van coöperatie gebleven, al is een gedeelte van hear arbeid overgenomen door de grotere gemeenschap der Noord- Atlantische volkeren, waarin de .nternationale ontwikkeling de stoot heeft gegeven tot een ver- i snelling van de gezamenlijke de- forsie-maatregelen. In West-Europa wint het be grip voor de noodzakelijkheid van E tactische samenwerking veld. Een sterke wil daartoe is o-m. tct uiting gekomen in de Raad van Europa. Op het gebied van de economi sche integratie van Europa zijn belangrijke vorderingen ge maakt, in het bijzonder door het besluit tot vorming van een Europese betalingsunie, die het economisch verkeer tussen de Europese Inaden in velerlei op zicht vergemakkelijkt, al blijft de tariefpolitiek van verschillende landen nog een belemmering- Ook het plan voor de integratie van de productie van de twee be langrijkste industriële grondstof fen, staal en kolen, kan van grote waarde blijken. Nederland heeft aan de uitwerking dezer plannen een actief aandeel genomen en tevens een eigen initiatief ont- v ikkeld door indiening van het plan van actie voor Europese in tegratie. De eerste Unieconferentie, die dit jaar in Djakarta is gehouden, heeft de practische betekenis van de bijzondere relatie, die tussen beide landen bestaat, in het licht gesteld. De regering hoopt, dat volgende Unieconferenties zich zullen kenmerken door eenzelfde goede sfeer en even belangrijke practische resultaten als de eerste. De handelsbetrekkingen tussen beide landen ontwikkelen zich bevredigend- De regering ver zij zich in de toe komst in toenemende mate zullen kunnen ontplooien, waarbij de mogelijkheden, die Nederland als Benelux-partner heeft, van in vloed kunnen zijn. De in Suriname reeds ingevoer de en voor de Nederlandse An tillen spoedig te verwachten in- lerimregering geeft in afwach ting van de totstandkoming van de nieuwe rechtsorde aan deze gebieden een belangrijke en zelf standige positie, welke naar de overtuiging der regering de ban den met Nederland zal verster ken- De samenwerking op econo misch gebied met Suriname en de Nederlandse Antillen ontwikkelt zich gunstig. De plannen tot ver dere ontginning van Suriname's hulpbronnen nemen geleidelijk vaste vorm aan. Enkele projecten zijn reeds in uitvoering. De acti viteit, die de 'landsregering in goede samenwerkng met het wel vaartsfonds en de stichting voor de machinale landbouw op dit gebied aan de dag legt, heeft de warme belangstelling en steun van Nederland. J. d- K. Terneuzen, 20 September 1950. De Regering acht het van groot belang, dat zo spoedig mogelijk ook Duitsland ten volle wordt betrokken bij de nauwere aan eensluiting van Europa. Het eco. nomiseh verkeer tussen Neder land en Duitsland is reeds in sterke mate verruimd. In de eeuwenoude verhouding tussen Nederland en Indonesië heeft zich door de souvereini- teitsoverdracht een definitieve verandering voltrokken. Deze ommekeer heeft het onvermijde lijk gemaakt, dat tal van feitelij ke en persoonlijke verhoudingen werden beëindigd of aan de ver- anderde toestanden aangepast. In veler levensomstandigheden heeft dit diep en pijnlijk ingegrepen. De regering tracht de gevolgen daarvan zoveel in haar vermogen ligt te verzachten. Problemen van de overgangs tijd hebben tot moeilijkheden aan. leiding gegeven. Voorts houdt het vraagstuk Nieuw.Guinea de beide landen verdeeld. Niettemin mag de hoop worden gekoesterd, dat het belang, dat voor beide Staten in een goede samenwer. king is gelegen, op de duur over de moeilijkheden zal doen zege. vieren. Het stemt tot diepe bezorgdheid dat zo spoedig na de afloop van de wereldoorlog en zo onmiddel lijk volgende op de beëindiging van het conflict in Indonesië, opnieuw van Nederland grote of fers voor de defensie moeten worden gevraagd. Versnelling van de opbouw en versterking in het bijzonder van de strijd krachten te land en in de lucht is ter hand genomen. Hetgeen op dit gebied verder zal dienen te worden gedaan, ver- I-rijgt vorm en mhoud door voort durend overleg met de landen, met welke Nederland in het Noord-Atlantisch verdrag is ver bonden. Naast de steun, welke andere landen ons willen geven, heeft Nederland eigen prestaties te vergroten. Zowel bij de defen sie als bij ordehandhaving en bij de burgerlijke verdediging zal rijwillige medewerking van gro te betekenis kunnen zijn. Met dankbaarheid gedenk ik, hoeve- len hun militaire dienst overzee met inzet van hun gehele per soon hebben verricht en ook thans nog gedurende de laatste tn wellicht zwaarste periode van hun verblijf in Indonesië vervul len. Met eerbied stel ik vast, hoe-| velen bereid bleken om als vrij willigers deel te nemen aan het Nederlandse aandeel in de strijd macht der Verenigde Naties in Korea- De Regering weet zich door de wilskracht der natie gesterkt in haar streven om Nederland zijn plaats te doen innemen in de kring der landen, die zich doel bewust opmaken om de kans op het behoud van de vrede te ver groten door de zekerheid te scheppen, dat een aanval geza menlijk zou worden weerstaan. De gang van zaken in de we reld stelt Nederland ook op eco nomisch, sociaal en financieel ge il ied voor nieuwe vraagstukken. Behalve aan de noodzaak tot op voering der nationale weerbaar heid is daarbij vooral te denken aan de sterke stijging der prij zen van vele grondstoffen op de wereldmarkt, een stijging, waar tegen Nederland alleen niets ver mag, en die voor ons land een bij- zender ongunstige uitwerking heeft, omdat het zelf zo weinig grondstoffen voortbrengt. Onder deze omstandigheden eist het te volgen beleid hernieuwde nauwgezette overweging. Een herziening van de rangor de in dringendheid der uitgaven op het gebied der overheidswerk- zaarnheid, niet inbegrip van die der lagere overheden, zal onver mijdelijk zijn. Een verdere verlaging van de belastingdruk zal om gelijke oorzaak voorshands niet in voor. uitzicht kunnen worden gesteld- De handhaving van het mone taire evenwicht, in de laatste jaren bevorderd door de Mar shallhulp, zal onder de gewijzig de omstandigheden moeilijker worden. Het is echter een gebie dende eis, dat dit evenwicht wordt bewaard, zowel als voor waarde voor het herstel van het nog steeds ontbrekende evenwicht in de betalingsbalans, als omdat een stijgend prijspeil noodlottige volgen medebrengt voor het levensniveau van een groot deel van ons volk. In verband daar mede zal ook in de financiële po litiek aan sociale gezichtspunten bijzondere aandacht moeten wor den besteed. Evenzeer is op economisch ge. bied grote waakzaamheid geho. den. Mocht de ontwikkeling die per en meer omvattend Over heidsingrijpen wenselijk doen zijn, dan zal de Regering niet aarzelen hiertoe over te gaan. Na urgent gebleken maatrege len op het gebied van de loon- en prijspolitiek te hebben genomen, heeft de regering over het verder te dezen aanzien te voeren beleid het advies gevraagd van de dit jaar tot stand gekomen Sociaal- Economische Raad. Ter bereiking van een doeltref fende maatschappelijke organisa tie is het van groot belang, dat lichamen, als bedoeld in de Wet op de Bedrijfsorganisatie, tot stand komen- De regering zal de bedrijfsorganisatie zoveel moge lijk bevorderen, mede door bij nieuwe wettelijke maatregelen, waar mogelijk, bevoegdheden aan bedrijfslichamen toe te kennen. De bevordering van de industria lisatie, die tot nog toe niet onbe vredigend verloopt, blijft eer kernpunt van de economische po litiek. Ook op verdere verhoging van de productiviteit van land bouw en visserij blijft het streven r:er regering gericht. De werkgelegenheid bleef zich in het algemeen, in aanmerking genomen het grote aantal gede- mobiliseerden, dat geplaatst moest worden, gunstig ontwikkelen. Waar zich in enkele gebieden van ons land met veelal eenzijdige bestaansbronnen regionale struc turele werkloosheid begon af te tekenen, werden voorzieningen getroffen om deze gebieden aan trekkelijker te maken voor in dustrievestiging. Op dit gebied zijn reeds enkele resultaten van betekenis bereikt. De sterke bevolkingsgroei en de beperktheid van de beschik- baie grond blijven krachtige be vordering der emigratie eisen. Voorstellen tot het voortzetten van landaanwinning en inpolde ring zullen worden gedaan. Nu de liquidatie van de gevol gen van oorlog en bezetting steeds verder voortschrijdt, kan meer dan in vorige jaren aan dacht en energie worden gewijd aan de aanpassing van ons recht aan de ontwikkeling der maat schappelijke verhoudingen. Op cultureel gebied zal het be leid gedragen blijven door de overtuiging, dat kunsten en we tenschappen van hoge waarde zijn voor ons volk. Aan de Staten-Generaal zal worden voorgelegd een nota be. treffende het geheel van onder wijsvoorzieningen, die voor de toekomst van onze jeugd en met het oog op de behoeften onzer maatschappij wenselijk zijn. De verdere uitwerking van het door het Kabinet bij zijn optre den ontwikkelde program van v. etgeving en bestuur, waarvan reeds verscheidene punten wer den verwezenlijkt, zal voortgang hebben. In de Memoriën van Toe- l.chting bij de begrotingshoofd stukken worden daaromtrent na dere mededelingen gedaan. Veel zal daardoor ook in het nieuwe zittingsjaar van Uw werkkracht worden gevraagd. Vast staat, dat een grote krachts- inspanning van heel ons volk no- clig zal zijn om aan. de gewijzigde verhouding het hoofd te bieden. Uit hetgeen mogelijk is gebleken in de vijf 'aar, waarin Nederland zich uit de ^iepste ellende om boog heeft gewerkt, mag het ver trouwen .vorden geput, dat onze volkskracht ook tegen deze ver zwaarde taak opgewassen zal L lijken te zijn. De Regering harerzijds zal Thet mogelijke doen om een redelijk evenwicht te bevorderen tusken de eisen, gesteld voor de mede werking aan de collectieve vei ligheid, en het economische, so ciale en culturele welzijn van ons volk. Met de bede dat God ons allen in onze arbeid moge sterken, ver klaar ik de gewone zitting der Staten-Generaal voor geopend- y vuurde met zijn totdat 'n doeltreL negeweer in actie - sluipschutters tot :n gebracht, reanen, die door -de i werden verrast lieten veel mateii- ;rde Noordkoreaan- ienheid stelde -och. -ikaanse tank en 2 gevecht- Koemtsjon bereikt. aatste berichten zijn :ken eenheden van mtsjon oprukkende oemtsjon ,32 km ter taegwan, binnenge- imuniqué van Mat- t bekend gemaakt. uidelijk front alleen oreanen waren ge. nd en 450 gevanges oerder van de lueht- kio verklaarde neg 1 bericht te hebben an de waarneming dkoreaanse colonne iks van de Mantjae- aar Seoel optrok. OREAANS FRONT TOE INGESTORT. vaarnemers bevesfe- front der Noordka. S".W. van Taegoe is ?n acht het van be- zij het hoge tenrrw rwan en Koerotsjv» verdedigd, daar dit ke verdedigingsfaóe itweg naar hef 2ü- ben opengelaten. evestigü. Daarnaar ode Kruis een taak opzichte van de ëvolking. zeep, baby-voedsei ir zieken en oudts naar Nieuw-Guinea :heept. tbaar stellen vangï- is een Overheife- le regelmatige lec- ng. waarmede het reeds een aanv-aïg :t, zal in 1951 in rui- eschieden, zulks ten •uim 4000 in kampei kolonisten. ;e gift voor db lending ande Rotterdammer tiddeling van Ds. R- ionair predikant van eerde Kerken onder n gift van 25.900 ling onder heidenen n. is, overeenkomstig van de onbekende aid over een aantal de Zending. tONDE" WORDT 5 VERWACHT. de Nederlandse Re- irterde Engelse sa rdt met ruim IOCS ;iers Zondagmid- t. Indonesië aan de te Rotterdam ver- ■epainérende passa- n ztcii niet minim ieren, van wie ZaC 2 jaar. Het meren- sag;ers bestaat -jr i-ambtenaren. De zal onvoorziene lent voorbehouden, g om 4 uur begin- legatie verlaat est een diner Russische Ministei .ndse Zaken, Wy- ft Donderdagavond 1 de V. 'N. verlaten, erneur van Nëw- nas Dewey.. ver te Sovjet-Unie .,eec venarbeiders" had Wysjinski op de Sept. ZON MAAN voor het Midden-Oosten" voor. Indien enige der millioenen, die voor wapens worden uitgegeven, zouden», worden besteed voor de r nvoldcjeftde ontwikkelde landen, zoudeW anige der grootste oorza ken 'tan de oorlog worden weg- genovnen, aldus deze afgevaar digd h. pian-MclPShan gemoeid: Indijking Brabantse Biesbosch en watervrij maken van het ge bied van Donge en Oude Maasje 28 millioen; Dijkverhogingen op de vaste wal van Noord.Brabant en el ders 18 millioen; Vormen van zoetwaterbekkens in de benedenrivieren door af. schuwïngsborden te blijven dra gen- Bij verder onderzoek is ge. bleken, dat ook het voor 1950 uitgetrokken bedrag van 50.000 als jaarlijkse subsidie niet toe reikend is, doch dat dit tot 75.000 moet worden verhoogd. De vernieuwing van de schut sluizen en de herstelling van de keersluis, die te VU <hgen de vuoroereiiniigen geirmien, m m 1951 worden voortgegaan. Het ligt in het voornemen in dat jaar de uitwateringssluis met bijko mende werken voor de nieuwe polder te bouwen, waarop dan IN 1952 DE AFSLUITDAM GELEGD zal worden. - De gehele voltooiing van de 8' Met de Belgische autoriteiten gepleegd overleg ter zake van deze inpoldering en de daarbij betrokken Belgische belangen van afwatering van de.achtergelegen gronden en het regime van de Welstersehelde hebben tot het re sultaat geleid, dat van Belgische zijdê geen bezwaar bestaat tegen deze indijking. y zag, dat beider- lieten, zei hij: „Er dat ik het als eer; voel, dat zij, die m om de wereld te vernietigen, zich terugtrekken". De Sovjet-Minister weigerde journalisten te woord te staar toen hij de zaal verliet. diner was door de stat? New York aangeboden aan cie afgevaardigden ter- algemene vergadering van de V- N. en werd gegeven in het Waldorf Astorïr Hotel

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1