Het Koninklijk bezoek aan Zeeland De 1ste dag der jubeltocht komkommertijd FOTO-WEDSTRIJD KONINKLIJK BEZOEK DAMPO ORANJEBOOM BIER.' Kleurrijke vlootschouw te Bruinisse OVERAL GROOT ENTHOUSIASME. De provincie Zeeland, waaraan Koningin Juliana en Prins Bernard momenteel een bezoek brengen, bood het Koninklijk Paar gistermorgen al een onvergetelijk schouw- spel, zoals alleen deze provincie dat kan bieden. Het beeld, dat de overtocht per boot van St-Annaland naar Bruinis se over Krabbekreek, het Mastgat en de Zijpe opleverde, herinnerde aan de kleurrijke schilderij van een vloot schouw in de beste jaren onzer maritieme geschiedenis. De witte „Piet Hein" met de Koninklijke standaard in top ploegde over het grauwe water, geëscorteerd door wel 30 schepen van de Bruinisser vissersvloot, gepavoi- seerd en het eerbetoon brengend, dat allleen aan het Vorstenhuis en aan een admiraal wordt gebracht. Op de voorplecht stonden de gezinnen der schippers, de vrouwen met de kinderen op de arm. In de wand hin gen royaal de jongmaatjes en dat alles werd omhuld door de dijken met hun silhouetten van boomgroepen,-over koepeld door een wilde wolkenlucht met lappen blauw en zo nu en dan belicht door een vriendelijke zon, die het schuimende schroefwater nog eens extra deed opblinken. En daar tussendoor een enkel scheepje met bolle zeilen en een jol, waarin stoere jonge Zeeuwse mannen en vrou wen de golven trotseerden. Waarlijk, treffender beeld van Zeeland kon Zeeland niet bieden. Deze overtocht leverde een prent uit de da gen van thuisvarende schepen der Oostindische Compag nie en wij kunnen ons de verzuchting indenken van foto grafen die betreurden, dat zij het beeld slechts in zwart en wit konden vereeuwigen. De Raad van Vakcentralen over de stakingen Moeilijkheden te Menado, AMATEUR-FOTOGRAFEN AAN HET WERK! Ter gelegenheid van het Koninklijk Bezoek aan Zeeuws- Vlaanderen zullen natuurlijk de amateur-fotografen in ac tie zijn om hetzij het Koninklijk Paar, hetzij de feest\ reug- de op de gevoelige plaat vast te leggen. De Redactie van ..De Vrije Zeeuw" zal hieraan een wed strijd voor de amateur-fotografen in Zeeuws-Vlaanderen verbinden en looft een aantal prijzen, bestaande uit boek werken, uit voor de best geslaagde foto s, die heden zijn gemaakt. EERSTE PRIJS: Boekwerken ter waarde van 125,- TWEEDE PRIJS: Boekwerken ter waarde van f15,- DERDE PRIJS: Boekwerken ter waarde van f10,- Uitsluitend amateurs-opnamen mogen worden ingezon den, terwijl de minimum afmetingen 6 x 9 moeten zijn. De foto's moeten uiterlijk Zaterdag 2 September in ons bezit zijn. Beschadigde foto s worden ter zijde gelegd. De uitslag van deze wedstrijd zal in ons nummer van Zaterdag 9 September worden bekend gemaakt. Op de enveloppe te vermelden: Fotowedstrijd. Belgisch Communistisch partijleider vermoord De strijd in Korea AgcnJa WEERSVERWACHTING HOOGWATER. Senaatsdebat over de regeringsverklaring Frankering bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Terneuzen Telefoon 2510 NA 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 3,90 per kwartaal Per week 30 cent Losse nummers 6 cent ZEEUW ZATERDAG 19 AUUGUSTUS 1950. 6e Jaargang No. 1504. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 60 cent; iedere regel meer 12 cent. Advertentieprijs: per mm 10 ct.; minimum per. advertentie 1,50. Vermelding: Brieven onder nummer of Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Vrijdagmorgen zijn H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Bern- hard om half negen met de Ko ninklijke trein van Baarn naar Bergen op Zoom vertrokken. De trein werd getrokken door twee locomotieven en bestond uit twee rijtuigen, waarin op verschillende plaatsen bloemen waren neergezet. Hier kwam het hoge gezelschap om tien over half elf aan. Daar is het Koninklijk Paar in de ge reedstaande auto's overgestapt en naar Tholen gereden. Het oude stadje Tholen had de eer de eerste gemeente in Zee land te zijn, die het Koninklijk Paar mocht begroeten. Precies om 11 uur arriveerde de stoet bij de Thoolse brug, die Brabant met Tholen verbindt. Onder het gejuich van de samen gestroomde menigte zette de harmonie „Concordia" het Wil helmus in. Mr. J. C. Baron Baud, adju dant in buitengewone dienst van H. M. de Koningin, stelde de burgemeester van Tholen, Mr. A. J. van der Hoeven, aan de hoge gasten voor, waarna de Commissaris der Koningin in Zeeland, Jhr. M. A. F. C. de Ca- sembroot, de aanwezige burge meesters van de gemeenten op Tholen aan het Koninklijk Paar voorstelde. Namens de Oranjevereniging werd H. M. een boeket bloemen aangeboden door Dientje Berre- voets. Marianne Wals bood een korfje kreeft en enige beschil derde oesters aan. Na een onderhoud met de ver schillende aanwezigen nam het gezelschap weer in de auto's plaats en reed de stoet door de versierde straten van Tholen naar Oud-Vossemeer. De laatste keer, dat deze ge meente Koninklijk bezoek ont ving, was 20 Maart 1906. Toen bezochten Koningin Wilhelmina en Prins Hendrik het door een watersnood geteisterde gebied in en om Oud-Vossemeer, onder heel andere omstandigheden dus dan Koningin Juliana en Prins Bernhard thans. Het oponthoud in Oud-Vosse- meer was slechts kort. Bij het gemeentehuis stonden verschil lende plaatselijke verenigingen opgesteld, terwijl tijdens de ontvangst een muziekcorps pit tige marsen ten gehore bracht. Nadat de burgemeester de leden van het gemeentebestuur aan het Koninklijk paar had voorgesteld, bood een meisje, dat op dezelfde dag als Prinses Ma rijke is geboren, Hare Majesteit bloemen aan. Vier andere meis jes overhandigden elk een doos echte Zeeuwse babbelaars. Onmiddellijk daarop ging het gezelschap verder naar St. An- naland. Door honderden belangstellen de begroet, kwam de Konink lijke stoet om half twaalf in St. Annaland aan. Het opont houd in deze plaats duurde iets langer. Het 22 maanden oude klein dochtertje van de heer Boogaard, de kleine Marijke van Belle, bood de Koningin een prachtig boeket bloemen aan, daarbij ge assisteerd door haar grootvader. „Als 't u blieft, Majesteit" zei Marijke onberispelijk en de Ko ningin boog zich vriendelijk o ^ei- de kleine, die onbevangen haar knuistje Jn de uitgestoken hand van Hare Majesteit legde. Vier meisjes van de lagere school boden namens de burgerij een chocolade-model aan va r de nog in werking zijnde oude standaardmolen, vervaardigd door de oudste bakkersfirma van St. Annaland. De Oranjevereniging had ter herinnering aan het bezoek een schilderij van die molen aange kocht. Ook dit geschenk werd H. M. met enige toepasselijke woorden overhandigd. Deze feestelijke begroeting werd door een juichende ge meente, die zich om het school plein had opgesteld, gade geslagen. Na een rondrit door de ver sierde gemeente ging het naar de zeedijk, waar in eep gladiolen- mozaiek de groet: „Hulde aan het Vorstenhuis" was aange bracht. Bij een voor dit bezoek spe ciaal aangelegde steiger verlie ten de Koninklijke gasten de auto's en begaven zich aan boord van een gereedliggende politie- boot, waarmee de gasten naar het Koninklijk jacht de „Piet Hein" werden gebracht, dat even verder op stroom lag. Terwijl de Hoge Gasten zich aan boord van de „Piet-Hein" begaven, speelde de plaatse mu ziekvereniging „Lang zal ze leven", welk lied door de school kinderen dapper werd meege zongen. Tot ver over het water klonk daarop het gejuich. Bijna de gehele Bruinisser vis sersvloot was kleurrijk gepavoi- seerd de „Piet Hein" tegemoet gevaren, toen het jacht naar Zijpe koers zette. Ook vaartui gen van het loodswezen en van de visserijpolitie hadden zich bij het escorte gevoegd. Om 12.30 uur voer de „Piet Hein" de tramhaven van Zijpe binnen. Bij de aanlegplaats van de R. T. M.-boten was het gemeente bestuur van Bruinisse ter ver welkoming aanwezig. Per auto ging de tocht naar Bruinisse, waar bij het Ned. Herv. Verenigingsgebouw de Ko ningin door de jongste dochter van de burgemeester van Brui nisse, Mats van den Berg, bloe men werden aangeboden. Te 12.45 verliet de Koninklijke stoet Bruinisse weer. Het Koninklijk gezelschap ver toefde op weg naar Zierikzee, vijf minuten in Oosterland voor een kennismaking met het ge meentebestuur. Vervolgens werd langs de pro vinciale weg naar Nieuwerkerk gereden, waar voor het gemeen tehuis werd stilgehouden. De plaatselijke rijvereniging vorm de hier een erewacht. Aan de Koninklijke bezoekers werd een album „1945—1950" aangeboden, dat foto's bevat van Nieuwer kerk tijdens de inundatie, van de vernielingen in het dorp en van de wederopbouw. In Ouwerkerk, dat voor het eerst in zijn geschiedenis een Koninklijk bezoek beleefde, wer den Hare Majesteit en de Prins vele geschenken aangeboden. Voor de Prinsesjes waren er Ouwerkerkse versnaperingen. Ook in Nieuwerkerk en 'Ouwerkerk werden de raads leden aan het Koninklijk Paar voorgesteld. Langs Capelle ging de tocht vervolgens naar Zierikzee. IN ZIERIKZEE. Een juichend Zierikzee, welks gevels schuil ging achter het nationale dundoek, heeft op deze stralende Augustusdag het Koninklijk Echtpaar op harte lijke wijze ontvangen. Van alle kanten uit Schouwen waren de mensen naar Zierikzee gekomen om ooggetuige te zijn van het Vorstelijk bezoek. On geveer 1.45 uur arriveerde de Koninklijke stoet aan de Oost grens der gemeente bij Tivoli, waar de burgemeester Jhr. Mr. J. Schuurbeque Boeije de hoge gasten verwelkomde. Over de Rijksstraatweg nader de men de Zuidhavenpoort en al spoedig verschenen de motoren der politie direct gevolgd door de Koninklijke stoet, die juichend werd begroet. Via de Zuidzijde van de Oude Haven, Havenpoort en Havenplein werd naar het stadhuis gereden, waar het hoge gezelschap tegen twee uur aan kwam en de wethouders aan de ingang stonden opgesteld om het Koninklijk Echtpaar te ontvan gen. Hier bood de jongste doch ter van de burgemeester Hare Majesteit bloemen aan. In de grote zaal van het stadhuis, welks gevel met zwart-rode stadsvlaggen was versierd, wer den de burgemeesters van Schouwen en enkele vooraan staande persoonlijkheden uit Zierikzee en omgeving aan Hare Majesteit voorgesteld. Vier meisjes van de vier lagere scholen boden de Koningin vier poppen aan in Zeeuwse kleder dracht, bestemd voor de vier Prinsesjes, nadat de burgemees ter Hare Majesteit en de Prins had welkom geheten in een korte rede, waarin hij vooral wees op de banden, die Zierik zee sinds eeuwen met de Lands heren of Landsvrouwen verbin den. Bij het verlaten van het stad huis reed de Vorstelijke stoet langs de Noordzijde van de Oude Haven, waar voor de Kleine Kerk even werd gestopt om de volksdansen te kunnen aanschou wen. Nadat de kleine poorters en poorteressen, in fleurige cos- tuums, die bij het 1100-jarig be staan vorig jaar van Zierikzee ook reeds waren gebruikt, enige aardige volksdansen hadden uit gevoerd, liet de stoet Zierikzee's toren, de St. Lievens Monster, en de typische haven- en wallen- poorten achter zich, uitgeleide gedaan door een juichende me nigte. Op de brug naar de ponton van de Provinciale boot vormden padvindsters een ere-haag en op de ponton zelf stond het stede lijk muziekcorps opgesteld, dat vrolijke marsen speelde tot de „Piet Hein", toegejuicht door duizenden, die op en bij de West- havendijk stonden, de trossen los gooide en wegvoer naar Noord-Beveland, uitgeleide ge daan door de gepavoiseerde vis sersboten. De Koninklijke Gasten toonden bijzonder veel belangstelling voor de uitleg, die Veere's burge meester, Jhr. Den Beer Poortu- gaal, hun gaf van het historisch [intérieur van de raadzaal. In het Zandkreek bij het nemen van een bijzonder vroeg hij beider aan- ietwat ruime bocht op een plaat aan de grond rakkte. Het Koninklijk jacht, dat een diepgang van circa 2,40 meter beneden de waterlijn heeft, werd na een kwartier uit zijn netelige positie verlost, doordat het be geleidende politievaartuig het schip met een lijn vlot sleepte. De auto's waren inmiddels naar de aanlegsteiger aan de ingang der haven, waar men nu van boord ging, gedirigeerd, en de journalisten, getrouw gevolg van het Koninklijk Paar, klauterden via twee politieboten aan wal. Door het oponthoud moest de officiële ontvangst korter zijn dan oorspronkelijk was vastge steld. Onder luid gejuich maak ten de Koningin en de Prins een rit door Kortgene. Noord-Beveland was hiermee nog niet uitgefeest, want na het vertrek van het Vorstelijk paar begonnen de verschillende fees telijkheden, die werden besloten met een groots vuurwerk. AANKOMST TE VEERE. De zon stond reeds laag toen men het silhouet van Veere met zijn stompe torens en het ranke stadhuistorentje naderde. Het eerbetoon, dat de vloot van Veere en Arnemuiden het Ko ninklijk Paar hier bracht, deed niet onder voor dat van de vloot van Bruinisse des morgens. Overwegend in het vlootbeeld waren hier de typisch Arnemui- dense „hoogaarzen", die, dicht bevolkt met schippersfamilies, de ,Piet Hein" omzwermden. In dit escorte voeren ook twee boten mede van de Zuid-Hollandse red dingsmaatschappij, de „Maria Carolina Blankenheim" uit Vere, en de „Ida Maria de Raath" uit Rotterdam. Ook hier stond het zwart van de mensen, die aan de kade de Hoge Gasten opwachtten. Het werd echter kwart over zes vóór H. M. en de Prins voet aan wal zetten. Het enthousiasme was er door het wachten niet minder dacht voor een grote verguld zil veren bocaal, die Maximiliaan van Bourgondië in 1551 aan Vee re schonk. Prins Willem IV dronk bij een bezoek aan Veere in 1751 de ere- wijn uit deze beker en als bijzon derheid zij vermeld, dat Koning Willem III de verkoop van deze bocaal verbood, toen het stadje Veere in geldnood verkerend, de ze eens heeft willen verkopen. De burgemeester verzocht Koningin en Prins ter bezegeling van hun bezoek een dronk witte bourgonje uit deze historische bocaal te wil len nuttigen. Op deze uitnodiging antwoordde Koningin Juliana tot hilariteit van de aanwezigen spontaan en hartelijk: „Heel graag burgemeester, als het maar niet ad fundum is Onder een oorkonde, die van een en ander melding maakte, zetten beiden hun handtekening: eenvoudig Juliana en Bernhard. Tijdens het bezoek aan Veere werd het carillon bespeeld door de beiaardier Jan Quist. Inmid dels was de „Piet Hein" geschut en na een korte rondrit begaf het Koninklijk Paar zich weer aan boord van het jacht om via het Kanaal door Walcheren naar Middelburg te varen, waar het Koninklijk Paar te ongeveer kwart over acht arriveerde. EEN KNAP STAALTJE VAN ORGANISATIE. Vereist een Koninklijk bezoek aan een provincie uit de aard der zaak al heel wat voorbereiding, zowel wat organisatie der feeste lijkheden als die van de tocht zelf betreft, het Koninklijk be zoek aan Zeeland mag een knap staaltje van organisatie heten. Bracht de Koninklijke trein de Hoge Gasten reeds naar Bergen op Zoom, het jacht „Piet Hein" was ingeschakeld voor het over bruggen der Zeeuwse stromen. In het reisschema moest hier voor, in verband met de diep gang van het jacht, terdege reke ning worden gehouden met hoge Van de mogelijkheden, die de „Piet Hein" biedt voor ontvang sten, werd een zo intensief mo gelijk gebruik gemaakt. Zo wer den de raadsleden van Tholen aan boord van het jacht aan de Koningin voorgesteld. Hetzelfde was het geval met de hoofden der Provinciale diensten op het traject KortgeneVeere. Het ge schenk van het Nederlandse volk biedt het Koninklijk Paar derhal ve niet alleen gelegenheid tot tourisme en ontspanning, maar werd, zoals bij dit Koninklijk be zoek, ook gebezigd voor het ver vullen van officiële ontvangsten. op geworden. Heel Veere scheen gn waterstand, die circa 3 uitgelopen te zijn om de Hoge Verschillen. Gasten toe te juichen. Na een be groetingstoespraak door de bur gemeester werden de wethouders aan het Koninklijk Paar voorge steld. Hierna begon de zegetocht door het oude Zeeuwse stadje. Bij het tehuis voor ouden van dagen vond H. M. gelegenheid een bloe I Het is verder duidelijk, d# op de verschillende eilanden niet de zelfde auto's na iedere overtocht gereed konden staan. Vandaar, dat men met drie stoeten van auto's werkte: één voor de route |op Tholen, één voor Schouwen en Duiveland, en één voor Noord- menhulde van de oudjes in ont- Bevejand Hedenochtend zal in Middelburg bovendien nog een rondrit wor den gemaakt met een bespannen calèche en gevolg van open rij tuigen. Eén van de aardigste momen- 1 Desondanks was men gister in vangst te nemen. Ook werd nog een kefer gestopt om het beroem de stadhuis te bewonderen. Heildronk uit historische bocaal. I ten uit het bezoek aan Veere, was wel de ontvangst jn het fraaie stadhuis aldaar, dat in vroeg- renaissancestijl is opgetrokken. de namiddag tengevolge van de vertraging te Kortgene slechts één kwartier op het tijdschema ten achter. De Raad van Vakcentralen deelt ons het volgende mede: „De Raad van Vakcentralen, waarin samenwerken het N-V.V., de K.A.B. en het C.N.V., heeft zich ernstig bezig gehouden met de communistische stakingsacties in enkele bedrijven. Eenparig stelde de Raad vast, dat deze acties geen enkel resul taat kunnen opleveren. Het overleg tussen de Regering en de Stichting van de Arbeid, dat enkele weken geleden is aan gevangen, is gericht op het zo spoedig mogelijk vinden van een bevredigende oplossing voor het probleem van lonen en prijzen. De Raad doet daarom in het belang van de arbeiders en hun gezinnen een dringend beroep op alle arbeiders van Nederland de leiding van de bonafide vak beweging met vertrouwen te bljjven volgen eivhet politieke communistische drijven energiek het hoofd te bieden. De Raad van Vakcentralen vertrouwt, dat het mogelijk zal blijken binnenkort nadere mede delingen te doen over het resul taat van het geregelde overleg tussen Overheid en Stichting van de Arbeid". GROTE JUWELENDIEFSTAL TE PARIJS. Uit het huis van de Parijse ju welier Ben Simon zijn Vrijdag juwelen ter waarde van 23 mil- lioen francs gestolen. Dit is de zesde en grootste juwelendiefstal in Frankrijk van de afgelopen 10 dagen. De juwelier was met vacantie. De Parijse politie heeft gisteren de arrestatie bekend gemaakt van een bende juwelen- en kle- dingdieven. Deze bende zou ver leden jaar goederen ter waarde van 15 millioen francs hebben gestolen. tionale toestand, de steun ran allen zullen hebben. De versterking van het leger is noodzakelijk, maar de ver groting van de militaire uitga ven betekent niet altijd een versterking. Men moet er voor waken, dat een verhoging van de lasten voor allen en nier voor enkelen een verlaging van hun inkomsten vormt De spreker ging voort: Om zich te kunnen verdedigen meet het land in goede welstand zijn >en het werkprogramma ter "be strijding van de werkloosheic moet niet worden onderbroken Rolin wenste meer initiatie; en activiteit in België om het oorlogsrisico te keren. Hij sprak de mening uit. dar de Amerikaanse politiek in ,-Yzit „volkomen onbegrijpelijk" blijk: ,Het is treurig te zien, dat Korea dezelfde fout wordt be gaan als rn China: namelijk aan het verzet tegen de aanvat de steun aan een regering koppelen die niet gesteund wordt door de bevolking" besloot Rolin. BELGISCHE SENAAT SPREEKT VERTROUWEN IN DE REGERING UIT. Na de Kamer van Volksver tegenwoordiging heeft thans de Senaat met 82 tegen 61 stem men (socialisten, liberalen en communisten) bij 1 onthoud ng zijn vertrouwen uitgesproken in de regering-Pholien. Er zijn opnieuw moeilijkheder. gerezen tussen leden van hét voormalige K-N.I.L. en dt A.P.R.I.S. in Menado. Militaire waarnemers zjjn naar genoemde plaats gezonden, ter wijl een vertegenwoordiger va» het afwikkelingscommando va* de Koninklijke Landmacht van daag naar Menado zal vertrekken met een vertegenwoordiger va» de leiding van de AP.R.I.S. NAAR KORTGENE. Kwart over vier zou de „Piet Hein" de haven van Kortgene 'binnenlopen. De burgemeester van Kortgene met zijn wethou ders en raadsleden en de bur gemeester van Wissenkerke stonden dan ook op tijd gereed om het Koninklijk gezelschap te begroeten. Ook schoolkinderen, ouden van dagen, Noord-Beve landers in klederdracht en vele anderen wilden hiervan getui gen zijn. Maar de wachtenden moesten even geduld hebben, De „Piet de grond. Hein" raakt aan Oorspronkelijk lag het in de bedoeling, dat men te Kortgene de haven zou binnenvaren. Het was echter nog pas kort op komend water, en zo kon het ge beuren, dat de „Piet Hein" in de Juliën Lahaut, voorzitter van de Belgische Communistische Partij en Volksvertegenwoordi ger, is Vrijdagavond om half tien in zijn huis te Serraing door twee onbekenden, die zich per auto bij hem hadden aangemeld, ver moord. Lahaut, die samen met zijn vrouw thuis was, kwam zelf opendoen. Hij was in zijn hemds mouwen. Onmiddellijk daarop werd hij door vier kogels getrof fen: één in het hoofd en drie in het lichaam. Het slachtoffer kon nog een tiental meters lopen waarna hij in de armen van zijn vrouw overleed. .Lahaut, een voormalig mijn werker, is gedurende 5 jaar voor zitter van de Communistische Partij geweest. Hij was 65 jaar. In 1932 werd hij tot lid van de Kamer van Volksvertegenwoor digers gekozen. In 1941 werd hij door de Nazi's gearresteerd en tot de bevrijding in Duitsland ge ïnterneerd. De daders zijn in hun auto ont komen. Het Parket is onmiddel lijk met het onderzoek begonnen. Seraing ligt bij Luik, het cen trum van de ernstige incidenten na de terugkeer van de Koning. AUSTRALISCHE TROEPEN TEN WESTEN VAN SEOEL GELAND Volgens nog onbevestigde be richten zijn ongeveer 4000 man Autsrtralisehe troepen te Intsjon, 30 km ten Westen van Seoel, ge land. Intsjon, 1e voornaamste haven plaats aan de Westkust van Ko rea, ligt 65 km ten Zuiden van de 38ste breedtegraad. De stad werd in de eerste week van de oorlog door de Noordkoreanen veroverd. HEDEN: AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: Biosc. „De piraten van Capri". Smitsschorre, 5.30 uur: Openluchtavond der Z.P.M.- sters en L.J.G.-ers. TERNEUZENLuxor Theater 8 uur: Biosc. Leve de Sam ba". Concertgebouw, 8 uur: Biosc. „De bezetene". BRESKENS: 7 uur: Demon stratie door „Achilles" en Taptoe in samenwerking met de Harmonie van Groede. MIDDELBURG: Molenwater, 3 uur: Groot Wieler-Crite- rium voor Amateurs en Nieu - welingen. MORGEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 4.30 uurZondagmiddag voorstelling; 8 uur: Biosc. „Leve de Samba". Concertgebouw, 4.30 uur: Zondagmiddagvoorstel ling; 8 uur Biosc. „De beze tene". AXEL: Het Centrum, 4.15 uur: Biosc. „De piraten van Capri"; 8 uur: Biosc. „Dos sier 649". BRESKENS: 10—5 uur: Gro te luchtvaartshow met bal lonopstijging. Beproefde verkoudheid voor Ve der, Moeder en kind. medegedeeld door het K.N.M.L te De Bilt, geldig van Zaterdag ochtend tot -avond. Weinig verandering- Wisselend bewolkt met hier en daar enkele buien, afgewisseld door opklaringen. Matige tot vrij krachtige wind, hoofdzakelijk tussen Zuid-West en West. De zelfde temperaturen als gisteren. ZONDAG 20 AUGUSTUS Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 6.06 6.41 7.21 7.31 n.m 6.27 7.0B 7(42 75? Tijdens het debat in de Belgi sche Senaat over de regerings verklaring der nieuwe regering wenste de socialistische Senator Rolin, dat de maatregelen, die noodzakelijk zullen zijn om tege moet te komen aan de interna- MAANDAG 21 AUGUSTUS Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 7.02 7.37 8.17 8.27 n.m. 7.25 8.00 8.40 850 ZON- EN MAANSTANDEN. 19 5.29 19.57 13.03 21.45 20 5.31 1955 14.34 22.09 21 5.32 19.53 16.02 22.44 22 5.34 19.51 17.19 23.37

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1