BINNENLANDS NIEUWS UIT DE PROVINCIE olifie ar ine.4" BIM EN DE DUIZENDNEUS SPORTNIEUWS Marktberichten KERKNIEUWS ®e pijnstillers^® n in 1 tablet Wat brengt de Radio Post voor troepenschip ,;Goya" Britse liberalen steunen dienstplichtverlenging TERNEUZEN. BIERVLIET. BRUINTSSE. VOETBAL. HANDBOOGSPORT. DUIVENSPORT. WIELRENNEN. RETRANCHEMENT. svige pijnen U jk maken, new» <S*« RINE„4".EIkfey«i uieesmWJdelen, d»e luk wereldbereewa len als besWpfors itiek, mensiniaSe-, old-, kiespijn emu ÏRW ACHTING GWATER. n-m. L32 2.07 2.47 AVONTUREN VAN KAANSE SOLDATEN. is.oe AUTOBOTSING BIJ AMERSFOORT. Vlak bij de .overweg op de Hoge Weg te Hoevelaken zijn Zaterdagmiddag twee personen- auto's op elkaar gebotst. In de ene wagen zaten Mevr. De Vries uit Hoevelaken en haar pas uit Indonesië terug gekeerde zoon. Beiden werden ernstig gewond en zijn naar het ziekenhuis te Amersfoort over gebracht. Voorts werden er drie perso nen gewond, n.l- drie militairen, die liftend op weg waren naar huis. Zij zijn overgebracht naar het Militair Hospitaal te Utrecht- De toestand van een hunner is ernstig- Mevr. De Vries bleek een zware hersen schudding en een dijbeenbreuk te hebben, terwijl haar zoon een lichte hersenschudding en een armbreuk opliep. De drie militairen horen thuis in de Kromhoutkazerne te Utrecht. Van hen is M. J. Leer- kamp uit Enschede 't ernstigst gewond. Hij heeft een schedel- basisfractuur, een beenbreuk en een hoofdwond. K. van Dijk uit Marsum (Fr.) kreeg wonden in Amsterdam het gelaat. kantoor brandden echter geheel uit. De schade, die groot is, daar vele kostbare apparaten, zoals meetinstrumenten e.d,, verloren gingen, wordt door ver zekering gedekt. De totale schade wordt geschat op ander halve ton. De brand is vermoe delijk in het magazijn door kortsluiting ontstaan. WILDE ZWIJNEN IN BRABANT. In het afgelopen week-einde hebben jagers in de omgeving van de Brabantse hoofdstad een ongeveer 4-jarig wild zwijn neer gelegd. Het dier woog honderd vijftig kilo. Aangezien de land bouw in Brabant nogal last heeft van wilde varkens, wordt regel matig op deze dieren jacht ge maakt, hetgeen vrij vaak buit op levert. BRAND IN MAGAZIJN EN KANTOOR. Door tot nu toe onbekende oorzaak brak Zondagmiddag even na twee uur brand uit in de kantoren en het magazijn van het Zwitserse agenturen- bureau in de Stationsstraat te Borne (Overijssel), welk bureau in een villa is gevestigd. De rest van het gebouw wordt bewoond door de familie Brunnekreef en Vaanholt. De brandweer kon bewerken, dat de grote villa be houden bleef. Het magazijn en WOENSDAG 6 SEPTEMBER. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.18 Gram.; 8.00 Nieuws en weerberichten; 8.18 Orgelspel; 8.-50 Voor de vrouw; 9.00 Gram.; 9.30 Waterstanden10,00 Cau serie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Gram.; 12,00 Accordeonorkest; 12.30 Mededelingen 12.33 Voor het platteland; 12.30 Pianoduo; 12.55 Kalender; 13.00 Nieuws; 13.15 Trio; 13.45 Gram.; 14.00 Gespro ken portret; 14.15 Gram.; 15.00 Kinderkoor; 15.20 Voor de kinde- reji; 15.50 Gram.; 16.00 Voor de jeugd; 16.30 Voor de zieken; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Orgelspel; 17.45 Regeringsuitzending; 18.00 Nieuws; 18.15 Vara-varia; 18.20 Gram1830 Amusememtsmuz, 19.00 Parlement, overzicht; 19,15 Gram.; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Nieuws; 20.05 Politiek commen taar; 20.15 Opera; 21.10 Hoor spel; 22.15 Kwartet; 22.45 Cause rie; 23.00 Nieuws; 28.15 Gram. HILVERSUM,n7.00 Nieuws; 7jl5 Ochtendgymnastiek; 7.30 Gram.; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws en weerberich ten; 8.15 Gewijlde muziek; 8.45 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Bariton en piano; 11.30 Amuse mentsmuziek; 12.00 Gram.; 12.30 Mededelingen; 12.33 Dubbelkwar- tet; 13j00 Nieuws; 18.15 Kamer orkest; 14.00 Lichte muziek; 14.30 Gram.; 15.30 Pianorecital; 16.00 Gram.'; 16.15 Voor de jeugd; 17.00 Kamermuziek; 17.30 Volksmelo dieën; 18.00 Harmonie-orkest; 18.30 Ned. Strijdkrachten; 19.00 Nieuws; en weerberichten; 19.15 Boekbespreking; 19.30 Sportcom- mentaar en Gram.; 19.4<0 Radio- lcrant; 20.00 Nws.; 20.05 Gram.; 2015 Zangkoor; 21.00 Causerie; 21.20 Cronimg. orkestvereniging; 21.50 Gram.; 22.00 Metropole- oikest); 22.30 Vocaal kwartet; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL (VI,): 12.00 Gram." 12.30 Weerbericht; 12.32 Lichte muziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 15.45 Symphonie-orkest; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.50 De boekenmarkt; 18.00 Voor dracht; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.; 19.50 Radiofeuille'Jon; 20.00 Omroepork. en soliste; 21.00 Actualiteiten; 21.15 Gram.; 22.00 Nieuws; 22.15 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.05 Ver zoekprogramma. ZWEEDS JACHT LEK GESLAGEN. Zaterdagavond is 't Zweedse jacht „Sluggo" toebehorende aian de Stockholmse Jachtclub, h|ij een poging om de haven van Nieuwediep binnen te lopen, tegen de zeedijk van de Marine haven lekgeslagen en gezonken. De drie opvarenden, Zweedse' studenten, konden zich op de dijk in veiligheid brengen. Ben miarin-evaartuig heeft hen daar later vandaan gehaald, waarna zij werden ondergebracht op 't wachtschip Neptunuis. De studenten waren onderweg van Rotterdam naar Brunsbut- tel, toen zij door zwaar weer werden overvallen,. Zondagmorgen zijn ze naar „msterdam vertrokken om met de Zweedse consul contact op te nemen- Het jacht, dat ge heel onder water lag, In de loop van Zondag door een ma rinesleepboot geborgen. moet uiterlijk op 7 Sept. a.s- in Nederland ter post worden be zorgd- Behalve de gebruikelijke gegevens dient het adres de ver melding te bevatten: Aan boord van het troepemschip ,,Goya", op thuisreis naar Nederland- De naam van de vermoedelijke tus senhaven mag niet worden ver meld. AANKOmSt TROEPENSCHIP „CAMERONIA". Het troepenschip „Cameronia" werd in de loop van Dinsdag avond met repatriërende militai ren in de haven van Amsterdam verwacht. De ontscheping der op varenden zou hedenmorgen om 8 uur beginnen. Post bestemd voor naar Ne derland terugkerende militairen aan boord van het troepenschip „Goya", welke in één der tus senhavens zal worden uitgereikt DODELIJK ONGELUK BIJ ABBEKERK. Maandagmiddag is op de Rijks weg bij Abbekerk (Noord-Hol land) een dodelijk verkeersonge luk gebeurd. De 63-jarige motor rijder A. Rave, uit Rotterdam, botste in volle vaart tegen een truck van de firma Eecen uit Oudkarspel, die de Rijksweg bij een kruispunt overstak- De heer Rave was op slag dood- Het was een heel oude, maar ook heel statige auto, die onze vrienden, tezamen met de be schaamde Duizendneus, naar de villa terugreed, wtaar deze de zelfde Duizendneus nog geen vier en twintig uur geleden als gangster de scepter had ge zwaaid- Het huis was in die korte tijd volkomen veranderd. „Mijn broer houdt niet zo erg van modern, geloof ik" zei de Dui zendneus verlegen. De broer van de man die we de Duizendneus hebben ge noemd. en die, zoals al uit dit verhaal is gebleken, een broer is van de heer De Barren, de eigenlijke bezitter van het bui tenplaatsje, zat daar in de grote kamer, tezamen met zijn echt genote, waardig en streng. Even later werden ook Nero en Napoleon binnengebracht. Allen ztaten met gebogen hoofden. NED. HERV. KERK. Aangenomen het beroep naar Bergentheim (O.) toez. R. C. A. van Voorst Vader, predikant in alg. dienst te Middelburg. GEREF. KERK. Beroepen te Hoek: Cand. H. T. van Bochove te Finsterwolde. De leider van de Birtse Liberale partij, Clement Davies, heeft verklaart, dat hij geen bezwaar heeft tegen verlenging van de dienstplicht van 18 maanden tot twee jaar, zoals voorgesteld door de Labourregering. Hoewel de liberalen in 1947 tegen Instelling van de dienstplicht waren, moet dc toestand op het ogenblik wor den vergeleken met die van April en Mei 1939, toen Hitier naar Praag was gemarcheerd. Toen had hij ook vóór dienst plicht gestemd. Maarschalk Smuts, die in fluenza heeft gehad, heeft c-ch algemene inzinking, welke naar het medisch rapport meldt, van ongewone duur is. INGRIJPENDE HERZIENING RIJKSWEG ZIJPE—ZIERÏKZEE. Sedert 21 Augustus is het ge deelte tussen de Oude Dijk en de Blauwe Keet van de Rijks weg ZijpeiZierikzee voor alle verkeer gesloten- De route wordt omgelegd over andere wegen. Het betreft hier een algehele herziening van dit uiterst smalle en bochtige stuk Rijksweg, al dus de AN-W.B- Op het ogenblik lijkt deze belangrijkste verbinding van Schouwen-Duiveland bedenke lijk veel op een polderweggetje. De verbetering is voor het zeer drukke en zware vrachtverkeer dan ook van grote betekenis. De werkzaamheden zullen ongeveer drie maanden in beslag nemen. Congressisten bezoeken Terneuzen. Een 60-tal deelnemers aan het 30ste Jaarcongres van de Natio nale Federatie der Meesterschil ders en Decoratieschilders van België arriveerde Maandagmor gen circa 11 uur te Terneuzen. Na het bezichtigen van de stad en de omgeving, waarbij in het bijzonder de Schelde grote in druk op de bezoekers maakte, werd in Hotel Rotterdam de lunch gebruikt- De heer Mr Louis van der Stay sprak tijdens de lunch de aanwe zigen toe en dankte in hartelijke woorden voor het originele wel kom, dat hen was geboden door middel van een glaasje „Schie dam". De heer H. Ribbens deelde me de, dat Burgemeester Teilegen het zeer op prijs zou hebben ge steld het gezelschap te verwelko men. Evenwel was hij door ambtsbezigheden verhinderd, zo dat bij monde van de heer Rib bens dit welkom werd uitgespro ken. Het speet hem de Franse taal niet zo te beheersen, dat hij ook de Franssprekende deelne mers kon verwelkomen. Mr. Pierre de Caluwé nam de taak over en herhaalde de wel komstwoorden in het Frans, Hij voegde daarbij persoonlijke waarderende woorden aan Zeeuws-Vlaanderen en haar nij vere bevolking. De 2e voorzitter van de Ned. Schilderspatroonsbond heette de aanwezigen welkom in Neder land. In steeds grotere omvang begint de Benelux-gedachte door te werken, wat ook weer blijkt uit dit bezoek. Zeeuws-Vlaande ren in het bijzonder, met België als achterland, zal zich kunnen ontplooien indien de gedachte van samenwerking op alle gebied doorgang vindt. Nadat een dronk was gewijd aan deze nauwere samenwerking en nog inniger vriendschap, bleef het gezelschap nog enige tijd bijeen, waarna de terugtocht werd aanvaard. Het congres werd ingericht door de vereniging der Meester schilders van „Gent en Omlig gende". Belgen, Fransen, Lu xemburgers en Nederlanders na men er aan deel- IN DE HAVEN. De slagader, die de bedrijvig heid in de West-Europese havens voedt, kronkelt zich van Le Ha vre via Antwerpen naar Rotter dam en Amsterdam. De kleine ader, welke Terneu zen in vroeger tijden de levens sappen tcevoerde, leed aan ver kalking. Evenals bij lijdende mensen was er een tijdelijke op leving gedurende de laatste we ken. Het is alweer voorbij. De haven ligt weer kwijnend ,te wachten op de chirurg, die uit komst kan brengen. Zal deze chirurg dokter Bene lux blijken te zijn? Daarop mag onze hoop zijn, ge vestigd. Helaas ligt het resultaat in de schoot der toekomst ver borgen. Grote en kleine stoom- en mo torschepen lagen in de dokken en aan de kaden in de havens van Terneuzen. Er was werk! Het was werk, doordat de slagader elders niet normaal functioneerde. Een ongezonde toestand, die, we moeten het er kennen, gelukkig voor het deel West van het lichaam Europa voorbij is. Het zieke deel omvatte West- Nederland en België. In Nederland had men spoedig de goede medicijn gevonden. Bel gië dokterde langer. De zieke plek kwam er dicht bij het pro ces der rotting. Tot ook daar een goede medicijn, n.l. overeenstem ming, uitkomst bracht. Met dubbele kracht zullen de voedingssappen door de hoofd slagader worden gevoerd. Rotterdam, Amsterdam, Ant werpen, Gent en meerdere ziek tegevallen zullen spoedig alleen een litteken achterlaten. Terneuzen heeft er één bij. Tot al deze littekens bijeen de aan voer zal afsnoeren en de „dood" intreedt, tenzij dokter Benelux nog tijdig kan ingrijpen. Op de vlakte tussen tweede en derde dok komen de konijntjes weer voorzichtig uit hun holen en gluren met steile oortjes op hun achterpootjes zittend over de hoge reeds dorrende grashalmen. Het gekners van lieren, het ratelen van kettingen en het ge dreun der machines, dat zich voortplantte door de bodem, is verminderd. De schichtige dieren weten dat hun rijk weer vrijkomt. De kranen kijken diep in de ruimen van de schepen, die ge vuld worden met hun laatste last. Het is of ze angstig bemer ken dat de ruimen vol geraken, en hun werk volbracht is. Eij het zwieren door het lucht ruim kijken ze uit naar de verre horizon, of er stomers op komst zijn. Het is vergeefs. Het zal weer stil zijn in de haven. Langs de strakke staaldraden, die van bo ven uit de kranen neerhangen, vloeit een druppel olieeen traan.... Verdriet om iets, dat was en niet meer komen zal. Ten zij dokter Benelux tijdig ingrijpt. Goed afgelopen. Gistermorgen omstreeks 9 uur stak de 6-jarige Keesje Herre- bout, die op weg was naar school, toen de motorrijder D- C- Kaijser, wonende te Zaamslag met matige snelheid kwam aangereden, plot seling, in de Axelsestraat, nabij het Ziekenhuis, de rijweg over, waardoor hij tegen het voorwiel van het motorrijwiel liep en op de grond werd geworpen. In het Ziekenhuis werd het knaapje, dat gelukkig slechts lichte verwondingen en schram men aan het linkerooglid, wang, arm en knie had opgelopen, door dokter Granaada verbonden en naar de ouderlijke woning in de Geraniumstraat gebracht. De motorrijder treft geen schuld. Uitslag aanbesteding. Door de architect W. Voogt te Terneuzen werd namens de heer J. W- van der Slikke alhier aan besteed het verbouwen van een bestaande hangar tot veestalling met open tasruimte met daarbij behorende werken in de Amelia- polder. Hiervoor werd als volgt inge schreven: J. Kolijn te Terneuzen ƒ27.150; J. van der Bent te Terneuzen ƒ26.000; C. A. de Ruijsscher te Hoofdplaat ƒ25.750; Firma J- van 't Hoff te Hoek ƒ25.300; J. C. de Vos te Zaamslag 25-200; A W. Nieuwelink te Hoek ƒ25.050; S. F. de Witte te Spui ƒ24.975; Cornelissen de Voge laar te Biervliet ƒ23.790; V. Ver- straete te Hoofdplaat 22.130; L. W. Verstraete te Hoofdplaat 21.375. Hachelijk avontuur. Een Rotterdammer, de heer Versluis, beleefde vorige week een hachelijk avontuur. Hij toog n.l. Donderdagnacht langs de kust van Duiveland op zoek naar een zeiljachtje, nadat hij had ge constateerd dat dit jachtje niet in een der beide havens te Zijpe lag. Op zijn onderzoekingstocht ging hij bij Viane dwars over de slikken naar een waarschuwings bord „verboden ankerplaats" om daarna tot de conclusie te komen dat hij niet meer terug kon. De dicht onder de dijk lopende stroomgeul was tengevolge van de opkomende vloed niet meer doorwaadbaar, zodat hij zich ge noodzaakt zag, in het bord te klimmen, gm aan de verdrin kingsdood te ontkomen. Bij het aanbreken van de dag Terneuzen II en III. De Terneuzense reserves en het derde elftal speelde te Koewacht resp. tegen Koewacht I en II. Eerstgenoemde wedstrijd eindig de in een gelijk spel. De rust was ingegaan met een voordeelstand voor Terneuzen II (03). Vijf minuten voor 't einde stond Koewacht op winst (43). Een Koewachtspeler wist Ter neuzen nog aan de goedkope ge lijkmaker te helpen (44). Het derde elftal deed het be ter. Hun wedstrijdstand was in de rust (13). Bij het eindsignaal bleek er geen twijfel aan hun meerderheid (28). Axel—Hulst 7—3. Als oefenkamp voor de a.s. competitie had Zondag te Axel een vriendschappelijke wedstrijd plaats tussen Axel en Hulst, die met een 73 overwinning voor Axel eindigde. In de tweede helft waren de Oranjehemden incompleet door dat een hunner naar de kleed kamer werd verwezen. Het spel stond op geen hoog peil. VOETBALWEDSTRIJD EIST EEN DODE. De scheidsrechter van een ^wedstrijd tussen de voetlbal- club Vaco da Ga-ma" en „Ame rica", welke te Rio de Janeiro werd gespeeld en door de eer ste met 32 werd verloren, moest onder zware politiebewa king naar een politie-auto wor den gebracht, omdat de aanhan gers van de verliezende club hem voor de nederlaag aanspra kelijk stelden. Toen de menig te opdrong, opende de politie het vuur. Een persoon werd gedood en vier personen werden ernstig gewond. Verscheidene andere personen werden ge wond, toen de demonstranten zich in paniek verspreidden. Sommigen werden onder de voet gelopen. Boogschutterswedstr d. De door de Handboogmij. „De Zeeuwse Schutters" te Zandstraat (Sas van Gent) georganiseerde boogschutterswedstrijd had de volgende uitslag: Hoogvogel: L. van Weijnsber- ghe, Oost-Eecloo (B.). Zij vogels: H. Meert, Sluiskil en L. Kalle, Westdorpe. Kallen: K. Lereux, Ertvelde (B.) en A. de Moor, Westdorpe. „De Eendracht", Terneuzen. Prijsvlucht uit Breteuil geor ganiseerd door de Duivenmij. „De Eendracht" te Terneuzen op 3 September j.l. Wind Z.W. Deelname 91 duiven. Snelheid 1ste duif 1372 meter. Uitslag: 1. F. van der Veen; 2 en 4 H. Koch en Zn.; 3. F. Faas; 5. L. Breepoel; 6. J. Bakkers; 7. J. Dieleman; 8 en 9 W. de Jong. Kloosterzande. Bij de Zondag ter gelegenheid van de kermis alhier gehouden wielerkoers over een afstand van 45 km, waaraan 50 renners deel namen, behaalde de renner M- Ver helst uit Axel een fraai suc ces door als eerste te eindigen en nadat hij uren aldus had doorgebracht wist hij, nadat het water weer gevallen was, door- rat en verkleumd de wal weer te bereiken. Hij kwam toen 's mor gens weer te Zijpe aan. Daar zochten anderen op hun beurt naar de heer V. Deze an deren hadden n.l. afgesproken de heer V. in Zijpe te ontmoeten, maar hadden het jacht in Zierik- zee laten liggen, 's Avonds was men elkaar in Zijpe misgelopen, 's Morgens vond men elkaar. Maar niet nadat de heer V. een angstige nacht had beleefd. Collecte- De buscollecte ten bate van de Kankerbestrijding bracht 56.02 op. De grenspost. Het grenskantoor te Retran- chement blijft tot en met 30 September a-s. geopend- I Einde van de krekelplaag? Reeds geruime tijd „genieten" in het bijzonder de bewoners van de Nieuwstraat des avonds van prachtige krekelconcerten. Na een bespuiting van de vuilnisbelt schijnt énige verbe tering waar te nemen zijn. De /behandeling zal ijpg eens her haald worden. Bloemententoonstelling. De leerlingen der O. L—School hielden Zaterdagmiddag een tentoonstelling van door henzelf gekweekte kamerplanten. Ook hadden zij een uitgebreide col lectie snijbloemen meegebracht. Voor deze gelegenheid hadden zij uit hun middefi' een bestuur gekozen- Aan de 11-jarige voorzitster Jannie Lucieer viel de eer te beurt in het bijzonder beide wethouders en de gemeentese cretaris te verwelkomen. Heel de middag was er voor de tentoonstelling een goede be langstelling. Een eerste prijs werd behaald door Saar de Lijser, Jan Zwier (2 maal), Izaak Poisonnier, Ma rian Leenhouts en Bob Dierkx. Een tweede prijs door Lenie Lagasse, Levien Basting, Saar de Lijser, Nellie Dierkx (2 maal) en Sjaak Luteijn. Een derde prijs verwierf Ma rie de Maillie, Annie Dierkx (2 maal). VEILING TERNEUZEN. Op de veiling van 4 Sept. 1950 werden de volgende prijzen ge noteerd Groenten- Per 100 stuks in guldens- Sla 4,10 tot 8,00. Per stuk in centen. Bloemkool 17 tot 40, groene komkommer® 8. witte komkom mers 7 tot 9, meloenen 47 tot 51. Per bos in centen- Peen 8, kroten 8. Per kg in centen. Eerstelingen 8, late aardap pelen 7,90 tot 8,20, andijvie 9 tot 13, stoksnijbonen 20 tot 21, princ- bonen 15 tot 25, kroten 13, rode kool 12, sav- kool 7 tot 17, witte kool 9, peen 5,50, prei 21, knolselderij 2, spinazie 14 tot 16, tomaten 12 tot 23, uien 4 tot 5- Fruit. Appelen. Cox' Orange pippin 6 tot 30, Ellisons Orange 7 tot 9, Jacques Lebel 2 tot 11. Manks Godlin 19, Transparent de Croncels 2 tot 15. Peren. Beurré Hardy 9 tot 40 (geen export), Beurré de Mérode 18, Jutten 21, Triomphe de Viënne 26 tot 43 (geen export). Druiven 71 tot 79. GRAANBEURS ROTTERDAM. Binnenlandse granen (offi cieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam). Stemming prijshoudend. Tarwe prima kwaliteit zonder regels 60 aafft minimusa ptt ,mmer of Atom er. amiddags 2 nd wordt, maa: e mening toege- gebied nog gre en van osdK- nemers mogëflts oog op de na«a- erk en paraat te óór ons liggtawte ulk een kraetes- »end vereist, heeft in wer» lewekt de bepei- gering wensl e vergunning van bijslagen op issen boven «es 0. Nu de weg var g van het l«t- i is gekozen, moe: r worden gewa»; vervallen in «e dergelijke maar- llerend effect i« g bekend worden. ;t de middengroe- ten en de hoger? afgelopen jaR-. hun positie vótr le door de bete» materiële aehtev' i ondergaan, rsorganisaties acfr lijnsel ;zéér onge oog op de nooi- teit te stimulertf e personeel in «e j steunen daarom t de Stichting var, ie Regering heet begrenzing in :pen geldende ver~ =n vervallen, ring zijn de werk- ities van oordeel ionistische prijsbe jemotiveerde prijs t kracht moeter gegaan. Zij sten. iet voornemen «re le maatregelen ie en aantal voor he- ud belangrijke sa blijken zou, dat n vèrhoogd boven ïtwoord mag wor- optreden door d* t behulp van dt gs. en Hamsterwet ,st en ook hunner- ij met nadruk h«- op het hoogst aï lige, dat gelegen de tegenwoordige en toepassen van gemotiveerde prik door het K-N.M.I- ïldig van Zaterdag- vond. lijk regen.. |k zwaar bewolkt ter brekende bewol- t Noorden van het ;e tot matige wind e richtingen, maar en veranderlijk. In in het land tijdelijk .id-Westelijke wind, atig afnemend en r richtingen tussen rd- Weinig verande- iraturen. 10 SEPTEMBER v.m. 0.36 1.11 1.51 2.01 n-m. 12.5S 1.28 2.68 2.18 111 SEPTEMBER v.m. 1.19 1.54 2-34 2.44 257 Liberale partij door de conser vatieve leider Ohurchill"- De 9,1 procent van het aantal uitgebrachte stemmen bij de vo rige verkiezingen van de Libe ralen zou een overwinning voor de Conservatieven hdb-ben be tekend. 17 Amerikaanse soldaten, die 6 dagen van hun onderdeel wa ren geïsoleerd door oprukkende N Koreaanse troepen zijn in Jongsan opgedoken- Drie van liepen op een nacht langs die kant van de weg en ontmoeten een grotep N.-Korea- nen. „Zij riepen „hal" (een Ko reaanse groet), waarop wij ,,hai" terugriepen en verder gingen" aldus Van Hossen- UHObJ. Het gat waar de grond is ingestort, is 15 meter diep. Op de bodem van de mijn schacht staat de modder 4y2 meter diep. Bij de ingang van de mijn aat aue uibüACACü vox* uvs*. opnieuw in werking zullen tre den. Op grond hiervan kan zo nodig op de bestaande organisatie an distributiekringen een nieuw distributie-apparaat worden op gebouwd. van niet-militaire personen of li chamen mogelijk te maken." Aan deze maatregel behoeft geen bijzon iere betekenis te wor den gehecht. ZON- EN MAANSTANDEN Sept. 9 6.04 19.10 2.04 10 6.05 19-08 3.29 11 6.07 19.06 4.54 12 6.08 19.03 6.19 18.32 18.47 .19X1

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 3