Sukarno kondigt eenheidsstaat af De oorlog in Korea 3 Zuiveringsactie op Oost-Java De Veiligheidsraad Nieuw Belgisch Kabinet De „Kortenaer" heelt Makassar verlaten TAEGOE VAN TWEE KANTEN BEDREIGD. Volgens een communiqué van het Amerikaanse achtste leger hebben Zuid-Koreanen met goed gevolg tegenaan vallen op de Noord-Koreanen gedaan, die de Naktong bij Waegwan waren overgestoken. Vliegtuigen van de Verenigde Naties hadden de Noordkoreaanse pantser wagens buiten gevecht gesteld. In de laatste dagen hebben de Amerikanen twee super forten verloren. In deze periode werden 7.000 ton aan bommen op Noordkoreaanse doelen geworpen. Koenwi. be- Koninklijke deelneming bij ongeluk te Groningen HOOGWATER. „Overwinning in Korea verzekerd" WEERSVERWACHTING 2 SeptembeV in ons bezit ziin Beschadigde foto's worden ter zijde gelegd. ï)e uffig van deze wedstrijd zal in Zaterdag 9 September worden bekend gemaakt. |Qp de enveloppe te vermelden: Fotowedstrijd. VERWACHTING OG WATER. Frankering bij Abonnement: Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Eedactie-adres: Noordstraat 55-57 - Ter neuzen Tel. 2510 Na 5 uur 20i3 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers cent WOENSDAG 16 AUGUSTUS 1950. 6e Jaargang No. 1501. Verschijnt dagelijks - N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs: per mm I*! minimum per advertentie 130. Rubriek Kleine Advertenties: S regels 60 et.; iedere regel mem 12 ct Vermelding onier nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot éeü namiddags 2 uur. President Sukarno heeft Dins dag de eenheidsstaat afgekon digd. In de gecombineerde ver gadering van volksvertegen woordiging en senaat heeft de president verklaard, dat de nieuwe Republiek Indonesia de gehele Indonesische natie zal omvatten. Het wals een nood zakelijke ontwikkeling in het huidige stadium van Indonesia's stryd om onafhankelijkheid, zei hij. Onmiddellijk na de proclama tie vertrok Sukarno per vlieg tuig naar Djogja om de plech tige afkondiging te herhalen en de republiek Djogja te ontbin den. Hij zou direct naar Djakar ta terugkeren. Het huidige federale kabinet van premier Haitta zal vandaag zijn ontslag aanbieden. Het zal opnieuw worden samengesteld als voorlopige regering in af wachting van een parlementaire regering. Krachtens de grondwet zal er slechts één centrale regering zijn voor de nieuwe staat, die uit 10 provincies bestaat. Waarschijnlijk zal de vorming van een parlementaire regering één a twee weken vergen. Er worden feestelijkheden voorbereid voor Donderdag, de vijfde verjaardag van het uitroe pen der onafhankelijkheid. Verwacht wordt, dat Sukarno nog deze week een formateur zal aanwijzen, waarbij de leider van de Masjumi, Mohammed iNiatsir volgens politieke waar nemers de beste kansen heeft. Indien deze formateur zou worden, dan is het zeer waar schijnlijk, dat Sjahrir minister van Buitenlandse Zaken wordt. product is van de Ronde Tafel jAnak Agoeng, in een onderhoud Overeenkomst en niet in over- i met Aneta op het moment va instemming is met de begin- |de opheffing van celen van de unitaristische re publiek die op 17 Augustus 1945 door heit Indonesische volk werd gevormd". Naar aanleiding van dit be roep heeft de regering, vooruit lopend op eventuele tegen- demonstraties, het vertoon van sphndoeken met politieke leuzen verboden. De „Sobsi" heeft aan de militaire gouverneur van Djakarta verzocht dit verbod op te heffen. Anak Agoeng over het federalisme. „Ik ben er van overtuigd, dat in de gedachtewereld van het Indonesische volk het woord fe deralisme niet populair is zo zeide de Minister van Binnen landse Zaken van de R.I.S., „De vele gebeurtenissen na de souvereiniteitsoverdracht hebben de zin van dit woord bezoedeld. Na de oorlog heeft de Neder lands-Indische regering in haar beleid, hierin voorgelicht door Dr. Van Mook, het federalisme niet alleen gebruikt als staat kundig systeem, doch ook als politiek strijdmiddel, en hierin ligt juist de grote fout", aldus Anak Agoeng, die vervolgde: „Als staatssysteem, ter verde ling van de taak tussen de cen trale regering en de autonome gebieden, acht ik het federalisme nog steeds de enige oplossing voor ons land. Ik hoop, dat het federalisme langzamerhand de nare bijsmaak zal verliezen en als regeringssysteem zal blijven voortleven. de bedoeling van de Nederland se regering, de „Kortenaer" bin nenkort uit de Indonesische wa teren terug te trekken. Naar in kringen der R.I.S. wordt verklaard, is de terug trekking uit de Indonesische wa teren uitdrukkelijk door de re gering van de R.I.S- geëist. De „Sobsi" ageert tegen de Eenheidsstaat. De linkse arbeidersorganisa tie de „Sobsi", heefit een be roep op de arbeiders gedaan om Donderdag „een dag van rouw" te houden, daar volgens haar de nieuwe eenheidsstaat „een In de afgelopen week heeft de militaire gouverneur van Oost- Java, kolonel Bambang Sugeng, opdracht gegeven aan alle onder zijn bevel staande strijdkrachten 1 en aan het gehele politieapparaat over te gaan tot een algemene zuiveringsactie in Oost-Java. De actie is gericht tegen alle wets overtreders. Het bepalen van het ogenblik van de aanvang der ac tie werd overgelaten aan de plaatselijke commandanten. De actie heeft ten doel een al gehele zuivering op crimineel ge bied in de provincie Oost-Java uit te voeren vóór de opheffing van het militaire bestuur en zal wor den voortgezet, totdat het gestel de doel is bereikt. De zuiveringsactie staat los van de recente gebeurtenissen in Makassar. Zij is reeds weken ge leden voorbereid. Er zijn arrestaties verricht aan de hand van een tevoren gereed gemaakte lijst van namen van mensen, van wie men bewijzen In de Veiligheidsraad heeft de Indiase gedelegeerde Sir Benegal Rau aangedrongen op de vorming van een commissie der zes niet- permanente raadsleden, die alle voorstellen „voor een vreedzame en rechtvaardige regeling in Ko rea" zou moeten bestuderen. Deze commissie zou bestaan uit Cuba, Ecuador, India, Joego-Sla- vië, Noorwegen en Egypte, „om dat geen van deze landen kan worden beschuldigd of verdacht van expansionistische ambities". De Franse afgevaardigde Jean Chauvel steunde het voorstel. Verschillende gedelegeerden antwoordden op de beschuldi gingen van de Sowjet-Russische voorzitter Malik aan het adres van de Verenigde Staten en de andere landen, die hulp aan Zuid-Korea hadden gezonden. Chauvel noemde Maliks bewe ring, dat de Ver. Staten Zuid Korea voor agressie hadden be wapend, een „ergerlijke onbe schaamdheid". De Ecuadoriaan Quevado ver klaarde, dat alle landen vrede wilden, doch dat geen land zich een levensbeschouwing wil zien opgedrongen. De Noorse afgevaardigde Sun- de gewaagde van de „onlogische houding" der Sow jet-gedelegeer de, die te voren had verklaard, dat de besluiten van de Veilig heidsraad ongeldig waren, omdat de Chinese communistische af gevaardigde niet aanwezig was geweest. „Nu ziet de heer Malik er g^en bezwaar in een raad te presideren, waarin nog steeds geen Chinese communistische gedelegeerde zit en die daarom volgens het standpunt van de Sowjet-Unie rïiet competent is belangrijke besluiten te nemen". Zonider -Sund^'s bewering te beantwoorden, keerde Voorzitter Malik zich tegen Chauvel met de opmerking: „Als de Franse ge delegeerde heeft verwacht, dat ik in de Veiligheidsraad ben terug gekeerd om voor de Amerikaan se agressie in Korea te stem men, zal hij worden teleurge steld". Sprekend over zijn afwezig heid uit de Raad gedurende zes maanden, zeide Malik, dat het Handvest ae leden niet verplicht op alle vergaderingen aanwezig te zijn. Daar de procedure-regels echter wel het rouleren van het voorzitterschap vereisten, had de Sowjet-delegatie deze regel op gevolgd. De rede van de Franse gedele geerde noemde Malik precies het soort redevoering, dat men kon verwachten van een land, „welks beersende klassen een beruchte en smerige oorlog voeren tegen het Vietnamese volk, dat voor zijn onafhankelijkheid vecht". RAU'S VOORSTEL GUNSTIG ONTVANGEN. Het Indiase voorstel om een commissie van de zes niet-perma- nente leden van de Veiligheids raad te benoemen om alle voor stellen voor een vreedzame en rechtvaardige oplossing in Korea te bestuderen, heeft te Lake Success een gunstig onthaal ge vonden. Austin, de Amerikaanse verte genwoordiger, zeide, dat zijn re gering het voorstel waardeerde en bereid is „elk voorstel in sympathieke overweging te ne men, dat ontwikkelingen belooft, die leiden tot bevrijding van het Koreaanse volk uit gevan genschap, herstel van de vrijhelc, en gelegenheid tot zelfregering en veiligheid in het gehele schier eiland". Ook de Britse en Noorse gede legeerden, ofschoon deze hun regeringen nog niet geraadpleegd hadden, lieten zich gunstig over het Indiase voorstel uit. In een niet-officiële bespre king verklaarde Sir Benegal Rau, dat alle plannen, die de commis sie naar voren zou brengen, on vermijdelijk moeten afhangen van een staken van het vuren en een terugtrekken der Noord- Koreaanse strijdkrachten op de 38ste breedtegraad. had, dat zij schuldig waren aan criminele feiten. Deze arresta ties werden voortgezet. Bij de be trokkenen werden ook huiszoe kingen verricht. In Surabaja zijn reeds 233 per sonen in arrest, in Modjokerto 70, in Djombang 110 en in Sido- ardjo 111. Er is een hoeveelheid wapens in beslag genomen, waaronder revolvers, karabijnen, stenguns en granaatwerpers. De zuivering duurt nog voort. Zij heeft ook 'n aantal personen-auto's, jeeps en vrachtauto's opgeleverd, welke gestolen bleken te zijn. Bijzonderheden over de gebeurtenissen te Makassar De militaire waarnemers van de Verenigde Naties zijn Maan dag met hun rapport over de ge beurtenissen te Makassar gereed gekomen. Bijzonderheden waren nog niet te verkrijgen. Intussen verklaarden reizigers* die uit Makassar zijn gekomen en de gevechten hebben meege maakt, dat de schade, die aan de stad is toegebracht, enorm is. Het kamp van de K.N.I.L. is gro tendeels verwoest, terwijl het Grand Hotel en vele officiële ge bouwen zwaar zijn beschadigd. De schade van de laatste gevech ten en van de gevechten tijdens de affaire-Azis zou gezamenlijk een half milliard bedragen. Voorts verklaarden deze reizi gers, dat de bevolking zeer gede primeerd is. Vele Indonesiërs zo wel als Nederlanders willen de stad verlaten. De evacuatie van de oud-leden van het K.N.I.L. is thans in volle gang. Van de zijde van het Hoge Commissariaat verneemt Aneta Prinses Elizabeth heeft een dochter Prinses Elizabeth van Enge land heeft het leven geschon ken aan een dochter. Na,ar gemeld wordt maken moeder en kind het beiden goed. De geboorte vond om 11.50 uur plaats. Het kind wordt de derde can- didaat voor de opvolging van Koning Gteorge, na Prinses Elizabeth zelf en haar eerste kind, Prins Charles, en voor Prinses Margaret, de zuster van Prinses Elizabeth. De nieuwe baby wordt auto matisch een Prinses op gror.d van een vóór de geboorte van Prins Charles door Koning George getekend decreet. Het blijft de derde troonopvolgster, tenzij Prinses Elisabeth een itweede zoon krijgt. Sir William Gilliatt, de 60- jarige vrouwenarts, die 21 maanden geleden bij de geboor te van Prins Charles zijn hulp verleende, was ook nu aanwezig met de hofarts Sir John Weier en andere ter consultatie ont boden artsen. Koning George, die met vacantie in Schotland vertoeft, werd telefonisch door de Hertog van Edinburgh op die hoogte gesteld. Naar men verwacht, zal de doopplechtigheid over 4 of 5 De Noord-Koreanen waren Dinsdagavond op drie plaatsen met een grate legermacht de Naktong overgestoken. Er wordt een vierde belangrijke over tocht gemeld, maar dit is nog niet officieel bevestigd. In Taegoe, de voorlopige Zui delijke hoofdstad, kan men reeds het rumoer van het slag veld horen. De stad wordit door twee zich uitbreidende bruggenhoofden ten Noorden van Waegwan en door een nieuwe Noord-Koreaanse aanval, uit weken worden gehouden. De Aartsbisschop van Canterbury, die hoofd van de kerk van En geland is, zal voorgaan. Over de naam is nog niets bekend. Daar zowel de vader als de moeder van Koningin Victoria afstammen, acht men de naam Victoria niet uitgeslo ten. Het jonge Prinsesje.zal haar eigen distributieboekje ontvangen en iedere maand een fles sinaasappelsap voor five- pence zoals alle andere Britse kinderen. De kabinetsformateur Paul van Zeeland verklaarde Dins dagmiddag tegenover de pers vertegenwoordigers, dat zijn nieuwe regering op een tweetal ministers na gevormd is. „Ik ben thans bezig deze te vinden", zo zeide hij „en verwacht van daag nog het nieuwe kabinet aan de Koninklijke Prins ter goedkeuring te kunnen voor leggen. „Het was een moeilijk en gecompliceerd probleem, waarvoor ik mij gesteld zag", „doch de nieuwe regering is thans practisch gevormd". Wat de samenstelling hiervan be treft, zo vervolgde hij, moet u 1 zich op enkele verrassingen voorbereiden. Er Is een nieuwe Belgische ho mogeen-Katholieke regering ge vormd. Zij is als volgt samengesteld: Eerste Minister: Joseph Plio- lien, Buitenlandse Zaken: Paul van Zeeland, Binnenlandse Zaken: Maurice Brasseur, Landsverdediging: Kolonel dat de „Kortenaer" "in'de'nacht Eduard de Greef, commandant van Maandag op Dinsdag Ma- aan de militaire school te Brus. kassar heeft verlaten en op- Buitenlandse handel en Euro- stoomt naar Surabaja. Het ligt in pese zaken: L. Meurice, H.M. de Koningin heeft naar aanleiding van het ongeluk bij de Graaf Adolfstraat te Groningen, waarbij Zaterdag zes kinderen om het leven kwamen, haar innige deelneming doen betuigen aan de bewoners van Groningen, die door dit ongeluk zo zwaar getrof fen zijn. Tevens heeft H.M. doen informeren naar de toestand van de gewonde kinderen en haar beste wensen voor een spoedig herstel tot uitdrukking doen brengen. Intussen is de toestand van en kele der kinderen nog steeds zeer ernstig. Klaas Been en Hilbert Hoeksema maken het vrij rede lijk. Het raadslid, de heer J. Baar- veld heeft het college van B. en W. vraigen gesteld over het onge val. Hij heeft het gevraagd of B. en W. bereid zijn de raad uitvoe rig in te lichten over de resulta ten van het onderzoek naar de oorzaak van het ongeval: of uit het onderzoek schuld of nalatig heid is gebleken van een of meer gemeentediensten en of B. en W. in de door hen terzake van het j oplossing ongeval ontvangen rapporten aanleiding hebben gevonden van gemeentewege maatregelen te nemen ter voorkoming van her haling en zo ja, welke? De zaak Bertha Hertogh De stukken, waarbij de Neder landse consul-generaal te Sin gapore, de heer J. van der Gaag, machtiging ontvangt op te treden voor de heer en me vrouw Hertogh, zijn Maandag te Singapore aangekomen. DONDERDAG 17 AUGUSTUS v.m. n.m. Breskens 4.06 4.21 Terneuzen 4.41 4.56 Hansweert 5.21 5.36 Walsoorden 5.31 5.46 Justitie: Ludovic Moyerspen, Koloniën: André Dequae, Financiën: Jean van Houtte, Verkeerswezen en plaatsver vangend premier: Paul W. Se- gers, Arbeid en Sociale Voorzorg: Gerard van de Daele, Economische Zaken: Albert Coppe, Onderwijs: Pierre Harmei, Openbare Werken: Oscar Be- hogne, Landbouw: Charles Heger, Volksgezondheid: Alfred de Taeije, Wederopbouw: A. F. de Boodt. De nieuwe Bejgische homo geen-Katholieke regering telt 8 Vlamingen en 8 Walen. De Mi nisters, die de vorige homogeen- Katholieke regering verlaten zijn: Gaston Eyskens (Financiën), Henry Moreau de Melen (Lands verdediging), Henry Carton de Wiart (Justitie), Maurice Orban (Landbouw), Duvieusart (Pre mier), Pierre Wigny (Koloniën) en Albert de Vleeschauwer (Bin nenlandse Zaken). De Kabinetsformatie werd om 16.45 door Paul van Zeeland be kend gemaakt. Hij deelde de persvertegenwoordigers mede, dat de moeilijkheid voor hem er in gelegen was een regering sa men te stellen, die onder de hui dige omstandigheden zou kunnen bijdragen tot een nationale ver zoening in de geest van de bood schap van Koning Leopold. „Wij hebben afscheid genomen van het verleden en hebben de beste d gezocht". Paul van Zeeland "verklaarde verder, dat de Koninklijke Prins zijn goed keuring aan de nieuwe regering had gehecht. De Ministers zullen vandaag de eed afleggen. Daarna wordt de eerste vergadering van het nieuwe Kabinet gehouden. Joseph Pholien, de nieuwe Bel gische Premier, werd 28 Decern her 1884 te Luik geboren. Hij studeerde rechten en wijsbegeer te te Saint Louis en aan de Brus selse universiteit. Na zijn studies vestigde hij zich als advocaat te Brussel. Na de oorlog van 1914— 1918, waaraan Joseph Pholien ac tief deelnam, hervatte hij zijn praktijk. In 1936 werd de nieuwe premier senator. Van 1938 tot '39 was hij Minister van Justitie in het Kabinet van Spaak. Tijdens de bezetting werd Joseph Pho lien drie keer gearresteerd door de Duitsers en na de bevrijding werd hij opnieuw tot senator ge kozen. het Noorden via dreigd. De Westelijke en Noord-Wes telijke hoek van de verdedi gingslinie der V. N. begon Dins dag onder onophoudelijke Noord-Koreaanse aanvallen aan de Naktong af te brokkelen. Tankvoorhoeden van de brug genhoofden bij Waegwan op rukkend, bevonden zich reeds op een afstland van minder dan twintig km van Taegoe, hoewel zij door hevige Zuid-Koreaanse tegenaanvallen worden tegen gehouden. Achter genoemde 2 bruggenhoofden verzamelden zich ongeveer zeven Noordelijke divisies met extra gemechani seerde regimenten. Drie bataljons NoordkoreaneE zijn de Naktong overgestoken en hebben het derde nieuwe brug genhoofd 25 km ten Zuiden van Waegwan gevormd. In de „zak aan de Naktong", 30 km ten Noorden van Masan, wordt door de Amerikaanse 24e divisie hevig gevochten tegen de Noordelijken, wier versterkingen in het bruggenhoofd binnenstro men. Volgens radio-Pjongjan heeft de Noordkoreaanse zesde divisie een tegenaanval der Amerikanen teruggeslagen. Kosong op 30 km ten zuid westen van Masan was op 12 Augustus in Noordkoreaanse handen gevallen, nadat 2.fl0^| Amerikanen gedood en vele ver spreid waren. LANDVERDELING DOOR Dï NOORD-KOREANEN, Berichten uit communistisch Chinese bron wijzen er op, dat de Noord-Koreanen in het door hen bezette gebied van Zuid-Ko-rea met spoed een landverdelings- plan uitvoeren. In een radiobericht uit Peking werd gezegd, dat „de boeren in Zuid-Korea het grote landver- delingsplan tot uitvoer brengen onder het vuur van de Ameri kaanse machinegeweren en bom men". 786 VRIJWILLIGERS VOOB KOREA. Tot Dinsdagmiddag 12 uur Hadden zich in totaal 786 gega digden persoonlijk, schriftelijk of .telegrafisch gemeld voor de marinecompagnie en de com pagnie der Koninklijke Land macht, welke de regering over weegt ter beschikking van de Verenigde Naties te stellen. Tot en met 21 Augustus kan men zich voor bovengenoemde leger onderdelen aanmelden. In een boodschap aan de Zuid- Koreaanse President Syngman Rhee heeft President Truman verklaard, dat de „overwinning is verzekerd" in de Koreaanse oorlog. „Ik ben er zeker van, dat de aanvaller zal worden teruggesla gen en dat het volk van Korea dc vrijheid en onafhankelijkheid die zijn natuurlijk recht zijn, zal verkrijgen", aldus Truman. medegedeeld door het K.N.MX te De^Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot -avond. Tijdelijk regen. Half tot zwaar bewolkt met tij delijk regen of enkele regenbuien. Matige tot krachtige wind over wegend tussen Zuid-West en Zuid. Iets lagere temperaturen. ZON- EN MAANSTANDEN. 16 5.24 20.03 8.42 21.03 17 5.26 20.01 10.07 21.15 18 5.28 19.59 11.33 21.28 echte Zeeuwse babbelaars. Onmiddellijk daarop ging het gezelschap verder naar St. An- naland. Door honderden belangstellen de begroet, kwam de Konink lijke stoet om half twaalf in St. Annaland aan. Het opont- msse, iuaus van at»» men werden aangeboden. Te 12.45 verliet de Koninklijke stóet Bruinisse weer. Het Koninklijk gezelschap ver toefde op weg naar Zierikzee, vijf minuten in Oosterland voor een kennismaking met het ge meentebestuur. de grond. Oorspronkelijk lag het in de bedoeling, dat men te Kortgene de haven zou binnenvaren. Het was echter nog pas kort op komend water, en zo kon het. ge beuren, dat de „Piet Hein" in de TtjUens net. aeuai m uc sche Senaat over de regerings verklaring der nieuwe regering wenste de socialistische Senator Rolin, dat de maatregelen, die noodzakelijk zullen zijn om tege moet te komen aan de intema- >s: 5 regels 60 eest; .0 ct.; minimum pek nummer of Aire» t meer. 's namiddags 2 uur. tand, de steun ran hebben. •king van het leger lijk, maar de ver- de militaire uitga- nt niet altijd een Men moet er voor een verhoging van voor allen en nier en een verlaging omsten vormt r ging voort: Om en verdedigen moei goede welstand zijn programma ter be- in de werkloosheid orden onderbroken, nste meer inlfiatiel in België om het te keren. de mening uit, dar ,nse politiek in Azië nbegrijpelijk" blijkt surig te zien, dat i» fde fout wordt be- China: namelijk aan tegen de aanval de n regering koppelen .eund wordt door de «sloot Rolin. SENAAT SPREEKT OUWEN IN DE ERING UIT. amer van Volksver- ging heeft thans 4e 82 tegen 61 stem- listen, liberalen en n) bij 1 onthoud ug wen uitgesproken in -Pholien. leden te Menade, mieuw moeilijkheder. ,sen leden van het K-N.I.L. en de Menado. waarnemers zijn naar plaats gezonden, ter- ertegenwoordiger va» ïlingscommando va» ijke Landmacht vait- lenado zal vertrekker ertegenwoordiger va» ,-an de AP.R.I.S. Igendi HEDEN: et Centrum, 6.30 en ïsc. „De piraten van tsschorre, 5.30 uur: tavond der Z.P.M- l.J.G.-ers. SEN: Luxor Theater oisc. Leve de Sam- tcertgebouw, 8 uur: •e bezetene". >IS: 7 uur: Demon- loor „Achilles" en samenwerking met Dnie van Groede. 3URGMolenwater root Wieler-Crite- Amateurs en Nieu MORGEN: SEN: Luxor Theater Zondagmiddaig- ng; 8 uur: Biosc Samba". acertgeboutw, 4.30 ïdagmiddagvoorstel- ir: Biosc. „De beze- Het Centrum, 4.15 ie. „De piraten van uur: Biosc. „Dos- fS: 105 uur: Gro- aartshow met bal ing. Beproefde hulp»M i rerkoudheid *ooc v«- j der. Moeder ea kind. d door het K.N.M.L geldig van Zaterdag -avond. ig verandering. 3 bewolkt met hier en e buien, afgewisseld •ingen. Matige tot vrij wind, hoofdzakelijk d-West en West. De >eraturen als gisteren .G 20 AUGUSTUS v.m. n.m 6.06 6.27 6.41 7.Ö2 7.21 7.42 1 7.31 75? AG 21 AUGUSTUS v.m. n.m. 7.02 7.25 7.37 8.00 8.17 8.40 ,n 8.27 850 ZON- EN MAANSTANDEN. 19 5.29 19.57 13.03 21.45 20 5.31 1955 14.34 21 5.32 19.53 16.02 22 5.34 1951 22.09 22.44 17.19 23.37

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1