BINNENLANDS UIT DE PROVINCIE VOOR DE ZONDAG De bijslag op lonen en salarissen NIEUWS Veiling Terneuzen RECHTSZAKEN Adve*tentiën Burgerliike Stand SPORTNIEUWS Dr Van den Borg C.J.M.V. Er is niemand die God zoekt Autobus met bedevaartgangers verongelukt Zwarte handel te Brussel Tweede Jaarbeurs te Antwerpen geopend EEN ZEEUWS STREEK- COSTUUM? TERNEUZEN. OOSTBURG. BRESKEN S. SCHOONDIJKE. DODELIJK ONGELUK OP ONBEWAAKTE OVERWEG. ZAAMSLAG. AGENDA DUIVENSPORT. EVANGELISATIE- 'SAMENKOMSTEN VERHUISD Jaarbeurs Het Woonhuis Psalm 14. Dit zegt de dichter van Ps. 14: Er is niemand die God zoekt. Heeft hij gelijk? Hij weet: er is godsdienst en zedelijkheid onder de mensen maar in Gods oog is er niemand die goed doet, die Ged zoekt. Dit geldt voor spot ters en heidenen, maar ook voor vrome mensen. Willen wij het erkennen dat er zelfs niet één is die <Sod zoekt? Misschien belijdt de mens Sad met de mond en erkent hij Hem met zijn verstand. Maar ha zijn hart zegt hij: er is geen GtMi. want met zijn hart doet hij alsof er geen God is. Hij wil San God niet denken, omdat zijn hart zich van Hj^ip heeft losgemaakt. ris de mens twijfelt aan Gods bestaan is dit nooit een kwestie van het verstand; als hij God ontkent is dit nooit op grond van een theorie- Als hij het doet, doet hij het omdat zijn boze hart niet wil dat God er zou zijn- francs bij zich tc hebben. Bij visi tatie bleek, dat één der inzitten den, de slager A. P. uit Gent nog ƒ100 en 2110 Belgische francs in zijn portefeuille had, terwijl de andere, mej. M. de P. uit Gent, een bedrag van 2000 tussen haar kleren had verstopt. De Bijz. Politierechter veroor deelde beide verdachten tot één maand gevangenisstraf met ver beurdverklaring van de inbeslag genomen betaalmiddelen. Ontslag genomen zonder vergunning. C. B., fabrieksarbeider te Hon- tenisse, was werkzaam op de l'Azote te Sluiskil. Toen hem de werkkring niet meer aanstond, bleef hij weg. Hiervoor had hij toestemming moeten vragen aan het Gewestelijk Arbeidsbureau. Verdachte kon het niet uithou den in de fabriek. Daar de verdachte inmiddels weer op de fabriek ging werken, eiste de Officier van Justitie te gen hem een lage geldboete, n.l- 15 of 10 dagen. De uitspraak was 10 of 5 da gen. POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. Maar zijn er dan geen uitzon- Wegens belediging van E. J. H. Jeringen, geen oprechten? Neen! Ull Terneuzen kreeg de landar- Jiöst de oprechten weten dat zij beider K. H. aldaar 30 of 10 niets anders zijn. Zij weten dagen. van hun goddeloosheid meer en De chauffeur F. S. uit Axel, freter dan de zogenaamde god- reed in de avond van 8 Juli op deinzen en zij belijden deze god- zijn fiets langs de Rijksweg van deloosheid als schuld. Er is een Terneuzen naar Axel. Op een rechtvaardig geslacht op deze plaats, waar de weg een bocht wereld en juist dit geslacht weet naar links maakt, nam hij in- dat het God niet zoekt en geen plaats van de buitenbocht de bin- gjeed doet- nenbocht, waardoor hij in botsing Maar bij hen wil God wonen. VERBODEN TOEGANG. Een25- jarige timmerman uit Wales, Thomas Davies, heeft 10 shilling iboete gé- kregen. omdat hij in dron kenschap had getracht de ambtswoning van Minister- President Attlee binnen te komen. Een autobus met 45 Franse Seminaristen van het Seminarie van Poitiers, is nabij Ravenna in botsiing gekomen met een an der voertuig. Een Priester kwam om het leven en 25 Seminaristen en de Rector werden gewond- De vrouw, de moeder en de beide kinderen van de bestuurder lie pen ernstige verwondingen op De 31 gewonden zijn naar het ziekenhuis van Ravenna overge bracht. Vijf of 6 hunner be vinden zich in zorgwekkende toestand, onder wie de Rector van het Seminarie van Poitiers- De Seminaristen, die terug keerden van een bedevaart naar Rome, waren op weg naar Ve netië. Te Axel op het kantoor waren velen aanwezig om de jubilaris geluk te wensen. Ten huize van de heer Van Vessem arriveerde in de morgen de heer Inspecteur der P.T.T- uit Breda om van zijn belangstelling te doen blijken- Des middags werd de heer Van Vessem met zijn gezin op het P.T.T.-kantoor te Axel door de Directeuren van Axel en Hulst en een afgevaardigde van de bestellers van Axel gelukge wenst. en waarderende woorden tot hem gericht. Collega's wa ren hier aanwezig uit Axel, Ter neuzen, Hulst en Oostburg. Door het Hoofdbestuur der P.T.T. werd als huldeblijk een oorkonde geschonken. Personeel en oud-Directeur boden waardevolle geschenken aan. Deze dag werd verder huise lijk herdacht te Zaamslag, waar vele vrienden, familie en beken den de jubilaris kwamen felici teren. Ook tal van fraaie bloemsluk ken werden aangeboden. Want de Zoon des mensen is gekomen om zondaren zalig te maken. O BIJZ. POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. Beviezensmokkel. Op 11 Juli kwam er bij de grenspost te Sas van Gent een autc. waarin twee personen za ten, die te kennen gaven, dat ze «.aar Nederland wilden. Toen w erd gevraagd, of ze iets hadden aan te geven, verklaarden ze kwam met een andere wielrijder. Deze laatste viel en bekwam een schedelbasisfractuur. Wegens bet veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel werd S. veroordeeld tot 50 of 10 dagen, alsmede tot 2 weken gevangenis straf voorwaardelijk met proef tijd van 2 jaar. Volgens een politierapport heeft de koopwoéde te Brussel geleid tot een herleving van de zwarte handel. De Belgische Regering zal spoedmaatregelen aan re geven, nemen ter vferhindering van ieder een bedrag aan Belgische woekerwinst en prijsstijgingen. Donderdagmiddag is in de tentoonstellingshal aan de Jan van Rijswijcklaan te An t wier pen in aanwezigheid van de Belgi sche Minister van Economische Zaken Coppé, de tweede Ant werpse Jaarbeurs officieel ge opend. Aan deze Jaarbeurs, welke tot 24 September zal du ren, nemen meer dan 600 Ne derlandse, Belgische en Luxem burgse firma's deel. In zijn openingsrede herinner de Minister Coppé aan de Bene- luxconferentie te Oostende en gaf hij een overzicht van de re sultaten der voor-uniie. In het bijzonder stond hij stil bij de schommelingen in de Belgische in- en uitvoer. De heer Coppé spraift de wens uit, dat in het ka der van 'een Europese unie een evenwicht bereikt zal worden tussen de import en export van de landen der Beneluxgroepe- ring en die der Ver. Staten. Ten aanzien van de bijslag op lonen en salarissen heeft het College van Rijksbemiddelaars het volgende bepaald: Aan mannelijke en vrouwelijke werknemers van 23 jaar en ouder; aan mannelijke en vrouwelijke gehuwde werknemers beneden de leeftijd van 23 jaar en aan mannelijke en vrouwelijke kostwinners beneden 23 jaar, wier inkomsten ten minste 2/3 deel vormen van de totale in komsten van het gezin waartoe zij behoren en wier loon is ge regeld in een eollectieve ar beidsovereenkomst of bindend vastgestelde loonregeling, wordt door de werkgever een bijslag uitgekeerd ten bedrage van 5 pet. Deze bijslag zal voor de mannelijke werknemers van 23 VCll wciucu aaiigvwuviuii, uiaiiiicujnc ncitvnciucia tan wo Deze dag was een onvergete- jaar en ouder ten minste 4 cent lijk feest, dat tot in de late per uur bedragen. n- avond duurde. Badinrichting. In de gemeentelijke Badin richting werden in de maand Augustus 1518 baden genomen. Gevonden voorwerpen. Een armband (Frans souve nir, J. de Putter, Zaamslagveer B 20b. De Postcommandant der Rijks politie alhier, maakt bekend, dat ondervolgend gevonden voorwerp te bekomen is aan het I mannelijke en vrouwelijke werk- daaraohter vermelde adres. nemers, wier loon niet is ge- r„ De bijslag overschrijdt niet een bedrag van 15 per maand, resp. 3,36 per week of 7 ct. per uur. De bij slag is voor de eerste maal ver schuldigd over de eerste volle loon week van September 1950 en ten aanzien van hen, die een maandloon ontvangen, over de maand September 1950. Zonder voorafgaande toestem ming is het geoorloofd de bij slag eveneens toe te kennen aan regeld in een collectieve arbeids overeenkomst. Zonder voorafgaande toestem ming is het eveneens geoorloofd aan mannelijke en vrouwelijke werknemers beneden 23 jaar een bijslag toe te kennen als hier onder is aangegeven: voor werknemers van 15 en 16 jaar: 2 pet., voor werknemers van 17 en 18 jaar: 3 pet., voor werknemers van 19 en 20 jaar: 4 pet., voor werknemers van 21 en 22 jaar: 5 pet- Onder in geld genoten in komen wordt in deze beschik king verstaan vast tijdloon, ta- riefverdienste, premies of andere toeslagen, verband houdende mei de arbeid, vaste of gegarandeer de tantièmes e.d.„ doch niet de wettelijke kinderbijslag, de door het College van Rijksbemidde laars toegestane 2 pet. gratifi catie, winstuitkeringen en der gelijke. ilat Door de Bond van Platte landsvrouwen, Afd. Zeeland, wardt gepoogd een streekcos- 1 tram ingang te doen vinden. Dat streekcostuum is niet be deeld voor Zeeuwen, die nog de -rude Zeeuwse dracht trouw zijn gebleven, want de afdeling meerit de handhaving van die mooie dracht te moeten bevor deren- Er zijn evenwel>wouwen die om velerlei redenen niet mper het oude Zeeuwse costuum dragen. Voor haat* is een 'Zeeuws streekcostuum ontwor den. dat zij naar verkiezing da gelijks kunnen dragen of alleen op hoogtijdagen, feestavonden, dansavondjes enz. De ontwerpster van het cos tuum, die geïnspireerd is door ée oude Zeeuwse dracht, is de oiode-ontwerpster mevrouw Jo Kars te Leeuwarden- De japon is van stevige ge fektórode stof en is iets korter Aan de gebruikelijke boerinnen- japon, maar ook wijd uitstaand De mouwen zijn kort- Het cos- mum is afgezet met een zwart fluwelen band, rond de hals is c-en befje, dat doet denken aan de z.g. beuk van het Zeeuwse boerinnencostuum. Een snoer bloedkoralen rond de hals her. nTiert ook aan de oude Zeeuwss dracht. De kap is vervallen- Het nieuw# toilet zal door het zangkoor van de Afd- Zuid-Be- vriaud-West van de Bond van Plattelandsvrouwen gelanceerd ,v*rden, en wel op 12 en 13 Oc- tefier op de Zeeuwse tentoon- siefling te Gent. Uitzending Kerkdienst. De kerkdienst in dé Gerefor meerde Kerk alhier van a.s Zondag namiddag 5 uur, waarin Ds. H. Pestman voorgaat, zal worden uitgezonden via de zen der der N C-R-V. Handgranaat onschadelijk gemaakt. Door de Opruimingsdienst is Vrijdagochtend de Donderdag mp de sliktong in de Middenhaven deor jongens gevonden Duitse ïtokhandgranaat onschadelijk ge. maakt. De a.s. Modeshow. Aangespoord door het succes van de vorige modeshows-, waar bij vooral de laatste een record aantal bezoekers trok, wordt, naar reeds per advertentie in ons blad is Ibekend gemaakt, op Woensdag 13 Sept. een grote najaarshow gehouden in het Concertgebouw alhier door de firma Robert de Moor te Ter neuzen. De laatste creaties van de herfst- en wintermode zullen er worden vertoond. Vier bekende mannequins, w.o. weer de bij het publiek geliefde mannequin Mia, zullen aanwezig zijn- De ontwerpen der. modellen zijn geïnspireerd en beïnvloed door de oorlogsdreiging der laatste maanden. Het getoonde zal prettig draagbaar blijken en zonder veel excessen- Hoewel er enige twijfel bestond, wat het najaar brengen zou in verband met de a'chterstand *n de wol- fabricage, blijkt toch een mooie collectie tot stand te zijn geko men- De dames behoeven geen vrees te hebben, dat er onvol doende te koop zal zijn, waarbij de prijzen redelijk kunnen wor den genoemd. Het modehuis NobelsMol- ducci zal evenais de vorige maal de hoeden verzorgen. „Eigen Haard" komt met de nieuwste collectie tassen, terwijl Bloe menmagazijn „Flora" voor de najaarsbloemenpracht zal zor- en Reeds bij voorbaat staat vast, dat deze modeshow een .streling voor het oog zal bek kenen en voor „elok wat wils zal bieden, niet in het minst ook voor de smallere beurzen. Gemeentelijke Badinrichting. Het aantal (bezoekers aan de Gemeentelijke Badinrichting be droeg over de afgelopen maand Augustus totaal 2838. tegen 3217 in ue maand Juli. De veetentoonstelling. Voor de fok- en veetentoon stelling blijkt veel belangstelling te bestaan in West Zeeuws- Vla anderen. Vele fokkers lieten hun dieren inschrijven voor de keuringen, die gelijktijdig gehouden wor den- Om de onkosten, die aan het organiseren van een dergelijke dag verbonden zijn, te kunnen dekken, wordt er een grote ver loting' georganiseerd. Voor deze verloting bestaat grote belangstelling. Ontwikkelingscursussen. Deze winter kan men overal in Zeeuws-Vlaanderen ont- CLANDESTIEN GEBOUWDE SCHUUR MOET GEHALVEERD WORDEN. In de buurt van het Heem- steedse Manpad doet zich de eigenaardige situatie voor, dat een grote landbouwschuur, die door de eigenaar van een bloem- bollenbedrijf enkele jaren ge leden zonder vergunning werd gebouwd, op last van de ge meente Bloemendaal gesloopt moet worden, doch slechts voor de helft, aangezien de schuur voor de andere helft op Heem steeds grondgebied ligt. De gemeente Heemstede ver leende wel vergunning- Op het zelfde terrein liggen nog enkele andere opstallen, welke tot het Bloemendaalse grondgebied be horen en ook deze zijn zonder vergunning gebouwd, zodat ze voor afbraak in aanmerking komen. Donderdag trok een groep Bloemendaalse gemeentewerk lieden naar het Manpad om met de „ontmanteling" te beginnen, doch zij moest onverrichterzake terug, omdat de huurders van de terreinen, die om de af te breken gebouwen liggen, de toe gang weigerde. De schuur en de opstallen waren niet langs een andere weg te bereiken en dus won de clandestiene bouwer deze eerste ronde van de moderne „slag bij het Manpad". De gemeente Heemstede, die West -- ovhtuiS "iV An de „o„d»kelf on het gebied van de Landbouw- heid der gebouwen voor het be- jonder de jonge landbouwers 1 drijf van de eigenaar heeft nog bestaat voor één en ander uiter aard veel belangstelling. Het bleek, dat de handgranaat n#g intact was en op „scherp' gesteld stond, zodat het een groot geluk mag genoemd worden, dat ie „vondst" van de jongens door relwassenen is opgemerkt ge worden, waardoor voorkomen werd, dat de jongens met het uiterst gevaarlijk voorwerp gin gen spelen en zij voor een ramp jgn behoed. Ongeval. Bij het uitwijken voor een wiel rijder kwam de op de N. V. Ter- neuzensche Scheepsbouwmaat schappij werkzaam zijnde nagel- iongen H. terecht onder een rij dende kraan, tengevolge waarvan ■ia een beenbreuk opliep- Na door Dr Van den Berg ver bonden te zijn, werd hij naar het Ziekenhuis te Sluiskil vervoerd. De haven. De haven van Breskens be leeft momenteel een grote be drijvigheid. Er heerst door het vervoeren der vele landbouwproducten een (gezellige drukte. Binnenkort komt de duiker, waaraan men reeds de gehele zomer werkt, gereed, zo dat dan cok de kade weer ten behoeve van het havenverkeer beschik baar komt. Uitslag aanbesteding- Door het bestuur van de Water kering van het Calamiteuze Wa terschap Oud- en Jong Breskens werd aanbesteed het leggen van een duinvoetverdediging van be tonblokken aan genoemd Water- sohap. Hoogste inschrijver was de heer A. J- Blijlevers te Breda voor 255.000. Laagste ins'chrijver was de heer P. de Regt te Terneuzen voor 183.900- De gunning is nog aangehou den. Amsterdamse lehengroep bracht „De Poorten der Hel.' Mooi sociaal werk. Grote belangstelling trok Don derdagavond het werk der groep van het Amsterdamse Centraal Instituut voor Christelijke Sociale Arbeid met het lekenspel „De Poorten der Hel" te Schoondijke- Een lekenspel is geen toneel spel, doch als men er door ge boeid wordt, wacht men in adem loze spanning op het einde. Het proloog en de epiloog spelen op de achtergrond van de hemel. Twee engelen, een Paas- en een Pinksterengel. komen vertellen v/at er op aarde gebeurt. Een volksmeisje krijgt toestem ming in de hemel rond te kijken- Terwijl dit kind alles bekijkt, spreken engelen over de kerk en haar geschiedenis. De koster der kerk heeft zich aan de duivel verkocht, waarmee deze bereiken wil, dat de kerk van binnen uit kapot wordt ge maakt. Hij wil de kaarsen uitbla zen, doch dit wordt door een en gel verhinderd. Verschillende taferelen der kerkgeschiedenis gaan voorbij o.a. het besluit van Paulus in Troas, waar Paulus belooft over te komen naar Griekenland. Er werd goed gespeeld hoewel een lekenspel altijd een zware opgave is voor de spelers. Het spel duurde twee uur, waarna al len diep onder de Indruk huis waarts keerden. Er was veel belangstelling voor deze voorstelling, die maar een maal in West Zeeuws-Vlaanderen werd vertoond. getracht te bemiddelen, opdai de schuur behouden zou kunnen blijven. Ook het Ministerie van Landbouw is van mening, dat de opstallen door het bedrijf niet gemist kunnen worden. Men zal alsnog trachten de beslissing van de gemeente Bloemendaal ongedaan te maken- stond kortsluiting waardoor de uitstromende benzine vlam vat te. Een verhuizer, die achter de pomp bezig was een wagen te laden, werd geraakt en was vrij wel op slag dood- Hij kreeg bo- vendiembrandende benzine over zich heen. De auto kwam brandend tot stilstand tegen een huis. De beide inzittenden waren er uit geslingerd en hadden lichte verwondingen opgelopen- De bewoner had de tegenwoordig heid van geest de wagen weer acheruit te duwen, waardoor hij voorkwam, dat zijn huis eveneens vlam vatte. Nadat de bestuurder en zijte metgezel in een ziekenhuis wa ren verbonden zijn zij door de politie verhoord. Er bleken geen termen aanwezig tot hun aanhouding over te gaan. De uitgebrande auto werd in beslag genomen. De brandweer, die snel ter plaatse was, bluste de bran dende benzine. KIND BEKNELD GERAAKT EN OVERLEDEN. In een woning to Apeldoorn raakte het 1-jarig dochtertje van het gezin T. met het hoofd- e tussen de spijlen van haar ledikantje bekneld. Toen de moeder, alvorens zich ter ruste te begeven, nog even ging kijken, bleek de kleeine niet mee in leven te zijn. ERNSTIG VERKEERSONGELUK. Op de Haarlemmerweg te Am sterdam is Donderdagavond een ernstig auto-ongeluk gebeurd, dat aan 'een verhuizer het leven heeft gekost. Omstreeks half zes naderdr uit de richting Haarlem met I grote, snelheid een personen auto. Plotseling raakte de be stuurder de macht over zijn stuur kwijt- Volgens zijn eigen verklaringen zou de stuurinrich ting defect zijn geraakt. De auto schoof over een vluchtheu vel en reed daarna 'n benzine pomp ondersteboven. Hier ont- TWIST WERD STEEKPARTIJ. In de Jordaan te Amsterdam kregen een dokwerker en een betonwerker een woordenwisse ling die in- een vechtpartij ont aardde- Op een gegeven ogen blik trok de dokwerker een mes, waarmee hij zijn tegenstander een diepe steek in de linkerarm toebracht- Het slachtoffer werd naar het Wilhelminagasthuls vervoerd. De messentrekker zit in een cel. Op de veiling van 8 Sept. 1950 werden de volgende prijzen ge noteerd: Groenten. Per 100 stuks in guldens- Sla 3,40 tot 6.00. Per stuk in centen. Bloemkool 8 tot 41; groene komkommers 7 tot 10; witte komkommers 7; meloenen 30 tot 50; perziken 2 tot 6. Per bos in centen. Selderij 4 tot 5; peen 8; kroten 6 tot 7. Per kg in centen. Eerstelingen 7 tot 8; late aard appelen 8 tot 9; andijvie 5 tot 10; stofcsnijbonen 23 tot 28; princ- 'bonen 15 tot 20: sav- kool 5 tot 13; witte kool 5 tot 6; prei 18 tot 22; knolselderij 4 tot 5; tomaten 12 tot 17; uien 3 tot 4. Fruit. llM Cox' Orange pippm 1 tot 52, Ellisons Orange 40; James Grie ve 1 tot 45; Lanes Prince Albert 3 tot 13; Manks Godlin 3 tot 40; Transparant de Croncels 9 tot 30. Peren- Bonne Louise 10 tot 55,90;. Maagdepeer 5 tot 31,10. Pruimen. Bunbank 42 tot 51 Druiven 60 tot 74. Bramen 58 tot 63. Vrijdagavond om 19-00 uur is José de Brouwer, 2 3 de onbewaakte overweg bij 't Gleboren. Eddy Penninkslaantje te Twello het zevenjarig dochtertje van de fa- milie W. te Twello onder een uit Deventer komende sneltrein ge raakt en onmiddellijk gedood. Het kind passeerde de overweg toen juist een dieseltrein uit de richting Apeldoorn gepasseerd was; het heeft de van de andere zijde komende sneltrein niet zien naderen en werd gegrepen.. koewacht. Gehuwd- André De Letter, 25 j. en Adrienne Inghels 21 j. Alphonsius de Koster 22 j- en - 22 j. z. van E. Matthijs-Hamerlinck. Mariette, d. van A. Cerpentler-Van Gucht. Ronny, z. van G Matthijs-Ver- bruggen. Wilfried, z. van Th. ae Letter-ÏJsebaert. Marleentje, d. van J- Dherdt—Taeiman. Overleden. Joseph Martens, 66 j. echtg. van M- Wagenaar. Cijriel de Vleeschouwer. 77 j„ ongeh. Melanie Rass, 76 J„ wed- van J. van Rattingen. 40-jarig ambtsjubileum Donderdag herdacht de heer W. van Vessem de dag, waarop hij 40 jaren bij de P.T.T. werk zaam was. Hij kwam als ambtenaar bij de P.T.T. te Axel in dienst in September 1910. Deze dag is niet onopgemerkt voorbij ge gaan. HEDEN: TERNEUZENLuxor Theater 8 uur: Biosc ,.Ik ben een kleurling?' Concertgebouw 8 uur: Biosc. „De onzichtbare Ooie vaar". AXEL: Het Centrum, 5 en 5.30 uur Biosc- Het Kon. Be zoek aan Zeeland; 6-30 en 9 uur: Biosc. „Die Fledermaus" Zaal O de Vries-Adri- aansen, Alg. Vergadering Hulp in Nood MORGEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 4.30 uur; Zondagmiddag- voorstelling; 8 uur: Biosc. „Ik ben een kleurling." Concertgebouw, 2.30 uur: Zondagmiddagvoorstellinig 8 uur: Biosc- „De onzichtbare Ooievaar". AXEL: Het Centrum, ,4.15 uur: Biosc. „Die Fleder maus"; 6-30 uur: Biosc. Het Kon. Bezoek aan Zeeland; 8 uur: Biosc. „Contra Spion- nage". Duivenver. „Hoop". Biervliet Vlucht voor oude duiven op Breteuil. Deelname 42 stuks- Snelheid eerste duif 1347 meter per uur. De uitslag is als volgt Ch- van Voren 1. 7, 3; B. van Waes 2; A. de Veire 3; M- Deve- neijns 4, 5; A- Tas 6; C- de Pre 9; P- Weeda 10. Jonge duiven, zelfde vlucht van der Plaisse, Cadzand 2; J- van der Wöge. Groede 3; H. Allaert, Cadzand 4, 6; G- Pleijte, hout, Breskens 5; G. Pleijte, Breskens 7Iz- Porrij, Bre®" kens 8; J. Carets, Breskens 9: A Bondewel, Breskens 10. WATERPOLO. „Bruinvis" wint te Aalst. Donderdagavond speelde bet ,Bruinvis"-zevental zijn laatste Jonge duiven, zen wc >iw>' wedstrijd in de Belgische beker Deelname 84 Bbuksi Snelheid competitie School De Hoop in de eerste duif 1340 meter per uur. I overdekte zweminrichting e 7 DiXm^seï; H- dVRuijs- I Aajst tegen Z-N.A- «wemelub srher 2' A- Seijnesael 3; L. Neptunus. Aalst), welke door de Bracke 4' P Pladdet 5, 8; Gefor- j „Bruinvis" van Sas van Gent Ceulenaere 6; P. Doens 7; Gebr- .glansrijk gewonnen werd- De Ducheine 9 P. van dier Linde 10. eindstand luidde 10—2 in het „Nog Sneller", Breskens Vluchten op Breteuil- Deel name 57 jonge duiven. Snelheid eerste duif 1353 meter per uur. J. Carelse 1, 9Iz- Riteco 2, 7 W. Klaaijsen 3; Vermeulen— Verduijn 4, 5; Iz- Porrij 8; J. Heijboer 10. Oude duiven Deelname 29 stuks. Snelheid 1359 meter per uur. G. Boekhout 1, 8; Iz. Porrij 2; A -Bondewel 3; Gebr- Jacobs 4; J. Datthijn 5, 7; W. Klaaijsen 6; J. Carels 9; J. Wisse 10. Algemene vlucht op Breteuil. Cadzand deelname 298 duiven- Snelheid 1376 meter van de eer ste duif. A. Deuninck, Cadzand 1; M. voordeel van ,De Bruinvis Door deze overwinning is De Bruinvis" als eerste geëindigd in de afdeling Oost-Vlaanderen van de School De Hoop. Waterpolotournooi te Sittard Zondag a.s- worden te Sittard de Zuidelijke zwemkampioen- schappen gehouden waaraan tevens een polotournooi verbon den is tussen de zeventallen van Limburg-Noord-Brabant en Zee land- Voor het Zeeuwse zeven tal zijn de volgende spelers aan gewezen: P. Slabber, „Luctor", Middel burg- P- C as tel, L. de Jong, 5 Ventèvogel, Chr. Verbeek, .Zee hond", Vlissingen; J. Geerlmg, Jacq. v. d- Steen, A. Sampson, „Bruinvis", Sas van Gent. 1925 1950 Op Zondag 10 September a-s. hopen onze geliefde Ouders CORNELIS WIEMES en AI) KI ANA HAAK hun 25-jarig HuwclijKsfeest te vieren. Dat zij nog tang gespaard mogen blijven, is de wens van hun dankbare ■Kinderen. CORNELIS MARIEN ADRIAAN DANIëL MARIE Axel, Fort, Sept. 1950. Zondag 10 Sept. a.s. hopen onze geliefde Ouders en Grootouders de dag te her denken waarop zij 25 jaar geleden in het huwelijk traden. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun Kinderen en Kleindkind M. WIEMES M. WIEMES— ESBEUKMAN COR Axel, Fort L 35. Duivenver. „De Reisduif' te Hoek. Langs deze weg betuigen wij onze hartelijke dank voor de medewerking wel ke wi.i hebben ondervonden bij het organiseren van de vlucht op 3 Sept j.l. door het schenken van de vele mooie prijzen welke zijn geschonken door de geza menlijke winkeliers en ne ringdoenden te Hoek. Het Bestuur en Leden der D.V. „De Reisdüif". Hoek K.N.O.-Arts HOEK. AFWEZIG van 924 Sept. a.s. JONGENSCLUBS Vanavond hebben wij een grote KAMPVUURAVOND. Wij komen bij elkaar om half zeven bij „Bethel". Als je een fiets hebt, breng hem dan mee. Uitkeringsfonds bij ziekte „HULP IN NOOD". Algemene Vergadering te houden op heden Zaterdag 9 September, bij de heer O. de Vrifte-Adriaansen, Noordstraat is, Terneuzen. HET BESTUUR. Op Maandag- 11 en Dins dagavond 12 Sept. hoopt D.V. te spreken in lokaal „Bethel" te Terneuzen H. VAN DER FLIER, van Enschede. Aanvang 7.30 uur. van Chrysantstraat 14 naar Hendrikstraat 14. Stucadoorsbedrijf VAN ALPHEN. Deelname gevraagd voor busreis Jaarbeurs Utrecht op Donderdag 14 Septem ber. Opgave bij M. BOO- GEBD, B 150, Zaamslag. Notaris J. FANOY te Axel, is voornemens op Donder dag 21 Sept. 1950, des nam. 4 uur, in het café van de heer R. J. van de Veke te Zaamslag, ten verzoeke van de Erven D. P. EUTLER, publiek te verkopen: met Schuur, Erf en Tuin te Zaamslag, Terneuzensestr. A 252, kad. sectie F nrs. 771, 772, 2766 en 3014, samen groot 17 aren 95 centiaren, te veilen in de volgende percelen Koop 1. Woonhuis met Erf en Tuin, groot 8 aren 10 centiaren. Koop 2. Schuur met Erf en en Tuin, groot 9 aren 85 centiaren. Aanvaarden bij betaling koopsom. Betaling: Onkosten binnen 6 dagen, koopsom ulterl. 21 Oct. 1950. Firma P. J. van de Sa Noordstraat - Terneu

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2