BINNENLANDS NIEUWS Gemeenteraad van IJzendijke Se„ °sr&£ SPORTNIEUWS Atoom-spionnage voor Rusland BIM EN DE DUIZENDNEUS Wat brengt de Radio VOETBAL. PAS OP UW AUTO. TREINRAMP IN INDIA. ZWEMMEN. WIELRENNEN. Zaterdag 9 September worden bekend gemaakt. Op de enveloppe te vermelden; Fotowedstrijd. den le Menado, >nda ERW ACHTING GWATER. 19 5.29 19.57 20 5.31 19.55 21 5.32 19.53 22 5.34 19.51 Onder de ingekomen stukken bevond zich een °n^ro^ake oSoudS? hvl fgSfjS "ëTheer RMf"ftïï - si.o der gemeente Oostburg. ëfhïer EWens vin* het erg viPitn van Oostburg en meent dat deze gemeente zowat alles wil hebben Hij zou gaarne zien dat deze seizoenmarkt dan op nartfcuher terrein zou worden gehouden. De gehele raad is het hiermede eens. "over het voorstel van Burg. Weth. tot het bouwen van 21 woningen op het terrein tussen Noordstraat en de Rozemarijn- straat ontwikkelt zich een uit voerige gedachtenwisseling en het zag er naar uit, dat er geen oplossing zou komen. De heer Riemens zag de wo- toingen liever gebouwd aan Pr. Verbeke naar de Veste. Hij vindt het jammer dat particu liere grond moet worden ont eigend, terwijl de gemeente zelf nog over gronden beschikt. De Voorzitter zegt, dat niet Hit het oog mag worden verlo ren, dat door woningtekort het inwonertal met 250 is achteruit gegaan. De leden zien ook wel in dat ter op korte termijn moet wor den gebouwd. Uiteindelijk komt de Voorzitter met de volgende voorstellen. Ie. Alle 20 woningen in het uitbreidingsplan. 2e, 10 woningen achter de R.K. Meisjesschool en 10 ach ter de Noordstraat. Het eerste voorstel werd aan genomen. Vóór stemden Rie mens, Dellaert, Taelmato. en Van Cadsand; tegen de wet houders Van Damme en Doens, terwijl Van Kerckhove zich van stemmen onthield. De woningen zuilen dus in het uitbreidingsplan aan de Gaaipersweide worden ge bouwd. Aan de heren De Veth, Ever- aard. Vain de Plassche en Ed. Hamelinck zal voor een termijn van 50 jaren grond in erfpacht worden gegeven. De heer C. de Reu krijgt 12.50 afstandsvergoeding voor zijn schoolgaand kind. Een stationneerverhod zal worden ingesteld voor voertui gen op het voorplein der Ned. ierv. Kerk. De heer Taelman zou gaarne zien dat er ook een parkeerverbod zou gelden voor de Laindpoort- en Oranjestraat. De Voorzitter zegt toe, dat dit nader onder ogen te zullen zien. Ged. Staten vragen of IJzen dijke bereid is bij te dragen in de kosten voor verbetering van de weg IJzendijkeWaterland kerkje voor een bedrag van f 18.000. Daar de gemeente ook nog het stuk van IJzendijke tot Turkeije voor zijn rekening moet nemen, wordt besloten nog even af te wachten. De jaarrekening 1949 van het opetobaar slachthuis wordt voorlopig vastgesteld. Bij de rondvraag informeert de heer Van Cadsand of de kleine rentetrekkers een bijdra ge kunnen ontvangen Sn de ziekenfonds. Dit geval heeft reeds de aandacht van Burg. en Weth. De heer Dellaert vraagt waln- neer het plein voor de Ned. Herv. kerk in orde zal worden gebracht. Verder, hoever het staat met het sportveld. De Voorzitter zegt, dat reeds naar een geschikt terrein is uit gezien. Ook vraagt de heer Dellaert of er uit Indonesië gerepatri eerde gezinnen moeten worden opgenomen. De Voorzitter zegt, dat het een morele plicht is, waaraan de gemeente zich niet mag ont- trekken. De heer Riemens zegt dat de door de huidige hondenverorde- niing (n.l. verbod tot het laten lopen van honden op het land) wel eens een muizenplaag zou kunnen ontstaan. Honden van gen op de landerijen veel onge dierte. De Voorzitter zegt dat hier ook weer geldt: de goeden moe ten het met de kwaden beko pen. Hij zal echter kijken of (J, e is. UIlIlJCIl "UJ.ii v -*1A. iU verhoogde contributie van het hier iets aan te veranderen is. zettingstijd, was begraven. De eigenaar en toenmalige bewoner van het huis woont thans te Rot terdam. Doordat in de tuin, waar in oorlogstijd een schuilkelder was ingericht, veranderingen zijn aangebracht (zo werd een aantal boompjes gekapt) kon hij zelf de plaats niet meer terugvinden. De heer Hulsegge heeft hem thans uitkomst gebracht. NEDERL. VACANTIEGANGER BIJ COMPIEGNE OMGEKOMEN De 58-jarige heer H. Amens uit Capelle a/d IJssel, is in het zie kenhuis te Compiègne (bij Parijs) overleden zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, nadat men hem naakt gevonden had in een rivier. Zijn lichaam vertoonde geen spo ren van geweld; wèl was het in staat van uitputting. Het slachtoffer werd reeds sedert 2 Augustus vermist in Bonneuil-en-Valois, waar hij met zijn vrouw op vacantie was. De politie zocht hem met hon den, nadat men enkele van zijn kledingstukken had gevonden. DIEFSTALLEN UIT VOLKS- TUINHUISJES OPGELOST. DINSDAG 15 AUG. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.; 7.50 Dagopening; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.55 Voor de vrouw; 9.00 Gram.; 9-30 Waterstanden; 9.35 Gram.; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Amuse mentsmuziek; 10.50 Voor de kin deren; 11.00 Viool en piano; 11.30 Voor de zieken; 12.00 Gram-; 12.30 Mededelingen; 12.33 Voor het platteland; 12.40 Kwartet; 13:00 Nieuws; 13.15 Financieel; overzicht; 13.25 Orgel en bas; 14.00 Mezzo-sopraan en piano; 14.30 Gram.; 16-30 Voor de kinde ren; 17.30 De stem van Amerika; 18.00 Nieuws; 18.15 Pianospel; 18.30 Gram.; 18.50 Reportage; 19.00 Fanfare-orkest; 19.30 „Hier is Londen; 19-35 Gram.; 20.00 Nieuws; 20.05 De a.s. reünie van de ex-politieke gevangenen; 20.15 Promenade-orkest; 21.15 Gram.; 21.30 Buitenl. overzicht; 21.45 Gevarieerd progr.; 22-30 Musette- crkest; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. TRIBUNE INGESTORT. Zondagmiddag omstreeks 3 uur had te Zandvoort tijdens de nationale zeepkisten wedstrijden een vrij ernstig ongèval plaats. Tijdens de prijsuitreiking bij de gereglementeerde klasse stonden ongeveer 30 mensen op de stel ling, waar vandaan de wagentjes afreden. Juist toen de derde prijs zou uitgereikt worden, zakte de helft van de stelling ineen, waar door 30 personen tussen balken en planken terechtkwamen, na een val van 2V2 meter gemaakt te hebben. De 12-jarige A. P. C. de Rooy uit De Bilt liep een ge broken neusbeen en een hersen schudding op, terwijl de 51-jari- ge mevrouw W. Buring-Ficke uit Amsterdam een kniewond opliep. Na een half uur werden de, wedstrijden voortgezet. ONTVOERDER VAN UTRECHTS JONGETJE GEARRESTEERD. Vrijdagavond is de 20-jarige J. A. G., die verdacht wordt van de ontvoering van een 10-jarige jongen te Utrecht, in de Flier- uilensteeg gearresteerd op aan wijzing van burgers, die de po litie telefonisch hadden gewaar schuwd. De uitgerukte politie mannen hadden echter nog heel wat te speuren -eer zij de man, niet ver van het aangegeven punt, hadden gevonden. Hij liep rustig te wandelen. zijn opsporing en terugbrenging. Hij woont Pieter van der Does straat 102. Het signalement luidt: lang 1.65 m, donker blond haar, blauwgrijze ogen, bolrond gezicht, rode vlek onderaan de kin, gekleed in padyinderscos- costuum. Hij is in het bezit van een rijwiel, een rugzak en twee dekens. WICHELROEDELOPER VOND BEGRAVEN KOPER EN TIN. De wichelroedeloper Hulsegge uit Gorssel is er Zaterdagmiddag in geslaagd in een tuin te Noord- wijk een collectie koperen en tin nen voorwerpen op te sporen, die daar negen jaar geleden, in be- De Centrale Recherche hoofd bureau van politie te Amsterdam heeft na ijverig speuren de hand kunnen leggen op een man. die een grote serie diefstallen van al lerlei goederen uit huisjes bij volkstuintjes heeft gepleegd. De man had een deel van de gesto len goederen verkocht aan een familie, die in Amsterdam Noord woont. Doordat deze familie in ver band met een andere zaak met de politie in aanraking kwam, werden goederen gevonden en hoewel de dief zich aanvankelijk schuil wist te houden, is het thans gelukt hem te pakken. In zijn huis werd nog een grote hoe veelheid goederen gevonden, af komstig uit de volkstuincom plexen aan de Zuidelijke Wan delweg, aan de Sloterweg en in Spaarndam. Er bestaat het ver moeden, dat hij ook in andere complexen heeft gestolen. ZOMERAVONDVOETBAL. Tern. Boys IDe Hoop 03. Zaterdagmiddag vond op het voormalig Lyceumterrein de be slissingswedstrijd plaats tussen de Tern. Boys I en De Hoop. Beide ploegen waren in Groep I met een gelijk aantal punten (7) geëindigd. Om uit te maken wie in de finale zou mogen uit komen, vond deze extra ont moeting plaats. Hoewel er feitelijk geen spra ke is geweest van een groot overwicht van De Hoop heeft zij dit treffen verdiend gewonnen. Zij heeft dit voornamelijk te dan ken aan De Bock, die als spil, de ze middag wel uitzonderlijk in vorm was. Ook de achterhoede van De Hoop was hechter dan die der Tern. Boys. Toch duurde het tot 10 minuten voor de rust, eer middenvoor Gort het eerste doel punt kon noteren. Na de hervatting probeerde de Tern. Boys het met een veran derde opstelling. Toen na een kwartier Van Waes een tweede doelpunt voor zijn club wist te scoren, waren de Boys een ge slagen ploeg. Enkele minuten voor het einde wist Van Waes de eindstand op 03 te brengen. Na de rust, die met de stand 03 inging, waren de Zeeuwen er wat beter in. En het strekt hen tot eer dat zij tot het laatste vochten om te trachten de neder laag zo klein mogelijk te houden of te maken. Dit gelukte na de rust, toen de Zeeuws-Vlaming Kramer twee maal wist te sco ren (2—6). Maar de S.V.V.-ers toonden toen, dat ze er ook nog wel wat van konden (28). A.s. Dinsdag zal S.V.V. te Zei- zate, waar ze uitkomt tegen Gan- toise, het niet zo gemakkelijk hebben. Vriendschappelijke wedstrijden Zaamslag ISpui I. 26. Zaterdagmiddag moest Zaam slag I in het eerste elftal van Spui haar meerdere erkennen. Nadat de rust met 1—2 was ingegaan, toonde vooral in de tweede helft de bezoekende club haar meer derheid, want de eindstand werd tot 26 opgevoerd. Zaamslag IITern. Boys II 1-5. Ook de Zaamslagse reserves kregen een flinke nederlaag te slikken door met niet minder dan 15 van de Boys-reserves te ver liezen, welke stand reeds in de eerste helft was bereikt. 7.15 HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; Ochtendgymnastiek; 7.30 Gewijde muziek; 7.45 Morgenge bed en Liturgische kalender; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram-; 8.55 Pontificale Hoogmis; 10.30 Gram.; 11.00 Populair conc.; 11.30 Gram.; 11.35 „Lichtbaken"; 12.00 Ange lus; 1203 Gram.; 12.30 Medede lingen; 12.33 Gram.; 12.55 Zonne wijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 Gram.; 14.00 Klankbeeld; 15.00 Gram.; Gram.; 16 00 Voor de zieken; 16.30 Lof; 17.00 Voor de kinde ren; 17.45 Regeringsuitzeinding; 18.00 Gram.; 18.20 Sportpraatje; 18.30 Voor de strijdkrachten; 19.00 Nieuws; 19.15 Actualiteiten; 19-25 „Dit is leven"; 19.40 Amusements orkest; 20.00 Nws; 20.05 Gram.; 20.12 Kerkkoor; 21.00 Concertge bouworkest; 22.05 Pianovoordr.; 22.40 Godsdienstige causerie en avondgebed; 23 00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL (VI.): 12.00 Orkest- muz.; 12.30 Weerberichten; 12.32 Trio; 13.00 Nieuws; 13.15 Amuse ments-ensemble; 13.30 Voor de soldaten; 14.00 Romantische mu ziek; 14-40 Mysteriespel; 15.00 Licht ensemble; 15.45 Opera- en Bel Canto-progr.; 17.05 Kroniek van het Heilig jaar; 17.10 Gram.; 17.50 Boekbespreking; 18.00 Mu ziekdrama; 18.25 Financiële kro niek; 18.-30 Godsdienstig halfuur; 19.00 Nieuws; 19-30 Zang; 19.50 Spotvogels; 20.00 Hoorspel; 20.30 Pianoduo; 21.00 Omroeporkest; 21.30 Gewijde Gram.; 21.45 Ac tualiteiten; 22.00 Nieuws; 22.15 Gram.; 23-00 Nieuws; 23.05 Sym- phonische gram. DEENSE MATROOS VERDRONKEN. Zaterdagmorgen trof men in de Rijnhaven te Rotterdam het stoffelijk overschot aan van de 23-jarige Deense matroos Frank Nielsen uit WesterbyTejó (De nemarken), die, zoals wij reeds berichtten, sinds Zondag j.l. ge mist werd. Hij was werkzaam aan boord van het Deense m.s. „Argentina", dat in de Rijnhaven ligt. SLACHTOFFER VAN GAS ONTPLOFFING OVERLEDEN. Mevrouw Niemeyer uit Beilen, die Donderdafnacht door een gasontploffing in haar woning zulke zware brandwonden opliep, dat zij in het Wilhelminagasthuis te Assen moest worden opgeno men, is Zaterdagmorgen aan de gevolgen van die verwondingen overleden. DODELIJK TRAMONGEVAL. Zaterdagavond had in de tweede Rosestraat te Rotterdam een on geval plaats, waarvan de 50-jari- ge P. van Roon uit Puttershoek het slachtoffer is geworden. De man wilde, naar men vermoedt, op een tram van de R. T. M. stap pen, die zeer langzaam reed. Door een misstap kwam hij tus sen de eerste en tweede wagen terecht en geraakte voor de wie len van de tram. De ongelukkige werden beide benen verbrijzeld. Direct werd hij naar het Zuider ziekenhuis vervoerd, waar hij Zondagochtend is overleden. JONGEN VERMIST. Te Amsterdam wordt de 13-ja- rige jongen Robbie Karman ver mist. Op 7 Augustus is hij door een groepsleider van het padvin derskamp te Ommen wegens on handelbaarheid naar Amsterdam gezonden. Daarna is hij tot 10 Augustus te Almelo geweest. Hij keerde daarna naar Ommen te rug, waar hij het kamp gesloten vond. Tot heden is de jongen niet in Amsterdam aangekomen. De fungerend chef der Kinder politie te Amsterdam verzocht. De Amerikaanse Veiligheids dienst (de F.B.I.) heeft Vrijdag een zevende verdachte gearres teerd in het kader van haar op rollen van de organisatie tot spionnage voor de Sowjet-Unie, die het speciaal had begrepen op geheimen betreffende de atoom bom. De arrestante is de 34-jari- ge mevrouw Ethel Greenglass Rosenberg. Mevrouw Greenglass is te New York gearresteerd. De arrestaties zijn, zoals ge meld, begonnen na de arrestatie veroordeling van Dr Klaus Fuchs die vrijwillig gegevens verstrekte over zijn medeplichtigen. Uit een nadere mededeling van Reuter blijkt dat de zevende ar-, restante een zuster is van de eer der gearresteerde David Green glass. Zij is de echtegenote van de eveneens gearresteerde schei kundige uit Philadelphia Julius Roosenberg. Mevrouw Roosen- berg wordt ervan beschuldigd dat zij, tezamen met haar echtge noot en anderen, heeft samenge zworen om haar broer David Greenglass over te halen voor de Sowjet-Unie te spionneren. David Greenglass, die in 1B45 deel heeft genomen aan de werk zaamheden te Los Alamos, in de Amerikaanse staat Nieuw-Mexi- co, waar de eerste proeven met atoombommen zijn genomen, is gearresteerd onder verdenking van het in handen van Julius Roosenberg en Harry Gold, die beiden voor de Sowjet-Unie spion neerden, spelen van geheimen betreffende de vervaardiging van atoomwapens door de Verenigde Staten. Mevrouw Roosenberg kan, te gen storting van honderdduizend dollar, op vrije voeten worden gesteld. De plaatsvervangende openba re aanklager, Miles Lane, deelde mede dat het echtpaar Roosen berg, na de arrestatie van Harry Gold, voorbereidingen had getrof fen om de Vereingde Staten te verlaten. Hij zeide verder nog: „Indien de misdaad, waarvan mevrouw Roosenberg wordt be schuldigd, niet zou zijn gepleegc, zouden wij ons wellicht niet te genover de huidige toestand in Korea zien gesteld". Lane lichtte zijn opmerking niet verder toe. Zeeuws Vlaanderen wint Ju bileumbeker van de Afdeling Zeeland der K.N.V.B. In de winnaarsronde te Goes om bovengenoemde beker won Zeeuws Vlaanderen met 21 van Walcheren, waarmee ze beslag legde op deze begeerde trophee. Het was een spannende strijd, waarbij Zeeuws Vlaanderen voor de rust het beste van het spel had. Het was Steijaart (Bres- kens) die voor de rust Z. VI. de leiding bezorgde (1—0). Na de rust waren echter de rol len omgekeerd. Het was West stra te (Vlissingen), die 10 minu ten voor het einde de gelijkma ker scoorde uit een vrije trap. Hiermee kwam het einde, waar door verlenging noodzakelijk was. Daarbij wist Van Kooten (Oost burg) in de le minuut het win nende doelpunt te scoren. De overige ontmoetingen had den tot resultaat: Zeeuws VlaanderenSchouwen Duiveland 4-1; Zuid Beveland Walcheren 1—2; Verliezersronde Zuid Beveland—Schouwen Dui veland 23. Zeeuws ElftalS.V.V. 28. Deze wedstrijd werd gister te Goes gespeeld. De belangstelling hiervoor was niet groot. Als kijk spel, waarbij we de technische vaardigheid van S.V.V. op het oog hebben, was deze ontmoe ting aardig om bij te wonen. Als wedstrijd was er niet veel goeds aan te beleven. De uitslag 28 had evengoed voor S.V.V. met dubbele cijfers geschreven kun nen worden, ware het niet dat de mannen van Van Schijndel het wat mooi gingen doen. De sneltrein CalcuttaNew Delhi in ongeveer 20 mijl ten Oos ten van Mulhalsarai op een aan tal stilstaande goederenwagons gereden en ontspoord. Vier wa gons werden van de spoordam —j - geslingerd, van welke er een ge- talen, omdat zij immers in gebre- 1 1 fi -i.' Jlrn Lli-Iirnn n 11 tn tI700Y* lilt tO De A.N.W.B. ontvangt de laat ste tijd nogals eens berichten van leden, wier auto in het buiten land werd gestolen. Deze auto mobilisten zijn niet alleen ern stig gedupeerd door het verlies van hun wagen, maar bovendien moeten zij de invoerrechten be- deelte in water, afkomstig van 'n overstroming, terecht kwam. Tenminste 23 personen zijn om het leven gekomen en 200 raak ten gewond. Men vermoedt, dat sabotage is gepleegd aangezien men ontdekt heeft, dat een aantal schroeven en moeren verwijderd waren van de rails over een kleine brug. ke blijven de auto weer uit te voeren. De A.N.W.B. waarschuwt daar om alle automobilisten met klem hun auto in het buitenland ner gens onbeheerd of niet-afgeslo- ten te laten staan en vooral geen documenten in de wagen te laten liggen. Ij,Een veel grotere vrachtwa gen", hield Bim vol. „Dat kan wel zijin", zei de an- dïng toen hij even later in het flakkerende licht van de vlam men verscheen. „Jullie hebben de verkeerde auto te pakken!" riep Bim. „Is zoeven niet een grotere vrachtwagen gepas seerd?" „Hij brand al!" riep een boer trots. der. „Hoe dat zo?" „Dat is de vrachtwagen waar Uw eigendommen inzitten"," zei Bim rustig. Weer werd het zoe men van eein motor hoorbaar. Een grote brandweerauto ver scheen. „Daar is de brand" zei •Bim. Bedachtzaam stapten de bratndweerlieden uit om het vreemde schouwspel gade te slaan. Bim ging dadelijk op de plaats van de bestuurder zit ten en de boeren, die wel be grepen wat er moest gebeuren, sprongen op de auto alsof het hun vak was. Met een vrese lijke Snelheid zette de brand weerauto de achtervolging van de Duizendneus in. Wedstrijden te St. Niklaas. Bij de gisteren te St. Niklaas ge houden zwemwedstrijden, waar aan behalve door de beste Belgi sche zwemmers en zwemsters werd deelgenomen door een ploeg van „Zian" uit Den Haag, werd in het nummer 200 m schoolslag dames mej. Raymonde Vergau- wen eerste in de tijd van 2.58.9 minuut; 2de werd Nettie Leene (Zian) in 3.16.5 m. De waterpolowedstrijd tussen de officieuse Belgische ploeg „De Dolfijnen" en „Zian", dat de in ternationaal Smol miste, werd met 3—0 door de Belgische ploeg gewonnen. DE KANAALZWEMMERIJ. De 22-jarige Nederlander Dick Schermer, is met zijh trainer De Vries te Calais aangekomen. Schermer wil zich voorbereiden om Op 22 Augustus het Kanaal over te zwemmen. Het vorig jaar deed hij daartoe zijn eerste po ging, welke evenwel mislukte. J Wedstrijd voor nieuwelingen te Sluiskil. Het mooie zomerweer had Za terdagmiddag velen naar Sluis kil gelokt, waar een wegwed strijd voor nieuwelingen zou wor den verreden over 70' km. De route ging door de Sluiskil aangrenzende polders, met be- macadamde wegen en scherpe bochten. Vele renners werden dan ook door pech achterhaald en moesten de strijd staken. 35 Renners stonden aan de meet toen de oud-renner Ran- schaert het startschot loste. Bra bant was met niet minder dan 18 renners vertegenwoordigd. Bij het ingaan der tweede ron de lagen de meeste renners nog bijeen. Er werd een flink tempo ingezet en men begreep, dat spoe dig de rennerssliert uiteen zou liggen. Het was reeds bij het in gaan der 4e ronde, dat er teke ning in de strijd kwam. Het waren Van Geel (Moer dijk), Van Gasselt( Zundert) en Mathijssen (Wouw), een Bra bants trio dat 200 m was uit gelopen op Verhelst (Axel), Van Bragt (Wagenberg) en De Bruijn (Roosendaal), die op 100 m ge volgd werden door het grote pe- leton. Om nog meer spanning in de wedstrijd te brengen, loofde de Firma De Muis en De Winter een premie uit van ƒ15, indien de tweede groep op de eerste zou inlopen. De eerste groep zou de 15 bemachtigen, indien deze er zorg voor droeg niet te worden ingelopen. Bij het ingaan der zevende ron de had het tweede peleton een 50-tal m op groep I ingelopen. Men verwachtte in de 8e ronde dat ze de eerste groep zouden hebben ingehaald. Toen ze even wel uit de polder in Sluiskil kwa men aangereden, bleken Verhelst (Axel) en Van Bragt (Wagen berg) met Mathijssen (Wouw) vooraan te liggen. In de eerste groep was n.l. een valpartij ge weest, waardoor de zeer goed rij dende Van Gasselt (Zundert) van verder meerijden werd uitgescha keld en in het ziekenhuis moest worden verbonden. Door dit incident was het beeld in de voorste gelederen dus ge heel veranderd. Voorop waren nu Mathijssen (Wouw), Verhelst (Axel) en Van Bragt (Wagen berg). Daarop volgden ver uit eengeslagen groepen, waarin evenwel Borghstijn (Axel), Oost hoek Cs-Heerenhoek), Jansen echte Zeeuwse babbelaars. Onmiddellijk daarop ging het gezelschap verder naar St. An- naland. Door honderden belangstellen de begroet, kwam de Konink lijke stoet om half twaalf in St. Annaland aan. Het opont- lf lVlcllS VcLli UCii men werden aangeboden. Te 12.45 verliet de Koninklijke stoet Bruinisse weer. Het Koninklijk gezelschap ver toefde op weg naar Zierikzee, vijf minuten in Oosterland voor jeen kennismaking met het ge meentebestuur. de grond. Oorspronkelijk lag het in de bedoeling, dat men te Kortgene de haven zou binnenvaren. Het was echter nog pas kort op komend water, en zo kon het ge beuren, dat de „Piet Hein" in de Tijdens het debat in de Belgi sche Senaat over de regerings verklaring der nieuwe regering wenste de socialistische Senator Rolin, dat de maatregelen, die noodzakelijk zullen zijn om tege- I moet te komen aan de intema- 5 regels 60 cent; ct.; minimum pe* nummer of Adres meer. 3 namiddags 2 uuï< md, de steon ra» ebben. ing van het leger j.k, maar de ver- Ie militaire uitga- t niet altijd een Men moet er voor en verhoging van oor allen en nier een verlaging nsten vormt. ging voort; Om n verdedigen meet oede welstand zijn rogramma ter be- i de werkloosheid rden onderbroken ste meer initiatief in België om het te keren. Ie mening uit, dar se politiek in Azië begrijpelijk" blijkt irig te zien, dat ie fout wordt toe- hina: namelijk aan gen de aanval de regering koppelen. und wordt door de sloot Rolin. 5ENAAT SPREEKT UWEN IN DE RING UIT. mer van Volksver- ng heeft thans de 12 tegen 61 stem- sten. liberalen en bij 1 onthoud'ug en uitgesproken in 'holten. ieuw moeilijkheden en leden van het K-N.I.L. en de Menado. larnemers zijn naar aats gezonden, ter- tegenwoordiger va» ngscommando va» ;e Landmacht van ti ado zal vertrekken tegenwoordiger va» n de AP.R.I.S. 9* EDEN: Centrum, 6.30 en „De piraten van schorre, 5.30 uur: vond der Z.P.M - r.G.-ers. INLuxor Theater c. Leve de Sam- 3 rt gebouw, 8 uur: bezetene". 7 uur: Demon or „Achilles" er. amenwerking mei ie van Groede. (RG: Molenwater, K)t Wieler-Crite- imateurs en Nieu ORGEN: N: Luxor Theater Zondiagmiddag- 8 uur: Biosc. amba". ertgebouiw, 4.30 agmiddagvoorstel- Biosc. „De beze mt Centrum, 4.15 „De p> raten van uur: Biosc. „Dos- 10—5 uur: Gro- rtshow met bal- g- Bcproefde verkoudheid *ooe Ve der. Moeder ra kind. door het K.N.M.L eldig van Zaterdag ivond. verandering. bewolkt met hier er buien, afgewisseld igen. Matige tot vrij ind, hoofdzakelijk A'est en West. De raturen als gisteren 20 AUGUSTUS v.m. n.m. 6.06 6.27 6.41 7.Ö2 7.21 7(42 7.31 75? G 21 AUGUSTUS v.m. n.m. 7.02 7.25 7.37 8.00 8.17 8.40 8.27 850 ZON- EN MAANSTANDEN. 13.03 21-45 14.34 22.09 16.02 22.44 17.19 23.37

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 3