Uit de Provincie BINNENLANDS NIEUWS e C. V. P. ti aan i hemel Rechtszaken Burgerlijke Stand TERNEUZEN. AARDENBURG. NIEUWVLIET. De verdediging van West-Europa De Amerikaanse wapenzendingen Weer premie voor woningverbetering Extra-woningen voor gerepatrieerden Westerling wordt het beu ZAAMSLAG. ZUIDZANDE. Rotterdam-Ahoy' blijft tot en met 31 Augustus Russische koopvaarder moei terugkeren Rijke steenkoollaag in Engeland Geen vermindering van de Marshall-hulp Wal breng! de Radio AgenJo DIAMANTEN ECHTPAAR TE KOOG AAN DE ZAAN. l over de interne Katholieke dag- ag stellen, of de ndaard" te Brosr ïcratische insteï- partij tot „dema- lat alle gewichti- luistere clubjes"' dat spoedig bij- e leiders der par- i einde te maken ter de schermen anse straaljagers] 9 Formosa jrmeerderhoid er verminderd De Pavilion d'Or gestart. De start van de Pavilion d'Or vond plaats onder grote belang stelling. De mensen negeerden de dreigende regenbuien en op de beide havenhoofden zag het tussen half twaalf en twaalf uur Woensdagmorgen „zwart van het volk". Het was dan ook een prachtig gezicht de ranke vaartuigen de haven te zien verlaten. De Schel de was wat onstuimig en dit maakte het beeld nog attractie ver. Beroeps- en amateurfoto grafen hebben dit gebeuren op de gevoelige plaat vastgelegd. Nog nimmer heeft Terneuzen zulk een massale uitvaart van pleziervaartuigen aanschouwd- Het tafereel bereikte zijn hoog tepunt, toen alle vaartuigen, op enkele „harlopers" na, de haven hadden verlaten en zich op de Schelde bevonden. In een lange bonte rij stoomden ze in eikaars kielzog, op naar het eerste doel, Antwerpen. De snelvarende „Nyon II" sloot de rij en vertrok pas, toen de an dere jachten nog slechts stippen waren aan de verre einder. De haven is weer leeg- Het da gelijks beeld beheerst Terneuzen na twee hoogtijdagen in de Ter- neuzense Watersportgeschiedenis. Onze haven is populair geworden bij de watertouristen. Het is daarom een verheugend ver schijnsel, dat er initiatieven wor den genomen, die ten doel heb ben Terneuzen aantrekkelijk te maken voor de vreemdeling. Terneuzen zal er wél bij varen. Een rekensommetje. Niet minder dan 61 deelnemers aan de Pavilion d'Or waren in de haven aanwezig. Daarbij gevoegd het aantal niet-deelnemers, huis vestte Terneuzen gedurende twee dagen een 100-tal vaartuigen. Ge middeld per jacht waren er vijf personen aan boord, een tijdelij ke toename dus van 5 °/o der be volking. Het is duidelijk, dat er heel wat geld is gewisseld. Terneuzen heeft niet alleen zelf geprofiteerd van de Pavil ion d'Or. Het heeft ons land een aardige deviezenwinst aan En gelse en Belgische valuta be zorgd- De Pavilion d'Or is op nieuw prachtig geslaagd. Moge dit een aansporing zijn op de in geslagen weg voort te gaan. Daarom: Samen de schouders er onder cm van Terneuzen een plaats te maken, waar de vreem deling met graagte terugkomt. „Leentje uit het Hemelrijk". Verwijzend naar de advertentie in deze editie maken we onze lezers er op attent dat door een wijziging'in het programma van het Zeeuws-Vlaamse Tuinfeest „Leentje uit het Hemelrijk" niet zoals oorspronkelijk was bekend gemaakt hedenavond wordt op gevoerd, doch Vrijdagavond. Hedenavond concerteert de Harmonie in de tuin van de R.K- Pastorie. Aanbesteding. Door het Gemeentebestuur werd Hoofddoel was het bezoek aan de Diergaarde Blij dorp, waar de jeugd naar hartelust kon genie ten. Tegen tien uur 's avonds keerde de karavaan behouden in Terneuzen terug- Geslaagd. Bij gehouden examen der Mo devakschool „Ensaid" slaagden /oor costumière de dames: S. L unis, E. Scheele, A. de Feijter i N. Verpoorten. Aanrijding. Omstreeks half twee had gis termiddag op de hoek Nieuw- straat Korte Kerkstraat een aan rijding plaats tussen een bestel auto van de heer J. de D. te Axel, die in de Korte Kerkstraat rich ting Noordstraat reed en een per sonenauto van de heer J. L. S. te Terneuzen, komende uit de Nieuwstraat, tengevolge waar van beide wagens licht bescha digd werden. Door wegdek gezakt. Woensdagmiddag zakte een voor een wagen bespannen paard met een zijner poten door het wegdek van de Kerkhoflaan. Het bleek, dat een ter plaatse liggende rioleringsbuis gebroken was, waardoor de grond onder het wegdek was weggespoeld en zo een zwakke plek was ontstaan. Door de dienst van gemeente werken werd direct met het her stellingswerk aangevangen. Paard aan de wandel. Te ongeveer 11 uur bemerkten voorbijgangers in de De Feijter- straat een loslopend paard, dat bij onderzoek bleek het eigendom te zijn van de kolenhandelaar J. v. d. R. Nadat deze hiervan op de hoogte was gesteld, werd het paard door de eigenaar opgevan gen en naar de weide in de Kerk hoflaan gebracht, waaruit het was losgebroken. Het ongeval alhier. De groepscommandant te Aar- deniburg maakt bekend, dat op 31 Juli 1950, te ongeveer 19.30 uur op de Rijksweg Draaibrug- Aardenburg een 13-jarige jongen gevonden is genaamd Arnold Jo seph Thomass. Deze jongen werd in bewusteloze toestand onder een rijwiel aangetroffen. Hij is op 1 Augustus om 5.10 uur over leden. De persoon, die als eerste op de plaats van het ongeval getuige was, wordt verzocht zich ten spoedigste in verbinding te stellen met voornoemde groeps commandant, telefoonnummer 3, Aardenburg, daar deze als ge tuige moet worden gehoord. Serenade. Woensdagavond bracht de mu ziekvereniging „Nut en Genoe gen" alhier het echtpaar P. Bou- wensLuteijn een serenade ter gelegenheid van hun gouden hu welijksfeest. Als bijzonderheid kan worden vermeld, dat het feest werd ge vierd in dezelfde woning, waarin nodigden de Zandkreek naar Kortgené overgestoken, waar aan de haven de 35 m hoge silo staat. In hotel „De Korenbeurs" wer den de genodigden ontvangen- De heer P. J- Bom schetste de ontwikkeling van het coöperatie ve landbouwleven op het eiland en het ontstaan van de silo. Be gin Januari kwamen dertig boe ren bijeen om de moeilijkheden, die in het opslaan van het ge oogste graan lagen, te bespreken. Men kwam op het idee zelf te bouwen en kreeg 100.000 gulden bijeen. De Coöp. Raiffeisenbank betaalde de rest, n.l. 200.000. Het gebouw is tijdig gereed ge komen dank zij een gelijkbekis- tingssysteem, waarbij in tien da gen tijds het gebouw van 5 meter werd opgetrokken tot 35 meter. De capaciteit van de silo is 2000 ton, te weten 10 cellen van 200 ton. De inrichting is volledig automatisch. Eén man kan de silo in één week ledigen. De Commissaris der Koningin sneed een onderwerp aan, dat de Noord-Bevelanders na aan het hart ligt, n.l. een vaste brug tus sen het eiland en Zuid-Beveland en de waterleidingproblemen. Hij noemde de silo een sieraad voor de omgeving en hoopte, dat de landbouw vele vruchten van het initiatief zou mogen plukken. Hierna begaf men zich naar de silo, waar de eerste 80 zakken baldergerst wervelend naar bin nen werden gezogen. Tenslotte werd een rijtoer over het eiland gemaakt. Volgens de „Daily Mail" zal Frankrijk de V. S en Engeland verzoeken hun bezettingstroepen in Duitsland te versterken. Deze strijdkrachten zou len met de Franse tot c.én effectieve strijd macht samengesmolten dienen te worden. Verder zou Frankrijk van Engeland, de V. S en België verlangen, dat zij terstond dui delijke toezeggingen doen wat betreft het aantal volledig uitge ruste divisies, dat zij in geval van een Russische invasie van West- Europa ter beschikking willen stellen. Amerikaanse functionarissen hebben medegedeeld, dat in de afgelopen vijf maanden 200.000 ton wapenen en militaire voor raden aan bevriende regeringen zijn geleverd. In de komende maanden zou dit cijfer vertwee- of verdrievoudigd worden. De in 1949 door het Congres toegewe zen 1.314.000.000 dollar waren reeds gebruikt en voor het vori ge week goedgekeurde program van 1.225.000.000 dollar aan bui tenlandse wapenhulp waren reeds orders verstrekt. SNOEK MET EEN VALS GEBIT. Een visser in Eire ving een grote snoek. Toen het beest werd opengesneden, vond hij in de maag zijn valse gebit terug, dat hij eens bij het vissen in hetzelfde water had verloren. Op een desbetreffend verzoek van de gemeenteraad van Opster- land heeft de Minister van We deropbouw medegedeeld, dat hij de mogelijkheid van wederinvoe ring van de premieregeling voor woningverbetering onder ogen zal zien. Met het Departement van Fi nanciën zal over deze kwestie overleg worden gepleegd. nat or Kern verklaard, dat „het niet in het belang van de solda ten aan het Koreaaanse front zou zijn om grote hoeveelheden dringend benodigde materialen weg te geven. Na het verwerpen van dit voorstel besloot de Senaat de Marshall-hulp voor West-Europa dit jaar te verhogen met 58.070.000 dollars. Daarna heeft de Senaat zijn goedkeuring gehecht aan een amendement op de wet inzake het plan-Marshall, waarbij Pres. Truman de bevoegdheid krijgt geen hulp meer te ver strekken aan landen, die in ge breke blijven of weigeren alles te doen wat in hun vermogen ligt om manschappen, uitrustin gen of materialen te leveren ter ondersteuning van de actie der Ver. Naties in Korea. De Minister van Wederopbouw heeft een extra-contingent van drie duizend woningen beschik- Westerling heeft gisteren aan het Hof van Appèl te Singapore j ;)aar gesteld voor gerepatrieer verzocht, de procedure van zijn uitlevering aan Indonesië stop te zetten. Westerlings raadsman, de heer F. R. Massey, voerde aan, dat verdragen tussen Engeland en Nederland geen rechtskracht hebben met betrekking tot In donesië. De rechter had tevoren een bezwaar van de advocaat der Indonesische Regering, Sir Rowland Braddell, dat Wester lings verzoek tot stopzetting van de uileveringsprocedure niet in de juiste vorm was gegoten, niet ontvankelijk verklaard. De Procureur-Generaal van Singapore, C. H. Butterfield, deelde nog mede, zulks uit naam van de Minister van Buiten landse Zaken, dat het Britse Mi nisterie van mening is, dat ver dragen, gesloten tussen de Bxit- isje en de Nederlandse Regerin gen, rechtsgeldigheid hebben ten aanzien van de R.I.S. De heer Massey beklaagde er zich over, dat de Procureur-Ge- nerapr heeft geweigerd, hem mede te delen in wele vorm van op welke datum Engeland Indo nesië heeft enkend als een sou- vereine staat. Rechter Evans verdaagde de verdere behandeling der zaak- Westerling tot vandaag. j 50 jaar geleden ook de bruiloft aanbesteed het verbouwen van de A vn° voormalige Herv. Lagere School plaats vona aan de Schoolweg tot Kleuter school en een gedeelte tot Brand weergarage, waarvoor als volgt werd ingeschreven: C. C. Nobels voor 66.850; Gebr. Simons 75,958; C. H.Ver meulen Zn, Sluiskil, 76.120; Fa Gebr. Van der Poel 76.800; J. F. van der Veen 78.000; J. Kolijn 78.250; F. J. de Witte f 78.877; W. M. Nieuwelink 79.000; J. van der Bent 81.000. De gunning werd aangehouden. Aquarium-Vereniging. In de Dinsdag gehouden verga dering van de Terneuzense Aqua rium-ver. werd besloten tot het gezamenlijk aankopen van sier vis en aquarium-benodigdheden. Voor de verloting van een paard je (rosaceus) bestond veel be langstelling. In principe werd be sloten tot het bezoeken van de grote aquarium-tentoonstelling, die in dit najaar te Rotterdam zal worden gehouden. Kinderreis Terneuzense Bestuurdersbond. Dinsdag hebben 300 kinderen van Terneuzense N.V.V.-leden onder leiding van ruim 2Q be stuurders en dames een uitstapje gemaakt naar Rotterdam. Zes volle autobussen brachten het omvangrijke gezelschap vei lig bij de Rotterdamse tunnel. Terwijl de bussen rondreden door de autotunnel, trok de jeugd de voetgangerstunnel door. Een „ondeugende rakker" zorgde hier voor de komische noot door de roltrap buiten werking te stel len. Hij drukte ergens op een knop en het ingewikkelde me chanisme stond plotseling stil. Na enige minuten was de stagnatie weer opgegeven en omdat het hier een „kwajongen" betrof, liet men de zaak lopen, waarop anders een flinke boete zou staan. Uitslag aanbesteding. Aanbesteding op 1 Aug. 1950 van onderhoudswerken van de waterk. Serlippens c.a., dienst 1950—1951. A. en J. F. Warrens, Ossenisse 63.500,A. Sponsele en J. Lu- casse, Kloosterzande 63.600, Fa. Gebrs De Bokx, Terneuzen 63.650,-; K. Lucasse en G- Spon sele, Walsoorden 63.675,W. v. d. Berg en P. van Dongen, Bruinisse/'Haamstede 63.693, M. van de Velde, Bruinisse 63.720,P. A. Rammeloo, Phi lippine 64.240,A. v. d. Werf en D. C. v. d- Werf, Scherpenisse 64.400,J. Hoogesteger, We- meldinge ƒ65.800,-; P. Hamelink, Hoek ƒ65.800,—. Gegund onder nadere goed keuring. Aanrijding. In de bocht aan het eind van de Sluissestraat alhier kwamen Dinsdagmiddag 2 vrachtauto's met elkaar in botsing. Een der auto's reed van de dijk en kwam tegen het huis van de heer Th. O. van de Vijver tot stilstand. Het huis kwam er vrij goed af, doch de auto's liepen nogal schade op. De chauffeurs kwamen met de schrik vrij. De Rijkspolitie heeft de zaak in onderzoek. NIEUWE GRAANSILO TE KORTGENE. Door het omdraaien van een schakelaar heeft de Commissaris der Koningin in Zeeland, Jhr. Mr. A. F. C. de Casembroot, Dinsdag te Kortgene de nieuwe graansilo van de Coöp. Silover eniging „Noord-Beveland" in ge bruik gesteld. Ter gelegenheid van deze officiële ingebruikne ming was een groot aantal ge- Aangezien de belangstelling voor „Rotterdam-Ahoy" zich nog steeds in stijgende lijn beweegt, is de vraag gerezen of het moge lijk zou zijn, de expositie na 15 Augustus voort te zetten. Na ampele overweging is thans het besluit gevallen, de tentoonstel ling tot Donderdagavond 31 Aug. geopend te houden. Er is hierbij o-m. gedacht aan grote groepen uit de bouwvak ken, wier vacanties half Augus tus beginnen en aan belangstel lenden uit de provincie en uit het buitenland, tot wie de faam van „Rotterdam-Ahoy" nog niet ten volle is doorgedrongen. Een overweging is verder ge weest, dat nu de dagen korter worden, meer en meer bezoekers in het bijzonder van buiten Rotterdam van het lichtfestijn in het Park kunnen genieten. Een duur va# zestig dagen voor een tentoonstelling van deze omvang is te kort gebleken. De Koninklijke Marine heeft zich bereid verklaard de demon straties van de duikers en kik vorsmannen voort te zetten. Een 6500 ton metend Russisch koopvaardijschip, de „Wit-Rus- land", dat te Genua electrisch materiaal aan het laden was, heeft dringende orders ontvan gen om naar Russische wateren terug te keren. De kapitein gaf geen nadere redenen op- Het schip vertrok Dinsdag naar Leningrad. De achtergelaten 400 ton goederen zouden volgens de kapitein door een ander Russisch schip worden opgehaald. De Britse Nationale Steen- koolraad iheeft bekend gemaakt, dat in de buurt van Breteton (Staffordshire) een nieuwe steenkoollaag is ontdekt, die 200 milioen ton steenkool van pri ma kwaliteit bevat. De laag bevindt zich op een diepte van 250 tot 600 meter. De Amerikaanse Senaat heeft een voorstel van de republikeinse senator James Kern om het be drag van 2.668.691.473 dollars, dat was voorgesteld als Marshall hulp voor West-Europa in 1950- 1951, te verminderen met 718.691.473 dollars, met 59 tegen 12 stemmen verworpen. Ter mo tivering van zijn voortstel had Se- den uit Indonesië en Overzeese Gebiedsdelen. Van deze woningen zijn er 800 bestemd voor gedemobili- seerden van de Koninklijke Landmacht en de Koninklijke Marine. Deze woningen zijn op advies van de Nationale Demo- bilisatieraad verdeeld over de provinciën en drie grote ste den Groningen 35, Friesland 30 Drente 25, Overijsel 58, Gelder land 68, utrecht 48, Noord-Hol land exclusief Amsterdam 60, Zuid-Holland exclusief Den Haag en Rotterdam 89, ZEE LAND 16, 's-Gravenhage 55. Voorts zijn 15 woningen in reserve gehouden voor oorlogs invaliden. De verdeling over de gemeenten zal geschieden in overleg met de Provinciale de- mobilisatieraad. De woningen zullen bijvoorkeur komen in de nabijheid van de plaats, waar de gedemobiliseerde werk heeft gevonden. De overige 2200 woningen zijn bestemd voor burger-gerepatri- eerden'. Zij worden verdeeld door de afdeling Maatschappelijke Zorg van het Ministerie van Binnen landse Zaken in overleg met Ged. Staten der Provinciën. Deze drie duizend woningen worden gebouwd als duplex-wo- ningen met een maximale inhoud van 290 kubieke meter, zodat met deze extra-toelage zes duizend gezinnen aan een woning zullen worden geholpen. VRIJDAG 4 AUG. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.18 Gram.; 8.00 Nws.; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.00 Gram.; 9.30 Waterstanden; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwij ding; 10.20 Gram.; 10.30 Voor de vrouw; 10.45 Piano; 11.10 Voordracht; 11.30 Lichte mu ziek; 12.00 Orkest; 12.30 Mede delingen; 12.33 Sport; 12.45 Gram.; 13.00 Nwsi; 13.15 Viool; 13.45 Gram.; 14.00 Voor de vrouw; 14.20 Gram.; 15.00 Voor dracht; 15.20 Accordeon;-16.00 Orkest; 16.40 Voor de jeugd; 17.55 Gram.; 18.00 Nws.; 18.15 Felicitaties; 18.50 Gram.; 10.00 Denk om de bocht; 19.15 Orkest; 19.30 Causerie; 19.45 Interview; 19.55 Berichten; 20.00 Nieuws; 20.05 Boekbespreking; 20.15 Gram.; 20.35 Causerie; 21.00 Verzoekprogramma; 21.40 De duodalf; 22.00 Buitenl. over zicht; 22.15 Gram.; 22.40 Cau serie; 22.45 Avondwijding; 23.00 Nws.; 23.15 Gram. HILVERSUM II; 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Lichte muziek; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nws.8.15 Gram.11.00 Voor de zieken; 11.40 Koor; 12.00 Angelus; 12.03 Gram., 12.30 Mededelingen12.33 Gram.; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nws.; 13.20 Septet; 13.45 Voor de vrouw; 14.00 Piano; 14.15 Gev. programma; 15.00 Gram.; 16.00 Voor de zieken17.00 Voor de kinderen; 17.15 Koor; 17.45 Politiekapel18.30 Voor de strijdkrachten; 19.00 Nieuws; 19.15 Regeringsuitzending; 19.35 Lichte muziek; 20.00 Nws.; 20.05 De gewone man; 20.12 Opera; 21.45 Reportage; 21.55 Hoorspel: 22.25 Reportage; 22.45 Avond gebed; 23.00 Nws.; 23.15 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerberichten; 12.32 Trio; 13.00 Nws.; 13.15 Gram.; 15.00 Klas. muziek; 16.00 Gram.; 17.00 Nws.; 17.10 Gram.; 18.10 Voordracht; 18.20 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws.; 19.30 Gram.; 19.50 Radiofeuille ton; 20.00 Filmmuziek; 20.30 Hoorspel; 21.05 Piano; 21.15 Kunst; 21.30 Orkest; 22.00 Nieuws; 22.15 Verzoekprogram ma; .23.20 Nws.; 22.25 Dansmu ziek. HEDEN: TERNEUZEN: Terrein Steenbergenlaan, 7 uur: meravondvoetbal. Van Zo- STEUN WETTIG GEZAG. Naar wij vernemen, zal op Zaterdag 2 September a.s. in het Sportpark te Dordrecht een landdag worden gehouden voor de vrijwilligers van de Nationa le Reserve, de Reserve Grensbe waking, de Reserve Rijks- en Gemeentepolitie en het Algemeen Vrijwilligersdepöt, aangesloten bij het N.I.S.W G., uit de provin cies Zuid-Holland, Zeeland en West-Brabant. Donderdag 17 Augustus viert het echtpaar D. Bakker en G. EakkerKist te Koog aan de Zaan zijn 60-jarige echtvereni ging. Bruid en bruidegom, die resp. 84 en 86 jaar oud zijn, ver blijven in de Elisabeth-stichting en genieten een uitstekende ge zondheid- De bruidegom was 34 jaar molenaarsbaas op de hout zaagmolen „Het Herderskind" te Zaandijk. WAGENS ONTSPOORD BIJ GOUDA. Bij het rangeren zijn te Gouda enige goederenwagens, geladen met asfalt, ontspoord. Het trein verkeer tussen Gouda en Rotter dam en tussen Gouda en 's-Gra- venhage werd hierdoor gestag neerd. HAAGS POLITIEAGENT DISCIPLINAIR GESTRAFT. Enige weken geleden reed een Haagse politie jeep het trottoir van de Prinsegracht op om een groep mensen, die voor een al daar gevestigd dagblad (De Waarheid) de bulletins stonden te lezen, te verspreiden. Daarbij kwam een der omstanders zoda nig te vallen, dat hij een heup fractuur bekwam. andere slachtoffer, mevrouw H. Lodewijk, is aan haar verwondin gen overleden. Een bloemen- koopman, die bij de Hommelse Poort een standplaats had, kon tijdig op zij springen, maar zijn marktkraam werd vernield. De Arnhemse recherche stelde een onderzoek in. Het bleek, dat de werklieden in de mening verkeerden, dat de leuning in de stenen viaducthoofden was in gemetseld. Tijdens de werkzaam heden hebben zij de ijzeren bal ken, waarmede de leuning aan ijzeren consols was bevestigd los geslagen. Dit had tot gevolg, dat de leuning los kwam te staan zodat die op een gegeven moment omlaag stortte. De hoofdcommissaris, die een onderzoek naar het gebeurde ge lastte, heeft thans de hiervoor verantwoordelijke politieagent disciplinair gestraft. MOEDIG IN HET VERZET VOLHARDEND IN DE STUDIE. De enige Nederlander die levend het Grote Verzetskruis ontving, is Gerard Tieman, zoon van een vooraanstaande plaats in de ver zetsbeweging innemende Utrecht se politie-inspecteur. In het voor jaar 1947 reikte H.M. Koningin Wilhelmina de bijzondere onder scheiding aan de toen 20-jarige Gerard Tieman uit in het blin deninstituut te Bussum- De jon geman had zijn moedig verzets werk bekocht met het verlies van zijn gezichtsvermogen. Koningin Wilhelmina sprak caarbij de verwachting uit, dat hij zich niet terneer geslagen zou tonen, doch zijn studie met vol- haiding zou doorzetten. De jonge Tieman heeft inder daad zijn handicap weten te overwinnen door Dinsdag met zeer behoorlijke cijfers het diplo ma M.O.-Engels te behalen. LEUNING VAN VIADUCT STORTTE NEER. Voorbijganger gedood. Arbeiders van de Nederlandse Spoorwegen waren Dinsdag be zig met het verrichten van her stelwerkzaamheden aan een ijze ren leuning van het spoorvia duct over de Hommelsestraat te Arnhem, toen dit gevaarte, dat een lengte heeft van ongeveer tien meter, met donderend la waai omlaag stortte. Daardoor werden twee voetgangsters ern stig getroffen. Eén van hen, de NA LEVENSLANG THANS 15 JAAR. Het Haagse Gerechtshof ver oordeelde de 29-jarige los werk man C. van L. uit Capelle aan de IJssel tot 15 jaar gevange nisstraf en ter beschikking stelling van de Regering. Als verdacht van moord op zijn vrouw, die hij in de echtelijke woning door wurging en door haar met een mes in de hals te steken om het leven bracht werd Van L. indertijd door de Rotterdamse Rechtbank tot le venslang veroordeeld. De Procureur-Fiscaal bij het Haagse Hof requireerde 14 da gen geleden bevestiging van dat vonnis. ZAAMSLAG. 6 Juli. (won. te Huwelijks-aangiften: Willem de Vos, 23 j. Wissenkerke) en Maria van Driel, 21 j. 20 Juli. Johannes Lambertus van de Wege, 24 j- (won. te Ter neuzen) en Maatje Cornelia de Zeeuw, 23 j. Huwelijks-voltr.: 13 Juli. Jaco bus Dirk Dees, 25 j. en Clara Catharina de Regt, 24 j. 20 Juli. Willem de Vos, 23 j. (won. te Wis senkerke) en Maria van Driel, 21 j. Geboorten: 4 Juli- Paul Honoré Elisabeth Marie, z. van Mauritius L. de Meijer en Greta J. G. Pa teer. 8 Juli. Maria Johanna, d. van Jan de Kraker en Johanna de Kraker. 20 Juli. Willem Jaco bus, z. van Jan van Arenthals en 72-jarige mevr. E. Lammerts van I Cornelia J- Bakker. 21 Juli. Cor- Bueren, kreeg een hoofdwonde nelis Jacob, z. van Lodewijk F. en enige gekneusde wervels. HetFlorussen en Maria S. Rouw. s:" 5 regels 60 cent; 0 ct.minimum per nummer of Adres meer. 's namiddags 2 uur. eke Kamerfractie zal :end met de Senaats aderen om een ge- ■lijk standpunt vass NIQUE VAN Di MSTISCHE PAJR- ,u van de Belgiscnv jche partij heeft in. liqué over de jong- missen zijn afkeu- troken over „de z.g e ten doel heeft de lereiding, opgelegd ïerikaanse imperia- mhaasten". chter de gedeeltelfj- :n, die dank zij de eid van de massa" en, niet verkleinen. iu roept alle partjj- a instemming te ver- na een actieve een- Ie Republikeinen tot rengen tot afschaï- monarchie en to rn een federatie* 'IGING VAN PRINS HN. nentskringen wordt [at de eedsaflegging 3oudewijn misschien de week zal kunnen bben vermoededji r zou Dinsdag en óe iToensdag over bet p stemmen. Volgens ingen zou het Par- 18 Augustus verga- enkele dringende af te handelen, werkzaamheden voor e weken zouden staakt, mogelijk tot helft van September itober. [ING IN ANTWER. htend is in het Hip- aleis te Antwerper. van havenarbeider* waarop het woord :rd door Major, Sc- volksvertegenwoordi- len Berg en G. de prekers zetten de ar- het werk te hervat- hun eisen besproken len door de paritaire waarbij zal worden ;en op de bijeenroe- le nationale arbeids- ader van de Ameri- Ipverlening aan de itionalistische Rege- isteren de eerste zes s op Formosa aan- Zij zijn verzonden •aal McArthurs com- >r het Verre Oosten, ikaans officier heeft dat de toestellen den bediend door 23 meel, die Donderdag ,a zijn aangekomen. I Blackburn, Parie oor de Labour-partij, id van die partij be- ardoor de Regerings- id in het Lagerhui» erminderd. rn zei, dat zi. Chur- ïier van een coaULe- aoest worden. HU zal r de Conservatieven maar „het enige on- ke lid van het Lager- ien. Walsoorden MAANDAG Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden 8.38 8.54 7 AUGUSTUS. v.m. n.m. 8.07 8.28 8.42 9.03 9.22 9.43 9.32 9.53 één milllóen mannen door de mi litaire dienstplicht geoefend. Bovendien zijn er meer dan vier millioen oudere mannen, die hun militaire opleiding in de vorige oorlog hebben ontvangen. De regering acht het daarom nood zakelijk zich te concentreren op wapeningsprogram. Hij had het memorandum reeds met minister Acheson besproken. Ook Senator Tydings, de voor zitter van de Senaatscommissi< voor de strijdkrachten, noemde het Britse bewapeningsprogram „een bemoedigende gebeurtenis". voerden tegenaanvallen uit en •iepen de vijand een halt toe. Het aantal Noordkoreaanse ge sneuvelden wordt, alleen aan het •ont van Tsjindjoe, op 600 ge- -hat. De Noo delijken leden dit verlies in een gevecht tegen een .fcrscholing van troep en kader zal verder vereist zijn. Het K.N I-L.-ftader zal hierbij goede dien sten kunnen bewijzen. Aangezien de geoefendheid van de troepen, die in Indonesië heb ben gediend, niet zodanig is, dat hulp van Amerika verwacht. In militaire kringen wordt verder de verwachting uitgesproken, dat Amerika meer materiële hulp zal verlenen, nu Nederland heeft aangetoond, dat het ernst maakt met zijn defensieplannen. ZON- EN MAANSTANDEN. ZON- Aug. Opk. Ond. 6 5.08 20.22 7 5.10 20.20 8 5.11 20.19 Opk 22.56 MAAN- Ond. 15.00 16.14 23.21 23.56 17.24

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 3