De orkaanramp op de Bovenwindse Eilanden i Kerkdiei Generaal Smuts herdacht, De Amerikaanse Minister van Defensie afgetreden TWEEDE KAMERZITTING Begroting Landbouw- egalisatiefonds Franse belant voor Nederlandse Begroting van Oorlog en Marine tradities van zeevarende volke ren- Tegen half zes wordt de ver gadering verdaagd tot heden middag. Tengevolge van de moeilijke verbindingen (er gaat per week slechts één vliegtuig naar Sint Maarten, yan Curasao uit) komen eerst nu wat meer gedetail leerde berichten binnen over de orkaanramp, die de bovenwindse eilanden en in het bijzonder Sint Maar ten getroffen heeft op 31 Augustus en 1 Sept. j.l. „Sint Maarten heeft dringend hulp nodig", zo luidt l het grote opschrift boven een relaas van de corres pondent van de beurs- en nieuwsberichten in Philips- burg over de ramp. Opnieuw Oost-Duitse minister naar West-Berlijn gevlucht Hedtoft belast met formatie van nieuw Deens kabinet i ■^■■■■^111 (nAVÜMftl UW SLOUCSIV IWUiruu f2.- /oer literflee ï'rcuujt Utr tvitJceü&r. Baron tegen wil en dank De benoeming van Generaal Marshall ZATERDAG 9 SE1 Ned. Herv. Schoondijke: 7 u. Av ZONDAG 10 SEP Ned. Herv. 1 AxeL 10 u. Ds. Sc Hulst; 2.30 u. Ds. I Hoek: 10 en 2.30 u. Haaft. Hontenisse: 9.30 u. kauw. Hulst: 10.30 u. Ds. P van Axel. Sas van Gent: 10 i Graaff. Philippine: 2.30 u. Graaif. Sluiskil: 10 en 2.3C W. Starrenburg. Temeuzen: 10 u. I der Vlugt; 2.30 u. ten. Zaamslag: 9.30 en 2 Talma, van 's-1 kerke. Aardenburg: 10.30 u van Brugge. St. Anna ter Muid< M. N. Schrale. Bed. H. Doop. Biervliet: 9-30 u. Ds Wiebosch. Breskens: 10 u. de h ser, van Vlissinge C. B. Boere, van Cadzand: 10 u. Ds. Cate. Groede: 9.30 u. Ds. Hoofdplaat: 10 u. I ckel. St. Kruis: 3.45 u. Ds Drugge. Nieuw vliet: 2 u. Schopenhauer. Oostburg: 10.30 u. D nier. Retranchernent: 10 Kuijlman, van Zu Schoondijke: 10 u. Schopenhauer. Bed. H. Doop. Sluis: 9.30 u. Ds. IV Bed. H. Doop. Waterlandkerkje: 9 Fournier, van Oo IJzendijke: 30 u. Ds Zuidzande: 9 u. Ds. Voorber. H. Avo Doopsgezinde C Aardenburg: 10.15 nius. Gereformeerd Temeuzen: 10 u. Ds 5 u. Ds. H. Pest kerkdienst). Hoek: 10 en 2.30 u. van Sittard. Zaamslag: 9.30 en Ritsema. Geref. K (Onderh. art. 3: Terneuzen: 1C.30 en Hove. Hoek: 10 en 2-30 u huis, em. pred. te Chr. Geref. Zaamslag: 9.30 en C. van Ravenswa Othene: 7 u. Ds. J venswaay, van Zi Gereformeerde Terneuzen: 9.30, 2 Aangeenbrug. Hoek: 2 u. Leesdiei Oud-Geref. G Terneuzen: 9.30, 2 e de Reuver. Rooms-Katholii Axel: 7.30 en 10 u. Clinge: 7, 8.30 en IC Rulst: 6.30, 7.45, 9 Missen. Philippine: 7, 8.30 Missen. Sluiskil: 7, 8.30 Missen. 3as van Gent: 7, H.H. Missen. Zandstraat: 7,30 e Missen. Temeuzen: 7, 8,30 i Missen. Zuiddorpe: 7.30 e Missen. Westdorpe: 7, 8.30 Missen. Leger des Terneuzen: 7, 10 en koimsten in de openlucht Nieuws Bij de aanvang van de verga dering der Tweede Kamer heeft de voorzitter, de heer Korten- faorst, gisteren een herdenkings rede gewijd aan generaal Smuts. „Het overlijden van generaal Smuts op tachtigjarige leeftijd kan ons niet onbewogen laten", aldus Mr. Kortenhorst. „Bij drie gelegeuheden heeft het Neder landse volk zijn sympathie en bewondering voor hem getoond. Tijdens de Boerenoorlog in 1899 wij ouderen herinneren ons dat nog levendig uit eigen ervaring was zijn naam sa men met die van Kruger, De Wet, Botha en zoveel anderen het symbool van vrijheidsliefde, ridderlijkheid en moed. Na de vrede van Versailles was Uil een der staatslieden, die de Nederlandse rechten op inte grate handhaving van onze landsgrenzen krachtig heeft verdedigd. In de oorlog van 1940—'45 toeft hij èn als opperbeveiheb- J&er van de Zuid-Afrikaanse strijdmachten èn al|fe vooraan staande figuur in het „British empire" een ruim aandeel ge nomen in het verslaan van onze gemeenschappelijke vijand. Niet alleen volksheld, veldheer en staatsman in eigen land, maar ook als internationaal fi guur is hij 'n voorbeeld geweest van wijsheid door over vroegere tegenstellingen heen een verzoe ning tot s-tand te brengen tus sen vroegere vijanden. Nederland is niet in gebreke gebleven na de bevrijding Gene raal Smuts met grote hartelijk heid in te halen- In deze zelfde zaal heeft hij op 11 October 1946 het woord gevoerd voor de verenigde ver gadering der Staten-Generaal, terwijl terzelfdertijd H. M- de Koningin hem het Grootkruis van de Nederlandse Leeuw ver leende en onze oudste universi teit, die te Leiden, hem het ere doctoraat in de rechten toe kende. Bij zijn overlijden buigen wij in gedachten vol eerbied het hoofd over zijn graf en smeken wij de Almachtige God zijn die naar gertödlg te zijn. Nederland zal generaal Smutls nooit vergeten." De Minister van Landbouw, de heer MANSHOLT, heeft zich namens het kabinet aangesloten bij de herdenking van de grote internationale figuur. Hij laat eon lege plaats achter, die zeer moeilijk te vervullen zal zijn, zeker in een wereld als deze, -aldus spr. Wij zullen er voor hebben te zorgen, dat deze man niet voor niets heeft geleefd. Enkele Reger woordigers en e fruitkwekers uit maakten een twi cursie naar ons lan de hoogte te stejlej derlandse fruitteelt Woensdag werd gebracht aan fruitteeltbedrijven Donderdag werd de Betuwe met een bezoek vereerd. Veel interesse toonde men. hier vooral voor de teelt van goud- Huist—Yerseke reinetten. Na de lunch bezocht men de fruitveiling Tiel en om streken, waar vooral het ma chinaal sorteren en het koelen van fruit die aandacht trok. De Kamer heeft daarna de beraadslaging over de begroting 1950 van het Landbouwegalisa- uefonds, voortgezet. De. Minister van Landbouw, >ie heer MANSHOLT zegt, dat ook. de begroting 1951 onder voorbehoud van wijziging we gens veranderende prijzen op de wereldmarkt moet worden be handeld. Waar bet vraagtuk van lonen en prijzen en prijsibeheersing volgende week uitvoerig aan de arde zal komen, gaat spr- thans toet diep in op de kwestie der subsidies. Spr. verklaart, dat het veel moeite heeft gekost het over zicht samen te. stellen, wat is besteed als consumentenisiteun en wat de landbouw is terj goede nekomen- Hij is bereid derge lijke overzichten meermalen te verstrekken- Het is juist, dat de botercon- sumptie sterk is gedaald en laag is in ons land. De prijs is geba seerd op de melkprijs van 18 cent. De prijs der margarine is gebaseerd op de vaste grond- stoflienprijzen, we |kie wisselen met de wereldmarktprijzen. De margarineprijs kan op hetzelfde niveau worden gehouden en er worden maatregelen genomen, tïat de prijs niet stijgt- Er is gisteren een prijsstop af gekondigd op het niveau van 8 September- Het verlies op de boter, die naar Engeland wordt geëxpor teerd, bedraagt 95 cent per kg. Op het varkensvlees, dat naar Duitsland gaat, wordt een exportheffing van f 1,10 per kg celegd om de prijs hier te lande op een redelijk niveau te hou- den- De kostprijs in de Nederland se landbouw is de laagste van West-Europa, daardoor staan we sterk. maar elders kunnen maatregelen worden genomen, die weer moeilijkheden veroor zaken. De export loopt goed en er is geen vrees voor ernstige stag natie- Wanneer het vetgehalte der consumptiemelk 21/2 pet. ge bracht zou worden op 3 pet., zou de prijs der melk twee cent duurder worden. O.m. zou de mogelijkheid bestaan, dat de consumptie dan daalde. Spr- meent, dat 'het percentage op 2 Vu moet worden gehandhaafd. Wat de prijzen der aardappe len aangaat, bestaat de moge lijkheid te komen tot stabilisa tie als er marktordenende maat regelen worden genomen. De regering is bereid steun te ver lenen aan fondsvorming ten deze. V oor het volgend voorjaar wor den maximumprijzen voor detail, listen vastgesteld- De Regering is voorts voornemens in de herfst pl.m. 150.000 ton aardappelen uit de markt te nemen en deze ge durende de winter te bewaren. De hoeveelheid staat nog niet vast. Ten aazien van de verbouw van gerst en tarwe zuilen maat regelen worden genomen. De Minister acht het gewenst de suikerbietenteelt uit te brei den. Naar aanleiding van een vraag van de heer Borst, of niet meer graan geïmporteerd kan wor den uit de Sovjet-Unie deelt spr. mede, dat uit Hongarije 40.000 ton tarwe wordt ingevoerd. De subsidiëring op de koffie zal worden beëindigd, zodat re- 1 kening moet worden gehouden met een verhoging van de prijs. De distributie moet worden ge handhaafd. Er is thans voorraad tot 1 Januari 1951. De Kamer heeft ook nog een aanvang gemaakt met de alge mene beschouwingen over de begrotingen 1950 van de Depar tementen van Oorlog en Ma rine- De heer FENS (KVP) merkt op, dat de behandeling dezer begroting is tegemoet gezien met bezorgdheid en, belangstel ling. De bezorgden willen van de Minister vernemen, hoe ernstig de toestand is. De verhouding tussen totali- tairen en democraten is niet gunstig voorde laatsten, merkt spr- op- Het Westen zal aiies in het werk moeten stellen om een macht op de been te bren gen tegen de dreiging. Een Atlantisch leger acht spr. nodig. Duitsland heeft de verplich ting mee te werken aan de ver dediging van West-Europa Deze kan geschieden door de tekorten aan të vullen met West-Duitse divisies, maar on der West-Europa of Atlantisch gezag- Sprekers fractie is bereid of fers te brengen voor de defensie, maar alleen als er een organisa tie aanwezig is, welke de juiste besteding der gelden waarborgt. Met beleid ten aanzien van de verlenging van de dienstplicnt acht- spr. niet juist. Engeland en Frankrijk gaan wel over tot verlenging- Hier wil men zich beroepen op buitengewone om standigheden, op grond waar van de dienstplichtigen zes maanden langer in dienst kun nen worden gehouden. Het ware z.i. beter te komen tot een wet telijke verlenging rnn de dienst tijd tot achttien maanden, dan weten de mensen, waar zij aan toe zijn- Een woord van diep respect voor de uit Indonesië gerepa trieerde militairen zegt spr. op zijn plaats te achten- De heer FENS is het met de Minister eens, dat vliegtuigon gelukken te voorkomen zouden zijn geweest bij grotere zelf tucht- Voor de tucht vraagt hij de bijzondere aandacht. De Minister heeft medege deeld, dat op het hoofdkwartier van de generale staf 472 perso nen aanwezig zijn. Wanneer daar eens een efficiency-onder- zoek werd ingesteld, zou op de begroting een lager getal ver schijnen. Er zijn jonge ma joors, die de Hogere Krijgs school hebben gevolgd en werk verrichten, dat heel goed kar, geschieden door een goede ad judant-onderofficier of ser geant-majoor. Wat de begroting van marine betreft, zegt de heer FENS, dat zijn fractie zich kan verenigen met het beleid, zoaLs dat in die (begroting is omschreven. Z.i. behoort men minstens twee vliegkampschepen te heb ben- Waarom bepaalt de Minis ter zich tot één zodanig schip? Het aantal onderzeeërs is te ge ring, meent Spr. Een snelle en effectieve bewa- ping is het minste van twee antwoordelijke personen, die de t ragao is in een vergadering, dia kwaden, waartussen moet ge- behartiging van de belangen van onder voorzitterschap stomd van kozen worden- Eendracht en iiet volk voor ogen hebben De doorzettingsvermogen zijn nodigjuiste toestand moet bekend ge- de heer W R. Plantz, voorzitter van de Staten en gekozen voor om te voorkomen, dat de vijand; maakt worden alsbok de genomen het eiland Sint Mlaarten, een co- binnenkomt via verminderirg maatregelen, van het levenspeil. De Nederlanders staan bekend De heer BRUINS (Ar.) be- als een edelmoedig volk. Wij heb- spreekt de internationale aspec- ben hen ook geholpen in tijd van ten van de defensie- nood en de kreten van de nood- Het is een eis, dat de Minister j lottigen op Sint Maarten zullen het volle vertrouwen der Kamer zeker niet ongehoord blijven. geniet- Spr- heeft niet het gevoel, dat de Minister de zaken beheerst Zijn beleid laat wisselvalligheid en besluiteloosheid zien. Over het beleid van de Minister wat de internationale samenwerking betreft, verkeert spr. in grote zorg. Er moet zo snel mogelijk een Westerse, Atlantische strijd- macht worden gevormd- Het gaat hier niet om een Neder lands belang, maar om een At lantisch belang. Met de Britse hobding is spr- het niet eens. Als de Briten vasthouden aan hun defensiesysteem, wordt aan Bouwmaterialen (timmerhout, cement, dakplaten, spijkers, enz.) dienen giest|uurd te worden. Het Ouragaose bestuur moet dit voor_ lopig 'benenden. Ons elcc'risch licht is buiten werking. De stad is in duisternis gedompeld. In de huizen branden weer de kerosine lampen. De nood der inwoners is bijzon der hoog en hulp is dringend nodzalkelVjk. Zonder krachtige hulp zullen velen op Sint Maarten deze slag niet te boven komen. Inmiddels heeft, de Gouverneur van de Nederlandse Antillen op 5 September het bestuur van de Stichting „Ondersteuningsfonds andere landen ten Ibehoeve derNederlandse Antillen" voor een defensie een eenzijdigheid op- bespreking uitgenodigd. Dit fonds gelegd, die in strijd is met de heeft als doelstelling- „in geval er ten gevolge van langdurige droogte, mislukking van de oogist Aan ddt relaas wordt het vol gende ontleend: ,,Op 31 Augustus en 1 Septem. ber j.l. werd Sint Maarten door de zwaarste orkaan sedert 1819 gi teisterd. Op 31 Augustus ontving men bericht uit Porto Rico, dat een orkaan Sint Maarten naderde. Al le voorzorgsmaatregelen werden genomen, speciaal des avonds, toen de woedende zee en sterke wind de naderende orkaan signa leerden. Vrijdags omstreeks 9 uur voor middag begonnen zinkplaten en houten „shingles" van de daken- der huizen weg te waaien. Som mige huizen stortten in, terwijl anderen van hun fundament wer den verschoven. De barometer waf nog aan het dalen, de wind nam in sterkte toe en de zee werd hoe langer hoe ruiwer. Tussen 12 en 1 uur was de ba rometers'land het laagst, n.l. 28,95 inches. Tussen 2 en 3 uur in de namid dag van Vrijdag ondervond Sint Maarten het zwaarste gedeelte van de orkaan. Huizen werden compleet weggewaaid, bomen werden ontworteld, telefoonpalen gebroken en neergeworpen, hek ken lagen over dc gromd, zeewa_ of andere bijzondere omstandighe den groot gebrek onder de bevol king heerst, uitkeringen te doen aan noodlijdenden-". Als resultaat van deze bespre king heeft het bestuur besloten zijn seore'.aris-penningmeester, de heer P. Th. S. Krafft, uit zijn midden af te vaardigen naar de Bovenwindse eilanden teneinde na te gaan, hoe groot de gevolgen van de natuurramp zijn, welke mensen liet ergst getroffen zijn en hoe het ondersteuningsfonds op de oeest juiste wijze hulp kan bieden. De heer Krafft is even als de Gouverneur met het vlieg tuig van Vrijdag j.l. vertrokken De bevolking van de gelukkiger An'lillen zit ook niet stil. Op Ou_ mité gevormd, dat een beroep op de bevolking zal doen om haar giften te storten ter leniging van de nood der bevolking, daar de fondsen van het ondersteu ningsfonds waarschijnlijk niet toe reikend zullen zijn. Mien wil ook het Franse ge deelte van Sint Maarten, dat nog ernstiger schijnt te zijn getroffen, hierin te betrekken. Ook op Aruba is een comité op gericht, diat zich eveneens de hulp aan de slachtoffers van de or kaan op de Bovenwinden ten doel stelt. Dr. Theiss, voormalig vice- premier van de Oost-Duitse staat Brandenburg, is Woensdag naar West-Berlijn gevlucht. Het aan tal Oost-Duitse ministers, dat naar het Westen is gevlucht, Is hierdoor tot 15 gestegen. Twaalf van deze voormalige ministers, die evenals Theiss tot de Christen-Democratische partij behoren, zijn voornemens met 70 voormalige Oost-Duitse parle mentsleden en burgemeesters te Berlijn op 24 September een bij eenkomst van „verbannen Chris ten-Democraten" te houden. Koning Frederik van Dene marken heeft 'Hansi Hedtoft, leider van de socialistische par tij, verzocht een meerderheids regering te vormen. De socialistische partij is de grootste partij. Op negen Au gustus trad Hedtoft's socialis tische minderheidsregering af. afgetreden. Johnson volgde in Maart 1949 James Forrestal als Minister van Defensie op. Sinds het uitbrekgn er zowel als wa er uit de zout- pannen, werd opde huizen gewaaid cn kwam terecht in de regenbak ken, waardoor het water in vele gevallen niet meer te drinken is vanwege de zoute smaak. De windmeter brak nadat deze een snelheid van 80 mijl per uur had geregistreerd en windmolens wer den dubbel geknakt. Het eiland ziet er uit alsof het afgebrand is. Niet alleen de hui zen zijn Vernield, maar ook een van de oorlog in Korea is de de- groot gedeelte van de vruchtibo-1 fensiepolitiek van Johnson sterk men Vee en pluimvee werd ge- bccri iseerd Johnson heeft gene- dood Vete inwoners hebben hun raai Marshall zelf als opvolger kleren meubelen, huisraad enz. i voorges.eld en noemde hem „een, verloren. Gezinnen zijn dakloos die de bevolking der Ver. Staten en weten niet wanneer hulp zal en onze bondgenoten zal inspire- worden verleend. Een kind kreeg ren. een fataal letsel, dat de dood Truman heeft Marshall, die te tenrevolge had Enkele wrakken Leerbar (Virginia) woont, telefo- zijn in de baaien aangespoeld. nisch verzocht Johnson op te vol- Dc armen zijn zwaar getroffen.1 gen en Marshall heeft de benoe- Di het bijzonder hebben deze imen. ming aangenomen, sen hub. nodig, welke hulp geen Marshall was tijdens de tweede uitstel gedoogt. Hun noodlijdende wereldoorlog stafchef en later toestand kan niet over het hoofd Minister van Buitenlandse Zaken, worden gezien. Velen zijn al lum Naar verluidt zal Truman on- bezittingen kwijt. Eerste hulp middellijk trachten de benoeming moet worden ver'eend. Geld moet Louis Johnson, de (Amerikaanse voor de post van Minister va» De_ Minister vftn Defensie, is Dinsdag fensie. Li de brief, waarin hij om zijn Pres Truman heeft Generaal vroe* George" C. Marshall verzocht hem dat >h? g"eze«d heeft' dat rvn go nuntxrow>7ntto vorvnIJino- op - te volgen. ter beschikking worden gesteld van een commissie, bestaande uit mensen, die alle delen van het volk vertegenwoordigen, uit ver van Marshall wettelijk te bc_ I rachtigen. Volgens de bestaan de wet is iemand, die in de afge lopen 10 jaar in actieve militaire dienst is geweest, benoembaar Een wonderlijke geschiedenis door B. J- TEN WESEPE. 6) Nadruk verboden. Jan glimlachte verstrooid. In derdaad dacht hij aan Pop en nu de avond nagenoeg voorbij was, had hij toch wel een tikje spijt, dat hij op deze wijze de verke ring verbroken had. Morgenoch tend kwam natuurlijk de ring, netjes in een pakje bezorgd, van het Westeinde. Want als Pop een- I maal iets in haar hoofdje had, dan kreeg je met geen zes olifan ten het er meer uit. Hij zuchtte. Ja, nu was het te laat Eigenlijk een beetje stom van hem. Het was veel verstan diger geweest, als hij vanavond eens de traditie gebroken had en naar Pop was gegaan. Wellicht zouden ze dan tot een oplossing gekomen zijn. Bijvoorbeeld twee maal inplaats van driemaal. Eigenlijk had ze wel een beetje gelijk, want het kostte altijd geld- Ook al won je, want je dronk op zo'n avond een stuk of vier, vijf borrels en die waren tegenwoor dig ook niet goedkoop. Ja, alles bij elkaar hadden z'n kaart- avondjes al heel wat geld in het laadje van de kastelein ge bracht En langzaam rijpte in hem een besluit. Morgenvroeg, vóór kan toortijd, zou hij even naar het Westeinde gaan. Als een berouw vol zondaar. Dan was het mis schien nog niet te laat. Hij kon Pop toch zo maar niet laten schieten. Meer dan twee jaar gin gen ze al met elkaar en als hij volgend jaar promotie maakte, zouden ze immers kunnen trou wen. Zij met het winkeltje en hij op de Eank, hadden ze im mers een pracht inkomen. Z'n schoonmoeder zou na hun huwe lijk immers naar Gelderland gaan, bij haar ongetrouwde zus ter in Nog steeds verstrooid nam hij afscheid van zijn vrienden en het liep tegen half twaalf, dat hij weer op straat kwam. Het regen de nog steeds en de weg was nu smerig geworden, glibberig zelfs- Ba, wat een weer. Zou hij een taxi nemen? Maar die zou toch wel niet te krijgen zijn met deze regen. Hij zou op de brug lijn 3 maar weer nemen. De Ceintuurbaan lag nagenoeg verlaten. Bol klbnken zijn stap pen op de tegels van het trottoir. Achter zich hoorde hij een tram over het kruispunt van de Ferdi nand Bol ratelen. Misschien de drie. Hoefde hij niet lang te wachten. Bij de Ruysdaelkade keek hij werktuiglijk achter zich, of hij veilig kon oversteken. Maar er was geen auto of tram te be kennen- Verroest, dacht hij, de stad leek wel uitgestorven. Ligt iedereen dan nu al in bed? Nou ja, het was ook al half twaalf. Hij wilde het trottoir afstappen om over te stekén naar de halte op de brug. En toen gebeurde het. Plotseling kreeg hij een zware slag op zijn hoofd.' En bijna on middellijk verloor hij het be wustzijn, zakte dopr zijn knieën op de natte straat. Enkele seconden later snorde eer grote auto in pijlsnelle vaart weg en was in een oogwenk in het duister verdwenen. Lijn 3, die even later de brug opkroop stopte wel, maar vertrok zonder Jan Houtzagers. Hoofdstuk 2. Spoorloos. In het kamertje achter „De Wolbaai" aan het Westeinde werden hete tranen gestort over een jongeman, die zijn keuze be paald had. Tine Willemse, die echter steeds Pop werd genoemd. Was er vast van overtuigd ge weest, dat haar brief het door haar gewenste effect zou sorte ren. Natuurlijk, Jan hield immers meer van haar dan van zijn kaartavondjes. Het zou hem wel licht enige moeite kosten om deze beslissing te nemen, maar uitein delijk zou ze hem tussen half acht en acht uur wel zien verschijnen voor de winkel. Ja, het was mis schien een beetje hard voor hem, maar daar was nu eenmaal niets aan te doen. Zo ging het niet langer: drie avonden in de week kaarten en meestal geld verlie zen, gezwegen nog van het geld voor de verteringen, want het achtbare kaartclubje zat natuur lijk de gehele avond niet op een droogje. En daarom had ze besloten om via een briefje hem te dwingen het kaarten er aan te geven. Per slot van rekening zou hij haar zin toch wel doen. Als zc straks ge trouwd waten. kon dat kaarten immers ook niet meer doorgaan Nou, ze zou hem hartelijk ont vangen. Voor deze gelegenheid had ze een doos gebakjes in huis gehaald en er was een glaasje Port. Bovendien had ze een doos je sigaren gekocht. Hij rookte im mers graag een goeie sigaar.... (Wordt vervolgd.) bij „de nauwgezette vervulling'' van zijn plichten onvermijdelijk meer vijanden dan vrienden zou krijgen. „Eniigzias treurig erken ik, dat mijn verwachting juist was"', alduis Joftnscn. Truman antwoordde Johnson dat hij zijn onslag aanvaardde, „Het is voor mij duidelijk, dat gij bjj dit besluit werd gedreven door motieven van de Hoogste va derlandsliefde" aldus Truman. „In de verschrikkelijke be treurenswaardige omstandig heden die zich hebben voorge daan ben ik van oordeel dat ik mij met Uw mening moet ver enigen en Uw ontslag mef in gang Van II September 1950 aanvaarden". Dinsdag Is ook Stephen Early, plaatsvervangend Minister van Defensie afgetreden, met ingang van 30- September. Early verklaarde, dat zijn ver trek geenszins samenhing met geruchten over het naderend af treden van Johnson Hij had zijn rnocmiag in Mei 1949 slechts voor 1 jaar aanvaard en wordt nu weer vice-President van Pullman. Generaal George Catjlet Mars. hall is 69 jaar oud. In 1939 be noemde President Roosevelt hem tot stafchef. Na de val van Frankrijk in de tweede wereld oorlog werd hij tevens opperde, veihebber van het; Amerikaanse leger. Pas op latere leeftijd werd hij staatsman. In Januari 1947 werd hij tot Minister van Buitenlandse Zaken benoemd en in Juni vain dat jaar werd het plan geboren, waaraan hij zijn naam gaf. In December 1948 onder ging hij een nieroperatie en de volgende maand trad hij af, op gevolgd door Dean Acbeson. In diplomatieke kringen te New York hoopt men naar aanleiding van generaal George Marshall's benoeming tot minister van De fensie op een nieuw plan-Mar shall voor Europees militair her stel. Zijn benoeming, die nog door het Congres moet worden goed gekeurd, wordt door waarnemers gezien als een versterking van de positie van Dean Acheson, de mi nister van Buitenlandse Zaken. Men meent te weten, dat Mar shall Ac'neson's mening, dat Duitsland militair moet worden versterkt om bij te dragen tot de West-Europese defensie, deelt. Men weet, dat Louis Johnson, wiens aftreden Dinsdag a.s- in gaat, met Acheson op dit punt sterk van mening verschilde. VIERDE KLASSE G. RoburEMM; Hontenisse IJzendijke; De PatrijzenPSK; RESERVE 2de KLASSE D- RCS 2Middelburg 2; Goes 2 Vlissingen 2; De Zeeuwen 2 Corn. Boys 2. ïiGvi v tu i, nu 1/ aan brengen "van verbeteringen ge adviseerd en B. en W- hebban deze voorgeschreven. Tot nu toe zijn deze nog niet aangebracht, doch B. en W. blijven er op toe zien, dat dit alsnog zal geschie den. De woningwijk L, nos. 14 en 15 en wijk P, nos. 107 en 108 voor ae giunu, waarop tre--ver lengde Bylocquestraat is aange legd. Aanleg en verbetering riolering. Voor de kom van de gemeente wordt een riolering-splan vasty gesteld, waarin behalve de uit breiding ook de bestaande rio- (De hoofdvariant van deze ver dediging gaat verder met 10. a4, b4; 11- dxc5, LXe5; 12. Dc4, Pd7. De bedoeling van de tekst zet is om op Lxc5 met Dc3 voort te zetten.) 10Pb8d7 11. c5c6, Pd7c5; 12. Db3—c2, Ta8—c8; 13. a2—a4 27. Kd2e3, e6—e5!28. f4x e5, Pc7e6. (De pointe: Zwarts toren hand haaft zich op de 4e lijn, en nu dreigt er plotseling van alles: Lg5t, Lxb4 of Lg5t, respectie velijk TXh3t.) 29. Ld3a6t, Kc8—b8; 30. b4 b5, Td4—dl- Wit geeft op. 16.00 Kamermuziek; 17.00 Nws.; 17.10 Lichte muziek; 18.00 Fran se les; 18-20 Gram-; 1830 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram; 19-50 Radiofeuilleton; 20.00 Kamerorkest; 21.00 Actua liteiten; 21.15 Gram.; 22.00 Nieuws; 2215 Verzoekprogram ma; 23-00 Nieuws; 23-05 Gram.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2