Voor BINNENLANDS NIEVWS Kleine Adve Het conflict in de Amsterdamse haven nog niet afgelopen De juwelendiefstallen aan de Rivièra I r i bevragen: School Terneuzen. Villa „Schoonoord" Noordstraat 19 BUTAGASDEPOT Terneuzen Don Man Halverweg ligt het rotsi baar. Veel er niet, maai visgronden. Zij leven er kent men er het niet te h pedusa. Dat Een goede hon den was Lampe onbewoond eilan- sige en water-ar geen liefhebbers, water er een sch moet het per tar worden aangevoE bewoners, die zi< sige eiland ve Griekse sponzen tese visserlui, wilden proberen gronden in de bu Gouden tijden 1 voudige bewoner, dusa echter ni voornamelijk was aan het feit, dat beschikten over vissersboten. In gen bovendien bootjes verloren voor Laanpedusa i kleurig uitzag Grote Vrouwe Fortun woners van het legen eiland van gunstig gezind In dit jaar n.l, heeft 12 goed uitger scheepjes in het Lampedusa ligpü De boten behorei operatieve rederij zijn gebouwd i steun van het i Er is nu weer wer kei. Zo draaien visoonserven-fabr; eiland, die tot v< van de schepen vi ^^PPACUTF, A. KLAA Vlooswijkstr. 36, Voor RÉPARA KUNSTGEB L. C. LOOF, No Temeuzen. Van 15 regt iedere regel me (Maximaal 8 rej Brieven aan h van dit Blad 15 Gevraagd: een (leerling) voor 1 Mnatkleermaker LAURENS Zo laan 7, Terneuze Te koop: prima ker met étui merk „Leitz W goed werkende Trap naaimachine „Neumann". Te bijTHEO AD straat 21, Axel. Te koop: een Tui Te koop wegens brek: een in gi zijnde Haardkach electrische Velo-t ne. Te bevragen: 14A, Terneuzen- Te koop: blauw M pakje, maat 44, prijs 35. Brieven onder No. 59, Bu reau van dit blad. Te koop: een Autostep. Te bevragen: Dr. Buijzestraat 11, Temeuzen. Italiaans algemeen vakverbond cratische vakbond (twee millioen m leden) en de Socialistische bond stelt „strategische^, stakingen 300.000 'leden). Men eist een herwaardering der lonen voor geschoolde arbei ders hetgeen de werkgevers bij na acht millioen gulden zou kos ten. Voorts wenst men de be- voor Het onder communistische lei ding staande algemene Italiaan se vakverbond heeft voorgesteld de volgende maand een reeks stakingen in de meest kwets- handeling van alle ontslagen bare Dlaatsen van de industrie door een commissie waarin te houden. Alle arbeidsorganisa-j mo »raan mede moe-1 tegenwoordigd zijn met de mo- Het voorstel zal!gelijkheid van arbitrage' De voorsrei zaï drie genoemde organisaties zijn overeengekomen tot handelen over te gaan, indien de eisen niet ingewilligd zullen worden. ties zouden hieraan mede moe ten werken, begin September worden bespro ken op een vergadering van het algemene Vakverbond (vijf mil lioen leden), de Christen-Demo- schepen volgen. Gisterenmorgen zo deelde de stakingsleiding miede, is men bij het kantoor vajn de stichting siamenwerken- de havenbedrijven geweest om de bereidheid tot werken te de monstreren. Weer meer arbeider)s in de Amsterdamse haven aan 't werk. In de loop van Maandagmor gen heeft zich een aantal vaste arbeiders (circa 20) ploeggewijs Ondanks het feit, dat de sta kende' Amsterdamse havenar beiders Dinsdagavond j.l. beslo ten de staking, die 15 Augustus j.l. uitbrak op te heffen, heeft nog 31 pet. van het aantal ha venarbeiders 't werk niet her vat. Dit is het gevolg van de voorwaarde, die de stakers aan de opheffing verbonden, name lijk geen rancune maatregelen van de zijde der werkgevers. Deze laatsten echter hadden de arbeiders per brief doen weten, djat zij zich tot Dinsdagmorgen 1 bU de werkgevers gemeid. Ook ,]P7Aiffip avond werd tot on- enkele tientallen arbeiders van ^effin? besloten - kouder de stichting samenwerkende melden Sa Jit tijdstip waren havenarbeiders (S.HB zijn zij, die zich niet hadden gemeld gisterenmorgen aan h op grond van een dringendegegaan. reden ontslagen. Woensdag, 23 Augustus, was 64 pet. van het i Noorse regering vraagt totaal aantal havenarbeiders ruime bevoegdheden in aan het werk. 1800 man zetten aevai van oor|oa de lactie voort. Aan het einde geva' vd der week was tiet aantal wer- De Noorse regering heeft het kende havenarbeiders tot 69 parlement een wetsontwerp vóor- opgelopen en 1650 man hadden gelegd, dat de staat verstrekken de arbeid nog niet hervat. De de bevoegdheden in geval van toestand is sedert Zaterdag niet oorlog of noodtoestand zou ge- noemenswaardig veranderd- ven. De regering heeft het parle- De stakingsleiding, die Zon- ment meegedeeld, dat zij over- met de arbeiders weging van deze bevoegdheden wenselijk acht „voordat het land door de gebeurtenissen zal wor den verrast". Het ontwerp voorziet in inter nering van leden van „vijfde co lonnes", bijzondere rechtbanken voor de berechting van verraders, invoering van censuur en requi site van eigendommen. dagmorgen vergadiende deelde mede, dat de stakers wel willen werken, mits geen rancune maatregelen wor den genomen. De actie wordt voortgezet,- omdat van de zijde der werkgevers niet de toezeg ging is 'gedaan, dat genoemde maatregelen achterwege zullen blijven. Een lid van de delegatie (van de stakers) heeft zich gisteren morgen bij de scheepva,artver- eniging Noord vervoegd en de directie verzocht met spoed de nog niet werkende havenarbei ders aan de arbeid te laten gaan,. Anders aldus het de legatielid zou een internatio nale boycot van de Nederlandse Ingeval van nood zou het par lement de regering onmiddellijk bevoegdheden kunnen geven. In dien het parlement niet meer bij een zou kunnen komen, voorziet de wet in opdracht van de be voegdheden aan de Koning. In October nationalisatie van ijzer- en staalindustrie ]in Engeland In October zal de Engelse La- bour-regering de door het Parle ment aangenomen wet op de na-, tionalisatie van de ijzer- en staal industrie in toepassing brengen, aldus wordt in welingelichte po litieke kringen te Londen voor speld. In -dat geval voorziet men een heftige botsing met de con servatieve oppositie. Men had verwacht, dat de re gering met haar geringe meer derheid haar bestaan niet in ge vaar zou brengen, doch ander zijds zou zij bij haar aanhangers ontstemming verwekken, indien zij niet tot de nationalisatie overgaat. Atoombommen op Moskou brengen geen oplossing zegt Jessup In een radio-interview is Dr- Jessup, Trumans reizende ambas sadeur de vraag gesteld, of oor log onvermijdelijk is en of de Verenigde Staten „de hele zaak niet nu meteen konden regelen door atoombommen op Moskou te gooien". Jessuo achtte de oorlogsdrei ging ernstig, doch noemde oorlog niet onvermijdelijk, indien „de vrije landen" zioh zo sterk maak ten, dat een agressor niet in ver leiding zou komen. Jessup zeide niet in te zien, „hoe iemand kan geloven, dat zelfs als ons geweten ons toe stond een oorlog te beginnen met een atoombombardement wij er dan beter aan toe zouden zijn dan thans." „Zelfs als een dergelijke actie succes had en de Sowjet-Unie zou worden uitgeschakeld, zou het 'n bezettings- en wederopbouwpro- bleem van een dergelijke omvang scheppen, dat onze huidige na oorlogse problemen daarbij ver geleken kinderspel zouden zijn. En wij zouden de achting en de steun van andere landen hebben opgeofferd", aldus Jessup. TRAGISCHE AFLOOP VAN GOUDEN BRUILOFT. Terwijl het echtpaar Schouten- Guntlisbergen te Den Bosch te midden van 100 familieleden en vrienden zijn gouden huwe lijksfeest vierde, kwam Zater dagmiddag de Koninklijke Har monie 's Hertogenbosch een se renade brengen. Een zwager van de gouden bruid werd tijdens deze serenade door een hartverlamming ge troffen en overleed. De verdere feestelijkheden werden na deze tragische gebeurtenis afgelast. SLACHTOFFER VAN AANRIJDING DOOR TREIN OVERLEDEN. De 12-jarige J. W. Eckhardt één van de drie Dordtse jongens, die Vrijdagmiddag op de onbewaakte overweg bij de Oude Dijk te Dub beldam door een trein werden gegrepen, is Zondag in het R.K— ziekenhuis te Dordrecht aan de bekomen verwondingen bezwe ken. De toestand van de twee an dere jongens is redelijk. VELSENSE BOEREN VERLOREN 18 KOEIEN DOOR VERGIFTIGING. Zondag zijn van twee Velsense veehouders achttien koeien over leden als gevolg van vergifti gingsverschijnselen. Een loon- spuiter had de vorige week een aardappelveld met ontsmettings- stof, die in verdunde oplossing ongevaarlijk is, doch geconcen treerd de slijmvliezen van zoog dieren aantast, behandeld. De man heeft, naar hij ver klaarde, het reservoir, waarin zich de giftige vloeistof bevond, omgespoeld in een drinkpoel voor de koeien, hetgeen tot ge volg had, dat de koeien korte tijd later ernstige vergif tigingsve. schijnselen gingen vertonen. De Velsense vleeskeurings dienst liet de dieren overbren gen naar het Haarlems slacht huis, waar het grootste gedeelte onmiddellijk is afgemaakt. Een paar andere koeien werden in Velsen geslacht. De totale scha de voor beide veehouders toe draagt ƒ8000, verminderd met de eventuele opbrengst van het vlees, dat wellicht nog voor con sumptie geschikt is. MYSTERIEUS VUUR. De bewoners van de Reestraat te Amsterdam zagen Zondag avond vlammetjes opschieten uit het natte wegdek van hun straat. Aanvankelijk vreesde men dat de straat onder elec trische stroom stond, maai- al spoedig bleek dat er natrium was gestrooid, een licht ontvlam bare stof. In het water van de Keizersgracht werd omstreeks 9 uur zelfs een stevige ontploffing geconstateerd, eveneens door natrium veroorzaakt. De stads reiniging maakte een einde aan de mysterieuze verschijnselen. BADGASTEN VINGEN TONG. Aan het IJmuidense strand heeft zich de laatste dagen een tongeninvasie voorgedaan, waar de aanwezige badgasten flink profijt van hebben getrokken. Met behulp van een sleepnet en tot hun middel door de zee wa dend wisten zij flinke partijen tong te verschalken, die een aar dige aanvulilng van het kam- peerdersmenu opleverden. Na de makrelenlnvasie in het begin van de zomer is dit dus de twee de maal dat de kampeerders ver rast worden met „gratis vis". AGENDA HEDEN: TERNEUZEN: Lux-or Thea ter, 8 uur: Bioscoopvoorstel ling „De kus des doods". HOEK. Gemeentehuis, 11 uur: Aanbesteding herstellen oor logsschade aan de wegen in de Van Wuijckhuisepolder en de Kanaalpolder MORGEN: TERNEUZEN. Luxor Theater 8 uur: Biosc. „De kus des doods." AXEL: Het Centrum, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Wa gensporen" naar 't Westen". De aardbevingen in Boven-Assam Te Dibroegarh, twee weken geleden liét centrum van de grote aardbeving in Noord-India, werd Zondag wederom een hevige aardschok geregistreerd, die tien seconden duurde. 'In andere gedeelten van Boven-Assam, vooral te Mar- gherita, werd Zaterdag een zware beving waargenomen, die de zwaarste van de afgelopen twee weken wordt genoemd. Volgens officiële cijfers zijn 80 personen om het leven gekomen, sinds de reeks schokken is be gonnen. Overlevenden van de aard beving, die op 15 Augustus dor pen in het Aborgebergte heeft verwoest, beweren, in bergen een rode gloed te hebben waar genomen; daaruit wordt afge leid, dat de aardbeving gepaard ging met ondergrondse ontplof fingen, veroorzaakt door het contact tussen petroleumafzet- tingen en zwavellagen in de Hi- malaja. De bewoners hebben waarschijnlijk de gloed van die ontploffingen gezien. Volgens het getuigenis van de vluchtelingen zou de onder grond van de petroleumstad Digbdi, in Assam, 75 km van het Aborgebergte, wijzigingen heb ben ondergaan, die hun invloed op de petroleumbronnen doen gevoelen. In sommige van die bronnen zou het peil van de pe troleum zes voet zijn gedaald, terwijl in andere bronnen de pe troleum overvloedig opborrelde Ook zijn sporen van petroleum aangetroffen op de Dihangrivier en in het zand van de door de aardbeving ontstane kloven. SCHEEPSWRAK GEVONDEN IN DE NOORDOOSTPOLDER. In de Noordoostpolder heeft men ten Oosten van het voorma lige eiland Schokland een scheepswrak opgegraven, dat uit de 16e eeuw moet dateren. Het moet zijn vergaan in een periode dat de landafslag om Schokland nog niet ten einde was. Daar het wrak nog goed in tact is, kan men het scheepstype waarschijn lijk reconstrueren. Men trof bij het uitgraven nog aardewerk en scheepswerktuigen aan. OVERVAL IN EEN STATIONS KOFFIEHUIS. De Rijkspolitie te Scheemda heeft Zondagmiddag een inval gedaan in het stationskoffiehuis aldaar en ruim tien personen ge arresteerd wegens het spelen van hazardspel. De plaatselijke politie had reeds geruime tijd een vermoeden, dat tijdens de paardenrennen gegokt werd in een der café's. Toen zij Zondag middag een inval deed in 't sta tionskoffiehuis vond zij een tien tal personen bezig met het spel, terwijl bij deze personen veel geld werd aangetroffen. Nadat het proces verbaal was opgemaakt, konden enkele gear resteerden op vrije voeten wor den gesteld. Anderen werden evenwel in voorlopige hechtenis genomen. Het onderzoek, dat door de Rijkspolitie geleid wordt is nog in volle gang. GIFT VAN PRINSES WILHELMINA. Prinses Wilhelmina heeft aan de commissie der kerkvoogdij van de Ned. Herv. Kerk te Garderen een gift geschonken voor de stichting van een verenigingsge bouw te Garderen. VERMIST MEISJE WEER THUIS. Sedert 18 Augustus werd de 13-jarige Dina Noordeman te Amsterdam vermist Rechercheurs van de kinder politie troffen haar Zaterdag avond in een café in de War moesstraat aan. Zij is weer bij haar moeder gebracht. ROMAN VAN AVONTUUR EN SPANNING door JELLE DRAAISMA. Over de 23-jarige Italiaanse acrobaat Dante Spada, die zoals gemeld gearresteerd is onder ver denking van verantwoordelijk te zijn voor de juwelenroof in de villa van de Amerikaanse nylon koning Norman Winston te Golfe Juan, wordt nader medegedeeld, dat hij een tiental inbraken ge pleegd heeft, waarvan de belang rijkste zijn die in de villa „Le Roc" en in het „Hotel Du Palais" te Biarritz. Spada is overal te werk gegaan met buitengewone handigheid en met kennis van za ken, die hem herhaaldelijk in staat stelde alleen met de waar devolle juwelen aan de haal te gaan en de valse te laten liggen- Spada verliet zijn geboorteland in 1947 om clandestien naar Frankrijk en vervolgens naar België te gaan, waar hij geduren de een jaar in een fabriek werk te. Hij belandde later in Zuid- Frankrijk en maakte zich schul dig aan twee inbraken, te Can nes en te Marseille, welke hem twee jaar gevangenisstraf kost ten. In Maart j.l. verliet hij, na strafvermindering, de gevangenis. Hij begaf zich naar Lausanne, waar hij in een flat 700.000 frs. ontvreemdde. Te Marseille schaf te hij zich een identiteitskaart aan op naam van „Mario Noiret, antiquair, geboren te San Remo en wonende te Marseille". Onder die naam kreeg hij een kampeer- 61) Nadruk verboden. D* zeestrijdkrachten van het gemenebest in het Verre Oosten De zeestrijdkrachten van het gemenebest hebben thans 10.000 man in het Verre Oosten onder dienst, van wie ongeveer 7000 man in Koreaanse wateren- De slagvloot bestaat daar uit 29 schepen. De vloot van het geme nebest heeft tezamen met mari ne-eenheden van andere landen 38 bombardementen uitgevoerd. Dit had hij evenwel kunnen laten, want nu kon hij nog niets zien. Het duurde geruime tijd, voordat hij zich gerealiseerd had, waar hij was, wat er met hem gebeurd was en hoe hij aan die koppijn kwam. „Pluijmers!" was hierna zijn eerste gedachte. Het was stikdonker om hem heen. Toen hij zich bewoog, voel de hij een kille hand van zijn schouder afglijden. Dat moest Klaas natuurlijk zijn. Drommels, waar was de zaklantaarn geble ven? Zoeken in deze duisternis had natuurlijk geen zin. Geagi teerd zocht hij in zijn zak naar lucifers en toen hij die gevonden had, stak hij er met beverige hand een aan. Onderin de kuil lag zijn vriend, terwijl er een straaltje bloed over zijn hoofd liep. Hij schrok van ontzetting. Die onverlaat zou zijn vriend toch niet doodgeslagen hebben? De lucifer brandde uit en hij stak een nieuwe aan, bij welk licht hij zag, dat Klaas een ernstige verwonding aan het achterhoofd had. Zo goed en zo kwaad als het ging, legde hij zijn zakdoek om de wonde, zodat het bloeden op hield, waarna hij moeizaam uit dc kuil klom. Nu hij weer op de been was, gevoelde hij duidelijk, dat hij ook een rake tik gehad motst heb ben. Hij duizelde en moest zich even aan een boomstammetje vasthouden. Maar de duizeligheid zakte en hij probeerde enkele stappen te lopen. Door de toppen der bomen kwam een proviso risch schijnsel van de maan en bij dit licht vond hij spoedig het pad, dat naar de woning bij de weg liep. Die bandiet was er natuurlijk niet alleen met de kist, maar ook met de auto van door. Jammer, maar nu moest oerst zijn vriend geholpen wor den. Zo vlug hij kon, liep hij naar de woning, waar hij aanklopte. Een boom van een kerel, in hemdsmouwen en met een pijp in de mond, deed open en keek met verbaasde ogen naar de verfom faaide jongeman. „Wilt u zo spoedig mogelijk even helpen?" vroeg hij. „Mijn vriend heeft, een goeie honderd vergunning van de Touring Club de France. In April j.l. kwam hij aldus met een fiets met hulpmotor en een tent naar de Azurenkust. Hij nam zijn intrek in het „Camp des Maurettes", waaruit hij dikwijls „voor zaken" afwezig was. Zo reed hij achtereenvolgens naar Monte Carlo, waar hij door het venster binnendrong in de flat van mevrouw Copee, naar Juan- les-Pins, waar hij als „geveltou- aist" verscheidene diefstallen pleegde, en verder naar Cannes en Nice. Begin Juli verlegde hij zijn werkterrein naar Biarritz. Later keerde hij naar de Rivièra terug, waar hij een inbraak pleegde in de villa „Eldee" voor twee mil lioen aan geld en juwelen roofde- De aanhouding van Spada maakt een einde aan een reeks opzienbarende inbraken, welke de inbreker zou voortgezet heb ben tot hij, volgens de verklarin gen van de politie, 100 millioen francs zou hebben verzameld. Chinese communistische delegatie naar de Assemblee der Verenigde Naties De minister van Buitenlandse Zaken van de Chinese Volksre publiek, Tsjou En-Lai, heeft de Secretaris-generaal van de V.N., Trygve Lie, in een telegram meegedeeld, dat het communisti sche China van plan is een dele gatie te zenden naar de vijfde al gemene vergadering van de V. N-, die op 19 September bijeen komt, zo meldt het Sowjetpers- bureau Tass. Tot voorzitter van de delegatie is Tsjiang Wen-tien benoemd. In de boodschap wordt Lie verzocht de belanghebbende par tijen op de hoogte te stellen en „de nodige maatregelen te ne men, dat de delegatie van de Chinese Volksrepubliek deel kan nemen aan het werk van de vijf de algemene vergadering". Te vens wordt dringend om een ant woord verzocht. Tsjou En-Lai verklaart in zijn telegram, dat de „overblijfselen van de reactionnaire Chinese Kwo Min-Tang clicque" uit de Verenigde Naties dienen te wor den gezet. Tsjou brengt in herinnering, dat hij van November tot Mei j.l verschillende nota's heeft ge zonden aan Trygve Lie en de voorzitter der algemene verga dering, generaal Romulo, waar in hij de benoeming van Tsjiang Wen-Tien als Chinese afgevaar digde bij de Verenigde Naties had aangekondigd. De gearresteerden te Medan vrijgelaten Vrijdagmiddag zijn alle te Me dan gearresteerden, onder wie de voorzitter van de Deli-planters- vereniging, de heer Spoor, onder aanbieding van excuses voor de aanhouding, in vrijh'eid gesteld. Van officiële zijde weigerde men vooralsnog commentaar op de arrestaties te leveren. Vliegboot van de Shell neergestort Een Catalina-vliegboot van de Shell is in de baai van Kowloon bij Hongkong neergestort. De 4 leden van de bemanning, onder wie één Chinees, zijn in een zie kenhuis opgenomen. Van drie hunner is de toestand critiek. ZEVENBERGEK meter -hier vandaan een ongeluk gehad en ligt bewusteloos in een kuil. Zoud't U zo goed willen zijn om even mee te gaan om hem op te halen? Ik ben bang, dat langer wachten zijn dood tenge volge zal hebben." „In een kuil? Hoe kan dat dan? Wat doet u dan zo laat hier?" „Ja, antwoordde Piot zenuw achtig, „dat is een heel verhaal, wat ik u later wel zal vertellen. Hoofdzaak is, dat mijn vriend geholpen moet worden. Ik.ik zal er u voor betalen- Daarna moet ik zo spoedig'mogelijk naar de politie." De bewoner, die het wel niet helemaal begreep, maar tot wiens brein het toch doordrong, dat er werkelijk iets ernstigs aan de hand was, draaide zich om en zei tot een paar jongens, die nieuws gierig vanuit de kamer door de geopende deur het relaas had den aangehoord: „Jan, steek een lantaarn aan en ga mee. Gerrit, rij jij naar het dorp en haal zo spoedig mogelijk de dokter hier heen en laat de veldwachter ook komen." „Juist," zei Piet tevreden, „dat is, geloof ik, de beste manier." Nadat de beide opdrachten werden uitgevoerd, ging Piet, in gezelschap van de bewoner van het boshuisje en zijn zoon naar de kuil. Bij het licht van de lan taarn, die Piet vasthield, werd Klaas uit de kuil gehesen en na dat nog een zakdoek om zijn hoofd was gelegd, droegen ze hem terug naar de woning. „Wat betekent die kuil," vroeg de grote kerel verstoord. „Heb ben jullie die gegraven? Weet je wel, dat dit mijn grond is?" „Wacht, tot de politie er is, dan kunt u alles horen." De man haalde zijn schouders cp en zwijgend werd de tocht volbracht. Klaas weid neerge legd op een divan, terwijl een vrouw inmiddels water gewarmd had, waarmede ze zijn gezicht, dat geheel onder het bloed zat, afwies. Hij bleef echter nog steeds buiten bewustzijn. Na enige minuten, die eeuwig heden leken, hoorden de mensen in de woning een auto aanko men. Even later trad een dokter binnen, gevolgd door de Garde- rense veldwachter. De dokter on derzocht de patiënt, keek even bedenkelijk en legde toen een schoon verband om, nadat hij de wond had uitgewassen. Daarna keek hij Piet aan. „Wat mankeert u?" vroeg hij hem scherp aankijkend. „Ook 'n tik gehad," antwoord de deze lakoniek. (Wordt vervolgd.) Italiaanse landloze boeren bezetten land van Prins Torlonia Onder leiding van het plaatse lijke Christendemocratische vak verbond hebben 500 landloze Ita liaanse boeren stukken ongecul tiveerd land van Prins Torlonia bezet. De Prins, die de grootste grondeigenaar van Italië is, heeft een landgoed van 12.000 ha op 130 km afstand van Rome. De politie is tegen de boeren opgetreden en heeft de plaatse lijke vakleider gearresteerd. Chinees protest bij de Verenigde Staten Volgens radio-Peking heeft de Minister van Buitenlandse Za ken van communistisch Cjhina, Tsjoe En-Lai, bij de Verenigde Staten geprotesteerd tegen wat hij noemt, de schending van het Chinese luchtruim door Ameri kaanse vliegtuigen, die boven de rechteroever van de rivier de Jaloe hadden gevlogen. Deze ri vier vormt de grens tussen Ko rea en Mandsjoerije. Vijf Amerikaanse vliegtuigen hadden o.m. het station van Ta- litsoe beschoten, waarbij negen tien slachtoffers vielen. China heeft een afschrift van het protesttelegram gezonden aan de voorzitter van de Veiligheids raad, de Rus Malik, met het ver zoek de kwestie bij de Verenigde Naties aanhangig te maken. Volgens de luisterdienst van Reuter heeft radio-Peking ge zegd, dat de beschieting de stad Antoeng in Mandsjoerije gold, waarbij 3 doden en 19 gewonden zouden zijn gevallen. De beschie ting was Zondagmiddag uitge voerd door Amerikaanse super forten en had twee minuten ge duurd. De bommenwerpers wa ren 10 minuten boven Chinees grondgebied geweest. Een woordvoerder van de Amerikaanse luchtmacht heeft te Tokio dé bewering tegenge sproken, dat Amerikaanse vlieg tuigen boven Mandsjoerije zou den hebben gevlogen. De piloten c'ie in Noord-Korea opereren, zei hij, hebben opdracht niet over de grens te vliegen. - x X

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2