r BINNENLANDS NIEUWS UIT DE PROVINCIE mts' Bim's Reisbureau „De Alikruik' Nogmaals,Hei Zwin' Canadese militaire uitrusting voor Europa Wat brengt de Radio TERNEUZEN. WESTDORPE. ZUIDDORPE. AGENDA Japan wederom door een Taifoen bedreigd Hei sluiten van de zenders SAS VAN GENT. NIETIGVERKLARING VAN BERTHA'S HUWELIJK? ONTVLUCHTE WAS NOG OP HET VERKEERDE PAD- :ft Vrijdag te t militaire eei lk Jan Smuts houden in de ervormde ge Kabinetsraad iet Hein" vervolgt wereldreis |d-Spaaraciie aiionale Spaarraar, rijzencommissie e Britse divisie voor Duitsland STEMMEN TOT BEHOUD VAN HET NATUURRESERVAAT. Ofschoon vorige week een sa menkomst plaats had van de In ternationale Commissie, die zich bezig houdt met het geschil dat gerezen is inzake de „afdam ming" van het Zwin, en door de ze commissie verklaard is, dat er naar gestreefd zal worden het Zwin in zijn huidige vorm zo lang mogelijk in stand te houden, toont men zich in sommige Bel gische kringen ten opzichte van deze plannen zeer ongerust- Dit blijkt duidelijk uit het pro test dat de burgemeester van Knokke dezer dagen bij de Bel gische Regering indiende met de bedoeling van de Nederlandse Regering gedaan te krijgen de afdammingswerkzaamheden stop te zetten. Ook de „Brugsche Courant ageert tegen de huidige gang van zaken. We meldden reeds, dat het blad niet veel vertrou wen heeft in de werkzaamheden van de Internationale Commis sie, nu gebleken is, dat deze geen bindende bevoegdheden bezit. Het blad constateert, dat men niet alleen in Belgische kringen de afdamming betreurt, doch, dat er ook beroering is in Zeeuw, se toeristische en natuurminnen- de middens- Nadat vorige week een artiKei- tje uit de „Maasbode" aange haald werd, plaatst de „Brugsche Courant" deze week een stukje van de heer Bootsgezel uit Cad- zand, een artikeltje over „de ka- pitaalverslindende afdamming van het Zwin", hetwelk ook in verminkte vorm in een Neder lands blad werd opgenomen. De „Brugsche Courant" is het roerend eens met de zienswijze van de heer Bootsgezel. Zij be sluit: „Tot daar de duidelijke uiteen zetting van onze gelegenheids- correspondent de heer Bootsge zel. Wij kenden hem reeds als een vurig verdediger van het Zwyn als kostbaar natuurreser vaat- Ditmaal heeft hij de zinne loze afdamming aangeklaagd als een element, dat de ontzanding van de kust bij Cadzand in ver sneld tempo aan de werkelijkheid zal paren. De overhaastige dijkenbouwers zullen niet kunnen beweren, dat ze niet verwittigd werden". Volgens de Canadese Minister van Defensie, Brooke Claxton, zal Canada voorstellen aan zijn Europese bondgenoten twee der de of meer van de uitrusting, no dig voor een legerdivisie, over te dragen- De Minister voegde er aan toe, dat de wapens van gro ter waarde zouden zijn m Europa i dan in Canada. Hij verklaarde in het Lagerhuis, dat dit minder Izou zijn dan de helft van de uit- rustingsvoorraad, die het leger sinds het einde van de oorlog had bewaard. De overdracht zou een onderdeel vormen van het pro gram van wapenleverantie aan Europa, waarvoor thans de goedkeuring van het parlement wordt gevraagd- De kosten van het program worden geraamd op 30 millioen dollar. Op een zonnige morgen kwa men Bim en Mugli Basli met de stoomtram in Laren aan- ,,Wij moeten eens zien", zei Bim, ,„.wat Van Elk voor ons te doen heeft"- Ze zullen daar vreemd opkijken als hun eigen figuren bij hen op bezoek ko men en hun boterrantsoen op eten", zei Basli. ,,En wij moeten geld van hen hebben ook, want avonturen kosten geld in de tegenwoordige tijd" dacht Bim hardop. „Ik moet namelijk mijn tantes, die mij naar school willen sturen, zo lang mlogelijk uit handen blijven". Al pratende liepen onze vrien den de richting var. Blariicum op, naar de studio. ,,De dennen bossen zijn hier mooi", zei Basli. „Ik zou hier best een tijd willen blijven om het land te leren kennen" „Maar er is hier misschien niet veel te beleven", zei Bim twijfelend". ,,Dat denkt ieder van zijn eigen land" .antwoordde Basli. „Overal is iets te beleven". Nauwelijks had hij dit gezegd of een zonderlinge figuur ging bijna rakelings langs de vrien den heen- „Wie is dat toch", zei Bim- „Het komt mij voor dat ik hem meer heb gezien". „Ja", zei Basli nu ook. „Ik ken die man. Hij doet mij aan Zwitserland denken". DINSDAG 12 SEPTEMBER. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.; 7.50 Dagopening; 8.00 Nieuws en weerberichten; 815 Gram.; 900 Morgenwijding; 915 Gram.; 9.30 Waterstanden; 9-35 Amusementsmuziek10.30 Voor de vrouw; 10.35 Gram.; 10.50 Voor de kinderen; 11.00 Amusementsmuziek; 11-30 Voor de zieken; 12.00 Lichte muziek; 12-30 Mededelingen; 12-33 Voor het platteland; 12.40 Pianoduo; 1300 Nieuws; 13.15 Causerie; 13-25 Gram.; 14.00 Voor de vrouw; 14.15 Gram.; 16-30 Voor de jeugd; 16-50 Kinderkoor; 17.15 De stem van Amerika; 17-45 Gram.; 18.00 Nieuws-, 1815 Pia nospel; 18.30 R.V.U.; 19.00 Or kestconcert; 19.30 Paris vous par le19.35 Viool en piano; 20.00 Nieuws; 2005 Actualitei ten; 2015 Operette; 21.15 Piano recital; 21.30 Zuid-Amerikaans orkest; 22.00 Buitenlands over zicht; 22-15 Gram.; 22.30 So praan en piano; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 7 00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymnastiek; 7.45 Morgengebed: 8 00 Nieuws en weerberichten; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 9-35 Lichtbaken; 1000 Voor de kinderen; 10.15 Gram.; 10.40 Schoolradio; 1100 Voor de vrouw; 11.30 School radio; 12.00 Angelus; 1203 Gram.; 12.30 Mededeling.; 1233 Gram.; 12-55 De Zonnewijzer; 13 00 Nieuws; 13.20 Metropole orkest; 14.00 Klankbeeld; 15.00 Kamerorkest; 15-35 Gram*.; 1600 Voor de zieken; 16.30 Ziekenlof; 17.00 Voor de kinderen; 17.45 Regeringsuitzend.18 00 Amu- sementsork.; 18.20 Sportpraatje; 18.30 Nederj. Strijdkrachten; ten; 19.00 Nieuws; 1915 Actua liteiten; 1925 Causerie; 19-40 Voor de jeugd; 20.00 Nieuws; 20 05 De gewone man; 20.12 Re sidentie-orkest; 21.05 Fluit en piano; 21.30 Viool en piano; 21.55 Actualiteiten; 22 05 Trio; 22-40 Avondgebed; 23.00 Nieuws, 23-15 Gram. BRUSSEL (VI.); 12-00 Gram.; 12.30 Weerberichten; 12.32 Om roeporkest; 1300 Nieuws; 13.15 Omroepkoor; 13.30 Gram-; 14.00 Oude muziek; 15-00 Hawaiïan- muziek; 15.30 Gram-; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.15 Voor de kinderen; 17-30 Gram.; 17-50 Boekbespreking; 18.00 Gram-; 18.25 Financiële kroniek; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.; 19.50 Spotvogels; 20-00 Hoorspel; 21-30 Gram.; 21-45 Actualiteiten; 22.00 Nws.; 22.15 Lichte muz.; 22.45 Gram.; 23 00 Nieuws; 23.05 Gram. TERUGKERENDE MILITAIREN Met het troepentransportschip ..Goya", vermoedelijke aankomst te Amsterdam op 23 September 1950, repatriëren de volgende Zeeuws-Vlaamse militairen: Ch. C. Bakker, Axel (Spui). A. C. Poppe, Graauw. M. de Ritter, Hoek. A. J. Moggré, Schoondijke. A. C. Bracke, Terhole. ZEEUWSE MOSSELHANDE LAREN KOPEN IN DENEMARKEN De Zeeuwse mosselhandelaren zien de toekomst zeer somber in. Zoals bekend heeft een parasiet grote schade aan de mosselen toegebracht en in bevoegde krin gen twijfelt men er aan of de Zeeuwse mosselcultuur deze slag te boven zal komen- De Zeeuwse mosselhandelaren zijn er daarom toe over gegaan onderhandelingen aan te knopen met Deense mosselfirma's, en 't resultaat is geweest, dat in de loop van deze week belangrijke transacties tussen Denen en Ne derlanders zijn afgesloten. De Nederlanders zullen de Deense mosselen waarschijnlijk exporte ren naar Frankrijk. De laatste klap. De laatste klap, die de Ter- neuzense Harmonie gaf op de trom, die geroerd werd voor het „Instrumentenfonds" bracht 88 op. Het waren de bewoners van Driewegen, die hiermee toonden bij Terneuzen te beho ren. Vol verwachting hadden de harten van de collectanten ge klopt en 't viel boven verwach ting mee. Zaterdag werd met het bezoek aan Driewegen de In strumentenactie van dit jaar be sloten. Rode Kruis-oefeningen. Door de afd. Terneuzen van 't Ned. Rode Kruis werd Zaterdag middag op de terreinen van de Ned- Spoorwegen een groot op gezette oefening georganiseerd in wedstrijdverband. De oefening, die was „uitgedokterd" door dok ter Van Breda Vriesman had veel haken en ogen. De Terneuzense colonne, waarbij de heer J. Rie- mens voor de eerste maal in de functie van commandant optrad, won de beschikbaar gestelde zil veren beker. Bij een gefingeerd spoorweg ongeval, waarvan de triestheid door de vallende motregen nog werd verhoogd waren vele salon rijtuigen in elkaar gedrukt. De colonnes Vlissingen, Axel, Krui- ningen, Arnemuiden en Terneu zen kregen elk om beurt op dracht, een der rijtuigen te „be handelen". Daarin bevonden zich 3 slacht offers, t.w. één dode, één met een sleutelbeenfractuur en één in wendig gekneusde. We konden constateren, dat al le leden van iedere colonne, hoe- wel het geval gefingeerd was, 1 met toewijding en ernst hun taak deden- Onder de critische blikken van 'de dames- en heren jury leden Zuster v. d. Veer iTerneuzen), Mevr. Teulings (Koudekerke), Mevr- Dierendonk (Middelburg), Dokter Sissingh (Vlissingen), Dokter v. d- Moer (Arnemuiden) naar Bilbao vertrok, te bewegen de verstekeling mee terug te ne men naar zijn land. De gezag voerder stelde evenwel geen prijs op deze passagier-mede-eter en ging zonder hem het Zeegat uit- Geslaagd. Voor het examen Hoofdakte A slaagde onze dorpsgenoot de heer O. Dehulsters. Benoemd. Tot onderwijzer aan de R.K- Lagere School alhier werd be noemd de heer E- Hendrikx van Lamswaarde in de plaats van de tijdelijke onderwijzeres mej. Fermont. HEDEN: TERNEUZEN; Luxor Theater 8 uur; Bicusc. „Ik ben een kleurling". Lokaal „Bethel"; 7.30 uur: Evangelisatie. HULiST: Zaal Klein Patro naat, 2.30 uur; Publieke Vei- ing van Dekkleden, Tentzei len en Ledergoederen- MORGEN TERNEUZEN. Luxor Theater 8 uur: Biosc. „Movie Crazy". Lokaal „Bethel", 7.30 uur; Evangelisatie. dag hagr woning om 12.00 uur, met achterlating van haar kind van 7 maanden. Zij was in over spannen toestand. Een ongeluk wordt gevreesd- De commissaris van politie te Hilversum heeft namens de echtgenoot, verzocht met haar verblijfplaats bekend te worden gemaakt- Signalement; Lang 1.60, don kerblond haar, smal gezicht, ble ke gelaatskleur, tenger postuur, gekleed in zwart kort jasje en roodgebloemde japon. Zij draagt open, zwarte, lederen zomer schoenen. DRONKEN AUTOMOBILIST GING TE KEER. Zaterdagnacht omstreeks twee uur signaleerde men in de bin nenstad te Amsterdam een auto mobilist, die kennelijk onder in vloed van sterke drank verkeer de en de grootste moeite had zijn wagen de baas te blijven. De ra- dio-autodienst werd gewaar schuwd en op de Amstel wist de politie-auto de bestuurder tot stoppen te dwingen. Toen een van de agenten naar de auto toe ging, gaf de bestuurder echter vol gas en in razende vaart ging het via Munt en Koningsplein de Leidsestraat in, waar de auto in de étalage dook van Dikker en Thijs. Vandaar schoot de wagen weer over de straat om tenslotte in een horlogezaak tot stilstand te komen- De politie-auto, die met volle sirene de voetgangers had gewaarschuwd, was direct ter plaatse. De man is opgesloten. De auto werd in beslag genomen- De schade is zeer groot. Japan, dat vorige Zondag door een wervelstorm werd geteis terd, waarbij 250 personen om kwamen en 250-000 dakloos wer den, wordt wederom door een taifoen, genaamd „kesia" be dreigd. De „kesia" verplaatst zich in i Noord-Westelijke richting en gaat gepaard met vlagen, die een I uursnelheid van 175 km hebben. De weerkundige diensten vrezen dat de wervelstorm heden de streek van Tokio zal bereiken. In dat geval moet grote schade ver wacht worden. In afwijking van eerder gepu bliceerde berichten, dat de zen ders van de omroepverenigingen op de eerste vijf werkdagen van de week zouden sluiten van 7.308.30 uur en van 16.30 18.00 uur, op de Zaterdagen van 7.308.30 uur, terwijl de Zonda gen buiten de beperking vallen, wordt thans medegedeeld, dat op verzoek van de Minister van On derwijs, Kunsten en Weten schappen op de weekdagen de sluitingsuren in de morgen zul len zijn van 7.309.00 uur. 'en Dokter Boor (Axel) werden de opdrachten vervuld. Het resultaat was, dat na de toekenning der punten-de uit slag als voigt was, waarbij het eerste getal het aantal punten 'ter damesgroep en het tweede, dat der herengroepen aanduidt: Arnemuiden 41 (alléén heren- groep), Kruiningen 26/35, Vlis singen 32/32, Axel 25/31; Ter neuzen 35/33. Arnemuiden en Kruiningen wonnen de medaille beschikbaar gesteld door het Hoofdbestuur, resp. voor de heren- en dames- groep. Terneuzen won de zilve ren beker voor de meest behaal de punten (68); Vlissingen werd no 2, Kruiningen no 3 en Axel no 4. In Hotel Rotterdam werd aan de deelnemers een koffiemaaltijd aangeboden- De Kringcommissa ris Dokter Sissingh wekte allen op actie te voeren tot ledenwer ving. De tijden zijn weer somber en dit werk moet gedaan worden. Van de Rode Kruisdepöts, waar van er 80 in Nederland zijn, zijn er nog maar 40 compleet. Zo'n depot kost 15.000. De noodzake lijkheid van deze depots blijkt he. laas alleen in zeer sombere tij den. Dan betekenen incomplete depóts „behelpen". Wij mogen hopen, dat de tegenwoordige drei gingen alléén dreigingen blijken- Maar paraat moeten we zijn! Daarom leden werven om deze paraatheid op te voeren. Dokter Van Breda Vriesman dankte alle medewerkenden. In het bijzonder de juryleden. De dames-jury leden ontvingen voor hun medewerking een bloemen hulde. Het door de Nederlandse con sul-generaal ingediende verzoek tot nietigverklaring van het hu welijk van Bertha Hertogh zal door het Hof te Singapore op 16 October worden behandeld. Kind verdronken. Toen Vrijdagmorgen mevr. A. H- de was aan het ophangen was achter de woning, is haar anderhalf jarige kind in een on bewaakt ogenblik in een tobbe met water gevallen en jammer lijk verdronken. Verstekeling aan boord. Bij aankomst alhier werd de marechaussee door de gezagvoer der van het Nederlandse stoom schip „Stad Haarlem", die een reis maakte met een lading pyriet van Hevelva naar Sas van Gent, gewaarschuwd, dat er een Spaan se verstekeling aan boord was- De marechausse trachtte de gezagvoerder van het Spaanse s.s. „Monte Galera", dat vgn Gent KNAAP OP HAAGSE KERMIS DOOR STROOM GEDOOD. Zondagmiddag om drie uur heeft zich op het kermisterrein aan de Maliebaan te Den Haag een dodelijk ongeluk voorgedaan. De 10-jarige J. O. uit de Pieter Bothstraat kwam in aanraking met de afrastering van het ker misterrein, welke onder stroom bleek .te staan, en is ter plaatse overleden. Uit een onderzoek, door de Haagse recherche ingesteld, is gebleken, dat de 31-jarige kermis exploitant L. C. G. uit Delft, die met zijn wagen buiten het ter rein stond, clandestien een licht- aansluiting had gemaakt met een wagen, die binnen het terrein was geparkeerd- De verbindings draad, die bij de aansluiting te kort bleek, was verlengd met een stuk, dat niet geïsoleerd was. Het vermoeden bestaat, dat 'le niet-geïsoleerde draad op de af rastering heeft gelegen, toen om streeks 3 uur de stroom werd in geschakeld- De jongen werd door omstan ders weggehaald. L. C. G. is door de recherche aangehouden. De draad is in beslag genomen- ZWARE BRAND IN' TEXTIELFABRIEK. Honderd weeftoestellen vernield. Tijdens het weekend is in de grote textielfabriek der N.V. v.h. A. J. ten Hoopen en Zn te Needè (Gld) een zware brand uitgebro ken. In een ogenblik sloegen de vlammen uit de afdeling damast weverij, waar het vuur gretig voedsel vond, in de zeer brand bare machinedelen en de daar aan bevestigde kaarten, die het motief in de stof brengen. Ook de in dit gebouw ondergebrachte afdeling kaartenponserij ging geheel in de vlammen op, als mede de ongeveer honderd weef toestellen, die daarin stonden opgesteld. Het gebouw brandde geheel uit, waardoor de fabriek zijn kostbaarste en moeilijkst te vervangen afdeling verloren zag gaan. De afdeling katoenweverij kreeg veel waterschade, doch men hoopt deze en andere afde lingen weer spoedig in bedrijf te kunnen stellen. De brandweren van Neede en Eibergen werden - gealar meerd en zij bestreden het vuur met drie motorspuiten en twaalf stralen. De fabriek bestaat uit ver schillende afdelingen, die door brandmuren van elkaar geschei den zijn. Daaraan is het te dan ken, dat de brand zich niet ver der heeft uitgebreid. De honderd weeftoestellen zijn zeer moeilijk te vervangen- Deze toestellen worden in Tsjecho- Slowakije gemaakt en het is niet uitgesloten dat het enige jaren zal duren voor ze vervangen zijn. In de uitgebrande afdeling werkten 25 a 30 mensen. Ge tracht zal worden ze in andere afdelingen te werk te stellen. In de andere afdeling zal het werk weer beginnen- De fabriek ver schaft werk aan 300 a 350 men sen in totaal. Omtrent de oorzaak van de brand tast men nog volkomen in het duister. De schade is niet bij benadering te schatten, doch beloopt zeker enige tonnen. Ver zekering dekt de schade. Een oplettende Tielenaar, die Vrijdagmiddag een dief achter volgde was de oorzaak dat de po litie in zeer korte tijd de hand kon leggen op een 18-jarige jon gen, die op klaarlichte dag uit een brandkast van een houthan del 2145 had gestolen- De 18-jarige M. J. van E. deed het voorkomen, dat hij hout wil de kopen. Toen hij niemand op het kantoor aantrof, maakte hij van de gelegenheid gebruik om uit een brandkast ruim 2100 te stelen. Op het moment, dat hij het kantoor wilde verlaten, zag hij de eigenaar aankomen, waar door hij zich in het kantoor ver borg- Aanvankelijk werd hij niet ontdekt. Toen aan een klant even hierna geld moest worden terug gegeven, werd de diefstal be. merkt. Van E- wachtte niet af en trok er op de sokken tussenuit. Een klant, die op het tererin aan wezig was, zette een achtervol ging in. Het was niet gemakke lijk de jongeman te grijpen, want hij klom bij een huizencomplex over enige muren om zich van zijn achtervolger te ontdoen en vluchtte ten einde raad in een woning. Op de zolder, waar hij zich ook had verstopt, werd hij door de politie gearresteerd. Het gehele bedrag aan geld, dat hij gestolen had, werd op hem ge vonden. Op het politiebureau, waar hij werd opgesloten, bleek, dat hij ook nog gesignaleerd stond in het politieblad, daar hij uit het Rijksopvoedingsgesticht te Doetinchem was ontvlucht- OUDE DIEFSTAL OPGEHELDERD. Het vorige jaar deed een be woonster van de ten Hovestraat te Den Haag aangifte van de ver dwijning van een kostbare gou den armband, bezet met juwelen. Bij een dezer dagen gehouden routinecontrole bij opkopers en juweliers, kwam de vermiste armband te voorschijn. Het bleek dat de bestolene het vorige jaar een halve dag een noodhulp in dienst had gehad en dat deze van de gelegenheid gebruik had ge maakt om zich de armband toe te eigenen. Na het sieraad lange tijd bij zich te hebben gehouden, deed zij het onlangs van de hand. VROUW VERMIST. Een vrouw uit Hilversum, Ma ria Gerarda Terlien, geboren op 1 October 1926 en wonende Bus- sumerstraat 26 wordt vermist sinds 6 September. Zij verliet die GESMOKKELDE SIGARETTEN ACHTERHAALD. Zaterdagavond hield de douane recherche s te Amsterdam een vrachtauto aan. Een der beide inzittenden sprong onmiddellijk uit de wagen en zette het op een lopen. Drie waarschuwingsscho ten vermochten hem nog niet van zijn ontvluchtingspoging af te «brengen, maar een burger hielp êen handje en wist de vluchteling te grijpen- Tegen de beide mannen is proces verbaal opgemaakt. Daarna zijn ze weder op vrije voeten gesteld. POLITIE EN JEUGD GOEDE MAATJES. In Bolsward zijn de politie en de jeugd goede maatjes, dank zij een bijzonder initiatief, door de helilige Hermandad genomen. Zaterdagmorgen organiseerde de gemeentepolitie te Bolsward als inzet van een reeks paedago- gische bemoeiingen met de jon geren een prachtige autotocht voor de schooljeugd. In 25 perso nenwagens en een zevental auto bussen ging men met ruim 400 kinderen een uitstapje maken naar Oranjewoud. Aan royale tractaties ontbrak het niet en na dat de karavaan door de drie plaatselijke muziekkorpsen was binnengehaald, werden nog eni ge films vertoond- De kinderen kunnen allemaal meedingen naar een mooie prijs als beloning voor het mooiste opstel over deze tocht, terwijl de ouderen een aantal verkeerspuzzles hebben op te lossen. OVERVAL OP RESTAURANT TE AMSTERDAM. 69Jarige Kassier neergeslagen. Zaterdagmiddag omstreeks 2 uur is een overval gepleegd in het Coöperatief Restaurant aan het Molenpad te Amsterdam. De dader(s) sloeg(en) de 69- jarige kassier, de heer Spijdel, neer en gingen er van door met een bedrag van ca 1500 aan kas geld, de kassier bewusteloos en hevig bloedende achterlatend- Er waren tegen 2 uur geen gasten meer in het restaurant en de kassier was bezig zijn geld op te bergen in het kantoor, dat rechts van de draaideur is gele gen- Een serveerster, die vuile kopjes en borden opruimde, hoorde plotseling een harde slag en zag daarop een jongeman hard weglopen. Hij vloog haar bijna in de armen. „Wat is er ge béurd?" vroeg zij. „Er is iemand gevallen", was het antwoord. De serveerster had de indruk, dat de jongen hulp ging halen. Toen zij even later in het kantoor van de kassier kwam, zag zij de ze op de grond liggen, hevig uit neus en oren bloedend- Naast hem op de grond lag een porte feuille en de ijzeren geldkist, die hij altijd met een ketting aan zijn stoel bevestigd had, was open. Onmiddellijk waarschuwde zij de leiding van het restaurant, die de politie verwittigde. Toen de heer Spijdel weer bij kwam, was zijn eerste vraag: „Heb ik een kiap op het hoofd gehad?" Uit een eerste onderzoek bleek, dat waarschijnlijk omstreeks 1500 is meegenomen uit de geldkist- Wat kleingeld was achtergeble ven, evenals het geld, dat zich in de portefeuille bevond. Het staat nog niet vast ot één ol twee daders de overval hebben gepleegd. Een voorbijganger heeft omstreeks 2 uur twee jon gens hard zien weglopen uit de richting van het restaurant. De kassier zou binnenkort met pensioen gaan. Hij is reeds 55 jaar bij de coöperatie werkzaam. 5 regels 60 centfe i et; minimum pet: nummer of Adiw meer. 5 namiddags 2 tuit werd geplaatst- ie bedekt was met de Unie, lag een apse heide met een 3 lint, waarop me. had laten schrijven appa", benevens de n een Britse Velé., zoals zwaard, stal. el. De stoet, die drie werd voorafgegaan ierwagens. van de Vrijdagnwc :n Belgische KafcL ekend gemaakt, dat het Parlement e diensttijd der Bch. et zes maanden te ensttijd der iichtin. volgende betreft, za nader overleg ple. aar voornemen «e twee jaar te stellen- >r van Economische in de Kabinetsraad tting gegeven over ing en de prijzen. Hij lat in beide sectoren ing is waar te na. naatregelen zuller, imen tegen het- vast goederen en tegen en de normale prjjs vertrok Hf. Tlls. ii* „Piet Hein", onder van de kapitein-lui- ie A. P. Smitt uit (CuraQao) voor het elte van de reis. Het ioeling, dat het schip ïamakanaal en enige ns, o-m. Acapulco in Diego en Honoloeloe •-Guinea vaart, van- naar Nederland t-z-t. Jgd. dvak van September .ugustus 1950 were zeshonderdduizend jongens van zes i«t regelmatig gespaard an de jeugd.spaarac. Nationale Spaarraaö- t heeft de raad doen iet de actie door te iet aantal jeugdige ot zevenhonderdvijL ip te voeren, ng van de tot dusver ;thode zullen nu geen s meer beschikbaar teld. Alle meisjes en t zes tot zestien jaar, eriode van 18 tot 3d iij de Spaar, en Boe. :en en alle postkante. iargeld op hun spaar. doen bijschrijven, boekje „De redding. Dit boekje behandelt ;uk en het redden van ng- Het werkje is ge. ior de heer H. Th. de teur van de Konink. en Zuid.Hollandse itschappij. ter van Economische t aan de nog bestaan, jke prijzencommissies inieuw hun medewer. •lenen aan een goede van de prijspolitiek, or de Regering werd :end zijn deze prijzen. enige jaren geleden a.m. met het doel be. >p te treden tussen ko. rkoper in geval van Dver prijzen, emeenten, waarin het. de prijzencommissies leheven, is het verzoek spoedig mogelijk we. g dezer commissies te versterkt werd door de echo in ZON- EN MAANSTANDEN. de tunnel van de Metro. Door Sept. de tunnel flitste tezelfdertijd 'n 16 6.15 18.54 12.18 20.12 geweldige bliksemshicht. 17 6.17 18.52 13.49 20.44 Door dit defect zou niemand 18 6.18 18.49 15.11 21.31 gewond zijn, indien de door 19 6.20 18.47 16.14 22.37 angst overmande reizigers de 20 6.22 18.45 16.58 23.57 ruiten niet hadden willen ver 21 6.23 18.42 17.27 brijzelen en elkaar niet onder 22 6.25 18.40 17.46 1.23 de voet hadden gelopen. Op onze administratie lig gen voor belanghebbende ter inzage: de lijsten van de troepentransportschepen „Fairsea" en „Ranchi", beide vermoedelijke aankomst op 25 September 1950. De eerste zendingen van deze, wapens hebben de troepen, die deelnemen aan de oefening „Re genboog", de grote herfstma- noeuvres van het Amerikaanse leger in [de Amerikaanse zone, bereikt. Van militaire zijde is verklaard, dat met dit wapen pantserplaten van 11 inches kunnen worden doorboord. er in de lucht te hebben gescho ten. Een der O-B.-ers, die als ge tuige werd gehoord, verklaarde ook een schot te' hebben gelost. De Djaksa concludeerde in zijn lequisitoir, dat Spangenberg schuldig was aan zware mishan deling, de dood ten gevolge heb- 1 ende en eiste 7 jaar gevangenis straf. ressieve bedoelingen tegenover West-Duitsland. De volkspolitie is geen leger". Hij ontkende, dat Oost-Duits- land een afzonderlijk vredesver drag met de Sowjet-Unie zou sluiten: „Wij houden ons aan het verdrag van Potsdam, dat er vre de moet worden gesloten met een onverdeeld Duitsland - De nieuwe Britse diviöie, d* spoedig naar Duitsland zal wor den gezonden, is de 11de pantser, divisie, zo is Vrijdag door bes Britse Rijnleger meegedeeld. De divisie werd in 1941 ge. vormd en in 1946 weer ontbon. den. Zij zal thans opnieuw wor den samengesteld.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 3