Stakingen in België nemen steeds toe VAN HET KOREAANSE FRONT Truman wil de atoombom in Korea niet gebruiken DAGORDER van de Minister van Oorlog Rusland weer in de veiligheidsraad Prinses Marijke ongesteld WEERSVERWACHTING. HOOGWATER irugkeer ad ER WACHTING. GWATER. Frankering bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent. VRIJE VRIJDAG 28 JULI 1950 6e Jaargang No. 1485 Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs: per mm lü et; minimum per advertentie 1.9S. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot ies namiddags 2 uur. In de omgeving van Charleroi is de staking a'gemeen in alle industrieën: staal- en metaalnijverheid, glasfabrieken en het gehele tramverkeer ligt stil. Het treinverkeer is ernstig gestremd. De eerste trein uit Brussel is pas om negen uur in Charleroi aangekomen in plaats van om zes uur, daar de stakers op de rails zijn gaan liggen. In het gebied van de beneden Sambre is dè staking in de meeste mijnen volledig. Het werk is eveneens gestaakt in de gieterijen en kachelfabrie- ken te Tamines. In de werk plaatsen van de spoorwegen te Tamines wordt normaal ge werkt. Het treinverkeer tussen Char leroi en Namen ondervindt ernstige vertraging. Verschil lende treinen zijn zelfs uitgeval len. 'Uit Charleroi wordt nog ge meld, dat volledig gestaakt van (je Luikse afdeling, heeft wordt bij de gas- en electrici- verklaard, dat de staking algj teitsdiensten. Gas en electrici- me^n en cnoeperkt zal zjjn. Donderdagmorgen is de heer Maudoux, secretaris van de afdeling transport wezen van het A.B.V.V. ge arresteerd toen hij deel uit maakte van een stakingspost die in de buurt van de ze tel van de spoorwegen te Charleroi, was opgesteld. STAKING ALGEMEEN EN ONBEPERKT. André Renard, nationaal se cretaris van het Algemeen Bel gisch Vakverbond en voorzitter teit wordt evenwel nog geleverd uit reservevoor raden. De sta king is bijna volledig bij de ge meentediensten. Het personeel van de Posterijen is bijeengeko men om te bespreken of het al dan niet in staking zal gaan. De post wordt besteld met ver traging. Bij de Telegraaf- en Telefoondiensten werkt een ge deelte van het personeel. In verband met de overgang van het K.N.I.L. naar de Kon. I.andmacht heeft de Minister van Oorlog, Mr. W. F. Schok king, gisteren de volgende dag order uitgegeven. „Officieren, onderofficieren en manschappen van de Ko ninklijke Landmacht. Heden, 27 Juli 1950, hebben zij, die gisteren nog tot het Konink lijk Nederlands Indonesisch le ger behoorden en voorzover overgegaan naar de Koninklijke Landmacht voor het eerst recht op deze aanspraak. In de eer ste plaats richt ik mij tot hen en dan reken ik tot hen ook hun kameraden, die nog zullen overgaan. Ik heet U welkom in de Ko ninklijke Landmacht. Ik weet dat de overgang voor U niet ge makkelijk zal zijn, want uw ko mende werkkring zult gij vin den onder andere verhoudingen, dan waaraan gij gewend waart. Doch uw militaire ervaring en uw persoonlijke deugden, waar mede gedurende de laatste ja ren zovelen van de Koninklijke Landmacht in Indonesië kennis mochten maken, staan er borg voor, dat uw intrede in de Ko ninklijke Landmacht een ver sterking van dit leger be luidt. In uw nieuwe omgeving zal van U grote energie en veel aan- pasisingsvermogen worden ge vraagd. Ik ben overtuigd, dat gij de verwachtingen in U gesteid niet zult beschamen. Tot hen, die steeds hebben behoord tot de Koninklijke Landmacht, richt ik het 'ver zoek, om met hun volle persoon er toe mede te werken, dat hun collega's uit het Koninklijk Ne derlands Indonesisch leger in do Koninklijke Landmacht Lr, elk opzicht een tehuis zullen vinden, waarin zij met oVertui- gng hun werk zullen kunnen verrichten. Ik vraag hen, zo wel in als buiten de dienst, hun zorgen in vriendschap tot üun nieuwe collega's uit te strekken, opdat de hechte verbondenheid van alien, die in de Koninklijke Landmacht dienen, zo snel mo gelijk worde bereikt. Er is een grote en moeilijke taak in dit tijdsgewricht voor de Koninklijke Landmacht wegge legd. Allen, die tot haar rijen behoren, roep ik op om met in zet van hun beste krachten te werken voor de opbouw van le ger en luchtmacht, opdat vrede en veiligheid voor het Vader land mogen worden bewaard Leve de Koningin". De machines en de uitrus ting van de fabrieken zullen niet onderhouden worden. „Wij zullen de mijnen onder water laten lopen en instortin gen veroorzaken", aldus ver klaarde Renard. „In de zeepfabrieken worden alle glycerine-kuipen zonder meer verwaarloosd. De hoogovens worden niet verzorgd en de cokesfabrieken zijn verlaten. Wij hebben een plechtige waarschuwing laten horen en men heeft daarmede geen rekening gehouden. Het spijt ons. Van Donderdag af hebben de woorden revolutie en opstand voor ons een practische kenis". Renard zeide verder dat het Overheidspersoneel, kon reke nen op de solidariteit van de arbeiders. Het A.B.V.V. neemt op zich, alles in het werk te stel len opdat de houding van de Overheidsdiensten in de staking geen schadelijke gevolgen heb ben voor de betrokkenen. Aangezien de stakende ar beiders weigeren in de mijnen en de metaalindustrie het on ontbeerlijke onderhoudswerk te doen, zouden, volgens het So cialistische partijblad „Le Peu- ple" de werkgevers er bij de Re De stakingscommissie te Luik heeft eveneens besloten dat met ingang van heden de dagbladen slechts op 2 pagina's mogen verschijnen. Van de bladen die met meer dan 2 pagina's zullen verschijnen, wordt de stroom afgesneden en de distributie ge saboteerd. De Brusselse bladen zullen voor hun Luikse editie een apar te oplage van 2 pagina's moeten verzorgen. Van de 29 mijnen in de Bori- nage zijn er 24 in staking. In het centrum van België zijn 14 van de 17 mijnen in sta king. In geheel Henegouwen rijden de buurtspoorwegen niet. Het treinverkeer is normaal. Te Homu en Saint Ghislain hebben stakers automobilisten aangevallen. Er zijn klappen gevallen. Op de spoorlijn Dour-Roisin hebben de stakers spoorwegar beiders die aan de lijn werkten, ontvoerd. Men weet niet wat er met hen is gebeurd. OFFICIËLE gegevens OVER DE STAKING. Hier volgen enige officiële ge gevens uit Brussel over de sta kingen in het Waalse land. In het centrum: Metaalnij verheid 80 procent in staking, in 8 van de 12 kolenmijnen wordt gestaakt, vervoer 100 pro cent. Steengroeven 100 procent, de glasindustrie zou gistermiddag in staking gaan. Charleroi: 98 procent in de metaal- en staalindustrie, 95 procent in de mijnen. Vervoer 100 procent. Borinage: Kolenmijnen: 22 bete- van de 27; Cementfabrieken 2 van de 5; Buurtspoorwegen 100 procent; Metaalnijverheid 95 procent. In de Borinage zijn 3 perso nen, die gewapend in een auto rondreden, gearresteerd. Op de brug te Marchienne staat een auto met 3 gewapende personen dwars over de weg om het ver keer tegen te houden. Langs de spoorlijn Brussel Luik is dynamiet gevonden. Om ongelukken te voorkomen is het verkeer aanzienlijk vertraagd. Tussen Engangleur en Chinee hebben 3 gewapende personen telefoondraden doorgesneden. SOC. PARLEMENTSLEDEN VERKLAREN ZICH SOLI DAIR MET DE STAKERS. De Soc. Parlementsleden heb ben zich volledig solidair ver klaard met de stakers en er is besloten hen zo veel mogelijk financieel te steunen. Volgens de middageditie van Dernière Heure (Lib.) is aan gekondigd, dat er in de Brus selse agglomeratie hedenmorgen order tot een algemene staking zal worden gegeven. Strooibiljetten, die uitgaan van het Algemeen Belgisch Vak verbond, zijn gisterenmorgen verspreid in verschillende Brusselse bedrijven. DE TOESTAND IN HET LAND. Verschillende leden van de Regering zijn gistermorgen bij eengekomen onder voorzitter schap van de Eerste Minister om de toestand in het land te bespreken, alsmede maatregelen te nemen om de essentiële diensten te doen functionneren. Na afloop van de vergadering heeft de Minister van Arbeid de leiding van het Algemeen Belgische Vakverbond verzocht bij hem te komen. OOK STAKINGSQRDER VOOR BRUSSEL. Het bericht van de „Derniere Heure", dat met ingang van he den ook in Brussel orders tot staken zullen worden gegeven, wordt bevestigd- De afdeling Brussel van het A.B.V.V. kondigt aan, dat met ingang van Vrijdag het bevel tot een geleidelijke staking voor het gehele arron dissement Brussel uitgevaardigd zal worden. BESPREKING MET DE BEL- de fabrieksinstallaties, die de GISCHE VAKBONDEN. arbeiders en hun gezinnen van Na het onderhoud met de vak bondleiders van het Socialistische en Katholieke Vakverbond heeft het Ministerie van Arbeid een communiqué uitgegeven. Het onderhoud handelde voor namelijk over de eventuële me dewerking van de vakbondorga nisaties en de te nemen maatre gelen om het onderhoud en de bescherming van de industriële Installaties- te verzekeren. De delegaties van de Socialis tische Vakbonden verklaarden met klem, dat de houding van het Waalse Land kon worden voorzien en dat men herhaalde lijk gewaarschuwd was. De dele gatie weigerde echter enige ver bintenis aan te gaan. MOTIE VAN BELGISCHE SENAATSCOMMISSIES. De Senaatscommissies voor Ju stitie en Binnenlandse Zaken hebben een motie aangenomen, waarin met verontwaardiging iedere aanslag, waarbij slacht offers kunnen vallen, evenals elke sabotagedaad tegen de spoorwegen, worden afgekeurd en vooral de vernielingen aan hun broodwinning kunnen ont- ïoven en de werkloosheid ver groten. Deze motie werd goedgekeurd door de C.V.P.-leden en de twee aanwezige Liberalen. De Socia listen stemden tegen. OPROEP VAN DE GOUVER NEUR' VAN ANTWERPEN. De Gouverneur van de Provin cie Antwerpen heeft in een op roep de bevolking ertoe aangezet het gasverbruik vrijwillig te be perken, daar de gasleveringen ingevolge de stakingen in Wallo nië verminderd zijn. Hij heeft eveneens de vakbon den en de werkgevers verzocht bij een eventuële staking de noodzakelijke electriciteitsbehoef- ten te verzekeren. SPAAK RAADSMAN- De beide bestuursleden vac het Socialistische Vakverbond, uit Vilvoorde, die drie dagen ge leden zijn gearresteerd wegens sabotagedaden, zullen voor de Brusselse Rechtbank worden ver dedigd door Paul Henri Spaak en Fayat, beide advocaten. Elementen van de Amerikaanse eerste cavalerie-divisie hebben zich ten Oosten van Jongdong, in de centrale gering óp aangedrongen hebben sector. iets verder teruggetrokken, teneinde de Ameri- om ploegen te vorderen die met x i j L- x j j ra dit werk zouden worden belast, kaanse linie te versterken, zo werd gisteren medegedeeld. 'Er hebben gedurende de afgelopen 24 uur geen belang rijke wijzigingen aan het front plaats gevonden. De Noordkoreanen maken in het Zuidwesten nog steeds vorderingen. Een communistische colonne is gevorderd tot 110 km ten Westen van Poesan, de voornaamste Ame rikaanse aanvoerhaven. Woensdagmiddag is eveneens het werk neergelegd in de Coc- kerill-fabrieken, de Nationale wapenfabriek, Acec, Ougree- Marihaye, de ...Tubes de la Meu- se" en de Phenix Works. In de koper- en zinknijverheid, auto- mobiel-v en tabaksfabrieken wordt eveneens gestaakt. Maat regelen zijn getroffen om in de ziekenhuizen 'n normale dienst te verzekeren. Uit Luik wordt gemeld, dat de toestand gisterenmorgen te half elf als volgt was: Alle grote warenhuizen op één na gesloten evenals een groot aantal kleine winkels. De Pos terijen in staking. Reeds te 8 uur was de stroom afgesneden en verschillende wijken zijn zonder gas. Ook het water is hier en daar afgesneden. Gen darmes patrouilleerden de hele nacht door de straten van de stad. Woensdagmiddag reeds was de staking volkomen in de mij nen, evenals in de metaalnij verheid. De Minister van Binnenlandse Zaken heeft aan alle Burge meesters van België een circu laire doen toekomen waarin hij hen wijst op him plicht, te al len tijde ervoor te waken, dat de Grondwet en de wetten ge ëerbiedigd worden en dat de Samenwerking tussen Britse en Amerikaanse vliegtuigen. Britse en Amerikaanse vlieg tuigen werkten gisteren voor het eerst samen ter ondersteu ning van de grondstrijdkrach ten in de centrale sector. De eerste cavaleriedivisie meldt, dat in 3 dagen 2500 com munisten zijn gedood. In het gebied van Yongdong is per valscherm voedsel uitge worpen naar een compagnie, die ingesloten is. De stad Hwatsjongi vloog bij een luchtaanval geheel in de lucht, een teken dat zij als mu nitie-opslagplaats werd ge bruikt. De Sowjet-Unie zal volgende maand weer zitting hebben in de Veiligheidsraad. Jacob Malik, de Russische Ge delegeerde bij de Verenigde Na- ties, verklaarde gisteravond te orde gehandhaafd blijft in het j,agc Success, dat hij volgende log met hoogte en laagtepunten belang van net land in net al- maan(j het voorzitterschap van rekening moet houden maar zo Een nieuw vraagstuk. Een nieuw ernstig vraagstuk is gerezen: De bevoorrading van de bevolking in het Zuid oosten van Korea. De bevolking is plotseling met 70.000 vluchtelingen aange groeid en verder moet nog de bevoorrading van de Zuidelijke troepen verzekerd blijven. De Z.-W.-streken van Korea, die de „rijstschuren" van het land zijn bevinden zich thans in handen v. d. N.-Koreanen. Hun opmars ging zo snel, dat men niet de tijd heeft gehad de belangrijke riistvoorraden uit deze streken mee te nemen. McArthur: „Ik ben zeker van de overwinning". Generaal McArthur heeft ver klaard, dat men in Korea „nog lastiger gevechten" moet ver wachten, maar, zo voegde hij er aan toe „nu meer dan ooit ben ik zeker van de eindoverwin ning". Verder verklaardte de gene raal, dat men in dit soort oor verklaring, welke de laatste voor het uitbreken van de vij andelijkheden in Korea aflegde en volgens welke Truman met betrekking tot de wereldvredj» optimistischer was dan ooit sinds 1946, of hij nog steeds hoopvol was met het oog op de wereldvrede. De Pres. aldus Reuter toonde zich enigszins in verlegenheid gebracht door de vragen en zei- de, dat men nog enige ontwik- ingen af moest wachten en meer inlichtingen diende in te winnen alvorens een verklaring af te leggen. Een andere correspondent verwees naar een andere ver klaring van Truman. Hierin had hij gezegd, dat hij niet zou aarzelen de atoombom te ge bruiken voor het geval Eulks door een geval van agressie no dig mocht zijn. Hierop ant woordde Truman heslist, dat hij het gebruik van de atoombom niet overwoog. Truman verklaarde, dat jhij het congres nog deze zitting zou verzoeken om machtiging tot het zg,nden van meer wapens naar de Noord-Atlantische mo gendheden in Europa. Leden van zijn Kabinet werkten thans met zijn assistent voor Buiten landse Zaken, Harriman. aan hef nieuwe programma. Truman ging niet in op vra gen, of de kwestie van bewape- Pres. Truman heeft verklaard, dat hij niet het gebruik van de atoombom in Korea overweegt. Truman, aldus Reuter, gaf een hoopvol doch negatief beeld van de toestand. Hij zeide nog steeds ernstige hoop op een we reldvrede te koesteren. Truman zeide te hopen, dat een algehele mobilisatie der Vei. Staten niet nodig zou zijn. Zolang er geen algehele mobili satie plaats vond zou geen prijs- of looncontrole of rantsoene ring ingevoerd worden. Een correspondent vroeg Tru man naar aanleiding van een Australië zendt nog een tor- pedobootjager. Australië zal nog een torpe- dobootjager de „Warramunga", naar Korea zenden, aldus werd gisteren te Canberra medege deeld. Frankrijk kan geen troepen zenden. Een woordvoerder van het Franse Ministerie van Buiten landse Zaken heeft verklaard, dat Frankrijks standpunt ten o aanzien van het zenden van ping van Duitsland en Japan troepen naar Korea ongewijzigd jn overweging was is. Hoe gaarne Frankrijk ook troepen zou zenden, dit is onmo gelijk zo lang de strijd met krachtige communistische strijdkrachten in Indo-China voortduurt, zei hij. McArthur bezocht het front- gemeen en van Uw onderge schikten in het bijzonder". ALLE VERKEER JN LUIK STILGELEGD. In Luik ligt alle verseer stil. De stakingscommissie heeft aangekondigd dat heden de de Veiligheidsraad zal overnemen. Rusland heeft meer dan zeven maanden geleden de Veiligheids raad verlaten uit protest tegen de aanwezigheid van de gedele geerde der Chinese nationalisti sche Regering. Malik stelde Secretaris-Gene- bevestigde hij over 3 weken zullen de vijand zijn kansen op de overwinning verkeken zijn". De 70-jarige generaal McAr thur heeft gisteren voor de twee de maal per vliegtuig een be zoek gebracht aan Korea. Hij was vergezeld van een aantal officieren. Het gezelschap landde op het vliegveld van Soewon op een ogenblik, dat dit werd aange vallen door N.-Koreaanse ja-1, gers. McArthurs vliegtuig was onbewapend. Onmiddellijk na aankomst vertrok de generaal naar de frontlinie, enkele km verder. Dezelfde avond keerde hij naar Tokio terug, nadat hij had gesproken met de Z.-Ko reaanse Pres. Syngman en met JohnMuccio, de Ameri kaanse ambassadeur in Z.-Ko rea. Recrutering in Australië. Honderden mannen meldden zich aan bij de recruteringsbu- reaux in de grote steden van Naar wij vernemen zal H. M. de Koningin in verband met een lichte ongesteldheid rode hond van H. K. H. Prinses Marijke in de eerstkomende dagen nog herhaaldelijk bij Haar dochter tje op paleis Het Loo verblijven. Z. K. H. de Prins is Donder dagmorgen van zijn bezoek aan Engeland teruggekeerd. te De Bilt, geldig van Vrijdag- dagochtend tot -avond. Droog en meest zonnig. Droog en over het 'algemeen zonnig weer met zwakke wind uit uiteenlopende richtingen. Iets Rjhêe h°gere temperatuur. ZATERDAG 29 JULI. Canadese troepen naar Korea. Naar vernomen wordt, heeft Australië voor dienstneming bij Canada met Washington ge- de strijdmacht voor Korea, wel- confereerd over het zenden van ke naar verwacht wordt een bri- vrachtwagens niet meer mogen raai Trygve Lie telefoidsch er- Canadese troepen naar Korea, gade zal vormen van ccn geme- rijden. Er is geen beslissing ge- van in kennis, dat de Veiligheids- Drie Canadese torpedoooótja- nebest-divisie. De tonelen wek- nomen aangaande de particu- raad op 1 Augustus onder zijn gers en 6 transportvliegtuigen ten herinneringen aan de dagen 28 liere auto's. voorzitterschap bijeen zal komen, zijn thans op weg naar Korea.1 van 1939. 29 Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 1.33 2.08 2.48 2.58 n.m. 2.00 2.35 3.15 3.25 ZON EN MAANSTANDEN. Juli. 4.54 20.37 20.55 3.09 4.56 20.36 21.17 4.37 n.L van Japan uit, via de Phi- lippijnen naar Nieuw-Guinea en Australië. Wat betreft Nieuw Guinea wijst men de Amerikaanse des kundigen echter Steeds op de omstandigheid dat in de om geving dezer bases politiek rust nodig is en dat deze rust alleen kan worden verkregen, indien de kwestie-Ambon is opgelost en indien Irian Indonesisch is. Zo lang Irian niet Indonesisch is, rika de Nederlandse eisen zal steunen uit defensie-overwegin gen, wel geheel juist is. De vriendschap van Indonesië is voor de Amerikaanse defensie veel waard. Men wijst er tenslotte op, dat door de Indonesische buitenland se politiek aldus een handig ge bruik wordt gemaakt van de in ternationale situatie, om voor de eisen inzake Nieuw Guinea buitenlandse steun te verkrijgen. BRUSSEL DREIGD. WORDT BE- De gasvoorzienlng van de stad Brussel wordt bedreigd door het fe". d^t de staking zich heeft uitgebreid tot de gasfabriek van Tertre, nabij Bergen, waardoor de hoofdstad gedeeltelijk wordt "omzien. De gas- en electrici- teh«diensten in Brussel func tionneren nog op normale wij ze. gewond is geraaai. De winkels zijn bijna alle ge sloten met uitzondering van de levensmiddelenwinkels, die ge durende 2 uren per dag geopend zijn. De stakers hebben de ruiten ingeworpen van een grote zaak, die geweigerd had te sluiten. Ook bij kleinere winkeliers, die niet gesloten hadden, hebben zich incidenten voorgedaan. Gedeelten van de stad Luik zijn 'van electriciteit verstoken, ter- •ronnuis onisiagtfn. u. tiënte, die nog in behandeling is, is een 62-jarige vrouw. Haar oestand is bevredigend. Het Vlaamse Liberale blad „Het Laatste Nieuws" blijft aandrin gen op een oplossing van de cri sis door een compromis op basis van de in April door de Koning in uitzicht gestelde tijdelijke over dracht van zijn bevoegdheden aan de Kroonprins. 5 regels 60 ceati ct1 minimum, pee nummer of Adrea neer. namiddags 2 u«k ;kelijk wendbaar weg een snelheid r uur bereiken ca veld een snelheid eschut kan zien latsen zonder dai istof opgenomen kan een voorraad 70 schoten ver van het front ia in Korea zijn op jongste berichten N.-Koreanen her- ►oorwegknooppunr eveer 120 km ten bevoorradingsba- rukken op naar e térugtrekkende ebben barricades de wegen om de rtragen. Hevige N.-Kore- rie-aanvallen, ge- .rtillerie en tanks, akerflank van de aanse cavaleriedl- >en trekken. De antwoordden met en zij ontzetten bi; val een omsingei- Yorkse radiostati- dat de eerste ca- die de vitale weg laegoe verdedigt, grootscheepse te gen de N.-Kore- men. Een Amerikaanse leid beschoot N. oepenconcentraöea» en, bevoorradings- bindingen ten Zui- taven Jongdok EILIGHEIDSRAA» EN. teidsraad is Vrijdag n om het rapport MacArthur te be- Sowjet-afgevaardig- .ik was niet aanwe- iter meldt, zal Ma- teidsraad de gehele boycotten, gedelegeerde Glad- s de snelheid, waar zee- eu luchtstrijö- ctie waren gekomen tg geen vijf weken schreden de Noord- 38ste breedtegraad- aren grote troepen- ar het gevechtster- aldus spreker, rdigde van Nationa- i zeide, dat de we- t grote bezorgdheid meer en waar de zou vallen, al Rau, van India >ep op Noord-Korea stadium", om zich ar de resolutie van sraad en zich ach- breedtegraad terug n het land onnodig taren. iedere verdere actie der Ver enigde naties inzake Korea te blokkeren", zo verklaarde men. De actie, die de Verenigde Na ties reeds hebben ondernomen, kan Moskou echter niet onge daan maken, zo geloven deze functionarissen. In diplomatieke kringen te Lake Success hoorde men ook de mening verkondigen, dat de Sowjet-Unie de kwestie van de n het communis- i tot de Verenigde subtielere wijze zou zij tot dusver heeft de kwestie om kutt en vragen, welke d zijn te stemmen dhaven van het na- China als lid van Naties. Sommigtr- geloven, dat de na- delegatie geen 7 kunnen vinden voor ïg van haar zetel, reactie in Zweedse kringen was: „dit rlog". door het K.N.M.L eldig van Zaterdag- 'aterdagavond. verandering. ewolking met perio- neschijn en een en- de bui. Zwakke tot voornamelijk tussen i Noordwest. Onge- e temperatuur als AG 30 JULI v.m. rum. 2.26 2.45 3.01 3220 3.41 4.00 3.51 4.10 1DAG 31 JULI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 3.14 3.49 4.29 4.39 n.m. 3.3* 4.06 4.46 4.56 ZON- EN MAANSTANDEN. Juli. 29 4.56 20.36 21.17 4.37 30 4.57 20.34 21.33 6.06 31 4.59 20.33 21.45 7.30

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1