SPORT iten Amerikaans Superfort neergestort BIM EN DE DUIZENDNEUS Communistische opmars naar Tibet aanstaande likp; Binnenlands Nieuws Kerknieuws Communistische China is van plan binnenkort naar Tibet op te rukken, volgens een verklaring van generaal Lioe Po-Tsjen, voorzitter van de commissie voor militaire aangelegenheden betreffende Zuid-West-China, die door het officiële nieuwsbureau van de Chinese communisten werd aangehaald. NIEUWS VOETBAL. NEDERLANDS SCHIP IN 1 AANVARING -n-W' WIELERSPORT. ZWEMMEN. rijving >apan RWACHT1NG 5WATER. 1 Vervolg pag. I. klonken. Vijf Indianen in de hun eigen klederdracht, met veren op de beschilderde hoofden kwamen binnen. „Ik ben Apikwana zei de lR" dianenhoofdman tegen Prinses Irene en hij haastte ZICt ieyaa_R toe te voegen: Een B-29 is in de nacht van Zaterdag op Zondag bij de lucht basis Suisum neergestort. Er volgde een hevige ontploffing, waardoor de huizen tot 40 km in nat betekent de omtrek op hun fundamenten Gouden Appel". De Gouden Ap- schudden. ijounen metgezellen van De plaats van de ramp werd de JuDuristam", de stam van de door de politie afgezet. De auto- Znnnipp Dranh, waren 's och- riteiten weigerden mededelingen fends vroeg gestart uit het pad- te verstrekken, evenals bij een Serikamp in Ommen. i dergelijk ongeval in de nacht van Apikwana kruiste de handen voor de borst in een eerbiedige Indianengroet Hij haalde een indrukwekkend stuk perkament ,morschijn, waarvan hij de in hot Nederlands vertaalde India- zichtbaar tot op 100 km afstand, nontaai vlot en onbevangen voor- Tien van de twintig inzitten- fns De Gouden Appel kondigde den van het toestel, onder wie aan, dat hij en de zijnen het „ide- brigade-generaal Robert Travis, Vrijdag op Zaterdag bij de lucht basis te Itinker (Oklahoma) plaats vond. Het toestel vervoerde 36.000 li ter benzine. De explosie was ^'"vuurwater" naar het Paleis 'bracht, bekend om zijn verkwik kende kracht. Het vuurwater bleek overigens een drank te zijn waartegen de Bond van Geheel onthouders niet het minste be zwaar zou kunnen hebben. Het is echter de vraag of de voorva deren van Apikwana zich dage lijks met dezelfde drank laaf den zijn om het leven gekomen. De bestuurder en zijn plaatsvér- vanger kwamen er zonder ernsti ge verwondingen van af. De lijken, die binnen het bereik van de explosie zijn gevonden, zijn onherkenbaar verkoold. Het kan nog dagen duren, voor het aantal doden en gewonden is vastgesteld. Het vliegtuig stortte neer te- waar- De Indianen boden de Konink- midden van woonwagens lijke Familie hun vuurwater aan in leden van de luchtmacht en An kregen als tegenprestatie een hun gezinnen wonen. Ten minste gias limonade aangeboden. 117 personen zijn om het leven ge het neerstorten van het toestel en de explosie heeft de luchtmacht- politie alle bewoners van het woonwagenkamp geëvacueerd. De meeste gewonden zijn brand weerlieden en toeschouwers. Munutic-vliegtuig ver ongelukt Een met munitie geladen C 47 i/an de Amerikaanse marine is Zaterdagnacht nabij de luchtba sis van Tiner neersetsort. Er werd een reeks ontploffingen ver oorzaakt, die tot op verre afstand werden waargenomen. De Over heid weigert eniige uitleg te ver strekken omtrent de aard en de bestemming van de landing. Zij verklaart dat het hier een mili tair geheim betreft. De politie heeft de plaats van het ongeluk afgezet en belet iedereen nader bij te komen. De zes bemannings leden zouden er In geslaagd zijn zich met hun valscherm te red den en zijn ongedeerd gebleven. „Landbouwers" gij zijt mijn vrienden" riep Basli. Het werd al heel spoedig nadat de de tective was begonnen te spre ken, zo stil op het marktplein dat Bash er zelf van schrok. „Gij zijt allen boosaardig be stolen door de man die zich de Duizendneus noemt" ging Basli voort. „Is er iemand onder U die zijn eigendommen terug wil hebben?" Allen melden zich aan door roerloos de hand op te steken. „Doet dan vandaag niets waaruit de Duizendneus op kan maken dat ge hem doorziet" waarschuwde Basli, „vertrouw op mijn verschrikkelijk ver stand." Op dat ogenblik klonk een bekend geratel op het markt plein. De wagen van de Dui zendneus kwam langzaam na der. De speurder begon te fluisteren. „Laat liever nikkelen dan zilveren horloges uit uw zakken vissen". Bim zal een vuurpijl afschie ten wanneer de Duizendneus zich met U aller bezittingen uit de voeten tracht te maken. „Leve Basli" klonk het luid over helt marktplein. Sssslt" zei Basli, „pas toch op mannen" Op de Indianen volgden lands lieden van hetzelfde continent, Amerika, die op hun beurt een geschenk kwamen aanbieden. Het waren leden van het Amerikaan se Jeugd Rode Kruis, die op het ogenblik in Nederland vertoe ven. Met niet minder gemak dan hun rode broeders bewogen zij zich in de Paleistuin. Zij kwamen uit Charleston, Longbeach, Chi cago, Oklahoma en Washington en hadden een doos waterverftu bes bij zich ter compensatie van hun oorspronkelijke geschenk, dat zich nog op een mailboot er gens op de Oceaan bevindt en pas over een paar dagen op Pa leis Soestdijk zal arriveren. Prinses Irene en Prinses Bea- komen, 2 worden vermist en 50 werden gewond. In de korte tussenpoze tussen De grote boschbrand in Frankrijk Duizenden Britse en Franse vacantiegangers haalden Za terdag ruimer adem toen brand weerlieden, die een wanhopige sltrijd voeren om vacantieoorden aan de Rivièra te behoeden voor een geweldige bosbrand, békend maakten, dat zij de brand langs de kust gestuit j woedde. Meer dan 5000 troepen, dorpe trix bleken hun Engels nog in j lingen en brandweerlieden, met Volgens Chinese waarnemers te Hongkong zou de verklaring betekenen, dat Peking zal hande len terwijl de Westelijke mo gendheden haar aandacht be paald hebben bij Koera en For mosa. Eerder nam men aan, dat de' kust gestuit de communisten van plan waren hadden, hoewel hij elders nog Formosa vóór Tibet aan te val- genen dele vergeten te zijn. Zij rode ogen wan de rook en ver dankten de Amerikanen drie j moeid door gbrek, aan slaap, meisjes en jongens voor het bestreden het vuur op het welkome geschenk. „Hoe wist u dat ik zo van schilderen houd?" vroeg Prinses Irene. Maar dat was het geheim van de Amerika nen. De Prins onderhield zich ge ruime tijd met de Amerikanen. „U treft het met het weer", zei hij. ..Het is hier in de afgelopen dagen zo slecht geweest als in geen ander land mogelijk is. Met uitzondering van Engeland na tuurlijk Toen kwam de bokkewagen. En daarmee de verjaardagsrit. Alle Prinsesjes klommen erin en onder de luide toejuichingen der Yankees verdween de jarige en haar zusjes in de uitgestrekte tuinen achter het Paleis. De Indianen, de mannen van het garderegiment „Prinses Ire ne", de vliegers, de padvindsters en 'de enthousiaste Amerikanen verlieten het Paleis weer, waar nu twee paardehoofdstellen aan de wand hangen. .len, doch deze plannen zouden tengevolge van het Amerikaanse 'optreden ten opzichte van For mosa gewijzigd zijn. a Het communistische nièuwsbu- reau meldde, dat Lioe-Po-Tsjen schiereiland Sainlfc Tropez, on- voor de genoemde commissie ver- geveer 60 km ten Oosten van klaarde, dat het volksleger spoe- Toulon. De brandweer te Ca- dig Tibet zou binnenrukken om er de „Britse en Amerikaanse invloed" te doen verdwijnen. „Wanneer het land bevrijd zal zijn", aldus de generaal, „zal de Tibetanen regionale autonomie en godsdienstvrijheid gegeven worden". De Lama's zouden be schermd worden. De communis ten zouden verder de bestaande gebruiken eerbiedigen. Tibetaan se regeringsfunctionarissen zou den niet ontzet worden. Het Ti betaanse leger leger zou gereor- valaire deelde mede, dat uitbrei ding van het vuur naar de kust was tegengehouden, /doch dat de toeslband rond Grimaud en Le Rayol, ten Westen van Saint Tropez, zich nog steeds ernstig liet aanzien. In de pijnbossen op de heu vels van Marnes is door brand en schade veroorzaakt van naar schatting 1,5 milliard francs. Een oppervlakte van 10,100 ha werd verwoest. Zes personen, die de brand hielpen bestrijden, liepen ver wondingen op door exploderen de granaten. Deze waren door de Franse verzetsbeweging in de grond verborgen vóór de ge allieerde landing in 1944. STOFFEl.IJK overschot VAN IERSE STOKER GEVONDEN. Vrijdagmiddag is in de Waal haven het stoffelijk overschot ge vonden van de 21-jarige stoker William G. Beckwit, gewoond hebbende 18 Altmorestreet te Glenarm (Noord-Ierland). De man is, zoals gemeld, Dins dagavond bij het zwemmen in de haven plotseling In de diepte verdwenen. Het lichaam werd naar de al gemene begraafplaats „Croos- wijk" overgebracht. HOOFDPLAAT. Ned. Herv. Kerk. Op de plaatselijke Ned. Herv. predikant Ds J. J. Winckel is een beroep uitgebracht naar Vorch- ten gem. Heerde) Hamsteren in de Ver. Staten vermindert Naar te New York wordt ver nomen beginnen de aankopen uit vrees voor oorlog in vele de len van de Ver. Staten af te nemen. In sommige plaatsen duren zij echter voort, in het Bijzonder voor huishoudelijke artkelen, auto's en banden. Uit alle delen van helt land komen echter berichten dat er een einde ibegint te komen aan de stormloop voor voedingsmid delen, nylons en lakens. De Federal Reserve Board meldt, dat de verkopen de af gelopen week kleiner waren dan de voorafgaande week. Uit de eersite gegevens blijkt, dat de Paul Robeson moet zijn pas inleveren Volgens de „New York Times" heeft het Amerikaanse Departe ment van Buitenlandse Zaken Paul Robeson, de in Amerika geboren negerzanger en leider van links-geöriëteerde bewegin gen, verzocht zijn paspoort in te leveren. Robeson had aan dit verzoek nog geen gevolg gege ven. De betrokken instanties heb ben opdracht ontvangen te ver hinderen, dat Robeson het land verlaat, aldus het blad. Een woordvoerder van het State De partment had verklaard, dat 'n bezoek aan het buitenland van Róbeson niet in het belang van de Ver. Staten zou zijn. Het Departement zou alle pogingen het werk stellen om het pas poort in handen te krijgen. Men was niet geneigd com mentaar te geven op het bericht van het blad, maar vernomen wordt, dat Robesons activiteit en zijn critiek op Amerika's internationele politiek veel tot de intrekking van de pas heb ben bijgedragen. In ambtelijke kringen te Washington wordt verklaard, dat het ongebruikelijk is een paspoort in te trekken, vooral als het is uitgereikt aan iemand die in de Ver. Staten geboren is. De advocaat van de Ameri kaanse negerzanger Paul Ro beson heeft het bericht tegen gesproken, als zou zijn cliënt geweigerd hebben zijn paspoort aian de autoriteiten terug te be zorgen. De zanger zou alleen om uitleg hebben gevraagd, daar hij „om zijn brood te ver dienen" het recht meent te hebben zich naar het buiten land te begeven. Robeson heeft een onderhoud aangevraagd met Acheson om ganiseerd worden als onderdeel van het Chinese volksleger. Lioe Po-Tsjen is de een-ogige generaal, die het communistische tweede veldleger tot de overwin ning leidde op de nationalisten in de slag van Hsoetsjow ten N. van Nanking op het einde van 1948. Hij heeft waarschijnlijk on geveer 400.000-man onder zijn commando in West-China, hoofd zakelijk in de provincie Szetsjoe- ZaaamslagBoschkapelle 53. Zaterdagavond had op het sportterrein te Zaamslag een voetbalwedstrijd plaats tussen Zaamslag en Boschkapelle. De rust ging in met 30. Het einde van de strijd bracht een 53 overwinning voor Zaamslag. De Hoop Het Noorse s.s. „Kent County" (7.176 ton) is Zaterdag in de ha ven van Buenos Aires in aanva ring gekomen met het Neder landse m.s. „Tiba" (5.239 ton), zo meldt Lloyds. Beide schepen liepen schade op. Doodslag wegens „toverij" In de dessa Ranggeh in het district Rebontjandi op Java werd dezer dagen door een samenge stroomde menigte een zekere S. met stokslagen gedood. Volgens de 75 mensen, die zich by de po litie aanmelden en die allen be kenden, dat ztf deze man hadden gedood, was S. een zogenaamde „toekang santet", dit is iemand, van wie beweerd wordt, dat hij door middel van geheime krach ten in staat zou zjjn mensen ziek te maken of zellf te doden. Be doelde S. zou reeds twintig slachtoffers hebben gemaakt ter wijl er nog drie ziek zouden zijn- S. was hiervoor gearresteerd en zou opdracht hebben gekregen om de zieken te genezen, wat hij I dan ook met goed resultaat zou I hebben gedaan. Drie dagen na zijn aanhouding wist S. te ont snappen en viel toen in handen van de opgewonden kampongbe volking. De naar Oost-Berlijn uit geweken militairen De moeder van de Britse kor poraal Waller, die naar gemeld naar O.-Berlijn is uitgeweken, heeft verklaard dat naar haar mening de reden van het uitwij ken van haar zoon Uiteindelijk gezocht moet worden by een Duits meisje. Waller had zijn moeder in kortgeleden brieven gevraagd om toestemming om te trouwen, hetgeen hem was geweigerd. Haar zoon had nim mer enige belangstelling voor politiek getoond, aldus ver klaarde mevr. Waller. Totdat hij het bewuste meisjo ontmoet te had hij een arceer gehad te vernemen, waarom de Rege- omzet in de warenhuizen nog ring zijn paspoort heeft Inge- van communisme en atheïsme verder zal dalen. trokken. i en yy mocht de Russen niet. Standen Zomeravondcompetitie, GROEP I, Tern. Boys 14 3 1 4 3 1 4 11 4 11 4 0 0 De Bruijn GROEP II: Java Asselberg Centra Driew. I A.Z.V.V. II GROEP Hl: Van de Sande 3 Tern. Boys II 4 A.Z.V.V. I 2 Z.V.T.M. 4 Spui II 3 0 19—3 7 0 20—8 7 2 5—13 3 2 8—17 3 4 5—16 0 0 8—2 6 1 10—5 5 1 7—8 3 3 13—11' 2 2 2—14 0 0 14—6 6 11 1—12 5 1 8—6 2 3 11—17 2 2 6—9 1 Bosdorpcriterium. Voor ±5000 toeschouwers werd te Hulst het Bosdorpcriterium achter motoren verreden. Middelkamp bleek niets van z'n kracht te hebben ingeboet en kwam als overwinnaar uit de strijd. De Hollanders bleken onge naakbaar voor de Belgische deel nemers. De uitslag luidde: Ie manche: I. Middelkamp; 2. v. Est; 3. de Rijck; 4. Wagtmans. 2e manche: 1. Middelkamp; 2. v. Est; 3. Wagtmans; 4. de Rijck. 3e manche: 1. Middelkamp; 2. Wagtmans; 3. de Rijck; 4. v. Est. Einduitslag: 1. Middelkamp;2. v. Est; 3. Wagtmans; 4. de Rijck; 5. Buyl; 6. de Beukelaere. Een nieuwelingencours ovei*60 km werd gewonnen door J. Brug- genkamp (IJmuiden) DE RONDE VAN FRANKRIJK. Tijdrit St. EtienneLyon. In de 20e étappe van de tour, de tijdrit over 98 km van St. Etienne naar Lyon, Zaterdag verreden, heeft de Zwitser Kub- ler andermaal zijn klasse bewe zen en zijn aanspraken op de eindzege bevestigd. Kübler heeft in deze étappe, die de beklimming van de 1160 me ter hoge Bessat, de laatste grote hindernis van de tour, mee bracht, een veel betere tijd ge maakt dan zijn naaste concur rent Ockers. De kleine Belg weerde zich zo goed als hij kon en leverde eveneens een uitnemende prestatie door tweede te worden. Zijn tijd over de 98 kilometer was 5 min. 34 sec. langer dan die van Kübler, hetgeen zeggen wil dat de Zwitser thans in de algemene rangschikking een voorsprong heeft van 9% minuut. Het is niet zo heel veel, maar waarschijnlijk voldoende om de vertraging op te vangen welke eventueel het gevolg van pech in de laatste 2 ritten zou kunnen zijn. Ander zijds heeft Ockers zijn positie ten aanzien van nummer drie, de Fransman Bobet, kunnen verbe teren, door zijn voorsprong te vergroten tot 12 min. 49 sec. Onze landgenoot De Ruijter maakte met een tijd van 2.41.49, welke hem de 15e plaats bezorg de, een uitstekend figuur. In het algemeen klassement staat hij thans 27e, met een hele reeks renners van internationale repu tatie achter zich. Dit voorlopig resultaat is des te opmerkelijker omdat hij de enige overgebleven Nederlander is die op geen steun van ploegmaats kan rekenen. De Noordafrikaan Dos Reis is Zaterdag op het nippertje aan de dood ontsnapt. Hij kwam in vol le vaart ten val toen een toe schouwer, die de renner wilde verfrissen, een glas water in zijn gezicht wierp en hem tegelijker tijd ondersteboven liep. Dos Reis maakte een lelijke smak en bleef op de weg liggen. Een jeep van de bevoorrading reed over het voorwiel van zijn fiets heen en kon toen nog net stoppen, enkele centimeters voor het hoofd van de renner. Met een bloedende enkel en hullen aan het hoofd arriveerde Dos Reis aan de finish, waar hij 10 minuten lang op het gras bleef liggen voor hij enigszins op zijn verhaal was gekomen, luidde: 1. Kübler (Zwitserland) De uitslag van de 20e étappe 98 km in 2.29.35; 2. Ockers (Bel gië A) 2.35.09; 3. Goldschmidt (Lux.) 2.37.39; 4. Kirchen (Lux.) 2.37.39; 5. Impanis (België A) 2.38.15; 6. Bobet (Frankrijk A) 2.38.20; 7. Lambrecht (België A) 2.38.28; 8. Geminiani (Fr. A) 2.39.29; 9. Hendrikx (België A) 2.39.35; 10. Cogan (Fr. Z. W. 2.39.41; 15. De Ruijter (Ned.) 2.41.49. De voorlaatste étappe. Om half negen Zondagochtend is het vertreksignaal gegeven voor de voorlaatste étappe van de roilde van Frankrijk van Lyon naar Dyon over 233 km. Slechts 51 renners zijn er overgebleven. Meer dan 50 procent heeft de strijd om een of andere reden gestaakt. Het tempo was vrij hoog en te Magon, op 60 km van Lyon, kwam het peleton door met 10 minuten voorsprong op het tijdschema. Geen enkele renner had een uitlooppoging gewaagd. Later deed de Belg Hendrickx een poging tot ontvluchten, maar vóór Mervans, op 136 km, was hij weer ingehaald. Kübler bewaak te het veld en geen van de eerste renners kreeg kans een ontsnap ping te wagen. Zo moest de be- slissing in de sprint vallen, welke j door Sciardis werd gewonnen. Op de laatste- 50 km hadden enkele renners een poging gedaan een voorsprong te nemen, waarin zij tenslotte slaagden, omdat de cracks als Kübler en Ockers in de vluchtelingen geen concurren ten van formaat zagen. Het re sultaat van de 21e étappe werd: 1. Sciardis (West Frankrijk) in 6.42.38 2. Baffert (Frankrijk) 3. Remy (Zuid Oost); 4. Ciguet (Frankrijk)5. Bauvin (Noord Oost lie de France)6. Lam brecht (België)7. Goldschmidt (Lux.); 8. Cogan (Centraal Z.W. Frankrijk); 9. Hendrickx (Bel gië) allen dezelfde tijd als Sciar dis. 10. Blusson (Parijs) 6.47.14. 18. De Ruijter in 6.47.31. Ver der arriveerden, allen in dezelfde tijd, Robic, Kübler, Meunier, La- zarides, Schotte, Geminiani, Bo bet, Lauredi, Brambilla enz. Na de 21e etappe ziet het alge meen klassement er als volgt uit: 1. Kübler (Zwits.) 135.58.50 2. Ockers (België A.) 136.08.20 3. Bobet (Fr. A.) 136.21.09 4. Geminiani (Fr. A.) 136.30.04 5. Kirchen (Lux.) 136.33.11 6. Piot (Fr.N.O.) 136.40.25 7. Cogan (Fr. Z.W.) 136.51.12 8. Impanis (België A136.52.24 9. Meunier (Fr. Z.W.) 136.53.19 10. Goldschmidt (Lux) 136.54.11 26. De Ruyter (Ned.) 138.00.30. Kring Zwemwedstrijden. In het kanaalbad aan de West- sluis werden, georganiseerd door de S.Z. en P.C. „De Bruinvis" te Sas van Gent d© Kring Zwem wedstrijden gehouden. Waar schijnlijk tengevolge van de feestweek was er niet de be langstelling als gewoonlijk. De deelnemende verenigingen waren Souburgse Zwemvereniging (S. Z.V.), Luctor et Emergo (Luctor) van Middelburg, de Zeehond van Vlissingen, De Schelde van Ter- neuzen en De Bruinvis van Sas van Gent. De uitslagen: 25 m borsterawl meisjes van 13 en 14 jaar: 1. F. Meuleman (Bruinvis) 17.6 sec.; 2. J. de Rij ke (S.Z.V.) 17.8; 3. E. Kolff (Zee hond) 18.4 25 m schoolslag voor jongens van 13 en 14 jaar; 1. S. Leval (S.Z.V.) 21.6; 2. S. Remery (Bruinvis) 21.8; 3. J. Vermast (Bruinvis) 22. 100 m schoolslag meisjes t/m 117 jaar: 1. C. Kaal (S.Z.V.) 1 min. j66.4 sec.; 2. F. Meuleman (Bruin- Ivis) 1.36.6; 3. J. van Eenenaam '(S.Z.V.) 1.40.2. 50 m rugslag jongens t/m 17 jaar: 1. P .de Kraker (Luctor) 42.1; 2. A. Sampon (Bruinvis) 41.6; 3. C. de Rijk (Luctor) 41.7. 200 m schoolslag dames: 1. R. Vergauwen (Bruinvis) 2.59.2; 2. C. Kaat (S.Z.V.) 3.30; 3. J. van Eenenaam (S.Z.V.) 3.35. 100 m rugslag heren: 1. J. Geerling (Bruinvis) 1.22; 2. C. de Rijk (Luctor) 1.32.8; 3. P. de Kraker (Luctor) 1.33.2. 3 X 100 m wisselslag estafette dames: 1. Bruinvis (M. Clays- sens, R. Vergauwen, J. Clays- senst 4.43.8; 2. S.Z-.V. (J. van Eenenaam, C. Kaat, S. Millenaaf 5.4.8; 3. Schelde (C. van Akke ren, A. Jansen, S. Loof) 5.11.6. 3 X 50 m wisselslag heren per soonlijk: 1. A. Sampon (Bruin-' vis) 2.18.8; 2. C. de Rijk (Luctor) 2.20.4; 3. J. Geerling (Bruinvis) 2.23.4. Zweedse estafette jongens t/m 17 jaar: 1. Luctor A (C. de Rijtk, P. de Kraker, J. Traas, P. Dron- kers) 2.40.8; 2. Bruinvis (W. Fer- mont, A. Sampon, L. Lootens, J. Vermast) 2.44; 3. S.Z.V. (W. Bu- rijs, C. Willeboordse, F. Wisse, R. Gilde) 3.9. Waterpolocompetitie: Bruinvis II—Luctor II 1—2. De stand van de zwemcompe- titie luidt nu; 1. Bruinvis 3431,8; 2. Luctor 3527,9; 3. S.Z.V. 3686,5; 4. Zeehond 3701,5; 5. Schelde 3849.7. Een mislukte Kanaalpoging. De 36-jarige Amerikaanse zweminstructeur Roy Sutter, is er niet in geslaagd de Kanaal- tocht, waarvoor hij 4 Augustus omstreeks te middernacht te Cap Griz Nes in zee was gegaan, te volbrengen. Reeds na anderhalf uur werd hij gedwongen op te geven we gens kramp. Bovendien kreeg Sutter, een oorlogsveteraan, last van een wond, welke hij in de laatste oorlog had opgelopen. Bij zijn terugkomst te Dover verklaarde Sutter zeer teleurge- teld te zijn, omdat hij, in geen drie jaar last had ondervonden van de oude wond. De omstan digheden voor de poging waren zeer gunstig; het water was warm en de zee kalm- 5 regels 60 cent; ct.; minimum per nummer of Ad» meer. s namiddags 2 om Gedurende het gehete incident gaf Prins Boudewijn geen enkel blijk van nervositeit. Kalm wachtte hij het einde af om daar na met heldere stem in langzaam doch zuiver Nederlands en in het Frans de eed op de grondwet af te leggen: „Ik zweer de grond wet en de wetten van het Belgi sche volk na te leven, 's lands onafhankelijkheid te handhaven mng i_,eupoiu m uuui ue min- sers was weggevoerd, vertrok ken de Prinsen met de Prinses van Réthy, die in 1942 met de Koning in het*huwelijk was 'ge treden en hem intussen een zoon had geschonken, Prins Alexan der. Gedurende tien maanden ver bleef het Koninklijke Gezin te Hirschstein aan de Elbe. nele instellingen moet ïncarne- xen, die sedert 120 jaar de onaf hankelijkheid en d©.welvaart van hte vaderland hebben verzekerd. God bescherm© België". DE KONING BLIJFT IN BELGIE. Koning Leopold zal, na zijn overdracht van de koninklijke waardigheid aan zijn negentien van de oud-militairen van het K.N.I.L. te Makassar. Dauk zij het tactisch optreden, aldus deze woordvoerder, van kolonel Kawi- larang is het niet eerder tot een uitbarsting gekomen na de ge beurtenissen te Makassar van enige maanden geleden. De woordvoerder noemde eni ge voorbeelden van moeilijkhe- De woordvoerder merkt voorts op, dat door het indisciplinaire optreden -van onder Nederlandse verantwoordelijkheid staande troepen, zoals b.v. te Bandoeng, Makassar en Ambon, dikwijls „vreemde belangen" (buiten landse investeringen) worden geschaad. Hij zegt ,dat de ge beurtenissen te Makassar be- Naar verluidt zóu de „Zuider kruis" reeds naar Makassar op- stomen, doch dit laatste be richt kon 'niet bevestigd wor den. Wat er eventueel met de „Kortenaer" zal gebeuren Is nog niet te zeggen, doch aan genomen mag worden, dat de I Kortenaer zal blijven evacuatie voltooid is. Ie van het Tumae an landsverdedi- mededeelde, wordt bekend gemaakt, rkse generaal zal ge voegt! aan het van het achate leger in Kore± PIJNS REGIMENT KOREA. Quirino van ae heeft Donderdag egiment, groot vijf aten en officieren ig gesteld van ge- Arthur voor de ea. ÏEMING VAN VRIJWILLIGERS R KOREA, ndse regering oi er aansluiting aan <k n Hr. Ms. „Evert 4 Juli j.l. naar de iteren werd gediii •n compagnie mari- i compagnie leger- ter beschikking Naties te stellen men aan de bestrif •d-Koreaanse agree ing zou gesehieder- vrijwilligheid. icht, dat het op •ij ving is gekomen alige soldaten van en Indonesische centrum van de indt zich te Balik- er van Defensie eeft de Unci op de ld. Deze heeft al Dare leden op Bor- neeste spoed naar gezonden. Voorts, ister bij de Neder-1 Commissaris ge il dus het A.FP. it nog uit Djakarta ilikpapan ruim dui- ese soldaten beyin- len geweigerd "hun - geven, of toe te vervoer naar Dja- lar te worden, «ede- van het Indonesi- ie van landsverde- Vrijdagavond ver- •ze mannen, die tij- us van militairen re landmacht "bezit- n dat zij naar Am- >rden gebracht. De autoriteiten weige- gehoor te geven, strijdt tegen de te iroepen republiek ikken. Van Neder- vergeefs gepoogd militairen over te Djakarta te laten 'ordt nog gemeld, vaarnemers van de Verenigde Naties i van Bandjermasin an zijn vertrokken. kwestie „Kortenaer1' ische regering zal ;en van de „Korte- indonesische wate- us wordt uit offï- 'jakarta vernomen, rder noemde na de in het kabinet van 'ederlandse weige- ichip op zijn basis terug te trekken bevredigend". door het K.N.MJ Idig van Zaterdag- 'ond. i warm. i licht, later hall >lkt en overwegenö Iwakke tot matige d wind. Iets hogere dan gisteren. L3 AUGUSTUS. v.m. 1.31 2.06 2.46 2.56 n.m. 1.48 2.23 3.03 3.13 14 AUGUSTUS Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 2.12 2.47 3.27 3.37 n.m. 2.26 3.01 3.41 3.51 ZON- EN MAANSTANDEN. 12 5.18 13 14 tot de 115 116 5.20 5.21 5.23 5.24 20.11 20.09 20.07 20.05 20.03 3.08 4.30 5.55 7.19 8.42 20.09 20.27 20.41 20.52 21.03

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 3