De Belgische „koude burgeroorlog" i aan hemel i c. v. P. Inval in Indo-China te verwachten? Koreaans Frontoverzicht HONDSDAGEN ORANJEBOOM BIER! d u.. 3 doden en vele gewonden^^^ Belgische bezettingstroepen uit Duitsland aangekomen Voor het eerst zijn Zondagmiddag schoten gevallen in België's „koude burgeroorlog." In het dorp Grace Berleur, nabij Luik, heeft de Rijksveldwacht bij een botsing met een groep betogers van de vuurwapenen gebruik gemaakt. Er zijn drie doden en twee gewonden onder de betogers gevallen en volgens de laatste berichten zouden er ook enkele Rijkswachters gewond zijn. Het incident heeft tot een bijeenkomst van socialistische leiders met Duvieusart geleid, waarbij de eersten een pro test hebben ingediend. WEERSVERWACHTING. HOOGWATER. Protest bijeenkomsten van het N. V. V. President Sukarno te Makassar TSJIRYE DOOR AMERIKANEN BEZET Geen verandering te Jondok aan de Oostkust, waar een Zuidkoreaanse divisie nog in de aanval is. De achtste Zuidkoreaanse divisie te Andong moest terugtrekken als gevolg van een penetratie van 800 communisten tussen Andong en Jetsjon. Een andere Zuidkoreaanse divisie op haar linker flank verdedigt Jetsjon en tracht de penetratie af te grendelen. Z. K. H. Prins Bernhard bij de I. L.S.Y. Amerikaanse hoga officier over de Noordkoreanan Wijziging |tHara!^ ,5 noodwet onderdomsvoorziening Uitbreiding Amerikaans landlege» over de interne katholieke dag- g stellen, of de daard" te Brusr :ratische insteL artij tot „dema- it alle gewichti- listere clubjes" dat spoedig bij leiders der par- einde te maken er de schermen ise straaljagers' Formosa meerderheid verminderd Frankering bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 kwartaal. Per week 30 Losse nummers 6 cent. per cent. MAANDAG 31 JULI 1950. 6e Jaargang No 1487. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs: per mm lü ct; minimum per advertentie L30. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onnier nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot des namiddags 2 uur. Dit was de climax in een lange reeks van gebeurtenissen, die de crisis in België dit weekeinde tot ondraaglijke spanning hebben opgevoerd. Velen hebben giste ren het mobilisatiebevel ontvan gen, waardoor de Regering bij zondere eenheden van het leger tot volle sterkte wil opvoeren. In de stakingsgelbieden rondom Luik zijn troepen uit Duitsland aangekomen en zij hebben Zater dag reeds met tanks door de straten moeten patrouilleren. Voorts heeft de Regering ander maal een beroep op de arbeiders gedaan om de aansporingen der stakingsleiders niet te volgen en de van hen door de Overheid ge vraagde arbeidsdiensten te ver vullen. Na de opgewonden tonelen op Zaterdag is de Zondag afge zien van het incident te Grace Berleur in alle centra der sta king rustig verlopen. De toestand blijft zich echter geleidelijk toespitsen en de hoofdstad heeft critieke dagen voor de boeg, wanneer de anti- Leopoldisten hun voornemen, om vanuit geheel Wallonië naar Brussel op te rukken, ondanks het door de regering gegeven verbod, zullen uitvoeren. Dat de Regering de opmars verboden heeft wekt geen verwondering, hoewel zij daarmee is afgeweken van haar politiek zich te beper ken tot het voorkomen van in cidenten. Bij een opmars van honderd duizend agitators uit Wallonië zouden ernstige incidenten in de hoofdstad nauwelijks hebben kun nen uitblijven. Zulke incidenten zullen overigens in de zuidelijke delen van de provincie Brabant wel onvermijdelijk zijn wanneer zoals aangekondigd de tegen standers van de Koning zullen trachten hun weg naar Brussel te forceren. DE ONGEREGELDHEDEN IN BELGIE. In de afgelopen nacht even voor twee is een bom ontploft in de kelders van het Ministerie van Justitie. De bom was door een van de keldergaten naar binnen- geschoven, doch heeft slechts ge ringe schade aangericht. Na de woeste tonelen, die zich tot na middernacht in de Brus selse binnenstad hebben afge speeld, was het Zondagochtend weer kalm. Het aantal nog rijden de trams is Zondag weer vermin derd. Terwijl Zaterdag honderd wagens reden, zijn gisterochtend slechts zeventig rijtuigen uit de remise vertrokken. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandag ochtend tot -avond. Af en toe regen. Veel bewolking met op de mees te plaatsen enige regen. Meest matige wind uit zuidelijke rich tingen. Ongeveer dezelfde tem peratuur als gisteren. DINSDAG 1 AUGUSTUS. De Koning heeft Zondagochtend achtereenvolgens de liberale mi nisters van Staat Janssen en Gil- lon ontvangen. Hij heeft daarna een onderhoud gehad met de voorzitter van het Algemeen Christelijk Vakverbond. Bij de relletjes die Zaterdag avond en Zondagnacht in de bin nenstad van Brussel plaats had den zijn zes personen zo ernstig gewond, dat zij naar het zieken huis moesten worden overge bracht. Op het ogenblik is er ech ter nog slechts een in behande ling. Onder de gewonden was de socialistische senator Doutrepont, die een armbreuk opliep. De ver wondingen zijn ontstaan bij charges, die door de Rijkswacht te paard met blanke sabel wer den uitgevoerd en waarbij enke le personen onder de voet ge raakten. Belgische troepen naar de 'stakingszones. Officieel is Zaterdagavond me degedeeld dat eenheden van het leger naar de stakingszones zul len worden verplaatst en dat sommige eenheden van het le ger op volledige sterkte zullen worden gebracht. De officiële mededeling van het Kabinet van de Eerste Minister luidt als volgt: Als gevolg van de beslissingen van de Ministerraad, die Vrijdag aangekondigd werden in de toe spraak namens de Regering door de Minister van Landbouw, wer den de volgende maatregelen ge troffen om het behoud van de openbare orde, de vrijheid van arbeid, en de vrijwaring van de industriële uitrusting te verze keren. 1. Alle samenscholingen zijn verboden in de Brusselse-, Luik se- en Vervierse agglomeraties. 2. Eenheden van het leger zijn verplaatst naar de zones die bij zondere bewakingsopdrachten vergen. 3. Sommige eenheden van het leger zullen tot hun volledig effectief opgevoerd worden. Anderzijds heeft de Minister I van Binnenlandse /.aKen Zater- I dagochtend de Gouverneurs van 1 Luik, Hennegouwen, Brabant I ontvangen om de toestand te on- (derzoeken en dë nodige maatre gelen te treffen. Bovendien heeft de Minister van Justitie Zaterdagochtend de drie Procureurs-Generaal van de gerechtshoven ontvangen om ge zamenlijk de beteugeling van el ke inbreuk tegen de openbare or de te bespreken. Een grote groep betogers heeft Zaterdagmiddag geprobeerd de Sint Gudule Kerk te Brussel bin nen te dringen. Zij werd evenwel teruggedreven door Rijkswach ters en politiemannen. De politie werd door de demonstranten met stenen bekogeld. De ongeregelheden in de bin nenstad van Brussel duurden Za terdag de gehele dag voort en de Rijkswacht heeft grote verster kingen laten aanrukken naar het plein voor de Beurs, het Brou- ckèreplein en de Grote Markt. De betogers hebben herhaalde lijk een dreigende houding aange nomen tegen de Rijkswacht en deze met allerlei, voorwerpen be kogeld. Daarentegen juichten zij de Brusselse gemeentepolitie toe toen deze in een vrachtauto aan- Nadat de Rijkswacht in tien vrachtauto's, vergezeld van vijf radiowagens, versterkingen had gezonden naar de Grote Markt, slaagde zij ejin het plein te ont ruimen. De ongeregeldheden waarbij voortdurend klappen vallen en arrestaties worden verricht du ren voort. De sabotageactie, die in Wallo nië nog altijd voortgaat, heeft Za terdag te Verviers twee slachtof fers geëist. Toen twee arbeiders werkzaamheden moesten verrich ten aan een hoogspanningshuis je is daarin een dynamietlading ontploft. Beide werden op slag gedood. Het laatste centrum van Wal lonië, waar de staking tot dus verre nog niet was doorgedron gen, Verviers, is thans bij de ac tie aangesloten. Sedert Zaterdag rijden er de trams en de buurt spoorwegen niet meer. Verschillende autobussen met Nederlandse touristen, die op weg waren naar Waterloo, raak ten buiten het Noorderstation te Brussel temidden van een vecht partij tussen stakers en gendar mes. De Hollanders besloten daarop hun bezoek aan het oude slagveld uit te stellen en van de terrassen der café's af de mo derne veldslag gade te slaan. naam van de Koning zou hebben verzocht zich naar Laeken te be geven voor een onderhoud met de Koning. Het blad voegt eraan toe, dat Spaak zou wensen aan deze uitnodiging gevolg te ge ven, doch dat het bestuur der so cialistische partij hem dit verbo den zou hebben. Uitzonderingstoestand voor Luik afgekondigd. Te Luik is de uitzonderingstoe stand afgekondigd. Een phase waarin bepaalde bevoegdheden overgaan op het militaire gezag en waarin de provinciale Gouver neur civiele eigendommen kan vorderen. Ook staking bij de Sabena. Ook het internationale Belgi sche vliegverkeer is Zaterdag door de staking stil gelegd. De leiding van de Sabena heeft me degedeeld dat het vliegende per soneel in staking is en dat Zater dag geen enkel vliegtuig van de Europese en Afrikaanse lijnen is vertrokken. Luchtverbinding Brussel Parijs verbroken. Als gevolg van de staking bij de Sabena heeft „Air France" be sloten de dienst tussen Parijs en Brussel tot nader order te sta ken. Omlegging Internationale treinen door België. Van de Nederlandse spoorwegen ZELFSTANDIG WALLONIë? In Wallonië, waar de stakings- propaganda van het Algemeen Belgisch Vakverbond ook een onafhankelijk Wallonië in een federatief Belgisch staatsverband eist, is een stroming gaande die de bijeenroeping van een zelf standig Wallonië eist. Het partijblad der socialisti sche partij, „Le Pfeuple", heeft verklaard, dat een dergelijke vergadering mogelijk deze week zal worden bijeengeroepen en dat zij zou bestaan uit volksverte genwoordigers, vakbondleiders en vertegenwoordigers van eco nomische, sociale en culturele instellingen in Wallonië. Brussel zou daarbij volgens het blad niet worden uitgesloten. „Le Peuple" voegt daaraan toe, dat zulk een Waalse vergadering niet zou bij eenkomen om kwesties van fede ralisme of grondwettelijke her vorming te bespreken, dooh slechts om een houding van „totale weigering van samenwer king" met regering en Koning te organiseren. Het Nederlands Verbond van Vakverenigingen zal vijf bijeen komsten organiseren om te pro testeren „tegen de communisti sche agressie in Korea." en om van uc 0zijn steun te beloven aan de ac- vernemen wij, dat de Internatio- ties van de Verenigde Naties en nale treinen, die normaal via de Verenigde Staten. MaastrichtVise rijden, thans in De bijeenkomstten zullen in de België via Lanaeken, Hasselt, komende twee weken worden ge- Leuven en Namen gaan, om dan j houden in de vijf grootste plaat- weer op hun oude route te ko- sen van Nederland. Het N. V. V. men. De trein AmsterdamPa- heeft voorts -bekend gemaakt, dat rijs houdt de normale route via liet bovendien nog twee massa- Roosendaal. bijeenkomsten zal organiseren. Zaterdag is president Sukara» te Makassar aangekomen. Vele autoriteiten waren ter begroeting aanwezig. Er bestond een over weldigende belangstelling en de president werd luide toegejuicht Onmiddellijk na aankomst sprak Sukarno een grote menigte toe. Hij zeide o.a. „Ik groet het gehele volk van Celebes, in het bijzonder ook de leden van de Aprïs, die hierheen zijn gekomen en goed werk verrichten. Voorts ook de leden van het K.N.I-L, die naar de Apris zijn overgegaan." Onder luide toejuichingen ver klaarde de president: „De strijd voor het vrije Indo nesië is nog niet beëindigd. Nog waait het rood-wit niet over Irian. Het gehele gebied van bet vroeger Nederlands-Indië moei tot Indonesië behoren". Herinnerend aan de R.T.C.- overeenkomst zeide de president; „Ik hoop, dat voor één Januari Irian tot Indonesië behoort, maai indien niet, wat dan?", zo vroeg Sukarno aan de menigte, waarop deze riep: „Kita berdjuang tens' (Wjj zullen vcortstrijden, tot Irian bij Indonesië behoort". Tenslotte drong hij aan op eer vreedzame oplossing van de controverse tussen de Apris en üe guerilla's. Na de rede verbrak de menig te het cordon en riep minuten lang „Merdeka". Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 3.54 4.29 5.09 5.19 n.m. 4.11 4.46 5.26 5.36 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON- Aug. Opk. Ond. MAAN- 1 2 3 5.00 5.02 5.04 20.31 20.29 20.28 Opk. 21.55 22.05 22.14 Ond. 8.49 10.05 11.19 Koning Leopold zou Spaak voor onderhoud uitgenodigd hebben. Het Katholieke blad „La Nation Beige" bericht, dat de Chef van het Kabinet van de Koning, Bur graaf Berryer, met Spaak zou hebben gesproken en hem uit In gewoonlijk zeer goed inge lichte Franse kringen verklaart men, dat de Chinese communis tische Generaal Tsjen Keng in de aan Indo-China grenzende pro vincie Joennan ongeveer 10.000 manschappen uit het door de Sowjet-Unie erkende Vietminh opleidt voor een nieuwe aanval op Indo-China. Genoemde krin gen verklaren, dat deze inlichtin gen, die vervat zouden zijn in de hoogst geheime inlichtingen van de Franse inlichtingendienst, de gehele toekomst van de Indo-Chi nese guerilla-oorlog tussen de op standelingen van de Vietminh en de 150.000 man van de Franse Unie verandert. Aanvallen, gelij kend op die van de Noord-Kore- anen op de Zuidelijken konden binnen 5 maanden worden ver wacht. In dit geval zou de guc rilla-fase worden afgesloten en zouden de troepen der Vietminh ter sterkte van een brigade of een divisie een aanval op de del ta kunnen doen. De sterkte der Vietminh in de Noordelijke bergen wordt geschat op 40.000 weluitgeruste beroeps soldaten en 60.000 man aan mili tie, die thans in een snel tempo geoefend en uitgerust worden, hoofdzakelijk met Amerikaanse wapens, die veroverd zijn op na tionalistische Chinese troepen en over de Indo-Chinese grens ge smokkeld zijn. Z. K. H. Prins Bernhard woonde Zaterdagmiddag in zijn hoeda nigheid van Ere-Voorzitter der Koninkl. Nederl. Vereniging voor Luchtvaart het vliegfeest bij, da» op het vliegveld Ypenburg werd gegeven in het kader der tweede internationale luchtvaartshow Ypenburg. De Prins arriveerde om kwart vóór drie in zijn Stinson-sporr- vliegtuig, PHPBB, dat door hem zelf werd bestuurd. Hij werd begroet door de aanwezige lucht vaartautoriteiten. Na afloop van het gehele pro gramma, omstreeks half zes, ver trok Zijn Koninklijke Hoogheid in zijn toestel van het vliegveld. Tevoren had hij alle deelnemers aan het vliegfeest aan zich laten voorstellen. De Prins maakte na de start een linkerbocht over het veld. Hg liet zijn toestel „waggelen" in de lucht, om de duizenden, die hem een afscheid toewuifden, zijn groet te brengen. Bij deze duizen den bevonden zich vele leden van het corps diplomatique. Een hoge Amerikaanse offi cier heeft Vrijdag verklaard dat de Noord-Koreaanse soldaten aan 't zuidelijk front zeer goed geoefend zijn in gevechtstactiek, camouflage en guerilla. Hij zeide ervan overtuigd te zijn, dat de communisten hun krijgskunde op een school van de eerste rang hebben geleerd. In het bijzonder prees hij de'1 Noord-Koreaanse inlichtingen dienst. Hij noemde het „griezelig" te ervaren, hoe goed zij op de hoogte bleven van de Amerik. bewegingen. Er is geen verandering geko men in de positie van de zesde Zuidkoreaanse divisie, die te Hamtsjang in het defensief is. De Amerikaanse 25ste infante riedivisie bij Koemtsjon trok on der zware druk haar linker flank verscheidene kilometers terug. De Amerikaanse artillerie be stookte „met goed gevolg" aan stormende troepen. Kotsjang wordt hevig aange vallen, maar de Amerikanen heb ben de stad nog in handen. Een kleine noordelijke afdeling, die ten zuiden van Kotsjang door brak, werd geblokkeerd. De Amerikaanse strijdkrachten in het midden-zuiden van Korea hebben Tsjirye, 22 km ten zui den van Koemtsjon, op de Noord- koreanen veroverd. De stad is door artillerie en vliegtuigen ge heel vernield. De commandant der landstrijd krachten van de Verenigde Na ties in Korea, Luitenant-Generaal Walker, heeft Zondag verklaard, dat de oorlog in Korea in een cri- tiek stadium is gekomen, doch dat hij er op vertrouwde, dat de Amerikanen vol zouden houden tot versterkingen arriveerden. Walker zeide dit tegen journa listen, enkele uren na een bezoek aan de frontlinie, waarbij hij aan Amerikaanse officieren verklaar de dat „overgave onmogelijk" was. „De vijand zal elke duim gronds duur moeten betalen, al dus Walker, hij ondervindt van ons steeds grotere weerstand en z'n eigen verliezen worden steeds zwaarder. Ons zal uiteindelijk de zege zijn, daar ben ik zeker van." De frontberichten van Zondag morgen spraken van toenemen de druk van de Noordelijken aan het centrale front en aanzienlijke concentratie van Noordkoreaan- se troepen in het Zuiden. Alleen aan de Oostkust behielden de V. N.-strijdkrachten het initiatief. Het 23ste Zuidkoreaanse regi ment boekte hier enige terrein winst in de richting van Jongdok. Van het centrale front wordt gemeld, dat Noordkoreanen met ingesmeerde gezichten en in Ame rikaanse uniformen te vergeefs poogden achter de Amerikaanse linies te infiltreren. Bijzonder zware druk ondervinden de V.N. troepen aan 't Oostelijk Centrale front te Jetsjon en Andong. Men veronderstelt, dat de Noordelij ken in het Zuiden voor elk van hun speerpunten bij Hadong en Kotsjong een divisie samentrek ken. In het legerbericht van gis teren van Generaal MacArthur wordt bevestigd, dat Kotsjang, 65 km ten Zuidwesten van Tae- goe door de Noordelijken is bezet. Een kleine communistische co lonne is langs de Zuidkust in Oostel. richting doorgedrongen tot een 10-tal km van Ponggyer, dit is een 20-tal km van Tsjin- djoe en 110 km ten Westen van Poesan. VERKLARING VAN GENE RAAL WALKER. Luitenant-generaal Walton Wal ker, bevelhebber van het achtste Amerikaanse leger, heeft Zater dag het achtste leger aange spoord de stellingen te blijven bezetten, zonder er aan te den ken zich individueel of als groep ever te geven. Een Duinkerken is in Korea ondenkbaar. Verder zei hij, dat hij geen duimbreed gronds meer wil prijsgeven, er de nadruk opleggend, dat hij niet voornemens is het Koreaanse bruggehoofd nog meer te laten afknagen- Bij de overweging van dit wets ontwerp in de Afdelingen der Eerste Kamer werd betwijfeld, of de voorgestelde wetswijziging de gedachte van wederkerige ver zorging van de oude dag in Bel gië en in Nederland wel voldoen de tot haar recht zal doen komen, nu de bepaling, dat piet voor een ouderdomsuitkering in aanmer king komt degene, die niet ge durende een tijdvak van ten min ste zes aan de aanvraag om ouderdomsuitkering onmiddellijk voorafgaande jaren ononderbro ken binnen het Rijk zijn woon plaats heeft gehad, ongewijzigd blijft. Er zijn gegadigden voor een ouderdomsuitkering, die aan de voorwaarde van de voorgaande zes jaren onafgebroken woon plaats hebben, noch in Neder land, noch in België, voldoen, hoewel zij toch nimmer elders dan in één van deze twee landen hebben gewoond. Gaarne zou men hieromtrent nader worden ingelicht. Het Amerikaanse landleger zal een sterkte krijgen van 834.000 man, een vermeerdering van 240.000 man, zo maakte de voorzitter van die Commissie voor de Strijdkrachten. Carl Vinson, Zaterdag bekend. De stafchef van het leger, ge neraal Lawtom Collin, had de Commissie medegedeeld, üaï 1.651.000 dollar zouden worden uitgegeven voor tanks, kanon nen, veldgeschut e.d. 5 regels 60 cent; ct.; minimum per nummer of Adres neer. namiddags 2 uur. ;e Kamerfractie zal nd met de Senaats teren om een ge- jk standpunt vast IQUE VAN i)E ISTISCHE PAB van de Belgischt he partij heeft in. qué over de jong issen zijn afkeu- )ken over „de z.g ten doel heeft de reiding, opgelegc rikaanse imperia- aaasten". iter de gedeeltelij- die dank zij de d van de massa"* i, niet verkleinen. roept alle partij- instemming te ver een actieve een- Republikeinen tot ngen tot afschal- monarchie en in een federatie*#1 JING VAN PRESS IN. mtskringen wordt t de eedsaflegging udewijn misschien s week zal kunnen >en vermoe dedji zou Dinsdag en de ensdag over het stemmen. Volgens gen zou het Par- B Augustus verga- enkele dringende af te handelen, jrkzaamheden voor weken zonden takt, mogelijk tot ilft van September »her. \G IN ANTWER. ;end is in het Hip- ris te Antwerper. an havenarbeiders aarop het woord l door Major. Se- ilksvertegenwoonli- i Berg en G. «ie ekers zetten de ar te t werk te hervat- in eisen besproken ,i door de paritaire waarbij zal worden i op de bijeenroe- nationale arbeids- Ier van de Amen- verlening aan de onalistische Rege- teren de eerste zes op Formosa aan- Jj zijn verzonden il McArthurs com- hetVerre Oosten aans officier heeft dat de toestellen >n bediend door 23 sel, die Donderdag zijn aangekomen. Blackburn, Parle- ir de Labour-partij, van die partij be door de Regerings in het Lagerhuis minderd. zei, dat zi. Chur- r van een coaliLe- est worden. Hij zal de Conservatieven aar „het enige on- lid van het Lager- rcn. Walsoorden MAANDAG Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden 8.U» Ö.D4 7 AUGUSTUS. v.m. 8.07 8.42 9.22 9.32 n.m. 8.28 9.03 9.43 9.53 hitaire dienstplicht geoefend. Bovendien zijn er meer dan vier 1 millioen oudere mannen, die hun militaire opleiding in de vorige oorlog hebben ontvangen. De regering acht het daarom nood zakelijk zich te concentreren op Hij had* het memorandum reeds met minister Acheson besproken. Ook Senator Tydings, de voor zitter van de Senaatscommissie voor de strijdkrachten, noemde het Britse bewapeningsprogram „een bemoedigende gebeurtenis". voerden tegenaanvallen •iepen de vijand een halt toe. Het aantal Noordkoreaanse ge sneuvelden wordt, alleen aan het •ont van Tsjindjoe, op 600 ge- •hat. De Noordelijken leden dit verlies in een gevecht tegen een zal verder vereist zijn. Het K.N IL.-kader zal hierbij goede dien sten kunnen bewijzen. Aangezien de geoefendheid van de troepen, die in Indonesië heb ben gediend, niet zodanig is, dat militaire kringen wordt verder de verwachting uitgesproken, dat Amerika meer materiële hulp zal verlenen, nu Nederland heeft aangetoond, dat het ernst maakt met zijn defensieplannen. ZON- EN MAANSTANDEN. ZON- MAAN- Aug. Opk. Ond. Opk. Ond. 6 5.08 20.22 22.56 15.00 7 5.10 20.20 23.21 16.14 8 5.11 20.19 23.56 17.24

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1