Boogschutters in Zeeuwse Kledij UIT DE PROVINCIE Rechtsp de Geld De Oriëntatïerit 1950 was een succes AKKERTJES VULPENHOUDERS m Kleine Adverti in Brandhj Sloperij VERI DE HOOGSTE EER.;.... KONING OF KEIZER TE ZIJN HET KALE IETS oVe A. J. VAN D No ter gelegenheid van de start van de Pavilion d'Or en de Winkelweek te Terneuzen voor vandaag op het programma staat een z.g. „Klepschieting op de staande wip" op het schietterrein aan de Oostkolk, door schut ters in Zeeuws-nationale kledij, voor welke wedstrijd door het Watersport-comité van Terneuzen zeven medail les beschikbaar zijn gesteld, verdient het aanbeveling van deze tak van sport, waarvan, naar ons is gebleken, weini gen de spelregels kennen, eens wat te vertellen. PARCOURS-AANDUIDING VAAK EEN PUZZLE. De feestweek van V. V. V. en de Vereniging voor de Handeldrijvende Middenstand „TerneuzenKlimop" is is Zaterdag ingeluid met een alleszins geslaagde oriënta tie-rit door Oost Zeeuws-Vlaanderen. Meer dan 40 auto mobilisten hadden voor deze rit ingeschreven, welk aan tal ongetwijfeld bevrediging kan schenken, temeer daar het hier iets nieuws gold voor Terneuzen. Het Vrije van Sluis werkt met man en macht aan de zeewering Villa „Schoonoord Dat bonst en bonst 'tis niet uit te houden. TERNEUZEN. pe grootste on de Omstel Deelnemer Torenbonnen Aparte Kinderattractie N.V. FIRMA P. J. VAN DE SANDE Uit kei veelt Gaan we 600 jarei geschiedenis, dan o bij de rechtspraak verschijnselen en u; straffen bij overtra lang niet mals. Ei geldboetes. Dikwijl schepenen ex alleer op die manier geld Houden we dit vo< begrijpen we beter, of gene daad, hoe w ook, strafbaar were Ook de schepenen burg wisten overtre straffen. De straff ei stelden, waren in vallen zeer zonderli doeltreffend. Hiéror er enkele volgen. led Brouwers, wijnko; tappers waren niet Zij gaven de klanter druppeltje te weinij lijk vocht. De keure Aardenburg verbot straffe van 3 pond, den. Maar daarbij 1 Luister maar: De wijntapper za den zijn haar op van zijn hoofd. Tc HET BESTE ADR] voor Uw mals: Haardblokken, Kachelblokk' Aanmaakhou IS EN BLIJFT lel. 2252 Tl ACCURAAT LOK DIVERie MODEi en.... SCURIATElJKf CARANT/e Koopt bij de vakn geeft U voldoenin) Horlogemaker-. Boogschieten al zéér oud. Eerst in de 4e eeuw na Chr. kwam het boogschieten in Euro pa in gebruik, om in de 12e eeuw een tijdperk van grote hteei door te maken. Aangezien het ook reeds in die tijd voor kwam, dat het tussen de volke ren niet altijd „pays en vree" was. werden bij aanvallen tegen vüanden de eerste twee rijen gevormd uit handboogschutters, amdat deze meer gesloten aan een konden staan. De kruisboog schutters werden daarachter op gesteld, omdat de kruisboog wa terpas werd gehouden en deze dus meer ruimte nodig had. Uiter aard bestond er voor de „schut ters"' wel eens aanleiding tot feestvieren. Omstreeks 1350 ont stonden de schuttersfeesten. Toen reeds hadden de handboogschut ters als schutspatroon Sint Se- bastiaan en de voetboogschutters Sint Joris. De Duitse burgers, die zich toen in het handboogschie- ten oefenden, vormden gilden, die later ook ter verdediging van stad of burcht werden gebruikt. De beste schutter werd benoemd tot hoofdman. De hoogste trap van ontwikke ling bereikte het boogschieten in Engeland. Het afstandschieten was bij de Engelsen en ook bij de Noord-Amerikanen zéér/in trek. Zelfs dames uit de gegoede stand beoefenden deze sport met animo. Toen de vuurwapenen waren uitgevonden en er staande legers kwamen, onstonden de particu liere verenigingen voor boog schieten als sport, zoals die thans neg wordt beoefend. Men schoot óf naar de schijf óf naar vogels ih hout nagemaakt, waarvan de senaming papegaaischieting van daan komt. De hoogste eer voor een boogschutter bestaat er in kaning of keizer van zijn ver eniging te zijn. Ln het Zuiden van Nederland wordt meestal het gaaischieten beoefend. Het doel hiervan is vo gels. boven in een 24 tot 27 me ter lange mast geplaatst, te tref fen. Vooral in Noord-Brabant en Limburg bestaan veel handboog schuttersverenigingen, die geor ganiseerd zijn in een landelijke band, met een aantal leden tus sen de 3500 en 4000- Sommige verenigingen bestaan reeds meer dan 100 jaar. Een- wedijver, die in vrijwel ulle takken van sport tot uiting komt, n.l. de competitie kent men hier merkwaardig genoeg niet. Wel kent men bij onze Zui derburen de z.g. „Schictingen om de eeuwig-durende schaal", wel ke trophee werd geschonken door wijlen Koning Albert. De Belgische verenigingen stu ren hier een afvaardiging naar tae in groepen van zes man. Hij die op deze schieting de meeste plinten behaalt, komt voor één jaar in het bezit van de „eeuwig durende schaal" (een wisselprijs). Ket eerstvolgende kampioen schap wordt verschoten ter plaat- sa van deze winnaar. schoten op de koningsvogel, die wordt aangebracht op de onge veer 25 meter hoge wip („de sprang" zeggen onze Zuiderbu ren). Alle klein vogels, zij vogels en kallen (grote- en kleine) wor den dus niet, opgezet. Alleen de eigen leden van de vereniging mogen aan deze koningschieting deelnemen. Er wordt geloot wie het eerst mag schieten. Wordt de koningsvogel b.v. in de eerste ronde door de tweede of derde schutter afgeschoten dan krijgen óe overigen ook nog gelegenheid hiernaar te schieten. Men plaatst dan de koningsvogel n.l. weer terug op de wip. Een en ander geldt slechts voor de eerste ron de. Gelukt -het in de eerste ronde aan geen enkele schutter de ko ningsvogel te schieten, dan wordt tevoren een maximum aantal ronden b.v. 5 of 10 bepaald- Wordt zij nu b.v. in de derde of vierde ronde afgeschoten door de 12e schutter, dan is deze voor het lopende jaar de koning. Iemand dietwee jaar achtereen de ko ningsvogel afschiet is prins en hij die drie achtereenvolgende jaren dit kunststukje uithaalt is keizer envoor zijn leven vrij van contributie! Een dergelijk privilegie geniet b.v. de heer Os. van Esbroeck te Sluiskil, die keizer is van „De Wester-Schelde" te Terneuzen. De heer Ed. Hofman te Ter neuzen, die thans 63 jaar oud is, en destijds lid van de boogsocië- teit „De Verwachting" te Axel (in 1948 geliquideerd) behaalde in Mei 1934 de koningstitel van deze vereniging. De voorrechten van een koning zijn, dat hij op de schietingen van zijn vereniging het eerst mag schieten, tenzij er een keizer is. Eenmaal keizer zijnde, blijft men dat en zo kan het voorkomen, dat één vereni ging twee keizers heeft. De heer Jos. de Clerck uit de Blikstraat te Terneuzen, voorzit ter van „De Wester-Schelde" is b.v. koning voor 1950. Prijsschieting. Direct achter de koningschie ting wordt het spel terug opge zet. Het spel bestaat uit: één hoogvogels, twee zij vogels (aan beide zijden één), twee grote- en twee kleine kallen (aan- beide zij den één) en een aantal kleine vogels, waarvan het aantal va rieert tussen de 20 en 30 stuks, naar gelang van het aantal deel nemers. Bij het afschieten van een vo gel, groot of klein, krijgt de schutter een opvolgend nummer, totdat alle vogels geschoten zijn. Na de schieting leest de voor zitter de nummers af en maakt hij de prijzen bekend. Op vele plaatsen wordt op de zelfde dag van de koning- en prijsschieting de „teerdag" ge houden, waarbij het soms vrolijk kan toegaan. Klepschieting. Bij de klepschieting, die dus voor vandaag is georganiseerd, wordt gedurende de helft van de tijd van de wedstrijd geschoten op hoogvogel en alle vogels op het spel. Zodra de hoogvogel wordt afgeschoten of indien deze na verloop van de vastgestelde tijd niet wordt afgeschoten, wordt deze van de wip genomen en de klep erop gezet. De klep. is een ronde plaat, die op een buisje wordt gezet op de spil van de hoogvogel en die verbonden is door het buisje met een draad tot op de grond. De klep kan nooit afgeschoten worden, doch hoogstens een paar centimeter duikelen, indien deze wordt aan geschoten. Is dit het geval, dan wordt deze van de grond af weer op zijn plaats getrokken. De kunst is nu, zoveel mogelijk de klep te raken. In het geval de hoogvogel niet wordt afgeschoten, komt er steeds een klepprijs bij. Het aan tal klepprijzen wordt bepaald naar het aantal deelnemers. Zijn er b-v. 50 schutters, dan zijn er twee klepprijzen, omdat er voor elke 25 schutters een klepprijs gegeven wordt. Zijn er dus 51 of 52 dan moet de derde klepprijs er bij komen. Behalen schutters een gelijk aantal punten, dan moet tussen deze opnieuw ge kampt worden voor de le, de 2e of de derde prijs. Reeds spoedig na de capitu latie werd een begin gemaakt met het herstel van de zeewe ringen in West Zeeuws-Vlaan- deren. Vooral het vak G roede had sterk geleden door het onder graven. Verder waren de nor male onderhoudswerken ach terwege gebleven, daar de Duit sers geen nieuwsgierige blikken op hun bunkers wensten. De toegang tot het strand was toen verboden. Na de bevrijding werden tal van werken uitgev rerd Wij noemen hiervan: Het aanleggen van een gedeel te zeedijk met betonglooiing van hoofd 7 tot halverwege de hoof den 8 en 9 voor 38.843. Het leggen van een gedeelte zeedijk met betonglooiing tus sen de hoofden 10 en 11 voor 64.880. Het verhogen van de buiten berm van hoofd 6 tot halverwe ge de hoofden 8 en 9 voor 82.500. Het vernieuwen en verbreden van de glooiing tussen de hoe den 6 en 7 voor 33.104. Het aanleggen van een ge deelte zeedijk met betonglooiing van halverwege de hoof den 8 en 9 tot de hoofden 10 en 11 voor 248.990. Het slopen van 2 bunkers bij hoofd 9 en 12 voor 78.990. Het aanleggen van een stuk zeedijk met betonglooing vanaf de hoofden 10 en 11 tot voorbij hoofd 12 voor 187.950. Het vernieuwen en verbreden van de glooiing tussen de hoof- credieten groot 1 3 °/o verkrijgbaar doel en voor icde Gemakkelijke voor Vraagt inlichtingei menwerking", Vei 31, Leeuwarden. Van 1—5 regels iedere regel meer (Maximaal 8 regels Gevraagd: Meisie morgenuren. V^ STF.AATEN, De J 5, Terneuzen. Gevraagd: voor dii net Dagmeisje. H. C Slagerij, Sluiskil. Gevraagd: ter ov een Huurkoopwonir ven onder No. 34, va., dit blad. Gevraagd: tegen een net Dagmeisje. DE BUCK, Noordst Terneuzen. Gevraagd zo spoedig mo gelijk: een flinke Dienst bode, voor dag en nacht, bij P. DE BRUIJN, Hotel, Kor te Nieuwstraat 13, Hulst. Zeeuws-Vlaanderen ln Zeeuws-Vlaanderen bestaan acht, ais afdeling bij de Ver enigde Handboogsociëteiten op Zuid-Beveland aangesloten Randboogsociëteiten, waarvan in Oost Z.-Vl. zes en in West Z.-Vl. twee n.l.: L „De Wester-Schelde" te Ter neuzen (opgericht in Febr. 1888). 2. ..Herleving" te Sluiskil. „De Zeeuwse Schutters", in de Zandstraat. 4 „Willem Teil" te Kloosterzan- de (vierde het vorig jaar haar 100-jarig bestaan). 5. „St. Sebastiaan" te Westdor- pe. t Jie Friezen" te Graauw en Langendam. 7 „Sint Sebastiaan" te IJzen- dijke en t. ..Sint Sebastiaan" te Aarden burg. Verder zijn er nog enkele niet- aangesloten verenigingen b.v. ..Sint Sebastiaan" te Zuiddorpe, welke wel één van de oudste is al meer dan 300 jaar zou be staan „Julius Cesar" te Koe wacht, „Sint Jan" te St. Jansteen, „Batavieren" te Hulst en de schuttersgilden te Clinge en Nieuw Namen. De Koningschieting. deze schieting wordt ge- ROMAN VAN AVONTUUR EN SPANNING door JELLE DRAAISMA. II 36) (Nadruk verboden). Bij De ander schudde ontkennend het hoofd. „Neenantwoordde hij, „stom, dat ik daaraan niet gedacht heb." „Dat dacht ik wel. Geloof me, jij bent niet gesneden uit het hout waarvan je detectives maakt." „Nee, daar ben ik ook niet voor in de wieg gelegd," repliceerde Klaas nijdig. „Ik heb nooit hoge re aspiraties gehad dan wagen bestuurder van de tram en het was me een lief ding waard, als ik nooit van die verwenste erfe nis gehoord had en rustig op m'n trammetje gebleven was." „Dus je zoudt de hele villa en alles, wat er aan deze erfenis verbonden is, weer prijs willen geven?" „Soms wel,," bekende Klaas eerlijk. „Wat heb ik op het mo ment aan deze erfenis? Ik heb er eigenlijk nog geen enkele dag ocht plezier van gehad. Vanaf het ogenblik, dat ik hier m'n entree deed, heeft die Pluijmers me het leven zuur gemaakt met z'n gezanik over het spel kaar den 5 en 6 voor 46.900. Aan achterstallig onderhoud werd 100.000 uitgegeven. Het noirmale onderhoud vergde 200.000. Het herstel der stormschade kostte „Het Vrije van Sluis" 50.000. In totaal werd dus sinds 4 ten behoeve van de zeeweringen jaar ruim 1.137.000 uitgegeven onder Groede. Voor 1.500.000 aa.t onder houd en vernieuwing staat nog te wachten. Al deze werken, die reeds ge reed of in uitvoering zijn in de buurt van de Verblikker en Baanst te Groede, werden door de genodigden die de opening van het polderhuis bijwoonden, in ogesehcuw genomen. De rijtoer er heen was door de Rijkspolitie prima georgani seerd. In het Vlaemsche Duin bij Groede's hertenkamp werden aan de genodigden verversin gen aangeboden. Hier bleef men geruime tijd gezellig bijeen. De Commissaris der Koningin en het hoofdbestuur van „Het Vrije van Sluis" verenigden zich aan een diner in „De Blanke Top" te Cadzand. In het Vlaemsche Duin gaf de heer Joh. le Clercq tüt Sluis op vei zoek van de heer bturlewae- ge een uiteenzetting over dt totstandkoming van „Het Vrije van Sluis". Met grote aandacht volgden de aanwezigen de toelichting van deze grijs voorvechter van de West Zeeuws-Vlaamse be langen. ten. Dat jij het leuk vindt, ik niet, hoor. Ik had me deje erfe nis anders voorgesteld." „Ja," antwoordde z'n vriend op komische toon, „een villa-eige naar heeft nu eenmaal andere zorgen dan een wagenbestuurder van de tram. Dat ziet je nu, hé?" En toen, ineens energieker: „Hoor eens hier, ouwe jongen, je hebt mij uitgenodigd om mee te helpen dit raadseltje op te los sen en ik moet je eerlijk zeggen, dat dit net een kolfje naar mijn hand is. Nu we eenmaal zover gevorderd zijn in de ontleding /an het schoppenaas-mysterie, zullen wij samen doorgaan tot we het uiteindelijk tot een goede en bevredigende oplossing heb ben gebracht. Want ik wil je nu al vast wel verklaren, dat ik reeds een vermoeden heb- Maar dat komt te zijner tijd wel uit. Of niet," besloot hij wijsgerig. Klaas stond op en liep met z'n handen in de zak naar 't raam. „Nou, je gaat je gang maar," be sloot hij zuchtend, „als je er al leen maar voor zorgt, dat ik geen last krijg met de politie want daar pas ik voor." „Laat dat maar aan mij over antwoordde Piet geheimzinnig lachend. „En luister nu eens ver der. Jij zorgt er voor, dat je prompt negen uur m de Llclo bent. Je kiest ergens beneden of boven een rustig hoekje uit, waai ie ongestoord met Pluijmers kunt zitten babbelen. O, het spijt me Tegen zulke hoofdpijn is alleen het beste goed genoeg. Neem daarom één of twee "AKKERTJES" die de pijn (ook kiespijn, rheumatische pijn en vrouwen- pijn) op afdoende wijze „verslaan". AKKERTJES" zijn onschadelijk en zeer gemakkelijk in te nemen. Elk 'AKKERTJE"draagt het AKKER-merk. helpen direct Tegen half twee Zaterdagmid dag begon de auto-karavaan zich te formeren op de weg naar de Provinciale boot en de oprit van de Scheldekade naibij de jacht haven. De organisatie was pri ma en alles liep vlot van stapel, zodat even over twee de eerste wagen kon starten, voorzien van een geheimzinnig aandoende op dracht betreffende de reisroute. Met een tussenruimte van één minuut kregen de volgende wa gens het vertreksein. Het zou tijdens de rit blijken, dat die ruimte wat krap was ge nomen. Bij de eerste tijdcontröle bijv. stonden er op een gegeven ogenblik niet minder dan zes auto's op een hoopje, terwijl er gens achter Hengstdijk de puz zle van de „kopboompjes" vóór „Commissionnair" de bestuurders van de eerste wagens parten speelde en de fout van deze pech vogels, twee andere wagens, die er vlak achteraan zaten, de juiste weg wees. Een ruimere afstand tussen de auto's onderling (van 3 min. b.v.) ware ons juister voorgekomen en zou de deelne mers in elk geval méér op eigen initiatief hebben aangewezen. Of dit idee overigens uitvoerbaar zou zijn, is een tweede zaak, want wij begrijpen volkomen, dat men de rit niet tot in het oneindige kan rekken. Maar een feit blijft het, dat tal van bestuurders een voudig hun voorganger hebben gevolgd zonder zich het hoofd te breken over de met zoveel zorg omschreven route. Ook deze omschrijving gaf nu en dan aanleiding tot misver stand. Zo woonden wij na afloop toevallig een dispuut bij over het begrip „dichtbij". Dit begrip is inderdaad rekbaar en met de op vatting van een der officials, die dit Uitlegde als het „dichtst bij," kunnen wij accoord gaan, maar... dê.t stond er niet Afgezien van deze enkele op merkingen, die uiteraard niet als critiek zijn bedoeld, menen wij, dat de eerste oriëntatie-rit in Ter neuzen uitstekend geslaagd mag heten en wij zijn ervan overtuigd, dat het aantal deelnemers een volgende maal aanzienlijk groter zal zijn. En dat vele bestuurders, verrijkt met de Zaterdag op gedane ervaringen, dan tevens betere resultaten zullen bereiken, staat bij voorbaat vast. Om 6 uur vond in Hotel „Rot terdam" de prijsuitreiking plaats. Bij afwezigheid van de burge meester geschiedde dit door mevr. Teilegen, die in welgekozen en vaak geestige bewoordingen het welslagen van de rit accentueer de. De heer Standaert dankte in zijn openingswoord allen, die hun medewerking hadden verleend, waarbij hij vooral de Kon. Mare chaussee in het zonnetje zette, die in de gehele organisatie van de rit zulk een belangrijk aan deel had gehad. De uitslag van deze eerste Ter- neuzense Oriëntatie-rit luidde: 1. Wisselbeker en medaille D. Meeuwsen Garage Kerckhaert te Terneuzen, 30 straf pun ten; 2. J. Bakker te Hulst, 30 str.p.; 3. A. IJsebaert, Terneuzen, 30 str.p.; 4. C. van Liere, Terneuzen, 40 str.p.; 5. M. IJsebaert, Axel, 40 str.p.; 6. Dr J. K. v. d. Briel, Ter neuzen, 50 str.p.; 7. Dr Van den Berg, Terneuzen, 50 str.p.; 8. Straup, Terneuzen, 50 str.p.; 9. R. W. Zuur, Terneuzen, 60 str.p.; 10. R. IJsebaert, Terneuzen, 60 str.p.; 11. Ir Hofwegen, Terneu zen, 65 str.p.; 12. L. Hamelink, Terneuzen, 70 str.p. De achterzaal van Hotel „Rot terdam" bleek te klein om de be langstellenden te bergen. Bij zó'n animo zal een volgende .maal het Luxor-Theater moeten worden gecharterd om ieder een'plaatsje te geven. Opening Zeeuws-Vlaams tuin feest. In de tuin van de R. K. Pastorie had Zaterdagmiddag de officië le opening plaats van het Vlaams tuinfeest. De Zeer Eerw. heer Pastoor De Meulemeester richtte zich met een korte toespraak tot de aan wezigen. Hij heette in 't bijzon der mevr. Teilegen welkom, die namens de burgemeester de ope ning zou verrichten. Nadat mevr. Teilegen haar vreugde had uitgesproken het tuinfeest te mogen openen, knip te zij het touw door, waaraan een ballon in 't luchtruim zweef de. Het bezoek aan het feest was van 't begin af zeer groot. Bij een wandeling door de tuin, waar ge makkelijke zitjes uitnodigen tot een langer verblijf, ontdekten we vele gelegenheden van vermaak. Men kan er telegraferen en ver- zoekplaatjes laten draaien. Er wordt geschoten en gevist. Alles voor prijzen De meeste aantrek kingskracht heeft het Rad van Avontuur, waar men van de zoet ste wijnen tot het bekende Schie- werkelijk, dat ik er zelf niet bij kan zijn, want ik stel me zo voor dat het een echt genoegelijk on derhoud zal worden, nietwaar? Nee, wordt nu niet dadelijk boos beste jongen, het was maar een grapje. Maar in alle ernst, het spreekt vanzelf, dat je hem min stens een uur aan de praat houdt. Want al is zijn huis niet groot, ik zal toch wel een tijdje werk hebben om het systematisch te onderzoeken." Zeg Klaas draaide zich met een ruk om hoe denk jij zijn huis binnen te komen? Of dacht soms, dat Pluijmers zo vrien delijk zal zijn om de voordeur pen te laten staan?" „Neen," vervolgde Piet lachend, zo naïef ben ik niet. Maar ik heb wel gpbruik gemaakt van het ogenblik, dat hij me heeft gege ven en de deur bekeken, althans het slot. Aan de binnenkant zit een Lips-patentslot, maar dat is natuurlijk op nonactief als hij zelf naar buiten gaat. Dus blijft alleen het gewone slot over en dat is, naar ik mij niet vergis, met een behoorlijke loper te ope nen. En die bevonden zich in grote getale bij de gevonden in- brekersschat. Allicht zal er wei één bij zijn, die op het slot past. Maar om verder te gaan: jij houdt dus de heer Pluijmers min of meer aan de klets. Je vertelt hem natuurlijk zo langdradig mo gelijk dat je precies op de hoog te bent van het geheim van Schoppenaas en dat hij nu maar eens moet vertellen, wat het hem waard is om de andere helft van de tekening in zijn bezit te krij gen. Probeer meteen eens te we ten te komen, wat die oom var je eigenlijk uitgevoerd heeft, want ik heb zo'n ideeenfin, dat komt te zijner tijd wel op de proppen-" ,ïk zal natuurlijk mijn oest doen, om Pluijmers een behoor lijk poosje uit z'n hol weg te hou den. maar of me dit een vol uur zal lukken Piet kwam bij zijn vriend en keek hem recht in de ogen aan- „Hoor eens, beste jongen, je zult mij toch niet willen wijs maken, dat jij als gewezen wagenbestuur der. geen onschuldig praatje kjnt maken met onverschillig wie? Kom nou, je zult wel ne_l wat gekletst hebben, toen je nog ach ter je schakelkastje stond. Je heb centen, dus je bestelt om te be ginnen maar iets lekkers en ik denk, dat Pluijmers er niet in zal spuwen, als jij hem wat anders als suikerwater laat voorzetten Mooi, dat is dus in orde. Ik ver trouw er op, dat jij Pluijmers voor je rekening neemt tot min stens tien uur. Ben ik eerder klaar, dan zie je me wel ver schijnen voor de Lido in je wa gen. En nu ga ik eerst even het telegram verzenden. Ik mag wel even je fiets nemen?" (Wordt vervolgd) dammer vocht, van een pannelap tot een nest schalen kan winnen. Dit tuinfeest heeft niet over belangstelling te klagen en het programma belooft nog meer Er klonk muziek. Na afloop van de Oriëntatïerit klonk er muziek door de Terneu- zense straten. Het was het kra nige Sluiskilse muziekkorps, dat met zijn voorzitter, de heer H. J. Colsen, uit de richting Baandijk via Java en Noordstraat, naar de tuin van de R. K. Pastorie mar cheerde. Daar werd 's avonds een geslaagd concert ten gehore ge bracht, waarvoor veel belang stelling bestond. Er was nog meer muziek in de stad, eveneens met 'n fiere voor zitter, de heer P. K. Dees, voorop. Het was de signaalafdeling van de Chr. Gymnastiekvereniging E. M. M„ die door de straten marcheerde. In hun helderwitte uniformen met bijpassende baretten, roffe lend op hun klankrijke trommels of blazend op hun helderklinken- de trompetten, trok deze groep veler aandacht. De kranige jon gens verzorgden onder vrij grote belangstelling, ha afloop van de mars door de stad, op het Markt plein een taptoe, welke met een verdiend applaus werd beloond. Demonstratie Vleugelboot. Toen we inzage kregen van de Winkelweekkrant en daarin ver meld zagen, dat Dinsdagmorgen om 11 uur een demonstratie zou worden gegeven met de z.g. Vleu gelboot, betwijfelden we, of er op dat uur veel belangstelling voor zou bestaan. Het tijdstip was niet erg gelukkig gekozen. De organisatoren zijn eveneens tot deze conclusie gekomen. Van die zijde vernamen we, dat nu ook hedenavond om 8 uur met de „Hydrofin" een demonstratie zal worden gegeven. Mocht de ruim te in de Middenkanaalarm te ge ring zijn, dan zal merf de Buiten haven benutten. Diefstal opgehelderd. Enige tijd geleden werd uit op wal liggende kleding van in het kanaal zwemmende jongens een polshorloge gestolen, van welke diefstal aangifte werd gedaan bij de politie. Het mocht deze thans gelukken de hand te leggen op DIJKSTRAAT 1 Telefoon 2056 TERNEUZEN

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2