Dc sta*i|d in Korea Laat Westerling met toch 9c acftic f/€»upc>l isief Churchill pleit voor versterking van Europa's verdediging f* ZWITSAL MAANDAG 28 AUGUSTUS 1950. 6e Jaargang No. 1511. Amerikaanse superforten hebben Zondag 240 ton bommen met goed succes boven de Koreaanse ijzer fabriek te Kjomito, 25 km ten Westen van Pjongjang, laten vallen, aldus deelt het hoofdkwartier van gene raal MacArthur mede. WEERSVERWACHTING. HOOGWATER. AMERIKAANS VLOOTBOM. BARDEMENT VAN DE N, KOREAANSE KUST. /T|W>eX'erl ZALF en zetpillen AANMELDINGEN VOOR KOREA. BELGIE EN DE OORLOG KOREA. AARDSCHOKKEN IN ASSAM HOUDEN AAN. ERWACHTINC 1GWATER. FrankerLng bij Abonnement: Temeuzen directeur-Hoofdredacteur 1. van de Sande. Redactie-adres: TïrSl0aat-5"5Na 5Tuur02O73 Gironummer 38150. Abonnementsprijs f 3'9° Pf* kwartaal. Per weefe30 cent. Losse nummers 6 cent. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen. Advertentieprijs: per mm 13 ei? minimum per advertentie fUS&. Rubriek Kleine Advertenties,: regels 60 ct.; iedere regtó msts. 12 ct Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent Inzending advertenties tot fiasc namiddags 2 uur. De fabriek kan meer dan vier kleine vaartuigen de Naktong millioen ton ruw ijzer per jaar trachtten over te steken ten leveren. De vliegtuigen zijn alle Westen van Tsjangjong. Latei- behouden teruggekeerd en men werd een Noordelijke patrouille stuitte niet op luchtdoelgeschut, die in dit gebied de rivier wilde Verder hebben Amerikaanse oversteken, vernietigd, aldus het Mustangs, Shooting Stars en an- communiqué van het achtste Ie dere typen spoorwegen, gewone ger. wegen en bruggen bestookt ten einde Noordkoreaanse verbindin gen te schaden. Ook zijn treinen en verzamelplaatsen aangeval len. Een pontbrug ten Westen van Seoel kreeg'acht voltreffers- Zaterdag werd de brug getroffen door een bom van 1000 pounds. In communiqué en officiële verklaringen zullen geen namen van eenheden der strijdkrachten van de Verenigde Naties, zo heeft een woordvoerder van ge neraal MacArthurs hoofdkwar tier te Tokio medegedeeld. Men gelooft, dat dit nodig is geworden om de Noord-Korea- nen geen inlichtingen te geven over de aanstaande komst van andere strijdkrachten der Ver enigde Naties. Volgens het laatste communi qué van generaal MacArthur woedt er aan het Noordelijke front een zware strijd. Er heb ben zich echter geen ingrijpende veranderingen in de frontlinie voorgedaan. De Noordelijken hebben hier Oeihong bezet. In het Oosten zijn de Zuidko- reanen teruggevallen op Pohang daar de troepen afgesneden dreigden te worden. De Noorde lijken worden hier gesteund door tanks. Ook aan het front in het Zuiden wordt zwaar gestreden. De vliegtuigen der V.N., die de Noordelijken bestookten,s waren in feite geen ogenblik uit de lucht. Ondanks het fèit, dat de weg naar het Zuiden langs de Oost kust bijna constant onder zwaar vuur heeft gelegen hebben de Noordelijken hier blijkbaar ver sterkingen ontvangen. De Noordelijke tiende divisie blijft het bruggehoofd over de Naktong, 24 km ten Zuid-Westen van Taegoe, versterken. Twee regimenten zijn de rivier over gestoken. In het Zuiden worden „proefaanvallen" op de troepen der V. N. gedaan. Een groot of fensief is echter nog niet gaan de. Engelsen in Korea aange komen. 42 Britse militairen, onder wie 12 officieren, zijn per vliegtuig uit Honkong in Korea aangeko men. De hoofdmacht van 2.000 man is Vrijdag per schip uit Hongkong naar Korea vertrok ken. N.-KOREANEN BEZETTEN KIGJE. De Noordkoreanen hebben Kigje, 15 km ten Westen van Po- hang, veroverd. Ten Z.W. van Taegoe heeft Amerikaanse artillerie Noordko reanen teruggeslagen, die in 16 medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandag ochtend tot -avond. Kans op onweer. Wisselende bewolking met plaatselijk enkele buien, hier en daar wellicht met onweer. Zwak ke tot matige wind hoofdzakelijk uit Oostelijke richtingen. Iets warmer dan gisteren. DINSDAG 29 AUGUSTUS Ten Noorden van Taegoe vor derde een Zuidokreaans regi ment anderhalve kilometer on danks sterke tegenstand. Aan de Zuidkust viel 'n Noord koreaanse strijdmacht ter sterk te van een compagnie de Ame rikanen in de linkerflank aan. Een Amerikaanse voorpost werd teruggedreven. De aanval werd afgegrendeld. ZOND DE SOWJET-UNIE OORLOGSMATERIAAL NAAR NOORD-KOREA? Een woordvoerder van het Amerikaanse leger verklaarde Zaterdag, dat een verhoor van Noordkoreaanse krijgsgevange nen, in aanwezigheid van niet- Amerikaanse vertegenwoordi gers van de V.N., het vermoeden scheen te bevestigen, dat de Sowjet-Unie onlangs oorlogsuit rusting naar de Noord-Koreanen had gezonden. De woordvoerder zeide, dat in êèn geval een krijgsgevangene beweerde, reeds in Juni 1950 de leverantie van Russische wape nen te hebben geconstateerd. Het betrof artillerie. De Sowjet-Unie had verklaard dat zij sinds de ontruiming van Noord-Korea door Russische troepen de Noord-Koreanen geen wapens had gezonden. DE AMERIKAANSE LUCHT MACHT IN KOREA. Amerikaanse vliegtuigen heb ben in de eerste twee maanden van de Koreaanse oorlog in 20.500 vluchten 15.200 ton bom men laten vallen. Dit is verklaard door de com mandant van de Amerikaanse luchtmacht in het Verre Oosten, luit.-generaal George Strate_ meyer. 72 Noordkoreaanse vlieg, tuigen werden vernietigd, tegen 58 Amerikaanse. Bij luchtaanval len werden voorts 111 tanks, 142 locomotieven en 3.133 stukken geschut vernield. Een Zaterdagavond plaatselij. ke tijd door het hoofdkwartier van generaal MacArthur uitge geven communiqué maakt be. kend, dat een Amerikaans vloot- bombardement van de Noord. Koreaanse Oostkust op Donder dag en Vrijdag, meer dan 250 Noordelijke spoorwagons zwaar beschadigde of tot ontsporing bracht. Ongeveer 55 dezer wa. gons waren geladen met tim merhout en zand. Het scheepsge. schut bracht zware schade toe aan rangeerterreinen te Song- djin, aan de Oostkust, ongeveer 40 km onder de 41-ste breedte, graad. Er ontstonden hevige branden. Toen de schepen zich teruggetrokken hadden, werd 'n hevige ontploffing gehoord. In hetzelfde gebied beschadigden de Amerikaanse oorlogsschepen een spoorwegbrug van staal en be. ton. Volgens admiraal Hartman, bevelhebber van de vlootpa- trouille. en ondersteuningsstrijd krachten in het gebied van Ko rea, hebben de Noordelijken thans groot gebrek aan locomo. tieven. Blijkbaar koppelden zij locomotieven af en brachten de ze in allerijl in veiligheid naar de dichtstbijzijnde tunnel, voordat zij onder het bereik van scheeps. geschut kwamen, aldus de admi raal. ZUID-KOREA MOBILISEERT. Zuid-Korea is begonnen met de mobilisatie van alle geschikte mannen van 17 tot 35 jaar ten behoeve van een uitbreekpoging van de strijdkrachten der V.N., zo heeft de Zuidkoreaanse Minis" ter van Defensie en waarnemend Premier, Sjin Soeng Mo, Zater dag verklaard. BRAZILIË EN KOREA. Een woordvoerder van het Braziliaanse ministerie van Oor. log verklaarde Zaterdag, dat de steun van Brazilië aan de strijd krachten van de V.N. op Korea beperkt zou blijven tot „econo. mische samenwerking". Hij ont kende, dat Brazilië van plan was geweest troepen naar Korea te zenden. DE CHINESE LEGERS AAN DE N.-KOREAANSE GRENS. Het rechtsgeoriënteerde Chi nese blad „Wa Kioe Jat Pao" meldt, dat de Chinese communis tische strijdkrachten, waarvan onlangs werd gezegd, dat zij zich langs de rivier de Jaloe in Mandsjoerije verzamelden, N, Korea zijn binnengetrokken. Het blad noemde echter geen bron van dit bericht van zijn corre spondent op Formosa. Volgens het blad had een militaire woordvoerder van de Chinese nationalisten gezegd, dat zich 7 Chinese legers in Mandsjoerije bevinden, met een sterkte van ongeveer 200.000 man. Zij zouden onder opperbevel van generaal Lin Piao staan. SABOTAGE VAN NOORD- KOREANEN IN JAPAN. Volgens de Chicago Tribune ondervindt de Japanse politie in toenemende mate last van een half millioen leden van een Ko reaanse „vijfde colonne", die reeds verschillende sabotageda den tegen de Amerikaanse be zetting hebben uitgevoerd. Ook onderzoekt de Japanse po litie de waarheid van berichten, dat Noordkoreanen Japan wor den binnengesmokkeld. Kin ten Kai, het Koreaanse lid van het politieke bureau der Ja panse communistische partij, is cnlangs ondergronds gegaan, zo meldt de correspondent van het blad. Kin staat aan het hoofd van de communistische liga van Koreanen in Japan, waartoe twee derden van de in Japan wonende Koreanen zouden behoren. Het standpunt van de Bel gische Regering. Naar de correspondent van het A. N. P. van betrouwbare zijde te Brussel verneemt, heeft Indo nesië tot nu toe nog geen ver zoek om uitlevering van Wester ling bij de Belgische Regering ingediend. Zou een dergelijk verzoek wor den ontvangen, dan zou dit, in dien het gemotiveerd wordt door zuiver politieke redenen, worden afgewezen. Indien het verzoek om uitleve ring gebasseerd zou zijn op mis daden van gemeenrecht, dan zou de Regering nagaan of aan deze misdaden een politieke drijfveer ten grondslag ligt. Indien dit laatste het geval is, zou het ver zoek om uitlevering eveneens worden afgewezen, zo wordt Ver klaard. Daar een verzoek tot uitleve ring zowel door het Ministerie als door dat van Buitenlandse Zaken onderzocht moet worden en daarna, voor het geval Wes terling, de Regering een beslis sing zou moeten nemen, zou Wes terling in ieder geval 2 maan den in België kunnen blijven. De vrijheid van Westerling hing Zaterdag aan een zjjdea draad. De vrijheid van Westerling heeft Zaterdag aan een zijden draad gehangen. Het liberale blad „Het Laatste Nieuws" bevatte namelijk «en artikel met politieke inslag ovei Indonesië, geschreven door eer. Westerling. Dit is echter ae schuilnaam van een medewerker van het blad, die ook in de Frans talige pers over Azië schrijft on der de naam „L'Oceideatai waarvan „Westerling" de Neder landse vertaling is. De Veiligheidsdienst was reeds gealarmeerd om de echte Wes terling, die zich in Hotel Royal Nord bevindt, op grond van woordbreuk in te rekenen. (Zo als bekend was hem toegestaan in België te blijven, indien hjj zich zou onthouden van politicise activiteit.) Juist op tijd kwam iemand op het idee de redactie van ,30 Laatste Nieuws" nog even op de bellen, waarbij men de juiste toedracht van de zaak vernam Breskens Temeuzen Hansweert Walsoorden v.m. 2.57 3.32 4.12 4.22 n.m. 3.08 3.43 4.23 4.33 ZON- EN MAANSTANDEN. 28 29 30 31 5.44 5.46 5.47 5.49 19.38 19.35 19.33 19.31 20.03 20.12 20.22 20.32 6.27 7.45 9.00 10.14 Sir Basil Embrey, comman dant van het jachtcommando van de R.A.F. is geïnteresseerd in de „boiser", die op het mo ment op de vliegvelden van de legerluchtmacht in Nederland gebruikt wordt. Deze interesse is gemotiveerd, want de Nederlan ders tanken de Meteors in 2 mi nuten, de Engelsen daarentegen hebben er een 20 minuten voor nodig. Een verschil van 90 pro cent dus, een verschil dat bij de stand van de huidige luchtvaart techniek een zeer belangrijke factor kan zijn. Deze snelheid danken de Ne derlanders aan de lt.-kolonel De Kruyf van Dorsen, die dit pro bleem van snel tanken in samen werking met de fabriek van de D.A.F. onder de knie heeft ge kregen en de Nederlandse lucht macht heeft er een dankbaar ge bruik van gemaakt. Overal el ders vergt het tanken van de Meteors een aanmerkelijke tijd. Nederland is in dit verband de landen van de Westerse Unie een slag voor en allerwege bestaat thans grote interesse voor deze moderne „boiser" of tankwagen, die waarschijnlijk binnenkort dus ook wel voor de R.A.F. zal worden gebruikt. Onmiddellijk na een operatie staan in Nederland de Meteors thans startklaar en het Engelse squadron, dat thans op Twente is gestationneerd, heeft er zijn voordeel reeds mee gedaan en was er enthousiast over Met die moderne luchtoorlog is het overigens soms raar ge steld. Men kan op een basis zit ten, waar de squadrons practisch niets te doen hebben, terwijl el ders de luchtslag in alle hevig heid woedt. Twente lag gisteren in het kalme hoekje. Twee „scrambles" van de Engelsen en een „scram ble" van 't Nederlandse Meteor- squadron was alles, wat we gis teren op Twente meegemaakt hebben. En waarschijnlijk waren het nog maar afleidingsmanoeu vres, want men kan moeilijk aannemen, dat de enkele Hoer- nets en Meteors, die op het scherm van het radarstation, waaronder Twente ressorteert verschenen, deel uitmaakten van een massale aanval. Zeer waar schijnlijk is de „grote aanval" gisteren ergens anders geweest, boven België, Frankrijk of aan onze Westkust. We weten het niet en de mensen in Twente weten het evenmin. Het is niet meer zo als in de goede oude tijd, dat de commandant op het fiere strijdros zijn troepen voorging in de strijd. Thans zit die comman dant ergens op een stoel, rookt misschien nerveur een sigaret, als hij toekijkt hoe de zaak zich ontwikkelt en geeft orders aan de hand van berichten die bin nenkomen via radio en telefoon of zich manifesteren als vage stipjes op een radarscherm. De romantiek is er af, maar de strijd is er des te grimmiger en medo- genlozer door geworden. Men re kent niet meer met mensen, maar met pijltjes op de kaart, de passer en de liniaal hebben het zwaard vervangen en de rauwe krijgskreet is veranderd in een koele order via de telefoon van de jachtvlieger. Het signaal „verzamelen" heeft plaats gemaakt voor de or der „Hollo lipstick, steer oio" en dan weet „lipstick" alias een jachtvlieger ergens boven Ne derland dat hij op koers oio moet gaan zitten en onfeilbaar naar zijn basis geloodst moet worden. En wat Twente betreft kan men, afgaande op deze order, wel haast van onfeilbaar spreken, want sedert een dag of tien staat daar de nieuwe automatische „homer", 't automatische loods mannetje, waardoor een foute peiling welhaast tot de onmoge lijkheden behoort en de vlieger zonder mankeren van een af stand van 150 mijl af naar zijn basis gebracht wordt. De moderne oorlog is een wis kundige formule geworden, met een aantal onbekende factoren- Die onbekenden te realiseren is de taak van de moderne stra teeg. Het komt niet allereerst meer aan op de rappe hand en de sterke vuist maar op het de ductie- en combinatievermogen van de man op de stoel. De mo derne oorlog is de strijd van de ene geleerde tegen de andere en niet meer die van de garde die sterft, maar zich niet overgeeft. In een communiqué van Fon- tainebleau wordt gezegd, dat de derde fase van de luchtoefening- Cupolia van de Westeuropese Unie, die van Zaterdagavond 21 uur tot half één Zondagnacht duurde, volgens de plannen is verlopen. De „aanvallen" op hoofdsteden van het „witte land" waren minder intensief dan in de eerste twee fasen. Een groep aanvallers, die het op Pa rijs „voorzien" hadden, werd volkomen „vernietigd". Ook boven België en Nederland werden successen geboekt met het onderscheppen van aanval lende vliegtuigen. he/pen sne/ en afdoende De Britse oorlogsleider, Winston Churchill, heeft Zaterdagavond in een radiorede verklaard, dat Europa in groot gevaar van een communistische aanval verkeer de. Hij beloofde de steun van zijn conservatieve partij voor alle noodzakelijke verdedigingsmaat regelen. „Wij moeten trachten de af schuwelijke bres in het Europese front te dichten", zo zeide hij. Churchill herhaalde, dat hij niet geloofde in de onmiddellijke na bijheid van een nieuwe oorlog. Hij voegde er echter aan toe: „Niemand kan zekerheid hebben, doch voor mij zelf geloof ik, dat wij nog een korte tijd hebben. Als wij deze goed gebruiken, kunnen wij deze verschrikking nog van de wereld afwenden. „Op de zitting van de Raad van Europa", zo verklaarde Chur chili, „zijn 2 zeer opmerkelijke dingen gebeurd. De Duitsers heb ben verklaard, dat zij geen nieuw nationaal Duits leger wilden vor men, doch bereid waren in een Europese verdedigingsmacht te dienen. En ten tweede heeft Frankrijk met een nobel gebaar het denkbeeld verwelkomd, dat Franse en Duitse soldaten naast elkaar zullen staan bij de verde diging van de vrijheid." Churchill noemde het 'n zwaar moedige gedachte, dat er niets anders tussen Europa en een overweldigende militaire aanval staat dan de Amerikaanse voor raden van het verschrikkelijke atoomwapen. Churchill zeide het te betreu ren, dat er geen poging was ge daan om tot „een persoonlijk gesprek op het hoogste niveau met de leiders van de Sowjet- regering" te komen. Hij bracht in herinnering, dat hij dit in een van zijn verkiezingsredevoerin gen in Februari had voorgesteld- Met nadruk verklaarde Chur chill: „De enige manier om met het communistische Rusland om te gaan, is in een of andere vorm sterker te zijn en dan met rede lijkheid en eerlijkheid op te tre den." Volgens Churchill hadden Rus sische regeringsinspecteurs toe gang tot Engelse fabrieken, die voor de defensie produceren. De reden hiervan was, dat Engeland machine-onderdelen voor export naar Rusland produceert, waar deze onderdelen worden gebruikt voor het maken en repareren van tanks. Churchill drong er op aan, dat de Regering de export van ma chine-onderdelen en dieselmoto ren naar Rusland stop zet. Commentaar op Churchills Radiorede. Een woordvoerder van het Brit se Ministerie van bevoorrading bevestigde Churchills onthulling, dat Russische regeringsinspee- teurs Britse fabrieken bezoeken, die voor de defensie werken. De woordvoerder zeide echter, dat het in het geheel niet moeilijk was om dingen, die de Sow jet inspecteurs niet mochten zien „uit hun ogen te houden." Hoewel Maandag 21 Augustus de aanmelding is gesloten voar beide compagnieën, die de Rege ring overweegt ter beschikking te stellen voor de strijd op Ko rea, groeit het aantal vrijwilli gers nog steeds. Dat komt door dat aanmeldingen van hen, die zich bij hun afdelingscomman- dant hebben opgegeven, nu in Den Haag binnenkomen en door dat velen van hen, die zich vóór 21 Augustus hebben opgegeven, nu de aan hun verstrekte invul- formulieren terugsturen. Tot nu toe zijn in totaal 2166 aanmeldin gen binnen. Een definitief -cijfer is dit echter nog niet. Tot nu toe zijn bij de Ameri kaanse ambassade te Brussel meer dan 1000 aanvragen ont vangen van vrijwilligers voor de V.N.-strijdkrachten in Korea. Hoewel thans schijnt vast te staan, dat België een bataljon van 900 man zal uitzenden, is nog geen grens gesteld voor de aan melding. Ook voor de hulpdien sten zal n.l. een vrij groot aantal vrijwilligers nodig zijn. Tot nu toe zou nog niet gesproken zijn over de vorming van een Bene- luxbrigade. Een dergelijke bri gade zou uit 3000 man moeter: bestaan, de hulpdiensten er niet bij inbegrepen. Daar de vorming en de voorbereiding van de Bel gische eenheid voor Korea een tweetal maanden in beslag neemt en de reis per boot eer. maand duurt, zal deze niet eerdei dan over drie maanden in de strijd geworpen kunnen worden. De Indiase stad Dibroegarh ir Assam, die door de recente aard beving ernstig geteisterd is heeft Zaterdag opnieuw een he vige aardschok doorstaan. Er werd nog meer schade aange richt, zo meldt radio-India. 5 regels 60 cmt ct.; minimum JMK nummer of Adng neer. namiddags 2 5 TROEPEN GE 'SKLAAR. eden aangekonses; in Korea hefete: urs hoofdkwartier kregen zich re maken. van vliegdekseitt- e bommenwerper; ie landstrijdkrstó- :f stand te s te neer.. S ADESE STUW» VOOR DE V M jp Minister van Be- :e Claxton, heet". i het Lagerhui», dat Canada's spe- iht voor dienst 1st Korea „Ol elders" erk zou zijn. Brfc nterie en een legt- ie maken er om IIAN HEROVER» an de 25ste Amt- ïteriedivisie hebbe* erd na een dag vxt chten. Hainan, d® ten van de Zuidke- Masan ligt, wex* het aanbreken vmr de Noordelijken is en het invallen v» heroverde het 2U nse infanteriereei midden-sector vw- ige front van de 3B- ïeemt, de plaats- aidt bevinden -ar- zich voor Jongssi nog steeds naai eken in de riehta: idweg van Taesgne bngpoeng en Jusag- le Amerikanen zfc t het laaggelegen ggetrokken in die sommige plaatsen km van hun tfaacfi litgewiste Naktozg- na het invallen vaat aden de Ameriksa.'- m de sector bgJE&r n hevig mortier- <m Zij verwacfeier •an. tanks en infer Amerikaanse xegt- Haman herovert drie km voorbfj -ie 1de zich weer in kss ee heuveltoppen- •ikaanse woordvoer ie, dat de twee gre- e penetraties ia as e 25ste divisie nog" bedwongen ware" caanse compagn# singeld, maar hats "schillende anöeH hadden moeite «ee te trekken. ins vliegtuig Bk n vallen op AmKi- ies, zonder e venae 'e richten, enten beschrijwsc van Vrijdag als de- van de Koreaanse aten, die geen nas- ad den, vochten uer- onetten, messen m i. Een NoordeSjpe net een Amerikaasv in een tweegevecte as in een eenmaa»- heuveltop werd gc- chikbaar vliegtuig igochtend opdntór in de strijd aan he jl de Amerikanen :1e Westelijke firac en Noordelijk; jegen" mijnen vel en- De gehele dag tmen de geallieerd aanvallen, ondanks e weer. lilderde Noordelijk; rebben Vrijdag eer verkenningsvlïeg- Amerikaanse lege: tsten van Koenw; n- Zij wierpen vlog en beschoten Zuïn roepen. door het K-NRJ- teldig van Zaterdag -avond. -ter regen. toenemende bewói- 'dens het einde van ran het Westen uit nige regen- Zwakke Ïuid-Westelijke winc dezelfde tempera teren. 3 SEPTEMBER. Darecwn uuuuui-naiiBc- meld- De vrijwilligers wacht een zware taak. Het valt nog niet te zeggen, op welke wijze de compagnie of het bataljon zal worden samen gesteld. Men zal het besluit van de Ministerraad dienen af te wachten, waarna met de vor ming van het Nederlandse con tingent vopr Korea een aanvang kan worden gemaakt. aan de eisen van onze militaire verdediging en onze burgerbe volking al het noodzakelijke krijgt-" Voor de uitvoering van het program worden o.a. de volgen de punten aanbevolen: langere werktijden in de industrieën, prijscontröle op belangrijke arti kelen; onmiddellijke belasting heffing op buitensporige wins- lijkheid voor de productie onder de bestaande regeringsinstanties het „riskeren van chaos en mis lukking" zou betekenen. ZON- EN MAANSTANDEN. Sept. 2 5.52 19.26 21.00 12.43 3 5.54 19.24 21.21 13.57 4 5.55 19.22 21.51 15.09 5 5.57 19.20 22.34 16.13 per ton. Ook in de textiel is een hausse vastgesteld, die niet in verhouding is tot de stijging van de wolprijzen. De „Nieuwe Gids" verneemt, dat de Belgische regering het stopzetten van de uitvoer van staal en eventueel van andere producten overweegt, een maat regel die alle instemming heeft van dit blad. lijke en sterke ondersteuning van de Nederlandse aanspraken. Volgens de Britse opvatting zou het niet opportuun zijn, zich te mengen in de komende onder handelingen tussen Nederland en Indonesië over Nieuw-Guinea, aan de uitslag waarvan men, vol gens het Engelse inzicht, in het huidige stadium nog niet be hoeft te wanhopen. Het Amerikaanse achtste leger meldt, dat de Noord-Koreanen de plaats Haman, 12 km ten N.W. van Masan, veroverd heb ben. Voorts wordt gezegd, dat de Noord-Koreaanse aanval on der contróle is, behalve op de rechter flank van de 25ste divi sie- Aan het front van de 2de divisie worden zware gevechten te Songdjin gemeld. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoordne MAANDAG Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 5.41 6.16 656 706 n.m 5-55 6.30 7.16 7.20 4 SEPTEMBER- v.m. n.m 6.19 6.36 6.54 7.11 734 7.51 7.44 8.01

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1