UIT DE PROVINCIE Veiling Ternenzen mts' Bim's Reisbureau „De Alikruik q&lk EEN KLOEK BESLUIT ORANJEBOOM BIER! Binnenlands Nieuws Last Tan zenuwen Be Britse mijnwerkersorganisatie Vierling in Londen geboren Maairegelen legen communistische ambtenaren Verklaring van Senator Johnston Concentratiekampen in het Sowjet-Russisch gebied Cellecte voor t. b. c. bestrijding TERNEUZEN. Staking van buschauffeurs te Londen Landbouwers verwaarloosden strijd liegen coloradokever PHILIPPINE. ZAAMSLAG. ZUIDDORPE. De stakingen in Finland Wat brengt de Radio SLUISKIL. WESTDORPE. kwajongens. DUIVENSPORT. ïft Vrijdag te t militaire eei ilk Jan Smuts ïhouden in de lervormde ge- Kabinetsraad 'iet Hein" vervolgt i wereldreis g el-Spaaractie ationale SpaarraaO irijzencommissie ie Britse divisie voer Duitsland Mijuhardt's Zenuwtabletten j helpen U er overheen. De 100 mijnwerkers, die bij de recente mijnramp in Schotland aan de dood ontsnapten, hadden hun redding te danken aan het werk van de Britse Mijnred- dingsorganisatie. De^e organisa tie beschikt over 37 posten, ver deeld over de verschillende mijn- gebieden, van waaruit elke mijn geval van nood snel bereikt kan worden. De posten zijn be mand met reddingsploegen, dje uitsluitend uit vrijwilligers be staan. Iedere ploeg staat onder leiding van een mijnwerker, die raet grote zorg is uitgekozen. Mevrouw Elizabeth Coles heeft Woensdagochtend vroeg het leven geschonken aan een viertal meis jes, in een ziekenhuis te Londen. De babys, die elk ongeveer 3 tot 4 pond wegen, kwamen binnen 1 uur ter wereld. Zij zijn onmid dellijk in speciale couveuses ge plaatst. De modder maakt het goed. Vader van de vierling is 'n Si-jarige monteur. Het echt paar heeft reeds een zoon van 5 jaar. De Belgischie regering heeft toesloten alle ambtenaren uit de staatsdiensten te verwijderen, die „door hun lidmaatschap van de communistische partij of «oor hun sympathie voor deze pariij de Belgische staat onder mijnen". De democratische Senator Olin D- Johnston van Zuid-Carolina heeft verklaard, dat de Verenig de Staten niet moeten aarzelen hum atoomsuperioriteit te gebrui. ben „tegen het centrum van de communistische agressie". Hij voegde eraan toe: „Ik ben gelkant 'tegen het zenden van ■oveel milliarden dollars naar Europa, waar zij in afgronden jn rattenholsn zullen verdwij nen. Ik vrees dat deze welda den op ons zullen terugvallen ia de vorm van staal, dat het hart van onze soldaten zal tref- fes" waren en eiste geldboeten varië rende van tien tot honderd gul den. De vonnissen werden door de kantonrechter conform de eis uitgesproken. Ter waarschuwing liet de amb tenaar de overtreders weten, dat de straffen bij herhaling vijf tot tien maal zo hoog zullen zijn. Volgens Franz Büchel, voorzit- ter van de „Bond van Slachtof- fors van Sowjet-Russische Con centratiekampen" zijn sinds de bezetting van Oost-Duitsland door Sowjet-Russische troepen ongeveer 300.000 Duitsers, onder wie duizenden kinderen, naar concentratiekampen gezonden- Naar schatting 100.000 hiervan zijn vrijgelaten, 100.000 zijn ge storven en de overige 100.000 zit ten een straf uit in de Sowjet- Unie of in verschillende werk kampen en gevangenissen in Cost-Duitsland, aldus Büchel. MONDEN S POLITIE. MO Ergens in Hilversum stond een bouwvallig huis_ Het stond naast een school voor politiehonden. „Dit zou iets zijn", zei Bim. „Wij moeten het eerst opknap- pen", zei Baali practisch. „Reis bureau de Ruïne" klinkt niet" Met de eigenaar kwamen onze vrienden snel tot overeenstem ming. „Iemand die zulke sigaren kan roken is vast een goed organisa. tor", dacht de eigenaar van het gebouwtje, die zojuist Winston Churchill met een soortgelijke si. gaar in Nederland had zien aan komen. Spoedig zag hef huiis er heel an ders uit. Met een hamer, een paar spijkers en een pot verf kan men mooie wonderen verrichten. Het laatste restje van de verf werd gebruikt om mooie letters op een bord te schilderen. Hier komt het Reisbureau „De Alikruik". De voorbijgangers keken met plezier naar het huis dat zo snel opfleurde. Maar er was één man, die grimmig naar de vorderingen van onze vrienden .keek. ,,Met mij zijn ze nog niet klaar", dacht die man en knarste met zijn tanden. Evenals vorige jaren hoopt de Spoorweg-TB.C. Vereniging ter herdenking van de spoorweg staking in 1944 een collecte te houden op Zaterdag 16 Septem ber- Op de perrons en voor pleinen, alsmede in de stations zuilen speldjes te koop worden aangeboden. De opbrengst van deze collecte komt ten goede aan (ie bestrijding van tuberculose onder het personeel van de „Nederlandse Spoorwegen" en de gezinnen. CHK. JONGE MANNEN VERBOND. Week end Provinciale Com missie. Zaterdag en Zondag j.l. heeft de P. C. Zeeland van het C.J.M-V., tezamen met de Prov. Jongens werkcommissie haar jaarlijks week-end gehouden ter bespre king en vaststelling van de werk zaamheden in het a.s. winter- en voorjaarsseizoen 1950/'51- Het week-end, dat werd gehou den in het pas gerestaureerde C- J.M.-gebouw te Goes, kenmerkte zich door uitvoerige en levendige besprekingen betreffende de stand van het werk in diverse delen van Zeeland, de mogelijk heden, welke geopend moesten worden tot eventuële stabilisering of uitbreiding en vaststelling van werkvergaderingen, ring- en lei dersconferenties, bezoekschema's voor de afdelingen, enz. Op 16/17 Juni 1951 zal een lei- dersweek-end worden georgani seerd te 's Heer Arendskerke. Een Zeeuws Jongenskamp te Texel werd in studie genomen, terwijl het bezoek aan de kampen te Leusden provinciaal geregeld zal worden. Evenals vorig jaar zullen gedurende het wintersei zoen weer leiderscursussen wor den gegeven, te houden op di verse plaatsen in de provincie. Voor het eerst in de geschiede nis van het Zeeuwse jongenswerk zal in het voorjaar 1951 een pro vinciale jongensdag worden ge houden te Goes, zodat ook de jongere leden van het C-J-M.V. de gelegenheid krijgen elkaar in provinciaal verband te ontmoe ten. Op nog intensiever samen werking tussen jongens- en jon- gemannenwerk zal worden aan gestuurd. Naast de besprekingen betref fende het jongenswerk werden diverse voorstellen ter tafel ge bracht en aangenomen ter sti mulering van het jongemannen- werk. Van 21/22 October '50 zal een bestuurders-week-end worden gehouden in het kamp „Hedenes- se" te Cadzand, waar naast de practische voorlichting voor het afdelingswerk de ontspanning 'n ruime plaats zal innemen. De stads-secretaris van het C.J.M.V. uit Den Haag, de heer Deierkauf, zal op de voorjaars werkvergadering te Goes (10 Fe bruari '51) aan de hand van films indrukken geven over het werk in de grote stad. De provinciale Bondsdag zal eveneens te Goes worden gehou den, waartoe het Schuttershof en de „Prins van Oranje" met een capaciteit van 1100 bezoekers reeds zijn vastgelegd. Het met zorg opgestelde pro gramma, dat wederom afgestemd zal zijn op het karakter van deze dag bevat naast samenkomsten in de Maria-Magdalenakerk een opvoering van het spel: „Ik zal herrijzen", op te voeren door de Goese lekenspelgroep- Het ligt in het voornemen van de regelings commissie een mars met tam boers- en pijperscorpsen door de stad te organiseren, terwijl een openluchtsamenkomst deze Toog- dag zal besluiten. Ter versteviging van het werk in de Ringen zullen op een 5-tal plaatsen Ring-conferenties wor den gehouden, waar zowel het jongemannen- als het jongens werk aan de hand van enkele in ning hierdoor in gevaar wordt leidingen de aandacht zullen vra- gebracht. De ambtenaar zei dat gen. Samen met de Districts-se- 1 linke straffen gerechtvaardigd i cretaris zullen alle afdelingen in de provincie door de leden der Provinciale Commissie worden bezocht. i' Op dit week-end werd afscheid genomen van de voorzitter van de Provinciale Commissie, Ds. A. de Vries te Middelburg, die in verband met zijn vertrek naar Zeist Zeeland gaat verlaten. De heer Leunis heeft hem namens de Commissie hartelijk toege sproken en dank gebracht voor het vele werk dat hij voor het C.J.M.V. in Zeeland heeft gedaan. De dagelijkse Commissie hoopt zich over het nieuwe pre sidium nader te beraden Na een geanimeerde koffieta fel werd dit week-end ^gesloten. Bezoek Koninklijke Militaire Kapel. Van bevoegde zijde ontvingen we de definitieve, bevestiging van het bezo.k der Kon- Mil Kapei aan Terncuzen ter gele genheid van de Bevrijdingsdag In de namiddag zal de Kapel op het voormalige H.B-S.-tenein aan de Emmalaan een concert geven Het programma zal nog nader worden bekend gemaakt A Ongeveer 650 buschauffeurs en -ctnducteurs van een Londense garage zijn Woensdagmorgen in staking gegaan wegens het te werkstellen van twee conductri ces. De stakers zeggen, dat het in dienst nemen van conductrices hun looneisen zou belemmeren. Volgens een functionaris van cc betrokken vakvereniging wor- cien er Woensdag massa-bijeen- kemsten in verscheidene andere garages gehouden, waarop men zal overwegen sympathiestakin gen te houden. De staking volgt op een week van onrust onder het Londense buspersoneel. In verscheidene garages deed men het langzaam aan uit protest te gen het besluit van de vakver eniging om de eis tot een loons verhoging van een pd.st. per week niet te steunen. De verdelging vande Colora dokever blijkt de laatste maan- <i#ts» door velen schromelijk ver waarloosd te zijn. Tegen tientallen landbou wers moest reeds proces-verbaal worden opgemaakt. Dinsdagmor gen had een zestigtal personen uif de Betuwe, Land van Maas en Waal en de Bommelerwaard, werkzaam in de agrarische sec tor, zich voor de Tielse kanton rechter deswege te verantwoor den. De ambtenaar van het O. M. hekelde de nalatigheid van deze landbouwers, die alle waarschu- v, ingen van de Plantenziekten- kundige Dienst en van de ge meentebesturen in de wind had den geslagen. Spr. was van oor deel, dat de aardappelvoorzie- „De „Esmeralda." Het wrak van het dnlangs op het Westelijk havenhoofd ge strand Engels jacht „Bsmeralda' is ingevolge de Wrakkènwet door de Rijkswaterstaat verkocht en in slopershanden overgegaan. De „Esmeralda", een 70-jaar oude loodskotter, werd door de opvarenden als woning te Lon den gebruikt.. Het is dus voor de opvarenden een dubbel ongerief daar ze met het vaartuig tevens hun woning kwijt zijn en de wo ningschaarste ook in Engeland van die aard is, dat men niet één twee, drie over een andefe wo ning kan beschikken. Een brandje Toen Woensdagnamiddag mej Wed-Jansen, wonende in de Tuin straat, in de bijkeuken van haar woning een vergasser had aan gestoken, had zij de nog bran dende lucifer op een schoteltje gelegd, waarop nog resten van lucifers lagen, en was naar de huiskamer gegaan. Kort daarop hoorde zij in de bijkeuken een slag van een val lend voorwerp en toen zij naar de oorzaak hiervan ging zien bemerkte zij dat in de bijkeuken brand was ontstaan. Het bleek, dat de vlam van de brandende luciferresten het koord van de gordijnen had bereikt en zo de gordijnen had doen vlam vatten. Door de in de Tuinstraat werk zaam zijnde monteur der P.T-T. Van de Wege werden de vlam men gedoofd en toen de brand weer ter plaatse verscheen, be hoefde deze geen hulp meer te verlenen. Deklading overboord. Tengevolge van de hevige golf slag van een uit Antwerpen ko mend stoomschip werd nabij de havenmond van de Telegraafboot een 14-tal ledige vaten, toebeho rend aan de Stijfselfabriek te Sas van Gent, van het dek weg gespoeld. Door de visser J. Gerreman werden 7 vaten uit de Schelde opgepikt; de overige 7 vaten worden nog vermist. Goed afgelopen. Omstreeks 9 uur kwam een wielrijdster uit de Leeuwenlaan de Axelsestraat in gereden, toen juist een auto van de firma Gebr. IJsebaert in de richting van de Axelse brug de Leeuwenlaan pas seerde- De wielrijdster reed tegen de met matige snelheid rijdende auto op, waardoor zij kwam te vallen en enige ogenblikken op de straat bleef liggen. Door toegesnelde voetgangers en de heer IJsebaert werd zij j weer op de been geholpen en bleek het dat zij geen ernstig let sel had bekomen, waarop de wiel rijdster naar haar woning werd gebracht. Ongeveer terzelfder tijd had in de Noordstraat, nabij Café „De Vriendschap", een botsing plaats tussen de motorrijder W. van D. en de 15-jarige wielrijder J. W- d. M-, die geen acht had ge slagen op het verkeer. Persoonlijk letsel bleef uit, doch zowel het motorrijwiel als het rijwiel wérden flink beschadigd. Een huwelijk. Toen gisteravond in het Con certgebouw tijdens de modeshow de bruidstoet voor het voetlicht trad, werd medegedeeld, dat de lieftallige mannequin Richarda van Duijn, die als bruid in deze stoet verscheen, binnenkort een werkelijke bruid zou zijn Wie de gelukkige bruidegom zijn zou, werd er echter niet bij verteld- Na een kort onderhoud met het a.s- bruidje kunnen wij verklappen, dat de bruidegom de in Zeeland bekende oud-doelver- dediger van „Goes", de heer Fr. de Munck zal zijn. Verkeersongeval. Gisterenmiddag reed een vrachtwagen van de heer I. A. Visser uit Breskens, komende uit Philippine, op de oprit nabij de Isabellasluis, toen een luxe auto, uit Gelderland, merk Sko da, achterop kwam gereden. De bestuurder wilde op deze oprit nog vóór de vrachtwagen komen, waartoe hij de gaspedaal indruk te. Juist toen hij naast de vracht auto reed, kwam uit tegenover gestelde richting een luxe auto om de hoek gereden, zodat de Skoda geen gelegenheid meer had de vrachtauto voorbij te komen. Hierop remde de bestuurder met kracht, tengevolge waarvan de luxe auto tegen de zij- en achter kant van de vrachtauto botste. De bestuurder van de Skoda schrok blijkbaar zó, dat hij zijn positieven kwijt raakte. Een naast hem zittende had de tegen woordigheid van geest onmiddel lijk het stuur te grijpen, doch kon niet meer voorkomen, dat de auto in de langs de oprit liggen de sloot kantelde. De beide in zittenden werden niet ernstig ge wond, maar de Skoda werd deer lijk gehavend. De beide gekwet sten werden door de bestuurder van de in de richting Philippine rijdende auto medegenomen naar Philippine om aldaar verb.onden te worden- De vrachtwagen bekwam door de botsing enige schade, terwijl de Skoda door een kraanwagen van de Garage Visser uit Ter- neuzen werd weggesleept. Ontvangen Dankbetuiging. De Oranjevereniging zond cp 31 Aug. j.l. een geliukwens-teie- gram aan H- K- H. Prinses Wil- helmina, ter gelegenheid van Haar 70ste verjaardag- Het bestuur mocht thans een schrijven van H- K. H. Prinses Wilhelmina ontvangen, waarm Zij Haar bijzondere dank be tuigt voor de vriendelijke geluk wens. Geslaagd, Voor costumière slaagde onze dorpsgenote mej. E- van Haelst. Van de 60.000 metaalarbeiders die piet ongeveer 40-000 arbei- ISërs uit anderte industrieën reeds 18 dagen in staking zijr. voor loonsverhoging, zijn thans de arbeiders van de Ford-fabrie ken te Helsinki het eerst weer aan het werk gegaan- Ongeveer 1600 apothekers hebben voor Vrijdag een staking aangekondigd. De regering zal zo nodig de „noodwet" toepassen. VLIEGTUIG MET 13 ATHEETEN VERONGELUKT. Volgens een nog niet bevestigd b~richt is een B-25 transport vliegtuig nabij Fo.taleza aan de N O.-k ist van Brazilië veronge lukt. Aan boord bevonden zich o a. 13 Braziliaanse athleten. Deze keerden terug van wedstrijden te Pernambuco. VRIJDAG 15 SEPT. HILVERSUM I: 7 00 Nieuws; 7-18 Gram.; 8.00 Nws.; 818 Gram.; 8.50. Voor die vrouw; 9.00 Gram.; 9-30 Waterstanden; 1000 Causerie; 10.05 Morgenwij ding; 10.20 Gram.; 10-30 Voor de vrouw; 10.45 Piano; 11.45 Voor dracht; 11-35 Orgel; 12.00 Lichte muziek; 12-30 Meded.; 12-33 Sport; 13 00 Nws.; 13.15 Orgel; 13.45 Voor de vrouw; 14.00 Cau serie; 14-30 Orkest; 1510 Voor dracht; 15 30 Gram.; 16-00 Film; 16.30 Voor de jeugd; 17.00 Pia no; 17-20 Causerie; 18.00 Nws.; 18-15 Felicitaties; 18 40 Kwartet; 19 00 Denk om de lbocht; 19.15 Trio; 19.30 Causerie; 19.45 Cau serie; 19.55 Berichten; 2000 Nws.; 20 05 Boekbespreking; 20.15 Piano; 20-35 Causerie; 21.00 Verzoekprogramma; 21-40 De ducdalf; 22.00 Buitenl. over zicht; 22.15 Gram.; 22-40 Cau serie; 22.45 Avondwijding: 23 00 Nws.; 2315 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7-45 Gebed; 8.00 Nws.; 815 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 9-45 Schoolradio; 10.05 Gram.; 1100 Voor de zie ken; 11.40 Gram.; 12.00 Ange lus; 12 03 Orkest; 12-55 Zonne wijzer; 13.00 Nws-; 13-20 Lunch concert; 13.45 Voor de vrouw; 14.00 Piano; 14.15 Gev. pro gramma; 15.00 Schoolradio 15-30 Orkest; 16-00 Voor de zie ken; 17-00 Voor de kinderen; 17.15 Koor; 17-45 Orkest; 18.3C Voor de strijdkrachten; 19.00 Nws-; 1915 Regeringsuitzending; 19.35 Brabants halfuur; 20.00 Nws.; 20.05 De gewone man; 20.12 Opera; 21.15 Hoorspel; 22.15 Actualiteiten; 22.25 Lichte muziek; 22-45 Avondgebed; 23 00 Nws.; 2315 Gram- BRUSSEL VI.: 12-00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 13.00 Nws-; 1315 Trio; 13-45 Gram.; 17.00 Nws.; 17-10 Gr arm; 17-30 Or kest; 18.00 Gram.; 18.10 Voor dracht; 18 20 Voor de kinderen; 18-30 Voor de soldaten; 1900 Nws-; 19.30 Gram-; 19.45 Cause rie; 20.00 Film; 20.15 Film; 20.30 Orkest; 22-00 Nws.; 22-15 Ver zoekprogramma; 23.00 Nieuws; 23.05 Gram. Concert op de Kiosk- Hedenavond zal de accordeon vereniging „Paolo Soprani" uit Temeuzen, om 8 uur een con cert geven op de kiosk. Herstelling fietspad- Westdorpe kan zich erover verheugen, dat na een jaar het abominabele fietspad geheel hersteld wordt, zodat de misère van het aanleggen der water leiding tot het verleden behoort. DRONKEN STOKER AAN BOORD. Tijdens afwezigheid van de ka pitein is het Dinsdag op de kust vaarder „Hellevoetsluis", liggen de in de haven van Zaandam, on rustig geweest. De ongehuwde 49-jarige stoker G. uit Harlingen was met enkele kornuiten gaan passagieren en kwam verre van nuchter de boot op. De eerste stuurman Langelaar uit Rotter dam, die als waarnemend gezag voerder- fungeerde, weigerde de man koffie. Daarover maakte de stoker zich zo kwaad, dat hij de stuurman met een voorslagmes achterna ging. Langelaar vlucht te de wal op om de waterpolitie te waarschuwen. Deze haalde G. van boord en sloot hem op in het politiebureau te Zaandam- Woensdagmorgen is G. naar Haarlem overgebracht om voor de Officier van Justitie te wor den geleid. De „Hellevoetsluis" moest naar Amsterdam. Van de diepvriesinrichting „De Weeg schaal" heeft men een stoker ge haald, die de boot naar Amster dam liet -tomen. DRIJVENDE BOK NAAR JOEGO-SLAVIë. Indien de weersomstandighe den gunstig zijn, zal vandaag uit de Koningin Wilhelminahaven te Vlaardingen vertrekken de drij vende bok „Veti José" met be stemming -Joego-Slavië. Deze bok 2:al worden gesleept door de sleepboot „Ganges" van L- Smit en Co's Internationale Sleep dienst. EEN SLORDIGE AMERIKAAN. Een Amerikaans tourist deed Dinsdag aangifte bij de Amster damse politie, dat hij een enve loppe met een bedrag groot ƒ2513-miste. Een nauwkeurig onderzoek bracht niets aan het licht, totdat een bewoner van de Van Swindenstraat kwam ver tellen in het Oosterpark een briefje van duizend gulden en wat klein geld 1080.te heb ben gevonden. De nummers klopten, zodat de conclusie is, dat de vreemdeling wat slordig met zijn geld heeft omgesprongen. De eerlijke vinders van de rest van het geld is een hartelijk welkom bij de politie in de Linneausstraat verzekerd. Dinsdagavond hebben enkele jongens van het dak, van een leeg staand gebouw in de Amstel- straat te Amsterdam met een windbuks geschoten. Zij ver wondden daarbij een tweetal bankbedienden, van wie een zich zelfs onder behandeling moest stellen in het Bihhëngasthuis. Bovendien beschadigden zij een auto. De politie slaagde er niet in de jongens te pakken. KINDEREN SPEELl/EN MET LUCIFERS. Doordat kinderen met lucifers speelden, is Woensdagmiddag een opslagplaats te Veenendaal afge brand. Daarbij ging 100.000 kg rogge verloren. Een in de nabij heid gelegen schuur brandde eveneens af. De brandweren van Veenendaal en Gelders wisten het woonhuis en de stallen te be houden- Niets van het verloren gegane was verzekerd. „Tot weerziens", Sluis. Prijsvlucht uit Arras. Oude duiven- Snelheid eerste duif 1352 m. De uitslag is als volgt: Aankomst 1,2 C- v. d. Walle, 3- O. de Meijer, 4. J- Rijkborst. Jonge duiven- Snelheid eerste duif 1351 m. Aankomst 1- P. de Broek, 2, 3 F- van Deursen, 4. C- v. d. Wal- l'e, 5- H- Bogaard. Groenten- Per 10(1 stuks in guldens. Sla 2.00—5.60. Per stuk in centen. Bloemkool 837; Groene kom kommers 79; Witte komkom mers 7; Meloenen 3555- Per bos in centen- Peen 813; Kroten 7. Per kg In centen- Late aardappelen 8; Andijvie 58Stoksnijbon/en 2830 Princ- bonen 1517; Kroten 6; Rode. kool 1011; Sav. kool 7 14j; Witte kool 46; Peen 26; Prei 1517; Knolselderij 3; Spi nazie 47; Tomaten 1217; Uien 45. Fruit. AppelenBramley Seedling 91640; Cox' Orange Pippin 8- 53-; Glorie van Holland 1520; Jacques Lebel 511; Laxton's Superbe 436; Transparant de Croncels 817- Peren: Beurré Hardy 1031 (geen export); Bonne Louise 1156; Conférence 355; Maggdepeer 14 Druiven 7984- Bramen 61. s: 5 regels 60 ceofe et.; minimum pet; nummer of Adres meer. s namiddags 2 w 'fuit werd geplaatst lie bedekt was met de Unie, lag een lapse heide met een d lint, waarop me. had laten schrijver, appa", benevens de in een Britse Velé. zoals zwaard, stal. el. De stoet, die drie werd voorafgegaan serwagens. van de Vrijdagmw. jn Belgische KafeL lekend gemaakt, dal het Parlement zal e diensttijd der Deh. iet zes maanden te ensttijd der lichtin. volgende betreft, zal nader overleg ple_ laar voornemen ét twee jaar te stellen er van Economische in de Kabinetsraad ïtting gegeven over ling en de prijzen. Hij lat in beide sectoren ring is waar te ne. maatregelen zul Ier omen tegen het- vast. goederen en tegen en de normale prijs vertforc Hr. "St,- tor-* sr „Piet Hein", onder van de kapitein-lui- se A. P. Smitt uit (CuraQao) voor het lelte van de reis. Het doeling, dat het schip namakanaal en enige ns, o m. Acapulco in Diego en Honoloeloe v-Guinea vaart, van- 5 naar Nederland tfz-t ügd. dvak van September Augustus 1950 were zeshonderdduizend jongens van zes i»t regelmatig gespaard -an de jeugd.spaarae. Nationale Spaarraad. it heeft de raad doen iet de actie door te het aantal jeugdige tot zevenhonderdvijL op te voeren- ng van de tot dusver ethode zullen nu geen is meer beschikbaar ;teld. Alle meisjes en zes tot zestien jaar, leriode van 18 tot 30 bij de Spaar, en Boe. -ten en alle postkante,, aargeld op hun spaai. doen bijschrijven, boekje „De redding. Dit boekje behandelt euk en het redden van. ng- Het werkje is ge. Dor de heer H- Th. de teur van de Konink. 1. en Zuid.Hollandse atschappij. iter van Economische t aan de nog bestaan. ijke prijzencommissies- pnieuw hun medewer. rlenen aan een goede van de prijspolitiek, tor de Regering werd tend zijn deze prïjzeiu enige jaren geleden o.m. met het doel he. op te treden tussen ko_ ■rkoper in geval van over prijzen- gemeenten, waarin het r de prijzencomimssie, geheven, is het verzoek spoedig mogelijk we. ïg dezer commissies te ZON- EN MAANSTANDEN. Sept. 16 6.15 18.54 12.18 20.12 17 6.17 18.52 13.49 20.44 18 6.18 18.49 15.11 21.31 19 6.20 18.47 16.14 22.37 20 6.22 18.45 16.58 23.57 21 6.23 18.42 17.27 22 6.25 18.40 17.46 1.23 versterkt werd door de echo Id de tunnel van de Metro. Door de tunnel flitste tezelfdertijd 'n geweldige bliksemshicht. Door dit defect zou niemand gewond zijn, indien de door angst overmande reizigers de ruiten niet hadden willen ver brijzelen en elkaar niet onder de voet hadden gelopen. Op onze administratie lig gen voor belanghebbende ter Inzage: de lijsten van de troepentransportschepen „Fairsea" en „Ranchi", beide vermoedelijke aankomst op 25 September 1950. De eerste zendingen van deze, wapens hebben de troepen, die deelnemen aan de oefening „Re genboog") de grote harfstma- noeuvres van het Amerikaanse leger in [de Amerikaanse zone, bereikt. Van militaire zijde is verklaard, dat met dit wapen pantserplaten van 11 inches kunnen worden doorboord. er in de lucht te hebben gescho ten. Een der O-B.-ers, die als ge tuige werd gehoord, verklaarde ook een schot te" hebben gelost. De Djaksa concludeerde in zijn lequisitoir, dat Spangenberg schuldig was aan zware mishan deling, de dood ten gevolge heb- 1 ende en eiste 7 jaar gevangenis straf. ressieve bedoelingen tegenover West- D uitsland. De volkspolitie is geen leger". Hij ontkende, dat Oost-Duits land een afzonderlijk vredesver drag met de Sowjet-Unie zou sluiten; „Wij houden ons aan het verdrag van Potsdam, dat er vre de moet worden gesloten met een onverdeeld Duitsland' De nieuwe Britse divijsie, die spoedig naar Duitsland zal wor. den gezonden, is de 11de pantser, divisie, zo is Vrijdag door be: Britse Rijnleger meegedeeld- De divisie werd in. 1941 ge vormd en in 1946 weer ontbon. den. Zij zal thans opnieuw wor den samengesteld.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 3