BL1 MAN e; Spec Koninklijk bezoek aan Vlaardingen BINNENLANDS NIEUWS tffioêert öe Vl*oor Uw sp Een praatje over Veilig Verkeer in het Westen van W. Z.-Vlaanderen je 1%ANTEN Rammel' Steeds d< wij op h( nylo: Twee doden bij motorongeluk Atoombom schuilkelders onder New York Nederlandse dankbaarheid PU "jegens Thailand GRIEVEN EN WENSEN. Nu de hoofdweg door W. Zeeuws Vlaanderen van Sluis naar Breskens op diverse plaatsen opgebroken wordt, is bet verkeer op de nieuwe Provinciale weg van Sluis over Potjes naar Breskens en de zijwegen van deze weg inten ser dan het ooit geweest is. Dit geeft ons aanleiding tot de volgende opmerkingen, enkel ter wille van het veilig verkeer. We willen ons be palen tot de sector Zuidzande-Sluis-Retranchement. De baileybrug bij het Sluisse veer is een waar obstakel in de drukke Provinciale weg. Er wordt in het bijzonder van de chauffeurs van lange vrachtauto's en autobussen heel wat stuurmanskunst gevergd om er vlot en zonder brokken over te komen. Wal men bij opkomst krijg! li.—; Villa „Schoonoord" Eerste onderdeel G-Brigade repatriëert imlcli eiaiages «De Kleine Winst» Noordstraat 83 Terneuzen -frz.-r.~r. NOORDSTR. Schittc Degeli; HERE] PYAM streept SHAW DAME OVER] boorde De nie Heren- Aanvu' ZOMEl Arse Maak tijdens di Steeds iets niet NIeuwstraat Gisteren brachten, begunstigd doer fraai zomerweer, H. M. Ko ningin Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard 'n bezoek aan Vlaar dingen. PRINS BEIiNHARD WAS TE VROEG. Prins Bernhard, die enige uren eerder dan de Koningin zou ko men. n.L om acht minuten over half tien was echter vroeger, n 1 om half 10 en zo kon het ge beuren. d|at toen de auto van Z.KH- Prins Bernhard aan de grens RotterdamSchiedam kwam. de Rotterdamse motor politie haar Schiedamse collega's nog niet ontwaarde. Daarom ■am de Rotterdamse motorpoli tie ook door Schiedam de hon neurs waar. Echter, ook aan. de grens van Vlaardingen was nog niemand te zien. In kalm gan getje ging het dus verder, totdat de .spoorwegovergang, die geslo ten was. even oponthoud ver oorzaakte. Onwetend van de Mr. J. A. Kesper, Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland. Hier werden H. M. bloemen aangeboden namens te Vlaardingse Jeugdgemeen schap. Na een kort oponthoud in het gemeentehuis vertrok het gezelschap naar het vissermo nument aan de Koningin Wil- helminahaven, waar H. M. een krans legde. Vervolgens werd de Maasboulevard, die juist j.l. Za terdag is geopend, met een be zoek vereerd. Hier verliet het gezelschap de auto's om zich te voet verder te begeven. Enthousiast werd de Koningin toegejuicht en dit enthousiasme kende gèen grenzen meer toen geheel onverwacht ook de Prins langs de boulevard een wande ling kwam maken. Hiermede was het program van vóór de middag afgewerkt. Het Konink lijk Paar begaf zich vandaar naar het handelsgebouw om de lunch te gebruiken. 's Middags kwam het hoogte- Kort daarop zette de blinde beiardier, de heer C. Roelofs uit Apeldoorn zich aan de speeltafel en klonken de eerste melodieën over het marktplein. De Konin gin had zich inmiddels via de toren en de grote uitgang naar de overzijde van de markt be geven en onder luide toejuichin gen met Prins Bernhard op het bordes van het stadhuis plaats genomen. In het stadhuis werden hier na de leden van de raad en autoriteiten aan het Vorstelijk Paar voorgesteld. Koningin Ju liana werd een foto-album aan geboden ter herinnering aan de inwijding van het carillon. Te gen 4 uur vertrok het gezel schap, via het Stadspark en Hofsingel, waar de schooljeugd zich had opgesteld in de rich ting Schiedam. oeraaakte. Onwetend van de 1 punt"van dé dag, n.l. het in ge- aanwezigheid van de Prins ston- bruiksteilen van het Oranjeca- den aan de andere zijde van de ^0 toren van de Grote bomen de burgemeester van Kerk Toen de Koningin en de Prins in het kerkgebouw had den plaats genomen, zette de or ganist het Wilhelmus in, dat door ruim 1700 aanwezigen werd meegezongen. Burgemeester Mr. J. Heusdens hield vervolgens een toespraak, waarin hij hulde bracht aan Prinses Wilhelmina, voor haar zegenrijk en wijs be stuur als Koningin. Vervolgens begaf de Koningin zich naar de toren. Door het omschakelen van een drietal knoppen zette zij daar de drie grate luidklokken „Koningin Wilhelmina", „Koningin Julia na" en „Prins Bernhard" en de klok genoemd naar de vier Prin sesjes, in beweging. Vlaardingen met het on/tvangst- Prins in comité ongeduldig te wachten, nadat ze aan de grens op tijd wilden zijn. Zodra de overweg eéhter werd vrij gegeven, werd de auto van de Prins ontdekt «n teen had de ontvangst dan maar bij de overweg plaats. Wat acht minuten al niet kunnen uitrichten. Prins Bernhard, die vergezeld werd door zijn secretaris, Mr. J. Thomassen, en zijn adjudant, luitenant (ter zee eerste klasse F. Steinmetz, reden vervolgens naar het oorlogsmonument 1940. Hier werd allereerst de Nationale Re serve door Prins Bernhard ge- tnspecteterd. Vervolgens legde hij een krays aan de voet van het monumerit. m de kranslegging werd in snel tempo naar de Eerste Ned. Coöp. Kunstmestfabriek gere den, waai- de-Prins in het labo- rato'riumgeböuw werd ontvan gen. >t> Na een korte gedachtenwisse- ILng werd de fabriek bezichtigd. Verder bezocht de Prins nog de I&rer's Zeepfabrieken en de Dogger-Maatschappij, waar de heer I. J. Hoogendijk de Prins •ver het visserijbedrijf voorlicht- e lotussen arriveerde om half jwaalf de Koningin aan de grens der gemeente, waar Zij •door Burgemeester Mr. J. Heus dens en de"(«tfWmissaris van po- Stie, de heer J. A. Kramer, werd verwelkomd. De Koningin werd vergezeld door Haar Hof dame. Jonkvrouwe C. E. B. Roëll Haar adjudant, kapitein J- C. Böhrman en Haar particulier secretaris, W. J. Baron van Heeckeren van Molencaten. Luide toegejuicht door de be volking ging het in langzaam rempo langs het oorlogsmonu ment 19401945 naar het stad huis. waar zij werd begroeit door In het afgelopen week-end is het echtpaar Beemster uit Hau- wert (Noord-Holland), dat per motor een tocht door ons land maakte, in de gemeente Heer (Zuid-Limburg) dodelijk veron gelukt. De heer B. heeft waarschijn lijk een waarschuwingsbord niet gezien en is een voorrangsweg opgereden, waarbij de motor werd gegrepen door een auto bus. Mevr. (B-, die op de duo meereed, was op slag dood. De heer B. werd met een schedel- basisfractuur in een ziekenhuis hij later op de dag overleed. Een voorstel om voor twee milliard dollar schuilkelders te gen atoombommen ouder de stad New-York te bouwen, is Zondag door burgemeestr Od- wyer bekend gemaakt. In vredestijd kunnen de schuilkelders als garages woraen gebruikt. helft van de prijs aan. Hij kreeg orders en gaf ook een orderbe- wijs af, waarbij hij dan de koper ertoe verleidde vast de helft of de totale koopsom te betalen. Hij gaf de orders echter niet door en stak het geld in zijn zak. Voorts hield de recherche een 30- jarige jongeman aan, die bij ver schillende juweliers ringen en armbanden kocht en „dan wel per giro zou betalen". Inmiddels ver kocht hij de artikelen weer. ONGELUK BIJ VUURWERK TE ZANDVOORT. Zaterdagavond heeft zich bij een vuurwerk te Zandvoort, dat door ongeveer 20.000 personen werd bijgewoond, een ernstig on geluk voorgedaan. Op zeker ogen blik vloog een vuurpijl horizon taal het publiek in. Een 61-jarige vrouw uit Hoorn liep brandwon den op aan gelaat, armen en be nen, een 49-jarige Amsterdam mer aan de rechter arm en het rechter been en een 9-jarige jon gen uit Zandpoort aan het ge laat. Verscheidene personen kre gen brandschade aan kleding stukken. De gewonden, werden, nadat zij door twee artsen waren verbonden, per ziekenauto naar hun woningen vervoerd. ZEESLEEP NAAR SANTOS. Uit de Amsterdamse haven ver trok Zaterdag een sleep, bestemd voor de haven van Santos (Bra zilië). De zeesleepboot „Tyne" van L. Smit uit Rotterdam zal naar schatting 40 dagen nodig hebben om de „Sansao", een 150-tons drijvende tkraan, die werd ge bouwd bijj Verschure en Co's Scheepswerf en Machinefabriek N.V. te Amsterdam, naar Zuid- Amerika te brengen. Bij dezelfde scheepswerf is nog een baggermolen, eveneens bestemd voor Santos, in aan bouw. Onlangs werden voor Santos 4 motorhoppers (bagger- vaartuigen) afgeleverd. door de explosie gealarmeerd werd, is K.'s leven gered. Zijn kleren hadden namelijk vlam gevat en de vrouw, die onmiddel lijk emmers water aandroeg, heeft deze geblust. Zij bluste tevens het begin van brand n het keetje. De man is naar het Wilhelmina Gasthuis overge bracht. Zijn toestand is niet levensgevaarlijk hoewel hij veel brandwonden heeft opgelopen. De politie is nog niet in staat geweest hem te verhoren. BRAND AAN BOORD VAN NOORSE TORPEDOBOOT- JAGER. Gisterenmiddag om ongeveer kwart over vijf brak brand uit in de machinekamer van de Noorse torpedobootjager „Arendal", die aan de Parkkade te Rotterdam ligt. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, wist met schuim blusapparaten na ongeveer een kwartier het vuur te bedwingen. Toen de brand in de machine kamer van de „Arendal", die ter gelegenheid van de haventen- toonstelling yRotterdamlAhoy" 'n bezoek aan Rotterdam brengt en aan de Parkkade ligt, was ont dekt, werd er direct „middel alarm" gegeven. De Havendienst V, de autospuiten 2 en 7, de ge reedschapswagen 3, vier slangen wagens alsmede een schuimblus- wagen begaven zich dadelijk naar de Parkkade, waar ook een ge deelte van de havententoonstel ling staat. j Daar bleek, dat in de machine kamer van het schip olie was gemorst, die door onbekende oor zaak in brand was geraakt. De I brandweer, die het gevaar voor een explosie niet denkbeeldig achtte, liet onmiddellijk de Park kade ontruimen. Voorzien van zuurstofmaskers daalde men in de machinekamer af, waar vast gesteld werd, dat de brand niet met water te blussen was. Direct ging de brandweer toen het vuur met schuimblusapparaten te lijf en na ongeveer een kwartier was het vuur bedwongen. NOG STEEDS PROJECTIELEN. BRANDKAST GEFORCEERD. De recherche van het politie bureau Singel te Amsterdam is Zondagavond gealarmeerd omdat in een handelskantoor, gevestigd in het gebouw Nes 86, een brand kast was geforceerd. In dit ge bouw zijn respectievelijk geves tigd een textielfirma, een pop- penfabriek, een reclamebureau en een tabakshandel. Vermoede lijk zijn insluipers Zaterdag het gebouw binnengedrongen. Bij de poppenfabriek en het reclame bureau hebben zij alles open ge broken en onderzocht, maar voor zover bekend is, niets gestolen. Eij de tabakshandel hebben zij echter de brandkast geforceerd en een bedrag tussen de 600 en 1000 gulden gestolen en boven dien enkele verzekeringspolissen meegenomen. Zij zijn heel rustig tj werk gegaan. Het onderzoek in deze zaak wordt voortgezet. Se Nederlandse regering heeft een gift van 18.000 gulden doen i'Mlomen aan het Rode Kruis Thailand uit dankbaarheid de grote diensten, welke aar heeft geboden aan de 'Mèéerlamdse onderdanen, die in tte laatste wereldoorlog door de Japanners op de meest afschu welijke wijze werden afgebeuld -de aanleg van de Birma- jpoorweg. Van Thallandse zijde <3 toen alles gedaan, wat moge lijk was om de ongelukkigen hulp te verlenen. Het geld zal worden besteed r«>or de ooprichting van een ..Eerste Hulppost" in Kancha- rcalburi. De 8-jarige K. van Munster te Hoofddorp is Zondag *iet ern stige verwondingen San zijn verwondingen aan zijn hoofd in de Maria-stichting te Haarlem opgenomen. Met enkele vriendjes speelde hij met een lichtkogel ver moedelijk afkomstig van een partij, die nog aanwezig was op een boerderij en die nog niet aan de autoriteiten was opgegeven. Hij bewerkte het projectiel met een hamer, waardoor het tot 'ontploffing kwam. S De rijkspolitie stelt een onder zoek in. 1 WEE ARRESTATIES IN VER BAND MET SCHIETPARTIJ IN DE HOOFDSTAD. In verband met de 'mysterieuze schietpartij in de hoofdstad, vo rige week Maandagmorgen om één uur, waarbij de 32-jafige J. Drent door drie schoten ernstig werd gewond, heeft de recherche van het politiebureau Warmoes straat Zondagmiddag twee per sonen aangehouden. Het zijn de 33-jarige C. E.. alias „Schele Kees", die door de politie als de hoofdverdachte wordt beschouwd en in een café op de Martelaars gracht werd aangehouden en de tweede man, waarmede 't slacht offer de bewuste avond in het café is geweest, de 53-jarige D. O., beter bekend als „Willy", die in een café op de Zeedijk werd aangehouden. Zij zijn z.g. kroeg vrienden van J. D Geen der arrestanten heeft nog een bekentenis afgelegd, wel geeft „Scheele Kees" toe, dat hij twee maanden geleden een re volver heeft gehad. Wat het mo tief tot de schietpartij is geweest is nog niet bekend. Vast staat, dat deze twee mannen bij het slachtoffer waren, die de bij naam heeft van „Groningse Jan", toen deze tegen sluitingstijd het café verliet. De recherche, die een week heeft gespeurd, zet het onderzoek voort. OPLICHTING. De recherche van het hoofd bureau van politie te Amsterdam heeft een 29-jarige jongeman aangehouden, die als vertegen woordiger optrad voor een firma die lichtbakjes voor reclamedoel einden levert. De vertegenwoordiger had de ervaring, dat zijn artikel te duur was- Op een dag nam hij aldus de politie een kloek besluit en hij bood z'n apparaten voor de BIJ HENGELO GEVONDEN VERPLEEGSTER GEÏDENTIFICEERD. De naam van de verpleegster, die Donderdag laat even buiten Hengelo op de weg werd gevon den is nu bekend. Het meisje, H. IC. genaamd, had zich tijdens haar verlof van de psychiatrische inrichting „.Maasoord" te Rotter dam (waa? zij verpleegd werd) als leerling-verpleegster aange meld bij het Ned. Herv. gesticht voor zenuw- en geesteszieken ,,Zon en Schild" te Amersfoort. In deze inrichting, waar men voortdurend verlegen zit om leer ling-verpleegsters, had men haar aangenomen. Donderdag de dag waarop zij 's avonds te Henge lo gevonden werd, had zij een vrije dag. Mogelijk is zij daardoor niet terstond vermist. EXPLOSIE. In het perceel Leidsegracht 48, waar een koffie- en thee handel is gevestigd, heeft zich Maandagmorgen ca. half negen een explosie voorgedaan. Het onderzoek van de politie heeft uitgewezen, dat de 41- jarige magazijnknecht N. K., naar een rommelhokje is gegaan op de binnenplaats van het ge bouw, waar twee bussen petro leum, een fles benzine en een fles terpentijn stonden. Zeer waarschijnlijk heeft K. een lucifer afgestreken om iets te zoeken, waardoor explosieve dampen, die in het hok hingen, zijn geëxplodeerd. Er ontstond brand. Dank zij het moedig op treden van een buurvrouw, die ,met garanlie-ceriilicaai Uiteraard "worden de moeilijk heden des avonds nog groter, want de brug is niet verlicht. Hoe lang ligt de baleybrug er nog? Hoe lang duurt het nog, eer men de put dempt? Moet eerst het kalf verdronken zijn? Mense lijkerwijs gesproken moet op die plaats toch eens een permanen te brug of duiker komen. Houdt men toch wel goed in het oog, dat men op deze plaats van de hoofdweg met mensenlevens speelt? Dezer dagen reden in een bocht van de weg bij Zuidzande twee vrachtauto's op elkaar. Resultaat: twee kapotte auto's en een ge deukte woningmuur. Het hadden ook twee dode chauffeurs kun nen zijn. We nemen gaarne aan, dat één der chauffeurs mis schien wel allebei de bocht niet goed nam, met het genoem de gevolg. Dit ongeluk had ech ter nooit plaats gehad, als de weg op dat punt meer overzichtelijk was geweest. West Z.-Vlaanderen is in oor logstijd veel bomen kwijt geraakt en we zijn blij met het restant. Maar op de plaats van gemeld ongeluk behoren er nu eenmaal geen bomen te staan Zonde van die prachtige knotwilgen, want er staan er daar in die bocht zeker twintig te veel. Vlug rooi en is hier de remedie. De kolen zijn duur, dus zullen die tronken wel wat opbrengen. Omtrent de opkomstoefening Tan een dag voor personeel van de 7 December-divisie en van de 3e divisie, kan worden medege deeld, dat de opgeroepenen de 'algen de vergoedingen daarvoor •.rallen ontvangen: "Korporaal en soldaat f 8, Sergeant en Sergt.-Majoor f ia» 3e Luitenant en Adj. O. O. Ie Luitenant 12,50 Kapitein 15, Majoor ƒ17, Luït.-Kolonel ƒ20, Bovendien worden de spoor wegreiskosten vergoed. Iedere opgeroepene moet een lunch pakket meebrengen, doch hij «ntvamgt voeding en legering van Rijkswege, indien hij zijn woonplaats niet meer dezelfde •dag kan bereiken. ROMAN VAN AVONTUUR EN SPANNING door JELLE DRAAIS MA. 43) Nadruk verboden. Geamuseerd zag Klaas toe, hoewel hem geen woord ont ging. De betekenis van dit alles moest toch wel belangwekkend genoeg zijn om zelf te gaan speuren. Het sprak natuurlijk vanzelf, dat men niet tot over eenstemming zou komen. Plu ij me rs scheen nog steeds met zichzelf te overleggen. Even schrok Klaas. Stel je voor, dat hij ja zegit en straks vijftigdui zend gulden voor me op tafel gaat uittellen. Maar een blik op de min of meer versleten plunje van de misdadiger stelde hem gerust. Vijftigduizend gulden! De man hod m'sscbten geen eens vijftigduizend ceniten. „Zoudt u denken," begon De ander schudde, alsof hij het niet kon geloven, zijn hoofd. „Nee, dat komt me onwaar schijnlijk voor, hoewel.maar Willem hadnee Klaas begon te geeuwen. Hij keek nog eens op zijn horloge. Tien voor tienen. Hè, hè, 't was te hopen, dat Piet nu maar gauw kwam opdagen. „Vijftigduizend gulden is me teveel. Laten we zegden: vijf en twintig procent van de aap is voor u, de rest voor mij." „De aap?" dacht Klaas. Enfin, nergens over verwonderen „Vijftigduizend gulden dade lijk, of anders fifty-fifty," be sloot Klaas het debat. Pluijmers werd nijdig. ,U maakt misbruik van de omstan digheden", siste hij. Klaas bleef bedaard. „Och, laat ik dat nu ook eens doen. U deed het immers ook na het overlijden van oom Willem, door in te breken in mijn huis? Dan staan we nu quite." „Ik ga naar de politie en zal u uciiACil, MV&W" O"7 Pluijmers langzaam, als zocht mijn rechten eisen brieste ao hij naar woorden, „dat de teke- ander. lo„v>+o ning dit bedrag waard is?" „Doet u dat vooral," lachte Ongetwijfeld", blufte Klaas Klaas onverstoorbaar. „Ik ver- zonder enig voorbehoud. moed, dat ze u nog wel van vroeger zullen kennen, zodat u er ongetwijfeld welkom zult zijn Als ik soms een aanbeveling voor u kan geven, laat u het maar horen." Pluijmers kalmeerde wieer. Hij begreep wel, dat hij er op deze manier niet kwam. Zijn gezicht kreeg weer de valse uitdrukking. Hij keek eens links en rechts om zich heen om zich. er van te overtuigen, dat er niemand in hun onmiddellijke nabijheid was, boog zich toen over het ta feltje heen en fluisterde de an- i der toeIk heb er nu genoeg van, mijnheler Sweers. Ik geef u vier en twintig uur de tijd, om my de tweede helft van de teke ning te bezorgen. U weet m'n adres, nietwaar? Als ik, laten we zeggen: uiteriyk morgen avond tien uur myn rechtmatig eigendom niet heb, zyn de ge volgen voor uw rekening. Meer zeg ik niet. Als ik de tekening niet krijg, welaan, het zij zo. Maar dan zult u spoedig bemer ken, wat de gevolgen daarvan zyn." Voldaan stond hy op. Over afrekenen dacht hy niet. Hy nam zyn hoed van de kapstok en zonder nog één woord te zeg gen, verdween Pluumers door die volte van de zaal. Klaas zag hém na en bemerkte, dat de man recht het plein overstak In de richting van de Tempelier straat. Hij stak een nieuwe si garet op en bestelde nog een glas bier. Nu maar wachten tot Piet kwam. Het duurde geen tien minuten, of zijn logé verscheen. Hy knip oogde, toen hij naast Klaas kwam zitten „Bestel eerst maar eens wat te drinken voor me, want ik ver smacht van dorst," zei hy. Nadat -dit giebeurd was, fluis terde Piet: „Het is in orde. Ik heb de andere helft van de teke ning." „Is het werkeiyk?" vroeg Klaas verheugd. Laat eens gauw zien". „Ben je zot?" zyn vriend keek hem verontwaardigd aan. „Denk je dat ik die kaart hier, in het drukke café, te voorschyn haal? Geen denken aan. Daarmee wachten we rustig, tot we thuis zijn. Hé," besloot hy drinkend, 'dat smaakt met die warmte." Klaas echter zat op hete ko len. „Laten we nu maar gauw gaan, stelde hy voor, want ix brand van nieuwsgierigheid." (Wordt vervolgd.) En geeft men zijn ogen eens goed de kost, dan merken we op nog meerdere plaatsen boch ten of kruispunten houtgewas op, dat er ter wille van het veilig verkeer niet behoort. Ten slotte nog iets over de weg wijzers. Zeker, het zijn zeer nut tige instrumenten, maar ze moe ten er beter uitzien dan die twee op de weg van Oude Tol naar Zuidzande en van Retranchement naar Cadzand-haven. Van de ene ontbreken reeds lang de borden en de andere is dermate verroest, dat men met geen mogelijkheid nog een letter kan ontwaren. Nu is het met de wegwijzers zó gesteld, dat ze voor wandelaars en wielrijders zeer practisch zijn. Voor het snelverkeer zijn ze niet zo handig. Uiteraard staan de wegwijzers precies bij de kruis punten. Wat ziet men nu meer malen gebeuren? Chauffeurs, die ter plaatse totaal onbekend zijn, en dat zijn er nog al wat, stoppen met hun wagen precies by de wegwijzer, dus op het kruispunt. Tot overmaat van ramp halen ze er meermalen nog een kaart by en hebben niet in de gaten, dat zy het verkeer hinderen en in gevaaxj brengen. Het zou ons meer gewenst lijken, als men ook nog, ter wille van het snelver keer, op behoorlyke afstand van belangrijke kruispunten, meer dan nu 't geval is, borden plaat ste, waarop de komende weg splitsing op duidelijke wijze en slechts met vermelding van de voornaamste plaatsnamen, aan gekondigd wordt. EEN KALF. In een-meubelmagazyn te Parijs is een kalf tentoonge steld waarover veeartsen niet uitgepraat raken. Het heeflt twee stel hersens, drie ogen, vier horens en twee snuitjgn. Het dier Is twee maanden oud en tweeslach tig- Met het troepenschip „Grote Beer", dat dezer dagen met re patriërende troepen uit Tandjong Priok naar Nederland is ver trokken, keert het 421ste Batal jon Infanterie huiswaarts. Het 421e Bat. Inf. (6e bataljon garderegiment Jagers) werd in September 1948 te Amersfoort ge vormd. Met de „Grote Beer ver trok het op 2 Februari 1949 naar S'oerabaja- Met de terugkeer van het 421e Fat. Inf. is een begin gemaakt met de repatriëring van de G- brigade.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2