De Jaarbeurs te Gent geopend Ook voor Zeeuws-Vlaanderen geldt: Kerkdiei beperking van stroomverbruik^ Slager veroordeeld dank Franse belang voor Nederlandse DE BURGERVERDEDI GING IN BELGIE. CHURCHILL ZAL DE REGERING STEUNEN. TREINRAMP IN PAKISTAN, NIEUWE GRIEKSE REGERING TEN VAL GEBRACHT. Beperking van kei staalverbruik in de U. S. A. De uitvoer van strategische goederen uit de V. S. ATTLEE TEGEN COM MUNISTISCHE ACTIE. De toestand op Malakka ^EXTBA STF.1?-F De grootste en de bestal De Christelijke beginselen in de praktijk van het Christelijk leven WAPENSCHANDAAL IN EGYPTE? Hij berekende te lage prijzen H.-Brigade kom! eerst in October naar huis Baron tegen wil en Hongaars decreet tegen Katholieke orden Griekse kinderen in Oosi-Duiise uraniummijnen Amerikaanse geleerde van mijneed beschuldigd KERSTPAKKETTEN I schoppen verwachten, dat de re- \7r\t^Q TvTfTTJTW P,T TIMF A gering een billijke oplossing zal VOOR NIEU W-GU1INLA. vin(Jen met betrekking tot het aantal leden der religieuze orden ZATERDAG 9 SEE Ned. Herv. K Schoondijke: 7 u. Av< ZONDAG 10 SEP Ned. Ilerv. I AxeL 10 u. Ds. Sel Hulst; 2.30 u. Ds. F Hoek: 10 en 2.30 u. 1 Haaft. Hontenisse: 9.30 u. I kauw. Hulst: 10.30 u. Ds. P. van Axel. Sas van Gent: 10 u Graaff. Philippine: 2.30 u. Graait. Sluiskil: 10 en 2.30 W. Starrenburg. Temeuzen: 10 u. I der Vlugt; 2.30 u. ten. Zaamslag: 0.30 en 2 Talma, van 's-f kerke. Aardenburg: 10.30 u. van Brugge. St. Anna ter Muide M. N. Schrale. Bed. H. Doop. Biervliet'. 9-30 u. Ds Wiebosch. Breskens: 10 u. de h( ser, van Ylissingei C. B. Boe:e, van Cadzand: 10 u. Ds. Cate. Groede: 9.30 u. Ds. Hoofdplaat: 10 u. E ckel. St. Kruis: 3.45 u. Ds. Drugge. Nieuwvliet: 2 u. Schopenhauer. Oostburg: 10.30 u. Ds nier. rtetranchernent: 10- Kuijlman, van Zu: Schoondijke: 10 u. 1 Schopenhauer. Bed. H. Doop. Sluis: 9.30 u. Ds. M Bed. H. Doop. Waterlandkerkje: 9 Fournier, van Oos LTzendijke: 10 u. Ds. Zuidzande: u. Ds. Voorber. H. Avoi Doopsgezinde G Aardenburg: 10.15 u nius. Gereformeerd» Temeuzen: 10 u. Ds. 5 u. Ds. H. Pesti kerkdienst). Hoek: 10 en 2.30 u. van Sittard. Zaamslag: 9.30 en 2 Ritsema. Geref. Ki (Onderh. art. 31 Terneuzen: 10.30 en Hove. Hoek: 10 en 2-30 u. huis, em. pred. te Chr. Geref. Zaamslag: 9.30 en 2 C. van Ravenswa: Othene: 7 u. Ds. J. venswaay, van Ze Gereformeerde Terneuzen: 9.30, 2 Aangeenbrug. Hoek: 2 u. Leesdien Oud-Geref. G< Terneuzen: 9.30, 2 e de Reuver. Uooms-Katholie Axel: 7.30 en 10 u. Clinge: 7, 8.30 en 10 Hulst: 6.30, 7.45, 9 Missen. Philippine: 7, 8.30 e Missen. Sluiskil: 7, 8.30 e Missen. 3as van Gent: 7, f H.H. Missen. Zandstraat: 7,30 ei Missen. Temeuzen: 7, 8,30 e Missen. Zuiddorpe: 7.30 ei Missen. Westdorpe: 7, 8.30 i Missen. Leger des 1 Terneuzen: 7, 10 en 1 kqmsten in de openlucht Nieuwst Rekening houdende met de af- vaartdata van de voor het ver voer van de pakketten aangewe zen boten wordt er de aandacht op gevestigd, dat de St. Nico- laa& en Kerstpakketten voor Nieuw Guinea resp. vóór of op 20 September en 31 October a.s. ter verzending op de postkanto ren moeten worden aangeboden. De Belgische Minister-Presi dent, Pholien, heett in een ant woord. op een open brief van Fer- nand de Smet, die de organisa tie van de Belgische burgerver- dediging leidt, verklaard, dat de plannen voor de, burgerverdedi- ging ..zo lang verwaarloosd, door de verantwoordelijke autoriteiten aan een onderzoek worden on derworpen"- ,en een meer menselijk bestaan zal verzekeren vooral voor hen, die geschikt zijn voor de taak van geestelijke herders". Aartsbisschop Groesz tekende de overeenkomst voor de kerk. De Hongaarse pers heeft het decreet nog niet gepubliceerd- De evacuatie van kloosters be gon begin Juni toen de politie autoriteiten verscheidene orden uit de kloosters verwijderde en de gebouwen aan de zorg toever trouwde van de respectieve bis dommen- Winston Churchill, de leider van de oppositie in het Britse La gerhuis, heeft Zaterdag een ver klaring uitgegeven, waarin hij de steun der conservatieve frac tie toezegt aan de Regeringsmo tie van vertrouwen in het defen siebeleid. Als de motie morgen of een der volgende dagen ter tafel komt, zal de conservatieve oppo sitie geen amendementen erop indienen. Wel wordt verwacht, dat J Churchill critiek zal oefenen op bracht het beleid van de Regering en op i groter spoed bij de herbewape ning zal aandringen. Zijn Zater-1 dag uitgegeven verklaring wijst1 er echter op, dat hij niet zal trachten de Regering over deze kwestie ten val te brengen- Vijftig mensen zijn Vrijdag avond om het leven gekomen en een gelijk aantal gewond bij het ontsporen van een trein op on geveer 65 km afstand van Dacca in Pakistan. Spoorwegfunctionarissen te Dacca vermoeden dat er sabota ge in het spel is. De ontsporing gebeurde op een brug tussen Bhairab Bazaar en Daulatkoendi. De Regering was op 21 Augus tus beëdigd. Drie dagen te voren had de gematigde Regering van Piastiras haar ontslag ingediend wegens het aftreden van de ze ven liberale Ministers. Daar de liberalen alleen geen Regering konden vormen, heeft Venizelos sinds 21 Augustus zijn kabinet verbreed met zes demo cratische socialisten en de leider van de Nationale partij, generaal Napoleon Zervas. De machtige Centrum (Epek) partij en de progressieve repu blikeinse partij weigerden echter Venizelos te steunen en ook de rechtse Populisten ontkenden, dat hij tot een overeenkomst was geraakt met hun leider, Tsalda- ris. Het nieuwe Griekse coalitie-ka binet van Sophokles Venizelos, is Zaterdagavond afgetreden, nadat het in het parlement met 124 te gen 106 stemmen ten val was ge- Senator Scott Lucas, de leider van de democratische meerder heit} in de Amerikaanse Senaat, heeft in een radiorede medege deeld, dat President Truman de auto-industrie waarschijnlijk be perkingen zal moeien opleggen voor wat betreft het verbruik van staal- Het zal vermoedelijk niet nodig zijn, dat de autofabrie- ken hun productie stopzetten, zo. als in de loop van de jongste oor log. De recente stijging van het productievermogen der Ameri kaanse staalindustrie zal het mo gelijk maken om naast vele dui zenden tanks en vrachtauto's nog millioenen personenauto's per jaar te vervaardigen, aldus de Senator. Prof. Zuidema bracht de ver schillende denkrichtingen in het irrationalisme, alsmede de ratio nalistische wijsbegeerte van Ro me in herinnering. „Christelijke beginselen", aldus Prof- Zuide ma, „zijn religieuze beginselen". Een der diepste beginselen is dat van de religieuze vastheid. Als laatste beginsel behandelde spr. de souvereiniteit in eigen kring. Ieder samenlevingsverband moet een interne zelfbegrenzing ken nen en liefhebben. Een politieke staking is ongeoorloofd, omdat het de souvereiniteit in eigen kring schendt- Ook de kerk heeft haar zelfbegrenzing met als ge volg, dat de democratie het laat ste woord spreekt en 't ambt al ler gelovigen geknecht wordt. Aan het slot van zijn referaat vestigde Prof. Zuidema de aan dacht op een uitlating van Groen van Prinsterer, n.l- dat beginsel tegenover beginsel gesteld moet worden. Ook de ongelovige wordt geleid door beginselen. Het is on ze plicht, aldus Prof- Zuidema, tegen iedere religieuze drijfveer, welke niet beheerst wordt door het blijven in de waarheid, de strijd aan te binden. Wie dat niet ziet, is geestelijk weerloos. De Amerikaanse Minister van Handel, Charles Sawyer, heeft verklaard, dat de Verenigde Sta ten geen vergunning meer zul len verstrekken voor het zenden van strategische goederen en De Britse Minister President, Clement Attlee, heeft in een rede op een Labourvergadering in zijn eigen kiesdistrict Walhamstow in Oost Londen, sprekend over „de vijand van binnen", er op aangedrongen te voorkomen, dat „de communisten de vakvereni gingen zouden gaan beheersen, de coöperaties in hun macht zou den krijgen en de Labourpartij zouden kapot maken". Dit alles, aldus zeide Attlee, werd nage streefd door een zeer actieve kleine minderheid dikwijls een zeer kleine minderheid tegen de wil van de meerderheid in. De communisten hadden een grote bondgenoot in „onverschilligheid en traagheid van de meerder heid". Attlee zeide verder nog, dat de Labourpartij, van 1930 af, toen de tweede Labourregering aan 't bewind was, het beginsel van de collectieve verdediging van de democratieën tegen agressie had Yuorgestaan. Een reden, waarom Labour de „noodzakelijke uitbreiding van de bewapening" betreurde, was, dat dit onvermijdelijk hulpbron nen tn beslag nam die Labour juist had willen gebruiken om de positieve vredespolitiek op te bouwen". Zaterdag heeft de Belgische Eerste Minister Pholien, de 5-de internationale jaarbeurs van Gent officieel geopend. De jaar beurs, die van 9 tot 24 September in het stedelijk park wordt ge houden, beslaat een oppervlakte van 45-000 m2. Achttien landen, waaronder Nederland, nemen er aan deel. In het kader van deze ^aarbeurs, is tevens een tentoon stelling over „De Congo als indu- streel centrum" ingericht, die voornamenlijk in het teken staat van het tienjarenplan. In het museum van schone kunsten te Gent is een tentoon- steling „Ars Exotica" georgani seerd, waar o-a. een verzameling Indonesische kunstvoorwerpen is geëxposeerd, die door de stad Leiden ter beschikking is ge steld. Bovendien is in de jaar beursgebouwen een „Salon van het diamant" ingericht, alsmede een tentoonstelling „De Wester se Unie in dienst van de arbei- Vrijdagavond hebben opstan delingen in Malakka het vuur geopend op de trein van Singa pore naar Koeala Loempoer grondstoffen naar bevriende landen, die zelf dergelijke goede ren aan Rusland of aan landen van het Sowjet-blok leveren. Sawyer verklaarde, dat hij reeds orders had gegeven om j dergelijke zendingen ötop te zetten. De N.V. P.Z.E.M. verzoekt ons het volgende mede te delen. In de pers heeft men dezer da gen kunnen lezen dat de nog steeds niet voldoende capaciteit van centrales en netten der elec- triciteitsbedrijven ook gedurende a-s. winter noopt tot beperking van het stroomverbruik geduren de de piekuren (7.309 uur en 16.3018 uur met uitzondering van 's Zaterdagavonds en de hele Zondag)dit geldt voor het gehele land met uitzondering van Fries land en Zeeuws-Vlaanderen. Ter vermijding van misverstan den dient deze uitzondering na- aer te worden toegelicht. De reden dat Friesland is vrij gesteld van bedoelde beperking is gelegen in de omstandigheid dat deze provincie over een centrale beschikt, die ruim in de aldaar voorkomende behoeften kan voorzien en zelfs nog iets naar de provincie Groningen kan leveren. Geheel anders echter ligt de zaak voor Zeeuws-Vlaanderen. Daar is geen overvloed van cen tralevermogen, doch evenals overal elders een tekort. Zelfs indien geen der machines en ke tels gestoord geraakt zal de Cen trale te Westdorpe de hoogste winterbelastingen niet kunnen opbrengen. Waarom dan deze vrijstelling van stroombeperking? zal men vragen. De reden is hier in gelegen, dat d.e campagne die thans in de pers is ingezet een- voudigheidshalve centraal is op gezet, met vaste tijden voor de van het stroomver bruik. De uren gedurende welke de „piek" in het stroomverbruik der", die het sociaal aspect van het Verdrag van Brussel belicht. In zijn openingstoespraak leg de de voorzitter van de jaar beurs, Ir. Cl- Morraye, de nadruk op de noodzakelijkheid van de bouw van de nieuwe sluis te Terneuzen, waarvan, zoals hij zeide, niet alleen de ontwikkeling, doch het leven zelf van Vlaande- ren's hoofdstad afhangt. Ir- Morraye betoogde in dit ver band, dat de Belgische regering zich ten volle bewust is van het gevaar, dat Gent dreigt en be loofd heeft in de nabije toekomst een definitieve oplossing te ge ven aan dit probleem- 's Middags zaten de genodig den aan een banket aan, dat door het bestuur van de jaarbeurs werd aangeboden. De Nederland se ambassade was vertegenwoor digd door de handelssecretaris, J. M. Devers. per rol Voor de Bestuursraad van de Christelijke Bedrijfsgroepen Cen trale (voorheen Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportar- Hierbij "werden twee personen tetters)^^ens^een ^aantal Een- Egyptische generaal, zes nfficieren van hoge rang en een sergeant zijn gearresteerd in ver. band met een „wapenschandaal gedurende de Arabisch-Joodse rarlog in Palestina, zo verklaart bet blad „Al Ahram". Volgens het blad waren bij het schandaal hooggeplaatste Egyp- wnaren: betrokken, die een for mat gemaakt hadden door in het buitenland minderwaardige wa- oens en ammunitie voor de Egyptische strijdkrachten te ko pen. gewond. Guerillastrijders vielen verder een partij aan, die op jacht naar wilde zwijnen was. Van de elf man, die in een open vrachtauto reden, werden er vier gedood en twee gewond. Twee personen worden vermist. In verschillende delen van Malakka kwamen botsingen voor tussen guerillastrijders en veiligheidstrijdkrachten. Vier guerillastrijders werden gedood- dema zijn derde lezing over „Het goed recht van de Christelijke beginselen in de praktijk van het Christelijk leven". De conferen tie werd gehouden in Driebergen De eerste twee lezingen had- jmumprijs In kort geding beeft voor de rechtbank te Almelo gediend de zaak tussen de saneringscommis sie in het Slagers- en Vleesgros- siersbedrijf en de Almelose sla ger II. G. B., die te lage prijzen voor zijn vlees had berekend. Op 11 Mei van dit jaar hebben 48 Almelose slagers een overeen komst getekend met betrekking tot het vaststellen van minimum prijzen voor vlees. Hiertoe be hoorde ook slager B. Zij verbonden zich om de voor schriften van de saneringscom missie op te volgen en in geen geval lagere prijzen te berekenen dan de door die commissie vast gestelde. Slager B. zou zich niet aan de overeenkomst hebben ge houden en in twee advertenties mededeling hebben gedaan, dat hij vlees en vleeswaren aanbood tegen lagere prijzen. Hierin zag de saneringscom- rrissie aanleiding om slager B. in kort geding te dagvaarden. Hij erkende vlees beneden de mini- te hebben verkocht. pleegt op te treden, zijn n.l. voor alle gebieden vrijwel gelijk behalve echter juist voor Zeeuws- Vlaanderen, waar de piek door samenwerking van verschillende factoren gedurende het groot ste deel van het winterseizoen niet op bovengenoemde uren op treedt maar 's morgens tussen 11 en 12 uur. Dit maakt, dat in Zeeuws-Vlaanderen het publiek op andere wijze zou moeten wor den „bewerkt" dan elders, en cm verwarring te voorkomen en geen nodeloze belemmeringen te veroorzaken is besloten Z. Vlaanderen niet te betrekken in de algemene „piekuren-campag ne". Gelukkig staat de Centrale te Westdorpe bij de verzorging van Zeeuws-Vlaanderen niet ge heel op zichzelf; door middel van koppelkabels kan in beperkte mate door de Compagnie Néer- iandaise de l'Azote te Sluiskil en door de Centrale te Langerbrugge (bij Gent) worden bijgesprongen, en hierop is dan ook de verwach ting gebaseerd, dat zonder al te veel tegenspoed, a.s. winter de stroomvoorziennig in dit gewest kan worden gehandhaafd zonder onderbreking of zonder verplich te afschakeling. De door de Wes- ter-Schelde gelegde kabels geven deze winter dus nog geen ver lichting in de situatie. Uit het bovenstaande moge blijken dat in Zeeuws-Vlaande ren de situatie nog geenszins rooskleurig is te noemen, im mers: de Centrale heeft tekort en moet steunen op twee bedrijven, die elk natuurlijk in de eerste plaats voor zichzelf moeten zor gen en bovendien óók niet ruim in hun productievermogen zitten- Verder bieden hier en daar de ka belnetten ook nog grenzen aan de mogelijkheden, ondanks alle voorzieningen welke sinds de oor log met de grootste mogelijke spoed zijn getroffen. Bijzondere afspraken met' bepaalde groot verbruikers betreffende de be perking van hun verbruik gedu rende zekere uren zullen dan ook niet kunnen uitblijven Maar óók voor het grote pu bliek geldt in het algemeen: Door het stroomverbruik gedurende de wintermaanden zoveel mogelijk te beperken, fielpt U de zeker heid van ononderbroken stroom voorziening te verhogen! U kunt dit bijvoorbeeld doen door het gebruik van strijkijzers, straal- kachels, e.d. zoveel mogelijk in de middag-aren (12—4 uur) en des avonds na 7 uur te doen vallen. Van deze medewerking hangt het tenslotte af of a.s. winter afscha kelingen van netgedeelten en verbruikers nodig zullen zijn of niet. zijn klanten te verliezen, de mi nimumprijzen los te laten. Boven dien betoogde B„ dat zijn colle ga's woekerwinsten maken. De saneringscommissie stelde hiertegenover, dat de bestaans mogelijkheden voor de slagers lange tijd gering waren geweest, zodat het vaststellen van mini mumprijzen noodzakelijk werd. De president van de rechtbank, uitspraak doende in dit kort ge ding, gaf B. bevel onmiddellijk het plaatsen van advertenties, waarin de lagere prijzen werden geannonceerd, te staken en bo vendien werd B. opgelegd zijn vlees niet meer beneden de vast gestelde prijzen te verkopen. Een en ander met de bepaling, dat bij iedere overtreding een dwangsom van 100,wordt verbeurd. Bij deze uitspraak werd over wogen, dat B. niet had aange toond, dat hij door overmacht verhinderd was de minimumprij- vervoer 7pn te handhaven. B. heeft, zo ren- overwoog de president, zich bij de Als gevolg hiervan zal ^ver overeenkomst aangesloten en was dere onvoorziene den tot onderwerp: „Dat goed recht betwist", in de derde werd gehandeld over „Dat goed recht gehandhaafd". De vergadering stond onder leiding van de Bondsvoorzitter, de heer C. van Baren Jr- Tot zijn verdediging voerde hij aan, dat hij zich met de prijzen niet kon verenigen, omdat in de dorpen rondom Almelo lagere prijzen worden berekend- Daar door had hij zieh genoodzaakt gezien, teneinde niet een deel van Namens de Minister van Oor loog maakt de Legervoorlich- tingsdienst bekend, dat van de aanwezige scheepsruimte voor het vervoer van de K. L.-mili tairen naar Nederland een ge deelte in Indonesië (beschikbaar moet blijven voor inter-insulair van ex KNIL-militai - omstandig- dus'verplicht naar de voorschrif- heden voorbehouden de ver ten van de commissie te hande- scheping van de H-b r ga de^ len. Dat er woekerwinsten zou- 1 gedurende den worden gemaakt door de sa menwerkende slagers, achtte de president nfet aannemelijk. Enkele Regeri woordigers en et fruitkwekers uit maakten een twt cursie naar ons lan< de hoogte te stejler. derlandse fruitteelt. Woensdag werd gebracht aan i fruitteeltbedrijven Donderdag werd de Betuwe met een bezoek vereerd. Vee] interesse toonde men hier vooral voor de teelt van goud- reinetten. Na de lunch bezocht men de fruitveiling Tiel en om streken, waar vooral het ma chinaal sorteren en het koelen van fruit de aandacht trok. In een decreet van de Hon gaarse regering wordt bepaald, da- alle religieuze orden is ge- 7ast hun kloosters binnen drie maanden te verlaten- In het de nneet wordt geen melding ge maakt van maatregelen voor de voorziening in het levensonder; houd van de meer dan 10-000 kloosterlingen op wie het decreet van. toepassing is. Dit, aldus de tekst, was een zaak voor een commissie, bestaande uit ver tegenwoordigers van de regering en de kerk- Uitzondering is gemaakt voor iÈ orden en kloosters welker leden bestemd zijn voor het on derwijs in de scholen, die vol gens de overeenkomst tussen de R.K. kerk en staat, welke 30 Augustus is gesloten, aan de kerken zijn teruggegeven. In een brief, die 30 Augustus door aartsbisschop Jozef Groesz ondertekend, werd gepubliceerd, irerd verklaard, dat „de bis- Een wonderlijke geschiedenis door J. TEN WESEPE. B. 3) (Nadruk verboden) Op het plein schaarde hij zich achter de file wachtenden tot "zijn,, tram zou komen. Natuurlijk stampvol, maar het moest gek gaan, als hij geen hangplaatsje kreeg. Half leunende tegen de af sluiting reed hij mee naar de bui tenwijk, waar z'n kosthuis was. De twee minuten van de tram halte naar z'n „nachthok", zoals hij z'n kosthuis wel eens ongege neerd betitelde, legde hij snel af, want in de vallende schemering begon een miezerig motregentje het asfalt vet te maken. Boe.... October zette niet best in. Haast elke dag al regen gehad. Hij stak de sleutel in het slot en üep bij twee treden tegelijk naar boven. Op z'n kamer smeet hij jas en hoed op een leesstoel in de hoek van het vertrek en haal de een sigaret uit zijn zilveren kokertje, 'n verjaardagsgeschenk van Pop. Verroest, er was nog post ook. Van wie kon dat zijn? Hij kreeg zelden of nooit brieven. Met een plof viel hij neer in de stoel bij het raam en nam de wit te enveloppe in handen- Geen postzegel er op, dus de brief was bezorgd. „Val in m'n kassiemom pelde Jan, nog verbaasder, „hij is van Pop! wat nu? Krijg ik de bons?" Ze hadden de avond tevoren gekibbeld. Och, nou ja, in iedere verkering i? er wel eens wat en hoewel het afscheid die avond niet was geweest, zoals gebruike lijk: een kwartiertje scharrelen in de winkel en een regiment kus sen toe, was het incident toch niet van die aard geweest, dat hij zich bezorgd maakte. Maar nu deze brief..Een tikje zenuwachtig scheurde hij met z'n vingers het couvert open. en haal de er de brief uit. Jan las: „Lieve Jan, Je zult wel vreemd opkijken, dat je een brief van mij krijgt, maar ik v nd, dat we nu maar eens tot klaarheid moeten komen, je weet, dat ik een gruwelijke hekel aan je kaartavondjes heb. Als dat nu éénmaal in de week was, zou ik me er misschien nog mee kunnen verzoenen, maar driemaal, dat vind ik wel een beetje teveel Temeer, ornaat het altijd om geld gaat en jij nu een maal een pechvogel bent met dat kaartspel. Jc verliest haast altijd en ik vind het zonde van het geld. Als je al dat geld, wat je verspeeld hebt, nu eens had op gespaard, zou het een aardig duitje zijn- Enfin, we hebben er gisteravond ruzie over gehad en ik heb er nadien 'nog lang over nagedacht. En daarom stel ik je voor een alternatief: of je laat je kaartavondjes schieten, of mij. Eén van tweeën. Maandags-, Woensdags- en- Vrijdagsavonds ben je bij je kaartvrienden en de overige avonden zijn voor Pop. Als je dat nu, in onze verkerings tij d al niet kunt laten, hoe zal het dan worden, als we straks ge trouwd zijn? Nu moet je maar eens beslissen. Als je vanavond bij ons komt cn dus niet gaat kaarten is alles vergeven en vergeten cn praten we nergens meer over. Ga je vanavond echter toch naar jc kaartvrienden, dan kun je onze verloving als ver broken beschouwen. Dan heb je morgenochtend je ring thuis. En de maand October kunnen geschieden. De ver scheping van de G-brigade uit Indonesië zal volgens de oor spronkelijke plannen in Septem ber voltooid kunnen zijn. dan hoef je niet bij me te komen met „Lieve Pop, hoor nou eens want dan ben ik je „lieve Pop met meer, maar enkel en alleen juffrouw Willemse. Je weet, dat il- van je houd- Daarover bestaat ,een twijfel- Maar ik wil je al- 'eem hebben en ik wil je niet lan ger delen met je kaartvrienden. Ik gun je je pretjes, maar dat kaarten .s me een doorn m het oog, oomdat het teveel geld kost. Weet dus goed, wat je van- avond doet. Je hebt je lot zelf in je handen. Je desondanks liefhebbende Pop." Jan zat een poosje verbouwe reerd met de gelezen brief in zijn handen te kijken en had er geen erg in, dat z'n sigaret op het as bakje lag te branden. Toen smeet hij de brief in een hoek en zei heel onbeleefd „Barst". Pop was een lieve meid, maar ze had een idee-fixe betreffende zijn kaart avondjes. Verroest, een mens meest toch wat hebben. Al sinds hij op de Bank was, bestonden deze kaartavondjes. En wat gaf het, als hij eens een keer ver loor? Een andere maal immers won hij het verlies met glans te- rug (Wordt vervolgd). 5000 Jonge Grieken van 14 tot 20 jaar die gedurende de burgeroorlog door de partlsanen naar landen van ide Cominform zijn overgebracht, zijn volgens het blad van de Amerikaanse controle-commissie in Duitsland „Neue IZeitung" in de O-Duitse Provincie Saksen aangekomen. Zij zijn ondergebracht in loodsen te Radebuel bij Dres den- Volgens het 'blad worden zij bewaakt door leden van de Volkspoldtie, hetwelk contact met de Duitse bevolking belet ten. Een aantal van hen zal per October in de uraniummijnen te werk worden gesteld- Een federale rechtbank te Los Angeles heeft Dr. Sydney Wein- baum, deskundige op het gebied van straalaandrijving, schuldig verklaard aan meineed, omdat hij voor een leger-commissle heeft ontkend, dat hij lid was van de communistische partij. VIERDE KLASSE G- RoburEMM; Hontenisse IJzendijke; De PatrijzenPSK; HulstYerseke. RESERVE 2de KLASSE D- RCS 2Middelburg 2; Goes 2 Vlissingen 2; De Zeeuwen 2 Corn. Boys 2. V/VUUlliOlJlV, lui irct ouaxi- brengen Van verbeteringen ge adviseerd en B. en W- hebben deze voorgeschreven- Tot nu toe zijn deze nog niet aangebracht, doch B. en W. blijven er op toe zien, dat dit alsnog zal geschie den. De woningwijk L, nos. 14 en 15 en wijk P, nos. 107 en 108 voor ae grona, waarop oe ver lengde Bylocquestraat is aange legd. Aanleg en verbetering riolering- Voor de -kom van de gemeente wordt een rioleringsplan vast-/ gesteld, waarin behalve de uit breiding ook de bestaande rio- (De hoofdvariant van deze ver dediging gaat verder met 10. a4, b4; 11- dxc5, LXc5; 12- Dc4, Pd7. De bedoeling van de tekst zet is om op Lxc5 met Dc3 voort te zetten.) 10Pb8d7 11. c5c6, Pd7—c5; 12. Db3—c2, Ta8—c8; 13. a2a4 net va v\-»x-g vixjrrcr 27. Kd2e3, e6—e5!; 28. f4 X e5, Pc7e6. (De pointe: Zwarts toren hand haaft zich op de 4e lijn, en nu dreigt er plotseling van alles: Lg5t, Lxb4 of Lg5t, respectie velijk TXh3t.) 29. Ld3a6t, Kc8b8; 30. b4 -b5, Td4dl- Wit geeft op. UC V1VUW Id'WW VOO" 16.00 Kamermuziek; 17.00 Nws.; 17.10 Lichte muziek; 18.00 Fran se les; 18-20 Gram-; 18 30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram-; 19-50 Radiofeuilleton; 20 00 Kamerorkest: 21.00 Actua liteiten; 21.15 Gram.; 22.00 Nieuws; 2215 Verzoekprogram ma; 23 00 Nieuws; 23-05 Gram.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2