Noordelijke druk neemt toe BINNENLANDS NIEUWS E Li WAT BRENGT DE RADIO? Chefarine .4" Kerkdiensten Australisch commentaar op de rede van Sukarno BIM EN DE DUIZENDNEUS Viervoudige werking van Chelarine „4". m m li Het comité „Bertha Hertogh" Het comité „Bertha Hertogh" ontvangt elke dag vele brieven zo„tyel uit binnen- als buiten land. Er is ook een brief bin nengekomen van een Mohame- daan uit Singapore, waarin de ze zijn zienswijze over Aminah, over Mansoor Adabi en htm raadgevers uiteenzet. (Het comité heeft in verband met de voorbereiding van het proces voor het Federaal Ge rechtshof te Kwalu Lumpur verscheidene stappen onderno men. De strijd tegen de Guerilla in Vietnam Gewapende politie te Saigon heeft na een onderzoek van 2 dagen in centra van de onder grondse guerilla-beweging 1000 personen gearresteerd. De actie van de politie volgde op een op roep van de plaatselijke leider der opstandige Vietminh-Rege- ring tot „algemene mobilisatie" en op aansporingen via de radio „in Saigon tot algehele geweld pleging over te gaan". Chinese communistische troepenmacht zou naar Indonesische grens trekken Functionarissen van de Chi nese nationalistische geheime dienst hebben meegedeeld, dat tussen de 20.000 en 30.000 man communistische troepen door Z.-China naar de Indo-Chinese grens trekken. Volgens een militaire woordvoerder, gene raal Tsjang Ji Ting, trok de le germacht door de Chinese ha ven Mengtze in het Z.-Oosten van de Provincie Joenan, die aan Indo-China grenst. Graziani wordt vrijgelaten Ex maarschalk Rodolfo Gra ziani, opperbevelhebber van Mussolini's fascistische republi keinse leger, zal op 29 Augus tus uit de gevangenis worden ontslagen. Een militair tribunaal nam Donderdag dit besluit. Graziani was in Mei tot ne gentien jaar gevangenisstraf veroordeeld. Door strafverminderingen we gens de amnestie van het Hei lig Jaar en andere maatregelen zal Graziani veertien jaar min der in de gevangenis doorbren gen. Griekse regering afgetreden De Griekse Minister-President Nicholas Piastiras heeft mee gedeeld, dat de Griekse rege ring „in feite" is afgetreden. voegt hieraan toe: „Indien een element dat vijandig ten opzichte van Australië staat, het bestuur over Nederlands Nieuw-Guinea zou moeten verzekeren, zou de gehele noordelijke verdedigings- grens van Australië te niet wor den gedaan". Ook de leiders van twee ver enigingen van oud-strijders ga ven uitdrukking aan 'hun vrees naar aanleiding van de rede van Sukarno. Waarneming „vliegende schotel' van een Harry Lower, assistent-chef van het vliegveld Cassidy te Na- naimo, heeft verklaard, Woens dag een „vliegende schotel" te hebben waargenomen, terwijl hij bezig was met weerkundige waarnemingen. Het voorwerp verscheen uit Noordelijke rich ting op een hoogte van onge veer 9000 meter. Met behulp van een chronometer berekende hij de snelheid op 4.480 km per uur. De doorsnee van het voor werp schatte hij op 45 meter. „Het was iets dat ik nog nooit heb gezien, geen ballon en ook geen vliegtuig; in ieder geval geen gewoon vliegtuig", aldus Lower. den afgeweken, ook al zou een langdurig conflict hiervan het gevolg zijn. Wij menen u dit waarschu wend woord te moeten laten horen, opdat u zich niet langer door onverantwoordelijke ele menten laat leiden op een weg, die slechts kan voeren naar wanorde en ontwrichting in ha ven en land. Hongerstaker over de Grens gezet De Zaandammer W. Deer- berg, die verleden maand in hongerstaking gegaan was tij dens zijn verblijf in de gevan genis te Haarlem, is Vrijdag dodr de politie bij Nijmegen over de grens gezet. De papie ren van de West-Duitse autori teiten waren in orde gebracht. Deerberg was van Duitse ori gine. In een hoge boom zat Peer de Gluper met zijn ongeschoren gezicht en lachte bulderend. Hij had een valkuil gegraven omdat ook hij van de rijke Duizend- neus had gehoord. „Als die vrachtwagen in de kuil valt, blijft er geen mens in leven en ik sleep al het geld weg" dacht Peer de Gluper. En daar hij een man van de daad was, had hij die valkuil maar direct gegraven. Met stukjes krant was he>t ge heel toegedekt. Peer de Gluper zat rustig in zijn boom te gluren toen hij het geronk van de motor hoorde. Bijna op hetzelfde ogenblik kwam de grote vrachtwagen van de Duizendneus om de hoek. De tractor kon de valkuil ech ter ontwijken. De staking in de Rotterdamse haven De Scheepvaartvereniging Zuid heeft aan de havenarbe- ders de volgende mededeling gedaan: „Nu blijkt, dat bij velen uwer de mening heeft postgevat, dat met het doorzetten der staking op korte termijn een loonsver hoging kan worden afgedwon gen, achten wij het noodzake lijk het volgende onder uw aan dacht te brengen: Van de thans gevolgde ge dragslijn, waarbij wij ons hou den aan de huidige arbeids voorwaarden en aan de door de regering gestelde verplichtingen ten aanzien van de loonpolitiek, zal in geen enkel opzicht wor- Burgerbevolking moet Taegoe verlaten De burgerbevolking van Taegoe, de bedreigde tij delijke hoofdstad van de Zuid-Koreaanse republiek, heeft bevel gekregen de stad te verlaten. Het bevel, dat is uitgegeven door de stedelijke overheid, heeft betrekking op meer dan honderdduizend mensen. Kort nadat het besluit werd bekend gemaakt, be gaven duizenden mensen, die hun bezittingen reeds bijeen hadden gepakt, zich op weg in Zuidelijke richting. Het is de grootste volksverplaatsing sinds de Noord-Koreanen de 38ste breedtegraad over schreden. De druk van vier Noordelijke divisies ten Noor den van Taegoe neemt toe. Ook de Zuid-Koreaanse regering zal Taegoe ver laten. De regering gaat naar Poesan. Vrijdagochtend waren zware ge- v echten aan de gang op slechts 20 km ten N. van Taegoe. Volgens het communiqué van MacArthur wordt de hoofdweg van Poesan, de haven aan de Zuidoostpunt van het schier eiland, naar Taegoe, die het hart van de Zuid-Koreaanse verbindingslijnen vormt, op drie INBREKER OP HETERDAAD BETRAPT. Gisterennacht is de 42-jarige Hagenaar J. H. J., die voorgeeft van beroep kunsthandelaar te te zijn, op heterdaad betrapt bij een inbraak in een naaimachi nehandel aan de Prinsesse- gracht te 's-Gravenhage. Omstreeks drie uur hoorde een passerende burger gerucht in het gebouw. Hij waarschuw de de politie, die, na het ge bouw te hebben omsingeld, op onderzoek uitging. Zij trof er J. aan, omwasemd door een sterke dranklucht. De man, een oude bekende van de poli tie, had zich tegoed gedaan aan cognac, jenever en vermouth uit de voorraad van de firma. Zijn collectie inbrekerswerktui gen had hij nog niet gebruikt. Hij zal daar voorlopig ook geen kans meer toe krijgen, want hij is opgesloten. 150 PERSONEN VERDRONKEN IN OPPER-BENGALEN? Men gelooft, dat 150 prsonen verdronken zijn als gevolg van het omslaan van een motorboot met 200 passagiers op de ge zwollen rivier de Karnafoeli in Opper-Bengalen. Het ongeluk is Dinsdag j.l. gebeurd. Dit is gemeld door het te Calcutta verschijnende blad „Daily Sta tesman". De betrokken rivier is door zware regenval buiten haar oevers getreden en heeft grote gebieden onder water gezet. Van Zeist, komende van Utrecht in de richting Amsterdam. Voor hem reed een grote vrachtwa gen met aanhanger. De heer Van Zeist wilde deze auto links passeren juist op het moment, dat ook zij naar links moest uit wijken om een andere trailer voorbij te rijden, die stond ge parkeerd. Hierdoor bleef voor de motorrijder niet genoeg ruim te over en bij een poging nog weg te zwenken schoot hij on der de voor hem rijdende wa gen. Hij kwam te vallen en was vrijwel op slag dood. De overle dene was ongehuwd. 2-JARIG KIND VERDRONKEN Donderdagmiddag omstreeks 4 uur is een 2-jarig meisje in een sloot aan de Amstel te Am sterdam gevallen en verdron ken. BOERDERIJBRAND Woensdagmiddag brak te Poliiie irad op tegen stakers Hoewel het over het algemeen rustig is in Amsterdam, is de politie Donderdag toch weer genoodzaakt geweest op te tre den tegen een groep van onge veer 500 stakers die in de Hem- brugstraat werkwilligen op wachtten. Met de blanke sabel werden de stakers uiteengedre ven. Noch in het beeld van de bouwvakstaking, noch in dat van de stratenmakers is enige verandering gekomen. Aanmelding voor Korea Veldhoven door onbekende oor zaak brand uit in de grote boer derij van M. van Pas. De boer derij, die met riet was bedekt, stond binnen korte tijd in lichte laaie. Van de inboedel kon niets worden gered. Alleen het pluim vee en de varkens werden gered. De pas binnengehaalde oogst ging verloren. De Veldhovense brandweer, die met de grote spuit was uitgerukt, kon slechts de aangrenzende stro- en koren- mijten sparen. HISTORISCHE BRUG INGESTORT. Woensdagavond is te Enkhui zen een drie ton zware balans van de „Kat van Hondbrug" in gestort. Juist tevoren waren twee autobussen gepasseerd. Twee fietsers en een wande laar bevonden zich op de brug. Wonder -boven wonder kwamen zij met de schrik vrij. De historische brug was pas ge restaureerd, maar deze restau ratie was klaarblijkelijk niet grondig genoeg gebeurd, want het hout van de balans was to taal verrot. ONGELUK MET DODELIJKE AFLOOP. Op de Rijksstraatweg bij Dui- vendrecht is Donderdagavond een ongeluk gebeurd, dat aan de berijder van een motorfiets, de heer J. A. van Zeist uit Diemen, Wanneer zware hoofdpijn, hevige periodieke-of andere pijnen niet ie verdrijven zijn, neem dan eens Chefarine „4". Elk tablei beval vier wereldberoemde genees middelen. Eén ervan - Chefarox- zorgi, dat zelfs de gevoeligste maag tèch niet van streek raakt. punten ernstig bedreigd; het bruggenhoofd in de „zak van de Naktong" bij Jongsan, 'n grote Noord-Koreaanse strijdmacht over de Naktong bij Hjon- poëng, ten Zuiden van Taegoe, die de weg van Taegoe naar Poesan tot op 16 tot 18 km is genaderd en als grootste drei ging de doorbraak tussen Waeg wan en Koenwi naar Taegoe. Bij het aanbreken van de dag heeft de 24ste Amerikaanse di visie, versterkt door mariniers van de Zuidkust, het offensief tegen het bruggenhoofd, dat 32 kilometer ten Noorden van Ma- san aan de Naktong ligt, her vat. Enkele kleine winsten werden hierbij geboekt. Aan de Oostkust zijn de Zuid- Koreanen tot in Pohang en Kigje doorgedrongen, welks plaatsen de Noordelijken ver overd hadden. Van het front bij Taegoe wordt gemeld, dat Amerikaanse en Zuid-Koreaanse troepen, door tanks voorafgegaan, de Noord-Koraanse strijdkrachten, die Taegoe bedreigen, in de kern hebben aangevallen en in een verbitterd gevecht ruim IV2 kilometer gevorderd zijn. De Zuid-Koreaanse troepen aan de flank zijn in oen bitter gevecht gewikkeld en ontmoe ten sterke Noord-Koreaanse genstand. - Het onmiddellijke doel van deze Z.-Koreaans-Amerikaanse tegenaanval is een belangrijke wegkruising, 27 km ten Noorden van_Taegoe. De breedte van dit front is ongeveer 4 km. Het aantal Noordelijke manschappen, die Taegoe bedreigen, wordt op 4000 tot 5000 geschat. Naar verluidt wil men Taegoe huis voor huis verdedigen. Later op de dag wierpen vliegtuigen strooibiljetten uit voor de stromen vluchtelingen uit Taegoe, waarin er op werd aangedrongen naar de stad terug te -keren. De proclamatie over de ontruiming was geen -bevel geweest, doch louter een „verlof" om de stad te verlaten, zo stond op deze biljetten te lezen. De" meeste vluchtelingen zijn daarop teruggekeerd. De Ministers die direct bij de oorlog betrokken zijn, hebben Taegoe niet verlaten. I De Amerikaans-Z.-Koreaan- se opmars is thans bij'na vier km gevorderd, tot in het heu- velgebied tussen Koenwi en Taegoe, van waar uit de Noor delijken hun aanval op Taegoe begonnen. Damru 5. 33—29 24x42 6. 48x37 46X40 (A) Op 11. 18x29; 12. 34 X23, en verder als boven. Een heel aardige vondst! Voor Probleemliefhebbers. Hoek: 9.30 en 2 u. Leesdienst. GEMEENTE TERNEUZEN Aan wie vrijstelling wordt verleend. 1. De vrijstelling wordt ver leend aan de ingeschrevene, die ten minste drie broeders heeft of gehad heeft, die dienen of gediend hebben 'bij de land macht, bij de zeemacht of bij de overzeese krijgsmacht. 2. In een van deze gevallen wordt geacht te verkeren de broeder, die vóór 1 November 1950: a. ten minste 30 dagen in werkelijke dienst is geweest, of b. ten gevolge van een na 31 December 1945 verleend uit stel van eerste oefening nog niet of nog geen 30 dagen In werkelijke dienst is geweest, of c. in het genot van militair pensioen is gesteld, of d. gedurende zijn verblijf in werkelijke dienst is overleden. 3. Als broederdienst blijft buiten aanmerking: a. dienst als vrijwilliger bij de nationale reserve; to. dienst als vrijwilliger bij de reserve-grensbewaking. 4. Voor vrijstelling wegens broederdienst worden onder broeders verstaan wettige broe ders en wettige halfbroeders. 5. Als werkelijke dienst wordt ook beschouwd de dienst van hem, die op grond van ge wetensbezwaren is te werk ge steld bij een burgerlijke tak van staatsdienst. Indienen van de aanvraag. 1. Door of vanwege de inge schrevene, die voor vrijstelling wegens broederdienst in aan merking wenst te komen, wordt daartoe aanvraag gedaan bij de burgemeester van de ge meente, voor welke hij voor de dienstplicht is ingeschreven. 2. De aanvraag moet worden gedaan vóór 10 September 1950. Ontstaat het recht eerst na 9 September 1950, dan moet de aanvraag binnen 14 dagen na het ontstaan worden gedaan. 3. Aanvraagformulieren zijn beschikbaar ter gemeente secretarie. Gelijktijdig in dienst treden van twee of meer broeders. Indien twee of meer broeders bestemd zijn om ongeveer in dezelfde tijd in dienst te tre den en twee andere broeders reeds dienen of gediend heb ben, kunnen belanghebbenden aan de Minister van Oorlog een verzoek richten om vrijstelling van de dienstplicht wegens aanwezigheid van een bijzonder geval van één of meer hunner, te einde, te voorkomen, dat meer dan drie broeders zouden behoeven te dienen. Terneuzen, 16 Augustus 1950. De Burgemeester van Terneuzen, P. TELLEGEN. De „Sydney Morning Herald", het oudste ochtendblad van Aus tralië, bevat een hoofdartikel in antwoord op de rede van Sukar no in Djakarta. Het blad schrift, dat de toe komstige status van Nederlands Nieuw-Guinea een bedreiging voor de vrede inhoudt, die Aus tralië naar de V. N. behoort te verwijzen. „Noch de Nederlan ders noch de Australiërs mogen de onheilspellende mogelijkheid voorbijzien, dat de regering te Djakarta munt probeert te slaan uit de stuwkracht, die de unifica tie tot stand heeft gebracht. Men kan zich moeilijk voor stellen, hoe de conferentie tussen Indonesië en Nederland met kans op resultaat kan worden hervat. Bezien van het standpunt der autochthome bevolking van Nieuw-Guinea, zou een wisseling van bestuur een tragedie zijn. Naar het standpunt van Austra lië zou een Indonesische bezetting een gevaarlijke klap ten opzichte van de nationale veiligheid zijn", aldus de „Sydney Morning He rald". De „Sydney Sun" schrijft in een hoofdartikel: „De stormach tige uitbarsting van Sukarno be hoort iedere Australiër te herin neren aan de dringende nood zaak, voorbereidingen te treffen voor de verdediging van dit land. Ofschoon de heftigheid van Su karno op zich zelf ernstig is, de mogelijkheden, die daarmede zijn verbonden, zijn nog ernstiger. Een van deze mogelijkheden is, het uiteindelijk te voorschijn ko men van een communistisch be stuur in Indonesië". Het blad I Tot Vrijdagmiddag hadden zich in totaal 1482 vrijwilligers opgegeven voor beide compag nieën, die de regering ter be schikking van de Verenigde Na ties wil stellen voor de strijd op Korea. Zoals bekend, is de aanmelding BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET POHANG HEROVERD. Zuid-Kureanen, gesteund door Amerikaanse tanks, artillerie- en mortiervuur, hebben Pohang en Kigje heroverd. Het door de Amerikanen be zette vliegveld, 10k m ten Noor den van Pohang, is echter nog niet te gebruiken. NOORD-KOREANEN BIJ TSJANGNJONG TERUG GEDREVEN. Het communiqué van* generaal MacArthur verklaart, dat de Noord-Koreanen in het bruggen hoofd bij Tsjangnjong gestaag teruggedreven worden. Mariniers „die blijkbaar een sterke tegen stand hebben overwonnen", zijn er in geslaagd de Zuidelijke flank der Noord-Koreanen zo te doen manoeuvreren, dat zij aan een lrontaanval van de 24e Ameri kaanse divisie bloot staat. In de sector van de Ameri kaanse cavaleriedivisie is de toestand onveranderd. Amerikaanse troepen hebben in een tunnel bij Waegwan zes artilleriestukken en granaten van Russische makelij en het jaartal 1950 veroverd. Australische Mustangs plaat sen, dicht achter- het Noord- Koreaanse front gelegen, met goed gevolg met bommen en raketten en machinegeweren hebben bestookt. Er werden grote branden gesticht, voer tuigen getrolfen en ten Noor den van oengson werd een ar- tilleriepost vernield. De toestel len uit Japan afkomstig namen twee maal op Koreaanse vlieg velden brandstof in. DE „THESEUS" NAAR KOREA VERTROKKEN. Het 13.350 ton metende En gelse vliegkampschip „The seus" is met 44 vliegtuigen uit Portsmouth vertrokken voor hulp aan de strijdkrachten der V. N. in Korea. ZATERDAG 19 AUGUSTUS. Ned. Herv. Kerk. Schoondijke: 7 uur Avondgebed. ZONDAG 20 AUGUSTUS. Ned. Herv. Kerk. Axel: 10 u. de heer J. Baay (Eg. Zendeling); 2.30 u. de heer F- Baay (Eg. Zendeling). Hoek: 10 u. de heer A. van Cruij- ningen; 2.30 u. Ds. M. J. W. Schopenhauer, van Schoondijke Hontenisse: 9.30 u. Ds- A. Soete- 1-ouw, bed. H.A. Hulst: 10.30 u. Ds. Sebestyén. Sas van Gent: 10 u. de heer C. H. Heijboer, van Zaamslag- Philippine: 2.30 u. Ds. Sebestyén, van Hulst. Sluiskil: 10 en 2.30 u. Ds. Joh. W. Starrenburg. Temeuzen: 10 en 2.30 u. Ds. J. Scholten; 7 u. Ds. M. J. W. Schopenhauer, van Schopndijke Jeugddienst. Zaamslag: 9.30 U. Ds. G. Jansma, 2.30 u. de heer C. H. Heijboer. St. Anna ter Muiden: 11 u. Ds. M. N. Schrale. nog tot en met Maandag a.s. mo- het leven heeft gekost, gelijk. I Omstreeks 8 uur reed de heer „DAMAS"-LEDEN IN TRAINING. Het genootschap „Damas" houdt zich niet alleen bezig met de propaganda van het damspel, o.a. door het organiseren van internationale wedstrijden, doch bestudeert ook serieus ons spel in de maandelijkse bijeenkom sten der leden. Dit ledental bestaat uit een nationaal keurkorps. Hieronder enkele staaltjes van de laatste bijeenkomst. Zwart G. J. A. van Dam: 3, 6, 9/11, 13, 16/18, 22, 24, 25, 30. Wit K. Venema: 27, 28, 31, 33, 34, 36, 38, 39, 44, 45, 47/49. Wits laatste zet was 4034, daarmede speculerende op 13 19 van Zwart, de aangewezen zet om te trachten zich door 9 14; 1923x23 enz. uit de omsin geling te bevrijden. Zwart door zag de snode plannen en speelde 3035! Op 1319 zou zijn ge volgd: 1. - 13—19 2. 27—21'. 17x37 3. 28X17 11X22 4. 47—41 37X46 7. 44x15 en Wit wint. In een later stadium van deze partij ontstond de volgende stand: Wit K. Venema: 22, 27, 35, 37/ 39, 42, 44, 47, 49. Zwart G. J. A. van Dam: 8, 10, 11, 13, 16, 18, 20, 23, 24, 36. Wit aan zet speelde 1. 3731, waarop Zwart vervolgde met 1117 enz. Hij was tot deze be slissing gekomen door de vol gende overwegingen. Op 1. 1015 of 2025 zou volgen 2. 27—21! 18x27 of 36 X27; (A) 3. 21x32, 36X27 of 18X27; 4. 32x21, 16x27; 5. 35 —30, 24x35; 6. 44—40, 35 X44; 7. 38X9 en wint. Een fraai kruisvuur. (A) 3. 16X27; 4. 47-^1, 36x47; 5. 38—32! 47x17; 6. 32X3 en Wit wint. Op 1. 23—29; 2. 27—21! 36X27 3. 21x32, 18x27; 4. 32x21, 16x27; 5. 35—30, 24X35; 6. 38—32, 27X38 7. 42x4, en Wit wint. Op 12429; volgt een zelfde afwikkeling als boven. Dè tekstzet was dus alleszins verklaarbaar en de spelers ver dienen een compjiment voor hun doorzicht. De specialist van de openings- slagzetten, de heer Venema, de monstreerde ook nog de volgen de originele openings val: 1. 31—26, 17—21; 2. 26x17, 11X22; 3. 37—31, 7—11; 4. 32— 27, 2—7; 5. 34—29, 20—25 6. 40—34, 14—20; 7. 41—37, 19— 24; 8. 46—41, 10—14; 9. 45—40, 11—17; 10. 5045, 17—21? Wit wint nu als volgt een stuk: 11. 29—23! 21X32; (A) 12. 37 Xl7, 18x27 (gedw.); 13. 34X 23, 12x21; ft. 23—IS, 13x22; 15. 33—29! 24x33; 16. 39x26, wint een stuk. Biervliet: 9.30 u. Ds. H. C. P. M. Wiebosch, bed. H.A.; 6 u. Ds. H. C. P. M. Wiebosch. Dankzegging Brcskens: 10 u. Ds. J. H. van Beusekom. Cadzand: 10 u. Ds. A. C. W. ten Cate; 4 u. Wika Hiensch, Jeugd dienst. Groede: 9.30 u. Ds. C. B. Boere. Hoofdplaat: 10 u. Ds. J. J. Win- ckel. Nieuwvliet: 2 u. Ds. J. J. Winckel van Hoofdplaat. Oostburg: 10 u. Ds. W. J. Four- nier. Retranchement: 10 u. de heer Van Vliet. Schoondijke: 10 u. Ds. M. J. W. Schopenhauer. Bed. H. Doop. Sluis: 9.30 u. Ds. M. N. Schrale. Waterlandkerkje: 2 u. Ds. L. Doorn, van IJzendijke. IJzendijke: 10 u. Ds. L. Doorn, Zuidzande: 10 u- Ds. H. Kuijlman Doopsgezinde Gemeente. Aardenburg: 10.15 u. Ds. Nolthe- nius. Gereformeerde Kerk. Terneuzen: 10 en 4.30 u- Ds. M. van Wijk, van Rotterdam- Delfshaven. Hoek: 11 u. Ds. F. Pijlman, van Katwijk aan Zeo; 6 u. cand. H. T. van Bochove, van Finster- wolde. Zaamslag: 9.30 en 2.30 u. Ds. J. Ritsema. Geref. Kerk (Onderh. art. 31 D.K.O.) Terneuzen: 10.30 en 3 u. Student Berghuis, van Groningen. Hoek: 10 u. Leesdienst; 5 u. Ds. Moggré, van Zevenbergen. Cör. Geref. Kerk. Zaamslag: 9.30, 2.30 en 6.30 u. Ds. M. Baan, van Dordrecht. Gereformeerde Gemeente Terneuzen: 9.30, 2 en 6 u- Ds. Aangeenbrug. Oud-Geref. Gemeente Terneuzen: 9.30, 2 en 6 u. Ds. A. de Reuver. Rooms-Katholieke Kerk A.xel: 7.30 en 10 u. H.H. Missen. Clinge: 7, 8.30 en 10 u. H- Missen Kuist: 6.30, 7.45, 9 en 10.30 H.H. Missen. Philippine: 7, 8.30 en 10 u. H.H. Missen. Sluiskil: 7, 8.30 en 10 u. H.H. Missen. Sas van Gent: 7, 8,30 en 10 u. H.H. Missen. Zandstraat: 7,30 en 10 uur H.H. Missen. Temeuzen: 7, 8,30 en 10 u. H.H. Missen. Zuiddorpe: 7.30 en 10 u, H.H. Missen. Westdorpe: 7, 8.30 en 10 u. H.H. Missen. Leger des Heiig Terneuzen: 7, 10 en 7.30 u. samen, kqmsten in de zaal; 6,30 u. openlucht Nieuwstraat. VRIJSTELLING VAN DE DIENSPLICHT WEGENS BROEDERDIENST. Voor de lichting 1951 gelden de volgende bepalingen. Wit speelt en wint. ZONDAG 20 AUG. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.15 Duivenb.; 8.17 Gram.; 8.-30 Voor het platteland; 8.40 Voor de militairen; 9.10 Duivenb.; 9.15 Verzoekprogramma; 9.45 Causere; 10.00 Orkest; 10.30 Causerie; 11.00 Koor; 11.15 Ca baret; 12.00 Orkest; 12.30 Voor de jeugd; 12.40 Orgel; 13.00 Nws.; 13.15 Gram.; 13.50 Even afrekenen heren; 14.00 Gram.; 14.05 Boekbespreking; 14.30 Opera; 15.55 Filmpraatje; 16.10 Gram.; 16.30 Sport; 17.00 Or kest; 17.25 Kwartet; 17.40 Gram.; 18.00 Sport; 18.15 Nws.; 18.30 Kerkdienst; 19.00 Voor de kin deren; 19.35 Bijbelvertelling; 20.00 Nws.; 20.05 Actualiteiten; 20.15 Orkest; 21.00 Hoorspel; 21.30 Orkest; 22.00 Piano; 22.35 Gram.; 23.00 Nws.; 23.15 Gram. HILVERSUM H: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.25 Hoogmis; 9.30 Nws.; 9.45 Gew. muziek; 10.00 Kerkdienst; 11.30 Gram.; 12.40 Lunchconcert; 12.55 Zonnewij zer; 13.00 Nws.; 13.20 Lunchcon cert; 13.45 Uit het boek der boeken; 14.00 Orkest; 15.15 Or gel; 15.35 Kwartet; 15.55 Luit spel; 16.10 Kath. thuisfront overal; 16.15 Sport; 16.30 Ves pers; 17.00 Zang; 17.45 Studio- dienst; 18.30 Voor de strijd krachten; 19.00 Gram.; 19.15 Voor de jeugd; 19.30 Nws.; 19.45 Actualiteiten; 19.52 Boekbespre king; 20.05 Opera; 23.00 Nws.; 23.15 Gebed; 23.30 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.15 Lichte muziek; 13.00 Nws.; 13.30 Voor de soldaten; 14.00 Opera; 16.30 Concert; 17.35 Gram.; 17.55 Sport; 18.00Gram.; 18.30 Godsdienstig halfuur; 19.00 Nws.; 19.30 Gev. program ma; 21.30 Actualiteiten; 21.45 Gram.; 22.00 Nws.; 22.15 Gev. muziek; 2300 Nws.; 23.05 Gram. MAANDAG 21 AUG HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.18 Gram.; 8.00 Nws.; 8.18 Gram.; 9.30 Waterstanden; 10.00 Causer.; 10.05 Morgenwij ding; 10.20 Zweedse volksdan sen; 10.30 Voor de vrouw; 10.45 Voor de zieken; 11.25 Ca- rillonspel; 11.40 Voordracht; 12.00 Orkest; 12.30 Mededelin gen; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Gram.; 13.00 Nws.; 13.15 Voor de middenstand; 13.20 Orkest; 13.50 Gram.; 14.00 Trio; 14.30 Causerie; 14.45 Gram.; Hoorspel; 16.00 Gram.; Voor de kinderen; 17.15 de jeugd; 17.30 Or^el; Nws.; 18.15 Vara-varia; Dansmuziek; 19.00 Cause- 19.15 Gram.; 19.25 Piano; 15.10 17.00 Voor 18.00 18.20 rie; 19.45 Gram.; 20.00 Nws.; 20.05 Actualiteiten; 20.15 Hoorspel; 20.45 Gram.; 21.10 Cabaret; 21.40 Causerie; 22.00 Orkest; 23.00 Nws.; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gram.; 7.45 Dagopening; 8.00 Nws.; 8.15 Gew. muziek; 8.45 Lichte muziek; 9.15 Voor de zieken; 9.30 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram.; 11.20 Voordracht; 11.40 Piano; 12.10 Gram.; 12.30 Mededelingen; 12.33 Piano; 13.00 Nws.; 13.15 Lichte muziek; 13.45 Gram.; 14.00 Voor de jeugd; 14.30 Trio; 15.00 Orkest; 16.00 Bijbellezing;; 16.45 Vocaal ensemble; 17.00 Voor de kinde ren; 17.15 Gram.; 17.25 Volks melodieën; 17.45 Regeringsu:t|- zending; 18.00 Orgel; 18.30 Joor de strijdkrachten; 19.00 Nws.; 19.15 Kwintet; 19.35 Gram.; 19.40 Radiokrant; 20.00 Nws.; 20.05 Orkest; 21.00 Causerie; 21.20 Gram.; 21.30 Reisindrukken; 21.40 Koor; 22.45 Avondoverden king; 23.00 Nws.; 23.15 Vrolijke muziek; 23.45 Gram. BRUSSEL VI.: 12X0 Gram.; 12.15 Lichte muz.; 12.30 Weer bericht; 12.33 Vacr de land bouw* 12.40 Lichte muziek; 13.00 Nws.; 13.i.5 Gram.; 14 00 Voor de vrouw; 15.00 Gram.; 17.00 Nws.; 17.15 Lichte muziek; 18.00 Gram.; 18.30 Voor de sol- ten; 19.00 Nws.; 19.30 Concert; 21.30 Orkest; 22.00 ws., 22.15 Verzoekprogramma; 23.00 Nws.; 23.05 Gram.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 6