BINNENLANDS NIEUWS BIM EN DE DUIZENDNEUS UIT INDONESIË Wijziging controlevoorschriften SPORTNIEUWS Wat brengt de Radio De VOETBAL. HANDBOOGSPORT. ZWEMMEN. DUIVENSPORT. den TeS de mir^um afmetingen^* 9 moeten zijn. De fot^s moetTn uiterlijk Zaterdag 2 September m ons bezit zijn. Beschadigde foto's worden ter zijde gelegd. De uSfag van deze wedstrijd zal in ons nummer van Zaterdag 9 September worden bekend gemaakt. Op de enveloppe te vermelden: Fotowedstrijd. AgenJi VERWACHTING )OG WATER. DE KAMP te Begrafenis der slachtoffers. Vier jeugdige slachtoffers van de ramp, die Zaterdag de Oranje- buurt te Groningen trof, zijn gis teren ten grave gedragen. Dirk Jelte de Vries en Jan Anton van der Laan werden het eerst ter aarde besteld. Onder grote be- langstelling reden de donkere auto's de beide kinderen naar de begraafplaats „Selwederhof". Hier sloot de burgemeester van Groningen zich bij de stoet aan, alsmede de heer J. van Rog gen, hoofdinspecteur bij de Ne derlandse Spoorwegen. Ds. Van der Vliet, Geref. predikant te Groningen, sprak bij het graf van D. de Vries woorden van troost, waarna de vader dankte voor de belangstelling. Bij het graf van J. van der Laan werd gesproken door Ds. Van der Zande, Geref. predikant Aan de andere zijde van de stad, op de Zuiderbegraafplaats, werden de stoffelijke overschot ten van de broertjes Klaas en Reinie Hoeve ten grave gedra gen. Talrijke bloemstukken tooiden de twee kleine donker bruine kisten en honderden stadgenoten bewezen in een stro mende regen de laatste eer. De heer F. de Jong, een zwa ger van de familie Hoeve, sprak een kort dankwoord. DE HOEP „MOORD" BRACHT OPSCHUDDING. Het leek op een wild west drama, dat bewoners rondom de Amelandsestraat Woensdagnacht zagen gebeuren. Daar stopte een auto, het portier er van werd geopend, een jonge dame viel op straat en gilde „moord". Toen boog een man zich uit de auto, trok de jongedame weer naar binnen en reed in snelle vaart weg, in de richting van de Maas tunnel. Grote schrik onder de weinige nachtelijke getuigen. Eén hun ner had de tegenwoordigheid van geest ogenblikkelijk de po litie te bellen en een minuut later snorde er een jeep door de stad, die alle wegen bij de uitgang van de Maastunnel door kruiste. En ja, daar op de Nieuwe Binnenweg kon de „moord"-auto worden aangehou den. Daar werd het raadsel op GRONINGEN, gen, maar bij het uitstappen kwam ze zo ongelukkig te val len, dat ze in haar verwarring .^moord" had geroepen. Er dreigde nachtelijk rumoer te ont staan en om dit te ontgaan was men voorlopig een straatje om gereden, zo werd aan de politie verklaard. VLIEGTUIG MAAKT NOODLANDING. Woensdagmiddag heeft een klein vliegtuig, gemerkt W 7, een noodlanding gemaakt op één der pas aangelegde oefenterreinen van de voetbalclub B.V.V. De drie inzittenden liepen geen verwondingen op. De noodlan ding verliep gunstig. stoffelijke overschotten van de dodien werden overgebracht. FLIKKERLICHTINSTALLATIES TE WOUW. Op Vrijdag 18 Augustus te 12 uur zullen aan weerszijden van de overweg in de Oostlaarsestraat (Nilsestraat) te Wouw in de ;poorlijn RoosendaalVlissingen flikkerlichtinstallaties in dienst worden gesteld. INZITTENDEN VAN DE VER ONGELUKTE BUS IN EINDHOVEN. Veertien inzittenden van de bij Grenoble verongelukte Eindho- vense touringcar zijn Dinsdag avond met een extrabus in Eindhoven aangekomen. Twaalf inzittenden, die ernstiger ver wondingen opliepen, moesten in het ziekenhuis te Grenoble ach terblijven. Bij geen van hen be staat echter levensgevaar. PARATYPHUSGEVALLEN IN DE AFGELOPEN WEEK. Blijkens een opgave in de Staatscourant van gisteren wer den in de week van 6 tot en met 12 Augustus 37 gevallen van pa ratyphus (typheuze vorm) aange geven. Daarvan kwamen in de provincie Noord-Brabant 29 ge vallen voor en wel 28 in Waal wijk en 1 in Tilburg. Verder zijn de cijfers der provincie Friesland 1, Noord-Holland 3, Zuid-Holland Limburg 1. 38 gevallen van diphterie werden aangegeven. „Waarom roepen jullie zo?" vroeg Basli verbaasd, maar zon der te kijken. Een boze boer nam dit niet langer, sloot een tweede brand spuit aan, en richtte de krach tige straal op de detective. „Er is burgeroorlog op de brandweerwagen!" riep Bonze- poes verheugd. „Een beter ge legenheid om met verraders af te rekenen bestaat er niet!" Na deze woorden trok hij krachtig aan het touw van het kanon. Een daverende slag klonk. Bijna op het zelfde ogenblik werd Basli zo krachtig door een exemplaar van het boek „Eenvoudige Sterrekunde" getroffen, dat hij geen andere keuze had dan te vallen. gelost. De man van de auto had het meisje naar zijn zuster op de mevr B uit Beekbergen linker Maasoever willen bren- VRUDAG 18 AUG. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.18 Gram.; 8.00 Nws.; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.00 Gram.; 9.30 Waterstanden; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwij ding; 10.20 Gram.; 10.30 Voor de vrouw-, 10.45 Piano; 11.05 Voordracht; 11.25 Gram.; 12.0Ü IN GIERKELDER BEWUSTE LOOS GERAAKT EN LATER OVERLEDEN. De beide landbouwers Herma- nus Brink en zijn 17-jarige zoon Hendrik Brink te Eext, die gis termorgen in een gierkelder be wusteloos geraakten, zijn beiden overleden. Drie dokters zijn met behulp van zuurstofapparaten ongeveer anderhalf uur bezig ge weest de levensgeesten weer op te wekken, doch het mocht niet baten. Twee huurlieden, die di rect te hulp waren gesneld en in de kelder waren afgedaald, ge raakten eveneens bewusteloos. Zij konden evenwel weer tot be wustzijn gebracht worden. TWEE DODEN BIJ AUTO ONGELUK. Gisterennacht is op de Amers foortseweg ter hoogte van Nieuw Millingen een ernstig auto-ongeluk gebeurd, dat twee doden, één zwaar gewonde en 3 minder zwaar gewonden heeft geëist. Door onbekende oorzaak reed een personenauto bestuurd door tegen een boom. Zij kwam er met een lichte hersenschudding nog be trekkelijk goed af, maar het naast haar gezeten 8-jarig zoontje E. R. B. en mevrouw v. d. B.—v. d. P. uit Apeldoorn werden op slag gedood. Van de 3 overige inzittenden kreeg mevr. A. L. A. B. uit Apel doorn, die uit de wagen werd geslingerd, een schedelbasis- fractuur. Haar 13-jarig zoontje brak een been en liep een lichte RECORD HARINGVANGST. Een van de Duitse restitutie trawlers ,,'t Zonne", die in rege ringscharter voor een IJmuidense rederij vaart, heeft de grootste verse haringvangst aangevoerd, die ooit door een Nederlands schip is binnengebracht. De traw ler kwam Dinsdagmorgen met in totaal 4000 kisten haring aan de afslag. De rederij hing ter gele genheid van dit succes de vlag uit. Intussen zijn deze grote aan voeren niet bevorderlijk voor een lonende prijs van de haring. De 4000 kisten verdwenen dan ook voor bijna de helft naar de vismeelfabrieken, daar de han del geen hogere prijs dan de door de reders vatgestelde opvangprijs wilde betalen. geding aan de Indonesische Re gering toegewezen. Westerling zal thans het land kunnen verlaten indien de gou verneur van Singapore hem buiten de noodregelingen, vol gens welke hij werd vastgehou den, stelt. De behandeling duurde slechts 16 minuten. De rechter zeide, dat het verzoek van Indonesië tot het vasthou den van Westerling ongeldig was, daar de uitspraak van het Oppergerechtshof nog van kracht was. partij Van 1 Mei tot 15 Augustus zijn in Noorwegen 136 gevallen van kinderverlamming geregi streerd. Het vorig jaar was het aantal gevallen in de zelfde pe- node 119. Evacuatie van de troepen van het voormalige K.N.I.L. uit Makassar. Voor de afvoer van de troepen van het voormalige K.N.I.L. uit Makassar zijn thans 5 schepen ingezet, namelijk de „Zuider kruis", de „Waterman", de „Kota Inten", de „Van Outs- hoorn" en de „Thedens". De „Waterman" is Zaterdag uit Soerabaja vertrokken met aan boord 500 Menadonezen. Van Menado zal het schip naar Makassar gaan en troepen aan boord nemen. De ex-leden van het K.N.I.L., die uit Menado af komstig zijn, zullen naar Menado communistische in Bulgarije Volgens de Londense „Times" heeft de „zuivering" in de lei ding van de Bulgaarse Commu nistische partij na de ophan ging in December van Traycho Kostov, de algemene secretaris dezer partij, „geweldige afme tingen" aangenomen. In de eerste helft van 1950 werden 92.000 van de 400.000 leden uit de Communistische partij ge stoten. Men neemt aan, dat de meesten van hen gedood of ge- vangen genomen zijn. „Wan neer onder de_^bevolking een sterke antfijmmunistiscfae stroming heersu^ou een volle dig gemobiliseerd Bulgaars leger misschien militair net zo veel uitwerken. De Sowjetrussische Regering legt zich echter toe op het orgnaniseren van een klei ner, goed uitgerust leger, dat onjler bevel van deskundige Sowjetrussische officieren en onder doelmatige -controle van Communistische commissaris sen een gevaarlijke aamvals- macht zou kunnen blijken te zijn", aldus de „Times". vooraracni; ii.zo urapi-, i*.uo hersenschudding op, terwijl de Orgel; 12.30 Mededelingen, 12.33 i8-jarige mej. D. L. uit Den 12.45 Gram.; 13.00 Nws.Haag er met een lichte hersen- schudding afkwam. 14.00 Voor de vrouw; pje 4 gewonden werden in het Juiiana-ziekenhuis te Apeldoorn opgenomen, waarheen ook cc Sport; 13.15 Gram.; 14.20 Orkest; 15.00 Voordracht; 15.20 Gram.; 16.00 Gram.; 16.30 Voor de jeugd; 17.00 Gram.; 18.00 Nws.; 18.15 Felicitaties; 18.50 Gram.; 19.00 Denk om de bocht; 19.15 Piano; 19.55 Cau serie; 19.55 Mededelingen; 20.00 Nws.; 20.05 Boekbespreking; 20.15 Gram.; 20.40 Causerie; 21.00 Verzoekprogramma; 21.40 De ducdalf; 22.00 Buitenl. over zicht; 22.15 Gram.; 22.40 Cau serie; 22.45 Avond-wijding; 23.00 Nws.; 23.15 Gram. HILVERSUM H: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.45 Morgen gebed; 8.00 Nws.; 8.15 Gram.; 9.35 Orkest; 10.15 Gram.; 11.00 Voor de zieken; 11.40 Gew. -mu ziek; 12.00 Angelus; 12.03 Or kest; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nws.; 13.20 Lunchconcert; 13.45 Voor de vrouw; 14.00 Gev. pro gramma; 14.45 Gram.; 14155 Operette; 16.00 Voor de zieken; 17.00 Voor de kinderen; 17.15 Piano; 17.45 Orkest; 18.30 Voor de strijdkrachten; 19.00 Nws.; 19.15 Regeringsuitzending; 19.35 Brabants halfuur; 20.00 Nws.; 20.05 Reportage; 20.12 Amuse mentsmuziek; 21.00 Hoorspel; 21.45 Orkest; 22.45 Avondgebed; 23.00 Nws.; 23.15 Reportage; 23.25 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.15 Piano; 12.30 Weerberich ten; 12.32 Gram.; 12.45 Piano; >.03 Nws.; 13.15 Klassieke mu ziek; 14.00 Gram.; 16.00 Operet te: 17.00 Nws.; 17.10 Gram.; 17.30 Weens programma; 18.00 Gram.; 18.10 Voordracht; 18.20 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws.; 19.30 Gram.; 19.50 Radiofeuilleton; 20.00 Filmmu ziek; 20.30 Orkest; 22.00 Nws.; 22.15 Lichte muziek; 22.45 Ver zoekprogramma; 23.00 Nws. 23.15 Dansmuziek; 23.30 Gram. Comb. BedrijfselftallenComb. Zaterdagmiddagvoetbal 31. In de eerste helft van deze ont moeting, was er sprake van een overwicht der Bedrijfsmannen. Na tal van kansen wist Klou- wers in de 15e minuut zijn ploeg de leiding te geven (10). Tien minuten hierna ondernam Van de Sande een soloren en met een hard schot bracht hij de stand op 20. Het bedrijf self tal verslapte enigszins en zo kon 10 minuten voor de rust Van Es met een kop bal de achterstand verkleinen (2—1). Na de hervatting waren het de Zaterdagmiddagvoetballers, die een lichte druk uitoefenden. Toch was het wederom Klouwers, die 10 minuten voor het einde een fout van de doelman van het Za terdagmiddagelftal afstrafte en de eindstand op 31 bracht. Zegers, Veer; 3, 8 en 9 P. Ha melink. Driewegen; 4 en 6 P. de Putter, Griete; 5 G. Hamelink, Driewegen; 7 H. Cornelissen, Veer; 10 H. Scheele, Veer. „Steeds Sneller", IJzendijke. gebracht worden, terwijl de Am- bonnezen zullen worden verdeeld over Djakarta, Bandoeng, Soera baja en Semarang. Tot heden verloopt de evacua tie vlot, ondanks de vrees voor moeilijkheden, die aanvankelijk bij de Nederlandse militaire autoriteiten bestond, aangezien de oud-leden van het K.N.I.L., vóór zij aan boord gaan, eerst ontwapend worden. Men hoopt de troepen binnen 14 dagen te hebben geëvacueerd. Voormalig Premier van Pa- sudan in vrijheid gesteld. Woensdag is Anwar Tjokroa- minoto, voormalig minister-pre sident van de deelstaat Pasoen- dan, in vrijheid gesteld. Hij werd vastgehouden onder ver denking van medeplichtig te zijn in de zaak-Westerling. Gratie voor Indonesische ge vangenen in Indonesië. Vandaag zullen bijna 800 ge vangenen in Indonesië in vrij heid gesteld worden ter gelegen heid van de vijfde verjaardag van de afkondiging der Indone sische onafhankelijkheid. Voorts Verzoek van de Indonesische Regering inzake Westerling verworpen Het Opperste Gerechtshof t» Singapore heeft het verzoek tot uitstel van deportatie van Wes terling, dat door de Indonesi sche Regering was ingediend, verworpen en de kosten van het Het bestuur der Rijksverzeke ringsbank heeft besloten, dat met ingang van 1 September 1950 de navolgende controlevoorschriften zullen gelden bij uitvoering van de Ongevallenwet en de Land en Tuinbouwongevallenwet: 1. De getroffene, die ten ge volge van het ongeval zijn werk heeft gestaakt, mag zijn woning niet verlaten tot de eerste con trole van de controlerend genees kundige der Rijksverzekerings bank. 2. Na de eerste controle van de geneeskundige moet de ge troffene in elk geval thuis zijn tot 's morgens 10 uur, 's middags van 12 tot 1 uur en van 4 tot 5 uur en 's avonds na 6 uur (Oc tober tot en met Februari), resp. 8 uur (Maart tot en met Sep tember). De geneeskundige kan méér, maar ook minder vrijheid van verblijf buitenshuis toestaan. 3- Indien de getroffene geen gevolg geeft aan een oproep van de geneeskundige, is hij verplicht dit terstond schriftelijk mede te delen onder opgave van een gel dige reden van verhindering. Hij mag zich dan niet buitenshuis begeven, alvorens hij ter controle door de geneeskundige of een daartoe bevoegd ambtenaa-r van de Rijksverzekeringsbank of van de Raad van Arbeid is bezocht. Als geldige reden van verhin dering wordt niet beschouwd het feit, dat men op dezelfde datum bij de behandelend geneeskun dige moest komen. Bezoek aan cie controlerend geneeskundige gaat steeds voor. 'apanse schepen mogen Amerikaanse havens weer aandoen Japanse schepen mogen weer Amerikaanse havens taandoen, zo heeft het hoofdkwartier van generaal MacArthur meegedeeld. Verwacht wordt, dat -de 5296 ton metende Japanse tankboot „Nitsjinan Maroe" het eerste Japanse schip zal zijn, dat sinds December 1941, toen de -beide landen in oorlog kwamen, de Stille Oceaan zal oversteken naar een Amerikaanse haven, aldus het Japanse nieuwsbureau hieraan toevoegend, dat later toestemming wordt verwacht om lijndiensten te openen. Prov. kampioenschap keizers en koningen. Te 's-Heerenhoek werd het 2e Prov. Kampioenschap voor kei zers en koningen van aangesloten verenigingen gehouden. Er werd door 30 keizers en koningen aan dit kampioenschap deelgenomen. Eenmaal werd de vogel afge schoten n.l. door de 74-jarige heer L. de Jager van Wolf aarts dijk, die daarmede het kampioen schap behaalde. Na afloop werd een concours gehouden, een z.g. klepschieting, waarbij mevr. Ver- nast van de Handboogmaatschap pij „De Westerschelde" te Ter- neuzen kans zag een van de 7 hoogvogels af te schieten. Sluiskil. Ter gelegenheid van de kermis te Sluiskil organiseerde dé Hand boogmij „De Herleving" een schieting op de staande wip. De uitslag was als volgt: Hoogvogel: J. van Esbroeck, Sluiskil; Zijvogels: F. Vermast, Terneuzenen C. Snoeys, Sluiskil; Kallen: Alb. Goethals, Westdor- pe en J. van Esbroeck, Sluiskil. Europees kampioenschap. Zondag wordt te Brussel het Europese kampioenschap der Boogschutters georganiseerd. Hieraan wordt door Frankrijk, België en Nederland deelgeno men. Ieder land is vertegenwoor digd door 24 schutters. Aan dit tournooi zal o.a. door 6 Zeeuws- i Vlamingen worden deelgenomen. Prijsvlucht uit Arras -met 212 zullen 4500 personen verminde duiven. Afstand 130 km. Snel- (ring van straf krijgen heid le duif 1443 m. 1 en 4 Eug. Mollet, 2 en 9 M. Huijs- man, 3 en 10 Gebr. Termont, 5 en 6 P. Dellaert, 7. C. de Putter, 8. M. Huijsman. Be fiets werd gewonnen door E. Mollet, terwijl de gratis tul band geschonken door A. Mi- chielsen werd gewonnen door P. de Roos. Uitslag bolling. De door de boldersclub „Nooit Gedacht" uitgeschreven paling- bolling had de volgende uitslag le pr. Jos. HamelinckJoh. Ooké; 2e pr. Theo OckéAl. Neve; 3e pr. Aug. MartensCh, Impens; 4e pr. R. van Vlaan derenCyr. V. Goethem; 5e pr. L. Velde—R. Verkruijsse. Aantal deelnemers 40. Een ddef stal een speeluur- werk van een kerk te Saint- Omèr (N.-Frankrijk). Hij werd gegrepen, omdat kinde ren het uurwerk in de zak „Ave Maria" hoorden spelen en de politie waarschuwden. De opheffing yan de Repu bliek Djogja. Met de opheffing van de re publiek in Djogja zullen onge veer 3000 gezinnen van Djogja naar Djakarta verhuizen. Djog ja zal daarmede terugvallen to1 Residentie-hoofdplaats. Alle ministeries verdwijnen en het voormalige paleis van Soe- karno en Mr. Asaat zal ge bruikt worden voor de Gadjaih Madah Universiteit. Alle politieke partijen gaan hun hoofdzetels naar Djakarta verplaatsen. DUITSER ZWOM 160 KM IN 28 UUR. Ernst Strobel, een 35-jarige Duitse vluchteling uit O.-Prui sen, stapte Dinsdag dicht bij Bonn vrij fris en monter uit het water van de Rijn, nadat hij 160 km van Wiesbaden af in 28 uur zwemmende had afgelegd. Naar zijn mening is dit een nieuw wereldrecord lange-af- stand zwemmen. Dit stond op naam van de Rus, die vóór de oorlog in de Donau ruim 155 km had afgelegd. Strobel had vóór zijn start aan verslaggevers verteld, dat hij van plan was het wereldre cord te breken als protest tegen zijn uitsluiting van een kortge leden gehouden Kanaal-zwem wedstrijd. Tijdens zijn zwemtocht werd hij gevoed met brood, fruit, bis cuit en suikerklontjes. „De Voorwaarts", zaamslag- Veer. s Prijsvlucht uit Libramont van Zaterdag 12 Augustus 1950. Oude duiven. Snelheid eerste duif 1103.4 meter. De uitslag was als volgt: 1 M. Zegers, Veer; 2 G. Hame link, Driewegen; 3 en 7 J. de Visser, Axel; 4 KosterDe ij, Axel; 5 en 10 C. P. van Doorn, Reuzenhoek; 6 J. Kaijser, Drie wegen; 8 P. de Putter, Griete; 9 P. van de Voorde, Veer. Jonge duiven. Snelheid eerste duif 1115.6 meter. 1 H. de Putter, Axel 2 M. VEILING TERNEUZEN. 16 Augustus 1950. Groenten. Per 100 stuks: Sla ƒ6,10—ƒ9,90. Per stuk in centen: Bloemkool 15; groene kom- kommers 712; witte komkom mers 712; meloenen 2453. Per bos in centen: Peen 89; kroten 58. Per kg in centen: Eerstelingen 613, late aard appelen 414, andijvie 1317, stoksnijbonen 2027, princesse- bonen 1530, kroten 1213, rode kool 89, savoyekool 1317, witte kool 46, peen 6, postelein 11, prei lft18, knolselderij 5, tomaten 1226, uien 3. Fruit. Appelen: Codlin Keswick 211, James Grieve 651, Mank's God- lin 225, Zigeunerin 356- Peren: Clapp's Favourite 5 28,90. Pruimen: Belle de Louvain 22 44, Boerewitte 2049, Reine Cl. d'Althan 44, Victoria 3847. Bramen 59—61. De aardbeving in India De aardbeving, die Dinsdag Assam, Bengalen en Bihar teis terde, had Oost-Tibet, nabij de Noord-Oostelijke hoek van As sam, tot epiöentrum, aldus heeft het meteorologisch insti tuut te New Delhi verklaard. Er zijn geen berichten over doden en gewonden of over schade in India. Men vergeleek de omvang van de aardbeving met die te Quetta in 1935, waarbij 25.000 personen om het leven kwamen en de stad Quet ta vrijwel werd verwoest. Seismologen in verschillende delen der wereld verklaren, dat de beving een der ergste is, die ooit is geregistreerd. Te Bombay raakten de instrumenten door het registreren van de schokken geheel onklaar, terwijl te Oslo een naald van een der seismogra- fen af viel. De schokken, die in sommige centra werden geregistreerd, ga ven een sterkte van 8,4 punt aan terwijl bij 10 punten een intensi viteit wordt ontwikkeld, die to tale vernietiging der seismogra- fen tot gevolg moet hebben. De plaats, waar een dode te betreuren is, Dibrougrath, ligt op ongeveer 160 km van de Birmese grens. 20 Personen werden ge wond en een huis stortte in. Volgens de correspondent van de Algemene Indiase Radio-Om roep te Sjillong is het dal van de Boven-Brahmapoetra het hevigst door de aardbeving getroffen. In de plaats Jorhat is ook een dode te betreuren en de voorsteden van Noord-Lakhimpoer liggen „prac- tisch in puin." Noord-Lakhimpoer is van het omliggende gebied afgesloten, omdat de wegen en bruggen ern stig zijn beschadigd. In de wegen zijn verzakkingen en kloven ge vallen. Volgens radio-berichten, die te New Delhi zijn ontvangen, zijn meer dan 2000 huizen en gebou wen geheel verwoest. In totaal zijn vier personen om het leven gekomen. Het is nog niet bekend hoe groot het aantal gewonden is, daar de ruïnes der ingestorte huizen nog niet geheel zijn door zocht. w UK een uuoa echte Zeeuwse babbelaars. Onmiddellijk daarop ging het gezelschap verder naar St. An- naland. Door honderden belangstellen de begroet, kwam de Konink lijke stoet om half twaalf in St. Annaland aan. Het opont- Villi UC uulgciucLovw». «W nisse. Mats van den Berg, bloe men werden aangeboden. Te 12.45 verliet de Koninklijke stóet Bruinisse weer. Het Koninklijk gezelschap ver toefde op weg naar Zierikzee, vijf minuten in Oosterland voor een kennismaking met het ge meentebestuur. De „Met Hein" raakt aan de gTond. Oorspronkelijk lag het in de bedoeling, dat men te Kortgene de haven zou binnenvaren. Het was echter nog pas kort op komend water, en zo kon het. ge beuren, dat de „Piet Hein" in de Tjjdens het debat in de Belgi sche Senaat over de regerings verklaring der nieuwe regermg wenste de socialistische Senator Rolin, dat de maatregelen, die noodzakelijk zullen zijn om tege moet te komen aan de interna- ties: 5 regels 60 cea&i i 10 ct.minimum pee Ier nummer of Airae nt meer. it 's namiddags 2 aur. estand, de steun ran a hebben. erking van het leger :elijk, maar de ver- n de militaire uitga- :ent niet altijd een Men moet er voor t een verhoging van voor allen en niest elen een verlaging komsten vormt eer ging voort: Om men verdedigen moei 1 goede welstand zijn 'kprogramma ter be- van de werkloosheid worden onderbroken renste meer initiatief it in België om het «o te keren, k de mening uit. dat ranse politiek in Azië onbegrijpelijk" blijkt ;reurig te zien, dat elfde fout wordt, toe- 1 China: namelijk aan tegen de aanval de jen regering koppelen steund wordt door de besloot Rolin. E SENAAT SPREEKT ROUWEN IN DE GERING UIT. Kamer van Volksvei- liging heeft thans de It 82 tegen 61 stem alisten. liberalen en ;en) tbij 1 onthoud us uwen uitgesproken in g-Pholien. iheden te Menado, ipnieuw moeilijkheder. ussen leden van hét K-N.I.L. en de in Menado. waarnemers zijn naar plaats gezonden, ter vertegenwoordiger va* lelingscommando va» lijke Landmacht va»- Menado zal vertrekken vertegenwoordiger va» van de AP.R.I.S. HEDEN: [et Centrum, 6.30 en iosc. „De piraten van itsschorre, 5.30 uur: itavond der Z.P.M- L.J.G.-ers. ZEN: LuxorTheater iösc. Leve de Sam- ncertgebouw, 8 uur: le bezetene". NS: 7 uur: Demon door „Achilles" en 1 samenwerking met .onie van Groede. BURG: Molenwater, Jroot Wieler-Crite- r Amateurs en Nieu - MORGEN: ZEN: Luxor Theater ■fZondagmiddag- ing; 8 uur: Biosc. Samba". .ncertgebouiw, 4.30 n d agmidd agvoor stel- ur: Biosc. „De beze- Het Centrum, 4.15 sc. „De piraten van 8 uur: Biosc. „Dos- NS: 105 uur: Gro- raartshow met bal ling. a Beproefde hulppM I verkoudheid »ooc V*. j der. Moede» en kind, j ld door het K.N.M.L geldig van Zaterdag- t -avond. nig verandering. id bewolkt met hier en :1e buien, afgewisseld ringen. Matige tot vrij wind, hoofdzakelijk id-West en West. De peraturen als gisteren YG 20 AUGUSTUS v.m. n.m 6.06 6.27 6.41 7.02 t 7.21 7142 .n 7.31 732 1AG 21 AUGUSTUS v.m. n.m. 7.02 7.25 j 7.37 8.00 i 8.17 8.40 Walsoorden 8.27 8.50 ZON- EN MAANSTANDEN. 19 5.29 19-57 13.03 21.45 20 5.31 19-55 14.34 22-09 21 5.32 19.53 16.02 22-44 22 5.34 19-51 17-19 23.3/

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 3