Het besluit inzake lonen en prijzen JOonen en Grijzen De toestand in Korea wordt critiek lolifiek Protest van Rusland over het neergeschoten toestel arfne ®e pijnstillend* n in 1 tablet Communistische leiders- bijeenkomst op Ceylon WEERSVERWACHTING. HOOGWATER. Adres van het Ned. Verbond van Middenstands verenigingen aan de Ministerraad AVONTUREN VAN AMERI KAANSE SOLDATEN. jvige pijnen SI Het jk maken, nee» RINE „4". Elk tablai meesmitideien, 'i e luk wereldberoemd len als bestr$daffi itiek, menstruate-, old-, kiespijn enx. 3RWACHT1N<> G WATER. ffrankering bij Abonnement: Temeuzen rilrecteur-Hoofdredacteur L van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Temeuzen xci. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent DONDERDAG 7 SEPTEMBER 1950. 6e Jaargang No. 1520. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen. Advertentieprijs: per mm W «Sif minimum per advertentie ƒ1,53. Rubriek Kleine Advertentiea: t regels 60 ct; iedere regel maws 12 ct Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent me*' Inzending advertenties tot doe namiddags 2 uur. LONEN MET 5 VERHOOGD. In de afgelopen weken heeft de Regering in overleg met de in de Stichting van de Arbeid verenigde werkgevers en werknemers het vraagstuk der lonen onder ogen gezien. Zij heeft er zich daarbij reken schap van gegeven, dat de door de devaluatie te weeggebrachte prijsstijging binnen redelijke grenzen is gebleven. De recente internationale spanningen en hun economische consequenties hebben echter een nieuwe toestand doen ontstaan. Ten aanzien van de lonen is de Regering daarom tot de conclusie gekomen, dat de door de Stichting van de Arbeid tot uitdrukking gebrachte wenselijk heid ener verhoging met 5 pet tot het behoud van rechtvaardige sociale verhoudingen moet worden on derschreven. Sedert 1 Januari is een toeiteming van de kosten van levensonderhoud opgetreden, welke niet ver beneden 5 pet blijft, terwijl als gevolg van de internationale toestand het prijsverloop op de we reldmarkten een voortgaande stijging vertoont- De Regering heeft daarom be sloten door het College van Rijks bemiddelaars een beschikking te doen uitvaardigen, waarbij met ingang van de eerste volle loon- week van September 1950 (c.q. 1 September voor hen, die een maandloon ontvangen) een ver hoging van 5 pet. wordt voorge schreven van de in geld genoten lonen en salarissen van alle man nelijke en vrouwelijke werkne mers, die de leeftijd van 23 jaar hebben bereikt dan wel gehuwd of kostwinner zijn en wier ar beidsverhouding is geregeld in een C.A.O. of bindende loonrege ling. Voor de mannelijke werk nemers, die de leeftijd van 23 jaar hebben bereikt, zal daarbij een minimumverhoging van 4 cent per uur gelden, terwijl aan niemand een groter loonsverho ging mag worden toegestaan dan 180 per jaar. Voor wat betreft Het onder Communistische leiding staande Vakverbond van Ceylon heeft Woensdag bekend gemaakt, dat het Russische en Chinese Vakverbond de uitno diging om de viering van de 10de verjaardag van het Oey- lonse verbond bij te wonen heb ben aanvaard. De feestelijkhe den zullen op 28 Sept. beginnen. De verjaardag valt samen met Wet 5-jarig bestaan van het on der communistische leiding staande Wereldvakverbond. In een manifest aan zijn leden verklaart het Ceylonse Vakver bond dat de laatste dag van da feestelijkheden zal worden ge vierd met een vredescongres, waarop het terugtrekken van alle buitenlandse trdbpen uit Korea en het verbod van de atoombom zal worden geëist. Functionarissen van het Vak. verbond ontkenden, dat onder de dekmantel van de feestelijkhe den een geWeime bijeenkomst van Aziatische communisten zou worden gehouden als vervolg op de communistische conferentie, die vorig jaar door het Wereld vakverbond te Peking was to,ij - eengeroepen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donder dagochtend tot -avond. Veel wind. Aanvankelijk regen met een krachtige en in de kustgebieden harde tot stormachtige wind tus sen Zuid en Zuid-West- Later op de dag brekende bewolking met nog enkele buien en iets afne mende wind, ruimend naar Wes telijke richtingen. Iets lagere temperaturen dan gisteren. VRIJDAG 8 SEPTEMBER. de mannelijke en vrouwelijke werknemers beneden 23 jaar en niet gehuwd of kostwinner zijn de, zal de mogelijkheid worden geopend om de lonen te verho gen volgens een geleidelijk op klimmende schaal. Voor die bedrijfstakken, waar in de naleving dezer beschikking tot economische moeilijkheden zou leiden, kan door de Rijksbe- middelaars, gehoord de Stichting van de Arbeid dispensatie wor den verleend. Verzoeken om dis pensatie moeten uiterlijk 16 Sep tember zijn ingediend. Geduren de de periode, dat het college geen uitspraak heeft gedaan, wordt de verplichting tot het toekennen der loonsverhoging opgeschort. Indien het College het verzoek afwijst, moet de ver hoging met terugwerkende kracht worden toegekend. Daarnaast zal een vergunning worden gegeven om eenzelfde loonsverhoging toe te kennen voor die arbeidsver houdingen, welke niet bij C.A.O- of bindende beschikking zijn ge regeld. De positie van het Over heidspersoneel zal door de Rege ring afzonderlijk worden gere geld. In samenhang rnet het voor gaande overweegt de Regering te bevorderen, dat op de kinderbij slagen en 'andere uitkeringen krachtens de sociale wetgeving ook een verhoging wordt toege past. Omtrent deze verhoging is r.og overleg gaande. De Regering is zich er van be wust, dat door het toepassen ener Iconsverhoging de productiekos ten van het bedrijfsleven zullen toenemen, terwijl de betalings balans nog steeds niet sluit. Dit is te meer van betekenis, aange zien de sterke prijsstijgingen op de grondstoffenmarkten, afhan kelijk als wij zijn van de invoer van grondstoffen, enze ruilvoet ten opzichte van het buitenland hebben verslechterd, hetgeen wil zeggen, dat wij naar verhouding voor de invoer meer moeten be talen dan voor de uitvoer wordt ontvangen. Zij wijst er in dit verband op, dat de loonsverhoging op de duur slechts houdbaar zal zijn, indien door het gehele bedrijfsleven met inspanning van alle krachten wordt gestreefd naar een verdere verhoging van de productie en de arbeidsproductiviteit. MAATREGELEN OP HET GEBIED DEP, PRIJZEN- T e Regering is van mening, dat bepaalde maatregelen op het ge bied van de prijzen niet kunnen v/orden ontbeerd. Zij volgt nauwlettend de prijsstijging, die Zich op de internationale grond stoffenmarkten voordoet. Zij stelt zich daarbij op het standpunt, dat de consequenties hiervan in gemeenschappelijk overleg tussen de bij de Europese bctalingsunie nsngesloten landen onder ogen moeten worden gezien. Zij is n.l. van mening, dat de economische samenwerking tussen de betrok ken landen van zo essentieel be lang is voor de weerstandskracht en de verdere toekomst van West-Europa, dat een terugval in de nationale afgeslotenheid der laatste jaren dient te worden vermeden. Daarnaast staat de Regering op het standpunt, dat een infla- tionistische prijsbeweging met kracht moet worden tegengegaan. Zij meent, dat voorshands voor dit laatste niet behoeft te worden gevreesd. De ontwikkeling van de geldcirculatie en van de goede renvoorziening geeft hiertoe geen aanleiding. Niettemin wenst de Regering er geen twijfel over te laten bestaan, dat zij elke niet- noodzakelijke prijsverhoging met kracht zal tegengaan. Zij doet daarom een dringend beroep op alle ondernemers om geen onge motiveerde prijsverhogingen toe te passen. Zij zal de gang van za ken met betrekking tot het prijs- verloop van een aantal voor het levensonderhoud belangrijke ar tikelen nauwkeurig onderzoeken en tot de vaststelling van prijs regelingen overgaan, indien zou blijken, dat de prijzen zjjn ver hoogd boven hetgeen verant woord mag worden geacht. De Regering zal in het algemen ongemotiveerde prijsverhogingen met behulp van de daartoe be schikbare wettelijke middelen met name de Prijsopdrijvings- en Hamsterwet actief tegengaan. Tenslotte zal de Regering door het tegengaan van ongewenste endernemersafspraken en van rr aatregelen tot stabilisatie van aan seizoen-schommelingen on derhavige prijzen (b.v. het op slaan in tijd van overvloed en weder in de handel brengen bij schaarste)) er naar streven om de bevoorrading van de binnenland se markt met goederen van rede lijke prijs te bevorderen. Naast de genoemde aanstonds te nemen maatregelen is de Re gering bovendien voornemens, gezien het grote belang van deze aangelegenheid voor het Neder landse sociaal-economische leven, omtrent het gehele vraagstuk der in de naaste toekomst te voeren prijs- en loonpolitiek het advies in te winnen van de Sociaal- Economische Raad. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 11.12 11.47 0.27 0.37 n.m- 11.25 12.40 12.50 ZON- EN MAANSTANDEN. Sept. 7 6.00 19.15 17.44 8 6.02 19.13 0.44 18.12 9 6.04 19.10 2.04 18.32 Het Hoofdbestuur van het Ne derlandse Verbond van Midden standsverenigingen heeft aan de Ministerraad de volgende brief gericht. „Het Hoofdbestuur van het Ned. Verbond van Middenstandsvere nigingen op 4 September in spoedvergadering bijeen ter be spreking van de situatie inzake de loon- en prijspolitiek, stelt aan de hand van de tot zijn be schikking staande gegevens vast; dat er sedert September 1949 een ernstige toename is ontstaan in de spanningen tussen lonen en prijzen en inkomens en prijzen; erkent de noodzakelijkheid van het nemen van maatregelen, waardoor aan deze spanningen tegemoet gekomen zal worden, zowel uit een oogpunt van het behoud van een redelijk wel vaartspeil, als voor het bewaren van de sociale vrede; spreekt hierbij als zijn mening uit, dat het een wezenlijk mid- denstandsbelang is dat maatrege len genomen zullen worden, die de door de huidige situatie ont stane inflationistische gevaren zullen keren acht dan ook een prijsbeheersing on-ontkoombaar; betreurt het, dat, voor zover zijn beschikbare gegevens reiken, bij het huidige overleg wel aan dacht wordt besteed aan de wijze waarop tegemoet gekomen zal worden aan de spanningen tus sen inkomens en prijzen en dan in het bijzonder de inkomens van de groep van kleine zelfstandigen. Oris hoofdbestuur moet hierom tot zijn misnoegen vaststellen, dat het huidige beraad over de te nemen maatregelen onvolledig was, daar het Ned. Verbond van Middenstandsverenigingen, dat deel uitmaakt van de Stichting van de Aroeid, noch bij het over leg betrokken, noch inzage heeft gekregen of op de hoogte is ge houden over het verloop der be sprekingen en de eventueel te nemen maatregelen, waardoor de noodzaak geboren werd op deze wijze van ons standpunt kennis te geven. Afgaande op de door de Raad van Vakcentrales in „Het Vrije Volk" van 31 Augustus gepubli ceerde voorstellen, in zake de te nemen maatregelen, geeft ons bestuur als zijn mening te ken nen, dat een loonsverhoging zon der de mogelijkheid van doorbe rekening op het midden- en kleinbedrijf een extra zware last zal leggen, welke in vele geval len ten koste van het bestaans- peil van die groep zal gaan en de positie van vele dezer bedrijven, die toch dikwijls ais precair is, nog eens extra zal bemoeilijken. I-Iet merkt hierbij op, dat in midden- en kleinbedrijf, waar in ten minste V3 van de arbeiders werkzaam is, beslist geen sprake is van het behalen van relatief hoge ondernemingswinsten en de mogelijkheden voor afschrijving en reservering hier veel minder, zelfs vaak in het geheel niet aan wezig zijn, het is dan ook om deze redenen, dat beslissingen in zake loonsverhogingen zonder de mo gelijkheid van doorberekening voor het midden- en kleinbedrijf moeilijker liggen en geheel ande re consequenties met zich bren gen dan dat dit voor het groot bedrijf of de groot-industrie het geval is. Ons hoofdbestuur spreekt hier bij dan ook als zijn mening uit, dat niet zonder meer beslist mag worden tot een loonsverhoging dat niet door het bedrijf gedra gen kan worden. Het hoofdbestuur geeft hierbij in overweging commissies uit het bedrijfsleven te constituéren on der een neutrale voorzitter, wel ke commissies tot taak hebben ae noodzaak van doorberekening te beoordelen en eventueel prij zen vast te stellen, zulks onder nadere goedkeuring van de Soc. Economische Raad. Wat de tweede genoemde maat regel: de prijsstop en het stellen van maximumprijzen betreft, welke bittere noodzakelijkheid cok door ons bestuur erkend wordt, moet worden opgemerkt, dat deze maatregel te accepteren is, indien: a. de beheersing van de prij zen zal geschieden voor alle arti kelen en niet alleen in het bij zonder voor artikelen voor direct levensonderhoud; b. deze prijsbeheersing bij de bron zal aanvangen en niet zoals in het verleden veelal de markt prijs werd vrijgelaten en de prij- zenstop bij de detailhandel of gTossiers kwam te liggen, waar door de zwarte markt in de hand gewerkt werd. Waar de te nemen maatregelen een volksbelang raken, dat ver der strekt dan de belangen van de loontrekkenden, dient er ern stig naar gestreefd te worden daï de oplossing van het vraagstuk van de spanning tussen lonen en prijzen niet meer langs de weg van de minste weerstand bereikt zal worden, maar zullen de moei lijkheden waarvoor het Neder landse volk in zijn verschillende geledingen geplaatst is, naar bil lijkheid verdeeld en naar rata van het mogelijke door ieder ge dragen dienen te worden." NOORD-KOREANEN TREKKEN OP TAEGOE AAN. De Noordkoreaanse strijdkrachten trekken van drie kanten op Taegoe aan. Een woordvoerder van het Amerikaanse leger heeft toegegeven, dat de po sitie van de Noordkoreanen ten N. van Tsjangnjong zodanig geconsolideerd is, dat men niet meer van een bruggenhoofd kan spreken. Aan de Oostkust bezweek de linie van de V.N. onder de slagen van 30.000 optrekkende Noordkorea nen. In het laatste communiqué van MacArthur wordt gezegd, dat er weinig is, dat wijst op een ver mindering van het gevaar. De Britse troepen in Korea, die de linkervleugel Van de Anterikaanse eerste cavalerie divisie aan die oevers van de Naiktong ten Westen van Taegoe dekken, zijn Woensdag' voor het eerst in actie geweest- Zij dse- ven een Noord-Koreaanse pa trouille, die de Naktong over trachtte te steken, terug. In 'de (bittere gevechten van de laatste 24 uur zijn 2035 Noord-Koreanen gesneuveld of gewond en 69 gevangen geno men, zo is door het hoofdkwar tier van generaal MacArthur bekend gemaakt. Meer ban 60.000 man Noorde lijke troepen beuken het Noor delijke front der V. N. en drei gen die voornaamste verdedi gingsbasis Taegoe te omsinge len. De haven aan de Oostkust Pahang viel Dinsdagavond in handen der Noordelijken. Hit vliegveld, dat door Amerikanen bezet wordt, lag Woensdagoch tend onder granaatvuur. Noor delijke tanks zouden zich in Po- hang bevinden- Ten 'Zuid-Westen van Pohang is de 24ste Amerikaanse infan teriedivisie, die in reserve ge houden was, in de strijd gewor pen teneinde het gat, dat door de Noordelijke doorbraak- van Dinsdag naar de buitenwijken van het belangrijke verkeers knooppunt Kiongdjoe ontstond, te dichten. Volgens het hoofdkwartier van het Amerikaanse 8ste leger brengen Amerikaanse en Zuid- Koreaanse troepen de Noordelij ken tot staan in het gebied ten Noorden van Kjongdjoe en ten Oosten van Jongtsjon. Een Z.- Koreaans regiment had 2 km ten 'Zuiden van Angang-Ni een N.-Koreaans regiment tegenge houden. De Amerikaanse twee de divisie blijft in de richting van de Naktong optrekken- Op ©en persbijeenkomst heeft een woordvoterder van het Ame rikaanse Ministerie van Defen sie verklaard,, dat de toestand in de N. O. sector van het Kore aanse geveohtsfront „ernstig, doch niet catastrofaal" is- Er is geen algemene doorbraak van de zijdte der N-Koreanen .ge weest, aldus deze woordvoerder. Een andere woordvoerder voeg de hieraan toe, dat de N.-Ko- reanen tussen Pohang en Tae goe aanzienlijke voortgang had den gemaakt, doch dat zij ner gens waren voortgetrokken zon der tegenstand van de strijd krachten der V. N- te ondervin den. Volgens te New-York opge vangen berichten hebben de Noord-Koreanen Pohang, aan de Oostkust, veroverd. Thans wordt te Tokio beves tigd, dat de Noord-Koreaanse troepen Pohang helbben ver overd- Een woordvoerder van het Amerikaanse achtste leger, die de val van Pohang bekend maakte, verklaarde, dat hij een verwarde voorstelling van ae toestand aan het Noord-Ooste lijke front had wegens vterbre- king van de verbindingen. Over het lot van Yontsjon, een belangrijk knooppunt van wegen, ongeveer 32 km ten Oos ten van Taegoe, is niets bekend, zo voegde hij er aan toe. HET BELGISCHE CORPS VOOR KOREA. Naar van de zijde van het Mi nisterie van Landsverdediging wordt medegedeeld zijn tot gis teren reeds 1790 aanmeldingen voor het vrijwilligerscorps voor Korea binnengekomen. Hieron der zijn echter 281 onvolledige en 591 niet ontvankelijke aan vragen. De Sow jet-Unie heeft aan de Amerikaanse ambassadeur te Moskou een nota overhandigd, waarin wordt geprotesteerd tegen „het aanvallen en neerschieten van een Russisch vliegtuig boven Korea door elf Amerikaanse ge vechtsvliegtuigen. De Amerikaanse ambassadeur Allan Kirk heeft geweigerd de nota tb aanvaarden- 4 Sept. om 19.44 (Koreaanse tijd) bevond zich een tweemotorig vliegtuig van de Sowjetrussasohe lucht macht „zonder bombardements- of torpedo-uitrusting" op een oefenvlucht met Port Arthur als uitgangspunt, aldus de nota. Volgens de nota heeft de Ame rikaanse Regering een ..leugen achtige versie" gegeven door te beweren, dat het Sowjetvliegtuig boven een Amerikaans schip had gevlogen- De Sowjetrussi- schb Regering verwerpt de Ame rikaanse versie van het incident. Verder vestigt de Sowjetrussi- sche Regering de aandacht van de Amerikaanse Regering op de „ernst van de eventuele gevol gen" van een dergelijke hande ling. De nota noemt dit optre den ,.een misdaad" en stelt de Amerikaanse Regering verant woordelijk voor alle gevolgen. In de Russische nota wordt gezegd: Op 4 Sept. was een tweemoto rig vliegtuig van de luchtmacht der U.S R.R. op een oefenvlucht van Port Arthur naar het ge bied van het eiland Hai-Joen- Tao, dat 140 km van de Kore aanse kust is verwijderd. Het werd zonder enige reden aan gevallen door 11 Amerikaanse jagers- Het Russische toestel stortte brandend in zee, 8 km ten Z. van het eiland Hai-Joen- Tao»* Het gebeurde is gezien door 2 andere Russische vlieg tuigen, ook op oefenvlucht en door dfc Russische observatie post. Het Russische vliegtuig vloog niet alleen over het Amerikaan se schip, maar naderde hei zelfs niet. Het bevond zich op een af stand van meer dan 10 km van het schip. HJst schoot niet op Amerikaanse jagers. De Sowjet- Regering staat er op, dat een nauwkeurig onderzoek wordt ingesteld, dat de verantwoorde lijken worden gestraft en dat het verlies wordt vergoed. Radio Moskou heeft gezegd, dat volgens de Amerikaanse Ambassadeur de Amerikaanse strijdkrachten in het gebied van de Stille Oceaan ondergeschik; zijn aan de Ver. Naties en da; de kwestie moest women be zien in de Ver. Naties en niet door de Amerikaanse Regering. Onder dit voorwendsel, aldus radio-Moskou, weigerde de Ambassadeur de nota in ^ont vangst te nemen. Volgens de radio werd de nota aangeboden door de Russische Min. van Buitenlandse Zaken Wysjinsky, die Ambassadeur Kirk er op wees, dat j.een dergelijk motief geheel ongegrond" was, aange zien het incident niet in ver band stond met de militaire operaties in Korea- GRATIS WAPENS VOOR DE LANDEN VAN HET ATLANTISCH PACT- De Canadese rhgering heeft besloten aan de landen van hei Atlantisch Pact gratis oorlogs materiaal en wlaipens van Cana dese fabricage, ten bedrage vac 300 millioen dollar te geven. Liberale partij door de Conser vatieve leider Churchill", De 9,1 procent van het aantal uitgebrachte stemmien bij de vo rige verkiezingen van de Libe ralen zou een overwinning voor de Conservatieven helbben be tekend. 17 Amerikaanse soldaten, die 6 dagen van hun onderdeel wa ren geïsoleerd door oprukkende N Koreaanse troepen zijn in 'Jongsan opgedoken- Drie van -"M «-» kameraden liepen op een nacht langs de kant van de weg en ontmoeten een grote p N.-Korea- nen. „Zij riepen „hai" (een Ko reaanse groet), waarop wij „hai" terugriepen en verder gingen" aldus Van Hossen. uitstroomde. Het gat waar de grond is ingestort, is 15 meter diep. Op de bodem van de mijn schacht staat de modder 4% meter diep. Bij de ingang van de mijn dat alle artikelen van deze wet opnieuw in werking zullen tre den. Op grond hiervan kan zo nodig op de bestaande organisatie an distributiekringen een nieuw distributie-apparaat worden op gebouwd. o—a *en venigneia van niet-militaire personen of li chamen mogelijk te maken." Aan deze maatregel behoeft geen bijzondere betekenis te wor- c'en gehecht. 5 regels 60 aattfc ct.; minimum pen nummer of Ada* neer. namiddags 2 >ond wordt, maa: de mening toege it gebied nog gra- ïgen van oisèe: knemers mogeff» ït oog op de noe<> sterk en paraat e vóór ons liggenee zulk een krarhts- ngend vereist. heeft in wem- gewekt de beper- iegering wenst «p de vergunning van bijslagen rissen boven ee? -00. Nu de weg vs.." ng van het 1o«e.- ,u is gekozen, moe or worden gevraa. e vervallen in «e dergelijke maar ellerend effect ie ig bekend woröer- ist de middengroe- bten en de hoj^r? Ie afgelopen jarer. •t hun positie wöór ;de door de belas materiële aehte»- n ondergaan- ;rsorganisaties atr hijnsel zéér onge t oog op de noo*. iteit te stimuleren re personeel in «e :ij steunen daarom it de Stichting var. de Regering heet begrenzing in epen geldende ver- en vervallen. ;ring zijn de wens- aties van oordee» ionistische prijsbe- gemotiveerde prijs at kracht moeter gegaan. Zij sten. het voornemen «ro de maatregelen te ;en aantal voor het iu'd belangrijke sa blijken zou, dat «e; n vèrhoogd boven itwoord mag wer optreden door At t behulp van de gs. en Hamsterwei ist en ook hunner- lij met nadruk lie* op het hoogst af lige, dat gelegen 1> de tegenwoordige en toepassen van gemotiveerde prü- door het KJOI.I- ïldig van Zaterdag- vond. lijk regen. jk zwaar bewolkt ter brekende bewol- t Noorden van het ;e tot matige wind e richtingen, maar en veranderlijk. Ia in het land tijdelijk id-Westelijke wind, atig afnemend en r richtingen tusser rd- Weinig verande- iraturen. 10 SEPTEMBER v.m. 0-36 1.11 1.51 2.01 n-m. 12.53 1.28 2.68 2.18 111 SEPTEMBER v.m. 1.19 1.54 2.34 2.44 n-m. L32 2.07 2.47 '2.57 ZON- EN MAANSTANDEN Sept. 9 6.04 19.10 2.04 18.32 10 6.05 19.08 3.29 1 11 6.07 19.06 4.54 19.06 12 6.08 19.03 6.19 19-U

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1