Tegen pijnen! X UIT DE PROVINCIE marktberichten BIM EN DE DUIZENDNEUS WITTE TiRVIS" SPORTNIEUWS RECHTSZAKEN TERNEUZEN. BIERVLIET. KOEWACHT. POEDERS CACHETS -TABLETTEN Wat brengt de Radio AgenJo Standaardisatie der vlootoperaties NIEUWVLIET. OOSTBURG. VLISSINGEN. WIELERSPORT. DUIVENSPORT. porten is het voornaamste puZt, ionder valse voorwendsels bedra- w.o. de bewoners van Z. W.- Het ^"'foto^'moetonHuReHijk1 Zaterdag September in ons bezit ziin Beschadigde foto's worden ter zijde gelegd. De uSg van deze wedstrijd zal in ons nummer van Zaterdag 9 September worden bekend gemaakt. Op de enveloppe te vermelden: Fotowedstrijd. Agenda s VERWACHTING DOGWATER. Overstelpende drukte. Het fraaie zomerweer, de va- can tie en de R. K. Feestdag deed velen een uitstapje maken naar onze stad, waar vooral het aan tal Belgische bezoekers opviel zodat er een gezellige drukte in de straten en aan de Schelde- dijken heerste. De dagtochten van onze Zui derburen richten zich hoe lan ger hoe meer op de Schelde. Op fietsen, tandem- en éénper soonsmotorrijwielen en per auto zwerven ze over Zeeland uit. Dit had tot gevolg, dat de veren gisteren heit vervoer nauwelijks Konden verwerken. Het personeel van de Konin gin Emma op de dienst Ter- neuzenHoedekenskerke toon de zich echte laadmeesters. Het aantal dergenen, die Dins dag een uitstapje naar Zuid-Be veland maakten, was zó groot, dat de boot, die om half elf uit Terneuzen naar Hoedekenskerke vertrok, niet alle vacantiegan- gers kon vervoeren, hetgeen ook het geval was met de boot, die te half vijf uit Hoedekenskerke naar Terneuzen vertrok. Met lof geslaagd. Bij de dezer dagen aan de Sorborme te Parijs gehouden examens Langue fran^aise et Phonétique", 2e gedeelte, slaag de met lof onze stadgenote, mej. C. van Wijck. Verlichting A.N.W-B. wegwijzers. De reeds enige tijd geleden door de Dienst van Gemeente werken aangebrachte armatu ren op de A.N.W.B.-wegwijzers, staande aan de Heerengracht en Westkolkstraat, zijn thans op het electrisch net aangeslo ten, zodat het doorgaande ver keer gedurende de avond- en nachturen hiervan op de juiste wijze zal kunnen profiteren. Onwel geworden. Toen de 60-jarige landbouwer D. B. van Kruijssen, wonende te Hoedekenskerke, aan de aanleg plaats van de Provinciale boot met zijn rijwel stond te wachten om met de boot van half acht huiswaarts te keren, werd hij plotseling onwel en sloeg voor over op de grond* tengevolge waarvan hij een wonde boven het linkeroog bekwam. Dokter Granaada verleende de eerste hulp en hechtte in de wachtkamer van de boot de wonde. Tegen de tijd van het vertrek der boot van half tien was de patiënt zover hersteld, dat hij met zijn echtgenote, die van het ongeval op de hoogte was ge bracht, de thuisreis kon aanvaar den. Het 1000ste zeeschip in 1950 passeert de sluizen te Terneu zen. Gisteren passeerde het duizend ste zeeschip in 1950 onze sluizen. Het was het Nederlandse motor schip „Ponto" uit Zaandam met bestemming naar Gent. Feestviering. Ter gelegenheid van het be zoek van H. M. de Koningin zul len er in deze gemeente feeste lijkheden worden georganiseerd op initiatief van het gemeente bestuur, dat een bedrag van 500 hiervoor voteerde. De organisatie der diverse feestelijkheden werd overgeno men door het onderwijzend per soneel en leden van de jongens- en meisjesverenigingen. De schoolkinderen worden ge- tracteerd. Er zijn kinderspelen, le Harmonie verleent haar me dewerking en voor de ouderen is er van half acht tot half twaalf een bal-masqué, waaraan prijzen verbonden zijn- Hand afgedraaid in een machine. De 22-jarige A. F. ite Wachte- beke, die In de matrassenfabriek van de firma Vervaet werkzaam is, raakte met zijn rechterhand in een machine bekneld met het gevolg, dat bijtaa de gehele hand werd afgerukt. De ongelukkige werd naar'het ziekenhuis over gebracht. Bezoek H. M. Koningin Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard. Ter gelegenheid van het be zoek van H. M. Koningin Julia na en Z. K. H. Prins Bernhard worden de volgende feestelijkhe den georganiseerd. 16.30 uur: Optocht met school kinderen, muziekgezelschap enz. van gemeentehuls naar de Eikenlaan. 17.00 uur: Aankomst van H. M. Koningin Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard. (De Koninklij ke stoet komit vanaf de richting Zuiddorpe). Aanbieding cadeau namens de gemeente. 17.30 uur: Tractatie school kinderen. Daarna wielerwed strijd voor jongens tot en met 15 jaar. Na de wielerwedstrijd rond gang van het muziekgezelschap door het dorp. 20.00 uur: Dansgelegenheid in verschillende café's. Ter gelegenheid van het Ko ninklijk bezoek zullen de Eiken laan en het gemeentehuis prachtig worden versierd. Ver dere attracties worden op het feest bekendgemaakt. Gemeenteraad. Tegenwoordig alle leden, be halve de heer Baert. De verzoeken om ontheffing hondenbelasting werden gedeel telijk goedgekeurd. Het verzoek van het bestuur van de R. K.-Jongensschool in zake plaatsing van een rijwiel- bewaarplaats aan. de school werd ingewilligd. De (toekenning van een sub sidie aan het personeel der ge meente betreffende prenue vrii- willige ziekteverzekering werd voorlopig aangehouden. Weddeverhoging ad 5 procent werd met algemene stemmen goedgekeurd. Na deze punten ging men over tot het organiseren van de feestelijkheden in verband met het bezoek van H. M. de Konin gin aan de gemeente Koewacht. Tevens werd besloten een ge schenk aan te bieden. Voor het feest werd een bedrag uitge trokken van 525 gulden. Op 19 Augustus zal na het Koninklijk bezoek het nieuwe gemeentehuis officieel worden geopend. De opening zal plaats hebben des avonds om 8 uur. Ter gelegenheid hiervan zal het gemeentehuis worden ver licht en versierd. De genodig den krijgen op het gemeente huis een verversing aangeboden. Ook de oud-raadsleden worden op deze plechtigheid uitgeno digd. r DONDERDAG 17 AUG. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.; 7.50 Dagopening; 8.00 Nws.; 8.15 Gram.; 8.55 Voor de vrouw; 9.00 Gram.; 9.30 Waterstanden; 10.00 Mor genwijding; 10.15 Amusements muziek; 10.50 Voor de kinderen; 11.00 Orgel; 11.45 Tuinbouw; 12.00 Chansons; 12.30 Mede delingen; 12.38 Gram.; 13.00 Nws.; 13.15 Lichte muziek; 13.45 Causerie; 13.50 Gram.; 14.00 Cabaret; 15.00 Voor de zieken; 16.00 Gev. programma; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Regerings uitzending 18.00 Nws.18.15 Sport; 18.30 Orkest; 19.00 Klank beeld; 19.25 Orkest; 20.00 Nws.; 20.05 Actualiteiten; 20.15 Orkest; 21.13 Hoorspel; 21.35 Koor; 22.05 ■Causerie; 22.20 Orkest; 23.00 Nws.; 23.15 Zigeunermuziek 23.25 Dansmuziek. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gram.; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nws.; 8.15 Gram.; 9.40 Lichte muziek; 10.00 Gram.; 10.15 Morgendienst; 10.45 Gram.; 11.00 Voor de zie ken; 11.45 Piano; 12.00 Angelus; 12.03 Lunchconcert; 12/55 Zon newijzer; 13.00 Nws.; 13.20 Pia no; 13.45 Gram.; 14.00 Amuse mentsmuziek; 14.45 Voor de vrouw; 15.30 Koor; 16.00 Bijbel lezing; 16.45 Ehsemble; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Lichte mu ziek; 18.00 Gram.; 18.15 Cause rie; 18.30 Voor de strijdkrach ten; 19.00 Niws.; 19.15 Voor post zegelverzamelaars; 19.30 Gram.; 19.40 Radiokranit; 20.00 Nws.; 20.05 Gram.; 21.00 Orkest; 21.45 Koor; 22.15 Buitenl. overzicht; 22.35 Gram.; 22.45 Avondover denking; 23.00 Nws.; 23.15 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerberichten; 12.33 Voor de landbouwers; 12.40 Gram 13.00 Nws.; 13.15 Gram.; 14.00 Klassieke muziek; 15.00 Orkest; 16.00 Gram.; 17.00 Nws.; 17.10 Gram.; 17.15 Voor de kinderen; 18.15 Syndicale kroniek; 18.25 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws.; 19.30 Opera; 19.50 Causerie; 20.00 Verzoekprogram- ma; 21.00 Klankbeeld; 21.30 Gram.; 21.45 Actualiteiten; 22 00 Nws.; 22.15 Kwartet; 22.50 Pia no; 23.00 Nws.; 23.05 Gram. HEDEN:. TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc. „Rio Rita". Terrein Van Steenber genlaan, 6.45 uur: Zomer avondvoetbal. AXEL: Het Centrum, 8 uur: Biosc. „Hawaii Calls". Engelse, Amerikaanse en Cana dese marine-officieren zijn te Washington bijeen om een beslis sing te nemen over gemeen schappelijke plannen voor de eventuële standaardisatie van vlootoperaties. De besprekingen beogen de geleidelijke ontwikke ling van „gemeenschappelijke ty pen en normen" voor wapens, uitrusting en opleidingsmethoden, aldus het Amerikaanse Ministe rie van Defensie. Soortgelijke maatregelen hebben de mogend heden van het Brusselse pact reeds genomen. Aanbesteding. Door het architectenbureau Messer te Vlissingen werd alhier aanbesteed het bouwen van een nieuwe Ned. Herv. pastorie. Ingeschreven werd als volgt: J. J. de Reu te Groede voor 35-644; P. J. de Groot te Nieuwvliet voor ƒ35.500; Ris- seeuw-de Keuning voor 34.500. De vertegenwoordiger der Sy nodale commissie voor het Zui den was I. RisseeuwBrakman te Zuidzande. De gunning werd aangehouden. Aanbesteding. Door architect J. Faas te Bier vliet werd in 't café van de heer Hinneman alhier aanbesteed het bouwen van woning voor de heer Em. van der Heijden. Ingeschreven werd (zonder le vering der metselmaterialen) als volgt: A. C. Haack te Souburg voor ƒ21.813; P. F. Barra ƒ19.925; Gebr. Strijdonck ƒ19.750; H. Ver- weij 18.734; A. Daansen 18-589; P. Simpclaar ƒ17.800. De inschrijvers bij wie geen plaatsnaam is vermeld, wonen te Oostburg. De gunning werd aangehouden. .Kinderstad Vlissingen". Maandagmiddag is het bestuur van „Kinderstad Vlissingen" in aanwezigheid van honderden kin deren en niet minder volwasse nen geïnstalleerd. De voorzitter van de Bond van buurtvereni gingen „Oranje en Vlissingen", tevens initiatief-nemer, de heer delijkheid te leren dragen. Burgemeester Mr. Dr. B. Kolff installeerde daarop zijn „ambt genoot", de 14-jarige Peter Bik ker, en hing hem de ambtsketen Peter zal tot en met 19 Augustus burgemeester zijn van s morgens 10 uur tot kinderbed tijd. Na de installatie van de wet houders Co Maes, Dick Kolff en Kees Gunther werd Adri Sander- se door de commissaris van po litie, de heer C. van der Mark, in hetzelfde ambt voor Kinder stad benoemd en hij ontving een bandelier met 3 sterren als teken van zijn waardigheid. Daarop rukte het „echte" politiekorps in en nam de jeugdige politie haar plaats in. Een huwelijksplechtigheid in passend coStuum besloot de ope ning. Spaanse verstekeling aan boord van Panamees tankschip. Aan boord van de Panamese tanker „Alfred Clegg", komende van Antwerpen, is een Spaanse verstekeling ontdekt. Hij is bij Roosendaal over de Belgische grens gezet. Koninklijke Harmonie „Ons Genoegen". Ter gelegenheid van haar 60- jarig bestaan is aan de VliSsingse Harmonie „Ons Genoegen" het praedicaat „Koninklijk" verleend- Opening nieuwe loodsen- wacht. Dinsdagmiddag is de nieuwe lcodsenwacht van het Nederland se Loodswezen alhier geopend in aanwezigheid van de Directeur van het Loodswezen in het zesde district, kapitein ter zee F. Krips en de inspecteur van het Belgi sche Loodswezen, de heer F. Demulder. De opening geschiedde door de Directeur-Generaal van het Ne derlandse Loodswezen, schout bij nacht J. Callenfels. Deze bracht de voortreffelijke samenwerking tussen het bestuur van de Lood- sensociëteit te Vlissingen en de Rijksinstanties in herinnering, waardoor dit gebouw tot stand kon komen. In verband met de geruchten, dat de bouw van deze loodsenwacht zou duiden op een beëindiging van de nauwe sa menwerking, welke na de oor log tussen het Belgische en Ne derlandse Loodswezen öp de Westerschelde heeft bestaan, ver klaarde de heer Callenfels, dat dit kwesties zijn, die in generlei verband tot elkaar staan. De heêr P. van Es, voorzitter van de sociëteit van het Neder landse Loodswezen, aanvaardde daarop de benedenverdieping, die is ingericht als sociëteitszaal en tevens dienst zal doen als wacht lokaal voor de loodsen. Op de bovenverdieping zijn slaapkamers ingericht voor de loodsen, die daar de nacht moeten doorbren gen. Namens de bevolking voerde burgemeester Mr. Dr. B- Kolff het woord, verklarende, dat er geen stad in ons land is, waar het Loodswezen zozeer leeft in het hart der bevolking. Tenslotte bracht de heer L. van Steenweghe de gelukwensen van de Belgische Loodsenvereniging over. WERELDKAMPIOEN SCHAPPEN TE LUIK. De Nederlanders Pronk en De Best hebben zich met Sérès, Lesueur, Frosio en Besson ge plaatst in de finale van de strijd achter grote motoren. Wim van Est zorgde voor een verrassing door in de kwart finale van het wereldkampioen schap achtervolging voor profs cie Zwitser Koblet met 25 meter te slaan in de prachtige tijd van 6 min. 30 sec. Matteoli (Fr.) won in 6.32 tegen de Belg De Beukelaere, terv/ijl de Luxemburger Gillen voor zijn rit tegen Nielsen (Den.) zelfs 6.39 nodig had. Van Est won ook zijn rit in de halve finale tegen Gillen, waar door hij zich in de finale plaat ste tegen de Italiaan Bevilacqua. De beslissing bracht een te leurstelling voor onze landge noot. Nadat Van Est een lekke band had gekregen, ontstond er een heftig verschil van mening over de .verdere gang van zaken. De wedstrijdcommissarissen be Douanebehandeling op stroom bij Lobith Voor het vervullen van doua neformaliteiten moeten schippers, cie Lobith met hun lading pas seren, zich noodzakelijkerwijze naar de wal begeven. Hoewel de douanebehandeling zo vlug mogelijk geschiedt, de den zich omstandigheden voor, die de Minister van Financiën aanleiding gaven voor een on derzoek naar de mogelijkheid om de in- en uitklaring op de rivier aelf te doen verrichten. I-Iet is inderdaad mogelijk ge bleken de uitklaring (de douane behandeling bij de opvaart) bijna göheel en de inklaring (de doua nebehandeling bij de afvaart) voor een groot gedeelte op de stroom uit te voeren. Door deze werkwijze kan de tijd, welke voor de douanebe- handeiing nodig is, en de totale tijd van het oponthoud te Lo bith tot het minimum worden beperkt. In verband hiermede is een regeling getroffen, die met ingang van 18 September a.s., van kracht zal zijn. Indien de schippers, c.q. de rederijen van de desbetreffende faciliteiten gebruik wensen te maken, zullen zij moeten vol doen aan enige voorwaarden, die in een reglement zijn opge nomen. sloten de gehele rit over te doen rijden. Deze beslissing werd na dien weer herroepen, waarop Van Est in overleg met de Sportcommissie van de N-W.U. de baan verliet en gevilacque in zijn eentje de rit beëindigde. De Italiaan werd tot wereld kampioen achtervolging uitge roepen. Het was een aanfluiting, zoals de wielersport er de laat ste jaren al meer heeft gekend door de slechte leiding in de U.C.I., waarin Italië en Frank rijk de lakens uitdelen. Duivenmij. „De Eendracht", Terneuzen. Prijsvlucht uit Arras op 13 Augustus. Wind Z.W. Snelheid eerste duif 1462 meter. Uitslag: 1 en 7 A. Velleman, 2 Jac. Hamelink, 3 en 4 F. Faas, 5 en 8 Jac. Dooms, 6 P- A. Pieters, 9 A. Faas, 10 Iz. de Jonge. Deelname 271 duiven. Cadzand. Prijsvluchten naar Arras. Deelname 45 jonge en 27 oude duiven. Jonge duiven: 1 en 8 I- Porrij, 2, 5, 9 J. Vasseur, 3, 6 W. van Akker, 4 H. Allaert, 7 P. de Meij, 10 J. Lauret. Oude duiven: 1 en 3 I. Missiel- je, 2 en 6 Iz. Porry, 4 P. de Meij, 5, 7, 9 J. Vasseur, 8 J. Lau ret. „Nog Sneller", Ereskens. Prijsvlucht vanuit Arras. Deel name 82 jonge en 111 oude dui ven. 1 J. de Meester, 2 J. Datthijn, S, 5, A. Bondewel, 4 I. Porrij, 6 Gebr. Pleite, 7, 10 J- Blaakman, 8 I. de Jonge, 9 H. Oosterling. Oude duiven: 1 W. Fenijn, 2, 10 P. van der Walle, 3 H. Ooster ling, 4 W. Bruijnooge, 5, 6 Gebr. Pleite, 7 J- Quaars, 8 J. Datthijn, 9 L. van der Wege, 10 A. Bon dewel. Bij Montbeliard (Oost- Frankrijki is een vrachtauto met twee ton suiker in een kaïnaal gereden. De chauffeur werd gered, doch duizenden G. A. van Druten, zette het doel vissen stierven bijna ogenblik van Kinderstad uiteen: de jeugd kelijk door vergiftiging. Die dag van 615 jaar zelf verantwoor- bakten de inwoners ,,zoete" vis. Opnieuw moeilijkheden aan Duitse zönegrens De W.-Berlijnse Posterijen hebben de geallieerden meege deeld, dat de Russische grens beambten meer dan 1000 post pakketten in een inter-zonale trein in beslag hebben genomen Zij hebben de geallieerden om represaille-maatregelen ge vraagd. Volgens de Duitse autoriteiten hebben de Russen de laatste 3 dagen zonder redenen op té geven pakketten uit de treinen in beslag genomen. Smuts weer actief In zijn eerstè politieke ver klaring na zijn ernstige ziekte heeft de voormalige Z.-Afri kaanse Premier, generaal Smuts iln 'een boodschap tot de voorma lige Duitse kolonie Z. W.-Afrika verklaard, dat Z.-Afrika moet voortgaan met het zenden van rapporten aan de Ver. Naties over zijn bestuur van de voor malige kolonie. Het al of niet zenden van ran- A Jaal ëeeusi. J*., naa 19 3l EEN JAAR VOOR OPLICHTING De Amsterdamse Rechtbank veroordeelde de 32-jarige kan toorbediende J. A. M. K. tot een gevangenisstraf van 1 jaar met aftrek van de tijd, doorgebracht in voorarrest. De Officier van Justitie had op 1 Aug. 2 jaar geëist. K. had Afrika bij de binnenkort daar te houden verkiezingen hun stem moeten uitbrengen. Smuts verklaarde echter, dat Z.-Afrika niet verplicht was rapport uit te brengen aan de Ver. Naties over een gebied, dat het van de Volkenbond in be heer had gekregen. Het Internationale Gerechts- Aangevoerd werden in to+aal 3837 dieren, w.o. 461 vette koeien en ossen, 1374 gebruiks- hof te Den Haag had onlangs 7ee' "*25 graskalveren, 335 nuch- gen van 10.000 en 5000 gulden van 2 personen weten los te krijgen. VEEMARKT ROTTERDAM als zijtn mening uitgesproken, dat Z.-Afrika hiertoe wel ver plicht was. Premier Malan heeft echter verklaard, dat hij niet van plan is rapporten te zenden. .nationale verzet" West-Duitsland in „Napoleon!" riep Nero toen de vervolgers nog geen 25 meiter van de grote vrachtwagen ver wijderd waren. „Wat is er van uw dienst, machtige denker?" vroeg Na poleon. „Men wil ons kwaad doen!" zei Nero benepen. „Mag ik U mijn maarschalks staf overhandigen?" „Hoe komt U aan de maar schalksstaf, zuivere ziel)"?, vroeg Napoleon verbaasd. „De Duizendneus was immers onze maarschalk iln tijden van gevaar!" „Wel jullie maarschalk, maar niet in tijden van gevaar!" klonk een stem van achter een stapel speelgoedapen. „Welaan dan" zei Napoleon manhaftig en nam de maar schalksstaf van Nero over. Hij was nog geen seconde op perbevelhebber of Napoleon sprong op het dak van de vrachtwagen. „Maak het boekenkanon ge- vechts'klaar!" bulderde hij. „Komt voor mekaar, chef", klonk de hoge stem van Bonze- poes. „Maarschalk, alsjeblieft" riep Napoleon streng. Onderwijl was Basli er in ge slaagd, de brandslang aan te sluiten. Toen hij hem open draaide bleek echter, dat de monding van de spuit op zijn eigen mannen was gericht. as a - Franz Dahlem, lid van het Politbureau van de S.E.D., heeft op een vergadering in Oost- Berlijn verklaard, dat het door de Communisten in W.-Duits- land in het leven geroepen „na tionale verzet" zal worden geor ganiseerd volgens de methoden van de Franse verzetsstrijders' „Wij hebben in Frankrijk ge leerd, hoe een land van onder drukking kan worden bevrijd", aldus Dahlem. Hij zeide, dat „duizenden Duitse soldaten door Amerikalanse officieren in de Westelijke zones worden gewor ven voor eenheden van een zui ver fascistisch karakter". De Duiitse Democratische Repu bliek (O.-Duitsland) was vol gens Dahlem een veilige basis voor het nationale verzet in West-Duitsland. Dahlem voerde het woord naar aanleiding van de ondei- tekening van het strijdverbond tussen de onder communistische leiding staande „vereniging van vervolgden door het nazi-re giem" in O.-Duitsland en de Franse zusterorganisatie ervan. tere kalveren, 208 varkens, 386 biggen, 243 paarden, 71 veulens, 366 schapen of lamme ren, 68 bokken of geiten. Prijzen per kg le kw„ 2e kw„ 3e kw. Vette koeien f 2,70 tot f2,80; f2,50 tot f2,70; f2,20 tot f2,50; slachtpaarden f 1,90, f 1,80, f 1,60. Prijzen per stuk le kw., 2e kw.,3e kw.: Graskalveren f360, f 260, f 160; nuchtere kal veren f 60, f 55, f 50biggen f 45, f 35, f 30; schapen f 95, f 75, f 60lammeren f 70, f 60, f 50 kalfkoeien en melkkoeien f 1025, f 925, f 800vare koeien f 725, f625, f550; vaarzen f750, f 650, f550; pinken f575, f475, f375 Vette koeien aanvoer minder, handel zeer stroef, prijzen als vorige week; graskalveren aanv. minder, handel heel stil,, prij zen als vorige week; nuchtere kalveren aanvoer minder, han del lui, prijzen als vorige week; biggen aanvoer minder; handel traag, prijzen lagerslacht paarden aanvoer iets meer, handel slepend, prijzen als vo rige week; schapen en lamme ren aanvoer minder, handel heel stil, prijzen als vorige weekkalfkoeien en melk koeien aanvoer minder, handel zeer lui, prijzen als vorige week; vare koeien aanvoer minder, handel traag, prijzen als vorige week; vaarzen en pinken aan voer minder, handel stroef, prijzen als vorige week. echte Zeeuwse babbelaars. Onmiddellijk daarop ging het gezelschap verder naar St. An- naland. Door honderden belangstellen de begroet, kwam de Konink lijke stoet om half twaalf in St. Annaland aan. Het opont- nisse, Mats van aen Berg, uiue- men werden aangeboden. Te 12.45 verliet de Koninklijke stoet Bruinisse weer. Het Koninklijk gezelschap ver toefde op weg naar Zierikzee, vijf minuten in Oosterland voor een kennismaking met het ge meentebestuur. de grond. Oorspronkelijk lag het in de bedoeling, dat men te Kort^gene de haven zou binnenvaren. Het was echter nog pas kort op komend water, en zo kon het. ge beuren, dat de „Piet Hein" in de Tijdens het debat in de Belgi sche Senaat over de regerings verklaring der nieuwe regering wenste de socialistische Senator Rolin, dat de maatregelen, die noodzakelijk zullen zijn om tege moet te komen aan de intema- ;ies: 5 regels 60 eettip 10 ct.; minimum pee er nummer of Aire* nt meer. t 's namiddags 2 uuf* estand, de steun ran i hebben. erking van het leger Blijk, maar de ver- a de militaire uitga- ient niet altijd een Men moet er voor een verhoging van voor allen en niei ;len een verlaging komsten vormt :er ging voort: Om .nen verdedigen moet i goede welstand zijn kprogramma ter bt- van de werkloosheid worden onderbroken 'enste meer initiatief it in België om het b te keren, t de mening uit, dal lanse politiek in Azïe onbegrijpelijk" blijkt, reurig te zien, dat i* elfde fout wordt be- China: namelijk aan tegen de aanval de sen regering koppelen steund wordt door de besloot Rolin. E SENAAT SPREEKT ROUWEN IN DE DERING UIT. Kamer van Volksver- iiging heeft thans 4e !t 82 tegen 61 stem alisten. liberalen ec ;en) bij 1 onthoud mg uwen uitgesproken in g-Pholien. [heden te Menaéo# jpnieuw moeilijkheder. ussen leden van het K-N.I.L. en de in Menado. waarnemers zijn naar plaats gezonden, ter vertegenwoordiger vaa lelingseommando va* ilijke Landmacht vam- Menado zal vertrekker vertegenwoordiger vae van de AP-R-I.S. HEDEN: Iet Centrum, 6.30 eb iosc. „De piraten van litsschorre, 5.30 uur: htavond der Z.P.M.- L.J.G.-ers. rZEN: Luxor Theater iiösc. Leve de Sam- mcertgebouw, 8 uur: De bezetene". )NS: 7 uur:- Demon door Achilles" en n samenwerking met lonie van Groede. jBURG Molenwater, Groot Wieler-Crite- >r Amateurs en Nieu - MORGEN: JZEN: Luxor Theater ïjrZondagmiddag- ling; 8 uur: Biosc. e Samba". ancertgahourw, 4.30 mdagmiddagvoorstel- jur: Biosc. „De beze- Het Centrum, 4.15 jsc. „De piraten van 8 uur: Biosc. „Dos- DNS: 105 uur: Gro- vaartshow met bal- ging. 0 Beproefde verkoudheid vooc Ve der. Moedei ea kind. eld door het K.N.M.L t, geldig van Zaterdags )t -avond. inig verandering, nd bewolkt met hier en ele buien, afgewisseld aringen. Matige tot vrij wind, hoofdzakelijk lid-West en West. De ïperaturen als gisteren. AG 20 AUGUSTUS v.m. n.iti. 6.06 6.27 6.41 7.02 7.21 7.42 7.31 73? i •t en DAG 21 AUGUSTUS n rt „en v.m. n.m. 7.02 7.25 7.37 8.00 8.17 8.40 8.27 830 ZON- EN MAANSTANDEN. 3.03 21.45 19 5.29 19.57 20 5.31 19.55 21 5.32 19.53 22 5.34 19.51 14.34 16.02 17.19 22.09 22.44 23.37

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 3