Uit de Provincie u»™«rsriNG oliiiek arme BIM EN DE DUIZENDNEUS Herdenking 30-jarig bestaan der R.H.B.S. te Oostburg Het vraagstuk van lonen en prijzen in de kringen der ondernemers »e pijnstillend! n in 1 tablet TERNEUZEN. Wat brengt de Radio AXEL. SLUISKIL. SLUIS. IJZENDIJKE. ZAAMSLAG. In Juli werd in de Stichting van de Arbeid een aanvang gemaakt met een bespreking van het vraag stuk van lonen en prijzen, dat opnieuw accuut ge worden was. In de afgelopen weken werden deze besprekingen intensief voortgezet, maar zij leidden nog niet tot het bereiken van een oplossing. NEDERLANDS SCHIP IN AANVARING. VONNISSEN TE PRAAG tvige pijnen II Het ;k maken, neem den RINE „4". Elk iaiSai neesmicJdelen, ie tuk weieldbereets# len als besfcïjthw itiek, menstrua®»-, old-, kiespijn era. IRWACHT1M GWATER. AVONTUREN VAN AMERI KAANSE SOLDATEN. ZEELAND. [door de werking der getijden steeds meer aftakelt- Excursie van Nederl. Vereniging. De jaarlijkse zomerexcursie van de Nederlandse Vereniging v^or Landaanwinning voerde de leden dit jaar naar Zeeland. Za- I jorrmorgen werd de nieuwe hedX van het Zuider-Sloe be- S-Daarna begaf men zich „.r Middelburg, waar onder voorzitterschaP van Ir A. Plate n vergadering werd belegd. In tegenwoordigheid van leden van Gedeputeerde Staten van ver- schiilende provinciën, leidende figuren van de Staatsdomeinen, waterschappen, boerenonganisa- tieSi landbouwconsulenten en waterbouwkundigen werd een drietal referaten gehouden- Ir G. Verhoeven, hoofd-inge- nieur-directeur van de Rijkswa terstaat in Zeeland sprak over „Landaanwinning en inpoldering var het Zuider-Sloe", Ir M- de Vink, directeur van de Zeeuwse Planologische Dienst, hield een beschouwing over „Sociaal-eco" nomische aspecten van de inpol dering in Zeeland", waarna de heer C. Hamelink uit Axel sprak over „Landaanwinning in de Zeeuwse stromen". Na de vergadering werd het congres ontvangen in de nieuwe Statenzaal. Dit was de eerste keer, dat na het bezoek van H.M- de Koningin deze zaal werd ge bruikt. Aangezien de Commissa ris verhinderd was, werd het ge zelschap verwelkomd door Mr A. van der Weel- Vóórdien was een bezoek gebracht aan het stadhuis in Middelburg. De „Pollux" fortuinlijker dan de „Esmeralda". De „Pollux" van de „Union Remorquage et Sauvage" te Ant werpen volgde Vrijdag het slech te voorbeeld van het Engelse jacht „Esmeralda". Omstreeks 9 uur bij het as- sisleren van het Spaanse s.s. „Monte Valera", dat de haven van Terneuzen zou binnenlopen om naar Gent door te varen, kwam de Pollux terecht op het slik in de buurt van de gestran de Esmeralda- Gelukkig bleek de positie van de Pollux minder benard, want met de vloed kwam de sleepboot weer vrij. Een kijkje bij de „Esmeralda" overtuigde ons, dat het jacht DINSDAG 5 SEPT. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.; 7.50 Dagopening; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Morgenwijding; 9.15 Gram.; 9.30 Waterstanden; 9.35 Gram.; 10.30 Voor de vrouw; 10.35 Gram.; 10.50 Voor de kinderen ;11.00 Ra dio volksuniversiteit; 11.30 Voor de zieken; 12.00 Voordracht; 12.30 Meded.; 12.33 Voor -het platteland; 12.40 Piano; 13.00 Nieuws; 13.15 Orkest; 14.00 Voor de vrouw; 14.30 Gram.; 16.30 Voor de (kinderen; 16.50 Kinder koor; 17.15 Amer. muziek'; 17.50 Causerie; 18.00 Nieuws; 18.15 Piano; 18.30 Radio volksuniver siteit; 19.00 Orkest; 19.30 Cau serie; 19.35 Interview; 19.45 Gram.; 20.00 Nieuws; 20.05 Ac tualiteiten; 2015 Gev. program ma; 21.00 Hoorspel; 22.00 Gram.; 22.10 Overzicht; 22.25 Orgel; 23.00 Nws?; 23.15 Gram. HILVERSUM H: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gram.; 7.45 Gebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.35 Lichtbaken; 10.00 Voor de kinderen; 10.15 Orkest; 11.00 Voor de vrouw; 11.30 Giram.; 11.50 Causerie; 12.00 An gelus; 12.03 Orkest; 12.30 Mede delingen; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nws.; 13.20 Lunchconcert; 14.00 Klankbeeld; 15.00 Zang; 15.25 Gram.; 16.00 Voor de zie ken; 16.30 Ziekenlof; 17.00 Voor de jeugd; 17.45 Regringsuitzen- ding; 18.00 Gram.; 18.20 Sport; 18.30 Voor de strijdkrachten; 19.00 Nws.; 19.15 Actualiteiten; 19.25 Causerie; 19.40 Lichte mu ziek; 20.00 Nieuws; 20.05 De ge wone man; 20.12 Orkest; 21.30 Actualiteiten; 21.40 Orkest 22.20 Luitspel; 22.40 Causerie; 23,00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.32 Orkest; 13.00 Nieuws; 13.15 Koor; 13.30 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.15 Voor de kinderen; 17.30 Gnam.; 17.50 De boeken- spiegel; 18.00 Gram.; 18.25 Dui- venliefhebbers; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.; 19.50 Voordracht; 20.00 Hoorspel; 20.55 Gram.; 21.15 Orkest; 21.45 Actualiteiten; 22.00 Nieuws; 22.15 Amusementsmu ziek; 22.45 Gram.; 23.00 Nieuws; Gram. Verse mosselen. Bij de aanlegstijger der Prov. j Soot lag Zaterdag en Zondag een i vissersvaartuig gemeerd met een j lading mosselen in zakken. Bij informatie bleek, dat deze mosselen per vrachtauto worden vervoerd naar Roubaix. Daar worden ze „uit de schulp" gege- i ten en ook gebakken of in 't zuur gelegd. Deze vitaminenrijke zeedier- I tjes vormen voor de Fransen een lekker hapje. Voor Nederland, waar sommigen de mossels vies vinden, brengen ze deviezen op! Rectificatie- Ons werd medegedeeld dat het publiceren van de naam „Koren bloemstraat" in de montagewo- ningwijken op een vergissing be rust. Dit moet zijn Rozestraat. Naar de Wieringermeer. Bij voldoende deelname zal op Vrijdag 8 September a s. op ini tiatief van de Landelijke rijver- eniging „De Oranje Ruiters" een autobus rijden naar de kam pioenswedstrijden der landelijke vereniging te Slootdorp- Deze ruiterfeesten zullen ge paard gaan met een tentoonstel ling op landbouwgebied, zodat hiervoor wel animo zal bestaan. Wij verwijzen naar de adver tentie in dit nummer- Opening sportterrein. Zaterdagmiddag werd het ge heel vernieuwde sportterrein in de Cité, waar de V.V. Sluiskil haar wedstrijden speelt, officieel geopend. Voor deze gelegenheid waren de muziekkorpsen van Axel en Sluiskil op het terrein aanwezig. En uiteraard behoorde er een openingswedstrijd bij. Biervliet was de tegenstander van Sluiskil. Nadat de rust met 10 in het voordeel van Sluiskil was ingegaan, eindigde deze ont moeting in een 22 gelijk spel- Een voorwedstrijd tussen Ter- neuzense en Sluiskilse junioren wonnen de eersten met 62. Des avonds concerteerde de Terneuzense Harmonie op de kiosk aan de Spoorstraat, voor welk concert grote belangstelling bestond. Dodelijk verkeersongeval. Donderdag had alhier een ver keersongeval plaats met dodelij ke afloop. Op de drukke ver keersweg tussen Strodorpe en Zandstraat langs het kanaal van Terneuzen naar Gent bevond zich het zoontje van de familie Van Aerde per rijwiel op deze weg. Een auto bestuurd door een Belgisch dokter kwam op onfor tuinlijke wijze in botsing met het rijwiel- Het 13-jarig jongetje werd over de weg geslingerd en ernstig gewond opgenomen. Het slachtoffer werd naar het Ziekenhuis overgebracht, waar het zonder tot bewustzijn te zijn gekomen aan zijn verwondingen is bezweken. Opening gemeentehuis- In de afgelopen week is het nieuwe tijdelijke gemeentehuis officieel in gebruik genomen. Ter verwelkoming van een 60- tal genodigden, waaronder o.m. de leden van Ged- Staten Mr Dr Mes en de heer Schout, burge meesters en secretarissen van naburige gemeenten, het volledi ge gemeentepersoneel en plaat selijke autoriteiten, hield burge meester Van Hootegem een be groetingsrede waarin hij o.a. de totstandkoming van het gebouw memoreerde en zijn dank uit sprak aan allen, die hieraan had den meegewerkt. Hierna ver klaarde de Commissaris der Ko ningin in een korte, geestige toe spraak het nieuwe gemeentehuis voor geopend. Enkele sprekers wensten het gemeentebestuur van Sluis geluk met het nieuwe gemeentehuis, al is het er dan ook een van tijdelij ke aard en zij spraken de hoop uit, dat binnen niet al te lange tijd het gerestaureerde stadhuis kon worden betrokken. Het woord werd gevoerd door de heer F. A- van Roosevelt, burge meester van Schoondijke, Pas toor A. Buijks, Dominee Schrale en de heer P. A. Staal, gemeente, geneesheer. Na een woord van dank door burgemeester Van Hootegem voor de vele gelukwensen en be wijzen van belangstelling, volgde onder het drinken van een glas wijn en het genot van een goede sigaar nog een gezellig samen zijn, waarna de genodigden het gebouw bezichtigden. Des avonds van half acht tot Het was een vreugde om te zien hoe royaal en vriendelijk de boeren toestroomden om het slachtoffer van hun overijld han delen te hulp te komen. Iets heel vreemds gebeurde die avond De boeren brachten alles wat hun was gerold en waarvoor zij zo hevig hadden gevochten, nu uit eigen beweging terug naar de boom om er de zwaar getroffen fabrikant mee te helpen. „U bent nu even arm als toen U zo juist beroofd was" zei Basli. „Tocti voelt ge U rijk, omdat ge in de gelegenheid waart, een medemens te helpen. Laten we hier de leer uit trekken, de din gen die we eigenlijk wel kunnen missen, weg te geven, voordat men ze ons rooft. De Duizendneus, die ook niet zo onschuldig was aan al deze gebeurtenissen als hij nu wel leek, staarde beschaamd voor zich uit. Toen hij opkeek zag hij een deftige butler voor zich staan. „Wilt U mij de eer aandoen, mij te volgen naar meneer Uw broe der?" vroeg de butler. Burgemeester Mr K. Hoekzema, riep Vrijdag in het Ledel Thea ter alle reünisten en gasten een hartelijk welkom toe in Oostburg, waar zij een zo belangrijk deel van hun leven het Middelbaar onderwijs hadden genoten- Als vertegenwoordiger van alle W.- Zw-Vlaamse Burgemeesters leg de spreker er de nadruk op, dat het Lyceum geen Oostburgse school is, doch een school voor geheel Westelijk Zw.-Vlaanderen. Hij herinnerde er aan, dat reeds in 1804 te Oostburg een Latijnse school werd opgericht, die later door gebrek aan belangstelling werd gesloten, doch nooit is op geheven. Ziet men de afd. Gym nasium als een voortzetting van deze school, dan moet men con cluderen, dat dit onderwijs ,dat thans slechts 4 jaar op gang is, feitelijk vijfmaal zo oud is als de Rijks H. B. S. Namens de gemeente Oostburg, de Ver. van Burgemeesters, Se cretarissen en Ontvangers in W. Zw.Vlaanderen en het college van curatoren bood spreker zijn har telijke gelukwensen aan de rec tor, de heer Hoolhorst, aan. die met de school, die hem zo dier baar is, zijn 30'jarig jubileum vierde als leraar aan de school. Namens de Commissie van Toe zicht bood de heer J. v- d. Laan een prachtig Delftsblauw wand bord aan. Als vriend sprak nog de heer A. A. Leenhouts, inspecteur van het L. O. te Middelburg, die de rector en de school hartelijk ge lukwenste met dit jubelfeest. Tenslotte sprak namens de Bond van Nederl. Onderwijzers, de heer P. Vermeulen de wens uit dat het onderwijs in W. Zw.-Vlaan deren tot nog grotere bloei mag komen. Onder een donderend applaus betrad daarop de heer Hoolhorst het spreekgestoelte. Enigszins ontroerd door de vele hartelijke woorden, die hem wa ren toegezwaaid, begon de rec tor allen te bedanken, die hem bij het werk, dat hij altijd met hart en ziel vervuld heeft, ter zijde hadden gestaan. Reeds di rect hield hij van het Landje van Cadzand. Een sterk opdraehts- gevoel zeide hem waar zijn taak lag, waardoor het hem niet moei lijk viel W. Zw.Vlaanderen trouw te blijven.. Dank zij de gemeen schappelijke arbeid van allen, die aan de school verbonden zijn, heeft het middelbaar onderwijs in W. Zw.-Vlaanderen niet alleen stand gehouden, doch groot ge maakt. Met de dank aan Den Haag, die dit alles heeft mogelijk gemaakt, sprak de beminde rec tor de hoop uit, dat het Lyceum mag medewerken aan de cultu rele verheffing van W- Zeeuws- Vlaanderen. De Voorzitter van het Feest comité, Burgemeester Leenhouts, sprak het slotwoord, waarin hü de sprekers dankte vopr de har telijke woorden ten aanzien van de verdere bloei van de school. Tot Dr De Boer richtte spr. het verzoek er bij de Minister op aan te dringen, dat de school spoedig herbouwd zal worden, hetwelk door alle aanwezigen met een warm applaus werd ondersteund. De reünie. In het gebouw van het Konin gin Wilhelmina Lyceum ging het des middags vrolijk toe en me nige oude herinnering werd door de reünisten opgehaald- 'Nadat enige foto's van alle aan wezigen waren gemaakt en de inwendige mens was versterkt togen allen nogmaals naar het Ledel Theater om het waardig slotstuk der feestelijkheden bii te wonen. De opvoering door oud-leerlingen van „Peer Gynt" was geen gemakkelijke opgave, die de ex--H.B.S.'ers zich hadden gesteld en Mevr. Van den Broe- ckede Man, die de regie op zich had genomen, had een zwa re taak op haar schouders ge legd. De talrijke ovaties tijdens de opvoering bewezen wel, dat de aanwezigen ten volle genoten hebben van deze prachtige ver tolking van „Peer Gynt." Mevr- Van den Broecke mocht een prachtige bloemenmand in ontvangst nemen, terwijl ook aan mevr. Bruggeman, die de rol van Moeder Aase vertolkt had, een bloemenhulde werd overhandigd. Het was erg laat geworden, toen de Voorzitter van het Feestco mité allen, die dit dubbel Jubi leum, tot zulk een succes had den gebracht, en de hoop uit sprak, dat de volgende reünie geen 30 jaren meer op zich zal laten wachten. half negen was het gebouw voor het publiek te bezichtigen. Hier van werd druk gebruik gemaakt. Aanbesteding Verpleeghuis. Bij de alhier gehouden aanbe steding voor de bouw van een verpleeghuis voor rekening van de Gast- en Weeshuizen (Gods huizen) te Sluis werd als volgt ingeschreven: Rotterdams aannemings- en on derhoudsbedrijf te Rotterdam voor ƒ258.928; F. J. Leenhouts te Sluis 258.000; C. Cortvriendt te Sluis ƒ256.500; Gilberts te Bilt- hoven ƒ253.200; Gebrs. Van der Poel te Terneuzen ƒ251.400; Sanders-van der Eisen te Utrecht ƒ250.250; V- Verstraete te Hoofd plaat ƒ249.100; P. F. Barra te Oostburg ƒ248.777; De Vries te Breda ƒ248.000; A. Cocq te Ber gen op Zoom ƒ247.165; Van der Klippe te Vlissingen 246.980; Mol te Breda ƒ245.910; Tormans te Tilburg ƒ244.000; L. de Bruij- ne te Aardenburg ƒ243.000; Goe- demond te Vlissingen ƒ242.800; Van der Schoot te Tilburg ƒ242.700; Huberts te De Bilt ƒ241.600; Vermeulen's bouwbe drijf te Gorcum ƒ239.000; A. Zee. bregts te Tilburg ƒ234.000. Dodelijk verkeersongeluk. Zondagavond omstreeks kwart voor acht had op de weg Schoon- dijke-IJzendijke een verkeerson geluk plaats, dat de 13-jarige Paul de Vilder, uit IJzendijke, het leven heeft gekost. Ongeveer ter hoogte van Park zicht, even buiten de kom der gemeente, in de bocht, waar de weg erg smal is, passeerde de autobus der Z. V. T. M-, die om ongeveer 7.36 uur uit Schoondijke was vertrokken, een uit de rich ting IJzendijke komende luxe auto, juist toen ter plaatse de twee broertjes Joop en Paul de Vilder op de fiets in de richting Schoondijke kwamen aangereden. De eerstgenoemde knaap was bij het passeren van de bus en de ^auto reeds voorbij de bus, doch de achter hem rijdende 13- jarige Paul kwam tegen de deur van de autobus terecht, en werd zodanig getroffen, dat hij op slag werd gedood. De politie stelt een onderzoek naar het droevig gebeuren in. De Oranjefeesten- De door de Oranjevereniging opgestelde feestdagen hadden 'n vlot en prettig verloop. De eerste dag was bestemd voor de kinder spelen, o.a. ringrijden, zaklopen, appelhappen, flesjes vullen, enz-, waarbij de onderwijzers met groepen van drie speelden en ieder kind een prijs had. Na af loop werd in de scholen aan de kinderen een tractatie aangebo den. Zaterdagmiddag begon om half twee de baankoers, waarbij een talrijk publiek aanwezig was. Er moesten 30 ronden gereden worden- De uitslag was: Groep I (Junioren tot 14 jaar): Kampioenschap behaald door Theo Mannes. Groep II (van 1517 jaar) Kampioenschap behaald door J. van de Velde Czn. Groep III (18 jaar en ouder) Kampioen Tonnie Willemsen; 2- P. Wissel; 3. L. Florussen; 4. G. v. d. Velde; 5- De Feijter; 6. J. Deij. Voor groep III werd een groot aantal premies uitgeloofd door het publiek- Na de baankoersen volgde een korfbalwedstrijd tussen Scampo- lo en De Volharding (Yerseke). De uitslag was 23 voor Yerse ke- De voorzitter van het Oran- - je-Comité reikte de lauwertak aan De Volharding uit. j Ook voor de voetbalwedstrijd tussen Zaamslag en Tern. Boys bestond grote belangstelling. De rust ging in met 00 na een tam partijtje, waarhij de animo onder de spelers soms niet groot was. Daarna werd de strijd wat in teressanter en deden beide ploe gen hun best om de zege te be halen. Drie minuten na de rust scoorde M. de Pooter voor de eerste maal (10). Onmiddellijk daarop maakte De Kraker met een prachtig schot gelijk (11). M. de Pooter en F- Bakker voer den de score op tot 31. Nadat 13 minuten vóór het einde een der spelers van Zaam slag het veld had verlaten we gens een ongeval, verkleinden de Boys de achterstand door een prachtig schot van Van Kooten (32). Met deze stand kwam het einde van de wedstrijd. De voorzitter van de Oranje vereniging, de heer Jansen Ver- planke, reikte met enige toepas selijke woorden de lauwerkrans aan de aanvoerder van Zaamslag uit. De feestelijkheden werden be sloten met een uitvoering van de muziekvereniging „De Volhar ding" op de kiosk. Na het con cert maakte het muziekgezel schap onder het spelen van tal van vrolijke marsen een rond gang door de straten. Het Oranje-comité heeft eer van haar werk gehad en mag op een paar uiterst geslaagde dagen terugzien- Van de zijde der Vakcentralen is enige malen het standpunt der werknemers medegedeeld en zijn ook de eisen openbaar gemaakt. Van werkgeverszijde is daarover hang#ide de besprekingen niets gepubliceerd. Naar wij ver nemen is men hier van mening, dat het in het belang is van het overleg, van een rustige en ge degen bestudering van het vraag stuk en van een goede sfeer voor óe bespreking van dit moeilijke proleem, tussentijds geen mede delingen te publiceren. Ook thans wordt van deze zijde aan de besprekingen geen publi catie gegeven. Deze bevinden zich op het ogenblik in een critiek stadium. Inmiddels vernemen wij, dat de werkgevers de gehele kwestie zien in het licht van het algemeen economisch belang van ons land. Zij zouden principieel gekant zijn tegen het opvangen van de spanning door het uitslui tend toepassen van een loonsver hoging. Men zou dan komen tot het economisch systeem van de „sliding scale", met alle narig heden van dien. In een loonsver hoging zonder meer zien de werk gevers geen oplossing van het probleem. De arbeiderswereld zou daardoor bijvoorbeeld in een betere positie komen te verkeren dan de niet loontrekkenden, wfer positie wellicht nog veel slechter zou worden, zo meent men in deze kring. De oplossing kan huns inziens alleen gevonden worden, als er tegenover een gro ter inkomen ook een grotere pro ductie komt te staan. Als een land arm is, zo redeneert men, dan wordt het door deze omstan digheden en met name bij een oorlogseconomie, nog armer en dan is de enige oplossing harder te werken, meer te produceren. Dat begrip is er ook in de arbei derswereld. De moeilijkheid is, zo verna men wij, dat de loonsverhoging in het begin van dit jaar eigen lijk een voorschot was op de ver hoging van de productiviteit. Nu is het zo, aldus redeneert men in deze kring, dat er bedrijven zijn, waar dit door intensieve arbeid geschiedde, andere waar zij ach teruit ging. Als men de globale cijfers ziet, dan is de productivi teit van 90 op 91 gekomen. Men wil de spanning trachten op te heffen door de verhoging van de inkomsten tc koppelen aan een grotere productie. Men denkt aan een betere beloning van de hoger gekwalificeerde ar beid. Rekening zal moeten wor den gehouden, dat als het be hoefte-element sterker is, dit vooral de grote gezinnen treft. De werkgevers schijnen wel practisch mogelijk is. In dit ver band wordt opgemerkt, dat een groot deel van de stijging wordt veroorzaakt door de stijging van de grondstoffen, welke men niet in de hand heeft. Een algemene prijsstop acht men practisch en economisch niet uitvoerbaar. Men denkt aan een controle en bestu dering van de prijzen van levens behoeften, die op minder gewen ste wijze uitschieten. Daarvan verwacht men meer heil en prac- tische resultaten, dan die volgens de werkgevers van arbeiderszijde worden voorgestaan. Inmiddels blijken de werkge vers op hét standpunt te staan, dat er iets moet gebeuren. Zo voelt men voor een overbrug gingsmaatregel in de zin van een uitkering ineens of in termijnen. In die overbruggingsperiode zou men dan in een rustiger, sfeer ge zamenlijk moeten zoeken naar een oplossng. Op de Elbe tussen Cuxhaven en Brunsbüttel zijn Zaterdag twee motorschepen, die beide op weg naar Hamburg waren, tij dens mist in aanvaring gekomen. Het Nederlandse m.s. „Delfia" werd midscheeps en het Duitse m.s. „Hedwig Pannbacker" aan de voorsteven beschadigd. Beide schepen hebben de reis voortge zet. Een Staatsrechtbank te Praag heeft op beschuldiging van spion- nage twee Tsjechen ter dood ver- oordeeld en tien Joegoslaven en vier Tsjechen tot gevangenis straffen, zo wordt in persberich ten gemeld. Het proces heeft vijf dagen geduurd. De gevangenisstraffen varië ren van drie jaar tot levenslang. Onder de tot levenslang veroor deelde Joegoslaven bevindt zich volgens de berichten een vroege re vice-consul te Bratislava. PARATYPHUS IN TIEL. Het Nederlandse Rode Kruis heeft uit Tiel een verzoek ont vangen tot het inrichten van een nood-ziekenhuis in verband met het uitbreken van paratyphus. Voorlopig zal in een school een hospitaal met 25 bedden worden ingericht. Zoals bekend heeft het Rode Kruis kortgeleden voor eenzelfde doel ook een noodziekenhuis in Waalwijk ingericht- Dit zieken- bereid te zijn, in te stemmen met huis is nog steeds in gebruik- een zekere remmende invloed op Men heeft de haard van de be de prijzen. Is deze er niet, dan is perkte epidemie reeds gevonden, een loonsverhoging illusoir, zo zodat men goede hoop heeft de menen zij. De vraag is of dit ziekte te kunnen localiseren. regels 6C ssatG minimum ptt mmer of er. imiddags 2 nd wordt, raas: e mening Soejre- gebied nog en van onder nemers moge®® oog op de nooa- erk en paraat re óór ons liggea«e ulk een kractos- ;end vereist, heeft in wers- ewekt de bepei- gering wenst «p e vergunning t»i van bijslagen issen boven «es 0. Nu de wegvas. g van het 1 non- is gekozen, moe; r worden gewas- vervallen in éi dergelijke maar- llerend effect ie l bekend worden tt de middengroe- ten en de hoger» I afgelopen Jmks hun positie wöór le door de belas materiële achter5 ondergaan- •sorganisaties ae<; ijnsel zéér onge oog op de noot :eit te stimulerer personeel in «f j steunen daarom de Stichting var. le Regering heet oegrenzing in ie pen geldende vee >n vervallen, ring zijn de werk- ities van oordeel onistische prijsbc ;emotiveerde prgfr t kracht moeten ;egaan. Zij sten- et voornemen om le maatregelen te gn aantal voor hei id belangrijke ai blijken zou, dat i vèrhoogd boven twoord mag wor- optreden door it behulp van «te ;s. en Hamstenveï st en ook hunner- ij met nadruk he- op het hoogst *t ige, dat gelegen is de tegenwoordige en toepassen van gemotiveerde pril- door het K-N.M.I- ïldig van Zaterdag vond. lqk regen., k zwaar bewolkt ter brekende bewoL Noorden van het e tot matige wind i richtingen, maar en veranderlijk- In in het land tijdelijk id-Westelijke wind, atig afnemend en r richtingen tussen rd- Weinig verande- iraturen. 10 SEPTEMBER v.m. 0-36 1.11 1.51 2-01 n-m. 12.53 1.28 2.98 2.18 i 11 SEPTEMBER v.m. 1.19 1.54 234 2.44 n-m 1.32 2.07 2.47 2.57 Liberale partij door de Conser vatieve leider Ohurchill"- De 9,1 procent van het aantal uitgebrachte stemmen bij de vo rige verkiezingen van de Libe ralen zou een overwinning voor de Conservatieven hefctoen be tekend. 17 Amerikaanse soldaten, die 6 dagen van hun onderdeel wa ren geïsoleerd door oprukkende N Koreaanse troepen zijn in Jongsan opgedoken- Drie van kameraden liepen op een nacht langs de kant van de weg en ontmoeten een grotep N.-Korea- n-en. „Zij riepen „hai" (een Ko reaanse groet), waarop wij „hai" terugriepen en verder gingen" aldus Van Hossen. UllSUVUIUlUC. Het gat waar de grond is ingestort, is 15 meter diep. Op de bodem van de mijn schacht staat de modder 4% meter diep. Bij de ingang van de mijn dat alle artuteien van cieze wet opnieuw in werking zullen tre den. Op grond hiervan kan zo nodig op de bestaande organisatie an distributiekringen een nieuw distributie-apparaat worden op gebouwd. iHinihywmwngmg CU V ClHgUViU van niet-militaire personen of li chamen mogelijk te maken." Aan deze maatregel behoeft geen bijzon iere betekenis te wor den gehecht. ZON- EN MAANSTANDEN Sept. 9 6.04 19.10 2.04 18.32 10 6.05 19.08 3.29 18.47 11 6.07 19.06 4.54 19-Ot 12 6.08 19.03 6.19 19-11

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 3