Oostelijke sector in Korea bezweken Generale Synode olitiek arine .4 Moh. Natsir geeft opdracht tot kabinetsvorming terug Aanval van Sowjet-vliegtuig op schepen der V.N.? De Jaarbeurs geopend Boodschap van Z.H. de Paus V ®e pijnstillen!» n in 1 tablet der Christelijk Gereformeerde* Kerken WEERSVERWACHTING. HOOGWATER. AVONTUREN VAN AMERI KAANSE SOLDATEN. 2RWACHT1NC' GWATER. Frankering bl] Abonnement: Terneuzen T>trecteur-Hoofdredacteur L. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Temeuzen *ci. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent Losse nummers 6 cent fi DE VRIJ WOENSDAG 6 SEPTEMBER 1950. 6e Jaargang No. 1519. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen. Advertentieprijs: per mm 10 «ft minimum per advertentie /ISO, Rubriek Kleine AdvertenttaK f regels 60 et.; iedere regel 12 ct Vermelding onder nummer reau van dit Blad 15 cent Inzending advertenties tot namiddags 2 uur. DE TOESTAND ERNSTIG. De Koreaanse frontsector aan de Oostkust is onder een aanval van 30.000 Noordkoreanen geheel bezwe ken, aldus meldt Reuters correspondent bij Generaal Mac Arthurs hoofdkwartier te Tokio. Een woordvoerder van het hoofdkwartier der Ver enigde Naties verklaarde, dat de toestand „ernstig" is. De Noordkoreanen stromen thans in massa door de bres Zuidwaarts van Kigje. Naar schatting beschikken de Noordelijke troepen hier nog over 20 000 man reserves. In een communiqué van gene- rlaal MacArthur wordt -ver klaard, dat de Noordelijken de Zuid-Kocreaanse verdedigings linie ten Westen van Pohang op een breed front doorbroken hebben. Volgens het communiqué hebben de Z.-Koreanen en Ame rikanen, die met de moed der wanhoop vechten, de N. opmars echter,, aanzienlijk vertraagd". Later verklaarde ieen Ameri kaanse woordvoerder te Taegoe, dat het N.-Koreaanse offensief in deze sector door tegenaan vallen wordt afgestompt en dat toestand nu „gunstiger" is. Volgens berichten zijn de N. Jongtsjon binnengedrongen. N. zijn Tsjiangnjong, acht km ten N. van Jongsan. binnen getrokken. De burgerbevolking werd vtirdreven. Er is hier geen melding van gevechten gemaakt. Eerst werd de stad door gueril- irastrijöers omsingeld. Ten W- van Tsjangnjong werd de rech ter flank van de Amerikaanse strijdkrachten aangevallen. In het Z. versterkten de man schappen van de Amerikaanse 25ste divisie hun verdedigings gordel rond Masan en ruimden stetrke N. stellingen op. Een woordvoerd/er vlao het hoofd kwartier van generaal McArthur verklaarde, dat de doorbraak van Kigje ernstig was. Het be zetten van Kjongdjoe zou de N. in staat stellen zich naar Tae goe te richten en de hoop teniet doen, dat de Amerikanen en Z. zich uit Pohiawg terugtrekken. Deze strijdkrachten zouden dan oveir zee weggevoerd moeten worden. Ondanks grote waak zaamheid der zeestrijdkrachten zijn de N. er hier in geslaagd per spoor zowel als over water voorraden aan te voeren. AANVAL OP FLANK DER AMERIKAANSE MARINIERS N.-Koreaanse strijdkrachten ter sterkte van een regiment zijn in een zwaire regenval tot een aanvat overgegaan op de flank van de Amerikaanse mari niers, dip met succes oprukken tegen de „zak van de Naktong". Ook het verzet van de zich daar verdedigende N-Koreanen is toegenomen, doch deze Ameri kanen maken nog steeds voort gang. COMMUNIQUE VAN MACARTHUR. Ir het communiqué van gene raal MacArthur van Dinsdag morgen wordt toegegeven, dat de Noord-Koreaanse troepen in grote getale de vitale bevoorra- dingsweg Pohang-Jongtsjon zijn overgetrokken en blijven opruk ken naar Kyongdjoe. De Zuid-Koreaanse troepen daar wiaren niet m staat hen tegen te houden, aldus het communiqué. Men gelooft, dat de Noorde lijken ook de weg van Kyong djoe maar Taegoe hebben afge sneden. Aan de andere kant van het Noordelijk front zouden de Noord-Koreanen Taegoe tot op 18 km genaderd zijn en de plaats Taboedong hebben bezet. Aan de ineenschrompelende „zak van de Naktong" ten Wes ten van Jongsan op het centrale front maken de Amerikaanse mariniers zich gereed voor de aanval op de laatste Noordelijke positie ten Westen van de rivier De zak wardt thans nog gehou den door 20000 Noord-Koreanen die Maandag wiaren teruggesla gen. Aan de Zuidkust blijft de frontlijn stabiel. De Ameri kaanse 25ste divisie zet de strijd tegen de geïnfiltreerde Noorde lijke troepen achter haar linies voort. Zij heeft zwaar art.ille die- en mortiervuur van de N.- Koreamen te verduren. Blijkens een communiqué van generaal MacArthur blijven de Amerikaanse mariniers van Jongsan uit op de Naktong aan rukken. Zij ontmoeten matige tegenstand. Naar gemeld wordt vluchtten de Noord-Koreanen met achterlating van hun uit rusting over de Naktong. Volgens een schatting van 't Noord-Koreaanse hoofdkwartier te Pjongjang hebben de troepen van de Verenigde Naties en de Zuid-Koreanen in de twee maanden van de oorlog 40.000 man iaan doden en gevangenen verloren, zo meldt het Chinese persbureau, Nieuw China. Meer dan 100 vliegtuigen van de Verenigde Naties zouden zijn neergeschoten. LAATSTE BRITSE MARI NIERS NAAR KOREA VERTROKKEN. De laatste greep Britse mari niers met bestemming voor Korea is per vliegtuig uit Londen naar het Verre Oosten vertrokken. De manschappen waren in burger kleding ter voldoening aan de in ternationale voorschriften voor het luchtverkeer met betrekking tot tussenlandingen op buiten lands grondgebied. De comman dant van de eenheid, lt.-kolonel Drysdale, was reeds Zaterdag met de eerste groep vertrokken. 1 305 Belgische vrijwilligers voor Korea Tot nu toe hebben zich 1305 Belgische vrijwilligers voor Ko rea gemeld. Bovendien zijn er 1171 onvolledige en 487 ongeldige aanmeldingen gedaan, waarvan 196 van ouderen dan 35 jaar, 136 van personen die hun dienstplicht nog niet hebben vervuld, 15 van buitenlanders en 140 van politieke delinquenten- Het Belgische bataljon voor Korea zaï ondleir tbievel staan van een majoor, die waarschijnlijk de rang zal krijgen van kolonel. De eerste scheepslading tanks, die in het kader van de Amerikaanse wapenhulp aan W.- Europa wordt geleverd, is in de vroege Dinsdagochtend te Cher bourg aangekomen. Schoenreparaties duurder De gezamenlijke Nederlandse schoenmakerspatroonsbonden, n.l. de Nederlandse Bond van Schoen makerspatroons, de Ned. Bond van Christelijke Schoenmakers patroons, de Ned. Katholieke Schoenmakerspatroonsbond en de Ned. Bond van Gemechaniseerde Schoenreparatiebedrijven hebben op een Maandag te 's-Hertogen- bosch gehouden vergadering be sloten de schoenreparatieprijzen te verhogen. Dit besluit is geno men in verband met de zeer ver hoogde prijzen van alle grond stoffen. Een verhoging van 15 op alle schoenreparaties achtten de bonden als noodzakelijk. Mohammad Natsir heeft de op dracht tot vorming van een par lementair kabinet teruggegeven aan President Sukarno, nadat hij gedurende 15 dagen vergeefs ge tracht heeft een kabinet te vor men, waarin een goede verdeling van de regeringsverantwoorde lijkheid op brede basis onder de partijen zou moeten zijn weer spiegeld. Pres. Sukarno heeft zich ech ter nog niet bereid verklaard, de teruggave van het mandaat te aanvaarden en heeft Moh. Natsir opgedragen, een Parle mentair Kabinet te vormen „dat niet te zeer is gebonden aan de wensen en de eisen der partij en)". Dinsdagmorgen is in de Eben Haezerkerk te 's-Gravenhage de Generale Synode der Christelijk Gereformeerde Kerken aange vangen. Maandagavond werd ter gele genheid daarvan een bidstond gehouden, waarin voorging Ds. P. J. de Bruin van Boskoop, tvyeede scriba van de Synode van Utrecht in 1947. Ds. De Bruin hield een predicatie over Jeremia 51 vers 50b, deze woorden„Laat Jeruza lem in uw hart opkomen". Aan het eind van de dienst droeg de voorganger de belangen der Sy node in den gebede op. Dinsdagmorgen om 9 uur is te Utrecht de 55ste Jaarbeurs ge opend- Hoewel het weer niet tot een bezoek aanspoorde verdron gen iich voor het openingsuur reeds honderden bezoekers voor de ingang. Meer dan 20 minuten voor de openingstijd meldden zich in de buitenlandse dienst op het Vredenburg de eerste buiten landse bezoekers. Het waren de Engelsen Mr. L. C. Eustace en Mr. H. A. Cortis uit Londen, bei de inkopers voor levensmiddelen van het Engelse warenhuis Le wis's Ltd- Hun belangstelling ging hoofd zakelijk uit naar verpakte le vensmiddelen, in het bijzonder voor de bereiding van vruchten- sla. Lijk van verongelukte piloot gevonden H^t stoffelijk overschot van de piloot van de Firefly van de Marine Luchtvaartdienst, die vorige week Woensdag bij Kijk duin in zee verongelukte, is Dinsdagmorgen omstreeks elf uur 'door de politie van Noord- wijk «op het strand aldaar ge vonden. De Engelse inkopers brachten voor de tweede maal een bezoek aan de Utrechtse Jaarbeurs. „Tij dens ons eerste bezoek in dit voorjaar hebben wij aanzienlijke orders kunnen plaatsen voor vruchtenconserven tafelfruit, kaas en vleeswaren. De Nederlandse prijzen zijn zeer gunstig vergeleken met die van Frankrijk en Denemarken. Tsjeeho-Slowakije biedt echter lagere prijzen aan, maar de im port uit dit land stuit op vele moeilijkheden. Wij hopen te Utrecht tal van orders te plaat sen. aangezien in Engeland thans veel vraag is naar alle soorten gecondenseerde vruchten en vlees, waarvan vooral kippen vlees", aldus Mr. Eustace. De eerste buitenlandse bezoe ker aan 't Croeselaanterrein was de heer Kuhlmann uit Bremen uit een gezelschap van zes Duit sers, die bijzondere belangstelling toonde voor de agrarische afde- iing van de Jaarbeurs. Tezamen met het Duitse gezel schap arriveerden in het bureau van de buitenlandse dienst een vijftal Belgen, enige Engelsen en een Schot. Na afloop werd in de lokalen der kerk een ontmoetingssamen komst gehouden. Spr. herdacht de edert de laatst gehouden Synode door de dood aan de Kerk ont vallen leden, n.l. Prof. J. W. Geels uit Apeldoorn, Ds. G- Rij ken uit Middelburg en de ouder lingen Boerrigter te Deventer en Frugter en Manni, beiden te Am sterdam. Spreker bracht de ontwikkeling der dingen op het zendingsveld op Celebes in herinnering. De ar beid onder de Toradja's moest daar worden beëidigd en dit is ook oorzaak, dat geen afgevaar digde van de Toradja Kerk ter Synode aanwezig kan zijn. Een belangrijke agenda wacht thans op afdoening, zo zeide spre ker. Hij vestigde voorts de aan dacht op de gevaren, die de kerk in deze tijd bedreigen. Hij besloot met de bede, dat de Koning der Kerk de Synode met Zijn licht bestrale en haar arbeid dienst baar make aan hét welzijn der Kerk. Hierna ging de Synode over tot het verkiezen van een Modera- men. Tot voorzitter werd gekozen Ds. M. W. Nicuv/enhuyze te 's-Gravenhage-Centrum. Tot as sessor Ds. J. C. Maris te Haarlem- Noord, tot le scriba Ds. D. H. Biesma te Hoogeveen, 2e scriba Ds. J. H. Velema te Bunschoten, Tot quaestor benoemde de Syno de Ds. W. F. Laman te Rotter dam-West. Hierna werd de zitting ge schorst teneinde het Moderamen in de gelegenheid te stellen zich over de gang der werkzaamheden te beramen. Tsjiang wil Nanking binnen 4 jaar heroveren Tsjiang Kai sjek heeft tegen over politici van de Kwoming- t.ang te Taipeh op Formosa ver klaard, dat de Nationalisten hun voormalige hoofdstad Nan king binnen 4 jaar zouden her overen. Het Amerikaanse Ministerie van Buitenlandse Zaken heeft gistermorgen verklaard, dat een twee-motorige bommenwerper „met een rode ster als kenteken" Maandag voor de kust van Korea Schepen van de Verenigde Naties heeft aangevallen en dat het toe stel werd neergeschoten. Bet lijk van een Sovjet-Rus sische vlieger werd door een torpedobootjager van de V. N- uit het wrak van het vliegtuig gehaald, aldus het ministerie. Door de papieren, die op hem gevonden werden, Ward hij ge ïdentificeerd als een luitenant van de Sovjet-Russische lucht macht, zo wordt verklaard- In. een boodschap, die aan de secretaris-generaal van de Ver enigde Naties en aan de voor zitter van de Veiligheidsraad is gezonden, wordt verklaard, dat schepen vlan de Verenigde Na ties ongeveer ter hoogte van de 38e breedtegraad van de West kust van Korea voeren, toen een bommenwerper, dat als enig kenteken 'een rode ster droeg, heet vuur op een schip opende- Het vuur werd beantwoord en de bommenwerper werd neer geschoten. Een torpedoboot- jager van de Verenigde Naties slaagde erin het stoffelijk over schot van een piloot te bergen. Hij werd geïdenticifeerd als lui- tenfant Misjin Tennadi Vasile- bioe, lid van de Sovjet-Russi sche strijdkrachten met stam boeknummer 25054. Dit is het eerste bericht over actieve deelneming van 'n Rus sisch militair aan de oorlog in Korea;. Op 9 Juli had de Ame rikaanse luchtmacht der Ver enigde Naties gemeld dat in Rus land gebouwde Jak-9-jacht vliegtuigen boven Korea waren verschenen en later werd mel ding gemaakt van Jak-15- straaljagers, doch van officiële zijde w>as geen aanwijzing ont vangen, dat deze vliegtuigen door andeire dan Noord-KO' reaanse piloten werden gevlo gen. Er is nog geen onmiddellijk commentaar door het Witte Dit heeft Moh. Natsir aan de pers meegedeeld, nadat hij Dinsdagavond een bezoek van 1 uur aan Pres. Sukarno had ge bracht- Huis gegeven. Functionarissen van de Verenigde Naties ver wachten, dat de nota van het Amerikaanse departement van buitenlandse zaken Dinsdag avond ials een der eerste punten op die agenda van de Veilig heidsraad zou worden bespro ken. DE NEERGESCHOTEN BOM MENWERPER MET DE RODE STER. Volgens een woordvoerder van het Amerikaanse Ministerie van Buitenlandse Zaken staat het nog niet vast, of 'de tweemotori- ge bommenwerper met een rode ster, vjjel een Russisch toestel is. Eerder op de dag maakte het Ministerie bekend, 'dat de bom menwerper schepen van de V. N. had aangevallen, voordat hij werd neergeschoten. De woord voerder deelde mee, dlat hij de nationaliteit van de vlootstrijd- ka-achten der V. N„ waarboven het toestel vloog, niet kon vast stellen. ,De pokkenbesmetting te Djakarta Over het gevaar van pokken- besmetting vbrnemen we var. bevoegde zijde, in verband met de geconstateerde pokkengeval- ïen te Djakarta, het volgende: De besmetting wordt overge bracht door de vlo van de rai- De incubatietijd van pokken is 10 dagen. Elk schip of vliegtuig dat thans te Djakarta aankomt moet in het 'bezit zijn van een z.g. „ontrattingsoertificaat" ten bewijze van het feit, dat men maatregelen heeft genomen om besmetting via ratten te voor komen- Als het betrokken schip of vliegtuig dit certificaat aaD boord heeft worden passagiers een quarantalnemoeilijkhedex in de weg geragd. Italiaanse boeren, gewapend met geweren en olielampen, wa ren Maandagavond op de lagere hellingen van de Vesuvius op jacht naar een troep wolven, die overdag een abattoir waren bin nengedrongen en zeven schapen haddei; gedood. Naar gemeld kwamen de wolven 's-morgens de hellingen van de Vesuvius af en drongen zij door tot de Zuidelijke voorsteden van Napels. Het adres uit de academische wereld inzake Nieuw-Guinea Naar bericht wordt, hebben thans 366 van 'de 865 hoog leraren en lectoren en 453 leden van wetenschappelijke staven en privaat-docenten van Neder landse universiteiten het adres inzakei Nieuw-Guinea onderte kend, dat op 30 Juni aan de beide Kamers werd aangeboden Zoals bekend, werd in bedoeld adres o.m. verzocht, het behoud en de versteviging van de band tussen Nederland en Nieuw-Gui nea zonder inmenging van vreem de mogendheden met alle kracht te willen bevorderen. Geen communisten in het Zwitserse ambtenarencorps De Zwitserse Federale Raad (het Kabinet) heeft besloten alle actieve Communisten in het Zwitserse ambtenarencorps te ontslaan- Lager overheidspersoneel, zo als brievenbestellers en spoor wegarbeiders, die actieve Com munisten zijn, zullen hun be trekking mogen houden, doch kunnen niet bevorderd worden of verplaatst naar posten waar z.g. de veiligheid van het land niet in gevaar kan worden gebracht Paus Pius XII heeft in een te Vaticaanstad gepubliceerde boodschap de mensen veroor deeld „die er nooit genoeg van biedl van de publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie, te benoemen tot commandeur in de Orde van Sint Sylvesyar als hoog kerkelijk krijgen bioscopen en sportvei-blijk van waardering voor de Noorwegen moet zijn invoer beperken Volgens een bericht uit Oslo in de „Financial Times" van Dinsdag zal Noorwegen zijn in voer moeten verminderen. De correspondent van genoemd blad schrijft, dat de minister van Handel, Erik Brofoss, in een bij zonder interview mededeelde, dat Noorwegen als gevolg van onvoldoende buitenlandse beta lingsmiddelen zijn invoer in 1950 1951 moet verminderen. Hij verklaarde, dat, ondanks de hulp van het Europese herstel programma, de extra toewijzing van 60 millioen dollar als eerste bijdrage in het eerste jaar van de functionnering van de Europe se betalingsunie en de in het ka der vartnet stelsel beschikbare credieten, er toch een zekere ver mindering van de invoer nodig zal zijn. De minister deelde ech ter omtrent de omvang daarvan niets mede. Wel zeide hij, dat een en ander in grote mate afhangt van de ontwikkeling van de han del. den te bezoeken, de nacht en de dag vullen met onbetekenend gepraat, pikante illustraties en frivole muziek en te leeg zijn om belangstelling in zichzelf te stellen". „De Kerk kan voor zichzelf niet het feit verbergen, dat het geen een groot deel van de wer kende wereld van haar ver vreemd hetzelfde is als dat wat ook vele zielen van andere klas sen der moderne mensheid ver vreemdt", aldus de Paus. „Het is de ontaarding van bloedeloze zielen, gespeend van alle geestelijke en religieuze inhoud, slachtoffers van een epidemie, die in deze tijd onder zovele mensen woedt". Deze boodschap van de Paus werd Zondag per radio uitge zonden naar de bijeenkomst te Brussel van 100.000 Katholieke arbeiders van 50 landen, ter ere van het zilveren jubileumcon gres van die jonge Christelijke 1 grote wetenschappelijke en so ciale verdiensten van de Delftse hoogleraar, meer in. het bijzon der wat betreft de verwezen lijking van de Pauselijke ency clieken Rerum Novaium en Qu? Jnagesimo Anno- medegedeeld èoor het K-N-Mi te De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot Woensdagavond. Tijdelijke verbetering. Wisselende bewolking met over het algemeen flinke opklaringen en slechts hier en daar een ver spreid optredende bui- Meest ma tige wind tussen West en Zuid- West en weinig verandering ie temperaturen- DONDERDAG 7 SEPTEMBER. arbeiders van België- Pauselijk* onderscheiding Het heeft '2>. K- Paus Pius XII behaagd Professor Dr- J. A. Veraart, die onlangs tot com- Sept. mandeur in' do Orde van Oranje 1 6 Nassau werd tbenoemd wegens j 7 zijn pioniersarbeid op het ge-8 Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 9.49 10.24 11.04 11.14 n-m. 10-35 11.10 11-50 ZON- EN MAANSTANDEN. 5.59 6.00 6.02 19.17 19.15 19.13 23.32 0.44 17.05 17.44 18.12 Liberale partij door de Conser vatieve leider Churchill"- De 9,1 procent van het aantal uitgebrachte stemmen bij de vo rige verkiezingen van de Libe ralen zou een overwinning voor de Conservatieven hebben be tekend. 17 Amerikaanse soldaten, die 6 dagen van hun onderdleel wa ren geïsoleerd door oprukkende N Koreaanse troepen zijn in Jongsan opgedoken- Drie van uiü ---J - kameraden liepen op een nacht langs de kant van de weg en ontmoeten een grotep N-Korea nen. „Zij riepen „hal" (een Ko reaanse groet), waarop wij „hai" terugriepen en verder gingen" aldus Vatn Hossen. uitstroomde. Het gat waar de grond is ingestort, is 15 metier diep. Op de bodem van de mijn schacht staat de modder 4% meter diep. Bij de ingang van de mijn dat alle artikelen van deze wet opnieuw in werking zullen tre den. Op grond hiervan kan zo nodig op de bestaande organisatie an distributiekringen een nieuw distributie-apparaat worden op gebouwd. landsverdediging en veiligheid van niet-militaire personen of li chamen mogelijk te maken." Aan deze maatregel behoeft geen bijzon iere betekenis te wor den gehecht. i regels 60 aasrfe minimum pat immer of ASn* er. amiddags 2 laü nd wordt maa; e mening toege- gebied nog gre- jen van onder nemers mogeSts oog op de jikü!- ;erk en paraat re ■óór ons liggende ;ulk een krachfe- gend vereist- heeft in wers- ;ewekt de bepe-t- •gering wenst e vergunning twt van bijslagen op issen boven «es >0. Nu de weg van g van het Iobl- i is gekozen, moe r worden gewas:, vervallen in «e dergelijke maa- llerend effect te g bekend worden, jt de middenvoe ten en de hof^r» afgelopen jaier. hun positie vóór le door de belas materiële achter l ondergaan- rsorganisaties ae.r ïijnsel zéér onge- oog op de noot. teit te stimuleren e personeel in «e ij steunen daarorr t de Stichting var de Regering heer begrenzing in ipen geldende ver en vervallen, ring zijn de weiK- ities van oordeel ionistische prijsbe- gemotiveerde prijs ;t kracht moeter gegaan. Zij stem iet voornemen om ie maatregelen te en aantal voot hei ud belangrijke ai blijken zou, dat *e n vèrhoogd boven ïtwoord mag won optreden door it t behulp van gs. en Hamstenm ist en ook hunner- :ij met nadruk In- op het hoogst *f lige, dat gelegen i* de tegenwoordige en toepassen van gemotiveerde pril- ivige pijnen tl het ;k maken, neet» RINE „4". Elk tak!*! meesmiddeien, die tuk wereldberee®» len als bestftjth» itiek, menstruatie-, old-, kiespijn etuu door het K-N.M.I- ïldig van Zaterdag- vond. lqk regen., jk zwaar bewolkt ter brekende bewoh Noorden van het ;e tot matige wind e richtingen, maar en veranderlijk- In in het land tijdelijk id-Westelijke wind, atig afnemend en r richtingen tussen rd- Weinig verande- iraturen. 10 SEPTEMBER v.m. 0.36 1.11 1-51 2-01 n-m. 12.58 1.28 2.08 2.18 111 SEPTEMBER v.m. 1.19 1.54 2-34 2.44 n-m. L32 2.07 2.47 257 ZON- EN MAANSTANDEN Sept. 9 6.04 10 6.05 11 6.07 12 6.08 19.10 19.08 19.06 19.03 2.04 3.29 4.54 6.19 18.32 18.47 19.00 19Al

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1