BINNENLANDS NIEUWS UIT DE PROVINCIE Bim's Reisbureau „De Alikruik" SPORTNIEUWS iiits' ZWITSALAX De Griekse kabinetsformatie retranchement. HET GEMEENTEBESTUUR VAN KNOCKE OVER „HET ZWIN". TERNEUZEN. DANK ZIJ SLUIS. Hulde aan Belgische ^verzetsstrijders Dr. Brand nog vermist KORFBALLEN. VOETBAL. ZWEMMEN. SCHAKEN. ;ft Vrijdag te t militaire eet Ik Jan Smuts :houden in de ervormde ge- Kabinetsraad iei Hein" vervolgt wereldreis jd-Spaaractie aiionale Spaarraar ri|zencommissie e Britse divisie voer Duitsland Koning Paul van Griekenland heeft Maandag drie partijleiders gevraagd samen te werken bij de vorming van een nieuwe rege ring ten einde het houden van nieuwe verkiezingen in de huidi ge internationale toestand te voorkomen, aldus meldt het At- teense persbureau. De Koning ontbood de leider der populisten Tsaldaris, de libe rale leider Sophocles Venizelos en de sociaal-democraat George Pandreoe naar zijn paleis. Tsaldaris, die Zondag door de Koning uitgenodigd was een re gering te vormen, heeft gisteren aangeboden het premierschap aan Venizelos af te staan om de samenwerking te vergemakkelij ken. EEN OUDE PAN DIE HAAR GELD OPBRACHT. De echtgenote, van bakker K. te St- Oedenrode (N- Br.) deed dezer dagen een verras sende vondst toen zij thuis kwam) van een Brabantse koopdag- 0e had daar een bod gedaan op een paar oude pannen en ze kreeg „de koop". Thuis gekomen ont dekte zij in één der pannen een som van 1300. De bakkersvrouw was zo eerlijk onmiddellijk het be drag aan de notaris, die de verkoop had geleid ter hand te stellen en als beloning werd haar 10 procent ofwel 130 toegekend. Het gemeentebestuur van Knocke heeft in een nota bekend gemaakt, dat „ondanks zijn aan dringen bij de Belgische rege ring en in weerwil van de ver gadering der Nederlands-Bel gische commissie, die op 30 Aug. j.l. werd gehouden, de Neder landers met grote snelheid de in dijking van „het Zwin" hebben voortgezet". In de nota wordt verder ge zegd: „De werken mogen thans als voltooid worden beschouwd en het prachtige natuurreser vaat. dat het Zwin vormt, schijnt nu dus definitief verloren te zijn gegaan. Aan de gehele kust streek is zodoende onbereken bare schade berokkend". Naar in de nota verder wordt verklaard, zou deze indijking uitgevoerd zijn „in strijd met de regels van het internationale recht" en zouden de Belgen over deze aangelegenheid niet geraad pleegd zijn. Naar tenslotte in de nota wordt gezegd, zal de heer R. Ancot, senator uit Brugge, de Belgische regering op de eerst volgende vergadering van de naat over deze aangelegenheid interpelleren- Middenstands-Handelscursus. De grensregeling voor 1951. Zoals men weet is de grens post te Retranchement niet het gehele jaar voor het reizigers verkeer geopend. Onbekendheid en onzekerheid omtrent de data van openstelling en sluiting heb ben de laatste jaren vaak tot teleurstellingen geleid- In tegenstelling tot vorige ja ren is reeds thans bekend ge maakt, hoe de regeling in 1951 zal zijn. Ten gerieve van belang hebbenden, speciaal de personen die een bezoek willen brengen aan Knocke, het vliegveld en het Zwin, drukken wij hieronder de vrij gunstige grensregeling van 1951 voor het reizigersverkeer Het hulpkantoor te Retranche ment wordt opengesteld: a. In het tijdvak van 1 April tot en met 31 Mei op alle Zon dagen, op de Zaterdag vóór en de Maandag en Dinsdag na Pasen, op-1 Mei, op Hemelvaartsdag, en de Zaterdag vóór en de Maandag en Dinsdag na Pinksteren, tel kens van 8 tot 20 uur. b. In het tijdvak van 1 Juni tot en met 30 September op alle dagen, telkens van 8 tot 20 uur. Zoals reeds werd gemeld, wordt het kantoor dit jaar even eens op 30 September voor het reizigersverkeer gesloten. Het duurde niet lang of Bim en Basli hadden de studio ge vonden. Voor het huis dat in het groen verscholen lag, zaten 2 mannen- Zij praten en zagen er ietwat bedrukt uit. „Ze weten niet meer wat ze moeten tekenen", zei Bim la chend- „Hallo jongens", riep hij daar om vrij moedig. tische partij, in de eerste plaats verantwoordelijk voor de split sing van de Eerlijnse Christen- Democratische Unie in een Ooste lijke en Westelijke septie twee jaar geleden. „Kijk daar eens", zei de te kenaar. „Bim en Basli". „Ze komen hier logeren", zei Hila- rion. „We zullen op de kamer die Basli krijgt een dubbele vloer moeten timmeren". „Dat is bijzonder aardig", zei Van Elk- „Komen jullie ons zomaar eens opzoeken?" „Eh, opzoeken is het woord niet", zei Mugli Basli ietwat ver legen. „De eh kwestie is, dat wij niet verder kunnen. Wij zitten zon der een cent en de mensen ge loven ons niet als wij zeggen dat we alleen maar getekende figuren zijn". „Misschien kunt U ons twee- en helpen. U bent tenslotte verantwoordelijk voor ons" voegde Bim er aan toe. m NATUURLIJK VERKEND LAXEERMIDDEL Gisteravond, bij de aanvang van de nieuwe cursus van de of ficieel erkende Middenstandshan- öelscursus, had tevens 't afscheid plaats van de cursisten, die bij het j.l. gehouden examen het Middenstandsdiploma, Algemene Handelskennis, hadden behaald. Na een inleidend woord van de Directeur, de heer A. C. de Pauw, sprak bij uitstedigheid van de voorzitter, de heer H. Ribbens, de heer Van de Sande de gediplo meerde cursisten toe, daarbij wij zende op de taak van hen, die straks het maatschappelijk leven ingaan hetzij als zelfstandigen, hetzij in dienst van een of ander bedrijf. De druk die op de schou ders van de middenstanders wcrdt gelegd, wordt voortdurend zwaarder en wil de nijvere mid denstand niet daaronder bezwij ken, zal het nodig zijn dat zij zich teweer stelt niet alleen door het verwerven van de nQdige kennis, doch tevens door zich geheel te geven aan zijn levenstaak: de opbouw van zijn zaak of bedrijf. Hij feliciteerde namens het be stuur de cursisten met het door hen behaalde diploma en met een verwijzing naar de zinspreuk van het Zeeuwse wapen hoopte hij dat zij allen ook in het verdere leven zullen slagen. De Directeur, de heer De Pauw, hierna het woord tot de gediplo meerde cursisten richtend, wees na een gelukwens voor het be haalde succes, op de prettige sfeer, die steeds tijdens de lessen tussen leerlingen en leraren heeft geheerst, daarbij steeds het doel voor ogen houdend: de jeug dige middenstanders gereed te maken voor hun leveiistaak. Van de cursisten, die geregeld de lessen met ernst hebben ge vclgd, slaagden slechts 2 leerlin gen niet, waaruit volgt het hoge percentage van hen, die thans, gesteund door het Middenstands diploma, afscheid nemen van deze Handelscursus om het maat schappelijk leven in te gaan. Hij was er dan ook van overtuigd dat zij allen met voldoening op deze cursus zullen terugzien. Namens de cursisten sprak de heer M. Adriaansen woorden van dank aan het bestuur, die deze handelscursus heeft opgericht, en speciaal tot de leraren, die door de wijze van lesgeven, maakten, dat het volgen van deze cursus niet als 'n corvé werd beschouwd, maar als een vriendschappelijke voorbereiding voor hun levens taak. Daarom zullen allen met grote v/aardering aan deze Handelscur sus terugdenken. Nadat men, onder aanbieding van een versnapering, nog enige tijd bijeen was gebleven, werd door de oud-cursisten afscheid genomen. Brandweerwedstrijd. Op 14 October a s. zal op het sportterrein van de gemeente Sluis een brandweerwedstrijd worden georganiseerd door de brandweren uit West Zeeuws- Vlaanderen- Reeds 10 corpsen uit dit gebied gaven zich voor deelname op, terwijl het niet uitgesloten is, dat ook Belgische corpsen deel zullen nemen. Het doel van deze wedstrijd is, de animo voor de brandweer te ver sterken en de paraatheid op te voeren. De leiding van de wed strijd berust bij de adjunct- hoofdbrandmeester, de heer G. Kortus van de districtsinspectie voor het brandweerwezen. De wedstrijdcommissie bestaat uit de heren Le Lijs, Ornee en Boo- gaart, respectievelijk brandweer commandanten van de gemeen ten Groede, Breskens en Sluis. De jury werd gevormd door be velvoerenden van brandweer corpsen, welke niet aan de wed strijd deelnemen. Het terrein is voor het publiek toegankelijk- De wedstrijd zal circa 2 uur nam. aanvangen- Enige dagen voor de bevrij ding werd een groep Belgische verzetstrijders in een bos achter Voogdij gesticht te Hees door de Duitsers gefusilleerd. Reeds in 1945 vormde zich in die gemeente een comité tot huldiging van de nagedachtenis dezer Belgen en op de plek der executie werd een eenvoudig monument geplaatst- Dit jaar zal er na het celebreren van een mis in de openlucht op d'e plek van de fusillade een krans ge legd worden als hulde aan de slachtoffers- Verschillende Belgische auto riteiten en vertegenwoordigers van Belgische verzets-organisa- ties zullen bij deze plechtigheid aanwezig zijn. Dr. Helmut Brandt, onder-mi nister van justitie in de Oost- Duitse regering, die Woensdag j.l. werd gearresteerd, wordt volgens vrienden en collega's in Oost- Berlijn nog vermist. Brandt, een der jongste leden van de Oost-Duitse regering, werd Woensdag gearresteerd, toen hij het gebouw van 't Oost- Duitse parlement verliet. Volgens West-Berlijnse politie ke kringen was Brandt, die lid is van de Duitse Christen-Democra- INBRAAK BIJ DOUANE-RECHERCHE. Maandagnacht zijn er onge wenste gasten op bezoek geweest in het kantoor van de douane recherche te Amsterdam. Door verbreking van een-ruitje aan de achterzijde van het gebouw zijn de dieven binnengekomen. De buit bestond uit enkele schrijf machines en een nieuwe fiets. De brandkasten bleken te stevig te zijn geweest, gelukkig. HUISELIJKE TWIST MET TRAGISCH GEVOLG. Een wel zeer tragisch einde nam een huiselijke twist Zondag avond in het gezin van een 48- jarige los-werkman in de Marco- I-olostraat te Amsterdam- De man had ruzie gekregen met twee van zijn schoolgaande kinderen. Eén van hen sloeg daarbij met een stoel. Zijn 19-jarige zoon kwam tussenbeide, waarop de man een stuk houd pakte om ook deze jon gen te lijf te gaan. Zijn zoon greep hem echter vast en drukte hem op een ledikant, dat in de kamer stond. Plotseling bleek de man te zijn overleden. De opwin ding bleek voor hem hij was een ernstig hartpatiënt te veel te zijn geweest zo constateer de een snel gewaarschuwde ge neesheer. De politie heeft de 19-jarige jongeman na een verhoor en na overleg met de Officier van Justi tie ontslagen van vervolging. Hem teft geen enkele schuld. LASTIGE TAXI-PASSAGIERS- In de nacht van Zondag op Maandag hebben een man en een vrouw die per taxi naar de Maas straat te Amsterdam waren gere den, de politieveel last bezorgd. Zij weigerden met de chauffeur af te rekenen, waarop deze er 'n agent bij haalde. De vrouw nam onmiddellijk een dreigende hou ding aan. Er ontstond een vecht partij, waardoor de agent ge noodzaakt was een waarschu wingsschot te lossen. Daarop kwam assistentie, maar de vechtlust van de taxi-passagiers was nog niet ten einde. Het slot van het lied was, dat alle drie agenten krab- en andere wonden opliepen en de vrouw in haar zenuwachtigheid in het politie bureau met haar hoofd door een ruit stootte. Een diepe snijwond op de neus was hiervan het ge volg. DE FAMILIE SCHRAM OPNIEUW GERED. Na vier dagen lang in een lek jacht te hebben gevochten tegen het water, dat hoger en hoger kwam, is het Haagse gezin Schram voor de tweede maal ge red en een Engelse haven bin nengesleept. De heer en mevrouw Schram en hun drie kinderen hadden Amsterdam twee weken geleden met hun jacht, de „Amie II", verlaten om een kruistocht over de Noordzee te maken. Zij leden schipbreuk, doordat het jacht lek sloeg, doch konden de Engel se haven Gorleston worden bin nengesleept, waar het jacht ge repareerd werd. Woensdag kon den zij weer zee kiezen. Spoedig daarna begon het jacht weer water te maken. Vader, moeder en de drie jongens (van 9, 7 en 5 jaar) hoosden om beurten. Het water bleef echter stijgen. Toen de reddingsboot hen be reikte, waren de inzittenden ge heel uitgeput- Zij stonden met de benen in het water. Het jacht, dat door het Kanaal naar de At lantische Oceaan afdreef, werd opnieuw op sleeptouw genomen en ditmaal de haven van Rams- gate binnengebracht. DE DOUANERECHERCHE OP PAD. De douanerecherche te Am sterdam is er enkele dagen ge leden in geslaagd een flinke par tij gesmokkelde horloges te acn- terhalen. Bij de gebruikelijke controles trof men bij een win kelier buiten de gemeente enkele horloges van duistere herkomst aan. De leverancier der horlo ges was spoedig bekend. Toen men de man aanhield bleek hij niet minder dan 80 horloges (tot een waarde van 4000 gulden) on der zijn kleren verborgen te heb ben. Bovendien hield hij thuis een volledige boekhouding bij, waaruit ook bleek, dat in de af gelopen zes weken ruim 800 hor loges, elk ter waarde van 50 a 60 gulden, clandestienwaren inge voerd en verhandeld- De man is gearresteerd, de op hem gevon den horloges zijn in beslag ge nomen en het onderzoek wordt voortgezet. In de hoofdstad hield de doua nerecherche voorts dezer dagen een vrachtauto aan, waarin zich een flinke partij gesmokkelde sigaretten, afkomstig van een schip, bevonden. Een der inzit tenden van de vrachtwagen trachtte te vluchten, maar werd gegrepen. ALS ONVRIJWILLIGE VERSTEKELING NAAR NEW YORK. De 36-jarige Amsterdamse ar chitect A. W., heeft wel een zeer bijzonder en langdurig avontuur beleefd, zoals opvarenden van de „Noordarn" het uitdrukten. Hij was op 25 Augustus naar „Rot terdam Ahoy" gegaan, zag tij dens de rondwandeling van de Parkkade af de „Nieuw Amster dam" liggen, herinnerde zich nog dat hij bij het ontwerpen van een der salons had medegewerkt en toog toen naar de Wilhelminaka- de, waar goedgezinde geesten hem aan boord hielpen. Maar hij wist biijkbaaar niets van het op han den zijnde vertrek, liep wat door de ingewanden van het zeekasteel te dwalen en kwam op een gege ven ogenblik tot de zonderlinge gewaarwording, dat het schip aan 't varen was. Weinig op z'n gemak infor meerde hij naar de eerste aanleg plaats en toen Le Havre genoemd werd, voelde hij zien wat gerus ter. Eenmaal daar aan land, zou hij wel verder zien. Maar hij was slechts naar „Rotterdam Ahoy" op stap gegaan, had geen papie ren bij zich en werd daarom in Le Havre geweigerd. Hetzelfde lot onderging hij in Southampton- Toen dan eindelijk de grote sprong over de oceaan naar New York begon, was hij wel genood zaakt zich bij de gezagvoerder te melden. Deze krabde eens achter het oor, noteerde het geval en liet W. werken voor de kost, omdat de Holland Amerika Lijn nu een maal geen gratis passagiers kent. In New York aangekomen meld den de nieuwsbureaux naar Euro pa: „Nieuw Amsterdam had ver stekeling aan boord, maar die is binnen een half uur na aankomst weer voor de terugreis op de „Noordarn" gezet". Inderdaad heeft hij 36 minuten lang het sil houet van de New Yorkse Sky- crapers gezien. Toen werd hij al weer retour gezonden met de „Noorddam" en kreeg daar de baan van glazenspoeler. Gister morgen is hij te Rotterdam weer gekeerd en door de rivierpolitie van boord gehaald en verhoord. Na opgemaakt proces-verbaal is hij vrijgelaten, binnen 17 dagen uit en thuis van New York. W- was niet geestdriftig genoeg over zijn avontuur om er iets meer van te vertellen, dan wij officieel reeds wisten. 500 m. vrije slag heren: 1. C. Verbeek, Zeehond 8.43.4; 3. A. Sampon, Bruinvis, 8.54-3. 500 m. vrije slag dames: 1. R. Vergauwen, Bruinvis, 8.56; Eindstand zwemcompetitie 1. Bruinvis, Sas v. Gent, 8-889 pt. 2. Zeehond, Vlissingen, 9.285.3 pt. 3. Luctor, Middelburg, 9.419-4 pt. 4. S.Z.V., Souburg, 9.733.7 pt. 5. Schelde, Terneuzen 10.095.5 pt. Waterpolo. S.Z.V. 1—Bruinvis 2 2—2. Togo IScampolo I 40 Geen wind, doch veel regen en daardoor een spiegelglad veld, dat waren de omstandigheden waaronder Zaterdag te Goes de wedstrijd TogoScampolo werd gespeeld. Reeds dadelijk bleek, dat Togo overtuigend de sterkste was en het was door twee doel punten van Saaman dan ook reeds vrij spoedig 20. Nog voor de rust was de eindstand (40) reeds bereikt. Scampolo kwam er haast niet aan te pas en verloor dan ook terecht deze zeer spor tieve wedstrijd. Zaterdagmiddagcompetitie. Nu de Afd. Zeeland van de K.N-V.B. ook in Oost Zeeuws- Vlaanderen een Zaterdagmiddag competitie heeft ingesteld, zijn nu ook hier de Zaterdagvoetbal lers in de gelegenheid in compe titieverband uit te komen, wat ongetwijfeld tot genoegen zal zijn van vele sportliefhebbers. Zaterdag is deze competitie ge start met twee afdelingen. In 2e klasse D zullen uitkomen de eer ste elftallen van A.Z.V.V. (Axel), De Beren (Baarland), Driewegen, Hoek, Spui, Terneuzense Boys en Zaamslag, terwijl in 2e klasse E de reverves van deze clubs zullen spelen. DriewegenTern. Boys 64 Aanvankelijk hadden de gast heren het beste van het spel en wisten hun meerderheid met een tweetal fraaie doelpunten uit te drukken. De Boys lieten zich echter niet ontmoedigen en nadat zij de partijen op gelijke voet hadden gebracht, namen zij nog vóór de rust een 24 voorsprong In de tweede helft was het even wel weer Driewegen dat de toon aangaf en voegde aan haar score nog een viertal doelpunten toe, terwijl de Boys in deze periode niet eenmaal tegen scoorden. Met een verdiende 64 over winning zette Driewegen deze nieuwe competitie goed in. Negen voetballers gedood. Op een onbewaakte spoorweg overgang bij Vrijheid in Noord- Natal werd een vrachtauto, waafc in een voetbalelftal van een uit wedstrijd naar huis terugkeerde door een trein gegrepen. Negen voetballers kwamen bij dit onge luk om het leven. De „Bruinvis" wint de Zeeuwse zwemcompetitie met 400 punten voorsprong. Zaterdag j.l. werden te Sou burg de laatste zwemwedstrijden gehouden voor de Zeeuwse zwemcompetitie. De weersom standigheden waren niet bepaald gunstig; de gehele namiddag re gende het, waardoor de publieke belangstelling niet groot was. De uitslagen waren: 50 m schoolslag voor meisjes van 13 en 14 jaar: 1. M. van Wijk, Zeehond (Vlis singen) 47.4; 4. G. de Wit, Bruin vis (Sas v. Gent) 50.8. 25 m. rugslag voor jongens van 13 en 14 jaar: 1. P. de Kraker, Luctor (Mid delburg) 21; 4. P. Hamelinck, Bruinvis 23.4. 50 m. vrije slag jongens tot en met 17 jaar: 1. A. Sampon, Bruinvis, 32; 4. H. Spaas, Schelde (Terneuzen). 100 m- rugslag dames: 1. A. den Draak, Luctor, 1.34.2; 2. R. Ver gauwen, Bruinvis, 1.40. 200 m. schoolslag heren: 1. C. de Rijk, Luctor, 3.5.8; 5. J. van Akkeren, Schelde, 4.4. 100 m. vrije slag heren: 1. W. Wondergem, Luctor, 1.15; 3. A. Sampon, Bruinvis, 1.17.8. 3 X 50 m. wisselslag estafette jongens tot en met 17 jgar: 1. Luctor, 1.56.5; 2. Zeehond 2.03.2; 3. Bruinvis 2.07.4. 3 X 50 m. wisselslag estafette dames: 1. S.Z.V. 2.11.8; 2. Luctor 2.12; 3- Bruinvis 2.14.3. Scampolo 2Tjoba 2 52 Te Zaamslag speelden de re serves van Scampolo en Tjoba een competitiewedstrijd tegen el kaar. Gehandicapt door de regen,, was het toch de thuisclub, die de toon aangaf en wederom een overwinning behaalde. Ruststand 2—1. V.K.V. adsp.Scampolo adsp. 1-3 Te Middelburg vond een ont moeting plaats tussen de adspi- ranten van Veere en Zaamslag. Voor de tweede maal in deze competitie is het de Scampolo'er- tjes gelukt een overwinning te behalen. Een 10 achterstand v/erd nog vóór de rust omgezet in een 12 voorsprong. Na de rust kwam er nog een goal bij. Schaakclub Terneuzen. Heden begint de Schaakclub het nieuwe seizoen en worden in Hotel „Des Pays-Bas" de eerste wedstrijden voor de onderlinge clubcompetitie gespeeld. Ge. speeld wordt in drie klassen en ook dit jaar wordt weer een spannende strijd verwacht. Wat het spelen in clubver band betref,t wacht Terneuzen dit jaar een moeilijke taak. Door het behalen van het kampioen schap in de 1ste klasse van de Z.S.B. seizoen 1949/1950 promo veerde het eerste tiental naar de hoofdklasse C van de KN.SB. Gespeeld moet nu worden tegen de clubs Kerkrade op 1 Oct. 1950 te Breda, Den Bosch op 22 October 1950 te Den Bosch, Max Euwe van Breda op 12 November 1950 te Terneuzen, Kralingen II van Rotterdam op 3 December 1950 te Rotterdam, Het Centrum van Rotterdam op 21 Januari 1951 te Terneuzen en Wilhelm Steinmetz van Rotterdam op 11 Februari 1951 te Rotterdam- Het 2de tiental ziet zich voor dezelfde taak geplaatst als vorig jaar, n.l. het behalen van het kampioenschap van de 2e klasse Z.S.B., wat, als van het begin af grondig wordt aangepakt, zeker niet onmogelijk is. Als proefwedstrijd voor de komende competitie kan be schouwd worden de deelname met 15 leden aan de massakamp te Ostende op 24 Septtöirjber a-s. Op die dag viert de Ostendse Schaakclub haar 25-jarig be staan en heeft in verband hier mede een wedstrijd tussen 100 Belgische en 100 Zeeuwse scha kers georganiseerd- Tenslotte zal in dit seizoen öok Terneuzen zelf een jubileum gaan vieren en wel haar 40-jarig bestaan op 11 Februari 1951. Bij deze gelegenheid zullen diverse wedstrijden worden georgani seerd- Een commisisie van voorbereiding is reeds gevormd en spoedig zal deze haar werk zaamheden beginnen. Op één en ander komen wij t.z.t. nog wel terug. Zuid-Slavië wint het Fide- tournooi. Het Fide-schaaktournooi om de Hamilton-Russellbeker is gewonnen door Zuid-Slavië. Nederland staat definitief op de vijfde plaats- De stand luidt: 1. Zuid-Slavië 45% p. 2. Argentinië 43 p. plus 1 afgebroken partij. 3. West-Duitsland 40% p- Ver. Staten 40 p. Nederland 37 p. België 32 p- Oostenrijk 31% p- Chili 30% p. Frankrijk 28% punt plus 1 afgebroken partij. 10- Finland 28 p. lZiweden 27% p- Italië 25 p. Denemarken 22 p. Peru 21% p. Noorwegen 15 p- Griekenlandl2 p. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 11. 12.. 13. 14. 15. 16- i: 5 regels 60 ct.minimum nummer of Adieu meer. s namiddags 2 fuit werd geplaatst .ie bedekt was met de Unie, lag een apse heide met een d lint, waarop me. had laten schrijver appa", benevens de n een Britse Veld zoals zwaard, stal. el. De stoet, die drie werd voorafgegaan serwagens. van de Vrijdagmoc. m Belgische Kalk ekend gemaakt, dat het Parlement zal e diensttijd der Och. et zes maanden te ensttijd der Uehtin. volgende betreft, zal nader overleg ple. aar voornemen «e twee jaar te stellen. ?r van Economische in de Kabinetsraad itting gegeven over ing en de prijzen. Hij lat in beide sectoren •ing is waar te ne. maatregelen zuller, imen tegen het vast goederen en tegen en de normale prg> vei-Troit Hf. TUs- jf „Piet Hein", onder van de kapitein-lui- ;e A. P. Smitt uit (CuraQao) voor het elte van de reis. Het doeling, dat het schip iamakanaal en enige ns, o-m. Acapulco in Diego en Honoloeloe /-Guinea vaart, van- naar Nederland t.zt dgd. dvak van September .ugustus 1950 were zeshonderdduizend jongens van zes iet regelmatig gespaard an de jeugd.spaarac. Nationale Spaarraad. it heeft de raad doen iet de actie door te iet aantal jeugdige :ot zevenhonderdvijL ip te voeren, ng van de tot dusver rihode zullen nu geen s meer beschikbaar teld. Alle meisjes en zes tot zestien jaar, eriode van 18 tot 30 bij de Spaar, en Boe. een en alle postkante, largeld op hun spaar. doen bijschrijven, boekje „De redding. Dit boekje behandelt suk en het redden van ng- Het werkje is ge. >or de heer H. Th. de teur van de Konïnk. en Zuid.Hollandse atschappij. ter van Economische 1 aan de nog bestaan. jke prijzencommissies pnieuw hun medewer. -lenen aan een goede van de prijspolitiek, ■or de Regering werd eend zijn deze prijzen. enige jaren geleden o.m. met het doel be_ )p te treden tussen ko. rkoper in geval van over prijzen- ;emeenten. waarin hen de prijzencommissiei reheven, is het verzoek spoedig mogelijk we. g dezer commissies te ZON- EN MAANSTANDEN. Sept. 16 6.15 18.54 12.18 20.12 17 6.17 18.52 13.49 20.44 18 6.18 18.49 15.11 21.31 19 6.20 18.47 16.14 22.37 20 6.22 18.45 16.58 23.57 21 6.23 18.42 17.27 22 6.25 18.40 17.46 1.23 versterkt werd door de echo in de tunnel van de Metro. Door de tunnel flitste tezelfdertijd 'n geweldige bliksemshicht. Door dit defect zou niemand gewond zijn, indien de door angst overmande reizigers de ruiten niet hadden willen ver brijzelen en elkaar niet onder de voet hadden gelopen. Op onze administratie lig gen voor belanghebbende ter inzage: de lijsten van de troepentransportschepen „Fairsea" en „Ranchi", beide vermoedelijke aankomst op 25 September 1950. De eerste zendingen van deze, wapens hebben de troepen, die deelnemen aan de oefening „Re genboog", de grote herfstma- noeuvres van het Amerikaanse leger in |de Amerikaanse zone, bereikt. Van militaire zijde is verklaard, dat met dit wapen pantserplaten van 11 inches kunnen worden doorboord. er in de lucht te hebben gescho ten. Een der O-B.-ers, die als ge tuige werd gehoord, verklaarde ook een schot te' hebben gelost. De Djaksa concludeerde in zijn i equisitoir, dat Spangenberg schuldig was aan zware mishan deling, de dood ten gevolge heb- 1 ende en eiste 7 jaar gevangenis straf. ressieve bedoelingen tegenover West-Duitsland. De volkspolitie is geen leger". Hij ontkende, dat Oost-Duits- land een afzonderlijk vredesver drag met de Sowjet-Unie zou sluiten: „Wij houden ons aan het verdrag van Potsdam, dat er vre de moet worden gesloten met een onverdeeld Duitsland". De nieuwe Britse divilsie, «Be spoedig naar Duitsland zal wor den gezonden, is de 11de pantser, divisie, zo is Vrijdag door het Britse Rijnieger meegedeeld. De divisie werd in 1941 ge vormd en in 1946 weer ontbon den. Zij zal thans opnieuw wor den samengesteld.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 3