Voor Onveilig Indonesië Tegen pijnen! BINNENLANDS NIEUWS I i Rumoerige Statenvergadering in Paramaribo WJmk WITTE HUMS" s s Kleine Adve Eeuwenoude Kerk te Willemstad in brand Vragen aan de Minister i Don Man Halverwes ligt het rotsi baar. Veel er niet, maai visgronden. Zij leven er kent men er het niet te h pedusa. Dat Prettige verhoudingen De naam van Prinses Elizabeth's baby Malik plaatst kwestie Formosa op de agenda Veiligheidsraad Djakarta tot door pest besmet gebied verklaard Overvallen en diefstallen ^^PMCUTFi A. KLAA Koninklijk bezoek bij „Apeldoorns avondsprookje Telegrammen naar Oost-lndonesië De Chinese legers in Noord-Korea Brief Villa „Schoonoord" Het neergestorte vliegtuig van de Shell van Greenwood aan de Engelse regering Versterking van de Canadese luchtmacht Noordstraat 19 BUTAGASDEPOT f X Terneuzen T Een goede hon den was Lampe onbewoond eilan sige en water-ai geen liefhebbers, water er een sch moet het per tar worden aangevot bewoners, die zi< sige eiland ve Griekse sponzen tese viisserlui, wilden proberen gronden in de be Gouden tijden voudige bewoner dusa echter ni voornamelijk was aan het feit, dat beschikten over vissersboten. In gen bovendien bootjes verloren voor Laimpedusa i kleurig uitzag Grote Vrouwe Fortun woners van het legen eiland van gunstig gezind In dit jaar n.l, heeft 12 goed uitger scheepjes in het Lampedusa ligph De boten behore: operatieve rederij zijn gebouwd i steun van het Er is nu weer wei kei. Zo draaien visoonserven-fabr: eiland, die tot vc van de schepen vi Ot apenbare vergadering van de Staten van Suriname, die ■Maandagavond werd gehouden, k «oder rumoer geëindigd, na dat aan de heren J. Pengel en D- Fin.ii y het woord was ontnomen «sl Sf onder het publiek een -lichtpartij was uitgebroken. De &eer Pengel had geweigerd zich aan ftet reglement van orde te &tadea en 't gezag van de voor zitter te erkennen. Eg het begin van de vergade ring stelde de heer Pengel voor t-.m in. af wijking van het gebruik de ingekomen stukken debat toe te staan. Nadat de vergade ring een. uur was geschorst, werd het voorstel-Pengel met 11 té ken 8 stemmen verworpen. Deze '.rklaarde, dat het plicht was om m "s lands belang van de parle mentaire gebruiken af te wijken est hij verweet sommige leden l.-wpt» immorele daad" te hebben verricht. Voorzitter Van der Schroeff riep hem tot de orde, waarop de heer Pengel de voorzitter toe voegde: .,Een individu als U kan TTtir niet tot de orde roepen. U is schaamteloos". De vergadering werd geschorst om te beraadslagen, of de heer Pengel het woord zou worden ontnomen. Tijdens deze schorsing riep minister Zaal: „Als ik voor zitter was, zou ik met of zonder reglement van orde deze meneer door de politie er uit laten zet ter- Daarop riep iemand in het publiek, dat de minister gezegd had: „Deze neger" (i.p.v. „deze meneer"). Onder het publiek brak toen een vechtpartij uit. De heer Findlay, die uit de koffie kamer kwam toegesneld, geraakte in eert woordenwisseling met mi nister Zaal. Bg de hervatting verklaarde de leer Pengel „geen gehoor te ge ven aan een stelletje misdadi gers". waarop hem het woord werd ontnomen. ■Ook de heer Findlay, die van „stel misdadigers" sprak, werd het woord ontzegd. De fractieleider van de N.P.S., de heer Kolader, zeide het te be treuren, dat men elkaar zo te lijf ging, maar hij zag het als een reactie op de acties in het ver leden. Hij vreesde voor grote moeilijkheden in de toekomst. .achtereenvolgens spraken nog de heren Van Ommeren, Jama- iuddin en Mohamedradja, die voortdurend door de statenleden Pengel en Findlay in de rede werden gevallen. De heer Pengel zeide o-m- dat hij door de voor zitter niet met „meneer" wenste te worden aangesproken, want hij wilde hem ook geen „meneer" noemen. De heer Pengel, die tot de or de werd geroepen voor zijn in terrupties, merkte op, dat de voorzitter geen recht had hem tot de orde te roepen, omdat de voor zitter onwettig op zijn zetel zit. Hij noemde de voorzitter „een gezonken mens, een oplichter en een advocaat met duistere prac- tijken". Hierop sloot de voorzitter de vergadering. (Zoals bekend waren de heren Findlay en Pengel de grote voor- itc.-uers van de motie tegen mi nister Lichtveld, die onlangs door de staten werd verworpen, er dié een splijting in de Natio nale Partij Suriname, de grootste partij, heeft teweeggebracht. Acht van de dertien fractieleden van de Surinaamse staten en de gehe le regeringsraad van Suriname bedankten als lid van genoemde partij). ouders, is die v.ain de beroemde Koningin Anne van Engeland! en Ierland, die van 1665 tot 1714 regeerde. De tweede naam deelt zij met haar moeder en haar grootmoeder, Koningin Elizabeth. Alice is de naam van de moeder van dé Hertog vain Edinburgh. De twee weken oudie baby is de derde in rangorde voor troonsopvolging, na haar moe der en haar broertje van 21 maanden, Prins Charles. Het was een verrassing, dat de naam nu reeds bekend wend gemaakt. Men had gedacht dat idit, evenals bij Prins Charles, bij de doopplechtigheid zou ge schieden. De baby van de Britse Prinses Elizabeth zal Anne Elizabeth Alice Louise worden genoemd. De volledige titel van de nieuwe Prinses is Hare Konink lijke Hoogheid Primes Ar. c Elizabeth Alice Louise van Edinburgh. Haar eerste naam, een persoonlijke keus van de Jacob Mjalik de Sowjetrussi- sche voorzitter vam de Veilig heidsnaad dér V. N., heeft de kwestie-Formosa op de voorlo pige agenda van de bijeenkom sten van de Raad geplaatst al dus wordt te Lake Success ver nomen. Het Koreaanse conflict vormt het (andere punt van de voorlo pige agenda. Naar Aneta van dé zijde van het Ministerie van Gezondheid verneemt, is Djakarta door pest besmet verklaard naar aanlei- c'rg yn 2 gevallen van pest omstreeks eind Juli en in het midden van Augustus in de buurt vam Djatinegara. Vlooswijkstr. 36: Voor RÉPARA KUNSTGEE L. C. LOOF, Nc Terneuzen. Van 15 regc iedere regel me (Maximaal 8 re, Brieven aan h van dit Blad 15 Gevraagdeen (leerling) voor 1 Mnatkleermaker LAURENS Zo laan 7, Terneuze Te koop: prima ker met étui merk „Leitz W goed werkende Trap naaimachine „Neumann". Te bijTHEO AD straat 21, Axel. Te koop: een Tui bevragen: School Temeuzen. Te koop wegens brek: een in g' zijnde Haardkach electrische Velo-\ ne. Te bevragen: 14A, Terneuzen. Te koop: blauw lv._ pakje, maat 44, prijs 35. Brieven onder No. 59, Bu reau van dit blad. Te koop: een Autostep. Te bevragen: Dr. Buijzestraat 11, Temeuzen. Volkomen onopgemerkt heeft TL M. Koningin Juliana Maan dagavond met de 3 ouldste Prin sesjes de voorstelling van Jlpektoorns Avonidisprookje" in Berg en Bos bijgewoond. De Prinsesjes waren verge- -aeid van hun verzorgster, mevr. M- A. Pennink; drie vriendin netjes. Aanvankelijk bewogen de koninklijke bezoeksters zich assen het publiek doch later •rienden zij naar de Dennen heuvel geleid waar zij onge stoord de voorstelling konden .■algen. Na afloop betuigde de Koningin haar grote ingeno menheid met het spel. J3et was (fantastisch mooi", zs> zeide zij TRUCK DER K.L. GESTOLEN. Een drietons truck van het Ne derlandse leger werd door vier gewapende, in Apri-uniform ge klede personen op de weg naar de krater Tangkubanprahu aan gehouden. De twee inzittende K.L.-mili tairen dachten met een post te doen te hebben en stopten on middellijk. De vier geüniformeerden spron gen op de wagen en dwongen de beide K.L.-militairen uit te stap pen en langs de weg te gaan staan. Een der overvallers zette zich achter het stuur en geza menlijk verdwenen ze met de buit. Het onderzoek is in handen van de Nederlandse politie in samen werking met de Indonesische M.P. VOOR R. 35.000 GERAMPOKT. Enige met pistolen gewapende lieden drongen dezer dagen de warong van een Chinese weduwe te Pertatean Cheribon binnen. De aigenaresse van de kleine toko werd door de ongenode gasten aan een stoel gebonden en op hun gemak onderzochten en rain- pokkers de woning. Ze deden het grondig en toen de in groen uniform gestoken bezoekers de deur achter zich dicht trokken, was de weduwe 10.000 R. aan contanten en goederen armer. De heer J. L. B. te Kesunean (Cheribon) werd eveneens door drie rampokkers bezocht. Twee van hen waren gekleed in uni form en allen waren met revol vers gewapend. Na de bewoners in een der vertrekken te hebben opgesloten, plunderde het drie manschap de woning. De buit bedroeg hier c-a. 10.000 R. aan contanten en 15.000 R. aan sie raden. AANVAL BIJ KRAWANG. In de nacht van Dinsdag op Woensdag deed een bende van de Bambu Runtjing een aanval op het grensgebied van Krawang. De bende, die circa 150 man tel de, was bewapend met automa tische wapens, doch slaagde er niet in de stad tot op dichter dan drie kilometer te naderen. De aanval werd uiteindelijk door le den van de Apri afgeslagen. Het is nog niet bekend of er aan de zijde van de aanvallers verliezen werden geleden. Aan de zijde van het leger vielen geen slacht offers, evenmin als onder de burgerbevolking. MOORD. De Kamituwa van de dessa Kaliaju 1 (onderdistrict Tjepi- ring bij Kendal) werd vorige week Dinsdag in de desa Karan- ganjar met afgesneden hals dood gevonden. Of men hier met een roofmoord dan wel met een wraakneming te doen heeft is nog niet bekend. VOOR 30.000 GULDEN GEROOFD. In de woning van de weverij Tjibunar, werd de heer Tjiong Boenk Hok, voor een waarde van ongeveer. 30.000 gulden, bestaan de uit 3 horloges en juwelen, ge- rampokt. De rampokbende be stond uit 8 personen in uniform, voorzien van twee colt-automa- tics, drie stens en een karabijn. DIEFSTAL ONDER BEDREI GING. Drie in uniformen gestoken en met karabijnen en pistool gewa pende lieden, die in een vracht auto waren gekomen, drongen een dezer dagen binnen in de woning van de heer Tan Bun Kiem te Kebajoran Lama. De in dringers slaagden er in met een buit aan goederen en geld ter waarde van 60 000 gulden te ver dwijnen. JACHT BIJ LICHTSCHIP „GOEREE" IN NOOD. De reddingboot „President Jan Leis" is Dinsdagmorgen om tien minuten over zes van Hoek van Holland uitgevaren naar een zeiljacht, dat zich ongeveer drie kilometer ten Oosten van het lichtschip „Goeree" in nood be vond- De mededeling, dat het jacht zich in nood bevond, was afkomstig van voormeld licht schip. Naar gemeld bevinden zich vijf personen aan boord, te v/eten drie heren en twee dames. De reddingboot „Koningin Wil- helmina" van Stellendam en de „Draco", een kustvaarder van de K.N.S.M. waren eveneens ter as sistentie uitgevaren. Volgens latere mededelingen is het jachtb „Ingrid" genaamd, niet gezonken. Men is er in ge slaagd het scheepje drijvende te houden. Het is door de „Jan Leis" naar Hoek van Holland gesleept. De bemanning van het vaar tuigje is inmiddels door de Prin ses Wilhelmina" in Stellendam aan land gezet. Het zijn Duitsers, afkomstig uit Cuxhaven. Het ge zelschap, bestaande uit de eige naar Hild, architect, zijn dochter Hannie en de heren Julius Barten en Arnim Roth, was enige dagen geleden voor een vacantiereis met de „Ingrid" uit Cuxhaven vertrokken. Via Borkum, Amster dam en Hoek van Holland was men op weg naar Engeland. Door schade aan het roer ge raakte het scheepje in moeilijk heden. Het vaartuig is een ka juitjachtje, dat niet veel groter is dan een vergrote B.M. BRAND STICHTSTER GEARRESTEERD. De Vughtse recherche heeft een J 7-jarig meisje gearresteerd, dat er van verdacht wordt de laat ste tijd verscheidene branden te hebben gesticht. In het Vughtse villapark brandde j.l. Zaterdag avond tijdens onweer en storm een schuur af; het woonhuis der familie De Jong, daarnaast gele gen, bleef ternauwernood ge spaard- Bij onderzoek bleek, dat het laatst het meisje, dat als dienst bode in het huis werkte, in de schuur vertoefd had. Toen zij het vorige jaar dienstbode was bij een familie in Den Bosch, brak op een en dezelfde dag driemaal brand uit in het huis waar zij diende. De recherche combineerde deze feiten en na verhoor heeft de dienstbode bekend, zonder echter een verklaring van haar gedrag te geven. Zij is ter beschikking gesteld van de Officier van Justitie. VIERING VAN GRONINGS ONTZET IN HET WATER GEVALLEN. De viering van het ontzet van Groningen op 28 Augustus is letterlijk en figuurlijk in het wa ter gevallen. Het besluit van deze voor de Groningse bevolking zo feestelijke dag. het traditionele vuurwerk, werd door een ware wolkbreuk, die zich reeds om streeks 6 uur boven Groningen or.tlastté, totaal bedorven. In plaats van feestvieren bonden de Groningers de strijd aan tegen de ontzaglijke regenval, die de straten van Groningen Maandag blank deed staan en een bezoek aan kermis, vuurwerk of andere festiviteiten onmogelijk maakte. De gehele nacht is de Groningse brandweer bozig gewceri om de meer dan 100 kelders, die door de regenval waren volgelopen, leeg te pompen. Trottoirs waren niet meer zicht baar en het verkeer kwam ge deeltelijk lange tijd tot stilstand. De krachtige regenval was oor zaak dat in enkele Groningse straten gaten werden geslagen van meer dan vier vierkante me ter. De grote regenval bracht voorts belangrijke schade aan de installaties van de Groningse kermis, die op deze dag steeds wordt gehouden. BEGRAFENIS SLACHTOFFER VAN ONGEVAL MET MORT1EP. Maandagmorgen is te Bergen op Zoom met militaire eer be graven het stoffelijk overschot van wijlen de sergeant J. M. Musters, die vorige week Don derdag bij schietoefeningen te Harskamp met nog twee andere militairen om het leven kwam. De Minister van Oorlog, was hierbij vertegenwoordigd door de luitenant-kolonel Hoogers, ter wijl tal van officieren en onder officieren de baar volgden. Col- laga's van de overledene, onder officieren van het V.O.C., fun geerden als dragers. Het vuur- peleton en het erepeleton was ge- recruteerd uit militairen van het garnizoen te Bergen op Zoom. Aan de open groeve betuigde de vertegenwoordiger van de Minister zijn medeleven. INBRAAK. In de nacht van Zondag op Maandag hebben één of meer inklimmers zich toegang weten te verschaffen tot een perceel aan de Ceintuurbaan te Amster dam. Via het dak van een garage en een openstaand keukenraam drong men het huis binnen. Een geldkistje met 5750,een gou den horloge en een chronometer vormden de buit. De politie heeft nog geen spoor van de da ders gevonden. In de monumentale Ned- Herv. Kerk te Willemstad, die dateert uit de jaren 15961609, brak Dinsdagmidag om ongeveer vijf uur brand uit. De brand woed zo hevig, dat het gebouw als verlo ren moet worden beschouwd. Het komt voor op de lijst van monu menten. Deze kerk was de eerste Prote stantse kerk in Nederland. De oorzaak van de brand is nog onbekend. 25 stralen. Gisterenavond om negen uur brandde de Ned. Herv. Kerk te Willemstad nog. Naar de com mandant van de brandweer te Willemstad mededeelde, zou de brand vermoedelijk nog wel de gehele nacht voortduren. Dikke eikenhouten balken branden. Zij zijn tot nu toe voor de brand weer niet bereikbaar. Het lid van de Tweede Kamer, de heer Gortzak (C.P.N.) heeft aan de Minister-President en de ministers van Justitie en van Buitenlandse Zaken de volgende vragen schriftelijk gesteld: 1. Is de regering voornemens aan de Belgische regering de uit levering van oud-kapitein van het K.N.I.L. R. P. P. Westerling te vragen? 2. Is de regering voornemens tegen Westerling ter zake van het hem toegeschreven onmenselijk optreden op Zuid-Celebes een ïechtsvervolging te doen instel len? 3- Is de regering bereid in verband met het in vraag 2 ge stelde het rapport over de ge beurtenissen op Zuid-Celebes openbaar te maken? 4. Is de regering bereid een rechtsvervolging tegen Wester ling te doen instellen op grond van de gebeurtenissen, die na de souvereiniteitsoverdracht heb ben plaats gevonden? 5. Mtocht op bovengenoemde vragen ontkennend worden ge antwoord, is de regering dan be- yeid om de reden bekend te ma ken, waarom de uitlevering van Westerling niet gevraagd zal worden c.q. waarom niet tot ver volging zal worden overgegaan? Het is weer mogelijk tele grammen naar geheel Oost- lndonesië te verzenden. De kantoren te: Amboina, Dobo, Geser, Larat. Namlea, Neira, Banda, Piru, Saparoea, Saumlaki, Tepa, Tual, Wahaai en Wonreli zijn echter nog niet telegrafisch bereikbaar. Men dient er echter rekening mede te houden dat de telegram men aan ernstige vertraging on derhevig kunnen zijn. De brandweer uit Willemstad heeft versterking gekregen van de brandweren uit Breda, Roosen daal, Fijnaart en Klundert. Het vuur wordt met niet minder dan vijf en twintig stralen bestreden. Volgens de Chinese nationalis tische inlichtingendienst is het thans „definitief vastgesteld", dat vorige maand drie legers van de Chinese communisten, die door de Russen zijn uitgerust, via Mandsjoerije Noord-Korea zijn binnengetrokken. Acht andere legers, twee divi sies cavalerie en een divisie ar tillerie, in totaal 270.000 man, concentreerden zich thans aan de rivier de Jaloe. Volgens genoem de inlichtingendienst waren reeds in Miaart 1948 50.000'oorlogsvete ranen van het „Korea corps" van het Chinese communistische lé ger naar Noord-Korea terugge keerd ter voorbereiding van de invasie in Zuid-Korea. In Februari van dit jaar wer den nog 50.000 man van het vier de veldleger van generaal Lin Piao naar Noord-Korea gezon den, aldus de nationalistische in lichtingendienst. Thans was be vestiging verkregen van de be richten, als zouden Rusland en het communistische China vorige maand op een conferentie te Pe king zijn overeengekomen, dat 200.000 manschappen van het Chinese communistische leger de Noord-Koreanen te hulp zouden komen zodra hun positie in Zuid- korea gevaar liep. - MDERS-CACHETS-TABLETTEN De toestand van «die bemjan- jnngsieden van het Catalina- liegt trig van de Shell dat Zon dag in de baai van Kowloon bij Hongkong is neergestort, is goed, zo wordt gemeld. Onder it»n» 'bemanningsleden, die in een ziekenhuis te Hongkong waren opgenomen, bevindt) zich ook een Nederlander Max Altman, rweedê piloot van het toestel. m totaal bevonden zich vijf man aan boord in plaats van 4, zoals .aanvankelijk .gemeld, n.l een Nederlander, een Chinees en 3 Australiërs. Het toestel, met Nederlandse eg is tra tic nummers, maakte een proefvlucht, nadat het was na gezien. De oorzaak van het •ongeluk is nog niet bekend. 62) ROMAN VAN AVONTUUR EN SPANNING door JELLE DRAAISMA. Nadruk verboden. „Laat zien," beval de arts. Hij bekeek de schedel van de jonge man, waarop een grote buil was gekomen, en legde er een gaasje op met een paar hechtpleisters. „Hoofdpijn?" vroeg de dokter. „Nou, en niet zuinig-" Zwij gend haalde de arts een paar tabletten uit een kokertje en liet ze innemen. „Over een uurtje zal het wel verminderen. Het beste is maar een poosje te slapen." Piet schudde het hoofd. „Dat zal niet gaan, dokter, er staan andere belangen op het spel". „Hij moet naar het ziekenhuis," zei de arts, wijzende op Klaas, die nog steeds bewegingloos op de divan lag. „Ik zal naar het dorp rijden en een ziekenwagen opbellen. Bepaalde voorkeur voor een ziekenhuis?" „Neen." .,,Dan maar naar Apeldoorn. Dat is het dichtste bij. Stil laten liggen tot de ziekenwagen er is." Piet greep de arts bij de arm. „Is het ernstig, dokter?" „Nou, het zal misschien nog meelopen. Hersenschudding. Geen fractuur. Maar voorlopig rusten- En u ook. Zo spoedig mogelijk naar bed gaan." Toen de dokter vertrokken was, wendde Piet zich tot de veldwachter, die tot nu toe zwij gend een en ander had aangezien. „Er moet zo spoedig mogelijk gelet worden op onze wagen: een zwarte Chevrolet, G 46361. Is ge stolen," zei hij gehaast. De veldwachter kon niet nala ten even te lachen. „Is al ge beurd," antwoordde hij droog. Piet keek hem ongelovig aan. „Maak nu geen gekheidbe- gon hij. „En in de wagen ligt een kist. Piet's mond viel van verbazing open en een beetje vreesachtig keek hij de wetsdienaar aan. Hoe ter wereld wist die kerel dat nu al?" In het kort vertelde de veld wachter, wat het boertje gezien had en welke maatregelen hij ge nomen had. „En ik heb een goede hoop, mijnheer, dat de wagen nog voor middernacht aangehou den zal zijn". Hij had er natuur lijk geen ve-moeden van, dat op dit ogenblik Pluijmers aan een scherp verhoor onderworpen werd. Want in het Amersfoortse politiebureau had men de kist in middels geopend en de schatten, die daarin zaten gezien- „Maar vertelt u me nu eens, wat er eigenlijk aan de hand is," nodigde de politieman uit, „want ik heb zo het idee, dat er meer aan vastzit, dan alleen maar dief stal van een auto Piet vertelde heel schor, dat ze bezig waren geweest met het op graven van een kist, en dat ze toen aangevallen waren en be wusteloos geslagen. Toen hij weer bijkwam, was de kist en natuur lijk ook de wagen verdwenen. Nadat Piet een warme beker melk had gedronken en van de gastheer nog een stevige borrel had gekregen de beste medi cijn voor koppijn, beweerde hij, veel beter dan die doktermid deltjes kwam de ziekenauto aanrijden. Klaas werd voorzich tig op de brancard gelegd en in geladen en daaraa reed de wagen naar Apeldom-rjBerwijl Piet, na dat hij de hulWaardige mensen hartelijk had bedankt, met de veldwachter meeging naar Gar deren. In diens woning gekomen, bel de de politieman eerst de bur gemeester van Barneveld op en deze deelde hem mede, dat de vogel inmiddels geknipt was. De veldwachter legde met een vergenoegd gezicht de hoorn op het toestel, keek de jongeman aan en zeide: „Jullie aanvaller zit reeds achter slot en grendel in Amersfoort, terwijl auto en kist met inhoud eveneens ach terhaald zijn." Piet stond een moment sprake loos. „Dat noem ik nog eens een knap staaltje politiewerk.." De veldwachter trok een jas aan. „Kom mee," zei hij. „We gaan samen naar Amersfoort. Ik wil het naadje van de kous van deze historie weten." (Wordt vervolgd De Engelse industrieel Joseph R. Greenwood heeft een brief aan de Engelse regering geschre ven, waarin hij het „een afschu welijke gedachte" noemt, dat de speciale productiecapaciteit van zijn firma zozeer aan contracten met de Sowjet-Unie gebonden is, terwijl hij aan de herbewapening van Engeland wenst mee te doen. Greenwood is voorzitter van Craven Brothers te Manchester en werd idoor Churchill in diens jongste radiorede genoemd als de fabrikant die gereedschap pen aan de Sowjet-Unie levert „voor de vervaardiging en de herstelling van tanks". In politieke kringen voorspelt men, dat het Kabinet binnen kort de gehele kwestie van de export van gereedschappen en andere goederen naar de Sow jet-Unie zal herzien. Niaar aanlieldmg van Chur- chills mededeling dat Sowjet- Russische inspecteurs toegang hebben tot Engelse fabrieken, die belangrijke goederen voor de defensie produceren, ver klaarde Greenwood in een in terview: j[n een fabriek als de onze kan iemand met een deskundig oog veel waarnemen Violgenls verschillende voor aanstaande industriëlen die niet met name genoemd wensen te wonden stellen Sowjetrussi- sche waarnemers buitensporige eisen aan dé contractanten door aan te dringen op speciale proe ven en inspecties. Canada heeft besloten 100 Amerikdan.se gevechtsvliegtui gen type Mustang F-51 te kopen in het kader van de nieuwe maatregelen ter verhoging van de gevechtssterkte der Canadese luchtmacht. Verder zal een grote order ge tekend worden voor in Canada gebouwde straalvliegtuigen, cue naar .schatting „aanzienlijk meer dan 100 mili|ioen dollar zullen kosten", flfdus heeft de Canadese Minister van Defensie Brooke Caxtorf meegedeeld.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2