Rapporten over het gebeurde te Makassar De toestand aan het iront in Korea De vrijwillige dienstneming voor Korea De Regeringscrisis in België Rukken Chinese troepen op naar Tibet? Paul van Zeeland kabinetsformateur In het Zondagochtend door het achtste leger uitgege ven communiqué wordt medegedeeld, dat de Amerikaan se troepen in de achterhoede van de speciale strijdmacht Kean" zich bijna uitsluitend bezig houden met het be strijden van geïnfiltreerde kleine vijandelijke afdelingen, die voortdurend bevoorradingsroutes en verbindingslij nen bestoken. WEER SABOTAGE BIJ DE BRITSE MARINE? DREIGENDE STAKING IN CANADA. Een Zaterdag te Hongkong aangekomen reiziger heeft medegedeeld dat 800.000 man Chinese communistische troepen sinds zes weken onder weg zijn naar de grenzen van Tibet, waarbij zij eerst door uitgestrekte verlaten ge bieden moeten trekken. KABINETSCHEF VAN PRINS BOUDE WIJN. VERKLARING VAN GENERAAL ANDERS. WEERSVERWACHTING. HOOGWATER. den terwijl de minimum afmetingen o - muctcu De 'foto's moeten uiterlijk Zaterdag 2 September m ons bezit zijn. Beschadigde foto s worden ter zijde gelegd. De uitslag van deze wedstrijd zal in ons nummer van Zaterdag 9 September worden bekend gemaakt. Op de enveloppe te vermelden: Fotowedstrijd. ï- ÏRW ACHTING G WATER. Frankering bij Abonnement: Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Temeuzen Tel. 2510 - Na 5 uur 207.3 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3 90 per kwartaal. Per week 30 cent Losse nummers 6 cent. MAANDAG 14 AUGUSTUS 1950. 6e Jaargang No. 1499. Verschijnt dagelijks - N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen. Advertentieprijs: per mm 10 C: minimum per advertentie L5Ö- Rubriek Kleine Advertenties: 8 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onier nummer Bu reau van dit Blad 15 cent me»-. Inzending advertenties tot óm- namiddags 2 uur. Twee Amerikaanse regimenten in de strijd gewikkeld mgt nume riek sterkere vijandelijke strijd krachten in het bruggenhoofd Tsjang-Nyong, sloegen zes aan vallen af. Reservetroepen belast een vijandelijke „zak" van 200 man troepen in de achterhoede van een der regimenten. Uit de linkersector van het Zuidkoreaanse leger werd slechts patrouille-activiteit gemeld. Uit de gebieden van Pohang en Jong- dok zijn geen berichten binnen gekomen. Vijf Noordelijke divisies verza melen zich langs de Naktong voor het grootste offensief van de Koreaanse oorlog langs de natuurlijke corridor naar Taegoe. Het gebied van Waegwan is het middelpunt van de Noordelijke concentratie van minstens 40.000 man langs een front van 32 km. Een Amerikaanse Stafofficier verklaarde Zondag, dat ondanks de moeilijkheden, veroorzaakt door onafgebroken geallieerde luchtaanvallen, de Noordelijke colonnes ook overdag in bewe ging waren. Hij wees er op, dat 15 Augustus de bevrijdingsdag was van Korea en de Noordelij ken wellicht deze dag wilden vie- xen met een belangrijke overwin ning, zoals de verovering van Taegoe. De Noordelijken zijn op één plaats over de Naktong met een aanzienlijke troepenmacht, ten Westen van Jongsan, 32 km ten Noord-westen van Masan. Twee pogingen van de Noordelijken om bij Waegwan over te steken, wer den Zaterdag verijdeld door de Amerikaanse en Zuidkoreaanse troepen. De gehele élite-divisie van de Noordelijken, de vierde divisie, houdt stand op haar bruggen hoofd ten Oosten van Jongsan tegen verwoede aanvallen van de 24ste Amerikaanse divisie. De Amerikanen zijn nog in het bezit van het hoge terrein, dat zij twee dagen geleden heroverden en van waaruit zij de rivier beheersen. Volgens een correspondent van Reuter .bevindt zich een sterke Amerikaanse verkenningseenheid zich nog in Pohang en levert strijd tegen een naar schatting 500 man grote Noordelijke af deling. In de buitenwijken wor den 1000 man der Noordelijken samengetrokken. Zuidkoreaanse troepen, die uit het Zuid-westen opdringen, bevinden zich volgens de laatste berichten 6,4 km van Pohang. Zij ondernemen ook een tweeledige aanval op de plaats Tsjidong, enkele km ten Noord westen van Pohang. De plaats Topyong werd ingenomen. Volgens een geallieerde piloot zijn de Noordelijken door de Zuid koreaanse stellingen in het ge bied van Jongdok gebroken, en hebben zij deze Zuidkoreaanse troepenmacht geïsoleerd door een snelle opmars door het bergland naar Pohang. Het hoofdkwartier van het 8ste Amerikaanse leger meldt nader, dat naar schatting thans 12.000 man Noordelijke troepen de Nak tong zijn overgestoken in de Noordwestelijke hoek van het front. De Naktong-linie was meer stabiel in de Zuidelijker gelegen sector van de eerste cavalerie divisie, waar de Amerikanen in filtraties snel opruimen. Een ernstige bedreiging van de vitale haven blijft bestaan door het bruggenhoofd te Jongsan (on geveer 48 km ten Noord-oosten van Tsjindjoe), waar, zoals de Amerikanen hebben toegegeven, de Noordelijken de beneden-Nak- tong zijn overgestoken. In het Oosten ontruimen Ame rikaanse jagers het vliegveld te Pohang, hoewel de infanterie nog stand houdt in de omgeving van het vliegveld. Twee hulp colonnes een Amerikaanse en een Zuidkoreaanse zijn op weg naar het gebied. Van betrouwbare zijde wordt vernomen, dat het aantal slacht offers bij de botsingen te Makas sar in de honderden loopt, doch voor zover thans te zeggen valt, is er onder de Nederlandse bur gers slechts één slachtoffer te be treuren. Het precieze aantal slachtoffers onder de Nederland se militairen is nog niet bekend. De verontwaardiging over het zenden van de Kortenaer naar Makassar in de kringen van de R.I.S. luwt reeds enigszins, of schoon de overweging dat de ge voelens van wantrouwen tegen over Nederland lang kunnen na werken, gerechtvaardigd is. gunning was gevraagd aan Indonesische autoriteiten. de De Britse veiligheidsautoritei ten stellen een onderzoek in naar een geval van vermeende sabota ge aan het Britse vliegkampschip „Illustrious", dat te Devonport gerepareerd werd. Men heeft na melijk een driehoekige vijl in een der vele buizen van het vaartuig ontdekt. Er is geen schade aange richt. In Mei is reeds gepoogd sabotage op het vaartuig te ple gen. Men onderzoekt thans of er een grootscheeps complot tegen de marine is gesmeed. CHURCHILL'S RESOLUTIE. In kringen vart de Europese As semblee speculeert men op de mogelijkheid, dat Churchill zijn voorstel tot de oprichting van een Europees leger in het Britse La gerhuis ter sprake zal brengen, wanneer dit op 12 September zal bijeenkomen. Paul Henri Spaak heeft op een persconferentie, sprekend als voorzitter van de Assemblee, vóór het voorstel van Churchill gepleit. Vertegenwoordigers van 124.000 Canadese spoorwegemployé's, die besloten hebben 29 Augustus 'n staking uit te roepen indien hun eisen niet ingewilligd werden, hebben de „uiteindelijke aanbie dingen" van de werkgevers ver worpen. De maatschappijen bo den aan de werkweek van 48 uur op 44 te brengen met behoud van hetzelfde loon. De vakver enigingen van spoorwegarbeiders eisten een loonsverhoging van 7 tot 10 cents per uur en een werk- week van 40 uren. Zoals reeds is aangekondigd, overweegt de regering een com pagnie mariniers en een infan- terie-compagnie der Koninklijke Landmacht ter beschikking te stellen van de Verenigde Naties. Daar het in het voornemen ligt de beide compagnieën te vormen op basis van vrijwilligheid, zijn thans reeds de voorwaarden vastgesteld, waarop vrijwillige aanmelding kan geschieden. De bijzonderheden hiervan zijn: Wie zich kunnen melden: Bij de mariniers-compagnie: Officieren, onderofficieren en manschappen, zowel beroeps- als reserve-personeel en dienstplich tigen van het korps mariniers. Leeftijd niet jonger dan 19 jaar en bij voorkeur niet ouder dan 35 jaar voor officieren en onder officieren en 30 jaar voor man- scfmppen. Bij de Koninklijke Landmacht compagnie: -Beroeps-, reserve- en dienst plichtig personeel, al dan niet thans onder de wapenen, vrijwil ligers, oud-O.V.W.-ers en mili tairen met kort dienstverband. Leeftijd voor officieren en onder officieren niet jonger dan 19 en bij voorkeur niet ouder dan 35 jaar, voor korporaals en soldaten van 19 tot en met 30 jaar. Gegadigden moeten tenminste twaalf maanden militaire dienst hebben verricht. Waar men zich kan melden: Voor de mariniers-compagnie: Op schepen en bij inrichtingen aanwezige militairen, bij hun commandant. Gewezen oorlogsvrijwilligers en niet in werkelijke dienst zijn de dienstplichtigen van het korps mariniers benevens mariniers, die thans met verlof zijn, per soonlijk of schriftelijk bij de commandant van het korps ma riniers, Westplein 12 te Rotter dam, met vermelding van stam boeknummer, geboorte-datum, beklede rang of stand en functie, gehuwd of ongehuwd, eventueel volledig Qurgeradres. De aanmelding moet vóór of uiterlijk op 21 Augustus a.s. ge schieden. Voor deiK. L.-compagnie: Men kan zich persoonlijk of schriftelijk aanmelden vóór of uiterlijk op 21 Augustus a.s. bij de reserve-majoor J. de .Groot, Casuariestraat 16 te 's Graven- hage (bezoek iedere werkdag tussen 9 en 17 uur, des Zater dags tot 12 uur). Bij schriftelijke aanmelding moet opgegeven worden: ge slachtsnaam en voornamen vol uit, geboorte-datum en plaats, eventueel rang en functie, vroe ger of tegenwoordig militair on derdeel, gehuwd of ongehuwd, volledig burger-adres. Zij die thans onder de wapenen zijn, dienen de schriftelijke aan melding in te zenden door tus senkomst van hun compagnies- of overeenkomstige comman dant. Bezoldiging: Voor de mariniers-compagnie: Het personeel zal van de datum van vertrek uit Nederland tot aan de datum van terugkeer in Nederland (c.w. aankomst in een ander land na beëindiging van de taak als bovenbedoeld) worden bezoldigd volgens de thans voor Indonesië geldende schalen. Voor de K. L.-compagnie: Voor dit personeel zal een be zoldigingsregeling worden ge troffen overeenkomende met die voor de mariniers-compagnie. Die regeling ligt hoger dan de thans voor de K. L. in Neder land geldende. Voor minderjarigen is de schriftelijke toestemming nodig van degene die de ouderlijke macht of de voogdij over hen uitoefent. Gegadigden, die niet behoren tot het beroepspersoneel, dienen een verband-akte te tekenen, waarbij zij zich verbinden vrij willig in werkelijke dienst te komen. Opgave als gegadigde houdt geen recht op aanneming in. Het verloop der aanmelding. Zaterdagochtend om 10 uur wa ren door het K.L. aanmeldings bureau voor korea in s-Graven- hage reeds 30 vrijwilligers afge werkt terwijl het aantal om 12 uur reeds gestegen was tot ne gentig gegadigden voor de beide compagniëen die de Nederlandse regering overweegt ter beschik king te stellen van de Verenigde Naties. Indonesisch Communiqué. De Indonesische regering heeft Vrijdagavond te Djakarta een communiqué uitgegeven, waarin zij haar zienswijze geeft over de incidenten te Makassar. Hierin wordt het volgende verklaard: „De jongste gebeurtenissen in Indonesië hebben het vertrou wen van de Indonesische rege ring in de Nederlandse bewind hebbers geschokt. De troepen van het voormalige K.N.I.L., die in het afgelopen weekeinde te Makassar in botsing zijn geweest met guerilla-strijders, hebben hun positie als gasten op het ge bied van een bevriende staat door voortdurende uitdagingen* misbruikt. De Indonesische re gering kan het Nederlandse standpunt, dat de Nederlandse regering verplicht was tot het zenden van de torpedobootjager „Kortenaer" i.v.m. de huidige „abnormale toestanden" te Ma kassar, niet onderschrijven. Zij is integendeel van mening dat deze daad niet ten voordele zal strekken van de vriendschap pelijke betrekkingen tussen de beide landen. De Indonesische regering heeft geen bezwaar tegen het Neder landse voorstel om de aange legenheid voor te leggen aan de commissie voor Indonesië van de Verenigde Naties". Dit communiqué werd uitge geven nadat het Indonesische kabinet had gesproken over het Nederlandse antwoord op zijn protest tegen het gedurende het afgelopen weekeinde naar Ma kassar zenden van de Nederland se torpedobootjager „Korte naer", zonder dat hiervoor ver- Militaire waarnemers der Unci terug uit Makassar. De 5 militaire waarnemers zijn Zaterdagmiddag na een verblijf van 48 uren te Makassar in Dja karta teruggekeerd. Zij werken thans een rapport hierover uit, aldus een communiqué van de Unci. Het communiqué voegt hieraan toe, dat de waarnemers bij hun aankomst hebben ver klaard, dat in Makassar alles rustig is en dat zij de volste me dewerking van de Nederlandse en Indonesische autoriteiten al daar hebben ondervonden. De positie van de „Kortenaer." De oplossing inzake de positie van de „Kortenaer" vormt nog steeds een onderwerp van be spreking tussen de regering der R. L S. en Dr. Hirschfeld, aldus verneemt de correspondent van het A.N.P. uit welingelichte bron. De regering van de R. I.S. ziet als enige oplossing: ontwa pening van de voormalige leden van het K.N.I.L. Deze oplossing gaat naar van Nederlandse militaire zijde werd vernomen met grote moeilijkheden gepaard, in ver band met de verminderde mate van handelbaarheid der Ambon- nezen. De bemiddeling van de Unci is eveneens zeer moeilijk, aangezien de Unci geen bemid- delingsbevoegdheden in strikte zin heeft. Zelfs, indien beide partijen zich vooraf bij de uit spraak van de Unci over de „Kortenaer" zouden willen neer leggen, moet nog betwijfeld wor den, of de Unci een dergelijke bemiddeling zou aanvaarden. De Unci voelt het meest voor „goede diensten", teneinde de zaak in der minne tekunnen schikken. Op grond van berichten uit Makassar meldt Radio-Djakarta, dat ongeveer 900 personen, meest soldaten, de dood hebben gevon den bij de incidenten van de laat ste dagen in de hoofdstad van Oost-Indonesië. Het uitgaansverbod blijft van kracht. De Indonesische nationale po litie patrouilleert in de straten van Makassar en maakt jacht op talrijke rovers, die van de toe stand profiteren om hun slag te slaan. Als gevolg van de onderhand» llngen, die in Makassar in het bijzijn van de waarnemers van de UNCI hebben plaats gevon den, is een accoord bereikt, waar bij de staking van het vuren be volen wordt. Krachtens dit accoord zullen alle Nederlandse [strijdkrachten Makassar binnen 15 dagen ont ruimen. Amerikaanse luchtmacht roept reservisten op Door de leiding van de Ame rikaanse luchtmacht is medege deeld, dat vijftig duizend reser visten onder de wapenen zijn ge roepen. De luchtmacht verwacht tegen het najaar 8.000 officieren en 42.000 ondergeschikten in actieve oienst te hebben. Eerder werd medegedeeld, dat reservisten op basis van vrijwilligheid opgeroe pen werden. Hiervan zijn echter geen cijfers bekend gemaakt. Het leger, zo wordt nader me degedeeld, roept 9.444 reserve-of ficieren op. In een communiqué, dat door het Kabinet van de Koninklijke Prins is uitgegeven, wordt ver klaard, dat deze Zondagmiddag om 17 uur Paul van Zeeland, Mi nister van Buitenlandse Zaken in het demissionnaire Kabinet, heeft ontvangen en hem heeft verzocht een nieuwe Regering te vormen. Paul van Zeeland heeft deze opdracht aanvaard en heeft de pers medegedeeld, dat hij onmid dellijk een aanvang zou maken met zijn consultatiefs; Van Zeeland heeft achtereen volgens ontvangen de Eerste Mi nister in het demissionnaire Ka binet Duvieusart, de voorzitter van de C. V. P. Baron van der Straten Waillet, en de Minister van Verkeerswezen in genoemd Kabinet P. W. Segers. Paul van Zeeland was de derde politieke persoonlijkheid op wie de Koninklijke Prins een beroep deed de Regeringscrisis op te lossen. BOM IN HET COMMUNIS TISCHE PARTIJGEBOUW TE BRUSSEL. Kort na middernacht is in de nacht van Vrijdag op Zaterdag een bom ontploft voor het ge bouw van de communistische partij te Brussel. De bom was op een vensterko zijn gelegd. Er zijn geen slacht offers, doch de materiële schade is vrij groot. Etienne de le Court, advocaat- generaal bij het Brusselse Hof van Beroep, is benoemd tot ka binetschef van de Koninklijke Prins. De heer De le Court be hoort tot geen enkele politieke groepering. Hij heeft zijn nieuwe functie reeds aanvaard. Anders, generaal van de Pool se „expeditionnaire macht" tij dens de oorlog, heeft in het blad voor de Poolse bannelingen in Engeland verklaard, dat er 100.000 Poolse ex-soldaten in En geland bereid gevonden zouden worden in geval van nood te strij den. Het deelnemen aan een eventuele strijd zou echter slecnts mogelijk zijn, indien de Poolse regering in ballingschap werd toegestaan verdragen met ande re regeringen te sluiten. Na de oorlog, zo zeide Anders, bleven 200.000 Poolse ex-soldaten buiten Polen. Deze reiziger kwam uit de ver af gelegen Chinese provincie Si- kang. Toen hij, in Juni j.l., uit de vroegere hoofdstad Kangting vertrok, waren reeds 60.000 man Chinese communistische troepen, afkomstig uit de provincie Szech- wan, de stad, op weg naar Tibet, gepasseerd. Op dat tijdstip wer den nog twee a drie honderd dui zend man Chinese communisti sche troepen ifit Szechwan ver wacht. Voorts waren toen, volgen door de reiziger ontvangen berichten, 300.000 man andere troepen uit Sining, in de provincie Tsjinghai, in Zuidelijke richting vertrokken, terwijl een derde groep, ter sterk te van ongeveer 200.000 man, uit de provincie Joennan in Noord westelijke richting trok. De reiziger verklaarde, dat hij deze cijfers ontving van Chinese communisten, waarmede hij, uit hoofde van zijn beroep, te maken had. De door hem verstrekte op gaven van de sterkte der Chine se communistische troepen, die onderweg zijn naar Tibet, zijn veel hoger dan in de eerder hier omtrent ontvangen berichten is medegedeeld. De reiziger uit Sikang verklaar de verder nog dat de Chinese communisten: 1. Duizenden jaks (ossen) vor deren voor vervoersdoeleinden. 2. Bestaande vliegvelden in de Chinese provincie Sikang uitbrei- 'den en nieuwe aanleggen. I 3. Ongeveer 300.000 man troe- pen gebruiken voor de aanleg van een weg van Kangting naar de Tibetaanse grens. 4. Een spoorweg aanleggen in de nabij de grens met Tibet gele gen Chinese provincie Sinkiang. 5. Gebruik maken van een groot aantal transportvliegtuigen van een Amerikaans model om voor raden en uitrusting over het sterk bergachtige gebied van Si kang te vervoeren. 6. Strenge censuur op alle brie ven uitoefenen. De reiziger uit Sikang verklaar de tenslotte nog dat, voor zoverre hij had kunnen nagaan, bijna alle Tibetanen tegenstanders zijn van het communisme. Zij zijn echter militair niet sterk genoeg om veel verzet te kunnen bieden. NOORS KOOPVAARDIJSCHIP VOOR DE VER. NATIES. De Noorse Minister van Buiten landse Zaken heeft medegedeeld, dat Noorwegen een koopvaardij schip van 10.000 ton ter beschik king van de Verenigde Naties heeft gesteld voor transportdien sten in Korea. medegedeeld door het K.N1MJ. te De Bilt, geldig van Maandag ochtend tot -avond. Vrij koel. Droog en tamelijk koel weer met wisselende bewolking en zwakke tot matige wind tussen Noord en West. DINSDAG 15 AUGUSTUS. Zaterdag, vroeger op de dag, heeft het officiële Chinese com munistische persbureau „Nieuw- China" een herhaling gegeven van een reeds kortgeleden uitge geven verklaring, waarin werd medegedeeld, dat „het Chinese volksleger spoedig Tibet zal bin nen rukken, om dit land te be vrijden". Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 2.53 3.28 4.08 4.188 n.m. 3.06 3.41 4.21 4.31 ZON- EN MAANSTANDEN. 14 5.21 20.07 5.55 20.41 15 5.23 20.05 7.19 20.52 16 5.24 20.03 8.42 21.03 babbelaars. CCÏltG Onmiddellijk daarop ging het gezelschap verder naar St. An- naland. Door honderden belangstellen de begroet, kwam de Konink lijke stoet om half twaalf in St. Annaland aan. Het opont- ...sse, ïviais van ucii men werden aangeboden. Te 12.45 verliet de Koninklijke stoet Bruinisse weer. Het Koninklijk gezelschap ver toefde op weg naar Zierikzee, vijf minuten in Oosterland voor een kennismaking met het ge meentebestuur. de grond. Oorspronkelijk lag het in de bedoeling, dat men te Kortgene de haven zou binnenvaren: Het was echter nog pas kort op komend water, en zo kon het. ge beuren, dat de „Piet Hein" in de 5 regels 60 cent; ct.; minimum per. nummer of Aire* meer. 3 namiddags 2 uur- ind, de steun van ebben. ing van het leger |k, maar de ver- Ie militaire uitga- t niet altijd een Men moet er voor en verhoging van oor allen en nier een verlaging nsten vormt. ging voort: Om n verdedigen meet >ede welstand zijn rogramma tex oe- i de werkloosheid rden onderbroken ste meer initiatie: in België om hei :e keren. Ie mening uit daï se politiek in Azië begrijpelijk" blijkt irig te zien, dat le fout wordt be- hina: namelijk aan gen de aanval de regering koppelen jnd wordt door de sloot Rolin. SENAAT SPREEKT UWEN IN DE 'RING UIT. ner van Volksver- ng heeft thans dte 12 tegen 61 stern- sten, liberalen en bij 1 onthoud ns en uitgesproken in 'hollen. den ie Menado, ieuw moeilijkheder ?n leden van het K-N.I.L. en de Menado. larnemers zijn naar aats gezonden, ter- te gen woordiger van ngscommando va* :e Landmacht van- nado zal vertrekken tegenwoordiger va* n de AP-R-I.S. ij i rtdca EDEN: Centrum, 6.30 en „De piraten van ichorre, 5.30 uur: vond der Z.P.M.- '.G.-ers. N: Luxor Theater c. Leve de Sam- irtgebouw, 8 uur: bezetene". 7 uur: Demon- rr „Achilles" en amenwerking met Le van Groede. RGMolenwater, ot Wieler-Crite- .mateurs en Nieu - DRGEN: N: Luxor Theater Zondagmiddag- 8 uur: Biosc amba". ïrtgebouw, 4.3D rgmiddagvoorstel- Biosc. „De beze- t Centrum, 4.15 „De piraten van iur: Biosc. „Dos- 10—5 uur: Gro- rtshow met bal- Beproefde bulpvW verkoudheid voor Ve der. Moeder ea kind. Tjjdens het debat in de Belgi sche Senaat over de regerings verklaring der nieuwe regering wenste de socialistische Senator Rolin, dat de maatregelen, die noodzakelijk zullen zijn om tege moet te komen aan de interna- door het K.N.M.L ;ldig van Zaterdag- vond. verandering; ewolkt met hier en buien, afgewisseld gen. Matige tot vrij ind, hoofdzakelijk ,"est en West. De aturen als gisteren. 20 AUGUSTUS v.m. n.m. 6.06 6-27 6.41 7.0E 7.21 7142 7.31 "73? 21 AUGUSTUS v.m. n.m. 7.02 7.25 7.37 8.00 8.17 8.40 8.27 830 ZON- EN MAANSTANDEN. 19 5.29 19.57 13.03 21.45 20 5.31 19.55 14.34 22.09 21 5.32 19.53 1602 2244 22 5.34 19.51 17-19 2337

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1