De oorlog in Korea De stakingen te Amsterdam Heroproeping Lichting 1949-11 over de nieuwe regering BELGISCHE PERS Amerikaanse bommen zaaiden paniek. Noordkoreanen vluchtten har- en derwaarts! Een piloot van de Amerikaanse luchtmacht heeft ver klaard, dat er in het gebied, waar Dinsdag het zware bom bardement werd uitgevoerd, „niets bewoog." Dadelijk na het bombardement vielen Mustangs verspreide groepen militairen aan, die „her- en derwaarts snelden, alsof zij hun hoofd hadden verloren. TREFFEN TUSSEN STAKERS EN POLITIE. WEERSVERWACHTING. HOOGWATER. den terwijl de minimum amieuugcii m De foto's moeten uiterlijk Zaterdag 2 September m bezit zijn Beschadigde foto's worden ter zijde gelegd. I)e uitslag van deze wedstrijd zal ir.ons nummer van Zaterdag 9 September worden bekend gemaa Op de enveloppe te vermelden: Fotowedstrijd. kheden ie Menado, 5 VERWACHTING DOGWATER. v.m. n.m. n rt _en frankering bij Abonnement: Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent. DE DONDERDAG 17 AUGUSTUS 1950. 6e Jaargang No. 1502. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs: per mm 10 et: minimum per advertentie fUSL Rubriek Kleine Advertenties: I regels 60 ct.iedere regel me« 12 ct Vermelding onwer nummer Ba- reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot dec namiddags 2 uur. Superforten hebben gisteren bijna duizend ton bommen ge worpen op Noord-Koreaanse troepenconcentraties op de wes telijke oever van de Naktong, waar een aanval op Taegoe werd voorbereid. Het was de meest geconcentreerde aanval van /ware bommenwerpers als di recte steun van landstrijdkrach ten sinds de landingen in Nor- mandië, zes jaar geleden. Volgens de Amerikaanse in lichtingendienst waren 4 N. Koreaanse divisies met tanks in het bestookte gebied samenge bracht. De sterkte der Noor delijken werd op 40.000 ge schat. De (aanval werd uitgevoerd met 96 vliegtuigen, komend van Okinawa. Zij vlogen aan in groepen van 8 of 9 niet tussen pozen van 10 minuten. In to taal werden 3800 bommen uitge worpen op een gebied van naai schatting 5% km diep en 12 km lang, een 15-tal km ten Noorden van Waegwain. Vandaar tot een punt bezuiden Taegoe hebben de Communisten 6 of 7 divisies samengebracht op een smalle strook aan de Westelijke Nak tong-oever. Amerikaanse en Zuid-Ko- reaanse eenheden hebben ter rein gewonnen bij hun aanval len uit de richting van Tsjidong en Kigje in het gebied van Po- hang. De alanval van de 24ste Amerikaanse infanterie-divisie op het bruggenhoofd ten Zuid- Westen van Tsjangnjong werd Dinsdag tot staan gebracht door een hevige tegenaanval. De divisie blijft het gewonnen terrein behouden. In de buurt van Toeksong werd een poging van de tegenstander om met steun van tanks en artillerie de rivier over te steken door de eerste Amerikaanse cavalerie divisie verijdeld. De eerste Zuid-Koreaanse di visie sloeg hevige tank- en ar tillerie-aanvallen ten N. en N.O. van Waegwan af, gesteund door eenheden van de lucht macht. Nadat enkele Noord- Koreaanse gevechtswagens de linies hadden doorbroken drong de eerste divisie later op de dag de tegenstander twee kilometer terug. De zesde Zuid-Koreaan se divisie sloeg een aanval ten Zuiden van Hadjang af. Waegwan verwisselde tweemaal van bezetter. Thans is de plaats in Amerikaanse handen, doch het ziet er naar uit, dat beide par tijen weinig prijs op het bezit van Waegwan stellen, daar het omringd is door heuvels. Volgens de laatste berichten woedt in het gehele gebied van Waegwan Taegoe, ten Oosten van Noktang, een zware strijd. Ondanks het zware bombarde ment breken Noordkoreanen uit hun bruggenhoofden en bereiden een aanval op de verbindingslijn PoesanTaegoe voor. Amerikaanse infanterie boekte ten Noorden van Waegwan enig succes. De Noordkoreaanse af tocht werd hier verhaast door ar tillerie. De Zuid-Koreanen ten Noorden van Waegwan strijden „agres sief", doch zij hebben een nieuwe aanval uit de richting van Koen- wi te vrezen. In het Oosten heb ben Zuidkoreanen en Amerika nen hoog gelegen grond bezet. Jagers vielen de overtocht plaatsen in de Naktong aan, waar de Noordkoreanen pantser voertuigen en „auto-kanonnen" aanvoeren. Britse vliegtuigen beschadig den drie Noordkoreaanse sche pen, o.m. een vrachtschip en een mijnenveger. Uit Tokio wordt officieel ge meld, dat 99 Superforten aan de aanval deelnamen., Ten Noor den van Waegwan werd juist hevig gevochten, toen de B 29's overvlogen en iedereen, ook de Noord-Koreanen, staakten een ogenblik de strijd om naar de grote glanzende vliegtuigen te kijken. Gedurende de twee uur van de aanval viel geen enkele bom op het door de Amerika nen bezette gebied op de Ooste lijke oever van de Naktong. Volgens een woordvoerder van de luchtmacht was de uitwer king der Superforten gelijk aan meer dan 30.000 ronden van zware artillerie. ALGEMENE MOBILISATIE IN NOORD-KOREA? Volgens op het Amerikaanse Ministerie van Defensie ontvan gen berichten zijn de N.-Kore- anen 1 Aug. een algemene mo bilisatie van alle mannen en vrouwen tussen 20 en 40 jaar begonnen. Deze berichten zijn niet offi cieel. Wel staat vast, dat de Noordelijken enkele weken ge leden zijn begonnen met het I oproepen van jonge mannen en sommige vrouwen in het gebied van Seoel, aldus een woordvoer der van het Ministerie. AMERIKAANS COMMANDO BLAAST TUNNEL OP- Een Amerikaans commando is in N.-Korea op ongeveer 65 km van de Russische grens aan land gegaan en heeft daar een tunnelmonding opgeblazen, zo is te Washington meegedeeld. De tunnel, waardoor de spoor lijn van Tsjongjin naar Wladi- wostok loopt, is thans geblok- Dit is de tweede tunnel, die door Amerikaanse commando's in N.-Korea is opgeblazen. Aanmelding vrijwilligers voor Korea Tot twaalf uur gisterenmid dag hadden zich in totaal 1044 vrijwilligers opgegeven voor dienstneming in een der beide compagnieën, die de regering ter beschikking van de Ver enigde Naties wil stellen. VERKEERD AANGESLOTEN- Woensdagmiddag heerste er enige consternatie op de Am sterdamse luchthaven Schip hol. Er was een verstekeling gearresteerd. Geen al te pien tere verstekeling overigens- De man wilde gratis naar Australië emigreren en had zich daartoe in een vliegtuig verstopt. Dit vliegtuig had echter tot bestemming Stock holm. De nieuwe Belgiscne regering wordt noch door linkse, noch door rechtse kringen met geest drift begroet. Het socialistische blad „Le Peuple" is van oordeel dat Paul van Zeeland moeilijk een slech tere figuur had kunnen kiezen dan Joseph Fholien om 'n ver zoening aller Belgen rondom de Koninklijke Prins te verwezen lijken, aangezien hij het is ge weest, die in de nacht van 1 Augustus, toen. Koning Leopold wilde terugkomen op zijn be- slissing om 'troonsafstand te doem genoemd is als hoofd van de regering, die tot taak zou hebben de burgeroorlog de kop in te drukken. Het blad schrijft, dat de ho mogeen-Katholieke, regering slechts in staat is de reaction- naire vleugel en de Leopoldisten in de C.V.P. bevrediging te schenken. Het Katholieke blad „La Li bre Belgique" is van mening, dat er niet veel mensen in de C.V.P. zullen zijn, die zullen treuren om het heengaan van Eyskens en Wigny. Deze politici hebben zich schuldig gemaakt aan ondub- 'belzinnigheid in intriges en hun politieke verwachtingen waren gebaseerd op de sympa thieën, die zij koesterden voor de socialisten. Maurice Orban, de Minister van Landbouw in het vorige kabinet, was het, aldus 'het blad, niet eens met de royalis ten en is eveneens gepasseerd. „La Libre Belgiqué" ibrengt hulde aan de houding van Paul van Zeeland, die „zichzelf ge offerd heeft op het altaar der verzoening in de C.V.P.-gelede- ren" door de aanstelling van Pholien 'tot premier. Het blad wijst op de goede kwaliteiten van de nieuwe eer ste Minister: „Een vinnig deba ter, die in de Senaat een be langrijke rol heeft gespeeld tij dens de Koningskwestie en wiens trouw aan, de Koning sedert 1940 nimmer heeft ge wankeld. In neutrale kringen in de Wetstraat is men intussen van oordeel, dat de nieuwe regering geen lang leven beschoren kan zijn. Men acht het slechts een interimregering, die hoogstens een drietal maanden zal aan blijven. Voor de onpopulaire maat regelen immers, die genomen zullen moeten worden, zoals belastingverhoging, zal de C.V. P. niet alleen de verantwoorde lijkheid willen dragen. Bovendien is men het erover eens, dat alleen een twee- of driepartijen regering de door Koning Leopold en de Konink lijke Prins gewenste nationale verzoening kan verwezenlijken. Verwacht mag worden, dat de socialisten en liberalen als voorwaarde voor een medewer king aan een coalitieregering het houden van nieuwe verkie zingen zullen stellen. Insiders zijn van mening, dat de C.V.P. na de gebeurtenissen der laatste weken niet minder dan 20 zetels zal verliezen, waarvoor dte absolute meerder heid in Kamer en Senaat haar zou ontgaan. Belgische regering beëdigd Woensdagmorgen hebben de nieuwe Ministers zich verenigd in het kabinet van Paul van Zeeland. Vandaar begaven zi. zich naar de Koninklijke Prins, waar zij de eed aflegden. De eerste kabinetsraad werd onmiddellijk na de eedsaflegging gehouden en was van korte duur. Er was gisteren weinig wijzi ging gekomen in de stakingen in de hoofdstad. Over het algemeen is het rustig in de stad. Relletjes doen zich nauwelijks voor, ver moedelijk doordat van de zijde der stakingsleiding het parool is uitgegeven geen moeilijkheden met de politie te zoeken. Dinsdagavond moesten een brigadier van politie en vijftien agenten optreden tegen een 500- tal stakers, die op de Prins Hen drikkade wilden beletten, dat bij een cargadoorsbedrijf personeel werd aangenomen. Na een charge kon de politie de menigte ver spreiden. Op het Rembrandtplein werd een staker aangehouden, die kopspijkertjes strooide bij de taxistandplaats. Verdere inciden ten deden zich niet voor. Het beeld van de bouwarbei dersstaking is niet veranderd. Wat de taxistaking betreft, waren wederom zoveel wagens beschikbaar, dat aan alle aan vragen ruimschoots kon worden voldaan. De havenstaking heeft zich uitgebreid. Van de samenwer kende havenbedrijven zijn 1200 man in staking. Het aantal vaste arbeiders, dat in staking is, is zeer gering. Het werk vindt vrijwel normaal voort gang. De staking onder het ge- meentepersoneel stratenma kers heeft zich niet uitge breid. Een staking van het trampersoneel werd gevreesd, maar vond geen doorgang. Het zelfde .geldt voor 't reinigings- persomeel. Een comité, uit dit laatste personeel gevormd, heeft voor vandaag een verga dering uitgeschreven. Het per soneel vlan d'e bestratingswerf heeft zich niet solidair ver klaard met de stratenmakers. Wel zijn bij de verschillende gemeentebedrijven pamfletten rondgedeeld en aangeplakt, die tot staking aansporen. Gisteren is het in het centrum van Amsterdam in tegenstel ling tot vorige dagen niet rus tig gebleven. Zowel op het Haar lemmerplein als op de Noorder- markt vormden zich grote g oe- pen stakers (resp. 800 en 300 man groot) die de bedoeling ble ken te hebben optochten te vor men en naar het gemeentehuis op te trekken. De politie, die de opdracht had iedere poging tot ordeverstoring de kop in te drukken, trachtte de betogers eerst met zachte drang, doch toen dit niet hielp met gummiknup pel en blanke sabel te versprei den. Vooral op de Noordermarkt, waar een patrouille van de ka- rabijnbrigade te hulp schoot, vielen enkele rake klappen- De karabijnbrigade is een spe ciale afdeling van de Amster damse politie, uitgerust met hel men en stenguns. Zij patrouil leert in kleine snelle auto's door de binnenstad. Nadat de beide groepen waren verspreid, probeerden de betogers individueel en in kleine groepjes toch het stadhuis te bereiken, hetgeen door politie werd belet, waardoor het nog geruime tijd roerig bleef in de binnenstad. VANDAAG RIJDEN DE TAXI'S WEER De stakende Amsterdamse taxi chauffeurs besloten Woensdag middag met 639 stemmen vóór en 30 tegen, de staking op te heffen. Vandaag zullen de chauf feurs volgens hun dienstrooster weer gaan rijden. De voorzitter van de delegatie, die de staking der taxichauffeurs leidde, deelde op een in Krasna- polsky gehouden vergadering mede, dat een bemiddelaar zich in verbinding had gesteld met de werkgevers. Er was een com promisvoorstel gedaan: 21 gld. als basissalaris plus 15 pet. van het opgereden bedrag. Een aan tal werkgevers heeft een monde linge toezegging gedaan. Als een bedrag van 100 gld. wordt opgereden, komt het to taal ook neer op een bedrag van 36 gld. per week. Dit was de eis, die gesteld werd. De delegatie adviseerde op dit voorstel, plus 2 pet. vacantietoeslag, controle op het dienstrooster en geen ran cunemaatregelen, het werk te hervatten. Mocht blijken, dat de landelijke beslissing, die om streeks 18 Augustus wordt ver wacht), anders uitvalt, dan zal opnieuw een standpunt worden bepaald. Voorlopig is dus het conflict in het taxibedrijf van de taan. De directie van de Scheep vaartvereniging „Noord" maakt het volgende hekend: „Het is belangrijk na te gaan, welke oorzaken er toe hebben geleid, dat de haven van Am sterdam in de staking is betrok ken. Zijn de lonen onvoldoende? Wij geven de navolgende cij fers: De gemiddelde bruto-verdienste per week lag voor alle catego rieën vaste arbeiders in dienst der bedrijven in het eerste kwartaal 1950 op 58,73. Voor de reepsgasten was dit cijfer 64,39. Voor de medewerkmde voor werkers 62,90. Voor de controleurs 65,28. Verder genieten al deze ar beiders de sociale voorzieningen en zijn zij o.a. opgenomen in een pensioenregeling, waarin zij de helfit van de premie betalen. De werkgevers betalen de an dere helft en daarboven de ge hele premie voor de weduwen- verzekering, die naast de pen sioenregeling voor alle arbei ders als minimumregeling is doorgevoerd. het eerste kwartaal gemiddeld 41% uur per week. Zij ontvin gen gemiddeld aan loon f 54,42 per week. Over het tweede kwartaal zijn de cijfers nog niet beschikbaar. Medegedeeld kan echter worden, dat zij nog iets hoger zullen lig gen dan hierboven aangegeven. Op deze cijfers wordt een staking ingezet, waardoor het gezin van de goedwillende ar beider ernstig wordt getroffen en waardoor het algemeen be lang, nog ver uitgaand boven de haven alleen, ernstig wordt geschaad. De vergadering van 14 Augus tus 1950, gehouden in de „Brak ke Grond" en die de eerste stoot tot deze actie gaf, stond onder ledng van Barend Blokzijl. Het is nuttig, dat het publiek zichzelf een oordeel vormt over de aanleiding en oorzaken van dit conflict, hetwelk door de stakers ten onrechte als een conflict over loon- en arbeids voorwaarden wordt bestempeld. Voorstel tot opstelling van vredesverdrag met West-Duitsland Jacques Bardoux, de Franse plaatsvervangende gedelegeerde bij de Europese consultatieve vergadering, heeft Woensdag een motie ingediend, welke het co mité van Ministers van de Raad van Europa verzoekt, een vre desverdrag tussen de Westelijke landen en de West-Duitse Bonds republiek op te stellen. Zijn mo tie zal aan de commissie voor algemene zaken van de assem blee ter bespreking worden aan geboden. De motie luidt: „In het belang van de wereld vrede en de Europese orde advi seert de consultatieve vergade ring het comité van ministers, onmiddellijk stappen te doen om een vredesverdrag tussen de Westerse landen en de Duitse Bondsrepubliek op te stellen met het doel een einde te maken aan de onzekerheden en intri- De 1968 arbeiders in dienst ges, die niet minder gevaarlijk van de stichting Samen werken- zijn voor de veiligheid van de Havenbedrijven" werkten in Europa." Officieel wordt het volgende medegedeeld: „Als uitvloeisel van het feit, dat Nederland zich met de an dere landen van het Noord- Atlantisch Pact groter inspan ning zal moeten getroosten en tot een snellere opbouw van de defensie overgaan, heeft de re gering besloten dat de niet voor kader opgeleide dienstplichti- j-- tg kunnen voltooien en een gen van de lichting 1949II, die iode te OVerbruggen, waarin per I April J-l-, na slechts vijf n voldoende sterkte aan ten tot zes maanden diensttijd met CTPnefendfi ,tJoepen in wer- groot verlof werden gezonden, voortijdig afgebroken op bijzondere omstandigheden heb ben voorgedaan, moest het be sluit genomen worden de op 1 April j.l. met groot verlof ge zonden en van de lichting 1949-11 weer onder de wapenen te roepen. Deze maatregel wordt geno men, teneinde de opleiding van de volledige uit de lichting 1949-11 voortkomende onderde- hun leiding alsnog behoren te vol tooien. Zij zullen daartoe tegen 1 October weer in werkelijke dienst worden geroepen. Voorts ziet de Nederlandse regering zich genoodzaakt, het personeel van dè lichting 1949-11, dat zich thans nog on der de wapenen bevindt en dat begin September met groot ver lof zou worden gezonden, na beëindiging van hun normale eerste oefening voorlopig in dienst te houden. De lichting 1949-11 kwam in het najaar 1949 onder de wape nen om 'te worden opgeleid voor uitzending naar Indonesië. Toen door de souvereiniteits- overdracht deze bestemming wegviel, moest een gedeelte niet meer dan een basis-oplei ding met groot verlof worden gezonden. Hierbij moest het voorbehoud gelden, dat indien buitengewone omstandigheden daartoe zouden nopen, her- oproeping in werkelijke dienst zou kunnen geschieden. Nu zich dele geoefende troepen in wer kelijke dienst is. De Minister van Oorlog, Mr. W. F. Schokking, heeft de her oproeping van de lichting 1949-11 op een persconferentie nader toegelicht. De Minister verklaarde, dat de helft van de lichting 1949-11 na een diensttijd van 6 maan den naar huis is gezonden o.m. om het kader vrij te maken voor herscholing. Deze is voor een belangrijk deel voltooid en de naar huis gezonden dienst plichtigen kunnen thans hun opleiding voltooien, tezamen met diegenen van de lichting 1949-11 die in April niet naar huis zijn gezonden. De oefen periode voor de gezamenlijke lichting 1949-H zal duren van October a.s. tot April 1951. Daarna zal deze lichting als een geheel deel uitmaken van de legermacht van drie divisies die de regering voornemens is te vormen. Minister Schokking verklaar de te begrijpen, dat de regering een offer vraagt van de man nen van de lichting 1949-11. „Zij zullen 't wel begrijpen", meen de de Minister. Dit toffer zal wellicht het zwaarst zijn voor diegenen,, die op 1 April niet met groot verlof zijn gegaan. Zij moeten nu immers achttien maanden dienen. De Minister verklaarde nog, dat degenen die thans weer worden opgeroepen, slechts in bijzondere omstandigheden vrijstelling zullen krijgen. De heroproeping van deze lichting is niet in de thans ingediende oorlogsbegroting gecalculeerd. medegedeeld door het K.N.MI te De Bilt, geldig van Donder dagochtend tot Donderdagavond. Wisselend bewolkt. Wisselend bewolkt met-plaat selijk enkele buien. Matige tot krachtige Westelijke wind. Vrq koel. VRIJDAG 18 AUGUSTUS Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 4.42 5.17 5.57 6.07 n.m. 457 5.32 6.12 6.22 ZON- EN MAANSTANDEN. 17 5.26 20.01 10.07 21.15 18 5.28 19.59 11.33 21.28 19 5.29 19.57 13.03 21.45 echte Zeeuwse babbelaars. Onmiddellijk daarop ging het gezelschap verder naar St. An- naland. Door honderden belangstellen de begroet, kwam de Konink lijke stoet om half twaalf in St. Annaland aan. Het opont- nisse, iviais van ueu men werden aangeboden. Te 12.45 verliet de Koninklijke stoet Bruinisse weer. Het Koninklijk gezelschap ver toefde op weg naar Zierikzee, vijf minuten in Oosterland voor een kennismaking met het ge meentebestuur. de grond. Oorspronkelijk lag het in de bedoeling, dat men te Kortgene de haven zou binnenvaren. Het was echter nog pas kort op komend water, en zo kon het ge beuren, dat de „Piet Hein" in de ities: 5 regels 60 cexxt; t. i 10 ct.; minimum per. der nummer of Airee ïnt meer. ot 's namiddags 2 uur. jestand, de steun va» n hebben. terking van het leger kelijk, maar de ver in de militaire uitga- kent niet altijd een g. Men moet er voor it een verhoging van i voor allen en nier :elen een verlaging ikomsten vormt. ker ging voort: Om nnen verdedigen meer n goede welstand zijn rkprogramma ter be- van de werkloosheid worden onderbroken venste meer initiatie! ei't in België om her co te keren. ,k de mening uit, dar :aanse politiek in Azië onbegrijpelijk" blijkt treurig te zien, dal zelfde fout wordt be- n China: namelijk aan tegen de aanval de een regering koppelen esteund wordt door de besloot Rolin. IE SENAAT SPREEKT TROUWEN IN DE ÏGERING UIT. Kamer van Volksver- diging heeft thans ie et 82 tegen 61 stem- ialisten, liberalen en ten) hij 1 onthoud'ng Duwen uitgesproken in ig_Pholien. opnieuw moeilijkheder tussen leden van hei K-N.I.L. en de in Menado. waarnemers zijn naar plaats gezonden, ter vertegenwoordiger TM kelingseommando va» dijke Landmacht van- Menado zal vertrekken vertegenwoordiger va» van de AP.R.I.S. Agenda HEDEN: Het Centrum, 6.30 en iiosc. „De piraten van ïitsschorre, 5.30 uur: htavond der Z.P.M.- L.J.G.-ers. JZEN: Luxor Theater liosc. Leve de Sam- jncertgebouw, 8 uur: De bezetene". CNS: 7 uur: Demon door Achilles" en n samenwerking met aonie van Groede. -BURGMolenwater, Groot Wieler-Crite- Dr Amateurs en Nieu - i. MORGEN: JZEN: Luxor Theater rrZondtagmiddag- ling; 8 uur: Biosc. e Samba". oncertgeiboufw, 4.30 mdagmiddagvoorstel- jur: Biosc. „De beze- Het Centrum, 4.15 dsc. „De piraten van 8 uur: Biosc. „Dos- 3NS: 105 uur: Gro- v aartshow met bal- Jging. Beproefde hmlppw eerkoudheid eooe Ve der. Moeder en kind. eld door het K.N.M.L t, geldig van Zaterdag- )t -avond. inig verandering. nd bewolkt met hier er ele buien, afgewisseld arïngen. Matige tot vrij wind, hoofdzakelijk lid-West en West. De ïperaturen als gisteren. AG 20 AUGUSTUS Tijdens het debat in de Belgi sche Senaat over de regerings verklaring der nieuwe regering wenste de socialistische Senator Rolin, dat de maatregelen, die noodzakelijk zullen zijn om tege moet te komen aan de interna- 6.06 6.27 tl 6.41 7.02 •t 7.21 7142 en 7.31 75? DAG 21 AUGUSTUS v.m. n.m. 7.02 7.25 7.37 8.00 8.17 8.40 8.27 850 ZON- EN MAANSTANDEN. 3.03 21.45 19 5.29 19.57 20 5.31 19.55 21 5.32 19.53 22 5.34 19.51 14.34 22.09 22.44 23.37

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1