PERSCONFERENTIE VAN ADENAUER EN SCHUMACHER PROEVEN TOT VERBETERING VAN VEEVOEDER TWEE DUITSE GENERAALS NAAR HET BUITENLAND Geen ingrijpen der Overheid De Aardappelprijzen Een Duits leger in voorbereiding? Austrc de Koning Faroek in Frankrijk De moord op Lahaut WEK DE GAL IN UW LEVER OP Het comité De strijd teg in V Chinese co troepenmac Indonesische Graziani wor Griekse reger Overvallen te Semarang De oefening-Cupola Gemengd huwelijk in Zuid-Afrika ontbonden Politie trad op Aanmelding Bouwwerken te Amsterdam voor alle arbeiders opengesield Nederlandse meisjes in Frankrijk gearresteerd Algemene spoorwegstaking in Amerika afgekondigd Einde van de staking in Antwerpen AMERIKA ROEPT WEER NIEUWE RESERVISTEN OP. AGENDA Villa „Schoonoord De „Sydney het oudste ochl tralië, bevat e< antwoord op di no in Djakarta. Het blad set komstige statui Nieuw-Guinea voor de vrede tralië naar de verwijzen. „N ders noch de de onheilspelle: voorbijzien, da Djakarta munt uit de stuwkrai tie tot stand h Men kan zit stellen, hoe de Indonesië en Ni op resultaat k: Bezien van autocht'home Nieuw-Guinea, van bestuur Naar het stanc lië zou een Indt een gevaarlijke van de nationa aldus de „Syd raid". De „Sydney een hoofdartiki tige uitbarsting hoort iedere A neren aan de zaak, voorbert voor de verded Ofschoon de h karno op zich mogelijkheden, verbonden, zij Een van deze het uiteindelijk men van een c stuur in Indoi Het comité ontvangt elke zo^el uit ibina land. Er is oc nengekomen vi daan uit Singa ze zijn zienswi, over Mansoor raadgevers uite Het comité 1 met de voorbf proces voor h rechtshof te verscheidene s men. Gewapende heeft na een dagen in centr grondse guerill personen gearr van de politie roep van de p der opstandige ring tot „algen en op aansporii „in Saigon tot pleging over te Functionariss nese nationalis dienst hebben tussen de 20.00 communistische Z.-Ohina naar grens trekken, militaire woon raai Tsjang Ji germacht door ven Mengtze ii van de Provim aan Indo-Chim Ex maarschal ziani, opperb Mussolini's fase keinse leger, zi ttus uit de ge ontslagen. Een mihtair Donderdag dit Graziani was gentien jaar veroordeeld. Door strafver; gens de amnesl lig Jaar en anc zal Graziani ve der in de gevar gen. De Griekse M Nicholas Plast gedeeld, dat d ring „in feite" „RUST EN ORDE". Donderdagavond kwam een powerwagen de kampong Tjina (Semarang-Noord) binnenrij den. Voor de woning van een Chi nees stopte de wagen. Zeven ge- uniformeerde en met vuurwa pens uitgeruste personen dron gen het huis binnen en overvie len het daar vertoevende gezel schap van 7 Chinezen. De slachtoffers werden ge fouilleerd en van al hun con tanten beroofd. De rampokkers verdwenen met een bedrag van S 1000. Te Pekodjan werd een Europeaan, die uit zijn auto stapte, door straatrovers aan gerand, die hem zijn actetas ontfutselden. De W.-Europese verdedigings organisatie heeft meegedeeld dat Amerikaanse bommenwer pers doelen in Frankijk, België en Nederand zullen „aanvallen" m het kader van de oefening Cupola, gericht tegen „lucht aanvallen''. De manoeuvres zullen van heden tot Zondag worden gehouden. Hoogvliegende Superforten zullen het verdedigingsgebied uit het Oosten naderen en op niet bekende tijd, niet bekend gemaakte doelen „aanvallen". Men merkt te Brussel op, dat Superforten bij uitstek geschikt zijn om op te oefenen in het onderscheppen van de lucht en van de grond uit door de West- Europese defensie-organisaties. Naar men meent zullen Ame rikaanse jagers, die in de Ame rikaanse zone van Duitsland zijn gestationneerd, eveneens aan de oefeningen deelnemen. handelingen over loonsverho ging en kortere werktijden wa ren mislukt. Ongeveer 300.000 man is bij de staking betrokken. Zij eisen een 40-urige werkweek voor hetzelfde loon, dat zij voor een week van 48 uur kregen en het personeel op de treinen eist loonsverhoging. Koning Faroek van Egypte heeft deze week in het casino van Deauville twee jonge Fran- re zangeressen uitgekozen voor contracten in Cairo. Tot laat in de nacht speelt hij „Chemin de fer", een ha zardspel, waarmee hij op één dag ongeveer 110.000 gulden heeft gewonnen. In de Egyptische pers is cri- tiek geoefend op het huidige regime in Egypte, zo meldt de correspondent te Cairo van „The Daily Telegraph". In deze berichten worden de „losban dige feesten" en de rijkdom van enkelen temidden van de mas sale armoede gelaakt. Een Egyptisch commentator schrijft: „Het volk is ontevre den. Het is niet communistisch, maar wil verandering. Wij wil len niet spreken van 'n staats greep, maar van een regiem wijziging of een grote beweging voor hervorming. Het volk wacht niet meer op „De grote onbekende leider", die zal ko men om het te redden". De commentator dringt er bij de regering op aan „niet voort te gaan het bezit van de rijken te vergroten ten koste van de armen". De Rechter van Instructie, belast met het onderzoek 'nzake de moord op Julien Lahaut, heeft Woensdagavond medege deeld, dat de beide verdachten, die de laatste dagen herhaal delijk in de Vlaamse streken werden gezien, op het punt staan geïdentificeerd te worden. Het zouden twee Walen zijn. De 38-jarige blanke Mohame- iaan Neville Eldrid Bryant en de 19-jarige niet-blanke Doro thy Jubelin, die volgens de Mo- hamedaan.se naitus wtaren ge trouwd, zijn door een rechtbank te Kaapstad tot 3 maanden dwangarbeid "veroordeeld we géns overtreding van de „wet tegen immoraliteit". De ten uitvoerlegging van de straf is 3 jaar uitgesteld, omdat de vrouw in verwachting was, doch het huwelijk is ontbonden. Toen Ormode vroeg, of dit be tekende, dat hij zijn vrouw niet meer mocht zien, zei de rechter „U kunt haar bezoeken doch U moogt geen omgang met haar hebben". Kanselier Adenauer en de leider der Socialistische oppositie Schumacher, hebben gisteren op een pers conferentie verklaard, dat alleen een snelle uitbrei ding van de Amerikaanse bezettingstroepen in Duitsland de verdediging van West-Europa op be slissende wijze kon versterken. Beiden verklaarden, dat een her-militarisatie van Duitsland of de vorming van een sterke politiemacht het probleem van de Duitse veiligheid niet zouden oplossen. Hoewel het ovi rustig is In A politie Donder< genoodzaakt get den tegen een veer 500 stakers brugstraat wer wachtten. Met werden de stak' ven. Noch in he: bouwvakstaking, van de stratem verandering gek Tot Vrijdagmiddag hadden zich in totaal 1482 vrijwilligers opgegeven voor beide compag nieën, die de regering ter be schikking van de Verenigde Na ties wil stellen voor de strijd op Korea. Zoals bekend, is de aanmelding nog tot en met Maandag a.s. mo gelijk. Het actie-comité te A'dam be staande uit werkgevers en de bedryfsunie in het bouwbedrijf, gaf gisteren bet volgende com muniqué uit: .Het actie-comité deelt onder scherpe veroordeling van de. door de E.V.C. ontketende sta king mede, dat gezien het alge meen belang met betrekking tot de volkswoningbouw en de gro te bereidwilligheid van de ar beiders om het werk te hervat en, mede gelet op de Invloed van de dagbladpers om de ge zinnen niet het slachtoffer tc daan zijn van de daden der on verantwoordelijke elementen, met ingang van Vrijdag 25 Augustus voor alle werknemers de werken weer worden openge steld. Slet actie-comité neemt aan, dat thans een periode van rust in het bouwbedrijf zal intreden, het geen impliceert, dat het paraat zat blijven in die gevallen, waarin onrust zal worden ver wekt en van haar machtiging tot het nemen van de meest ver strekkende maatregelen gebruik ral maken in het belang van al degenen, die bij het bouwbedrijf zijn betrokken". Twee Nederlandse meisjes, de 25-jarige mej. Van Doornen de 20-jarige mej. Van der Veer zijn te Versailles gearresteerd, omdat ze geen paspoort hadden. Zij verklaarden, Frankrijk clan destien te zijn binnengekomen. Zij zijn ter beschikking van de Franse Justitie gesteld. Amerikaanse spoorweglieden hebben Woensdagavond een staking in het gehele land af gekondigd, ingaande te 6 uur plaatselijke tijd op Maandag morgen. De stakingsoproep werd uit gevaardigd, nadat de onder- Adenauer achtte een zo spoe dig mogelijke versterking van de geallieerde troepen in West- Duitsland absoluut noodzake lijk. Hij hield tevens een krachtig "pleidooi voor uitbrei ding van de West-Duitse politie om het hoofd te kunnen, bieden aan pogingen om van de Rus sische zone uit West-Duitsland te ondermijnen. Het was „niet juist geheel op de geallieerden te vertrouwen", aangezien het prestige van de Amerikaanse wapens „niet was toegenomen door de gebeurtenis sen in Korea". Schumacher zei, dat de enig mogelijke verdediging van W.- Europa bestond in het concen treren van het grootste deel van de militaire macht der werelddemocratie in Duitsland. De inzichten der beide staats lieden waren echter met elkaar in strijd wat betreft Adenauers voorstel tot vorming van een „beschermende macht" in W. Duitsland. Schumacher vindt dit een grote tactische fout, die het Duitse volk in gevaar zou brengen, terwijl de maatregel geen practisch nut heeft. Adenauer is van mening, dat een West-Duitse politiemacht, even sterk als de Oost-Duitse, de communisten in toom zou houden. Schumacher verklaar de daarentegen, dat de Oost- Duitse volkspolitie, indien zij iets tegen West-Duitsland wilde beginnen, achter de Russen zou marcheren en niet voor hen uit. Schumacher bepleitte een „offensieve" Westerse politiek wat betreft de veiligheid van Duitsland. Duitsland moest voor de ergste corlogsverwoestingen worden ge spaard. Met alle middelen moest worden getracht de beslissing in Europa ten oosten van Duitsland te doen vallen. „Dit", zo riep hij uit, „is het eerste en enige ver eiste voor het ja of neen van de Duitse bewapening". Adenauer zei, dat hij aan de geallieerden geen Duits leger had voorgesteld. Hij dacht slechts aa,n een door de geal lieerden te bewapenen grens politie. Zonder politie zouden de burgers het vertrouwen in de staat verliezen. In antwoord op de vragen van het Tweede Kamerlid Maenen (K.V.P.) naar aanleiding van de in consumentenkringen geuite klachten over abnormaal hoge aardappelprijzen deelt minister Mansholt mede, dat in vergelij king met voorgaande jaren de prijzen van de aardappelen, voo,- al van de vroege soorten, zich inderdaad op een vrij hoog ni veau bewogen. Nadien kon een regelmatige daling worden ge constateerd, zodat de prijzen thans ongeveer het normale peil benaderen. Als oorzaken van het aanvan kelijk hoge prijsniveau kunnen worden genoemd: Het in ver houding tot voorgaande jaren ge ringere areaal vroege aardappe len en lagere opbrengst van de vroege soorten. Bovendien de weersomstandigheden, welke een vertragende invloed hadden op het rooien. Gezien de gunstige vooruitzich ten van de aardappeloogst acht de minister een Ingrijpen in de prijsvorming op dit moment niet opportuun, hoewel de prijsont wikkeling nauwlettend zal wor den gevolgd. Er is momenteel slechts in ge ringe mate export naar landen met aantrekkelijke valuta. De in vloed van deze export op het prijspeil hier te lande is niet groot. Het vraagstuk der aardappel prijzen op langere termijn heeft de aandacht van de bewindsman. De georganiseerde landbouw werkt een plan uit voor een re geling, welke zal kunnen leiden tot een stabilisatie van de aard- appelmarkt. De minister zal aan een derge lijke regeling slechts zijn goed keuring kunnen hechten, indien zij dienstbaar kan worden ge maakt aan het voorkomen van te hoge prijzen voor de consumptie aardappelen. Het is niet mogelijk een be trouwbaar beeld te geven van de groot- en kleinhandelsprijzen. Daarom wordt in onderstaand overzicht volstaan met de ver melding van het prijsverloop van vroege aardappelen op enkele belangrijke veilingen. De prijzen gelden voor de meest gangbare soorten. Veiling datum 6/6 20/6 29/6 6/7 17/7 1/8 Noord-Holl. Grote broek 19—26 ct. 15—20 ct. 11—13 ct. 7— 9 ct. 51/!'—6M, ct. Zuid-Holl. 's-Graven- zande 19—22 ct 18—20 ct 10—12 ct. De heer J. Bierman te Zaan dam is van mening, dat door een belangrijke verbetering van het veevoeder, een t.b.c.-vrije veestapel kan worden verkre gen. Daartoe dienen bepaalde mineralen aan het veevoeder te worden toegevoegd, experimen ten, waarmede hij zich reeds van de eerste wereldoorlog af bezig houdt. Over enige dagen zal een aan vang worden gemaakt met het nemen van proeven. In een onderhoud met de heer Bierman deelde deze mede van de gedachte te zijn uitge gaan, dat het land, dat steeds wordt afgemaaid en afgegraasd, op de duur een tekort moet hebben aan voedingstoffen, die onontbeerlijk zijn voor onze veestapel. Daar dit onderzoek voor ons land en voor de heer Bierman iets nieuws was, heeft deze de uiterste voorzichtigheid betracht met het aanwenden der volgens hem berekende te korten. „Hoe meer proeven ik heb genomen, des te meer kwam ik tot de ontdekking, dat de die ren een dringende behoefte hebben aan een bepaald soort mineralen. Een teveel aan eiwit veroorzaakt verweking van het .beenderenstelsel. Met een mineralenkenn, die geen eiwit, vet en zetmeelachtige stoffen bevat, verkrijgt men gunstiger resultaten". De resultaten van het onder zoek zijn: betere verteerbaar heid van het voedsel, prima beenderstelsel bij de dieren; grotere en betere productie en verlaging van de kostprijs, om dat in het voederranlsoen geen vismeel, bloedmeel en dierlijk meel zyn begrepen. De heer Bierman heeft zijn plannen aan officiële instanties te Den Haag voorgelegd. Volgens een gezamenlijk com muniqué van de Belgische TransportarbjÈidersbond (Soc.) en de „Christel. Centrale van vervoerarbelders" (Kath.) heeft de grote meerderheid van de havenarbeiders te Antwerpen ingestemd met de verkregen so ciale verbeteringen: 1. Toekenning van een premie van 6 fre, ter verhoging van het salaris.. 2. Een verhoging van 4 fre voor de ploegen die 's morgens werken. 3. Een verhoging van 8 fre voor de middagploegen. 4. Het instellen van een speci ale commissie die alle econo mische en sociale problemen zal onderzoeken in verband met het werk in de haven, o.a. het pro bleem der pensioenregeling. De 2 organisaties hebben be sloten tot het beëindigen van de staking en de onmiddellijke her vatting van het werk. Verwacht wordt dat de sta kingen In de havens van Brus sel, Gent, Oostende een Zee- brugge nu ook zullen eindigen. Het Amerikaanse leger maakt bekend, dat weer 47.000 reservis ten zonder rang zullen worden opgeroepen om 10 November in actieve dienst te treden. Reeds eerder werden 63.000 re servisten zonder rang en 8.432 reserveofficieren tot en met de rang van Kapitein opgeroepen. HEDEN: TBRNEUZEN: Luxor Thea ter, 8 uur: Bioscoopvoorstel ling „Moeder was actrice". Terrein Van Steenber genlaan, 6.30 uur: Zomer avondvoetbal. MORGEN: TERINEUIZENLuxor Thea ter, 8 uur: Bioscoopvoorstel ling „Moeder was actrice". Concertgebouw, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Abbot en Costello in Donker Af rika". AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: Bioscoopvoorstelling Tarzan en de Luipaardko ningin. Volgens de „Frankforter Rund schau" wordt in een vertrouwe lijke circulaire van de organisa tie van Duitse ex-officieren „Bruderschaft" medegedeeld, dat twee Duitse generaals naar het buitenland zijn vertrokken voor het voeren van besprekingen met militaire experts. Generaal Spei- del, gewezen stafchef van gene raal Rommel's leger, zou een uit nodiging aanvaard hebben om naar Fontainebleau, het hoofd kwartier van de West-Europese Unie, te komen. Hjj zou betrek kingen met Franse en Zwitserse militaire kringen onderhouden en lezingen hebben gehouden voor buitenlandse militaire leiders. Generaal Graaf von Schwerin, die Adenauers adviseur voor mi litaire zaken is, heeft zich naar Londen begeven. Speidel is vaak genoemd als degeen, aan wie Adenauer zou opdragen een Westduitse mili- U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal in uw ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoel gang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onover troffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes. ROMAN VAN AVONTUUR EN SPANNING door JELLE DRAAISMA. >1 58) (Nadruk verboden). Dit laatste kv/rm hem 't waar schijnlijkste voor en daarom be sloot hij maar om voorlopig het veld te ruimen en wat te gaan eten. Hij aanvaardde de terug tocht naar het dorp, waar hij een gelegenheid daarvoor had gezien. Dat risico moest hij maar lopen. Tevens zou hij dan wat brood meenemen voor de avond. In het dorp kon hij warm eten krijgen en de stevige boerenkost smaakte hem best na al de ups and downs van de laatste uren. Daarna kocht hij wat brood en liep voor de tweede maal naar de holle eik. Dit maal wachtte hem een ver rassing. Er lag namelijk, vlak bij de boom, een paartje, heerlijk verzonken in een dolce far niente- Inwendig vloekte Pluijmers even over deze onwelkome bezoekers, maar achteraf bekeken vond hij het helemaal niet zo erg, want zolang deze jongelui er waren, zouden Sweers en zijn vriend wel geen spade in de grond ste ken. Hij stelde zich verdekt op in de nabijheid en haalde een sigaar uit zijn koker, die hij opstak. Be haaglijk tegen een boom geleund, tevreden over zijn gevulde maag, mijmerde hij over de dingen, die ongetwijfeld zouden komen. Opnieuw vielen zijn ogen toe en zo versliep hij de rest van de middag. Een gegichel deed hem weer wakker worden. Hij keek eens naar de plek, waar het paar tje te vrijen lag en zag, dat ze juist aan het opbreken waren. Mooi, dacht hij, nu hebben we de kust in ieder geval vrij. Toen ze weg waren, besloot hij het val len van de avond af te wachten. Waren Sweers en zijn kameraad er dan nog niet, dan zou hij wel ergens een spade achterover drukken en ging hij zelf zijn ge luk beproeven. Langzaam viel de schemering in en toen het volslagen donker was geworden, kwam hij tot de conclusie, dat Sweers c-s. voor lopig niet kwamen opdagen. In dit geval zou hij zelf maar aan de slag gaan. Juist toen hij terug wilde lopen naar de dichtsbijzijnde woning, waarbij hij een schuur had ge zien, waarin wellicht een schop zou staan, hoorde hij geluid van voetstappen. Hij maakte zich ach ter het struikgewas zo klein mo gelijk en aangezien zijn ogen aan de duisternis gewend waren, her kende hij in de twee mannen, die er aan kwamen zijn tegen standers. Ze hadden rubberlaar zen over hun breek aan en droe gen elk een schop. Zo, de heren gingen dus gra ven, dacht Pluijmers grimmig. Goed zo, jongens, ga je gang maar. Dat bespaart mij tenminste heel wat werk. Doen jullie de vuile arbeid maar voor mij en als de kist eenmaal boven is, dan komt Pluijmers voor de dag. Voorzichtig verwijderde hij zich en haalde een mes uit zijn zak- Van een der bomen sneed hij een stevige tak, deed er de bladeren af en hiermee gewapend kwam hij weer terug in zijn schuil plaats, die op slechts enkele me ters afstand van de twee mannen was, die inmiddels ijverig aan het graven waren gegaan. Pluijmers was ten volle gecon centreerd op wat er gebeurde. Af en toe flitste het licht van een zaklantaarn op en dan zag hij, dat zijn tegenstanders geleidelijk aan dieper gingen. Totdat de aap bereikt was. Nu was voor hem het ogenblik aangebroken om handelend op te fa-eden. Heel voorzichtig kwam hij te voorschijn, de stok stevig in zijn knuisten, en voetje voor voetje naderde hij de gegraven kuil, er zorgvuldig op lettend dat geen gebroken takken of iets an ders zijn aansluipen konden ver raden. Maar de anderen waren te zeer verdiept in hun werk, dat ze daarop letten. Toen de kist op de begane grond was getild, sloeg Pluijmers tce. Hard en meedogenloos. In enkele seconden was het gebeurd- Zijn tegenstanders lagen, wellicht met ingeslagen schedels, op de bodem van de kuil en Pluijmers was meester op het terrein. Hij nam de zaklantaarn, die uit een hunner handen was gevallen en bezag met begerige blikken de inhoud van de kist. Ook dat klop te. Makkie was in ieder geval een man van zijn woord geweest. Uit het vestzakje van Sweers haalde hij de sleutels van de auto, want hij begreep best, dat de heren hun wagen in de buurt zouden hebben. Daarna nam hij de kist met kostbare inhoud op zijn schouders en verdween tussen de donkere bomen, zich geen mo ment om zijn slachtoffers bekom merende. Tien minuten later werd er een motor aangeslagen en vertrok er een auto met on bekende bestemming. (Wordt vervolgd). taire macht te vormen. De so ciaal-democraten steunen gene raal Hossbacli, Hitiers gewezen adjudant, als candidaat voor de leiding van een federale politie, „die binnenkort gevormd zal worden. De „Bruderschaft" ver werpt echter Hossbachs candi- datuur. De organisatie vreest, dat er onder Hossbach een op de vóór-naziïstische Reichswehr ge lijkende militaire macht zou wor den gevormd, „die in politiek op zicht even dom zal handelen als deze". Naar gemeld, zou de „Bruder schaft" Guderian (vroegere pant ser-generaal) gaarne als hoofd van een Duitse militaire orga nisatie zien. In een interview met een Amerkaans blad verklaarde Guderian onder drie voorwaarden bereid te zijn het bevel over een Duitse strijdkracht in overwe ging te nemen. 1. Duitsland diende dezelfde rechten te hebben als de andere landen; 2. Duitse, troepen dienden onder Duitse officieren te staan en Duitse officieren dienden de zelfde rechten in een inter-geal- lieerd commando te hebben als de andere officieren; 3. Generaals en andere officieren, alsmede Duitse diplomaten en staatslieden, die in Spandau of elders gevan gen zitten als oorlogsmisdadigers, dienden vrijgelaten te worden. Er zijn onder de gewezen hoge officieren allerlei twistpunten. Hasso von Manteufel bijv., de op richter van de „Bruderschaft", zou ongenoegen met zijn organi satie hebben. Een ander twistpunt trad aan het licht, toen de gewe zen kolonel Von Beckbroichsit- ler, indertijd stafchef van de di visie „Gross Deutschland", cri- tiek oefende op de militaire ad viseurs van Adenauer, die „een onvoldoend uitgeruste Duitse strijdkracht voorstellen, welke niet in staat zou zijn de taak uit te voeren, die haar ten deel zou kunnen vallen." Het vormen van een dergelijke strijdmacht zou een misdaad tegen de toekom stige Duitse soldaten zijn, die in minder dan geen tijd bij een aan val weggevaagd zouden worden. GETEKEND DOOR BING CROSBY". Een bankbiljet van een pond, dat een stationskruier in Stirling (Schotland) niet spoedig zal uitgevlen, draagt behalve de handtekening van de hoofdkassier van de Bank van Engeland ook die van Bing Crosby. Bing Crosby deelde n.l. ook handtekeningen uit aan em- ployé's op het station voor de zorg, waarmee deze zijn bagage en golfsticks behan delden tijdens zijn bezoek aan Groot-Brittannië. ONGELUK MET DODELIJKE -*« AFLOOP. Op de Rijksstraatweg bij Dui- vendrecht is Donderdagavond een ongeluk gebeurd, dat aan de berijder van een motorfiets, de heer J. A. van Zeist uit Diemen, het leven heeft gekost. Omstreeks 8 uur reed de heer 14; 1923x23 enz. uit de omsin geling te bevrijden. Zwart door zag de snode plannen en speelde 3035! Op 1319 zou zijn ge volgd: 27—21! 28x17 47—41 13—19 17X37 11X22 37X46 32X21, T6X27; 5. 3530, 24 X35; 6. 38—32, 27 X38; 7. 42x4, en Wit wint. Op 12429; volgt een zelfde afwikkeling als boven. Dé tekstzet was dus alleszins verklaarbaar en de spelers ver dienen een eompjiment voor hun doorzicht. De specialist van de openings- Wit speelt en wint. iv.uv rrws.ia.au uev. program ma; 21.30 Actualiteiten; 21.45 Gram.; 22.00 Nws.; 22.15 Gev. muziek; 2300 Nws.; 23.05 Gram. MAANDAG 21 AUG HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.18 Gram.; 8.00 Nws.; 8.18 Gram.; 9.30 Waterstanden; 10.00 Causer.; 10.05 Morgenwij ding; 10.20 Zweedse volksdan- 1A.XO XJIV7IIUO TIITLZu 14.ÖXJ VV'Ctl bericht; 12.33 Vjcr de land- bouw; 12.40 Lichte muziek; 13.00 Nws.; 13.15 Gram.;^ 14 00 Voor de vrouw; 15.00 Gram.; 17.00 Nws.; 17.15 Lichte muziek; 18.00 Gram.; 18.30 Voor de sol- ten; 19.00 Nws.; 19.30 Concert; 21.30 Orkest; 22.00 tfws., 22.15 Verzoekprogramma; 23.00 Nws.; 23.05 Gram.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2