Meer Amerikaanse troepen in West-Europa? De toestand in België Het V. N.-oWensief in Korea De Emigratie iten Vijandelijkheden te Makassar geëindigd Men was Maandag te Washington van mening, dat de leiders der Amerikaanse yveermacht beraadslagen over plannen om het aantal Amerikaanse troepen in West-Europa te vergroten, overeenkomstig het voorstel in het Franse memorandum over de verdediging van dit gebied. Er wordt rekening mee gehouden, dat in 1951 ongeveer vijf en twintig duizend landgenoten zullen emigreren. Naar schatting zullen vijftien tot achttienduizend daar van per schip de reis naar hun nieuwe land ondernemen; de rest zal per vliegtuig kunnen worden vervoerd. Volgens de van net Amerikaanse hoofdkwartier in Ko rea binnengekomen berichten vorderden de twee Ameri kaanse legergroepen en de groep mariniers, evenals de Zuidkoreaanse eenheden, Dinsdagmiddag plaatselijke tijd nog langzaam na het de dag tevoren ingezette offen- sief.Het oprukken ging echter zeer moeilijk. Een officiële woordvoerder verklaarde, dat het niet juist zou zijn te zeggen, dat de strijd „volgens plan" verliep. WEERSVERWACHTING. HOOGWATER. Het besluit van Koning Leopold likpi rijving >apan RW ACHTING jWATER. Frankering bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent. sr WOENSDAG 9 AUGUSTUS 1950. 6e Jaargang No 1495. Verschijnt'dagelijks - N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs: per mm 13 cfe minimum per advertentie L5i« Rubriek Kleine Advertenties: S regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct Vermelding onier nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meec* Inzending advertenties tot 4ee namiddags 2 uur. Het denkbeeld om meer Ame rikaanse troepen te zenden om de statenleden van het Noord- Atlantische Verdrag bij te staan, indien de Sowjet-Unie een aan val zou wagen, is in bepaalde, of ficiële Amerikaanse kringen met voorzichtige instemming ontvan gen. Men wijst er in dit verband op dat de Amerikaanse militaire leiders altijd van mening zijn geweest, dat de verdediging van West-Europa van vitaal belang is voor de veiligheid der Ver enigde Staten. Nu het Congres zijn goedkeuring hecht aan het bestemmen van reusachtige geldsommen voor een verstevi ging van de landsverdediging en aan het oproepen van reservis ten, acht men het te Washing ton waarschijnlijk dat een ge deelte van de onder de wapens geroepen reservisten zal worden bestemd voor de dienst in Europa. In dit verband is het evenwel nog niet duidelijk of dergelijke troepen onmiddellijk over de Atlantische Oceaan zul len worden gezonden, zodra zij hun eerste oefening hebben doorlopen, of dat zij in de Ver enigde Staten in reserve zullen worden gehouden, om met de meeste spoed naar Europa te worden gezonden, zodra zich daar een noodtoestand zou voor doen. Volgens gissingen van Was- hingtonse zegslieden is het mo gelijk dat de Verenigde Staten zullen beginnen met hun strijd krachten in Europa geleidelijk te versterken en tezelfder tijd in de Verenigde Staten divisies in gereedheid zullen houden, die in geval van nood met de meeste spoed naar Europa zouden wor den gezonden. Het is bekend, dat de opstel lers van de plannen der Ameri kaanse generale staven de ont wikkelingen in Europa en spe ciaal in Duitsland, nauwlettend volgen. Dit gaat gepaard met de behandeling van het Koreaanse conflict en met het treffen van voorbereidingen om aan elke nieuwe crisis, die zich in Azië zou kunnen voordoen, het hoofd te bieden. Mede in verband hier mede meent men te Washington, dat op het Amerikaanse minis terie van Landsverdediging reeds plannen worden bestu deerd voor het over de Atlanti sche Oceaan zenden van Ameri kaanse troepen, o'm het hoofd te kunnen bieden aan elke crisis, die zich in Europa zou kunnen voordoen. Sommige Amerikaanse func tionarissen wijzen erop, dat de oorlog in Korea ertoe heeft bij gedragen grotere belangstelling bij het Congres en bij het volk te wekken voor de staat van 'on voorbereidheid, die op militair gebied in de Verenigde Staten, vooral wat betreft de grond strijdkrachten, heerste. Zij zeg gen dat het voor het Koreaanse conflict moeilijk zou zijn ge weest de Amerikaanse troepen in Europa te versterken en te zelfder tijd in de Verenigde Sta ten voldoende strijdkrachten te handhaven, om deze in andere bedreigde gebieden te kunnen inzetten. De bereidheid van het Congres om reusachtige bedragen toe te staan voor een snel op peil brengen van de Amerikaanse grondstrijdkrachten, nu er in Korea wordt gevochten, heeft het de Amerikaanse militaire leiders mogelijk gemaakt hun aandacht te schenken aan het vergroten van de sterkte der Amerikaanse strijdkrachten bui ten het grondgebied der Ver enigde Staten. Volgens een speciale corres pondent van Reuter wordt de op mars van de Amerikanen in het Zuiden vertraagd door de hitte en de last van hun zware uitrus ting. De Noordkoreanen dragen lichte rubberschoenen en kwar tiermutsen geen stalen hel men en voeren slechts een mi nimum aan uitrusting en voed sel met zich mee. De uitrusting die de mariniers moeten torsen, is veel zwaarder dan wat de Australiërs mogelijk vonden mee te dragen in Nieuw-Guinea. Volgens andere persberichten schenen de Noordkoreanen pre cies van de plannen voor het Amerikaanse offensief op de hoogte te zijn en werden tele- foon -en telegraafdraden van de Amerikanen bij de aanvang van het offensief door geïnfiltreerde Noordkoreanen door gesneden, zodat de Amerikaanse eenheden niet van elkanders bewegingen op de hoogte konden blijven. Men schat, dat de Noordelijken dertien divisies achter het front klaar hebben staan. Ongeveer 300 Noordkoreanen zouden gedood of gewond zijn bij zuiveringsoperaties in het kader van het Amerikaanse offensief in de richting van Tsjindjoe. Het hoofdkwartier van Mac Arthur op Korea verklaart, dat de be dreiging die kan uitgaan van kleine bruggenhoofden over de Naktong toegenomen noch ver minderd is. Aan de Westkust hebben Brit se, Nederlandse en Zuidkoreaan se schepen doelen in de buurt van Intsjon gebombardeerd. De Noord-Koreaanse strijd krachten bleven hevig tegen de Amerikanen strijden. Geurilla- strijders hadden deelgenomen aan acties om de Amerikaanse achterhoede uit haar verband te rukken, aldus de radio. Een Amerikaanse piloot, die boven het Noordelijke front bij Hamtsjang had gevlogen, meld de dat hij buitengewoon grote tanks met zeer grote rupsban den" heeft gezien. Het Hoofdkwartier van Mac- Arthur deelt mede, dat de Noord-Koreanen op het Noor delijk front een nieuwe aanval zijn begonnen met drie regi menten en wel 40 km ten Noor den van Waegwan. Aan de Zuidkust, zo wordt verder meegedeeld, hebben de Amerikanen Sagong bereikt, 20 km ten Oosten van Tsjindjoe. „Hoe zal het luchtverkeer in de toekomst zijn deel in het ver voer van emigranten verwer ken?" was de vraag, die we dezer dagen aan de K.L.M. voor legden. Met het oog op de vermoede lijke ontwikkeling van de emi gratie uit Nederland zo kregen we te horen, heeft de K. L. M. verscheidene plannen om aan het vervoer door de lucht van een deel dezer Nederlanders het hoofd te kunnen bieden. Men heeft de indruk, dat de emigratie zich nog pas in het begin van haar ontwikkeling be vindt. In 1946 verlieten zeven honderd personen ons land, in 1947 waren het er zevenduizend, in 1948 en 1949 telkens veertien duizend. In het eerste kwartaal van 1950 vertrokken er bijna drieduizend. De K.L.M. vervoerde in 1949 ongeveer duizend emigranten; dit jaar zullen het er meer zijn. Zaterdag j.l. vertrok weer een vliegtuig met emigranten naar Australië; er zullen dit jaar nog tien vluchten worden uitge voerd, waardoor in totaal in 1950 twintig vluchten zullen zijn ge maakt. Ook met de gewone lijntoestellen vertrekken echter geregeld landgenoten die zich in het buitenland gaan vestigen. Op school beginnen. De directie van de K. L. M. is van oordeel, dat, gezien de over bevolking van ons land en ver der in verband met het feit, dat de Nederlanders over het alge meen door verscheidene landen graag als immigranten worden toegelaten, van overheidswege zou moeten worden getracht grotere bekendheid te geven aan de emigratielanden. Het zou aanbeveling verdie nen wanneer reeds op de scho len regelmatig enige tijd werd besteed aan het emigratievraag- stuk naar die landen. Aldus voorbereid zou de Ne derlander zich vlugger kunnen aanpassen aan de omstandig heden in den vreemde. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag ochtend tot -avond. Vrij veel bewolking. Half tot zwaar bewolkt met tegen de avond van het Westen uit plaatselijk enige regen of een regenbui. Meest matige wind tus sen Zuid-Oost en Zuid-West. La gere temperaturen, vooral in het Westen van het land. DONDERDAG 10 AUGUSTUS. Breskens 23.25 11.35 12.10 Het hoofdkwartier van gene raal MacArthur deelt mede, dat bij de Amerkaanse aanval langs de Zuidkust „enige vorderin gen" zijn gemaakt. De Noord- Koreaanse verliezen waren „bij zonder zwaar" en er was een grote hoeveelheid uitrustings stukken veroverd. Het Amerikaanse offensief trof de Noord-Koreanen op het tijdstip, dat zij een aanval op Masan, ten Westen van Poesan gelegen, voorbereidden. De Noord-Koreaanse stoot was op gevangen maar de Amerikaanse opmars was „langzaam". De Amerikanen deden een tegen aanval op het Noord-Koreaanse bruggenhoofd tegenover de 24e divisie. De Noord-Koreanen hebben een bataljon over de Nakton gezet. Een Amerikaanse Mustang is verloren gegaan. Dit is de vijfde in de laatste drie dagen. Gisteren werden door vlieg tuigen twee Noord-Koreaanse tanks vernield en drie bescha digd. Gevechtsvliegtuigen vielen Maandag op alle fronten aan. Bij Tsjindjoe, Soentsjon en Ko- song poogden vliegtuigen Noorc- Koreaanse versterkingen tegen te houden. Ook bommenwer pers namen aan de aanvallen deel. Volges radio-Pjongjang heb ben 34 Amerikaanse vier-moto- rige bommenwerpers Maandag Pjongjang en omgeving met zware bommen bestookt. Er was zware schade toegebracht aan universiteiten, theaters en zie kenhuizen. Vele studenten, pa tiënten en andere inwoners wer- Dinsdagavond laat (plaatselij ke tijd) hebben de tot de tegen aanval overgegane Zuid-Korea nen, gesteund door de lucht macht en de artillerie, in twee sectoren de Noordelijken terug- gestoten, waardoor de verdedi gers van Taegoe een adempauze hebben gekregen. Volgens be richten van het front zijn de Zuid-Koreanen ten Oosten van de Naktong, waar de Noordelij ken op 20 kilometer ten Noord westen van Taegoe een brugge hoofd hadden gevormd, 3 kilo meter voort getrokken en weer tot de oever van de rivier gena derd. In de andere sector zouden de Zuidelijken de Noordelijken 2 kilometer teruggedrongen heb ben van een punt, dat 12 kilome ter ten Noord-Westen van Koen- wi ligt. De situatie ten Zuid-Wes ten van Tsjangjong baart het hoofdkwartier echter zorgen: de Amerikaanse strijdkrachten, die in dit gebied het Noordelijke bruggehoofd over de Naktong moesten zuiveren, waren op aan zienlijke tegenstand gestuit. Men betwijfelt echter, of de Noorde lijken de overtocht over de Nak tong bij Waegwan zullen kunnen blijven dekken. Volgens de Katholieke bladen zal een 20-tal C. V. P.-Kamerleden tegen de Wet stemmen. Aange nomen wordt evenwel, dat een oproep van de Koning tot de Par lementsleden om het wetsvoor stel goed te keuren, wijziging zou kunnen brengen in de houding van deze aanhangers van de Ko ning door dik en dun. Opmerkelijk is, dat de C. V. P.- Volksvertegenwoordiger Van der Goey intussen een amendement op het wetsvoorstel heeft inge diend, waarin wordt bepaald, dat de machtsoverdracht slechts voor één jaar zou gelden. Volgens dit amendement zou de Wet geen geldigheid meer hebben op 1 Augustus 1951 en zou de gehele kwestie dan opnieuw besproken moeten worden. Teneinde een bijzondere com missie in staat te stellen de amen dementen op het wetsvoorstel tot overdracht der Koninklijke be voegdheden op Prins Boudewijn te bestuderen, heeft de Belgische Kamer van Volksvertegenwoor digers Dinsdagmiddag besloten met de debatten over dit wets voorstel pas hedenmiddag een begin te maken. Deze debatten zullen, naar het zich laat aan zien des avonds worden voort gezet en worden besloten met een stemming over het wetsvoorstel. In politieke kringen wordt de laatste dagen veel gesproken over de samenstelling van een nieuwe Regering. Hoewel de meeste rechtse bla den nog spelen met de gedachte, dat de C. V. P.-regering onmid dellijk na het ontslag van de Re- gering-Duvieusart, die op de eeds aflegging door Prins Boudewijn moet volgen, zal worden her vormd, is men in deze kringen van oordeel, dat onder de druk der internationale toestand de homogene formule vaarwel zal worden gezegd om plaats te ma ken voor een Katholiek-Socialis tisch of Katholiek-Liberale Re gering. Sommige GS, V.<?.-Parlements leden zouden, gezien de interna tionale toestand, zelfs voorstan der zijn van een drie-partijen-re- gering. Slechts een Regering van nationale eenheid, zo verklaren zij, kan de verantwoordelijkheid op zich nemen voor de aange kondigde verlenging van de mili taire dienstplicht, de verhoging der belastingen en de economi sche mobilisatie. In sommige kringen meent men, dat Paul van Zeeland Eerste Mi nister van een dergelijke drie partijen-regering zou worden. Anderzijds worden echter de namen van Gaston Eyskens en Duvieusart genoemd. Tijdens een stormachtige bijeen komst van afgevaardigden der (Katholieke) Christelijke Volks partij, waarop enkele der trouw ste aanhangers van Koning .Leo pold verklaarden tegen het wets ontwerp op de overdracht van de Koninklijke waardigheid aan de Kroonprins Boudewijn te zullen stemmen, deelde de Belgische Eerste Minister Duvieusart mede, dat de Koning een laatste bood schap tot zijn Volk zal richten, waarin hij er bij zijn onderdanen op aan zal dringen zich eensge zind rondom zijn 19-jarige z«o» en Troonsopvolger te scharen. Genoemd wetsontwerp zal aan het einde van deze week door de Belgische Volksvertegenwoor diging in behandeling worden ge nomen. Nadat hij uitgesproken was, verliet Duvieusart met spoed de vergadering. Hij begaf zich naar de Koning, om met hem te over leggen over een poging om een scheuring in de Christelij ke Volkspartij te vermijden. Men is te Brussel van mening dat, indien Koning Leopold III een beroep op zijn onderdanen van alle politieke schakeringen zou doen zich eensgezind rondom de troonsopvolger te scharen, het gevaar van een scheuring in de Christelijke Volkspartij, als gevolg van een „contra-revolutie voor Leopold", zou worden af gewend. Men verwacht te Brussel dat Koning Leopold zijn vaarwels- boodschap tot het Belgische volk, onmiddellijk na de goed keuring van het wetsontwerp betreffende de overdracht van de koninklijke waardigheid door de volksvertegenwoordiging, zal uitspreken. Terneuzen j^.xw Hansweert 0.40 12.50 den gewond of gedood. Noord- Walsoorden 0.50 1.00 Koreaanse vliegtuigen, zo gaat ZON- EN MAANSTANDEN. 9 5.13 20.17 18.24 10 5.15 20.15 0.46 19.11 11 5.16 20.13 1.51 19.45 12 5.18 20.11 3.08 20.09 de radio verder, hadden zware schade toegebracht aan Améri- Jdaanse convooien van en mili taire installaties in de achter hoede. De Amerikaanse lucht macht werd krachtig bestreden. SPECIALE CANADESE BRIGADE. De Canadese Premier LouiJ St. Laurent, heeft in een radio boodschap verklaard, dat Cana da een speciale brigade infan terie met de bijbehorende steun- wapens zal recruteren voor het gebruik in Korea. De brigade zou een speciale opleiding genieten „opdat Canada zijn verplich tingen ten aanzien van Korea tegenover de V. N. na zal kun nen komen". Voor het inzetten der brigade in Korea zou men de goedkeuring van het Parle ment behoeven. De Premier zeide, dat de re- crutering Woensdag zal begin nen. Reuter tekent hierbij aan. dat men in bevoegde kringen verklaart, dat een dergelijke brigade 4000 a 5000 man sterk zou zijn en tenminste zes maan den oefentijd nodig zou hebben. BESCHIETING VAN EILANDEN BIJ FORMOSA. Gemeld wordt, dat dc strijd van de Chinese communisten om het beheersen der kust van het vasteland tegenover Formosa weer oplaait. Volgens een bericht van het Franse persbureau A.F.P. zijn tot nu toe volgens een mede deling uit de kring van het Ne derlandse Hoge Commissariaat, bij de gevechten te Makassar 10 doden en 50 gewonden te betreu ren. Het bericht meldt verder, dat ten tweede male een vlieg tuig van de A.P.R.I.S. een aan val heeft gedaan op het kamp, waar de Nederlandse militairen en hun gezinnen verblijven. Via de radio, die nog steeds in han den van de rebellerende troepen is, zou een beroep zijn gedaan op de Verenigde Naties. Het ministerie van defensie der R.I.S. heeft gisteren bekend gemaakt, dat de vijandelijkheden te Makassar gisteren te 16.00 uur plaatselijke tijd zijn geëindigd, nadat er overleg was gepleegd tussen de Indonesische en de Ne derlandse commandanten, de ko lonel Kawilarang en gen. majoor Selieffelaar. Onmiddellijk na het einde der besprekingen is een order tot het staken van het vuren van krach i geworden. Sinds gisteren 16.00 uur is de rust te Makassar weer gekeerd, ofschoon er sporadisch nog schietpartijen voorkomen. De overeenkomst bevat o.a. de bepaling, dat leden van het voor malige K.N.I.L., die weigeren ge hoor te geven aan het bevel van gen. majoor Scheffelaar, de sta- Een woordvoerder van de na tionalistische defensie heeft ver klaard, dat de communisten Maandag bijna duizend granaten hebben afgevuurd op nationalis tische eilanden, w.o. Quemoy. tus van militair der Koninklijke landmacht zullen verliezen. Unci stuurt militair* waarnemers De Commissie voor Indonesië van de Verenigde Naties heeft Dinsdag besloten, vijf van haar oudere militaire waarnemers naar Makassar te sturen om zich ter plaatse op de hoogte te stellen van de toestand, hun bij stand aan te bieden bij pogingen tot vermindering van de heer sende spanningen en om aan de UNCI over hun bevindingen een rapport uit te brengen. Deze waarnemers zullen zo spoedig er een passende ver- voersgelegenheid zal zijn. naar Makassar vertrekken. De bemoeiing van de Unci met de gebeurtenissen te Ma kassar is een uitvloeisel van de overeenkomsten der R. T. C, volgens welke de commissie haar bijstand kan verlenen tot het oplossen van bepaalde kwes ties. De Garuda luchtvaart maatschappij heeft Dinsdag alle vluchten naar Makassar afge last en het voorgenomen vertrek .van een gezelschap journalisten I naar Ceram en Boeroe, dat heden zou plaats hebben, gaat even eens niet door, daar de eerste onderbreking der vlucht te Ma kassar zou zijn geschied. Radio Makassar was geduren de een deel van de dag in de lucht en naar verluidt zou in één der uitzendingen gedurende die tijd zijn gezegd, dat de Am- bonese militairen van het voor malige K.N.I.L. thans zouden hebben besloten, de republiek der Zuid-Molukken te steunen. 0 5 regels 60 cent; ct.; minimum per nummer of Astree meer. s namiddags 2 am, le van het Turkse an landsverdedl- mededeelde. wordt bekend gemaakt, rkse generaal zal ^evoegti aan het van het achtste leger in Korea. PIJNS REGIMENT KOREA. Quirino van de heeft Donderdag egiment, groot vijf aten en officieren ïg gesteld van ge- Arthur voor de ea. ÏEMING VAN VRIJWILLIGERS Et KOREA, tidse regering over- aansluiting aan de n Hr. Ms. „Evert 4 Juli j.l. naar de iteren werd geflirt ;n compagnie mart compagnie leger- ter beschikking Naties te stellen men aan de bestrij •d-Koreaanse agree ing zou gesehiedec vrijwilligheid. icht, dat het op •ijving is gekomen alige soldaten van. en Indonesische centrum van de indt zich te Balik- er van Defensie eeft de Unci op de ld. Deze heeft al iare leden op Bor- neeste spoed naar gezonden. Voorts, ister bij de Neder- Oommissaris ge- tldus het A.FP. It nog uit-Djakarta ilikpapan ruim dui- ese soldaten beyin- len geweigerd hun geven, of toe te vervoer naar Dja- tar te worden gede- van het Indonesi- ie van landsverde- Vrijdagavond ver- >ze mannen, die tij- us van militairen te landmacht bezit- n dat zij naar Am- >rden gebracht. De autoriteiten weige- gehoor te geven, strijdt tegen de te troepen republiek ikken. Van Neder- i vergeefs gepoogd militairen over te Djakarta te lateE 'ordt nog gemeld, vaarnemers van de Verenigde Naties i van Bandjermasin an zijn vertrokken. kwestie „Kortenaer" ische regering zal :en van de „Korte- indonesische wate- us wordt uit offï- 'jakarta vernomen, rder noemde na de in het kabinet van éderlandse weige- ;chip op zijn basis terug te trekken bevredigend". door het K.N.MJ Idig van Zaterdag- 'ond. i warm. t licht, later hall >lkt en overwegend wakke tot matige t wind. Iets hogere dan gisteren. 13 AUGUSTUS. v.m. mm. 1.31 1.48 2.06 2.23 2.46 3.03 2.56 3.13 14 AUGUSTUS. Gedurende het gehele incident gaf Prins Boudewijn geen enkel blijk van nervositeit. Kalm wachtte hij het einde af om daar na met heldere stem in langzaam doch zuiver Nederlands en in het Frans de eed op de grondwet af te leggen: „Ik zweer de grond wet en de wetten van het Belgi sche volk na te leven, 's lands onafhankelijkheid te handhaven ning jjeupoiu lil utror- tttr t-rxxi i- sers was weggevoerd, vertrok ken de Prinsen met de Prinses van Réthy, die in 1942 met de Koning in het*huwelijk was 'ge treden en hem intussen een zoon had geschonken, Prins Alexan der. Gedurende tien maanden ver bleef het Koninklijke Gezin te Hirschstein aan de Elbe. nele instellingen moet incarne ren, die sedert 120 jaar de onaf hankelijkheid en de. welvaart van hte vaderland hebben verzekerd. God bescherm^ België". DE KONING BLIJFT IN BELGIE. Koning Leopold zal, na zijn overdracht van' de koninklijke waardigheid aan zijn negentien- miIllCllgCAWiUCU WMa "Cl gCVUttg van de oud-militairen van het K.N.I.L. te Makassar. Dank zij het tactisch optreden, aldus deze woordvoerder, van kolonel Kawi larang is het niet eerder tot een uitbarsting gekomen na de ge beurtenissen te Makassar van enige maanden geleden. De woordvoerder noemde eni ge voorbeelden van moeilijkhe- De woordvoerder merkt voorts op, dat door het indisciplinaire optreden <van onder Nederlandse verantwoordelijkheid staande troepen, zoals b.v. te Bandoeng, Makassar en Ambon, dikwijls „vreemde belangen" (buiten landse investeringen) worden geschaad. Hij zegt ^dat de ge beurtenissen te Makassar be- Naar verluidt zou de „Zuider kruis" reeds naar Makassar op- stomen, doch dit laatste be richt kon niet bevestigd wor den. Wat er eventueel met de „Kortenaer" zal gebeuren is nog niet te zeggen, doch aan genomen mag worden, dat de Kortenaer zal blijven, tot de ■evacuatie voltooid is. v.m. n.m. Breskens 2.12 2.26 Terneuzen 2.47 3.01 Hansweert 3.27 3.41 Walsoorden 3.37 3.51 ZON- EN MAANSTANDEN. 12 5.18 20.11 3.08 20.09 13 5.20 20.09 4.30 20.27 14 5.21 20.07 5.55 20.41 15 5.23 20.05 7.19 20.52 16 5.24 20.03 8.42 21.03

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1