BINNENLANDS Uit de Provincie tolifiek Marktberichten arme yimmsr NIEl/WS Faanhof wint 5 van Sas van e ronde Gent' BIM EN DE DUIZENDNEUS ?e. n in 1 tablet Wat brengt de Radio ERNSTIG VERKEERSONGEVAL TE ROTTERDAM. TERNEUZEN. AXEL. HULST. SAS VAN GENT. VLISSINGEN. De Nationale T rekpaardententoonstellinq te 's-Hertogenbosch AVONTUREN VAN AMERI KAANSE SOLDATEN. ïvige pijnen SI tró ;k maken, nee» óa* RINE„4". Elk tebiat ineesmuSdeien, i e luk wereldberoemd len als bestrijd»» itiek, menstruatie-, old-, kiespijn eruu 2RWACHTTN< GWATER. TWEE DODEN BIJ VERKEERSON GELUK. Maandagavond even na tien uur is op de Rijksweg tussen Ede en de Klomp een ernstig auto ongeluk gebeurd, dat aan twee personen het leven heeft gekost. De dekkledenfabrikant A. P. L. de Zwart uit Nieuwer Amstel, die met zijn echtgenote in een Citroënpersonenauto op de Rijks weg reed, wilde in de bocht bij de boerderij „De Wetering" een voor hem rijdende luxe auto pas seren. Van de andere kant nader de een uit Rotterdam naar Duits land onderweg zijnde Mack- vrachtauto met aanhangwagen. De bestuurder van de Citroën heeft, volgens ooggetuigen nog getracht door „snijden" een bot sing te voorkomen. Hij slaagde daarin niet. Met een ontzettende klap vlogen de Citroën en de Mack tegen elkaar. Spoedig bleek dat de bestuur der van de Citroën en zijn echt genote om het leven waren ge komen. De brokstukken van de personenauto lagen her en der verspreid. Het duurde geruime tijd eer de politie erin slaagde de slachtoffers te indentlficeren. Volgens ooggetuigen zou de Ci troën een snelheid van meer dan honderd kilometer per uur heb ben gehad. Het verkeer over de Rijksweg ondervond enige tijd vertraging. DOKTERSWAARSCHUWINGS DIENST TE NIJKERK. Op verzoek van de Burgemees ter van Nijkerk heeft de afde ling vian 'hot Nederlandse Rode Kruis een dokterswaar schuwingsdienst ingesteld miet behulp van Rode Kruisvlaggen- Deze organisatie werkt als volgt: Zodra een arts nodig is en deze niet thuis te bereiken is, wordt daarvan mededeling ge daan aan de politie, die de waarschuwingsposten opbelt en verzoekt de Rode Kruisvlaggen te steken. Aan de waar- wordt verlangd. Zodra een arts zich heeft gemeld, zorgt-de po litie ar voor, dat de vlaggen in gehaald wcjrden. WEGGELOPEN MEISJE TE ROTTERDAM AANGEHOUDEN. In Kralingen werd Zaterdag avond de 20-jarige mej. C- M. Has'sink uit Losser, die zonder licht reed, aangehouden. De po litie nam haar mee maar een bureau. Aanvankelijk wilde zij haar niaam niet opgeven en toen zij dit eindlelijk deed, bleek hij vals te zijn. Tot Maandagavond gaf zij nog 5 verschillende na men en adressen op, die geen van allen deugden, tenslotte vertelde zij wie zij wias en waar ze woon!de. De vorigie week was zij van huis weggelopen, zo wr telde het meisje en de fiets had ze ergens weggenomen. Meer in lichtingen gaf ze echter niet. Zij is ireeds enige malen van huis weggelopen en d,ef vorige week heeft de politie van Den Bosch haar naar Losser teruggebracht. Ook nu zaï ze weer naar huis worden gestuurd- EEN AAP ALS HAMSTERAAR. Maandagmorgen barste er opschudding op de_ apenrotsjn uit schuwingsposten artsen vernemen, kunnen de waar hulp DONDERDAG 7 SEPTEMBER. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws, 7.15 Gram.; 7.50 Dagopening; 8.00 Nieuws en weerberichten; 8.15 Gram-; 9.00 Morgenwijd-; 9.15 Gram.; 9.30 Waterstanden; 9.35 Lichte muziek; 10.30 Voor de vrouw; 10-35 Giram.10.50 Voor de kinderen; 11.00 Orgel concert; 11-45 Zang; 12 00 Lich te muziek; 12 30 Mededelingen; 12.33 In 't spionnetje; 12-38 Orkestconcert; 13.00 Nieuws; 13.15 Orkestconcert; 13.45 U kunt het geloven of niet; 13.50 Gram.; 14.00 Voor de vrouw; 14.15 Zang en muziek; 15.00 Voo»r de zieken; 16.00 Promena de orkest; 17-00 Voor de jeugd; 17-50 Regeringsuitzending; 1800 Nieuws; 18.15 Sportpraat je 18.30 Operetteoomcert; 19.25 Causerie; 19.40 Zang en piano; 20.00 Nieuws; 20.05 Actualitei ten; 20.15 Philh. orkest; 21.15 Hoorspel; 22.15 Theaterorkest; 23.00 Nieuws; 2315 Sportactuia- litëiten; 23 30 Gram- HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymnastiek; 7.30 Gram.; 7.45 Morgengebed en liturgische kalender; 800 Nws. en weerberichten; 8.15 Gram.; 9-40 Lichte muziek; 10.00 Gram,; 10 15 Mogendienst; 10.45 Gam.; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram.; 12.00 Angelus; 12.03 Lunchconcert; 12.55 De Zonne wijzer; 13.00 Nieuws; 13-20 Pia noduo; 13.45 Zang en piano; 14 00 Gram.; 14.45 Voor de vrouw; 15-30 Kamerkoor; 15.50 Gram.; 16 00 Bijbellezing; 16.45 Vocaal ensemble17.00 Voor de jeugd; 17.30 Hoorspel; 17-50 Grtam.; 18.15 De stem van de Christel, vakbeweging; 18-30 Nederl. Strijdkrachten; 19.00 Niéuws en weerberichten; 19-15 Trio; 19-40 Radiokrant; 20.00 Nieuws; 2005 Gram.; 21.00 Causerie; 21.20 Christel, orato riumvereniging; 22.15 Buitenl. overzicht; 22.35 Gram.; 22.45 Avondoverdenking23.00 Nws. 23.15 G(ram. BRUSSEL (VlO12.00 Gram-; 12.15 Trio; 12.30 Weerberichten; 12.33 Voor de landbouwers12.40 Trio1; 13.00 Nws.; 13.15 Gram-; 15.00 Engelse les; 1515 Gram.; 15.40 Fjnanse les; 16 00 Gram.; 17-00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.15 Voor de kinderen; 18.15 Gram-; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.; 19-50 Causerie; 20.00 Verzoekpro gramma; 21.00 Klankbeeld; 21-30 Gitaarspel; 21.45 Actua liteiten; 22.00 Niieuws22-15 Kamermuziek; 22-40 Gram-; 23.00 Nieuws; 23.05 Gram- Diergaarde Blij dorp. Ofschoon de sprong naar de muur, die ae tuin van de openbare weg •scheidt en die al enkele malen Tink was verhoogd, een levens gevaarlijke .onderneming scheen, was een Rhesusaap, een volwas sen mannetje, er in geslaagd de toer te volbrengen- Hij verdween zonder adres achter te laten en men zag de broederen en zus- teren op de rots al samenscho len en de indruk wekken, alsof er onder elkaar zwaar geroddeld werd over wat de menteen een slippertje noemen. Maar na enkele uren keerde de vluchteling eigener .beweging terug, zij het met iets onder de arm. Wat het was? Een pakje margarine, dat uit één of andere keuken wordt vermist- De apengemeente had ten op rechte het ergste gedacht, want nu bleek, dat de Rhesus dood gewoon aan het hamsteren was geslagen. Het geroddel hield op en vol jalouzie keken de rasge noten toe, maar ze heten geen kans ongebruikt om ook een lik machtig te worden. Intussen zit de directie van de diergaarde met het probleem, wie er nu be nadeeld is. Ze is gaarne be reid de schade te vergoeden. £>e 44-jarige M. Reedijk-Keizer uit Heinenoord is Zaterdag het slachtoffer geworden van een auto-ongeval. De 39-jarige koopman C. Duerméijer uit Barendrecht wil de met zijn auto enige wielrij ders passeren. Van de tegen overgestelde richting zag hij 'n auto naderen en remde. De wa gen slipte echter en hij reed met een snelheid v-an ongeveer 40 km tegen de auto, die bestuurd werd door de 46-jarige fabri kant G. Z- Reedijk. Zijn vrouw sloeg met het hoofd tegen de voorruit en werd ernstig gewond Zij werd naar het Zuiderzieken huis overgebracht, waar zij bij aankomst bleek te zijn overle den. De fabrikant werd aan het gelaat gewond en de koopman uit Barendrecht moest met een hoofdwond in het ziekenhuis worden opgenomen. SCHOONZOON IN SPé WILDE GOEDE BEURT MAKEN. In een rijwielstalling te Den Haag kwam op 29 Augustus een klant tot de ontdekking, dat hem 500 ontstolen waren. De Haag se recherche verdacht al vrij spoedig de 20-jarige rijwielher steller J. M. B. Bewijzen kreeg men eerst in handen, toen bleek, dat B. op naam van zijn a.e. schoonvader een personenauto voor 14 dagen had gehuurd. Dit kon hij, ge zien zijn inkomen, onmogelijk betalen. Zaterdag is de rijwielhersteller met de auto in Tiel aangehou den. Hij was met zijn, a.s schoonfamilie uit toeren om haar een pretje te bezorgen en een goede indruk te maken- Zijn •as- schoonouders en zijn meisje wisten niets van de diefstal af. B. is in verzekerde bewaring gesteld. De auto, waarin in middels door een aanrijding een flinke deuk was gekomen, iis aan de eigenaar teruggeven. dan honderden guldens aan goe deren in beslag werden genomen. Zeldzame onderscheiding. Wegens 70-jarige trouwe dienst werd aan de 80-jarige E. H. Schoof alhier de ere-medaille in zilver uitgereikt, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Reeds vanaf zijn tiende jaar is Eduard verbonden als hotel- en stalknecht aan het van ouds be kende hotel „Het Gulden Vlies" alhier. Men zou Eduard eens moeten horen vertellen van de toestan den van voorheen, toen hij de zware en imposante koffers, waarmee de reizigers uit Hol land hun cliëntèle afreisden, soms tot diep in de nacht per kruiwagen van en naar het hotel moest brengen. Ook voor de tien tallen landbouwers, die Zondags per rijtuig de kerk bezochten, was hij steeds de getrouwe ge dienstige, die dag en nacht klaar stond. De krasse grijsaard geeft tot heden toe nog geen krimp en naar het zich laat aanzien, zal hij nog menig paard stallen in „Het Gulden Vlies", want hij is een ouderwetse werknemer, die leeft voor zijn werk. ZIJ VERKOZEN DE VRIJHEID Drie apen van het circus Straissiburger, dat op het ogen blik te Rotterdam verblijft, za gen Zaterdagmiddag kans om te ontvluchten. Zij staken de Kruiskade over en gingen een kijkje nemen in het plantsoen aan de Dierg,aar- desingel- Er was zoveel belang stelling voor deze ongewone plantsoenbezoekers, dat het ver keer hierdoor vertraging onder vond. Personeel van het circus heeft de vluchtelingen spoedig ge pakt, zodat de vreugde van kor te duur was. Nog een achteraankomer. In het derde dok meerde gis termorgen het Belgische m-s. Kainaut" een z.g. Deppeboot, Het 4800 ton grote vaartuig zal een lading cement overnemen uit lichters. De cement is bestemd voor een Noord-Amerikaanse haven. Naar we vernamen vindt hier door een 70-tal havenarbeiders weer voor enkele dagen werk. De lading wordt verricht door het Cargadoorsbedrijf der N.V- Aug. de Meijer Zonens Expeditie- en Agentuur Mij. Het verblijf van de „Hainaut" staat niet meer in verband met moeilijkheden in andere havens. „Damco's" laden stro. De Damco's 94 en 12 laden pak ken stro resp. aan de Schutters- hofweg en aan de Schependijk bij de Schoolweg. Dit stro is bestemd voor een strokartonfabriek in Duitsland. Niet minder dan circa 75.000 pakken stro worden met ieder dezer schepen vervoerd. Nog een Instrumentenactie. De Signaal-afdeling van E. M. M. trok gisteravond door enkele wijken over de Axelse brug. Het keurig geuniformde corps trok veel aandacht, wat ook de opzet was van deze muzikale wande ling. Er zijn vcor dit corps nieuwe instrumenten nodig en daarom werd de weg der „actie" geno men. Voor dit doel wordt een grote verloting op touw gezet. De leden van het corps trachten hiervoor deur-aan-deur loten te verkopen. In de circulaire, welke de be woners der te bezoeken wijken in hun brievenbus vinden, wordt de prijs der loten, n.l. 25 cent, be kend gemaakt. Deze prijs kan in derdaad geen bezwaar zijn en er zijn mooie prijzen te winnen. Dit corps verdient de sympa thie van de inwoners van Ter- neuzen, omdat het bij voorko mende gelegenheden aan onze gemeente luister kan bijbrengen. Opzienbarende diefstallen. Door de Rijkspolitie alhier werd de vorige week in arrest gesteld de 21-jarige werkster M- G., die bij caféhouders hier ter plaatse, waar zij geregeld werkte, sedert enige tijd argwaan had opgewekt, doordat telkens vrij grote bedragen aan geld, uit vaak goed gesloten bewaarplaat sen, verdwenen. De aankopen van diverse goe deren tegen soms grote bedragen hadden de laatste weken die vorm aangenomen, dat aan twij fel niet meer te denken viel. De kastelijn J. T. had de in zijn bezit zijnde biljetten van 100 genoteerd en deze werden achterhaald bij een winkelier, waar mej. G. pas een haard had gekocht on op voorhand be taald. Het wijdlopige onderzoek wordt voortgezet, nadat reeds voor meer Geslaagd. Van de eerste groep leerlin gen der Muziekschool-Eeckhout slaagden Maandag ten overstaan van de heer Alfons Ellegiers, prof. aan de Stadsmuziekschool te St. Niklaas, voor de 2e graad in or gelspel en algemene muziekleer de dames Anneke Overdulve, Annie Keur en Feijtje Oppeneer (3e graad) allen te Terneuzen. Voor de 2e graad slaagde met lof mej. Eveline Langenhorst te Hulst (piano en muziekleer), ter wijl mej. Koos v. d- Peijl van Kemseke de 3e graad met onder scheiding behaalde. Vechtpartij. In de nacht van Maandag op Dinsdag onitstond in een clafé in de Noordstraat alhier een twist tussen R- G. uit Sas van Gent en een Inwoner van Breda. Nadat beide vechtersbazen waren buitengezet deed de kcole nachtlucht 'de strijdlust niet verminderen en zo brak de „tweede helft" alam, waarbij de Saissenaar door zijn tegenstan der met een mes zodanig werd gewond, dat R- G. naar hjet zie kenhuis te Sluiskil moest wor den vervoerd. De Bredanaar bracht het niet zover, en werd te Sas in verze kerde bewaring gesteld. Het vervoer over de Wester- schelde. Stagnatie te Vlissingen gedu rende zes weken. In het kader van het herstel der sluiswerken te Vlissingen zal in het komende winterseizoen de aanlegplaats der Prov. Stoom bootdiensten in Zeeland aldaar geruime tijd niet kunnen worden gebruikt. Koewei alles zal worden ge daan wat mogelijk is om het ver voersaanbod over de Wester- sehelde te zetten, zal dit niet zon der ernstige stagnatie mogelijk zijn. Naar het zich laat aanzien zullen gedurende die tijd vracht auto's slechts kunnen worden vervoerd over het veer Kruinin- genPerkpolder, terwijl in be perkte mate personenauto's van Vlissingen naar Breskens en om gekeerd kunnen worden ver scheept. Het ligt in het voornemen te bevorderen, dat de stagnatie, welke naar het zich laat aanzien zes weken zal duren, n;et vóór half November optreedt. Van de zijde van het Provin ciaal bestuur is reeds bij het Rijk Onder ideale weersomstandig heden en voor een grote publie ke belangstelling werd gister middag de 5e Ronde van Sas van Gent verreden, een wed strijd voor profs over een af stand van 120 km (70 ronden). Hpt is een prachtig geslaagde koers geworden, die voor de nodige spanning heeft gezorgd- Reeds vanaf het startschot zat er direct de nodige vaart in. Aan de steeds wisselende positie aan de kop, kwam eerst na 30 ronden een einde toen Faanhof Het -presteerde een zestal ronden aan de leiding te blijven. Hier na trok Steenbakkers er alleen tussen uit en 21 ronden werd hij achtervolgd door Faanhof, Jansen, Alpaera en BUijsse, ter wijl achter dit viertal Voorting en Bakker verwoede pogingen in het werk stelden hun achter stand te nivelleren. En 'dit ge lukte, zodat 9 ronden voor het einde zich een kopgroep van 7 renners had gevormd. Toen er nog 4 ronden te rij den waren, werd een groot aan tal renners gedubbeld, die daar na uit de strijd werden geno men. Bij het ingaan van de laatste bocht lag Achiei Schepens aan kop, doch in de eindspurt die volgde toonde Faanhof zijn re putatie als, sprinter en wist als eerste de eindstreep te passeren, hfct parcours afleggend in de tijd van 3 urn 11 minuten en 2 seconden. De uitslag was 1 Henk Faanhof, Amsterdam- 2 Eugène Alpaens, Gent. 3 Oor Bakker, Zaandam. 4 Gerrit Voorting. Haarlem- 5 Jef Janisen, Elsloo'. 6 Aohiel Schepens, Ertvelde. Op 30 seconden. 7 Hubert Vinken, Qcleen.. 8 Piet van As, Roosendaal- Op 45 seconden. 9 Fr. van de Zande, Halsteren ren. 10 Willy Cleemputte, Gent. 11 Jac- Geerts, Teteringen. Op 1 mliniuut. 12 Jer. de Jaeger, Zomergem. 13 Arséne Rijckaert. ErtvTlde. Na afloop van de koers over handigde Raymonde Vergauwen aan de overwinnaar een ere palm, terwijl ook de wnd. Bur gemeester, de heer Marquiz ie een erepalm uitreikte en deze overhandigde aan de tweede aankomende. Dlank zij de uitstekende lei ding en medewerking van po litie en E H.B.O. is deze 5e Ronde van Sas voor de organi satoren een geslaagde koers ge worden, die vele sportliefheb bers een prettige middag hoeft ■bezorgd en goede sport. aangedrongen op de bouw van nieuwe aanlegplaatsen voor kop- lading te Vlissingen en Breskens. Het is van belang, dat hande laren en bedrijven, die voor de aanvoer van hun artikelen of grondstoffen van de veren afhan kelijk zijn, trachten zich vóór half November e.k. te bevoor raden. „Colombie" nadert haar vol tooiing. Het 13.390 b.r-t. metende mail schip „Colombie", gebouwd in 1931, van de French Line, dat bij de Kon. Mij. ,.De Schelde" alhier een reconversie ondergaat, zal op 12 October a.s. haar eerste reis maken. De twee pijpen, die het motorschip oorspronkelijk had, zijn weggenomen en werden nu vervangen door een gestroomlijn de pijp, die het schip een goede vorm geeft. Door deze verande ring komt meer dekruimte vrij, hetgeen voor een in de tropen varend schip zeer belangrijk is. De „Colombie" was vóór de oorlog een zeer populair luxe schip. Het wordt thans ingericht tot één der modernste Oceaan stomers. Op het zonnedek komt een zwembad in de open lucht. Het schip biedt passage voor 584 personen in drie klassen. Het zal met het zusterschip „Cascagne" een geregelde dienst op West- Indië en Amerika onderhouden. „Mag ik U een vraag stellen?" vtnoeg de heer De Barren be leefd aan de speurder. Basli knikte. „Wat heeft mijn broer (De Barren wees op de Duizend- neus) op zijn geweten?" „Dat hij een clubje van ge leerde Zakkenrollens had opge richt is U bekend" zei Basli rustig. „Ik aai U daarom nog vertellen, waaróm hij dit heeft gedaan. Of liever, ,k laat het woord aan Uw broer zelf. Hij is meer geoefend in het gebruik van woorden". ,,Ne|ro, Napoleon en ik" zei de Duizendneus", zijn kunstenaars. Onze kunst is zo modem, dat wij ze zelf bijna niet meer kun nen begrijpen. Niemand wil onze dichtbundels uitgeven. Toch wilden we gedrukte bun dels bezitten, als was het maar om elkaar uit voor te lezen. Daarom hebben we enkele klei ne listen bedacht met de zuivere oogmerken onze kunst te die nen- Hoor nu even dit kleine liedje: „De groene ziel van prikkel- [draad en dauw vardwijnt in 't niet bij 't blik- [ken weefgetouw De speurder en de heer De Barren reikten elkaar meewarig de hand. Maandag bereidde het gemeen tebestuur van 's-Hertogenbosch een hartelijk welkom aan het hoofdbestuur van de Koninklijke vereniging „Het Nederlandse Trekpaard", dat met verschillen de buitenlandse gasten en geno digden ontvangen werd in de raadzaal van het stadhuis. Deze cfficiële ontvangst vormde de in zet van de achttiende trekpaar dententoonstelling, die gisteren 5 en heden 6 September in de veemarkthallen wordt gehou den en waarbij veertien landen vertegenwoordigd zullen zijn. De burgemeester van 's-Herto genbosch, Mr. H. J. M. Loeff zei- de, dat de tentoonstcllingsdagen belangrijke data zijn voor de stJcl en het gemeentebestuur. Hij prak over de hechte vriend schapsbanden tussen de Konink lijke vereniging en 's-Hertogen- bosch. In het Engels en Frans richtte de burgemeester zich tot de buitenlandse gasten, die hij van harte welkom heette. Van de achttien tentoonstellingen zijn er negen in successie in de Bossche veemarkthallen gehouden. De algemeen voorzitter van de Koninklijke vereniging „Het Ne derlandse Trekpaard" Jhr. J. van Vredenburch dankte in 'n geestige speech voor de gulle gastvrijheid. Hij legde nogmaals dc nadruk op het feit, dat het trekpaard, tegen de drang der mechanisatie in, van groot economisch belang blijft voor Nederland- Hij stelde het gemeentebestuur de Franse paar denfokker Matinot voor, die met zijn Nederlandse hengst menige kampioensprijs in Frankrijk in de wacht sleepte. Namens de buitenlandse gasten sprak de heer Ldevens uit België. VEEMARKT ROTTERDAM- /Op die veemarkt van 5 Sept. 1950 werden in totaal 5437 die ren, w.o. 820 vette koeien en os sen, 2071 gebruiksvee, 90 vette kalveren, 367 gpaiskalveren, 345 nuchtere kalveren, 198 varkens, 554 biggen, 258 paarden, 47 veu lens, 604 schapen of lammeren, en 83 bokken of geiten aange voerd. Prijis in cents per kg. Vette koeien le kw. 2,68 tot 2,80; 2e kw. 2,48 tot 2,68; 3e kw- 2,18 tot 2,48. Vette kalveren le kw. 3,00 tot 3,30; 2e kw- 2,75 tot 3,30; 3e kw. 2,25 tot 2,50. Slachtpaarden le kw. 1,85; 2e kw- 1,75; 3e kw. 1,60- Prijs in guldens per stuk. Gralakalveren le. kw. 350; 2e kw. 250; 3e kw- 150. Nuchtere kalveren le kw. 65; 2e kw. 60; 3e kw. 55- Biggen le kw. 48; 2e kw. 40; 3e kw- 35. Schapen le kw. 95; 2e kw. 75; 3e kw. 60. Lammeren le kw- 90; 2e kw. 80; 3e kw. 65- Kalf- en melkkoeien le kw. 1000; 2e kw. 900; 3e kw. 800. Vare koeien le kw. 700; 2e kw- 600; 3e kw. 550. Vaarzen le kw. 750; 2e kw. 650; 3e kw. 550- Pinken le kw- 575; 2e kw. 475; 3e kw. 375. Vette koeien aanvoer iets gro ter, handel zeer traag, prijzen niet geheel prijshoudend. Vette kalveren aanvoer iets ruimer, handel willig, prijzen prijlshoudend. Graskalveren aanvoer iets kleiner, handel lui, prijzen iets lager. Nuchtere kaveren aanvoer als vorige week, handel tamelijk, prijzen vooral niet hoger. Biggen aanvoer iets groter, handel stroef, prijzen niet ge heel prijshoudend. Slachtpaarden aanvoer ais vorige week, handel lui, prijzen ials vorige weelk, bleven met moeite gehandhaafd. Schapen en lammeren aanvoer als vorige week, handel istug, prijzen onveranderd. Kalf- en melkkoeien aanvoer iruimer, handel zeer lui, prijzen iets lager. Vare koeien aanvoer iets gro ter, handel matig, prijzen iets minder in prijs. Vaarzen en pinken aanvoer ruimer, handel slepend, prijzen vooral niet hoger. nv iiw Liberale partij door de Conser vatieve ledder Churchill". De 9,1 procent van het aantal uitgebrachte stemmien bij de vo rige verkiezingen van de Libe ralen zou een overwinning voor de Conservatieven hebben be tekend. - 17 Amerikaanse soldaten, die 6 dagen van hun onderdeel wa ren geïsoleerd door oprukkende N Koreaanse troepen zijn in Jongsan opgedoken- Drie van kameraden liepen op een nacht langs de kant van de weg en ontmoeten een grotep N-Korea- ren. „Zij riepen „hal" (een Ko reaanse groet)waarop wij „hal" terugriepen en verder gingen" aldus Van Hossen. uitstroomde. Het gat waar de grond is ingestort, is 15 met/er diep. Op de bodem van de mijn schacht staat de modder 4% meter diep. Bij de ingang van de mijn dat alle artikelen van deze wet opnieuw in werking zullen tre den. Op grond hiervan kan zo nodig op de bestaande organisatie an distributiekringen een nieuw distributie-apparaat worden op gebouwd. •en vettigheid van niet-militaire personen of li chamen mogelijk te maken." Aan deze maatregel behoeft geen bijzondere betekenis te wor den gehecht. 5 regels 60 aaach ct.minimum p«K ïummer of Adat» neer. namiddags 2 iond wordt, nsaa: de mening tuege- it gebied nog gr ïgen van onder- knemers mogeBis ,»t oog op de nu»s- sterk en paraat e vóór ons liggen«e zulk een krachïs- ngend vereist- heeft in wers- gewekt de teper- .egering wenst «c de vergunning van bijslagen op rissen boven «es, 00. Nu de wegvaar ng van het loet- u is gekozen, moe or worden gewas: e vervallen in «e dergelijke ibai ellerend effect ie ig bekend worden ist de middengroe- bten en de hoger? Ie afgelopen jams:, •t hun positie uöór :de door de belas materiële achtev n ondergaan- ■rsorganisaties ae, hijnsel zéér onge t oog op de noot iteit te stimuleren re personeel In «f :ij steunen daarom it de Stichting var. de Regering heet begrenzing in «e epen geldende ver en vervallen, iring zijn de werk- aties van ooröee. lonistische prijsbe- gemotiveerde prijs^ ?t kracht moeter gegaan. Zij sten iet voornemen om de maatregelen te ien aantal voor hei iu'd belangrijke ar- blijken zou, dat «e n vèrhoo-gd boven itwoord mag "wen- optreden door d.t t behulp van gs. en Hamsterwr. ist en ook hunner- •ij met nadruk he? op het hoogst af lige, dat gelegen is de tegenwoordige en toepassen van gemotiveerde priri EÉN TAB CE door het K-N.M.1- ïldig van Zaterdag vond. lijk regen, jk zwaar bewolkt ter brekende bewob Noorden van het ;e tot matige wind e richtingen, maar en veranderlijk- In in het land tijdelijk id-Westelijke -wind, atig afnemend en r richtingen tussen rd- Weinig verande- traturen. 10 SEPTEMBER v.m. 0-36 1.11 1-51 2.01 n-m. 12.58 1.28 2.08 2.18 111 SEPTEMBER v.m. 1.19 1.54 2.34 2.44 nxn. 1.32 2.07 2.47 257 ZON- EN MAANSTANDEN Sept. 9 6.04 10 6.05 11 6.07 12 6.08 19.10 19.08 19.06 19.03 2.04 3.29 4.54 6.19 18.32 18.47 19.00 19.11

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 3