BINNENLANDS SPORT VOOR DE ZONDAG Kerkdiensten UIT DE PROVINCIE NIEUWS Veiling Temeuzen De oefening „Cupola" begonnen Geloof, Hoop en Liefde Estlandse boeren Experimenten De gevaren van het roken DE TOREN VAN PISA SINDS 1671 ORANJEBOOM BIER! NIEUWS De staking in Antwerpen vermoorden communisten Truman vordert de spoorwegen TERNEUZEN. BRUINTSSE. SLUIS AGENDA IJZENDIJKE. VLISSINGEN. NOG EEN ONGELUK OP EEN ONBEWAAKTE OVERWEG. WIELRENNEN. ZWEMMEN. ATHLETtEK. DUIVENSPORT. 1 Cor. 13. De apostel Paulus spreekt over het Rijk Gods dat komt. Al het aardse komt op het tweede plan. Maar in dit aard se 'even zijn er drie gaven die van deze heerlijke toekomst spieken: geloof, hoop en liefde. Geloof, dat is vaste grond in een wereld die wankelt, 'k Heb geïeofd en daarom zing ik! Ge loof is geen kwestie van moeten maar van mogen. Het is een gave Gods die Hij ons iedere dag wil geven. We krijgen het niet in oorraad! God zorgt dat ons he- geloof niet zal ontbreken. Hoop is ook een vaste grond want ze maakt ons zeker van de dingen die nog verborgen zijn. Door deze hoop kunnen wij leven in een wereld, waarin wij alleen wen het kruis en de macht der demonen. Maar juist het Kruis is in een duistere wereld onze em ge hoop. Het Kruis is het leken van het Rijk dat komt. Liefde. Alles is niets wanneer - ;-:-zft gemist wordt. Deze ver warmt alles wat koud is, ze heelt he' gebrokene. Ze is een afglans van de Liefde aan het Kruis. Daarom doodt ze niet, maar maakt levend; daarom blijft ze tet in eeuwigheid. Want het ein de is niet de ondergang maar de komst van Gods Rijk, het Rijk der Liefde. ZATERDAG 27 AUGUSTUS. Ned. Herv. Kerk. Schoondijke: 7 uur Avondgebed. ZONDAG 27 AUGUSTUS. Ned. Herv. Kerk. Axel: 10 -u. Ds. P.... J. Pennings; 2.30 u. Ds. Joh. W. Starren- □urg, van Sluiskil. Heek: Geen opgave. Hontenisse: 9.30 u. Ds. A. Soete- kouw. Hulst: 10.30 u. Ds. Sebestyén. Sas van Gent: 10 u. de heer C. H. Heijboer, van Zaamslag- Philippine: 2..30 u. Ds. A. Soete- kouw, van Hontenisse. Sluiskil: 10 u. Ds. Joh. W- Star- renburg; 2.30 u. Ds. P. J. Pen nings, van Axel. Temeuzen: 10 en 2.30 u- de heer L. A. F, le Mat. Collecte Kerkyoogdij. Zaamslag: 9.30 u. Ds. G. Jansma, 2.30 u. Ds. G. Jansiiia, bed. H- Doop. j Biervliet; 9.30 u. de heer J. Raaij, van Amersfoort. Brcskens: 10 u. Ds. J. H. van Beusekom. Cadzand: 7 u. n.m. Ds. A. C. W. fpiY G&tc. Garaede: 9.30 u. Ds. C. B. Boere. Hoofdplaat: 9 u. Ds. L. Doorn, van IJzendijke. Xieuwvliet: 2 u. de heer J. Baaij, "an Amersfoort. A -^twrg: 10.30 u. Ds. M. "X~W. Schopenhauer, van Schoondijke Schoondijke: 9 u. Ds- M. J. W. Schopenhauer. Waterlandkerkje2 u. Ds. J. H. vrair. Beusekom, van Breskens. IJzendijke: 11 u. Ds. L. Doorn- Z ju elzen cfe; Ittu- Ds. H- Kuijlman Bed- H, Doop,:., Doopsgezinde Gemeente. Aarderrfrurg10.15 u. Ds. Nolthe- nius. Gereformeerde Kerk. ïi-rneuzenr 10 en 4.30 u. Ds. P. Warmenhoven, van Badhoeve- dorp Beek: 10 en 2.30 u. Ds. F. Pijl man, van Katwijk aan Zee. Zaamslag9.30 en .2.30 u. Ds- J. Ritsema- Geref- Kerk (Underh. art. 31 D.K.O.) ter neuzen1Q.30 en. 3 u. Ds. Ten Hove Eoek: 10 en 2.30 u. cand. Blij dorp van Den Haag. Ctir. Geref. Kerk. 7r.rmslag: 9:30 en 2.30 U. DS. G. W„ Alberts, van Vlaardingen. Er werden pogingen gedaan cm de boot te lichten, w.o. naar men geloofde zich nog 14 lijken bevinden. Nadat voor het eerst melding gemaakt was van het ongeluk, werd een perscensuur ingesteld. Het ongeluk gebeurde, toen een motorboot vol jonge leden van de Falange de monding van de Vigo overstak naar hun vacan- tiekamp op het eiland San Si mon. Een opvarende viel over boord en bij de pogingen om de boot te keren en hem te redden, sloeg zij om. Ondanks de oproep van de Belgische Traitósportarbeiders- bond en de Katholieke Trans portarbeidersbond het werk te hervatten, duurt de staking in de Antwerpse haven onverminderd voort. Vrijdagmorgen boden zich op de wervingsbureaux slechts 100 arbeiders aan. De politie en de rijkswacht te Antwerpen is versterkt. Leden van de communistische Eenheidsvakbond hebben pam fletten verspreid, waarin zij de bonden ervan beschuldigen de Socialistische en Katholieke vak havenarbeiders te hebben ver raden. De vroegere communis tische volksvertegenwoordiger Van den Branden heeft Donder dag tijdens een vergadering der havenarbeiders erop aangedron gen het werk niet te hervatten, aangezien de verkregen resulta ten niet bevredigend waren. Intussen dreigt ook een sta king uit te breken onder het Antwerpse trampersoneel. In een Donderdag door de Socialis tische bond van Trampersoneel uitgegeven communiqué wordt verklaard, dat het Antwerpse personeel zich met 1079 van de 1603 stemmen heeft uitgespro ken voor een dengelijke staking. Het Antwerpse trampersoneel eist een herziening der loon schalen. Gereformeerde Gemeente Temeuzen: 9.30, 2 en 6 u. Lees- Hoek: 9.30 en 2 u. Leesdienst, Önd-Geref. Gemeente Ttraeusen: 9.30, 2 en 6 u. Ds. A. de Reuver. Jtooms-Katholieke Kerk ixel: 7.30 en 10 u. H.H. Missen. Clinge: 7, 8.30 en 10 u. H- Missen Hulst: 6.30, 7.45, 9 en 10-30 H.H. Missen. Even voordat de oefening „Cupola" Vrijdagmiddag op het tijdsein van de B.B.C. om 12 uur een aanvang nam, arriveerde op het vliegveld Valkenburg „Air Chief Marshall" Sir James Rob. de bevelhebber van de West- Europese luchtstrijdkrachten. Hij werd ontvangen door de com mandant van het vliegveld, kapi tein-luitenant-ter-zee Elias, diens adjudant luitenant-ter-zee le kl. Plantinga, kapitein vlieger-waar nemer S. de Jong, hoofd van de Transva (Transportvliegtuigen afdeling) en „squadron-leader" Barker van de R.A.F. Onmid dellijk na aankomst begaf Sir James Rob zich per auto naar 's Gravenhage. Sir James Rob begaf zich van Valkenburg naar de luchtmacht staf in Scheveningen. Het is op dit ogenblik nog niet bekend hoe lang de „Air Chief Marshal" in in Nederland zal blijven. Drie Amerikaanse B-25's, de befaamde vliegende forten, wa ren waarschijnlijk gistermorgen de eerste, die het waagden Ne derlands grondgebied bninen te vliegen. En er was een vlotte kans, dat ze het onder normale of als men wil abnormale d-i. oorlogsomstandigheden niet eens bereikt hadden. Want op een ra darscherm ergens in Nederland waren ze boven Duitsland al opgepikt als drie kleine stipjes, die zich in de richting van de grens bewogen. En de man ach ter dit rader scherm had zijn mel ding al weg naar het vliegveld Leeuwarden, voordat de Ameri kanen 10 mijl verder waren. Bij het Hollandse meteorsqua- dron op Leeuwarden sprong men in een oogwenk over van „stand by" op „scramble" en binnen een minuut waren een paar kisten in de lucht, die de vijand met een vaartje van een 600 a 700 kilome ter tegemoet vlogen. Bij Ham burg kregen ze de vliegende for ten te pakken en ware het ernst geweest, er zou daar ergens op een 12.000 voet boven de stad een fors partijtje geknokt zijn. Want de vliegende forten heten niet voor niets zo en de vuurkracht van zo'n drietal tezamen is wer kelijk formidabel te noemen. Hoe het ook zij, ze hadden zeker geen kans gehad om rustig door te vliegen en een verrassende aan val op Leeuwarden te doen, zo als thans geschiedde. En van een verrassing mocht inderdaad ge sproken worden. Een van de kis ten naderde n.l. het veld op mi nimum snelheid met flaps uit. Era, de echo op het radarscherm was daardoor een stipje dat zich met een snelheid voortbewoog, die belangrijk lager was dan van een jager of bommenwerper. De ra darman mocht aannemen, dat het een langzame verkeersklst was. Voor zover bekend, zijn er gis teren door de vliegtuigen in het verband van de oefening „Cupo la" de volgende aanvallen op Ne derland gedaan: Wellingtons van de R.A-F. be stookten Rotterdam, Mosquito's van de R.A.F. vielen Noord- Friesland aan; B 50's van de Amerikaanse luchtmacht deden aanvallen boven Noord-Oost- Friesland en het vliegveld Val kenburg. Een Wellinton toestel van de „vijand" moest op Gilze Rijen landen wegens een lekke ben zineleiding. Estlandse hoeren hebben uit protest tegen het collectieve landbouwsysteem, dorpscommu nisten en andere voorstanders van het systeem vermoord, zo heeft de Ass.-Min. van Land bouw meegedeeld in een artikel in „Rahva Haal". Volgens de Minister, A. Mae, moeten gewetensvolle „speciaal opgeleide communisten naar het platteland worden gezon den om deel te nemen aan de bestuursvergaderingen op de collectieve boerderijen en de leider der bedrijven leren, hoe zij de zondaren tot onder disci pline moeten brengen." met kinderverlamming in Zweden Een aantal specialisten van het Zweedse medische instituut Karolinska zal bloed van door kinderverlamming getrof fenen bij apen inspuiten om te tracjhten na te gaan hoe de ziekte zich verspreidt. Meer dan 400 apen zijn speciaal voor dit doel ingevoerd en 2000 ex- patiënten zullen bij de proef neming betrokken zijn. In de eerste zeven maanden van dit jaar nam de ziekte in Zweden af, doch deze maand brak zij opnieuw in Noord- en Zuid- Zweden uit. In Zuid-Zweden werden 12 nieuwe gevallen ge meld. Het totaal aantal geval len dit jaar is 308 vergeleken met 2584 gevallen in het (ge hele) vorige jaar. Dr. R. W. Ironside schrijft in „British Medical Journal", dat uit Amerikaanse onderzoekingen is gebleken, dat het gevaar ,an longkanker voor zware rokers vergroot wordt door het gebruik van aanstekers (met benzine). Als oorzaken van longkanker werd tot noig toe genoemd het teren van de weg, de uitlaatgas sen van auto's en overmatig roken. Het gevaar van het ge bruik van een aansteker heeft men tot nog toe over het hoofd gezien, aldus Dr. Ironside. Naar schatting van deskundi gen, die onlangs nieuwe opme tingen hebben gedaan, helt de scheve toren van Pisa twee en driekwart duim per jaar over, zo meldt de correspondent van hilippine: 7, 8.30 en 10 u. H.H. tie Daily Telegraph. De laatste 8.30 en 10 u. H.H. 7, 8,30 en 10 u. Missen. .Sluiskil: 7, Missen. Sas van Gent: H.H. Missen. Zandstraat7,30 en 10 uur H.H. Missen. ïerneuzen: 7, 8,30 en 10 u. H.H. Missen. Auiddorpe7.30 en 10 u, H.H. Missen. V.estdorpe: 7, 8.30 en 10 u. H.H. Missen. Leger des Heils Jeiueuzen: 7, 10 en 7.30 u. samen, komsten in de zaal; 6.30 u. openlucht Nieuwstraat. eeuw bedroeg de toeneming van de helling nog geen halve duim per jaar. Het inspuiten van cement in de fundamenten heeft weinig effect gehad. Ernstig ongeluk met een motorboot in Spanje Drie en veertig Spaanse jon gelieden, die lid zijn van Ge aeraal Franco's Falange, zijm .ïfj een ongeluk met een motor boot tussen Vigo en Pentevedro in N.-Spanje verdronken, zo blijkt uit de jongste berichten, die Woensdagavond in Madrid (bekend werden. President Truman heeft Vrij dag de vordering, op Zondag a.s., bevolen van de spoorwegen in de V.S., teneinde een spoorwegsta king in het gehele land af te wenden. De staking, die voor Maandag was uitgeroepen, zou het gehele spoorwegverkeer hebben stilge legd. De Minister voor het Leger is van Zondag 22.00 uur (Ned. tijd) af belast met het beheer der spoorwegen. De vakbonden van spoorweg* mannen, die de staking hadden uitgeroepen, hebben deze afge last na President Trumans vor dering van de spoorwegen. De Vakbonden verklaarden, dat zij „gaarne" voor de Regering zouden werken. DE AARDAPPELZIEKTE IN NOORD ZEELAND. De aardappelziekte neemt in Noord Zeeland steeds ernstiger vormen aan. Gehele percelen worden, zonder dat zieke van gezonde aardappelen worden ge scheiden als veevoer verkocht. Vooral het ras Bintje, dat om zijn grote opbrengst tamelijk veel wordt verbouwd, blijkt al lerminst resistent tegen de ziek te, die tengevolge van het broeierige weer nu zoveel voor komt. Behalve het weer is de nog steeds niet normale grondstruc tuur (gevolg van de inundatie) een der oorzaken. Voorts zijn de prijzen van de plantuien door het overvloedige aanbod zo laag, dat dit product beneden kostprijs moet worden opgeruimd. Vlas, schokkers on granen vormden dit jaar een lonende teelt. In de haven. In lading: Bij kraan No 10: Deens m.s. St. Croix (ijzer). Eer ste dok: Ned. m.s. Mado (hout), Duits m.s. Keitum (aardappelen)- Tweede dok: Panamees s.s. Ma ria G. (cokes). Derde dok: Ma rokkaans s.s. Zelidja (oud-ijzer). In lossing: Kade N.V. de Hoop: Eng. s.s. River Ouse( pijpaarde). Eerste dok: Eng. s.s. Multistone (pijpaarde). Tweede dok: Frans s.s. Paul de Rousiers (pyriet); Vertrokken: Noors s.s. Ara- gon, Ned. m.s. Marva, Ned. m.s. Weltevreden 7. Lichte schadevaring. Gisteravond werd het nabij de iMiddensIuis in het kanaal ge meerd liggend schip „Rival", schipper Strating, aangevaren door de Belgische spits „L'Es- eaut/' schippej Maldrie, die zijn schip achter de „Rival" wilde vastleggen, doch het schip niet tijdig kon stoppen, waardoor de achtersteven van de „Rival" licht beschadigd werd. Tast de mosselparasiet ook alikruiken aan Het schijnt,, dat de mosselpara-, siet „mutilicola" ook de alikrui kenschelpen aantast. Er worden veel lege alikruikenschelpen ge vonden. Zelfs hoort men, dat niet alleen schelpdieren, maar ook gewone vissen, die dicht onder de kust worden gevangen, met name de bolk, door deze parasiet zouden zijn aangetast. Deze zou zich niet in het darmkanaal, maar direct achter de kieuwen hebben genes teld om daar zijn vernietigend werk te doen. Ingebruikneming Gemeente huis. Maandag 28 Augustus zal het nieuwe tijdelijke gemeentehuis alhier in gebruik worden geno men. Dit nieuwe gemeentehuis is gelegen achter de ruïne van het oude stadhuis aan de Markt. De officiële opening zal op Don derdag 31 Augustus a.s. te 15.00 uur geschieden door de heer Commissaris der Koningin in Zeeland, in tegenwoordigheid van ,-erschillende genodigden. verband met de (inmiddels ge- eindigde) havenstaking te Rot terdam te Vlissingen geladen. Deze lading bestaat uit de groot ste hoeveelheid bloembollen, wel ke sedert de eerste wereldoor log naar de Verenigde Staten werd verscheept. Voer de lading is assistentie ingeroepen van de Steenkolenhandelsvereniging (S. H. V.) en de N.V- Kon. Mij. „De Schelde", die kranen ter be schikking hebben gesteld. De waarde van de lading bedraagt ruim een millicen gulden. HEDEN: TERNEUZENLuxor Thea ter, 8 uur: Bioscoopvoorstel ling „Moeder was actrice". Concertgebouw, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Abbot en Costello in Donker Af rika". AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: Bioscoopvoorstelling Tarzan en de Luipaardko ningin. X MORGEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 4.30 uur: Zondagmiddag- voorstelling; 8 uur: Biosc. „Moeder was actrice". Concertgebouw, 2.30 uur: Zondagmiddagvoorstel ling; 8 uur: Biosc. „Abbot en Costello in Donker Afrika." AXEL: Het Centrum, 4.15 uur: Biosc. „Tarzan en de Luipaardkoningin"; 8 uur: Biosc. „Wagensporen naar het Westen". Naar het concours. BUS MET' 18 PERSONEN TE WATER. Slechts drie licht gewonden. Nabij de keersluis te Helmond is een autobus vara de firma Marten met 18 marktkooplieden die van de markt te Sattard kwamen, in het kanaal gereden. Vermoedelijk tengevolge van een dejfeat aan de- remmen kon de chauffeur de bocht bij de brug filet nemen, waardoor hij de bus op een zandweg tot stilstand wilde brengen. De bus kwam tijdens,, deze manoeuvre op de zachte berm van het kanaal er sloeg om, het kanaal in. Direct snelden helpers toe en alle 18 inzittenden en de chauffeur kon den worden, gered. Drie perso nen liepen, lichte verwondingen op en werden in het ziekenhuis te Helmond opgenomen. De in de bus aanwezige markt goederen, hoofdzakelijk textiel, léden schade. Zij waren niet verzekerd. ERNSTIG ONGELUK. Drie jtangeus op onbewaakte overweg aangereden. Gistermiddag omstreeks 2 uur zijn op de onbewaakte overweg in de Oudendijk te Dordrecht 3 jongens van ongeveer 10 jaar ge grepen door een diesel-electrische trein. De jongens, allen te Dor drecht woonachtig, werden ern stig gewond. Twee werden naar het R.K. ziekenhuis en de derde naar het Diaconessenhuis aldaar vervoerd. De knapen reden per fiets uit de richting Dubbeldam komende over de overweg, toen de juist uit Dordrecht naarEindhoven ver' trokken diesel-electrische trein de overweg naderde. Vermoede lijk hebben de jongens door een vlak bq. de overgang staand schuurtje de trein niet zien na deren. De wagenvoerder bracht de trein zo snel mogelijk tot stil stand. De fietsen werden over een groot aantal meters meegesleurd Zij werden totaal vernield. Een van de jongens heeft een ernstige hoofdwond, een andere is zwaar aan het onderlijf ge wond. De trein is na veertig minuten oponthoud doorgereden naar Eindhoven. A-s. Zondag zal het muziekge zelschap „Geduld Overwint deelnemen aan het groot fede raal concours te Oorschot. Het zal uitkomen in de afdeling Uit muntendheid met de volgende nummers: „Rossiniana" van Ge rard Baudijn en „Cortège Etinge- lant" van Frans Popy. Grootste lading bloembollen sinds eerste wereldoorlog. Gistermorgen is uit de hiaven van Vlissingen met bestemming Verenigde Staten vertrokken het Amerikaanse stoomschip „Ameri can Defender". Dit schip is in Amper drie uur na het onge luk op de onbewaakte overweg over de Oudendijk te Dubbeldam is op de onbewaakte overweg over de Buitendijk, net op de grens van de Dordtse Biesbosch, een oude man door een trein ge grepen en gedood. De 70-jarige landbouwer A. in I t Veld uit Dubbeldam stond met zijn zoon voor de onbewaakte overweg te wachten tot een goe derentrein zou zijn gepasseerd. Toen de trein voorbij was, stap te de zoon op de fiets en reed al vast de overweg over. In de ver te zag hij. de trein uit Breda aan komen. Hij waarschuwde zijn vader, doch deze bevond zich al vlak voor de rails. De- oude man kon zich helaas niet meer in vei ligheid brengen. De trein greepi hem en slingerde hem circa 30 meter weg.. Hij werd; op slag; ge dood. ERNSTIGE AUTOBOTSING. Op -de- Rijksstraatweg Breda Eindhoven ter hoogte van het Tilburgse station, kwamen Don derdagavond een Chevrolet uit Den Haag, waarin de heren T. K. P. em Van IT zaf in bossing met een Fiat van <le Belgen R. A. P. en mevr. M. G.. uit Brus sel. De Belg had geen voorrang. De Flat werd geheel gekraakt. Beide inzittenden werden op op het wegdek, geslingerd.. De dame werd op slag ge dood. De chauffeur werd le vensgevaarlijk gewond in het ziekenhuis .opgenomen. De Chevrolet sloeg enkele malen over. de kop, doch de Inzitten den kwamen met de schrik vrij. AANRANDING VAN 6-JARIG JONGETJE. Donderdagmiddag omstreeks 16.00. uur is het zesjarige zoontje van de familie W. Rook te Vol- lenhove door een tot nu toe on bekende man aangerand. Het jongetje werd meegelokt toen de man vroeg „even met de fiets te helpen". Het knaapje, kwam later geheel ontdaan thuis. De politie heeft een uitgebreid onderzoek ingesteld, maar heeft nog geen resultaten bereikt. De onbekende man droeg een bruin geblokte plusfour en een bruine regenjekker. IN GRENSGEBIED NEER GESCHOTEN, Gistermorgen is onder de ge meente Hoge en Lage Mierde in de bossen aan de Eelgische grens zekere B., die daar vermoedelijk aan het stropen was, door een ambtenaar van de Neder landse Rijkspolitie neergeschoten. B-, afkomstig uit het in de na bijheid gelegen Ravels in België, is aan de gevolgen overleden. Het Parket van de Officier van Justitie in Den Eosoh heeft ter plaatse een onderzoek ingesteld. SNEL RECHT VOOR TWENTSE „RADIOPIRAAT". mensen beledigd, zo werd ter zitting meegedeeld. Met de man, die thans terecht stond, een zekere P., was dat niet het geval. Deze 22-jarige 'fa brieksarbeider, die al zijn spaar centjes aan zijn clandestiene lief hebberij besteedde, had alleen plaatjes gedraaid. Nu is hij alles kwijt, ook het ontvangtoestel, dat hij bij een radiohandelaar ?'n Vroomshoop had gehuurd. De opsporingsambtenaren had den het niet gemakkelijk gehad. Toen zij door middel van peilin gen de zender hadden opge spoord, werden zij in de woning, waar P. uitzond, met bijlen be dreigd. Toen de Politierechter vroeg, waarom hij zich ophield met deze clandestiene uitzendin gen, antwoordde hij, dat hij het zulk mooi werk vond. De Officier van Justitie merkte op dat de Twentse „radiopiraten" ondanks de vele strafzaken rustig hun gang gaan. Hij was van oordeel, dat nu maar eens goed moest worden aangepakt. Daarom is het opsporingswerk met meer kracht verricht dan ooit tevoren. Conform de eis werd P. tot een maand gevangenisstraf veroor deeld. RAILS VAN SPOORLIJN ONKLAAR GEMAAKT. Naar nu pas bekend wordt, hebben onbekenden in de nacht van Maandag op Dinsdag, bij de overweg in de Tweede Broeierd- weg te Enschedé, op twee plaat sen de rails van de spoorlijn EnschedéHengelo onklaar ge maakt. Het is een wonder, dat er geen ongelukken zijn gebeurd, daar er slechts een geringe kans be stond, dat de treinen hier zonder te ontsporen konden passeren. Niettemin zijn verschillende treinen op deze plekken gepas seerd zonder dat er iets abnor maals i-s opgemerkt. De politie stelt een diepgaand onderzoek in. Zij acht het niet waarschijnlijk, dat er politieke motieven in het spel zijn. Naar ons bij informatie bij de Nederlandse Spoorwegen werd medegedeeld heeft een door de Spoorwegen ingesteld onderzoek het volgende uitgewezen. Op één plaats, n.l. in de over weg in de Tweede Broeierdweg, is aan de binnenkant van de rails een staaf aangebracht door een onbekende. Deze staaf van on geveer drie meter lengte is ge legd in de opening die in elke overweg is uitgespaard om de wielflens te kunnen laten pas seren. De onbekende, aangeno men dat het er één is geweest, heeft die staaf gevonden naast de overweg, waar zij was neer gelegd in verband met de elec- tricificatiewerkzaamhedèn. Zij was n.l. een der palen' die bij de overweg het bekende bord: „aanraken der draden is levens gevaarlijk" moest dragen. Men acht het uitgesloten dat sabotage in het spel is. Vermoe delijk is een of andere maniak aan het werk geweest. KELENER HAD GENOEG VAN AVONTUREN. Dezer dagen stalde de 24-jarige étage-kellner C. E. een door hem te Parijs gestolen auto in een garage te Heemstede. Hij ging naar de politie en zei genoeg te hebben van zijn avontuurlijke leven. Deze kellner .is enige- weken geleden spoorloos uit een Haags hotel verdwenen. Hij vertelde thans, dat hij naar Marseille was gegaan om zich voor het Franse Vreemdelingenlegioen! op ie ge ven. Daar kon men. hem echter niet gebruiken. Op de terugweg in Parijis aan geland, stal hij een auto, passeer de zonder papieren de Frans Bel gische en de Belgiseh-Neder- landse grenzen '.hoe hij dat deed. vertelt de politic niet) en besloot zich in handen van, de justitie te stellen. De kellner was uit het hotel verdwenen, omdat hij onraad rook. Tevoren had hij van een gast voor ongeveer duizend gul den aan juwelen gestolen, die hij voor 147;— bij, een opkoper van de hand had gedaan. De juwelen werden door de politie opge spoord, hetgeen hem ter ore was gekomen. Gezien zijn onfortuinlijkheid in Frankrijk heeft deze avonturier er het bijltje bij neergelegd. Geregeld zijn in Twente gehei me zenders in de aether. Eergis teravond laat spoorden ambte naren van de P.T.T. en politie mannen in Vroomshoop zulk een zender op en reeds Donderdag werd de zaak door de Almelose rechtbank behandeld. Bepaalden de „radiopiraten" zich voorheen tot het draaien van gramofoon- platen, nu wordt ook reclame ge maakt en zelfs worden sommige Op de veiling van 25 Augustus 1950 werden de volgende prijzen genoteerd: GROENTEN. Per 100 stuks in guldens. Sla 2,20 tot 10,00. Per stuk in ©enten. Groene komkommers 8 tot 11, witte komkommers 7 tot 16, me loenen 25 tot 56. Per bos in oenten. Selderij 4 tot 5, peen 7. Per kg in centen. Late aardappelen 8, stoksnij- bonen 20 tot 26, princ. bonen 15 tot 25, wagenaars 12 tot 15, kro ten 14, rode kool 4 tot 7, sav. kool 5 tot 16, witte kool 3 tot 4, peen 5,50 tot 6, prei 15 tot 18, rabarber 5, knolselderij 6 tot 7, tomaten 12 tot 18, uien 6 tot 14. FRUIT. Appelen. Manks Godlin 8 tot 13. Peren. Clapps Favourite 5 tot 30, Beurré de Mérode 1 tot 15,20, Jutten 6 tot 20. Pruimen. Belle de Louvain 25 tot 36, Victoria 15 tot 34, Reine Cl. d' Al than 54. Druiven 69 tot 80. Bramen 55 tot 59. ZOMERAVONDVOETBAL. Javade Hoop 30. Java heeft gisterenavond de Hoop de voet dwars gezet en verhinderd, dat de Hoop kam pioen van de zomeravondvoetbal competitie is geworden. De 30 overwinning die Java bevocht, was volkomen verdiend. Een gelijk spel is voor Java reeds voldoende om in het bezit te ko men van de wisselbeker, die no- menteel in het bezit is van de Tern. Boys. Door doelpunten van linksbui ten P. 't Gilde en rechtsbinnen Hakvoort nam Java vóór de rust een 20 voorsprong. In de tweede helft scoorde C. Hoek bij een hoekschop voor het Hoop-doel het derde doelpunt. Pogingen van de Hoop om al thans de eer te redden strandden op de hechte Ja va-defensie. HENGELSPORT. „Ontspanning na Inspanning". Het actieve bestuur van de hengelsportvereniging „Ontspan ning na Inspanning" te Temeu zen is er voortdurend op uit om voor haar leden een goed vis water te verkrijgen. Van de beide reeds door haar gepachte viswa ters „De Bron" en „De Vest" is de laatste door ophogingswerk zaamheden voor industrieterrein p-ractiseh uitgevallen, zodat al leen „De Eron" overbleef, dat het bezwaar heeft vrij ver van Terneuzen te liggen. Met voldoening werd in de de zer dagen door haar gehouden vergadering vernomen, dat het bestuur, met medewerking van de Nederlandse Hengelaarsbond, gelukt was met ingang van 1 Januari a.s. de beschikking te krijgen over de Oostelijke Wa terleiding, vanaf de Notense Kreek tot de uitwatering aan de Oostbeer, zodat in de toekomst de leden over een goed en gun stig gelegen viswater kunnen beschikken. Naar wij vernemen zal reeds op Zaterdag 16 September op dit viswater een hengelwedstrijd worden gehouden. VIJFDE RONDE VAN SAS. Van het Comité „Ronde van Sas" vernemen wij, dat voor de wiolercours voer beroepsrenners cp 5 September a.s. dö volgende renners reeds zijn gecontracteerd: Nederland: Gerrit Peters, Ger- rit Voorting, Gewit van Beek, Piet Evers, Harm Smits, Frans v. d. Zande, Frans Vos, Cor Bakker, Buuron, Van As enz. België: Roger de Cort, Arsene en Marcel Ryckaert, Staf Speeck- aart, De Jaeger, Buysse; eraz. VAN VLIET KLOPT HARRIS TE MILAAN. Bij wedstrijden op de Vigorel- Iibaan te Milaan heeft Ar ie van Vliet het sprintnummer gewon nen vóór de wereldkampioen Harris en de Italiaan Astolfi, die resp. 2 en 3 werden geklasseerd. De Europese kampioen schappen te- Wèoen. De successen van de Neder landse waterpolo ploeg zijn Vrij dagmorgen voortgezet met een 111 overwinning- op Oostenrijk. De ruststand was 51. Vóór rust scoorden Van Feg- gelen (3), Bijlsma en Smol, en de Oostenrijker Bretmer. Na rust werden de doelpunten- gemaakt door Van Feggelen (4)j Braasem en Smok Nederland moet nu nog een wedstrijd spelen en wel tegen Italië. Een gelijk spel zal reeds voldoende zijjs voor de Europese titel. In de-waterpolowedstrijd; Zwe denZ.-Slavië, welke met een gelijk spel eindigde (44pi kwa men de Zweden pas na de rust op dreef. Toen konden, ze van 23 tot 44 ophalen. De Zuid- Slaven speelden een faire partij, maar af en toe wel e<tn tikje te fors. Fanny BlankersKoen Europees kampioene 100 «a. hardlopen. Nadat de ceremonie prosoco- laire van dp filiale 100 meter dames was afgelopen, wijzigde de jury de tevoren gegeven uit slag. Tweede werd de Russische athlete Setehencva, die met ruim verschil door mevr. Blankers Keen werd geslagen. De Russi sche liep de 100 meter n.l. in een tijd van 12-3. Om de derde plaats ontspon zich een felle strijd, die het Brit se meisje Fould met het gering ste verschil in haar voordeel be sliste voor de Russische Douko- witsj. Voor beiden werd een tijd van 12.4 afgedrukt. De verbeterde uitslag luidt: Finale 100 meter dames: 1. en Europees kampioene Fan ny BlankersKoen (Nederland) 11.7 sec.; 2. Setchenova (Rusland) 12.3 sec,; 3. Fould (Gr. Britt.) 12.4 sec.; 4. Doukowitsj (Rusland) 12.4 sec. „Steeds Sneller", IJzendijke Prijavlucht uit Breteuil. Snel heid eerste duif 1351 meter. Uitslag: 1 A. Brevet, 2 A Mus- sche, 3 Eug. Mollet, 4. P. de Pvtos, 5, 7 en 10 A. Lammens, 6. Gebr. Fermont, 8 P. Del-laert, 9 H. Steenaert. i

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2