SCH BINNENLANDS NIEUWS De staking in de Amsterdamse haven De staking in de haven van Rotterdam ZWITSALETTEN VVNEN ter daj 17 De ^eisen van de Rotterdamse havenarbeiders overgenomen 4000 ARBEIDERS ZIJN ERBIJ BETROKKEN. De hoofdstad heeft op het ogenblik vier stakingen, te weten die van de bouwvakarbeiders, de taxi chauffeurs, de havenarbeiders en de stratenmakers, welke laatste Dinsdagmorgen is begonnen. In totaal rijn met deze stakingen pl.m. 4000 arbeiders gemoeid. Slachtoffer van een haai Villa „Schoonoord" y a f HOOFDPUNT GOUDSMOKKELAAR AANGEHOUDEN. „w „m „er „dt „01 »tr „m Hier en daar bi dezes dat hij ziel historische betekei (in het verre ver], volgens sommigen ringschattend zou 1 laten. Niets is minder w En het dwingt n terug te grijpen n voorbije dagen van Waarbij ik in c plaats de thans lev tie wijs op het schi geen „oude Meeste uitmaakt van de si Axels Raadzaal. Bedoeld wordt h op „onze stad" o uit het Zuiden vereeuwigd omstre van het tweede eeui genoemd. Dus in helft der 18de eeuw Het beeld is in z of onvolkomei synoniem aan een deel van „de Gesc Axel" afgedrukte p zelfde eerste deel ook een platte gro stad (uit dezelfde Scharp). Het ware nood 20 huizenbic onze plaatselijke or de halve oppervla tussen de vesting legen terrein zullen ben. Behalve Kerkdreef, West- met de tussenligg* binding gevende si de bebouwde kom v nig betekenis. De K waarlijk een ter we- bomen beplantte „di Ook waar nu de Oo de z.g. „Oude Stad" vond men rijen bomen. De totale omvanj bouwde kom besloe ste helft der 18de wernood een derde van die van tegem de prent met het de stad vanuit he het schilderij op met de ook daar aa te grond staven feit. Maar daarmede nerends van Axel b De lezers, die dit len verwijzen wij n£ aan het hoofd dezes In een heel ver vt leden (in de tijd va van Denen en Nor 1000 jaar werd o< Axel gesproken) k zeer zeker voor c betekenis gehad oorlogen en berc vroege Middeleeuw* FRAAI SPE1 SPANJAA De overwinning, jaard in de eerste wedstrijd om het pioenschap van N haalde op Cortleve zowel wat de uitsla verloop van de par verrassing. Reeds de opening opmerkelijke nieuw op, waardoor Wit sterke aanval kret waarop Mr Spanjas aanval doorzette, van 't naspelen met Wit: Mr Ed. Spanjs Zwart: N. Cortlevei Slavische verd Havenstaking. Op een Maandagavond gehou- De stratenmakersstaking. Reeds eergisteren deed het ge rucht de ronde, dat enkele cate- éen vergadering, georganiseerd gorieën van gemeentearbeiders door de Algemene Bedrijfsbond Transport, een bij de E.V.C. aan gesloten organisatie, besloten ongeveer 350 havenarbeiders in staking te gaan. Aan dit besluit is Dinsdag door 900 arbeiders van de samenwerkende haven- hedrijven gevolg gegeven. Dit zjjn arbeiders, die zich iedere morgen melden en ingeschakeld worden, indien de vaste arbei ders van de havenbedrijven het werk niet aankunnen. Zij ont vangen een vast basisloon en hebben een ouderdoms- en een weduwen- en wezenverzekering. Omdat het op het ogenblik ta melijk druk is in de haven, be tekent deze staking een ernstige handicap. In totaal telt Amster dam 5000 havenarbeiders. Het besluit tot staking, geno men op een vergadering van Amsterdamse havenarbeiders, heeft tot gevolg gehad, dat het werk in de haven van Amster dam Dinsdagmorgen nagenoeg stil kwam te liggen. Bij de grote scheepvaartmaatschappijen werd door sommige arbeiders in de vroege ochtend nog gewerkt, maar tegen tien uur werd overal het werk neergelegd. De arbei ders kwamen fëgen die tijd op aen vergadering in Krasnapolsky bijeen om te bespreken wat hen ■ferder te dóen staat. •nc De algemene bedrijfsbond ■transport (E.V.C.) heeft gister morgen in Krasnapolsky te Amsterdam* 'éen vergadering be legd, die door duizend haven arbeiders werd bijgewoond. De afdelingsvoorzitter gaf een overzicht van de stand van za ken en. deelde mede, dat in de morgenuren het aantal stakers tot 1200 was opgelopen. De heer D. Kleinsma, lande- Mjk voorzitter van de genoemde bedrijfsbond stelde de vergade ring voor de eisen, die door de Rotterdamse havenarbeiders gesteld zijn over te nemen. De eisen zijn 10 pet. loonsverho ging en handhaving van het ploegenstelsel. Mett hand opste ken werd dit voorstel aangeno men. Hierdoor is het op de Maandagavond gehouden ver gadering genomen besluit om de eisen van de 14e Juli te handhaven komen te vervallen. Er werd voorts een stakingslei- ding benoemd, die met het be stuur de actie zal leiden. Tegen elf uur kreeg men een aet-er overzicht van de omvang der staking in de Amsterdamse haven. Het bleek nu dat slechts de iifoeiders van de samenwer kende havenbedrijven het werk hebben neergelegd. De vaste arbeiders in dienst der diverse ondernemingen zijn, behoudens een enkele uitzondering, ten- dofte aan het werk gegaan. Van de zijde der samenwer kende - havenbedrijven werd aangevoerd, dat de staking door de E.V.C. is uitgelokt. De Unie banden stellen zich niet achter deze staking, zo werd ons mede gedeeld. De bestuurderefn van deze bonden zijn thans in ver gadering bijeen. Het is rustig in het havenge bied. Incidenten hebben zich iniet voorgedaan. De E.V.C. zou Dinsdagmorgen pamfletten hebben uitgereikt, waarin de indruk werd gevestigd, dat het JTW. zich achter de staking stek. Van de zijde van het be stuur van de E.V.C. konden ons geen inlichtingen worden ver strekt, daar het E.V..C.-bestuur voltallig aanwezig is op de ver gadering van havenarbeiders, die momenteel in hotel Krasna polsky wordt gehouden. De bouwarbeidersstaking. Bij de bouwvakarbeiders is de staking begonnen met de steen zetters. Zij heeft zich in de af gelopen week uitgebreid over de gehele stad. Op de grote bouw werken ligt het werk stil, terwijl ook op enkele kleinere objecten niet meer wordt gewerkt. De staking heeft tot doel verhoging van de Ionen. De Uniebonden hebben deze staking afgekeurd. De leiding van de staking be rust bij een comité van actie, dat gisteren niet in staat bleek in lichtingen te verschaffen over de stand van zaken op het ogenblik. zich bij de stakers zouden aan sluiten. Dinsdagmorgen is dit inderdaad gebeurd en hebben de stratenmakers en hun z.g. hand langers het werk neergelegd. Ook hier spelen looneisen een rol. De situatie is nog onover zichtelijk. Een onderhoud tussen een delegatie van de stakers en de Wethouder van Arbeidszaken heeft geen resultaat opgeleverd. In het algemeen is het on danks deze verschillende sta kingsacties rustig inr de hoofd stad. DE TAXI-STAKING. Telefoon van taxistandplaats onklaar gemaakt. De radio-autodienst van de Amsterdamse politie heeft gis ternacht vier mannen gearres teerd, die met een auto de di verse taxistandplaatsen langs re den en de telefoontoestellen, die deze punten met de centrale verbinden, onklaar maakten. De taxicentrale had de politie gealarmeerd, waarna de radio- autodienst een oogje in het zeil hield. Op het Museumplein ont waarde een politie-auto vier man, die druk doende waren de draden van het toestel door te snijden. Zij werden direct gearresteerd en overgebracht naar h:t bureau Leidseplein. Zij zullen worden vervolgd wegens opzettelijke vernieling. Sedert gistermorgen staan alle taxistandplaatsen on der politiebewaking. Stakende taxichauffeurs per telegram opgeroepen zich te melden. Alle stakende Amsterdamse taxichauffeurs in loondienst heb ben Maandagavond van hun werkgevers een telegram ont vangen, waarin zij ongeacht hun dienstrooster tegen Dinsdagmor gen 9 uur werden opgeroepen zich aan de garages te melden voor het uitvoeren van gewone werkzaamheden. Niet verschijnen aldushet telegram is een dringende reden voor ontslag. Om half elf gistermorgen wa- :cn, mede naar aanleiding van deze maatregel, ongeveer hon derd taxi's op straat. Ter be scherming van chauffeur en voertuig werd iedere taxi tevens bc-mand met een politiebeambte in burger. voornemen contact te zoeken net de Eurgemeester om de si tuatie te bespreken. Naar een oplossing? Gisterenmiddag heeft de Unie Verkeer op verzoek van een aan tal leden in Krasnapolsky een vergadering beletgd voor alle Am sterdamse taxichauffeurs. Ook de stakenden en de door hun geko zen delegatie, die de staking leidt, waren hier aanwezig. De grote zaal, die 950 plaatsen heeft, was geheel gevuld. Het was een ru moerige vergadering en telken male mislukten de pogingen om een vorm tot toenadering en op lossing te vinden. Nadat de voorzitter de verga dering, die om kwart over vijf begon en tot ruim zes uur duur de, reeds had gesloten, zonder dat enig resultaat scheen bereikt, deed een lid van de delegatie (een N.V.V.-er) een voorstel, waarme de men zich kon verenigen. Dit voorstel was: De Unie Verkeer en de delegatie van de stakers zullen onmiddellijk in overleg treden. Van de zijde van de Unie Verkeer verbond de voorzitter, de heer R. Laan Jr hieraan het voorstel, dat het resultaat als bindend advies zal gelden. Hier mede kon de de meerderheid zich verenigen. Een 17-jarige lichtmatroos van de Shell-olieboot „Rotula", welke aan de kade bij Udjung (Sura- baja) olie laadde, is deze week het slachtoffer geworden van een haai. Hij was bezig met het schilde ren van de scheepswand. Tegen etenstijd, toen men met het werk ophield, besloot de jongen een duik te nemen in het zeewater. Hij sprong van het plankje, waarop hij, hangende langs de scheepswand, zijn werk had ver richt, maar werd op hetzelfde ogenblik door een haai gegrepen. Er ontwikkelde zich een hevige strijd in het water tussen de matroos en het monster. Een andere matroos zag dit. Hij be dacht zich geen ogenblik en sprong hem na- De haai, die door de hevige plons geschrok ken moet zijn, liet zijn slacht offer los en verdween. Toen de jongen op dek was gebracht, bleek hij vreselijk gewond te zijn. De haai had een zijner be nen ernstig gewond. Zo snel mo gelijk werd het slachtoffer naar een ziekenhuis gebracht, maar medische hulp kon toen niet meer bate Het bloedverlies was te groot geweest en de jongen overleed spoedig na aankomst in het hospitaal. Verenigde Staten vragen Lie's goede diensten De Ver. Staten hebben de Se cretaris-Generaal van de Ver. Naties, Trygve Lie, verzocht gebruik te maken van zijn „goe- de diensten" om een regeling te Tegen elf uur was het aantal j treffen voor het verkrijgen van 1. d2d4, d7d e7e6; 3. Pbl—cc Pglf3, d5xc4; 5. b4. (Deze voortzetti in 1932 overleden meester Noteboom i maar wordt tegenv niet meer toegepast 6. e2e3, b7—b5; a7a5; 8. a4xb5, Ld2Xc3, c6xb5; 10. dus wint Wit de gambiet-pion weer terug.) 1 0Lc8b7; 11. d4—d5 (Volgens de nieuwste onderzoe kingen is deze scherpe voortzet ting beter dan 11. bXc4, b4 met aardige tegenkansen voor Zwart) Lb7d5; 24. Pd6xc8, 'Ia8xc8, 1 1Pg8—f6; 12. b3Xc4,125. Dd3—d4t. Zwart geeft op. taxi's, dat op straat reed al aan gegroeid tot ruim 200 zo deel de ons de directie v^n de taxi centrale mede. De politie heeft uitgebreide maatregelen getroffen om de veiligheid van de chauffeurs en voertuigen te verzekeren. Inci denten hebben zich dan ook nog niet voorgedaan. Later deelde men ons mede, dat tegen 12 uur zoveel taxi's op straat waren, dat aan alle aan vragen om een wagen ruim schoots kon worden voldaan. De stakingsleiding heeft het ROMAN VAN AVONTUUR EN SPANNING door JELLE DRAAISMA. 50) Nadruk verboden. Een poosje later zaten ze weer in de wagen. In Amersfoort nut tigden ze een stevig ontbijt en daarna reden ze naar huis, waar ze precies elf uur aankwamen. „Zeg," zei Klaas, toen ze in de j verte het poortje van de woning zagen. „Staat daar niet een po- litie-agent?" „Ja, zou er wat aan de hand zijn?" Ze stopten en Klaajs sprong uit de wagen om het poortje te openen. Meteen kwam de agent cp hem toe. „Bent u mijnheer Sweers?" „Jawel, Is er iets gebeurd?" De agent glimlachte. „Vraagt u dat maar eens aan uw buren. Ik moet zeggen uw alarminstallatie is prima in orde. We zijn van nacht ongeveer een uur bezig geweest om het ding stil te krij gen. Goeie genade, wat een la waai maakt dat ding!" Piet en Klaas keken elkaar veelbetekenend aan. Pluijmers, dachten ze beiden. „Inbrekers aan het werk ge weest?" vroeg Klaas verder. inlichtingen over leden der strijdkrachten van de Ver. Na ties, die zich thans iin handen der N.-Koreanen bevinden. Trygve Lie, is thans op een korte vacantie in Noorwegen. CYI\aak met n i 'L. korte metten f Uebruik „Ja", antwoordde de agent. „De kelderruit is uitgesneden, maar ik denk niet, dat de in breker binnen is gekomen, want als ik 'het goed heb, is uw alarm installatie dusdanig ingesteld, dat het in werking gaat, als -ex een ruit breekt of uitgesneden wordt?" „Inderdaad," antwoordde Piet lachend. „Een eigen uitvinding van me- Niet slecht, hé?" De agent moest het lachend toegeven. „Nou, horen en zien verging en wij konden geen middel vinden om het lawaai stop te zetten. We schakelden eerst de electrische stroom uit, maar dat gaf ook al niets." „Logisch," antwoordde Piet, hartelijk lachend wat een suc ces! Hij had die zenuwachtige smeris wel eens willen zien zoe ken! „want het apparaat werkt op een accu." „Juist," vervogde de agent meesmuilend, „die vonden wij ten leste en zodoende konden we een einde maken aan dat helse gerinkel. Uw buren links en rechts mopperden tenminste niet zuinig. Ze dachten dat er brand was of iets dergelijks." „Beter dat m'n buren moppe ren over m'n alarminstallatie, dan dat inbrekers m'n halve huls leeghalen," meende Klaas rustig. „Dus u hebt de wacht gehouden, tot we terug zouden zijn?" Maandag hebben de vak groepbestuurders en vertrou wensmannen van de Unie-ver keer., afdeling Rotterdam, ver gaderd. Et is een resolutie aan genomen, waarin de ongeorga niseerde een wilde staking in de Rotterdamse haven" wordt af gekeurd, „omdat een dergelijk optreden geen enkele verbete ring in de positie van de haven arbeiders zal kunnen brengen". Voonts werd vastgesteld „dat uitbreiding van deze staking tot een grote groep van arbeiders, die thans nog aan het werk is, in strijd is met de belangen der havenarbeiders". Er wordt een oproep gedaan „tot alle havenarbeiders, hun normale arbeid te hervaitten". Tenslotte wordt er „bij de rege ring en de raad van vakcentra- len op aangedrongen het thans aan de gang zijnide overleg over lonen en prijzen op zeer korte termijn tot een definitief en be vredigend resultaat te bren gen". VERBOD VAN SAMENSCHOLINGEN TE ROTTERDAM. De burgemeester van Rotter dam, heeft „overwegende, dat er gevaar bestaat voor stoornis van de openbare orde in het havenge bied der gemeente, gezien artikel 220 der gemeentewet en artikel 443 van het wetboek van straf recht" bepaald: „Dat zijn verboden alle samen scholingen, benevens her zich zon der noodzaak ophouden in het havengebied. Amerikaanse Rode Kruis zal Nederlandse strijdkrachten bijstaan Het Amerikaanse Rode Kruis heeft aan het „Nederlandse Ro de Kruis" aangeboden eventueel hulp te verlenen ten bate van Nederlandse strijdkrachten, die in Korea in Uno-verb and op treden. Dit aanbod is in dank aanvaard. Successen van Regeringstroepen in Birma Birmese troepen hebben de plaats Kanaoeng en het gebied Myanaoeng in het district Hen- zada heroverd op strijdkrachten van de volksvrijwilligersorgani satie „De witte Band", een voortzetting van de verzetsbe weging tijdens de oorlog. Het gebied was meer dan een jaar in handen van de tegenstanders geweest. Het ligt halverwege Rangoon en Prome. Volgens ooggetuigen is Saw Ba Oe Gyi, leider van de ver zetsbeweging der Karens in de buurt van de Siamese grens om 't leven gekomen. Hij stond op het punt het land te ontvluch ten op een olifant. Als verboden samenscholing wordt beschouwd elke vereniging van meer dan drie personen op de openbare weg". Gistermiddag had het „Comité van Actie" nogmaals de stakers voor een vergadering in het „Ge bouw Odeon" te Rotterdam bij eengeroepen. De zaal was geheel gevuld, terwijl velen een plaats in de foyer hadden gevonden. Van de zijde van het comité werd opgewekt de staking voor' te zetten. Er werd medegedeeld, dat aan burgemeester Oud was gevraagd op het „Land van Ho boken" te mogen vergaderen. Dg burgemeester zou, zo verklaarde het comité, zijn toestemming willen laten afhangen van een schriftelijk ingediend verzoek. Dit was inmiddels verzonden en de aanwezigen werd verzocht heden een delegatie van drie personen te vergezellen, die van de burge meester diens beslissing op het verzoek wil vernemen. oofdpijnpoeden. Dbardi Volgens mededeling van de Centrale vereniging van Duitse vluchtelingen, zijn er in West- Duitsland 7.745.000 geregistreer- de Duitse vluchtelingen en ver drevenen uit Oost-Europa. Zij maken 16.2 procent van de West- Duitse bevolking uit. Koning Faroek naar Deauville Koning Faroek van Egypte wordt vandaag incognito in zijn particuliere jacht-aan de Fran se Zuidkust verwacht, vanwaar hij zich waarschijnlijk per auto via Parijs naar Deauville aan de kust van Normandië zal bege ven. Naar verluidt heeft Koning Faroek 25 van de beste kamers i<n het Palace-hotel te Deauville besproken, waarvan 3 voor Nar- riman Sadek, het 16-jarig meis je, met wie volgens vroegere be richten de Koning wil trouwen. Het meisje wordt eerst aan het eind van 's Konings bezoek te Deauville verwacht. Amerikaans superlort neergestort Bij het militaire vliegveld te Caswell in Texas is gisteren een B-29 Superfort neergestort en verbrand. Vier van de 12 in zittenden kwamen daarbij om het leven. Canadees schip verbrand Het kantoor te Quebec van de „Canada Steamship Lines" heeft meegedeeld, dat brand is uitgebroken op het passagiers- sclüp „Quebec". De 400 passa- tatie overgegeven aan de douane -mnVioroho r\ ixr oon on q nno.r narvc AANTAL RADIODISTRIBUTIE LUISTERAARS TERUG GELOPEN. De verhoging van de abonne mentsgelden voor de radio- distribuitie, de verhoging van de aamsluitingskosten en de rui mere voorziening van radio toestellen he'bben een aanmer kelijks teruggang van. het aan tal „distriibutieluisteraars" tot gevolg gehad. Bedroeg heit aantal luisteraars op 1 Juni 490.458, op 1 Juli was dit cijfer tot 448.412 terugge lopen. Dit betekent 10 pet. voor het gehele land. In de provincie Noord-Holland ver minderde het aantal met ruim 13 pot.; in Zuid-Holland mett 6 pet. LEERT MEN HET DAN NOOIT De ruim 40-jarige E. te Wijk bij Duurstede vond in zijn land een projectiel. Toen hij dit oorlogstuig eens nader ging onderzoeken, kwam het tot explosie. De linkerhand van de man werd ernstig gewond. Mis schien zal hij de hand moeten missen. De douane op Schiphol heeft Maandagmiddag op Schiphol een man van Amerikaanse nationali teit aangehouden, die onder zijn kleding tien kilogram goud had verborgen. Hij probeerde dit on gemerkt door de douane te lood sen. Het goud was tot dunne plaatjes omgesmolten. De waarde wordt geschat op 40 tot 50.000 gulden. De man is na zijn. arres- giers en de bemannihg van 150 koppen zijn ite Tadoussac (staat Quebec) aan land gegaan. Later is meegedeeld, dat het schip geheel verloren is gegaan. Het kon 480 passagiers vervoe ren. „Ja, dat was opdracht van de baas. Er is al eerder bij u inge broken, niet?" „Nou, en of," antwoordde de bewoner droog. „Men schijnt een voorliefde voor mijn huis te heb ben- In ieder geval, agent, be dankt voor de moeite." Klaas gaf hem een paar siga ren, waarna de man vertrok. Zelf ontsloten ze de deux en ke ken in haastig tempo de vertrek ken door, maar niets wees er op, dat de inbreker verder was ge weest dan het kelderraam. Ook het gevaarlijke pakje speelkaar ten lag onaangeroerd op de plaats, waar ze het hadden gede poneerd, namelijk in de keuken, onder in de koffiebus! Je moet maar op het idee komen! Klaas belde een schilder op en verzocht hem zo spoedig moge lijk een ruit in te zetten en de man in kwestie antwoordde, dat zijn knecht binnen een kwartier de maat kwam opnemen. Daar na maakten ze warm eten klaar en toen ze met hun maaltijd ge reed waren, was er inmiddels een nieuwe ruit ingezet. Piet repa reerde de alarminstallatie en zet te deze weer aan. Daarna gingen de vrienden enkele uren slapen. Toen de wekker afliep was het kwart vóór zes. Ze maakten weer een pak boterhammen klaar en vulden een paar thermoflessen met koffie. Om goed zes uur re- recherche, die een en ander (hans nader onderzoekt. Voorlopig wordt aangenomen, dat de arre stant niet tot een complot be- hooct,, maar het een op zichzelf staaude smokkelpoging is. Het goM is in beslag gnomen. den ze weg, voor d,e tweede maal naar Garderen. Het was nagenoeg donker, toen. ze op de plaats van bestemming aankwamen. De reis was zonder pech verlopen, Ditmaal vonden ze de verschillende paadjes spoe diger en in h.et donker vonden ze de laatste woning. De wagen werd weer een eindje, verder ge parkeerd en afgesloten. Gewa- I. end met twee schoppen togen ze, als dieven door het donkere bos. Piet telde weer de honderd- twintig meter, die de afstand uitmaakte tussen de woning en de holle boom, en deze was wel dra bereikt. Bij het licht van hun zaklantaarns vonden ze gemak kelijk de plek, waar ze het ijze ren paaltje uit de grond hadden gerukt. Ze trokken hun jassen uit, luisterden even naar moge lijke verdachte geluiden, maar alles bleef stil in het donkere, dichte bos. Toen begonnen ze te graven, en nadat de varenplanten gesneuveld waren, werd schep voor schep zand terzijde gegooid. Het gat waarin het paaltje ge staan had, namen ze als middel punt. Een dik half uur waren ze be zig, zonder dat ze enig resultaat boekten. Ze pauzeerden eens en wisten zich het zweet van het voorhoofd. (Wordt vervolgd.) BRIGADIER VAN POLITIE VAN DIEFSTAL VERDACHT. In de afgelopen maanden wer den in. Kralingen tientallen klei ne inbraken gepleegd, waarvan men de 51-jarige brigadier van politie J. N. verdenkt, die Maan dagavond in zijn woning is gear resteerd. Bij een der inbraken vond men in het huis een politiefluit. die de man zou hebben achtergelaten, waardoor zijn arrestatie is moge lijk geworden. In totaal zou Zijn buit ongeveer 700,en enkele pakjes sigaretten hebben bedra gen. Zondagavond j.L verdwenen uit de manege aan de Kralingse- weg twaalf pakjes sigaretten ais- mede 2.50 uit de fooienpot. Ook hiervan wordt N. verdacht. De diefstallen zouden in diensttijd door de man zijn'gepleegd. Hij is in. het hoofdbureau opgesloten. VERDWENEN PADVINDER TERECHT. De Rijkspolitie in Oisterwijk ,(N. B.) heeft gistermorgen de 13- jarige Robbie Karman, een pad vinder uit Amsterdam, die sinds 7 Augustus werd vermist, aange houden. Robbie had deelgenomen aan het kamp te Ommen en was daar weggestuurd, omdat hij zich onhandelbaar gedroeg. De groeps leider, die hem naar huis stuurde, was in de overtuiging, dat de jongen naar zijn ouders zou te rugkeren. Later bleek hij echter aan het zwerven te zijn gegaan. Zijn opsporing- werd verzocht en naar aanleiding hiervan is hij dus gistermorgen aangehouden. Hij is op transport gesteld naar Am sterdam, 5000 BIOSCOOPPLAATSEN GRATIS. De vereniging „Koningin Wil: helminafonds" te Amsterdam heeft bekendgemaakt, dat 12 Am sterdamse bioscopen gratis 5000 plaatsen beschikbaar stellen voor hen, die zich op Zaterdag 26 Augustus opgeven of zich reeds hebben opgegeven als collec tant (e) voor de op 2 September te houden collectes voor de kan kerbestrijding. t MOTORVLET TEGEN STREK DAM GELOPEN. Maandagavond is de houten motorvlet „Madeleine", die met passagiers op zee voer, tegen een strekdam ten Zuiden van de Scheveningse haven gevaren. Met de ,.,Tom"-boot werden de passagiers tn veiligheid ge bracht. Later is de vlet gezon ken. Varontlmng wan lucVil Te Montgomery (Alabama) vroeg een dame ln een gara ge de benzine ln de tank van haar auto door nieuwe te vervangen, daar de oude er al te lang ln zat. Ook wilde zij fris water in de radiator hebben. Tenslot te vroeg zij de oude lucht uit de banden te laten lopen en deze opnieuw op te pompen. Dame zou moeten geven. Beter is echter 21Ld5; 22. Pe8!, Txe823. DXc5, Dh4; 24. g3, Dh6, dat Wit tenminste nog voor enige problemen zet.) 22Pc5d3t23. Dc4xd3, tuële prijsinstortingen sterker. Wanneer nu de producten de gestelde prijs niet hebben op gebracht, dan worden, deze ver- *tvg wyi- deze zaak van 't Centraal Bureau pas in de (kinderschoenen staat -en hiervoor veel geld nodig is. Mogelijk dat dit in. de toekomst Ze wisten, dat ze nu eenmaal in een hospitaal waren terecht gekomen, bestemd voor oude en chronische, niet meer te gene- nietigd, of als veevoeder ge- wel het geval zal kunnen wor- j zen zieken en daar voor de rest bruikt. Uiteraard staat dit laat- I jlen. ste onder strenge controle. Zo- als vanzelf spreekt mogen -deze I N. DE AREND. van hun leven zouden moeten blijven. Er waren slechts wei nig gevallen van werkelijke de- Nieuws; 22.15 Verzoekprogram ma; 23.00 Nieuws; 23.05 Dansmu ziek; 23.30 Lichte orkestmuziek. MAANDAG 14 AUG. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram-; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.55 Voor de vrouw; 9.00 iu.op v ïwü evii-aiJ.O»OJ vji dili*, 81.30 Voor de soldaten; 19 00 Nws; 19.30 Pianoduo; 19.50 Radiofeuil leton; 20.00 Kamerorkest; 21.00 Actualiteiten; 21.15 Pianoduo; 21.30 Lichte muziek; 21.45 Piano duo; 22.00 Nieuws; 22.15 Ver zoekprogramma; 3-00 Nws; 23.05 Casinoconcert.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2