KOREA;EN HET KREMLIN De strijd in Korea De gebeurtenissen te Makassar bouwvakvacant ORANJEBOOM BIER! Telegram van de regering der Z.-Molukken Frankering bij Abonnement: Temeuzen DINSDAG 15 AUGUSTUS 1950. 6e Jaargang No. 1500. Verschijnt dagelijks - N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen. POLITIEK SCHAAKSPEL IN GROTE STIJL. De Russen hebben vanouds de naam uitstekende diplo-1 wapen-, Maarm Korea* ge maten te zijn. Maar het heeft er toch veel van, alsof ze zich in het jongste politieke schaakspel hebben verre kend. De oorzaak hiervan moet volgens deskundigen wor den gezocht in het feit, dat de Russische politici niet meer gelijk in het verleden deugdelijk geinformeerd zijn. e contact van Rusland met de rest van de wereld is tegen woordig geringer dan ooit het geval is geweest. Zelfs de mannen op de hoogste en verantwoordelijkste posten moeten het stellen met informaties uit de tweede hand, zodanig geschift, dat tal van feiten of genegeerd of ver draaid worden. De strijd tussen de A.P.R.LS en de oud-leden van het K.N.I.L. heeft drie en een half etmaal met on onderbroken hevigheid geduurd, aldus zegt de cor respondent van Aneta in Makassar in zijn Zaterdag avond laat te Djakarta binnengekomen verslag van de gebeurtenissen der laatste week. Op dit moment is nog niet te zeggen hoeveel slachtoffers er zijn, doch de correspondent is van mening, dat de schat ting van 800 tot 900, (waarvan ongeveer 80 tot 90 militairen) aan de lage kant zal blijken te zijn. De Amerikaanse 24-ste divisie heeft het Noordkoreaan- se bruggenhoofd bij Tsjongnjang meer dan anderhalve km ingedrukt. De Amerikaanse cavaleriedivisie vernie tigde 65 km naar het Noorden een uit 800 man bestaande Noordkoreaanse strijdmacht, welke met tanks over een geimproviseerde dijk over de Naktong was getrokken. Even ten Noorden van Waegwan hebben Zuidkoreanen een opmars naar Taegoe tot staan gebracht. De benoeming van Van Zeeland tot kabinetsformateur WEERSVERWACHTING. HOOGWATER. De 'foto's moeten uiterlijk Zaterdag 2 Septemberv n ons bezit ziin Beschadigde foto s worden ter zijde gelegd. DeSg van deze wedstrijd zal fa.ons nummer van Zaterdag 9 September worden bekend gemaakt. Op de enveloppe te vermelden: Fotowedstrijd. ER WACHTING IGWATER. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent. ZEEUW Advertentieprijs: per mm W minimum per advertentie 13U Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onier nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot doe namiddags 2 uur. I Men meende te kunnen aanne- men, dat de tank een verouderd vv -- bleken, dat de tank nog niet by de verouderde Wapens moet wor den gerekend en dat dit ook in de naaste toekomst niet het geval zal zijn. Dit is de meest spreken de ervaring, die in Korea werd opgedaan. De Russen hebben tanks, ja, de militaire deskundi gen zijn van oordeel, dat de Rus sen sterker zijn dan ooit. Duitse krijgsgevangenen, die naar hun land terugkeerden, hebben mel ding gemaakt van het feit, dat men in Rusland in alle grote wa- Malik schoot een bok. De Russen huldigden lange tijd de opvatting, dat de organisatie der Verenigde Naties voor hen van veel nut kon zijn. Met be hulp van de V. N. hoopten zij de vreedzame betrekkingen tussen de twee naast elkaar staande fundamenteel verschillende we reldsystemen te kunnen handha ven en bevorderen. Op de dag echter, dat de Russen zich ont trokken aan de bijeenkomsten der Verenigde Naties, demon streerden zij hun ongeloof in de mogelijkheid van een compromis. Hun veto-recht hadden ze reeds zó vaak gebruikt, dat het de schijn had, alsof de Russen in- plaats van bekwame diplomaten eenvoudig malcontenten en que rulanten waren geworden, met wie geen overeenkomst nodig was. Zelfs daar waar ze als voor vechters optraden van de door ieder als redelijk aanvaarde eis van een behoorlijke vertegen woordiging van het Chinese mil- lioenenvolk in de Verenigde Na ties, wisten ze zich in een on mogelijke positie te dringen, die zij door hun weglopen uit de vergaderingen der Verenigde Naties nog accentueerden. Dit weglopen was een fout, waarop de uitspraak van Talleyrand toe passelijk is: „Het was erger dan een misdaad". Het was duidelijk, dat met deze politiek geen suc cessen konden worden bevoch ten en het fiasco van de poging om door het wegblijven van haar vertegenwoordigers ongewenste besluiten, te verhinderen, bracht de Sowjet-Unie tot zuiver nega tieve opvattingen met betrekking tot het functionneren van de Verenigde Naties. Dit kwam in de verklaring van Gromyko en in verschillende commentaren van de woordvoerders der klei nere Ooststaten tot uitdrukking. Ook de pogingen die door Trygve Lie werden ondernomen om de tegenstellingen in de Veiligheids raad, die waren ontstaan door dat Amerika bleef weigeren het Rode China te erkennen, te over bruggen, vonden in Moskou slechts matige aanmoediging. Op het ogënblik schijnt men te be seffen, dat Malik een bok heeft geschoten met zijn politiek in de Veiligheidsraad, maar het valt zeer te betwijfelen, of hij diplo maat genoeg zal blijken om po sitieve resultaten te bereiken voor zijn eigen land en voor de wereld. De tank is geen verouderd wapen. Het is waarlijk geen wonder, dat velen in de Russische poli tiek geen opbouwende elementen kunnen onderscheiden en tot geen andere conclusie kunnen komen, dan dat de Sowjet-Unie de strijd dan maar met andere dan diplomatieke middelen wenst uit te vechten. Het Kremlin is in Korea een politiek schaakspel in grote stijl begonnen en de inzet van dit spel is de wereldvrede. De krijgsverrichtingen in Korea hebben tot nu toe vbor de Russen gunstige uitkomsten opgeleverd, als men tenminste de tienduizen den Koreaanse doden en gewon den niet meetelt. Ook zijn de Russen er in geslaagd de hele wereld te overtuigen van het be droevende feit, dat een derde wereldoorlog geenszins tot de onmogelijkheden moet worden gerekend. Reeds thans kan men zeggen, dat in Korea gevechten plaats vinden, die in verschrik kelijkheid niet onderdoen voor de vreselijkste episoden uit de twee de wereldoorlog. Velen houden de oorlog in Korea dan ook voor een soort generale repetitie ge lijk deze vóór de tweede wereld oorlog in Spanje werd gehouden. Nuchter worden de uitkomsten vergeleken en men constateert, dat de Russen in militair-tech nisch opzicht in het voordeel zijn. Rusland bezit op het ogenblik minstens 100.000 deugdelijke' tanks. Enkele jaren geleden pro duceerde men in Rusland per maand 450 T—34 tanks. Thans komen er minstens duizend per maand van de lopende band De Westelijke mogendheden zijn volgens het oordeel van des kundigen hierbij enorm ten ach ter. Reeds werd de mening ver kondigd, dat de Russen bij een offensief tegen West-Europa bin nen enkele dagen aan de kusten van de Noordzee en van de At lantische Oceaan zouden staan. Dit moet natuurlijk met het no dige voorbehoud worden opgeno men. Er is echter geen twijfel aan, dat de Russen zich sterk voelen en het vreedzaam geluk men in Kusiana in ane groie w<x- penfabrieken sinds jaar en dag van millioenen mensen in in een drie-ploegenstelsel werkt. I waagschaal wordt gesteld Over de voorgeschiedenis schrijft de correspondent: ,,De spanning, die er reeds enige tijd heerste nabij het overvolle doorgangs kamp van het K.N.I.L.heeft de vorige week geleid tot incidenten De Noordkoreanem hadden opdracht Taegoe heden te ver overen ter herdenking van de bevrijding van Korea van de Japanners. Amerikaanse infan terie en tanks bevinden zich nog bij het vliegveld ten Zuiden van Pohang. Ook achtergeble ven grondpersoneel strijdt daar tegen Noord-Koreanein. Gemeld wordt, dat ten Noorden van het vliegveld Zuid-Koreainen op verschillende plaatsen aanval len. Enkele mijlen ten Oosten van Tsjingdjoe zijn de Amerikaan se troepen in regen en modder blijven steken. Communistische itroepen doen aanvallen op de achterhoede. Volgens een communiqué van het achtste leger bevinden zich 1200 Noord-Koreaanse man schappen jn het bruggenhoofd bij Tsjongnjang (ten Noorden van Masan). Zij vormen een bedreiging voor de Amerikaanse aanvoerlijnen naar het Westen en het Noorden. Maandag is voor het eerst gebruik gemaakt van „Tiny Times", raketten, die een pant serlaag van 30 cm dikte kunnen doorboren. DPA Volgens het bericht ge- Bij de eerste aanval met een looft men dat de passagiers de Corsair van een vliegkampschip bemanningen^Vdwonjen hebben werd een brug bij Tsjoegdjoe Tsjechisch vliegtuig geland in West-Duitsland Een tweemotorig Tsjechoslo- waaks transportvliegtuig met 4 passagiers een echtpaar en hun twee zoons is Zaterdag avond op een vliegveld in de buurt van Aibach geland, zo meldt het Duitse nieuwsbureau Volgens het bericht ge- naar Duitsland te vliegen. Het Tsjechoslowaakse consulaat-ge neraal te München verklaarde, dat het vliegtuig landde doordat het gebrek aan benzine had. Het vliegtuig, dat niet beschadigd is, wordt bewaakt door Duitse poli tie en Amerikaanse militaire po litie. volledig vernield. Gevechtsvlieg tuigen dragen onder iedere vleugel een dergelijke raket. Aan de Zuidkust vorderden Amerikaanse mariniers tot ho ger gelegen terrein tem Zuiden van Satsjon. Zij trokken de plaats zelf binnen, doch moes ten haar weer verlaten wegens aanvallen op de achterhoede. Satsjoln ligt 14 km ten Zuiden van Tsjindjoe. Maandagmiddag waren tanks der Noord-Koreanen in de op mars naar Taegoe op 6V2 kilome ter ten Noorden van Waegwan. Amerikaanse strijdkrachten had den toen het vliegveld ten Z.O. van Pohang nog in handen. De Noordelijken zijn de Naktong weer overgestoken via een dam. gebouwd van stenen en met zand gevulde rijstzakken- De Zuidelijken bieden krachtige te genstand. Volgens gevangen ge nomen officieren is de Noorde lijke strijdmacht bij Waegwan samengesteld uit de beste man schappen van de derde divisie, de sterkste en strijdvaardigste aan het front en hebben zij op dracht vandaag Taegoe te ver overen. Zondag hebben de Noordelij ken Koenwi veroverd. PHILIPPIJNSE HULP VOOR KOREA. Dr. Roberto Regala, Philippijn- se consul-generaal te Sydney, heeft op een receptie te Tasma nia verklaard, dat binnen enkele weken 5000 Philippijnse man schappen naar Korea worden ge zonden. Twintig Sherman-tanks en medische benodigdheden wa ren reeds onderweg, aldus Re- gala. ti ssen de Ambonese militairen en de bewoners van de omliggen de kampongs. Van de kampong Mariso uit breidde de stemming tegen het K.N.I.L- zich uit over de andere stadsdelen. Toen deed zich het incident voor, waarbij de Menadonese luitenant van de Apris, die zich per ongeluk bin nen het rayon van Ihet kamp begaf, werd doodgeschoten. Hier op volgde een boycot van de Am bonnese militairen op de pasars. De polisi militer der R.I.S. is hiertegen flink opgetreden, waardoor uitbreiding van de agi tatie werd verhinderd. De stille boycot bleef echter en voortdu rend kwam het tot handtastelijk heden tussen de bevolking en de ex-leden van het K.N.I.L. Za terdag 5 Augustus was er des middags een bespreking tussen de Unci-waarnemers, de com mandant van de Apris en de commandant van het kamp van het K.N.I.L., welke bespreking niet tot een oplossing heeft ge leid. Even vóór 6 uur 's middags vielen de eerste schoten en kort daarop hoorde men het geratel van machinegeweren uit ver schillende delen van het zuide lijke stadsdeel. Even later was de vuurwisseling algemeen en drie en een half etmaal lang werd er onafgebroken geschoten, waarbij ce mortiergranaten van de ex- Knillers veel schade hebben aangericht, evenals 'het vuur van de Apris. Hierbij kwam Zondag dan nog de beschieting van uit ae lucht met B 25 en de beschie ting van net korvet van de Alris ai, de „Radjawali". (Dit laatste werd te Djakarta niet bevestigd, doch de corres pondent van Aneta schrijft uit eigen waarneming - Red. Aneta.) Er braken omvangrijke bran den uit. De waarnemers van de Unci reden uit, doch heb ben de gevechtszone niet bereikt. De jeep der waarnemers werd beschoten. De telefoon function- neerde niet meer. Aan de zijde van de Unci werd uit de beschik bare gegevens de conclusie ge trokken, dat de voormalige leden van het K.N.I.L Zaterdag tot de aanval waren overgegaan en dat .ij een groot deel van de stad hadden bezet, waaruit zij later weer door de Apris werden ver jaagd. De óverste Tijman van het kamp van het K.N.I.L. heeft bij de waarnemers van de Unci on middellijk een protest ingediend tegen de beschietingen uit de lucht en van zee uit. Voorts ver zocht overste Tijman in een tele gram aan generaal-majoor Schef- felaer te Djakarta op hoog ni veau te protesteren tegen de be schietingen. De Unci moest later bij een poging om overste Sen- tot van de Apris te bereiken. overhaast terugkeren. Naderhand kwam vast te staan, dat een groep ex-leden van het K.N.I.L. Zondagmorgen een zware uitval deden, die zeer woest werd uit gevoerd en vele slachtoffers on der de burgerbevolking heeft ge maakt. Overste Tijman werd Zondagmiddag door de Apris uit zijn woning gehaald, omdat men hem „onveilig" achtte. Hij werd buiten Makassar gebracht. Toen gen.-majoor Scheffelaer Maan dagmiddag op het vliegveld ar riveerde, werd het beter geoor deeld hem niet naar de stad te laten gaan. Hij werd naar Ban- timurung gebracht, dat 40 km luiten Makassar is gelegen, al waar ook overste Tijman was. Generaal-majoor Scheffelaer kon aan de pers niet mededelen, waarom de Kortenaer naar Ma kassar werd gezonden.- Hij wist ldeivan op Woensdagmorgen nog niets. Slechts kon hij veronder stellen, dat het uitblijven van berichten over aankomst en vei ligheidsmaatregelen voor zijn persoon bij Dr. Hirschfeld onge rustheid hadden verwekt. Hij had edhter onmiddellijk bij zijn aan komst getelegrafeerd, welk tele gram niet in Djakarta schijiït te zijn aangekomen. Generaal-rqfijoor Scheffelaer heeft om de zending van het oor logsschip niet gevraagd, zo zei- de hij. Intussen was het Cease Fire ingegaan en thans zijn de maatregelen ter algehele evacua tie van de voormalige leden van het K.N.I.L. reeds genomen, door dat hettroepentransportschip Het Zuiderkruis naar Makassar is vertrokken. Generaal-majoor Scheffelaer was vol lof over het optreden van de militaire politie van de Apris, aldus luidt het verslag van de correspondent van Aneta te Makassar. Generaal-majoor Scheffelaer is thans terug in Djakarta, teneinde verslag uit te brengen. Makassar is thans geheel rustig, doch er heerst verslagenheid onder de bevolking. Zal de „Kortenaer" binnen kort uit Makassar worden teruggetrokken Uit gezaghebbende bron werd te Djakarta vernomen, dat Maan dag van Nederlandse zijde aan de Indonesische regering werd medegedeeld, dat de „Kortenaer* binnenkort uit Makassar zou worden teruggetrokken. De Ne derlanders legden er de nadruk op, dat Nederlandse schepen, in gevolge een overeenkomst met de Indonesiërs, gedurende een jaar vrij waren in Indonesische wateren te varen, doch zij stem den er in toe, de „Kortenaer* naar een ander gebied te dirige ren. Officieel verneemt Reuter nog, dat de eerste groep Ambonnese militairen van het voormalige K.N.I.L. Maandag met Neder landse vervoersgelegenheid uit Makassar zou vertrekken. Om trent hun bestemming is niets bekend. Naar men vermoedt, zouden alle militairen voor hun vertrek ontwapend zijn. De regering van de Republiek der Zuid-Molukken heeft de com missie der Verenigde Naties te Djakarta telegrafisch uitgeno digd naar Ambon te komen om zich op de hoogte te stellen van de situatie aldaar, doch zij vreest, dat het telegram de commissie niet heeft bereikt. Daarom heeft zij haar verte genwoordiger in Nederland een telegram gezonden, waarin hem wordt opgedragen alle pogingen in het werk te stellen neutrale waarnemers te doen zenden naar het onbezette gebied van die re publiek en tevens een officieel verzoek tot interventie bij de Veiligheidsraad in te dienen. Voorts ontving hij een tele gram van zijn regering, waarin wordt gezegd, dat de Republiek der Zuid-Molukken verlangt deel te nemen aan de strijd in Korea als onderdeel van de strijdkrach ten der Verenigde Naties. De re publiek zou in staat zijn 20.000 soldaten te leveren, mits zij door Amerika bewapend worden. Zij is bereid vliegvelden en havens ZON- EN MAANSTANDEN. 15 5.23 20.05 7.19 20.52 16 5.24 20.03 8.42 21.03 17 5.26 20.01 10.07 21.15 18 5.28 19.59 11.33 21.28 Het Socialistische blad „Le Peuple" schreef Maandagmor gen, dat de benoeming van Paul van Zeeland tot kabinetsforma teur een ernstige provocatie be tekent. Het is alom bekend, al dus het blad, dat Van Zeeland de vorst steeds op het hart drukte een onverbiddellijke houding te blijven aannemen, die tot de tra gische gebeurtenissen heeft ge leid. Volgens „Le Peuple" is men ook van de zijde der C.V.P. niet eng ingenomen met de benoe ming van Van Zeeland tot for mateur. Naar het blad weet te melden, zouden van de homogeen-Katho lieke regering die Van Zeeland wenst samen te stellen, niet lan ger deel uitmaken de Ministers Duvieusart, Eyskens, Wigny, Orban, Moreau de Melen en Car ton de Wiart. De Vlaamse bladen zijn het er over eens, dat de Koninklijke Prins door de vorming van een nieuwe regering tot twee maal toe aan een Vlaamse minister (Segers en De Schrijver) aan te bieden, een gebaar heeft willen maken tegenover het Vlaamse deel der bevolking. Het Katholieke blad „De Nieuwe Gids" merkt in dit ver band op: „Men moet toegeven dat de C.V.P. op het ogenblik over geen enkele Vlaamse per soonlijkheid beschikt, die in de ogen der openbare mening pres tige en gezag bezit om aan het hoofd van een regering te staan. De enige figuur is misschien Auguste de Schrijver. Het moet tot nadenken stemmen, dat de heer De Schrijver, bij wie vorige week de ruiten werden inge gooid door partijgenoten en die dagelijks dreigbrieven ontvangt, door de Koninklijke Prins waar dig werd bevonden voor het eerste-ministerschap". af te staan ten behoeve van „de democratische verdedigingslinie". Het telegram verzoekt voorts er bij de Amerikaanse regering op aan te dringen zo spoedig mo gelijk met die republiek ie on derhandelen „in verband met bet voornemen van de R.I.S. 'n mas sale aanval op Ambon uit te voe ren, waardoor zij gedwongen zo» worden vernielingen en de poö- tiek van de verschroeide aard* toe te passen". Teiagram aan Minister-Pres. Dree» De vertegenwoordiger van de Republiek der Zuid-Molukke» heeft aan Minister-President Drees een telegram gezonden, waarin hij het dringend verzoek doet om de oud-K.N.I.L.-militai- ren en hun gezinnen niet weg te voeren naar kampen op .Java, daar dit gelijk staat met „moed willige overlevering aan gueril la's en terreur van de Indonesi sche regering". De Nederlandse regering wordt verzocht eerst de delegatie van Ambonnese oud militairen te horen. Voorts wordt in het telegram gezegd, dat het mogelijk is de oud-leden van het K.N.I.L. met hun gezinnen naar Ambon te repatriëren, daar zij de bescherming van de Neder landse marine genieten. medegedeeld door het K-N.MA te De Bilt, geldig van Dinsdag ochtend tot -avond. Toenemende wind. In het Noorden van het land half tot zwaar bewolkt en bijna overal droog weer. In het Zuiden licht tot zwaar bewolkt en droog. Aanvankelijk zwakke Noordwes telijke wind, later matige tot krachtige Zuidwestelijke wind. WOENSDAG 16 AUGUSTUS. v.m. n.m. Breskens 3.32 3.47 Terneuzen 4.07 4.22 Hansweert 4.47 5.02 Walsoorden 4.57 5.12 echte Zeeuwse babbelaars. Onmiddellijk daarop ging het gezelschap verder naar St. An- naland. Door honderden belangstellen de begroet, kwam de Konink lijke stoet om half twaalf in St. Annaland aan. Het opont- ma us van ucu 1x15, miw men werden aangeboden. Te 12.45 verliet de Koninklijke stóet Bruinisse weer. Het Koninklijk gezelschap ver toefde op weg naar Zierikzee, vijf minuten in Oosterland voor een kennismaking met het ge meentebestuur. de grond. Oorspronkelijk lag het in de bedoeling, dat men te Kortgene de haven zou binnenvaren.' Het was echter nog pas kort op komend water, en zo kon het. ge beuren, dat de „Piet Hein" in de rien terwiil de minimum aimeuugcu u - -*->"• Tijdens het debat in de Belgi sche Senaat over de regerings verklaring der nieuwe regering wenste de socialistische Senator Rolin, dat de maatregelen, die noodzakelijk zullen zijn om tege moet te komen aan de interna ls: 5 regels 60 cent; .0 ct.; minimum pet. nummer of Aêree meer. 's namiddags 2 uw. tand, de steun ran hebben. king van het leger ijk, maar de ver- de militaire uitga at niet altijd een Men moet er voor een verhoging van voor allen en nier :n een verlaging )msten vormt r ging voort: Om en verdedigen moet roe de welstand zijn programma ter be- m de werkloosheid arden onderbroken ïste meer initiatiet in België om het te keren. de mening uit, dar use politiek in Azië nbegrijpelijk" blijkt urig te zien, dal is fde fout wordt toe- jjhina: namelijk aan egen de aanval de i regering koppelen, ;und wordt door de ssloot Rolin. SENAAT SPREEKT DUWEN IN DE ÏRING UIT. imer van Volksver- ;ing heeft thans de 82 tegen 61 stem- isten, liberalen en ibij 1 onthoud ns ven uitgesproken ïe Pholien. eden te Menado, nieuw moeilijkheder sen leden van hel K-N.I.L. en df Menado. aarnemers zijn naar i laats gezonden, ter- rtes;enwoordiger va* lingscommando va* ke Landmacht van en ado zal vertrekken rtegenwoordiger va* an de AP.R.I.S. vgendi IEDEN t Centrum, 6.30 sn >c. „De piraten van ischorre, 5.30 uur: ivond der Z.P.M.- j.G.-ers. 3NLuxor Theater sc. Leve de Sam- :ertgebouw, 8 uur: bezetene". 3: 7 uur: Demon tor „Achilles" en samenwerking met tie van Groede. 'JRGMolenwater, oot Wieler-Crite- Amateurs en Nieu - IORGEN: EN: Luxor Theater Zondiagmiddag- g; 8 uur: Bios-c. Samba". ji-rtgaboufw, 4.30 lagmiddagvoorstel- Biosc. ,,De beze- !et Centrum, 4.15 „De p'raten van uur: Biosc. ,,Dos- 3: 10—5 uur: Gro- trtshow met bal- të- 1 Beproefde tmlppW mloudbeid *ooc Vt- der. Moeder en Had- door het K.N.M.L ;eldig van Zaterdag avond. j verandering. bewolkt met hier er buien, afgewisseld igen. Matige tot vrij vind, hoofdzakelijk West en West. De laturen als gisteren. 20 AUGUSTUS v.m. n.m, 6.06 627 6.41 7.02 721 7.42 7.31 75? G 21 AUGUSTUS v.m. n.m. 7.02 725 7.37 8.00 8.17 8.40 t 8.27 850 ZON- EN MAANSTANDEN. 19 5.29 19.57 13.03 21.45 20 5.31 19.55 14.34 22.09 21 5.32 19.53 16.02 22.44 22 5.34 19.51 17.19 23.37

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1