De]Veiligheidsraad bijeen Rechtsi in d Brandh Sloperij VER Gele Kleine Advert Resolutie van het N.V.V. Een avontuurlijk meisje ffiiandiüünden VULPENHOUDERS HET KALI IETS OV A. J. VAN C over de internationale toestand Alleen collectieve veiligheid waarborgt vrede Nationalistisch China gehandhaafd Villa „Schoonoord Overgedragen fregatten in ons land aangekomen Zij gaf zich als Russische uit en werd in een concentratiekamp opgesloten ZWITSAL Levertraanzalj Deelnemer Torenbonnen Aparte Kinderattractie N.V. FIRMA P. J. VAN 0E SANDE liat kei vei Gaan we 600 jai geschiedenis, dan bij de rechtspra verschijnselen en straffen bij overt: lang niet mals. geldboetes. Dikw schepenen er alle op die manier gel< Houden we dit t begrijpen we bete of gene daad, hoe ook, strafbaar we Ook de schepen* burg wisten overt straffen. De straf: stelden, waren ii vallen zeer zonde doeltreffend. Hier er enkele volgen. Brouwers, wijn! tappers waren ni* Zij gaven de klant druppeltje te weit lijk vocht. De keu: Aardenburg vert straffe van 3 pon* den. Maar daarbi; Luister maar: De wijntapper den zijn haar o van zijn hoofd. HET BESTE ADI voor Uw zoals: Haardblokk Kachelblok Aanmaakhc IS EN BLIJFT Tel. 2252 1 ACCURAAT LOf meRie MOD en.... SCURIPTeiVK CARANTie Koopt bij de vak geeft U voldoend Horlogemaker* credieten groot 3 "Io verkrijgbaar doel en voor ied Gemakkelijke voo Vraagt inlichting* menwerking", V* 31, Leeuwarden. Van 1—5 regels iedere regel meer (Maximaal 8 regel Gevraagd: Meisje morgenuren. V STRAATEN, De 5, Terneuzen. Gevraagd: voor di net Dagmeisje. H. Slagerij, Sluiskil. Gevraagd: ter o1 een Huurkoopwoni ven onder No. 34, va_, dit blad. Gevraagd: tegen een net Dagmeisje DE BUCK, Noords Terneuzen. In een te Amsterdam gehouden vergadering hebben de hoofdbesturen van de bij het N.V.V. aangesloten organi saties de internationale toestand besproken en een reso lutie aangenomen, waarin de volgende conclusies zijn op genomen: „Het Nederlandse volk in zijn overgrote meerderheid verafschuwt evenals alle andere democratische volkeren oorlog en militairisme. De communistische beschuldiging als zouden de democratische volkeren agressieve bedoe lingen ten opzichte van het Sowjet-blok koesteren, moet daarom als onwaarachtig en demagogisch worden terug gewezen. Het aantal aangegeven radio ontvangtoestellen in Nederland ■edroeg op 1 Augustus 1.432.266 tegen 1.426.516 op 1 Juli j.l. Op die datum waren er 488-412 aan geslotenen op het Rijksradio- distributienet tegen 490.458 op 1 Juni. Het .bestaan van sterke vak bewegingen en Socialistische pa lij en in de vrij 2 democrati sche wereld zou vo.r een waar achtig Socialistisch bewind in Sowjet-iRusland voldoende ga rantie behoren te zijn, dat het geen gewapende aanval behoeft te vrezen. De strijd tegen de op dicta tuur en onderdrukking geba seerde communistische ideolo gie, die 't N.V.V. nationaal en internationaal met alle kracht zal voeren, zal worden gevoerd met geestelijke wapenen. Deze strijd kan slechts tot een goed einde worden gebracht, indien de niet-communistische wereld er in slaagt een sociaal-econo mische orde op te bouwen, die ©p vrijheid en sociale recht vaardigheid is gegrondvest. De niet uitgelokte aanval der door Rusland bewapende en- mi litair getrainde N.-Koreanen ©p de Republiek Korea bewijst, dat de Communisten van zins zijn de strijd der meningen met wapengeweld uit te vechten. Niet minder dan aan de vrede is de arbeiders-vakbeweging verknocht aan vrijheid, demo- aratde en aan een zelfstandig volksbestaan. De ervaringen met de zgn. „Miinchen-politie" in de derti ger jaren hebben bewezen, dat door het bukken voor agressie de vrede niet wordt gered, doch het oorlogsgevaar wordt ver groot. Slechts een systeem van collectieve veiligheid biedt een mogelijkheid tot behoud van vrede en vrijheid. Elke staat, die door een niet- uitgelokte aanval zijn bestaan in gevaar ziet gebracht, heeft recht op hulp en bijstand van alle vredelievende volkezen. Door het bieden van deze huip verklaren de volken zien geens zins solidair met het in het aangevallen land bestaande po litieke of sociaal-econ imiscne systeem. Het N.V.V. betuigt daarom zijn instemming met de besluiten van de Veiligheidsraad en met de militaire en andere bijstand, ■de ingevolge deze besluiten aan de aangevallen Republiek Korea wordt verleend. Een nieuwe wereldoorlog kan slechts wor den voorkomen, indien de uit daging, die het gewapend optre den der N.-Koreanen, onder de srkzwijgende of uitdrukkelijke instemming van de Russische machthebbers, voor alle vrede- Diganiseren ter ondersteuning van dit standpunt. Zij droeg het Verbondsbe- stuur op om met medewerking van alle democratische organi saties, die het hierboven ont wikkelde standpunt delen, over te gr\an tot het beleggen van een aantal demonstratieve ver gaderingen, „teneinde op die :s de leden dier organisaties en in het bijzonder ook de le den der Nederlandse vakbewe ging gelegenheid te bieden uit drukking te geven aan hun vastberaden wil tot verdediging van de vrede en de vrijheid." „Koningin der Tarantella" pleegt xeltmoord Carmelia van Capri, „de Koningin van de Tarantella", heeft zelfmoord gepleegd door 'van het baloon van haar op de top van een rots gelegen huis te springen. Carmelia, eens „de" schoon heid van Capri en de be roemdste danseres van het eiland, was voor de touristen en bewoners een legendari sche figuur geworden. In halar jeugd danste zij voor Koningen en Vorsten, onder wie Keizer Wilhelm n. Tot haar dood toe kaarsrecht lo pend, wilde zij voor bezoe kers nog steeds een vlugge Tarantella dansen buiten haar woning bij de ruïnes van het Paleis van Tiberius. De reden van haar zelf moord is onbekend. Burm hebben verklaard, dat zij de laatste dagen aan een ner veuze depressie leed. p: ''.citeerde tegen Maliks in terpretatie van de uitslag, waar op Malik, na de Amerikaanse gedelegeerde tot de orde te heb ben geroepen de uitslag als volgt formuleerde: „Ik maak bekend, dat er acht temmen tegen zijn uitgebracht, waaronder die van de groep der Kwoningtang". Daarop verklaarde Malik: „Als vertegenwoordiger van de Sow- j et-Unie ,wens Ik opnieuw tei c''klaren, dat ik de beslissing :n de Raad in deze zaak als onwettig beschouw". De atmosfeer werd geladen, toen Austin, kennelijk onderhe vig aan sterke emotie, Maliks eerste bekendmaking van de uitslag onderbrak en de eis stel de, dat Malik de uitslag „waar heidsgetrouw" zou meedelen. Malik antwoordde heftig: „Ik maak bezwaar tegen een derge lijke terminologie en ik roep de vertegenwoordiger van de Ver. Staten tot de orde". Toen de woordenwsiseling voorbij was, vroeg de Chinese gedelegeerde, Dr. Tsiang, het woord. (Malik gaf hem dit formeel, doch wuifde met de hand bij wijze van toestemming. Tsiang „protesteerde krach tig" tegen de terminologie, die Malik met betrekking tot hem had gebruikt. „Ik vergeef het U echter, daar U deze taal waar schijnlijk uit onwetendheid hebt gebruikt", zo zeide hij. Tsiang verklaarde, dat hij de enige Chinese Regering verte genwoordigt, die door het volk is gekozen. In zijn antwoord zeids Mails, ■dat de Nationalistische Rege ring geen gekozen, majar een verdreven Regering is. Malik trachtte daarop de aan vaarding van de door hem voor gestelde agenda In stemming te brengen, doch de Amerikaanse over de toelating van China af te wachten. Pres. Truman had niet alleen de toestand in Europa, maar ook in Azië volkomen kunnen wijzigen, als hij de erkenning n Mao Tse Toeng tegelijker- ijd met de Amerikaanse inter ventie op Korea had bekend ge maakt. Het conservatieve blad „Figaro" wijst er op, dat alle volken be seffen welke ellende een nieuwe wereldoorlog zal brengen, ook het Russische volk, dat onbe schrijfelijk geleden heeft in de laatste oorlog. ACHESON OVER MALIK'S HOUDING. Dean Acheson, de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken heeft op zijn wekelijkse pers conferentie verklaard, dat de houding van de Sowjet-afgevaar- digde, Jacob Malik, Dinsdag in de Veiligheidsraad een inbreuk op het handvest der Verenigde Na ties betekende. Het handvest werd geschonden door de pogingen der Sowjet-Unie „om het optreden der Verenigde Naties ten aanzien van de Koreaanse oorlog te ver tragen." De Sowjet-Unie, zo vervolgde Acheson, was haar verplichtin gen ten aanzien van de V. N. niet nagekomen door van Januari tot Juli niet in de raad te verschij nen. Rusland verliet de raad in dertijd, nadat een Sowjet-voor- stel om de Chinese nationalisti sche vertegenwoordiger niet toe te laten werd verworpen. Het maakte echter geen ver schil of Malik wel of niet aanwe zig was; hij schond het handvest steeds- De Veiligheidsraad is Dinsdagavond bijeengekomen onder voorzitterschap van de Russische gedelegeerde Ja cob Malik, die de zittingen zeven maanden lang heeft ge- U1C11B1C11| boycot uit protest tegen de aanwezigheid van een verte- gedelegeerde Austin stelde voor, genwoordiger van Nationalistisch China. dat „de agressie in Korea" eerst Maliks eerste daad als voorzitter was vast te stellen, dat de nationalistische gedelegeerde China niet in de raad kan vertegenwoordigen. MALIKS „RENTREE". Jacob Malik de vertegenwoor diger der Sowjet-Unie bij de Ver. Naties, betrad Dinsdag na een afwezigheid van 7 maanden de vergaderzaal, waar de Vei ligheidsraad bijeen kwam. Hij werd vooraf gegaan door een soort „voorhoede", gevormd door wachten der Ver. Naties. Zodra de Rus in de wandel gang voor de Raadszaal ver scheen, werd hij omsingeld door fotografen en journalisten. Geen filmster kon op ontstuimi- ger wijze zijn ontvangen. „Ik verwachtte een dergelijke ontvangst niet", was het com mentaar van de So wj et-Russi sche vertegenwoordiger. De Amerikaanse afgevaar digde Warren Austin tekende protest hiertegen aan en ver klaarde, dat de voorzitter niet gemachtigd is een beslissing te nemen over de status van een gedelegeerde. De Britse vertegenwoordiger Sir Gladwyn die zich bij deze verklaring aansloot, verwees naar art. 17 der procedure-re- gels van de Veiligheidsraad, wordt verklaard, dat fermde^en vri^eid^endejol: j ^:r\id van de veiligheids raad, wiens status in twijfel keren betekent, door de vast beraden wil tot weerstand en het brengen van de zwaarste of fers dier volkeren wordt beant woordt". DEMONSTRATIEVE BIJ EENKOMSTEN. De hoofdbesturenvergadering wordt getrokken, zijn plaats zal behouden, totdat over deze kwestie een beslissing is ge nomen. Sir Gladwyn vroeg stemming over Maliks uitspraak. Chauvel, de Franse afgevaar- n»m voorts kennis vantoto j digdelietzich in gelijke zin uit het Internationaal Verbond van en verlangde eveneens Vrije Vakverenigingen gepubli- nung. veerde standpunt en van de op- wekking van het bestuur dier organisatie om in alle landen demonstratieve bijeenkomsten te H.I.S. bestel! 60.000 fietsen in Nederland De Regering van de R.I.S. heeft in Nederland een oider geplaatst voor 60.000 eerste-klas rijwielen, bestemd voor aanvul ling van het rijwielvervoer in Overheidsdiensten, ook buiten Java. Deze rijwielen worden niet in de particuliere handel gebracht, doch de ambtenaren, die voor een rijwiel in aanmer king komen, zullen de kostprijs snoeten betalen. In totaal is met deze order aen bedrag van 5 millioen gul den nert gemoeid, hetgeen uit komt op een stuksprijs van cir ca 80 gulden nert. De order moet vóór het eind von het jaar worden uitgevoerd, terwijl de eenste zendingen in October in Indonesië zuilen ar riveren. Naast deze import van fietsen voor Regeringsxekening zullen *og vergunningen worden uit gegeven aan de paticuliere han del voor import van 60.000 rij wielen. ROMAN VAN AVONTUUR EN SPANNING door JELLE DRAAISMA. II 391 Nadruk verboden. Die is niet te laat, dacht hij, op zijn horloge kijkend- Tien voor half negen. Wat bezielt de vent, om nu al weg te gaan? Laten we geen risico nemen en nog een poosje wachten. Hij kon nog eens voor de tijd terugkomen. Hij stak een sigaret op en bleef verveeld naar de uitgang op de Smedestraat turen. Een jongen kwam achter een hoepel aanrennen. De motorpolitie reed de straat binnen en stalde het voertuig in de garage en daarna was het weer stil. Het straatje kek uitgestorven. Piet wachtte een half uur en toen niemand zich meer vertoon de, trok hij een paar dunne gum- ni-handschoenen aan en wan delde rustig naar de woning van Pluijmers. In zijn zak had hij enkele lopers en een ervan stak hij in het slot van de deur, ~-a- dat hij er zich van had overtuigd Zonder zijn uitspraak in stem ming te brengen, verklaarde Malik, dat de Chinese gedele geerde, Dr. Tsiang, slechts „een privé-persoon is die niemand vertegenwoordigt". „De kwestie der Chinese ver tegenwoordiging" zo zeide hij, „moet overeenkomstig 't Hand vest van de Ver. Naties worden opgelost. De Sowjet-Unie heeft zich steeds op dit standpunt gesteld. Zij heeft consequent een vredespolitiek gevolgd en de Ver. Naties beschouwd als een instrument van de vrede en niet als een oorlogsdnstrument, zoals de Ver. Staten schijnen te doen". Wij spreken thans niet over gevolmachtigde vertegenwoor digers, 'die ibij deze raad geac crediteerd zijn. Wij spreken over een ursurpator, over een groep, tdie niemand dan zichzelf vertegenwoordigt" aldus Malik. Hij achtte zich als voorzitter volkomen gerechtigd vast te stellen, dat de Nationalistische gedelegeerde China niet in de raad kan vertegenwoordigen. Tenzij de Raad anders beslist, blijft mijn uitspraak geldig, zo zeide Malik. Bij stemming werd Maliks be slissing om de Chinese nationa listische gedelegeerde van zijn zetel vervallen te verklaren met 8 tegen 3 stemmen verwor pen. Vóór stemmen de Sowjet- Unie, Joego-Slavië en India. Bij het bekend maken van de uitslag: 7 tegen 3 stemmen. ■Malik noemde de beslissing .onwettig". De Amerikaanse gedelegeerde dat niemand op hem lette. Hij had geluk. Onmiddellijk gehoorzaamde het slot aan de druk van de loper en" de deur week naar binnen. Inwendig juichte hij, maar rustig haalde hij de deur achter zich dicht, waarna hij in het donkere por taal een poosje roer cos bleef stilstaan. Als er iemand in huis was, had hij moeten horen, dat de deur open en dicht was ge gaan en zelfs als dit niet het ge val was, moest hij tooh tekenen van leven horen, wanneer er, be halve Pluijmers, nog iemand an ders in dit huis woonde en aan wezig was. Maar toen alles rus tig bleef, overwon Piet z'n schroom en stapte bedaard de trap op. Wanneer er nu iemand opdaagde, was hij met een paar stappen weer beneden en op straat, zodat hij nauwelijks enig risico liep, of de motorpolitie zou net moeten aankomen. Ja, dan had hij pech. Maar er gebeurde niets. Alles bleef rustig, ook nadat hij een paar malen hoorbaar had ge hoest. Toen ging hij rustig en sy stematisch aan het werk. Eerst in de kamer, waar hij kort tevoren met de bewoner had zitten pra ten. Dat leverde geen resultaat op. Toen in het slaapvertrek, maar geen schoppenaas, geen „Dit is de zaak die de volle dige aandacht van de Raad aeeft gehad in alle vergaderin gen van de laatste 5 weken die niet met uw tegenwoordigheid zijn vereerd", zo zeide Austin tot Malik. Austin achtte het zeer onge past de Veiligheidsraad moeilijk te vallen met de kwestie der er kenning van de Communisti sche Regering als de vertegen woordigster van China. Malik die herhaaldelijk ver klaarde, dat de 'Sowjet-Unie de Ver. Naties als een instrument van de vrede beschouwt, keerde zich fel tegen de Ver. Staten, die hij van „flagrante agressie te gen het Koreaanse volk" be schuldigde. Malik betichtte de Ver. Staten er verder van, dat zij het Ko- aanse conflict wilden uitbreiden tot China, Vietnam en de Phi- lippijnen. Hij beschuldigde Truman de bezetting van For mosa te hebben bevolen. Tenslotte stelde Malik voor de zitting van de Raad te verda gen. De Raiad ging uiteen zonder beslissing te nemen. ORITIEK OP DE VEILIG HEIDSRAAD. Ee links geöriëtecrde Franse bladen oefenen critiek op de Dinsdag genomen beslissing van de Veiligheidsraad om geen ver tegenwoordiger van het Com munistisch China in de Raad toe te laten. Het blad „Franc Tireur" schrijft o.m., dat de landen, die de Regering van Peking reeds hadden erkend zich onder de gegeven omstandigheden van stemming hadden dienen te onthouden om een discussie Woensdagmorgen zyn de twee fregatten „Jan van AnUatel" en „Pieter de Bitter", die twee maanden geleden door de Ver enigde Staten aan Nederland werden overgedragen, de haven van Nieuwediep binnengelopen. Ter ontvangst waren o.m. aan wezig de Amerikaanse ambassa deur, de heer Selden Chapin, Rear Admiral (Schout bij Nacht) E. P. Forrestal, de staatssecreta ris van Marine, Schout bij Nacht H. C. W. Moorman en de Com mandant Zeemacht Nederland, Vice-Admiraal J. J. L. Willinge. Terwijl de schepen de haven binnenliepen, vloog een formatie Mitchells van de Marine Lucht vaart Dienst over de buitenha ven. De Amerikaanse ambassa deur en de staatssecretaris van Marine werden aan boord van de „Jan van Amstel" ontvangen door de commandanten van de beide schepen, de Lts le klasse Jhr. P. L. M. van Geen en G. A. M. Saraber. Staatssecretaris Moorman bracht de dank van de Neder landse Regering over voor deze militaire hulp. Hij zag hierin een bewijs, dat Amerika ten koste van alles de democratie en de vrijheid wil verdedigen. Wal er in de afgelopen vijf jaren reeds door dit land is gepresteerd, wijst er op aldus de Staatssecreta ris dat de Verenigde Staten het recht hebben zich op te wer pen als leider van de vrijheids lievende landen en als bescher mer van de democratie. In deze tijd, nu er krachten zijn opgestaan om de vrije we reld te overrompelen, is het on mogelijk, dat afzonderlijke lan den hiertegen strijden. Het is noodzakelijk, dat ze zich onder ling verbinden om de vijand het hoofd te bieden. Hij gaf de verzekering, dat de Koninklijke Marine mocht dit noodzakelijk zijn gezamenlijk met de marine van de Verenigde Staten alle rechten van democra tie en vrijheid zal verdedigen. De Amerikaanse ambassadeur wees erop, dat het militair hulp programma een noodzakelijkheid was geworden, omdat nog steeds de vrees in de vrije wereld leeft, dat het internationale communis me democratische landen zal overrompelen. De wens van de landen, verbonden in het Atlan tisch Pact, is, dat zij in vrede kunnen leven. Doch de plicht van deze zelfde landen is het die vre de en hun vrijheid gezamenlijk te verdedigen. Hij gaf uitdrukking aan zijn gwoelens van respect voor de wil van het Nederlandse volk intens samen te werken in dit Pact. De plechtigheden werden be sloten met het spelen van beide volksliederen. Een meisje van 20 jaar, mej. F.B.W. uit Den Haag, is deze week na een zwerftocht door Bel gië en Frankrijk en een verblijf in een Spaans concentratiekamp in ons land teruggekeerd. Sinds Augustus 1948 was haar opspo ring, aanhouding en terugbren ging door de politie verzocht. Mej. W., door de Haagse poli tie gekenschetst als een fatsoen lijk meisje met een avontuurlijk karakter, is reeds eerder van huis weggelopen- In Augustus 1947 verdween ze voor de eerste maal. In Juni 1948 werd zij door de politie in Londen ontdekt en naar Neder- S genezen snel met O moei hei in huis hebben kaartspel en ook geen tekening Bleef nog over het bovenpor- land teruggezonden. Zij werd toen onder toezicht van de Voogdijraad gesteld, die haar onderbracht hij een gezin in Veendam. 14 Dagen hield zij het dsiar uit. Toen vertrok zij per fiets naar België. Het gelukte haar clandestien over de Belgische grens te ko men. Ook de Franse grens le verde haar geen moilijkheden op. In Valenciënnes werd zij echter door de Franse gendar merie aangehouden en wegens gebrek aan papieren in arrest gesteld. Na 14 dagen stelde men haar om onnaspeurlijke redenen weer in vrijheid. Zij vervolgde haar reis tot ze in Parijs terecht kwam, waar zij op een atelier van Wit-Russen de kost verdiende met het be schilderen van lamjpekappen. In October 1948 trok zij naar Spanjë." In Zuqerramoutdi maakte zij voor de eerste maal kennis met de Spaanse politie. Aangezien zij vreesde, dat ze als Nederlandse naaf ons land zou worden teruggestuurd, gaf ze zich uit voor een Russische. Erg slim was dat niet, want tje leverde ook al geen resultaat. taai de keuken en een klein zii 1 Piet be8°n in te zien> dat hii net zi>> kunnen weten, dat de kamer Le Eerst het ziikarnert i e zo £°ed in een hooiberg naar een Spanjaarden met vriendelijk te- kamertje. Eerst het zijkamertje, cpeld kon zoeken, ajs in dit huis genover de Russen zijn gestemd. naar een spel kaarten. Er was Deze gezindheid bleef niet lang misschien nog wel een dozijn voor ha/ar verborgen, want de hoekjes en gaatjes, waar zo'n Spaanse politie stopte haar in maar daar was hij al gauw klaar, want behalve een tafel en twee stoelen, stond er een kast, die leeg was. De keuken werd even nauwkeurig onderzocht als de andere vertrekken, maar ook nu had hij geen succes. Hij zakte even op een stoel neer om uit te blazen en stak een sigaret op. Rokende keek hij op z'n pols horloge, bijna kwart voor tien. Drommels, als hij nog resultaat wilde bereiken, moest hij vlug Vbortmaken. Hij moest immers met alle mogelijkheden rekening houden. Stel je voor, dat Pluij mers eens op een gegerven ogen blik genoeg heeft van de onder handelingen en het zaakje niet vertrouwt, omdat Klaas alleen is dan kon elk ogenblik de buiten deur opengaan. Enfin, dat risico moest hij dan maar lopen. Een flinke tik op z'n kop en dan had hij voorlopig geen last van de man. Hij doofde zijn sigaret en borg het peukje in z'n zak- Geen fou ten maken, want zo'n sigaretten eindje zou een wantrouwend man als Pluijmers natuurlijk onmid dellijk opvallen. 1-Iet onderzoek op het portaal pakje kaarten verborgen kon worden. Piet keerde nog even terug in de huiskamer, al half besloten om het zoeken op te geven en naar het Houtplein te rijden. Cch, het had geen zin, nog eens rond te kijken. Hij had immers alles al onderzocht. Gp de rand van de tafel geze ten, opende hij een kistje, dat half gevuld was met sigaren. Hm ze roken goed. iWe hullen mlaar aannemen, dat hij ze niet geteld heeft," dacht Piet," en stak er een ir: zijn mond. Nu kom ik straks iret één van Pluijmer's eigen sigaren in het hoofd in de Lido. Dat gokje wil ik toch wagen! Piet wilde het deksel van het een concentratiekamp bij Pam plona. 21 Maanden heeft zij daar gezeten. Een pretje was het niet: Hard werken en een streng regime. Een Spaanse liefdadige instelling, die onder de (gevangenen werkte, ontedkte dat zij geen Russische doch een Nederlandse was. De Nedeflandse consul in San Sebastan werd gewaarschuwd en deze slaagde er in haar vrij te krijgen. Na 14 dagen op ver haal te zijn gekomen, is mej. W. op de trein naar Parijs ge zet, vanwaar een vliegtuig haar naar Nederland bracht. Zij is thans ondergebracht in een in richting van de Voogdijraad te R6kk6H> Of de onprettige ervaringen kistie weer toe doen, toen hem opeens wat opviel. Eén momentn fPan e haar onderneming aarzelde hij, toen nam hij een lust wat he^,fpnn ^f^'eft er handvol sigaren er uit enop uog moeten J de bodem van het kisje lag het inieclergeva werfen is» zo begeerde spel kaarten. „Ik weet nu wat werken is heeft ze tegenover de politie (Wordt vervolgd.) verklaard. Gevraagd zo spoedig mo gelijk: een flinke Dienst bode, voor dag en nacht, bij P. DE BRUIJN, Hotel, Kor te Nieuwstraat 13, Hulst. DIJKSTRAAT 1 Telefoon 2056 TERNEUZEN

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2