Uit de Provincie 9blj Noord-Atlantische stafchefs een SCH Belgische perscommentaren De staking in de Amsterdamse haven ter da 17 [De f„NewYork Times" over Nieuw-Guinea Australisch commentaar Trygve Lia doet beroep op Noordkoreanen Madame Schiaparelli gearresteerd Tibet Maiik roept Veiligheidsraad in besloten zitting bijeen Villa „Schoonoord" TERNEUZEN. BIERVLIET. HOEK. HULST. De houding van Joego-Slavië Britse torpedobootjager beschoten „W „m „ei „d< „01 »tr „m Hier en daar bl dezes dat hij ziel historische betekei (in het verre ver volgens sommigen ringschattend zou laten. Niets is minder v En het dwingt n terug te grijpen r voorbije dagen van Waarbij ik in plaats de thans le\ tie wijs op het sch: geen „oude Meeste uitmaakt van de s Axels Raadzaal. Bedoeld wordt h op „onze stad" c uit het Zuiden vereeuwigd omstrt van het tweede een genoemd. Dus ir helft der 18de eeuw Het beeld is in z of onvolkome synoniem aan een deel van „de Gesc Axel" afgedrukte i zelfde eerste deel ook een platte gro stad (uit dezelfde Scharp). Het ware nood 20 huizenbic onze plaatselijke or de halve oppervlc tussen de vesting legen terrein zullen ben. Behalve Kerkdreef, West- met de tussenligg binding gevende si de bebouwde kom v nig betekenis. De K waarlijk een ter we bomen beplantte „d: Ook waar nu de Oc de z.g. „Oude Stad" vond men rijen bomen. De totale omvanj bouwde kom besloe ste helft der 18de wernood een derde van die van tegem de prent met het de stad vanuit hc het schilderij op met de ook daar aa te grond staven feit. Maar daarmede nerends van Axel b De lezers, die dit len verwijzen wij n. aan het hoofd dezes In een heel ver v< leden (in de tijd va van Denen en Noi 1000 jaar werd o Axel gesproken) k zeer zeker voor betekenis gehad oorlogen en bert vroege Middeleeuw* J3e commissie van stafchefs van de groep voor de planvor ming van het Noord-Atlantisch pact is te Washington onder voor zitterschap van admiraal W. M. Ferhteler, bevelhebber der Ame rikaanse vloot in de Atlantische Oceaan, besprekingen begonnen •ver de verplaatsing en bescher ming van militaire voorraden ïn geval van een nieuwe grote oor- >OR- Valgens Amerikaanse defensie- functionarissen zou deze com missie in ieder geval deze zomer bijeen gekomen zijn, doch had de zitting een „dringend karakter" gekregen door de oorlog in Ko rea. De commissie zou zich in de eerste plaats bezig houden met de vraag, wat elk van de 10 bij het Atlantisch pact aangesloten Staten kan bijdragen tot het ver dedigen van de belangrijkste ver bindingslijnen. Volgens deze functionarissen hebben de Ver. Staten landen als Frankrijk en Nederland diplomatiek te kennen gegeven, dat het te kostbaar en ondoelmatig zou kunnen blijken verschillende sterke vloten te vormen, wanneer de Ver. Staten en Engeland reeds schepen be schikbaar hebben. De Ver. Staten hebben Frankrijk en Nederland reeds fregatten geleverd en meer schepen van dit type worden in gereedheid gebracht voor over dracht aan West-Europese lan den. Admiraal Fechteler deelde Woensdag op de conferentie mee, dat de besprekingen der com missie „te meer betekenis" kre gen door de algemene wereldsi tuatie en de verhoogde toewijzin gen voor de defensie van een aantal leden-staten. Nederland is in deze commis sie van stafchefs vertegenwoor digd door Jhr. H. A. van Foreest, de marine-attaché te Washing ton. FRAAI SPE1 SPANJAA De overwinning, jaard in de eerste wedstrijd om het pioenschap van Is haalde op Cortleve zowel wat de uitsla verloop van de par verrassing. Reeds de openin; opmerkelijke nieuw op, waardoor Wit sterke aanval kre* waarop Mr Spanjae aanval doorzette, van 't naspelen' me* Wit: Mr Ed. Spanji Zwart: N. Cortleve] Slavische verd 1. d2d4, d7d e7e6; 3. Pbl—cc Pglf3, d5xc4; 5. b4. (Deze voortzetti in 1932 overleden meester Noteboom maar wordt tegenv niet meer toegepast 6. e2e3, b7—b5: a7a5; 8. a4xb5, Ld2Xc3, c6xb5; 10. dus wint Wit de gambiet-pion weer terug.) 1 0Lc8b7; 11. d4—d5 1 (Volgens de nieuwste onderzoe kingen is deze scherpe voortzet ting beter dan 11. bXc4, b4 met aardige tegenkansen voor Zwart) 1 1Pg8—f6; 12. b3Xc4, In een artikel over de toekomst run Nieuw-Guinea schrijft de New York Times, dat de Neder landse en de Indonesische rege ringen de kwestie van de toe komstige status van Nieuw-Gui nea van zulke verschillende standpunten bekijken, dat het moeilijk is te zien, hoe een op- inssing kan worden bereikt. „De Indonesiërs willen hun heerschappij ook over Nieuw- Guinea uitstrekken, maar de Nederlanders voeren hie: tegen ïn, dat het pas onafhankelijk geworden rJndonesié niet in staat is die verantwoordelijk heden op zich te nemen". De Nederlanders hebben er tereent op gewezen, aldus het blad, „dat hoewel Nieuw-Guinea ter ritoriaal in het Indonesische gebiedsdeel ligt, het nooit wer kelijk deel heeft uitgemaakt tan het gebied dat thans onder Indonesisch bewind staat. De bewoners zijn een onontwikkeld volk en zij zouden in aanmer king kunnen komen voor de Amerikaanse hulp voor onont wikkelde lijden. De Australische regering is oak gekant tegen een Indone sisch tewind op Nieuw-Guinea. Er is geen sprake van „impe rialisme" of oud kolonialisme, neetfi In de Nederlandse, noch in de Australische houding. Nieuw-Guinea heeft in zekere zin onder „voogdijschap" gestaan e»t de- „Curatoren" zijn van me ning. dat dit voorlopig maar zo neet blijven", aldus besluit het blad haar artikel. Ur een hoofdartikel over de Nederlands-Indonesische bespre kingen over Irian acht de „Syd ney Morning Herald" het nood- rakelijk, dat Australië deze zaak utu de Verenigde Naties voorlegt. „Het is niet de militaire macht van Indonesië, die Australië vreest met betrekking tot Nïeuv.- Guinea", zo schrijft het blad, maar Indonesiërs zwakte. Wan neer Indonesië het bestuur over We stelijk Nieuw-Guinea zou krij gen, zouden daarmee alle woor den over het eiland als een ver dedigingsbastion van Australië overbodig geworden zijn. Een fort, waarvan de helft van de muren niet bewaakt worden,is geen fort, maar een militaire verantwoordelijkheid Verder merkt het blad op, dat melding wordt gemaakt van „in filtratie" van vreemdelingen in Australisch Nieuw-Guinea. Naast de felle redevoeringen ran Soekarno schijnen deze be richten er op te wijzen, dat Dja karta een ander middel dan on derhandelingen overweegt om sijn doel te bereiken". Trygve Lie, de secretaris-ge neraal van de Ver. Naties heeft een dringend beioep op ae N. Koreaanse Regering gedaan om een vertegenwoordiger van het Internationale Rode Kruis toe te laten in 't gebied, dat onder haar beheer staat. Hij drong tevens aan op een menswaardi. ge behandeling van krijgsgevan genen. De bekende Franse mode-ont werpster madame Elsa Schiapa relli, is Woensdagavond op het vliegveld van Nice gearresteerd, toen zij op het punt stond naar .huis te vertrekken. De politie vond in haar koffers enkele ju welen, die volgens haar aangifte bij de grote juwelendiefstal eer der deze maand aan haar ontsto len waren. Bij deze diefstal in de villa van mevrouw Winston, een Ameri kaanse society gastvrouw, weïd> voor 20 millioen franc aan juwe len geroofd. Mevrouw Schiapa relli was een der gasten. De politie zeide V/oensdagavond een anonyme tip te hebben ge kregen, dat mevrouw Schiaparel li enkele van de gestolen juwelen had terugontvangen, doch niet van plan was do politie daarvan in kennis te stellen. De politie vond in haar koffers tevens 1485 dollar In Amerikaan se valuta, die mevrouw Schiapa relli niet bij de douane had aan gegeven. Het geld is in beslag ge nomen. Mevrouw Schiaparelli is voor lopig in vrijheid gesteld. Een politieman vertelde later aan de pers, dat madame Schia parelli „buitengewoon weinig behulpzaam" was. Hij zeide een aanklacht tegen, haar te zullen indienen wegens „belediging van een ambtenaar in functie". Later begaf de politie zich naar de villa van mevrouw Winston om een onderzoek in te stellen naar de safe, waarin madame Schiaparelli enkele van haar ju welen zou hebben gelegd. Daar mevrouw Winston en haar man niet aanwezig waren, heeft de politie de deur van de safe verzegeld. Het zegel mag niet verbroken worden dan in bijzijn van de politie. Generaal Lioe Po-Tsjeng, op perbevelhebber in het Zuid- Westelijk deel vain communis tisch China, heeft de Zuid- Westelijke militaire en admi nistratieve commissie, waarvan hij voorzitter is, meegedeeld, dat „d!e bevrijding van Tibet" zijn eerste taak is, aldus 'n be richt van 't Chinese persbureau „Nieuw China". Het bevrij dingsleger zal spoedig Tibet binnentrekken om de agressie ve invloed van het Engels en Amerikaanse imperialisme uit te schakelen", aldus generaal Lioe Po-Tseng. Waarnemers, die bekend zijn met de omstandigheden in Ti bet, hebben Woensdag te Ka- limpong in W.-Bengalen ver klaard, dat er geen mogelijk heid is, dat de Regering van Peking in de a.s. 8 maanden troepen in Tibet zal laten bin nenrukken. Zij zeiden dat het winterweer spoedig begint en dat de berg passen en -wegen spoedig met mist bedekt zullen zijn op hoogten van meer dan 3000 me ter. Het weer en de aard van het terrein zouden het onmoge lijk maken, dat een leger Tibet voor de zomer van het volgen de jaar binnentrekt. Het liberale blad „La Dernière Hcure" schreef Donderdagmor gen, dat Paul van zeeland bij het samenstellen van de nieuwe Bel gische regering kennelijk geleid is door het verlangen de een dracht in de C.V-P.-gelederen te herstellen door de woede van de aanhangers van Koning Leopold en van de fanatieke Flamingan ten te stillen. Het is twijfelachtig volgens het blad, of de nieuwe regering het klimaat van vertrouwen in het land zal weten te schep pen, dat onmisbalar is voor het herstel van de eendracht tussen Vlamingen en Walen. Vooral van de zijde der Belgische oud- strijders, aldus het blad, geniet Pholien geen sympathie, daar hij sedert de bevrijding voort durend getracht heeft de poli tieke misdadigers de hand bo ven het hoofd te houden. Het blad geeft uiting aan de vrees, dat de Eerste Minister zal voldoen aan de wens der Vlaamse concentratie en thans alle politieke delinquenten in vrijheid zal stellen. 'Het socialistische blad „Le Peuple" noemt de nieuwe rege ling slechter dan de vorige. „Bel gië heeft nimmer een kabinet ge kend dat zo middelmatig was," schrijft het blad, dat van oor deel is, dat de C.V.P. vroeg of iaat een ontbinding niet zal kun nen ontgaan. „Le Peuple" geeft als zijn oordeel te kennen, dat de oppo sitie het de regering-Pholien niet al te moeilijk zal behoeven, te maken om deze een spoedige dood te zien sterven. Het Katholieke blad „La Li bre Belgique" noemt de nieuwe regering een mengelmoes van. „sterken" en „zwakken". Het verheugt zich, dat de „voornaamste schuldigen aan' de troonsafstand van de Ko ning", van het toneel zijp. ver dwenen. Het Katholieke blad „Het Volk" ontkent, dat de regering- Pholien een voorlopig; karakter zou dragen. „De nieuwe rege ring heefit veel belangrijk en dringend werk te verrichten", zo "schrijft het blad, „en zij mag de verwachtingen der C.V. P. niet beschamen". Jakob Malik, de Sovjet-gede legeerde in de Veiligheidsraad en voorzitter voor de maand Augustus, heeft de vertegen woordigers in besloten zitting .bijeengeroepen. Naar verluidt zeu Malik met de andere ver tegenwoordigers de impasse mar aanleiding van de proce dure bespreken op verzoek van de westeelijke gedelegeerden. De kwestie heeft de Raad er van afgehouden enige concrete daden ten aanzien van Korea te stellen. ROMAN VAN AVONTUUR EN SPANNING door JELLE DRAAISMA. 52.(Nadruk verboden) HOOFDSTUK 10. Pluijmers op het oorlogspad. Tien minuten nadat de Grote Kerk 10 uur had geslagen, kwam de bewoner op zijn fiets terug in de Lange Wijngaard straat. Hij was in een opge wonden stemming. Nijdig duw de hij de sleutel in het slot en zette zijn fiets in het portaal. Nadat hij licht had gemaakt en de gordijnen had dichtgetrok ken, nam hij een sigaar uit zijn kistje, beet met een venijnige knauw de punt er af en stak hem op. Wektuigelijk keek hij onder in het kistje: het pakje kaarten lag, als steeds, op de "bodem. Toen beende hij met grote passen door het kleine vertrek. Zijn geduld was uit geput. Hij moest en zou de an dere helft van de tekening heb ben, al zou hij er een moord voor moeten begaan. Hij had AUTOBUS-VERBINDING MET GENT? Naar wij vernemen, voert de directie van de Z.V.T.M. bespre kingen met een Belgische onder neming om binnen afzienbare tijd te komen tot rechtstreekse busverbindingen tussen Gent en Zeeuws-Vlaander en. In aansluiting op de Belgische dienst van Watervliet via Eecloo naar Gent en de dienst Breskens- IJzendijke zou het in de bedoe ling liggen driemaal daags een verbinding Watervliet-IJzendijke te onderhouden. Verder schijnt de mogelijkheid te bestaan, dat er ook een gere gelde busdienst tussen Terneu- zen en Gent tot stand komt. Dit houdt verband met de te ver wachten opheffing van de trein verbinding GentZelzate, die vervangen zou worden door een busdienst. Aansluitend op de be staande Z.V.T.M.-dienst Terneu- zenZelzate wordt dan een ge regelde en rechtstreekse verbin ding tussen Terneuzen en Gent tot stand gebracht. Vele nationaliteiten. De Franse „Hadrumete", de Zweedse „Visten" en „Racken", de Duitse „Neuende", de Engelse „Assui Dity'" en de Hollandse „Albatros" zijn alweer buiten gaats. De „Saudades" wacht op aflading en zal spoedig vertrek ken naar Portugal. Het havenbeeld is weer geheel veranderd. Waren het bij de aan vang der week kleinere schepen, nu zijn het stomers, die met el kaar in grootte schijnen te wed ijveren. In het derde dok wacht de Ma rokkaan „Zelidja", tot de „Sau dades" vertrokken is. Eerstge noemde zal oud ijzer inladen voor de U.S.A. De „Capitaine Pierre Meric" in. het tweede dok zal ko len laden voor Italië. Het Deense schip „St. Croix" laadt ijzer. De „Indian Reefer" welke evenals tie „St. Croix" Kjöbnhavn als thuishaven heeft, zal aardappelen laden voor Buenos Aires. In Terneuzens havenkwartier worden vele talen gesproken en wapperen vele vlaggen. Kunstmest, aardappelen, kolen en oud roest zijn de ladingen. Rust roest'. In Terneuzens ha ven heerste een lange rust. Maar van roest is nog geen sprake. Er Wordt hard gewerkt en er wordt geld verdiend. Vele wandelaars zullen dit week-end een gang naar de dok ken maken. Het is een aanblik, die prettig aandoet. Jammer al leen, dat het van voorbijgaande aard is. Fortuinlijke lifters. Twee Terneuzense jongeman nen, A. van Grembergen en H. Doppegieter, hebben het kunst stukje uitgehaald in 2 dagen, en 22 uur liftend Marseille te be reiken. Over de terugtocht deden ze eveneens enkele dagen. Collega's lifters deelden hen mede, dat in Zuid-Frankrijk „liften" zeer moeilijk gaat, omdat daar drie chauffeurs hun welwillendheid met de dood, door moord, be kochten. A. v. G. en H. D- moeten zeker een gunstige indruk op de Fran se chauffeurs hebben gemaakt, dat het hun gelukte in zo korte tijd Marseille te bereiken. De beruchte hoek. Gistermiddag ongeveer half één had een aanrijding plaats op» de hoek KersstraatDe Jongesfraat tussen een. bestelwagen van de firma Van Strien en een vuilnis handwagen van de gemeente, die geduwd werd door de ongeveer 30-jarige J. Kroon. Toen de bestelwagen juist uit de De Jongestraat de Markt zou op rijden kwam Kroon met de handwagen om de hoek van de Kersstraat gereden. Door de on vermijdelijke botsing kreeg Kroon zo'n duw van z'n wagen, dat hij op de straat werd geslingerd. Daar hij over hevige pijn klaag de, werd geneeskundige hulp in geroepen, waarbij een kneuzing van een rib werd geconstateerd. Aanrijding. Woensdagmorgen vond te Bier vliet op de hoek Beukelsstraat Molendijk een aanrijding plaats. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. De landbouwer Hon- Buijsse reed met zijn auto in de Beukels straat en wilde de Molendijk af rijden. Plotseling moest hij rem men voor een in de bocht gepar keerde handwagen van de p. z. E. M„ Buijsse slipte en schoot onder de vrachtauto van de Gebr. de Ruysscher, die van de tegenovergestelde richting kwam, juist tussen voor- en achter wielen. 'Doordat beide auto's betrek kelijk langzaam reden, waren de gevolgen vrij gering. De auto van de heer Buijsse werd aan beide spatborden en radiator bescha digd, terwijl de bumper werd platgedrukt. Nieuwe instrumenten. Het bestuur van het fanfare corps „Elk naar zijn krachten" besloot enige tijd geleden tot de aanschaffing van nieuwe mu ziekinstrumenten. Wij vernemen thans, dat deze in het begin van September verwacht kunnen worden. Hoofdakte-examen. Bij de te Rotterdam gehou den hoofdakte-examens is ojn. geslaagd de heer P. Baert te Hulst. Alle taxi's te Amsterdam zijn Donderdagmorgen weer gaan rij den, zodat de staking voorlopig tot het verleden hoort. De havenstaking heeft zich daarentegen uitgebreid. Volgens opgave van het istakingscomité zijn thans 2500 stakers inge schreven. Men kan nu aannemen, dat 50 pet van de Amsterdamse havenarbeiders het werk hebben neergelegd. De stakers zijn allen S.H.B.-arheiders. Het aantal sta kende bouwvakarbeiders is niet toegenomen. Het aantal stakers bedraagt thans 2000. Van de zij de der Uniebonden werd ons ge zegd, dat ongeveer 500 hiervan moeten worden beschouwd als „gedwongen" stakers. De staking der stratenmakers; is stationnair. GEEN RIJKSBEMIDDELING Van enige zijden is de vraag gerezen, of van overheidswege geen bemiddeling zal worden verleend in de havenstakingen, te Rotterdam en Amsterdam, er recht op en al was die jonge Sweers honderdmaal erfgenaam hij rustte niet, totdat hij de an dere helft van de tekening in handen had gekregen. Vier en twintig uur uitstel had hij hem gegeven. En dan? Hij verwachtte geen heil van zijn ultimatum. Die jongeman had getoond geen vrees te hebben. Maar wacht eens. Als hij nog eens 'n inbraak je ging plegen? Nu zou Sweers hem zeker niet verwachten. Hij had immers 24 uur respijt gegeven? Natuur lijk, dat moest hij doen. Sweers zou wel rustig naar bed gaan en daarvan zou hij profiteren. Een doekje met chloroform en de jongeman was enkele uren on schadelijk, dan zou hij op zijn gemak het huis kunnen onder zoeken. Desnoods zou hij hem binden, nadat hij hem verdoofd had en hem zodoende dwingen te zeggen waar de te kening was. Die andere snuiter was nog veel gevaarlijker en misschien was die ook wel in huis. Enfin, hij had wel voor hetere vuren gestaan. Dat var kentje zou hij ook wel wassen. Vlug zocht hij zijn inbrekers werktuigen bij elkdlar, die hij voor aUe zekerheid in het ko lenhok, onder een stapel turven had gestopt en vertrok op zijn fiets in de richting Overveen. Toen hij via de achterkant bij de villa arriveerde, zag hij, dat er in één der vertrekken licht brandde. Zo, mijnheer was dus nog niet naar bed. Zou hij maar wach ten. Hij zette zich op enige af stand van het huis neer en ging rustig tegen een -boom zitten. Maar vanuit zijn schuilplaats zag hij, dat de heide jongelui naar buiten kwamen, en met hun auto'tje vertrokken. Zoveel te beter, dacht hij, dan is de kust geheel vrij. Agenda HEDEN TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc. Leve de Sam ba". MORGEN: AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: Biosc. „De piraten van Capri". Smitsschorre, 5.30 uur: Openluchtavond der Z.P.M.- sters en L.J.G.-ers, TERNEUZENLuxor Theater 8 uur: Biosc, Leve de Sam ba". Conoertgebouw, 8 uur: Biosc. „De bezetene". BRESKENS: 7 uur: Demon stratie door „Achilles" en Taptoe In samenwerking met de Harmonie van Groede. VLISSINGEN: Molenwater, 3 uurt Groot Wieler-Crite- rium voor Amateurs en tïieu - weliagen. daar toch het College van Rijks bemiddelaars de partijen, bij het conflict betrokken, bijeen kan roepen. Dienaangaande vernemen wij, dat sinds de bevrijding als alge meen principe geldt, dat de over heid bij stakingen niet be middelt. Nu er geen vrije loonvorming Is, maar vrijwel overal vastge stelde loonregelingen bestaan en een loonstop geldt, waarvan niet incidenteel kan worden afge weken, wordt een dergelijke sta king geacht te zijn gericht tegen de regering. Als partij kan deze niet alleen niet bemiddelen, maar bemidde ling zou tot geen enkel resultaat, kunnen leiden, aangezien de werkgevers de lonen niet kunnen verhogen, ook al zouden zij daar toe bereid zijn. niistg een sirene te loeien, terwijl gelijktijdig een aantal bellen gingen rinkelen. Het was een oorverdovend lawaai. Natuurlijk, dat hij daaraan niet gedacht had. Ze hadden natuurlijk een alarminstallatie. Nijdig keek Pluijmers even om zich heen, pakte toen in allerijl zijn spullen bij elkaar en ver- dween door de duisternis. En hij zat reeds op zijn fiets, toen hij nog de cacophonie van ge luiden uit de woning van Sweers hoorde. Hij reed wat hij rijden kon en was binnen een kwar tier weer thuis, net voor het onweer losbarstte. Hij verfriste zich in de keu- Verwijzend naar de verklaring van Maarschalk Tito in een in terview met pen Indiase journa list, dat Joego-Slavië ingeval van een wereldoorlog neutraal zou blijven voorzover het niet zelf zou worden aangevallen, schrijft de „Neue Züricher Zeitung" dat men in het licht hiervan ook de houding van Joego-Slavië in de Veiligheidsraad moet zien. „Ter wijl de Joego-Slavische verte genwoordigers in alle andere or ganen van de V. N. tot nog toe actief aan de discussie plachten deel te nemen, hult Dr. Debler (in de Veiligheidsraad) zich in zwij gen en onthoudt zich zoveel mogelijk van stemming.. Slechts wanneer de kwestie van verte genwoordiging van communis tisch China ter sprake komt,, kiest hij partij en wel aan de; zijde van de voorstanders, aldus, het blad. „Hooggeplaatste Joe- go-Slavische persoonlijkheden geven als hun overtuiging, te kennen, dat het Rode China vroeg of laat met Sowjet-Rus- land overhoop zal komen te lig gen en dat de steun van de Ame rikanen aan Tsjang Kai-Sjek een grote politieke fout is." Het streven van de Joego slavische regering naar neutrali teit gaat zover, aldus het blad, dat zij zelfs geen pogingen heeft gedaan om i» het Westen wape nen te verkrijgen voor haar le ger, dat toch onvoldoende is uit gerust. VOORRAAD WAPENS IN HUIS De Belgische politie heeft Don derdag een voorraad wapens ge vonden in het huis van Graaf De Looz Corswarem te Brussel, een Leopoldist van oude adellijke fa milie, die vorige week werd ge arresteerd, nadat hij een rook bom in de Senaat had geworpen. De Graaf zit thans in de gevan genis in afwachting van zijn pro ces. Nadat hij? een paar malen om ken en ging toen ritten^Ma- het huis heen had gelopen, be sloot hij ditmaal eens een kans te wagen via het kelderraam. Hij haalde een pak groene zeep te voorschijn en besmeerde het glas daarmede. Toen nam hij een glassnijder en sneed netjes een vierkant rond de sponnin gen. Voorzichtig drukte hij en j gehoorzaam brak de ruit langs de kerven in verschillende stuk ken, die aan de dweil bleven hangen. Maar tot zijn stomme I schrik begon meteen in de wo~ zen in zijn stoel. Wat drommel, zo kwam hij er nooit. Had hij nu maar rekening gehouden met die vermaledijde alarm installatie, dan zou hij op een andere wijze de woning zijn binnengedrongen. Daar wist hij immers een mooi middel op Via het dak, enkele pannen er uit en dan met een schrobzaag- je een gat gemaakt om binnen te komen. Zo hadden ze het toch al eens meer gedaan. (Wordt vervolgd). De Britse Marine deelt mede. dat batterijen op 3 eilanden bij Hongkong, die in handen van de Communisten zijn, het vuur geopend hebben op een Britse torpedobootjager. Deze had „uit zeil verdediging" het vuur be antwoord. Er is een lichtgewon de aan boord van de torpedo bootjager, die overigens niet werd beschadigd. uame zou moeten geven, tseter i is echter 21Ld5; 22. Pe8'. Txe8-, 23. Dxc5, Dh4; 24. g3, Dh6, dat Wit tenminste nog voor enige problemen zet.) 22Pc5d3t; 23. Dc4xd3, Lb7d5; 24. Pd6xc8, Ta8xc8; 25. Dd3d4t. Zwart geeft op. tuële prijsinstortingen sterker. Wanneer nu de producten de gestelde prijs niet hebben op gebracht, dan worden deze ver nietigd, of als veevoeder ge bruikt. Uiteraard staat dit laat ste onder strenge controle. Zo als vanzelf spreekt mogen deze deze zaak van 't Centraal Bureau Ze wisten, dal ze nu pas in de kinderschoenen staat en hiervoor veel geld nodig is. Mogelijk dat dit in. de toekomst wel het geval zal kunnen wor den. v N. DE AREND. in een hospitaal waren terecht gekomen, bestemd voor oude en chronische, niet meer te gene zen zieken en daar voor, de rest van hun leven zouden moeten blijven. Er waren slechts wei- I nig gevallen van werkelijke de- ma; 23.00 Nieuws; 23.05 Dansmu ziek; 23.30 Lichte orkestmuziek. MAANDAG 14 AUG. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7-15 Gram 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.55 Voor de vrouw; 9-00 'oor de soldaten; 19 00 Nws; 19.30 Pianoduo; 19.50 Radiofeuil leton; 20.00 Kamerorkest; 21.00 Actualiteiten; 21.15 Pianoduo; 21.30 Lichte muziek; 21.45 Piano duo; 22.00 Nieuws; 22.15 Ver zoekprogramma; 3-00 Nws; 23.05 Casinoconcert.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2